PDA

View Full Version : 2ος Αγώνας Π.Π. Enduro - Γρεβενά 3-4 Μαίου 2008 - Συζήτηση



Σελίδες : [1] 2

marios8
03/05/2008, 14:22
Παίδες αν κάποιος γνωρίζει αποτελέσματα απο Γρεβενά ας ποστάρει :wave2:

geotriada
03/05/2008, 16:42
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Παίδες αν κάποιος γνωρίζει αποτελέσματα απο Γρεβενά ας ποστάρει :wave2:



ΠΟΙΑ αποτελεσματα ρε Μαριε :rotflmao:
εδω δεν ξερουμε τις συμετοχες :smokin:
ναναι καλα η Μαρια και ο doc να μας πουν κατι ,,,,,,,

GASer
03/05/2008, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Παίδες αν κάποιος γνωρίζει αποτελέσματα απο Γρεβενά ας ποστάρει :wave2:

Τρελά καπέλα, πολλές εγκαταλείψεις από καλούς αναβάτες, 12 τερματίσαντες στην Open (EB) και μόνο 28 αναβάτες από τις κατηγορίες συνέχιζαν στον τρίτο γύρο.

Μαντάς έσπασε χέρι μέσα σε ειδική. Χρόνοι εκκίνησης δόθηκαν το πρωί κανείς δεν ήξερε συμμετοχές, πολλές κομμένες κορδέλες στις ειδικές και πολλοί τσακωμοί. Περάσματα από ποτάμι με πολλούς "πνιγμούς".

Με κάθε επιφύλαξη όλα τα παραπάνω καθώς είναι πληροφορίες από φίλο που έτρεχε στην Ε2 και εγκατέλειψε στον πρώτο γύρο με 40 λεπτά καπέλο...

marios8
03/05/2008, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Τρελά καπέλα, πολλές εγκαταλείψεις από καλούς αναβάτες, 12 τερματίσαντες στην Open (EB) και μόνο 28 αναβάτες από τις κατηγορίες συνέχιζαν στον τρίτο γύρο.

Μαντάς έσπασε χέρι μέσα σε ειδική. Χρόνοι εκκίνησης δόθηκαν το πρωί κανείς δεν ήξερε συμμετοχές, πολλές κομμένες κορδέλες στις ειδικές και πολλοί τσακωμοί. Περάσματα από ποτάμι με πολλούς "πνιγμούς".

Με κάθε επιφύλαξη όλα τα παραπάνω καθώς είναι πληροφορίες από φίλο που έτρεχε στην Ε2 και εγκατέλειψε στον πρώτο γύρο με 40 λεπτά καπέλο...


:sick: τόσο καλά !!!

Δημήτρη αν μάθεις τίποτα καινούριο , περιμένουμε :beer: :wave2:

geotriada
03/05/2008, 18:15
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Τρελά καπέλα, πολλές εγκαταλείψεις από καλούς αναβάτες, 12 τερματίσαντες στην Open (EB) και μόνο 28 αναβάτες από τις κατηγορίες συνέχιζαν στον τρίτο γύρο.

Μαντάς έσπασε χέρι μέσα σε ειδική. Χρόνοι εκκίνησης δόθηκαν το πρωί κανείς δεν ήξερε συμμετοχές, πολλές κομμένες κορδέλες στις ειδικές και πολλοί τσακωμοί. Περάσματα από ποτάμι με πολλούς "πνιγμούς".

Με κάθε επιφύλαξη όλα τα παραπάνω καθώς είναι πληροφορίες από φίλο που έτρεχε στην Ε2 και εγκατέλειψε στον πρώτο γύρο με 40 λεπτά καπέλο...



Kοιτα ρπτ μου να γινεται χαμος και να μην εχουμε παρει χαμπαρι:a31:

dirtbird
03/05/2008, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Τρελά καπέλα, πολλές εγκαταλείψεις από καλούς αναβάτες, 12 τερματίσαντες στην Open (EB) και μόνο 28 αναβάτες από τις κατηγορίες συνέχιζαν στον τρίτο γύρο.

Μαντάς έσπασε χέρι μέσα σε ειδική. Χρόνοι εκκίνησης δόθηκαν το πρωί κανείς δεν ήξερε συμμετοχές, πολλές κομμένες κορδέλες στις ειδικές και πολλοί τσακωμοί. Περάσματα από ποτάμι με πολλούς "πνιγμούς".

Με κάθε επιφύλαξη όλα τα παραπάνω καθώς είναι πληροφορίες από φίλο που έτρεχε στην Ε2 και εγκατέλειψε στον πρώτο γύρο με 40 λεπτά καπέλο...



Kοιτα ρπτ μου να γινεται χαμος και να μην εχουμε παρει χαμπαρι:a31:

Δεν κατάλαβες.....

Το είχαμε πάρει χαμπάρι.....:winka: :winka:

Πάντως τηλεφωνώ σε 3 που έχουν πάει και κανείς δεν σηκώνει το τηλ......:confused: :confused: :rolleyes:

marios8
03/05/2008, 19:19
Τα καπέλα έπεφταν βροχή , πολλοί τραυματισμοί (όχι μόνο επιπόλαιοι) :(

Οι περισσότεροι βρίσκονται ήδη στο δρόμο της επιστροφής.

Γενικά επικρατεί πολύ άσχημο κλίμα.

Στα των αποτελεσμάτων 1ος Σιαφαρίκας , 2ος Κοινωνάς .





Υγ. Τα παραπάνω τα μάθαμε (με τον Πετράν) απο αγωνιζόμενο .

marios8
03/05/2008, 19:33
Στην Ε2 ο Τρίγκας :wave2:

zapmaria
03/05/2008, 20:54
Αυτό με το ποτάμι και τους τραυματισμούς ισχύει.
Έμαθα για ένα σπασμένο χέρι (μάλλον του Μαντά) και ένα παιδί που είχε πρόβλημα στο πόδι (κάτι λέγαν για μηνίσκο).
Είχαμε και τις αψημαχίες μας στον τερματισμό και ενώ ο αγώνας βρισκόταν σε εξέλιξη.
Από άποψη διαδρομής δεν έχω τι να πώ. Φοβερά μέρη.
Παράπονα ακούστηκαν για την διοργάνωση από κάποιους αγωνιζόμενους.
Ο Doc τερμάτισε μια χαρά (ε εντάξει ήταν λίγο κομμάτια , αλλά λογικό μετά από 8 ώρες αγώνα).
Από αύριο φώτο και κάποια βιντεάκια που πρόλαβα να τραβήξω από την δεύτερη ειδική του αγώνα και τον τερματισμό.
(103 συμμετοχές έγραφε το φυλλάδιο της διοργάνωσης)
Αυτά προς το παρόν.

marios8
03/05/2008, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από zapmaria
..........και ένα παιδί που είχε πρόβλημα στο πόδι (κάτι λέγαν για μηνίσκο).
...............


Mήπως αυτό το παιδί είναι γύρω στα 45?

Ρωτάω για να διασταυρώσω πληροφορίες :beer: :wave2:

zapmaria
03/05/2008, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Mήπως αυτό το παιδί είναι γύρω στα 45?

Ρωτάω για να διασταυρώσω πληροφορίες :beer: :wave2:

Μάριε δεν ξέρω να σου πω, γιατί τον είδα την ώρα που τον φέρανε στην εκκίνηση για να πάρει τα πράγματα του και ήταν μέσα σε αμάξι. Κάπου στα 35 τον έκοψα, αλλά όρκο δεν παίρνω. και αν θυμάμαι καλά είχε και μουσάκι, αν σε βοηθάει.

GASer
04/05/2008, 01:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από zapmaria
Μάριε δεν ξέρω να σου πω, γιατί τον είδα την ώρα που τον φέρανε στην εκκίνηση για να πάρει τα πράγματα του και ήταν μέσα σε αμάξι. Κάπου στα 35 τον έκοψα, αλλά όρκο δεν παίρνω. και αν θυμάμαι καλά είχε και μουσάκι, αν σε βοηθάει.

Μου είπαν για τον Πάρη τον Κόντη ότι χτύπησε στο γόνατο

zapmaria
04/05/2008, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Μου είπαν για τον Πάρη τον Κόντη ότι χτύπησε στο γόνατο

:rolleyes: :rolleyes:

zapmaria
04/05/2008, 17:20
Ας ξεκινήσουμε.
Δεύτερη ειδική.


129438

zapmaria
04/05/2008, 17:22
Ξανά η δεύτερη ειδική.


129439

zapmaria
04/05/2008, 17:24
Ο αγώνας ξεκινούσε με ένα υπέροχο μονοπάτι.
Δείγμα του τι θα ακολουθούσε αργότερα.


129441

zapmaria
04/05/2008, 17:26
Τα κυπελλάκια της πρώτης μέρας.


129443

zapmaria
04/05/2008, 17:33
Αν βλέπω καλά ο κύριος πρέπει να είναι το 302 (έτσι μου φαίνεται) Γιάννης Τρίγκας


129448

zapmaria
04/05/2008, 17:35
Ο γνωστός Σιαφαρίκας


129449

zapmaria
04/05/2008, 17:39
Αν είναι το 103 είναι ο Κοινωνάς, αν δεν είναι, δεν ξέρω ποιος είναι :lol: :lol:


129450

zapmaria
04/05/2008, 17:40
Ο Doc πλησίασε τόσο κοντά που τρομάξαμε :lol: :lol: :lol:


129451

zapmaria
04/05/2008, 17:42
Και κάποιες άλλες στις οποίες δεν μπορώ να διακρίνω νούμερα :sick: :sick:


129452

zapmaria
04/05/2008, 17:46
one more


129454

zapmaria
04/05/2008, 17:48
...


129459

zapmaria
04/05/2008, 17:51
Στον τερματισμό, περιμένωντας να μπούνε στον χρόνο τους.


129461

zapmaria
04/05/2008, 17:52
....


129463

zapmaria
04/05/2008, 17:54
και τέλος ο Doc την ώρα που αλλάζει φίλτρο πριν βάλει το μηχανάκι στο park ferme.


129465

zapmaria
04/05/2008, 17:55
Βιντεάκια αργότερα.


p.s. dirtbird σου επιτρέπω να τις πας όπου θέλεις
δεν θα διαμαρτυρηθώ για ξύρισμα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

marios8
04/05/2008, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Μου είπαν για τον Πάρη τον Κόντη ότι χτύπησε στο γόνατο


Και εγώ κάτι τέτοιο άκουσα αλλα ήθελα να το διασταυρώσω .

Τώρα το 35 αλλα και το μουσάκι με μπέρδεψε. Μακάρι να είναι ράδιο αρβύλα.


Υγ Μαρία ωραίες φώτο :beer: :beer: :wave2:

geotriada
04/05/2008, 18:49
ωραιες φωτο μπραβο :wave2:
κανα αποτελεσματακι ??????

GASer
04/05/2008, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από zapmaria
και τέλος ο Doc την ώρα που αλλάζει φίλτρο πριν βάλει το μηχανάκι στο park ferme.

To μαλλί του Ντοκ άσπρισε από τα καπέλα ή το έβαψε;:confused: :confused:

GASer
04/05/2008, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από zapmaria
Επίτηδες το έκανε για να φαίνεται 10 χρόνια νεότερος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πόσο δηλαδή.... 25??????????????????:lol:

zapmaria
04/05/2008, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Πόσο δηλαδή.... 25??????????????????:lol:

Μην είσαι υπερβολικός....
28 :lol: :lol:

zapmaria
04/05/2008, 22:02
ουφ..... :smokin:
http://www.youtube.com/watch?v=RaBf507VuaU
http://www.youtube.com/watch?v=yq7vNMnzwB8
http://www.youtube.com/watch?v=vTBLpkOAHCQ

marios8
04/05/2008, 23:37
Αποτελέσματα


http://www.trailride.gr/images/news/enduro/champ08/mog/results.pdf


:wave2:

dirtbird
05/05/2008, 08:38
Λοιπόν.....


Ο Πάρις μάλλον έχει πρόβλημα σε σύνδεσμο στο πόδι (σήμερα θα πάει για μαγνητική).
Διαδρομή υπέροχη, ωράρια απίστευτα - επρόκειτο για (κοντά) 9ωρο scramble.

Σημαντικές παραλείψεις στην οργάνωση - το μηχανάκι του Μανωλίδη πήρε φωτιά στον ανεφοδιασμό και δεν υπήξχε πυροσβεστήρας, οι ειδικές ήταν αφύλακτες και κανείς δεν διόρθωνε τις κορδέλλες που έφευγαν (βλέπε ΑΤΤΙΚΑ ΛΟΥΤΡ. ειδική 3), έδρα του αγώνα ήταν το χωριό Ζιάκα 25 χλμ από τα Γρεβενά, το οποίο δεν είχε την υποδομή να στηρίξει τον αγώνα.

Τέλος υπήρξαν αρκετά λεκτικά επεισόδια μεταξύ γνωστών ανθρώπων του χώρου.
Αρκετοί αναβάτες προτίμησαν να μη συμμετάσχουν την 2η μέρα (όπου οι γύροι έγιναν 2 για όλους ΚΑΙ δόθηκαν πιο λάσκα χρόνοι στις απλές).

Τα παραπάνω από αξιόπιστη πηγή (παλαιός αγωνιζόμενος) με την όποια επιφύλαξη αφού δεν ήμουν παρών.

zephyr1
05/05/2008, 11:34
Ουτε εγω ημουν παρων αλλα δεστε το μυνημα που μου ηρθε σημερα για την ξεφτιλα της μοτοσυκλετας που καηκε.




''Ειμαι πολυ περηφανος που στειλαμε το πνευμα της φλογας απο τα Γρεβενα στο πεκινο με χουσαμπερκ 450 και λαμπαδιοδρομο τον φιλο μας Μ______ πρωην αναβατη και νην ζογκλερ.Χορηγος επικοινωνιας Σ_____ς.''

:lol: :bigcry: :lol:

zapmaria
05/05/2008, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Σημαντικές παραλείψεις στην οργάνωση - το μηχανάκι του Μανωλίδη πήρε φωτιά στον ανεφοδιασμό και δεν υπήξχε πυροσβεστήρας, οι ειδικές ήταν αφύλακτες και κανείς δεν διόρθωνε τις κορδέλλες που έφευγαν (βλέπε ΑΤΤΙΚΑ ΛΟΥΤΡ. ειδική 3), έδρα του αγώνα ήταν το χωριό Ζιάκα 25 χλμ από τα Γρεβενά, το οποίο δεν είχε την υποδομή να στηρίξει τον αγώνα.

Αυτό ισχύει το άκουσα και εγώ. Μηχανάκι καμμένο δεν είδα. όσο για τις κορδέλες τουλάχιστον σε κάποιο σημείο που ήμουν εγώ τρέξαν θεατές και τις δέσανε, ενώ άνθρωπο από την διοργάνωση δεν είδα, μόνο ένα παιδί που είχε ένα γνωστό που έτρεχε και σηκώθηκε και πήγε στην αφετηρία για να βρει καινούρια κορδέλα να δέσει. όσο για το χωριό, το μόνο που έχω να πω είναι ότι είναι ένα χωριό λίγων κατοίκων. Δεν ξέρω αν γνώριζαν ότι γινόταν αγώνας λίγα χιλιόμετρα πιο πέρα. Ο μόνος που σίγουρα το γνώριζε ήταν ο καφετζής του χωριού, ο οποίος πρώτη φορά είδε τόσο κόσμο άγνωστο να περνάει από το μαγαζί του. :rotflmao: :rotflmao:


Τέλος υπήρξαν αρκετά λεκτικά επεισόδια μεταξύ γνωστών ανθρώπων του χώρου.

Πριν τον τερματισμό. Αφού να σκεφτείς μετρούσαμε ώρα μέχρι να αρχίσει το μποξ. Ευτυχώς τα πράγματα ηρέμησαν όταν τερμάτισαν οι πρώτοι αγωνιζόμενοι.

dirtbird
05/05/2008, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από zapmaria
Μηχανάκι καμμένο δεν είδα


το μηχανάκι του Μανωλίδη πήρε φωτιά στον ανεφοδιασμό και δεν υπήξχε πυροσβεστήρας

Όπως βλέπεις, γράφω ότι πήρε φωτιά, όχι ότι κάηκε.

Απ'όσο γνωρίζω, το έσβησαν οι ίδιοι οι αγωνιζόμενοι.

geotriada
05/05/2008, 14:38
Eαν μεσα στο σπιτι της AMOTOE συμβαινουν τετοια πραγματα,

(τις συμετοχες δεν τις μαθαμε ποτε, και τα αποτελεσματα μαλον στον doc το χρωσταμε)

εμεις που τρεχουμε ATTIKA πρεπει να κανουμε τουμπες,,,,,,,

και ολα αυτα λιγο πριν το SD

ΑΛΕΛΟΥΙΑ :bigcry: :bigcry: :bigcry:

zapmaria
05/05/2008, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Όπως βλέπεις, γράφω ότι πήρε φωτιά, όχι ότι κάηκε.

Απ'όσο γνωρίζω, το έσβησαν οι ίδιοι οι αγωνιζόμενοι.

Πάλι καλά που πρόλαβαν να αντιδράσουν να λες.

itsikis
05/05/2008, 19:22
καλησπέρα σε όλο το forum.....

μόλις επέστρεψα από Γρεβενά όπου τελικά έτρεξα μόνο την Κυριακή......

εντυπώσεις:

1. η καλύτερη απλή διαδρομή που έχει μπεί ποτέ σε αγώνα πανελληνίου!!!!!!!εκπληκτικά μονοπάτια μέσα σε δάσος από βελανιδιές, ρυάκια, ποταμάκια και ποταμάρες, 3 τοξοτά γεφύρια, περάσματα πάνω από βράχια........
2. από τις καλύτερες ειδικές που έχουν μπεί ποτέ σε αγώνα πανελληνίου!!!!!!! και οι τρείς εντουράδικες με την 2η να φέρνει σε extreme........απίστευτες.......
3. εξαιρετική σήμανση και τις 3 ημέρες...............

τώρα όσον αφορά τα διάφορα που ακούστηκαν:

1. ΤΟ ΠΟΤΆΜΙ: χτύπησε όντως ο Πάρης, έκανε βουτίτσα ο Θερριός το Σαββάτο και ένα δυό άλλοι τους οποίους δεν θυμάμαι, κανένα πρόβλημα την Κυριακή.....ορίστε τι πραγματικά συνέβει: το ποτάμι είχε αρκετό νερό και γι'αυτό η οργάνωση είχει σηματοδοτήσει άψογα κάθε πέρασμα και κάθε πέτρα, αν ακολουθούσες τα σημάδια κανένα πρόβλημα..... στο σημείο όπου έπεσε ο Πάρης ακολουθούσε ο Θερριός, όποίος μόλις είδε ότι το σηματοδοτημένο πέρασμα ήταν "κατειλλημένο" αποφάσισε έτσι απλά να ακολουθήσει ένα άλλο το όποίο όμως ήταν πολύ βαθύ και έτσι έκανε μπλουμ.....η ευθύνη είναι καθαρά του Θερριού.....

σε καμία περίπτωση το ποτάμι δεν ήταν επικίνδυνο....ίσα ίσα θα πρέπει όλοι όσοι αγωνίστηκαν να πούμε ευχαριστώ στην οργάνωση που μας επέτρεψε να ζήσουμε τέτοια εμπειρία.....

2. ΟΙ ΧΡΟΝΟΙ: το Σαββάτο οι χρόνοι ήταν πολύ σφικτοί, την Κυριακή η οργάνωση έδωσε +2 λεπτά σε 3 ΣΕΧ και +5 στο τελευταίο.... ως εξ τούτου: πολλά καπέλα το σαββάτο, κανένα καπέλο την Κυριακή.........

Γνώμη μου είναι πως οι χρόνοι στο πανελλήνιο θα πρέπει να είναι σφικτοί αλλά όχι υπερβολικοί αφού σε συνδυασμό με την υψηλή δυσκολία και διάρκεια μπορεί να γίνει επικίνδυνο το πράγμα..... δυστυχώς (ή ευτυχώς) ο συγκεκριμένος αγώνας ήταν πολύ σφικτός και από χρόνους και από δυσκολία και από διάρκεια, με αποτέλεσμα να μπορούν να αναταπεξέλθουν μόνο οι πραγματικά επαγγελματίες οδηγοί........

3. ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΡΕΣ: το Σαββάτο δεν υπήρχαν, την Κυριακή υπήρχαν............

απαράδεκτη η έλλειψη αλλά δεν θυμάμαι να είδα ούτε στην Καλαμπάκα........

4. PARK FERME: σε εκπληκτική τοποθεσία μέσα στο δάσος αλλά δυστυχώς 25χλμ από τα Γρεβενά..... (εμένα πάντως δεν με ενόχλησε καθόλου, ίσα ίσα μου άρεσε.....)

5. ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ: άν πήγαινες από άσφαλτο οι ειδικές απείχαν αρκετά η μια από την άλλη (βέβαια αυτό είναι κακό μόνο αν είσαι θεατής!!!!) αλλά υπήρχαν αρκετοί χωματόδρομοι (ας είναι καλά οι χάρτες της ΑΝΑΒΑΣΗΣ και το ΜΙΟ μου) που μείωναν κατά τα πολύ τα χλμ........

6. ΚΡΙΤΕΣ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΟΜΜΕΝΕΣ ΚΟΡΔΕΛΕΣ: το Σαββάτο δεν υπήρχε ψυχή στις ειδικές, αλλά την Κυριακή βελτιώθηκε η κατάσταση.....

γενικά πάντως είδα πολύ λίγες κομμένες κορδέλες και αυτό είναι προς τιμήν όλων των αγωνιζομένων........

Τέλος όσον αφορά τις γκρίνιες, προστριβές, εντάσεις και τσαμπουκάδες του Σαββάτου (γιατί την Κυριακή δεν είπε κανένας κουβέντα, αφού αντικειμενικά ήταν από τους καλύτερους αγώνες ever.......) προκλήθηκαν κατά την γνώμη μου από κάποιους κακομοίρηδες "γρήγορους" που πρώτη φορά έφαγαν ΠΟΛΥ καπέλο ή "πνίγηκαν"και κάπου έπρεπε να τα ρίξουν.... έτσι βρήκαν προσχήματα ως δικαιολογίες το απομακρυσμένο PARK FERME, την μεγάλη απόσταση μεταξύ των ειδικών, την ώρα ενημέρωσης του σαββάτου (11.00μμ), το ότι οι χρόνοι εκκίνησης δόθηκαν το σαββάτο το πρωί κτλ....

για να μην παρεξηγηθώ: όντως υπήρχαν σοβαρά λάθη (έλλειψη πυροσβεστήρων,κριτών και ίσως των σφικτών χρόνων, τα οποία η οργάνωση διόρθωσε την Κυριακή και μπράβο της) αλλά σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογούσαν την ένταση και τον εκνευρισμό....

αυτά........

Ισίδωρος

zephyr1
05/05/2008, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Όπως βλέπεις, γράφω ότι πήρε φωτιά, όχι ότι κάηκε.

Απ'όσο γνωρίζω, το έσβησαν οι ίδιοι οι αγωνιζόμενοι.

Μαλλον για το δικο μου μυνημα λεει ο φιλος που ειπα οτι καηκε.

Το δικο μου ποιος το εσβησε??????

Παντως τωρα που διαβαζω μεσω τηλεφωνου στον Πολ Νικολαου αυτα που λεει ο Ισιδωρος ......................επαψα να τον ακουω γιατι μαλλον μασουλησε το τηλεφωνο απ'αυτα που ακουσε.

:rolleyes:

iatrodikastis
05/05/2008, 20:35
Kάποιος να διορθώσει τον τίτλο του θρέντ,

άκου Γραβενά.:bigcry:


Μετά να ξυρίσει το ποστάκι μου.:smokin:

dirtbird
05/05/2008, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
Kάποιος να διορθώσει τον τίτλο του θρέντ,

άκου Γραβενά.:bigcry:


Μετά να ξυρίσει το ποστάκι μου.:smokin:

κοίτα κάτι ξυνοί που επέστρεψαΝ βραδυάτικα....:bigcry: :bigcry:

geotriada
05/05/2008, 20:52
:a014:

dirtbird
05/05/2008, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Μαλλον για το δικο μου μυνημα λεει ο φιλος που ειπα οτι καηκε.

Το δικο μου ποιος το εσβησε??????

:rolleyes:

Φυσικά εγώ (who else?) και στο επανέφερα.....:D


για κάποιο περίεργο -εγωκεντρικό- λόγο, νόμιζα ότι εννοούσες εμένα.... :o :o :lol:

marios8
05/05/2008, 21:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από itsikis
με αποτέλεσμα να μπορούν να αναταπεξέλθουν μόνο οι πραγματικά επαγγελματίες οδηγοί........



Έχουμε και επαγγελματίες οδηγούς στην Ελλάδα ? :confused: :confused:

Εκτός και αν εννοείς τους 7-8 που τους πληρώνουν την συμμετοχή και τους δίνουν μηχανή - τεχνική υποστήριξη.

Αφού θέλουν να κάνουν αγώνες πετώντας έξω τους χομπίστες (του οποίου του έχει στοιχίσει κανα χιλιαρικάκι το ΣΚ) ας κάνουν αγώνα του χρόνου στα Γρεβενά με 10 συμμετοχές.


Υγ. Για να μην παρεξηγηθώ. Δεν λέω οτι δεν έχουμε καλούς οδηγούς, λέω οτι δεν έχουμε επαγγελματίες οδηγούς. Εγώ τουλάχιστον δεν ξέρω κανέναν που να ζεί στην Ελλάδα απο την αγωνιστική οδήγηση.

geotriada
05/05/2008, 21:07
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Έχουμε και επαγγελματίες οδηγούς στην Ελλάδα ? :confused: :confused:

Εκτός και αν εννοείς τους 7-8 που τους πληρώνουν την συμμετοχή και τους δίνουν μηχανή - τεχνική υποστήριξη.

Αφού θέλουν να κάνουν αγώνες πετώντας έξω τους χομπίστες (του οποίου του έχει στοιχίσει κανα χιλιαρικάκι το ΣΚ) ας κάνουν αγώνα του χρόνου στα Γρεβενά με 10 συμμετοχές.


Υγ. Για να μην παρεξηγηθώ. Δεν λέω οτι δεν έχουμε καλούς οδηγούς, λέω οτι δεν έχουμε επαγγελματίες οδηγούς. Εγώ τουλάχιστον δεν ξέρω κανέναν που να ζεί στην Ελλάδα απο την αγωνιστική οδήγηση.




:a23: :a23:

zephyr1
05/05/2008, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Φυσικά εγώ (who else?) και στο επανέφερα.....:D


για κάποιο περίεργο -εγωκεντρικό- λόγο, νόμιζα ότι εννοούσες εμένα.... :o :o :lol:

Φυσικα καταλαβα οτι το εκανες εσυ αλλα για ενα περιεργο - μαζοχιστικο - λογο , ηθελα να το δω γραμμενο απο σενα. :lol:

tagre
05/05/2008, 21:19
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1


Παντως τωρα που διαβαζω μεσω τηλεφωνου στον Πολ Νικολαου αυτα που λεει ο Ισιδωρος ......................επαψα να τον ακουω γιατι μαλλον μασουλησε το τηλεφωνο απ'αυτα που ακουσε.

:rolleyes:

Φιλε μου, για ρωτα τον Πωλ να σου πει, και μετεφερε τα και σε μας, να καταλαβουμε τουλαχιστον τι εγινε πραγματικα, και ποιος επεζησε! Γιατι λιγα σκορπια και αοριστα διαβαζουμε, και η φαντασια μας πλαθει σεναρια. Ο ενας, μονο ακουσα ο αλλος, μου ειπαν, δεν ειδα...Τι στο καλο... μετα απο καθε αγωνα εισαστε λαλιστατοι, τωρα βουβαθηκατε?
Μαλλον ο φιλος Ισιδωρος που τα ειδε ολα ροδινα, ειχε παει σε αλλο αγωνα, η.....
Γιατι με 66.5%, εγαταλειψεις τη 1η μερα, και το 58% απο οσους τερματισαν(31 αναβατες), με καπελλα, δειχνει οτι κατι δεν εγινε καλα. Ο Πωλ ειναι εγγυηση.Σωστος και εμπειρος.
Παντως σε ενα πραμα λεει ο Ισιδωρος αληθεια: Η περιοχη των Γρεβενων εχει απο τις πιο ωραιες εντουρο-διαδρομες στην Ελλαδα.

zapmaria
05/05/2008, 21:26
Και μια που αναφέρθηκε....
Πίσω από τα αυτοκίνητα βρισκόταν το park ferme.
Υπό την σκιά του βουνού λοιπόν.


129654

zapmaria
05/05/2008, 21:29
Και ένα από τα γεφυράκια, που βρισκόταν υπό κατασκευή??? ή επισκευή???
Η διαδρομη περνούσε από την άλλη πλευρά, δηλαδή το είχε στα δεξιά της.


129655

zephyr1
05/05/2008, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από tagre
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1


Παντως τωρα που διαβαζω μεσω τηλεφωνου στον Πολ Νικολαου αυτα που λεει ο Ισιδωρος ......................επαψα να τον ακουω γιατι μαλλον μασουλησε το τηλεφωνο απ'αυτα που ακουσε.

:rolleyes:

Φιλε μου, για ρωτα τον Πωλ να σου πει, και μετεφερε τα και σε μας, να καταλαβουμε τουλαχιστον τι εγινε πραγματικα, και ποιος επεζησε! Γιατι λιγα σκορπια και αοριστα διαβαζουμε, και η φαντασια μας πλαθει σεναρια. Ο ενας, μονο ακουσα ο αλλος, μου ειπαν, δεν ειδα...Τι στο καλο... μετα απο καθε αγωνα εισαστε λαλιστατοι, τωρα βουβαθηκατε?
Μαλλον ο φιλος Ισιδωρος που τα ειδε ολα ροδινα, ειχε παει σε αλλο αγωνα, η.....
Γιατι με 66.5%, εγαταλειψεις τη 1η μερα, και το 58% απο οσους τερματισαν(31 αναβατες), με καπελλα, δειχνει οτι κατι δεν εγινε καλα. Ο Πωλ ειναι εγγυηση.Σωστος και εμπειρος.
Παντως σε ενα πραμα λεει ο Ισιδωρος αληθεια: Η περιοχη των Γρεβενων εχει απο τις πιο ωραιες εντουρο-διαδρομες στην Ελλαδα.

Επηδει το κομματι ''χωμα'' δεν ειναι απ'της αδυναμιες μου και δεν επιλεγω να μπαινω σε τετοιες συζητησεις, αλλα το σαββατο που εγινε ο ''τσαμπουκας'' με πηρε τηλ. για να μου πει ποσο ειχε τσαντιστει με την ολη φαση.

Τον ψηνω αυριο να κανω την γραμματεα του και να γραψω οτι εζησε και οτι θελει να πει, αν και πολυ φοβαμαι οτι αμα πει αυτα που θελει ,θα φυγει ολο το thread και μεις μαζι.

Στα γρηγορα μου ειπε να ρωτησω, γιατι το σαββατο ειχε 92 συμμετοχες + 10-15 που περιμεναν και το Σαββατο απ'οτι θυμαμαι 50?

Σεβομαι τον χαρακτηρισμο που εκανες γι'αυτον τον ανθρωπο και το ιδιο ακομα νιωθω και εγω (και κατι παραπανω) μεσα σε 1 χρονο μονο που τον ξερω.

Το Σκ θα ειμαστε παρε'ι'τσα 36ωρο, και θα περασουμε απο κεινα τα μερη που εχει απ΄της καλυτερες ασφαλτινες διαδρομες.

Να ειμαστε καλα και καποια στιγμη να μπουνε τελος σ'αυτες της κατεστημενες μαλακιες της Ελληνικης νοοτροποια μπας και καποιοι ανθρωποι παρουν αυτο που τους αξιζει, μιλαω για ολα τα αθληματα στην Ελλαδα.:winka: Απλα παντου το ιδιο.:(

Τερμα η μεταφορα λογου , αν μπορεσει και εχει τον χρονο να τα πει ευχαριστως θα τα μεταφερω αλλιως :wave2:

tagre
05/05/2008, 21:56
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1


Τον ψηνω αυριο να κανω την γραμματεα του και να γραψω οτι εζησε και οτι θελει να πει, αν και πολυ φοβαμαι οτι αμα πει αυτα που θελει ,θα φυγει ολο το thread και μεις μαζι.

Σεβομαι τον χαρακτηρισμο που εκανες γι'αυτον τον ανθρωπο και το ιδιο ακομα νιωθω και εγω (και κατι παραπανω) μεσα σε 1 χρονο μονο που τον ξερω.

Τερμα η μεταφορα λογου , αν μπορεσει και εχει τον χρονο να τα πει ευχαριστως θα τα μεταφερω αλλιως :wave2:

Πες του Τακης Γκρετσης. Και οτι θελει να μαθει...
Νασαι καλα. Ευχαριστω-ουμε εκ των προτερων, για τη ''γραμματειακη" υποστηριξη...!

geotriada
05/05/2008, 22:03
Τουλαχιστον σε αυτο το forum ακουγονται και καποια σχολια για τον αγωνα.
Το σιγουρο ειναι οτι οι 2 αγωνες δεν πηγαν οπως επρεπε.
και μιλαμε οτι εγιναν μεσα στο σπιτι της ΑΜΟΤΟΕ.
Ενα αλλο που με προβληματιζει ειναι η "απαθεια" των πρωτοκλασατων οδηγων, οι οποιοι
δεν ηρθαν ουτε στην συγκεντρωση για το εντουρο (πλην Χελιωτη)
Να μη ρωτησω που ειναι ο Σ.Α.Μ.Ε.

και να φανταστητε οτι σχεδιαζουμε με τον Στεφανο να κατεβουμε Χαλκιδα,,,,,,
εγω παντως θα το ξανασκεφτω.

tagre
05/05/2008, 22:14
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
Τουλαχιστον σε αυτο το forum ακουγονται και καποια σχολια για τον αγωνα.


Μπραβο Γιωργο που τοπιασες. Το enduro.gr κατεβασε ακομα και τη διαφημηση, και στα αλλα βασιλευει η σιωπη. Μονο εδω υπαρχει συζυτηση.
Ευτυχως που υπαρχει και η Ζapmaria!

marios8
05/05/2008, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
Τουλαχιστον σε αυτο το forum ακουγονται και καποια σχολια για τον αγωνα.



Έχουμε καλό διαχειριστή :D :D

Doc Off-Road
05/05/2008, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από zapmaria
Μην είσαι υπερβολικός....
28 :lol: :lol:

Εγώ φταίω ρε!! Που δεν έτρεξα στους Veterans να πάρω κούπα!!!:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

zapmaria
05/05/2008, 23:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road
Εγώ φταίω ρε!! Που δεν έτρεξα στους Veterans να πάρω κούπα!!!:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

Ρε για καλό το λέω ;) ;) ;)
Αφού σαν παιδάκι έγινες και σου το είπα και εκείνη την ώρα. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zapmaria
05/05/2008, 23:46
και την επόμενη φορά παρακαλώ οι παραγγελίες από το βράδι αν γίνεται.
Το πρωί κοιμάμαι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Doc Off-Road
05/05/2008, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
Τουλαχιστον σε αυτο το forum ακουγονται και καποια σχολια για τον αγωνα.
Το σιγουρο ειναι οτι οι 2 αγωνες δεν πηγαν οπως επρεπε.
και μιλαμε οτι εγιναν μεσα στο σπιτι της ΑΜΟΤΟΕ.
Ενα αλλο που με προβληματιζει ειναι η "απαθεια" των πρωτοκλασατων οδηγων, οι οποιοι
δεν ηρθαν ουτε στην συγκεντρωση για το εντουρο (πλην Χελιωτη)
Να μη ρωτησω που ειναι ο Σ.Α.Μ.Ε.

και να φανταστητε οτι σχεδιαζουμε με τον Στεφανο να κατεβουμε Χαλκιδα,,,,,,
εγω παντως θα το ξανασκεφτω.
Για κάτσε ρε φίλε?

Σε πιο άλλο φόρουμ περίμενες να ακούσεις???
Ακόμη δεν γυρίσαμε... πτώματα... άλλη δουλειά δεν έχουμε?

Κάθε πράγμα στο καιρό του! Αν ο Γκρέτσης και συ λυσσάτε για κουτσομπολιά... να περιμένετε:nono: :nono: :nono:

Γιατί δεν πήγαν όπως έπρεπε οι 2 αγώνες?
Τι σε χάλασε δηλαδή στην Καλαμπάκα?
Ποιό είναι το σπίτι της ΑΜΟΤΟΕ?

Ποιά είναι η "απάθεια" των πρωτοκλασσάτων οδηγών?
Ποιά συγκέντρωση για το enduro??????????? Ποιός την όρισε και τι συζητήθηκε? Μήπως τίποτα ουσίας?

Άσε φίλε μου... Η εποχή του "θέλω να γίνω χαλίφης στη θέση του χαλίφη" και αυτοδιορίζομαι πρόεδρος πέρασε! Δεν ισχύει πιά...

Όταν το '98 και το 2000 συγκαλούσα συνεχείς γενικές συνελεύσεις ως πρόεδρος του ΣΑΜΕ, κάποιοι που τώρα φωνασκούν τις σαμπόταραν τεχνιέντως.

Και οι ίδιοι άνθρωποι, όντας στο Δ.Σ. του ΣΑΜΕ, παραιτήθηκαν 2 φορές! Τώρα θέλουμε πάλι εκλογές και θέσεις στο προεδρείο? Γιατί άραγε? Να δω με τι δικαιολογίες θα έρθουν οι επόμενες παραιτήσεις...

Φίλε Γιώργο... Μήπως αργά δεν θυμήθηκες να ασχοληθείς με την "πολιτική" του enduro? Μήπως έχεις(έχετε) χάσει επεισόδια?

Προτιμώ να μείνω σιωπηλός, είτε εδώ, είμε μέσα από το φόρουμ μας (offroadteam.gr) 1oν για λόγους αρχής, 2ον επειδή αγαπάω το Enduro και θα το στηρίζω - όποιος και να το κάνει, και ειδικά οι ξεροκέφαλοι, ο Σιούλης και Κορέλης, και 3ον γιατί είμαι ο πρώτος που θα παρεξηγηθώ αν σχολιάσω και πάρω θέση...

Τέλος, μην συγκρίνεις την Χαλκίδα με άλλους... Τα παιδιά της ΑΜΛΕΧ έχουν την δική τους καταξιωμένη ιστορία (μέσα από την ΕΛΠΑ όσο θυμάμαι) με άριστους - άψογους - καλοστημένους αγώνες από κάθε άποψη!

Doc Off-Road
06/05/2008, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
To μαλλί του Ντοκ άσπρισε από τα καπέλα ή το έβαψε;:confused: :confused:

Ε! Όχι και καπέλα ο Ντοκ!!!:nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

Ένα δίλεπτο τσίμπησα στο κόλλημα στο βράχο του σφιχτού ΣΕΧ που περιμέναμε να περάσει μηχανάκι που είχε ανάψει... και επειδή έφυγα με καθυστέρηση από την ειδική! (περιμέναμε στην εκκίνηση). ΟΛΟΙ της παρέας μου τσιμπήσαμε καπελάκι! Αλλά ποιός νοιάζεται? Χαχαχα!

Εγώ άλλωστε έτρωγα 1' σε κάθε ειδική! Το 2λεπτο καπέλο θα με χάλαγε???? Χαχαχαχα!!!!!

Να τερματίζω θέλω! Να διασκεδάζω θέλω! Να έχει δύσκολα θέλω και σφιχτούς χρόνους! Αυτό γουστάρω, αυτό είχα... μια χαρά ήταν για μένα... Αν είχε και μια βροχούλα... ίδιους χρόνους την Κυριακή... και ένα γυράκι ακόμα, θα ήταν μια χαρά!!!

Doc Off-Road
06/05/2008, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από zapmaria
και την επόμενη φορά παρακαλώ οι παραγγελίες από το βράδι αν γίνεται.
Το πρωί κοιμάμαι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

yes sir!:o

zapmaria
06/05/2008, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road
yes sir!:o

Τον οκτώμβριο που έχει Θεσσαλονίκη θα τρέξεις?
Είναι και στην έδρα μου.... εκεί να δεις τι έχει να γίνει
Νταλίκα θα σου φέρω :rotflmao: :rotflmao:

Doc Off-Road
06/05/2008, 00:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από itsikis
1. η καλύτερη απλή διαδρομή που έχει μπεί ποτέ σε αγώνα πανελληνίου!!!!!!!εκπληκτικά μονοπάτια μέσα σε δάσος από βελανιδιές, ρυάκια, ποταμάκια και ποταμάρες, 3 τοξοτά γεφύρια, περάσματα πάνω από βράχια........
2. από τις καλύτερες ειδικές που έχουν μπεί ποτέ σε αγώνα πανελληνίου!!!!!!! και οι τρείς εντουράδικες με την 2η να φέρνει σε extreme........απίστευτες.......
3. εξαιρετική σήμανση και τις 3 ημέρες...............

Συμφωνώ απολύτως! Λεπτομέρεια: Πολλά θαυμαστικά ρε αδελφάκι μου! Ψαρωτικά και αχρείαστα!!! Αλλά... κάλλιο γαϊδουρόδενε...

τώρα όσον αφορά τα διάφορα που ακούστηκαν:


1. ΤΟ ΠΟΤΆΜΙ...

Συμφωνώ απολύτως!



2. ΟΙ ΧΡΟΝΟΙ: το Σαββάτο οι χρόνοι ήταν πολύ σφικτοί, την Κυριακή η οργάνωση έδωσε +2 λεπτά σε 3 ΣΕΧ και +5 στο τελευταίο.... ως εξ τούτου: πολλά καπέλα το σαββάτο, κανένα καπέλο την Κυριακή.........

Το Σάββατο ήταν σφιχτοί καθώς στο πρώτο έρασμα "ψάχναμε" την διαδρομή΄αφού δεν είχε χαρακτεί το πάτημα, στην εκκίνηση των ειδικών περιμέναμε έως και 3 λεπτά! και είχε κολλήματα που περιμέναμε στην ουρά... Στον 20, 30 γύρο χαλάρωσαν τα πράματα...
Κυριακή +4' στα τρία πρώτα ΣΕΧ, +6' στο κλείσιμο του κύκλου.



Γνώμη μου είναι πως οι χρόνοι στο πανελλήνιο θα πρέπει να είναι σφικτοί αλλά όχι υπερβολικοί αφού σε συνδυασμό με την υψηλή δυσκολία και διάρκεια μπορεί να γίνει επικίνδυνο το πράγμα..... δυστυχώς (ή ευτυχώς) ο συγκεκριμένος αγώνας ήταν πολύ σφικτός και από χρόνους και από δυσκολία και από διάρκεια, με αποτέλεσμα να μπορούν να αναταπεξέλθουν μόνο οι πραγματικά επαγγελματίες οδηγοί........

Δεν θα τόλεγα ότι ήταν μόνο για "επαγγελματίες", απλώς αυτοί δεν κατάλαβαν και τόση κούραση... Ο αγώνας δεν είχε τρομερές δυσκολίες ή σημεία που δεν έβγαιναν, απλώς οι χρόνοι στο 10 -20 πέρασμα τον έκανε να φανεί δύσκολος...



3. 4. 5. 6.

Ακριβώς όπως τα λες!



Τέλος όσον αφορά τις γκρίνιες, προστριβές, εντάσεις και τσαμπουκάδες του Σαββάτου (γιατί την Κυριακή δεν είπε κανένας κουβέντα, αφού αντικειμενικά ήταν από τους καλύτερους αγώνες ever.......) προκλήθηκαν κατά την γνώμη μου από κάποιους κακομοίρηδες "γρήγορους" που πρώτη φορά έφαγαν ΠΟΛΥ καπέλο ή "πνίγηκαν"και κάπου έπρεπε να τα ρίξουν.... έτσι βρήκαν προσχήματα ως δικαιολογίες το απομακρυσμένο PARK FERME, την μεγάλη απόσταση μεταξύ των ειδικών, την ώρα ενημέρωσης του σαββάτου (11.00μμ), το ότι οι χρόνοι εκκίνησης δόθηκαν το σαββάτο το πρωί κτλ....

για να μην παρεξηγηθώ: όντως υπήρχαν σοβαρά λάθη (έλλειψη πυροσβεστήρων,κριτών και ίσως των σφικτών χρόνων, τα οποία η οργάνωση διόρθωσε την Κυριακή και μπράβο της) αλλά σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογούσαν την ένταση και τον εκνευρισμό....

αυτά........

Ισίδωρος

Περίπου έτσι... Την κοντής ψ@λής της φταίν οι τρίχες... Αλλά το ένα ΔΕΝ αναιρεί το άλλο. Τα καλά και τα κακά πρέπει να επισημαίνονται, ΟΧΙ για ανταμοιβή και "τιμωρία", αλλά για γνώση και συμόρφωση.

Νομίζω ότι ο Ισίδωρος έδωσε την ΑΠΟΛΥΤΗ περιγραφή.

Με μια πρόταση -όπως ομολόγησε και ο οργανωτής (Γιάννης Σιούλης) και μπράβο του που το κατάλαβε: Ο αγώνας ήταν "μεγαλειώδης" σε όλα του, αλλά η οργάνωση δεν ήταν ικανή να ανταπεξέρθει στις απαιτήσεις του... (λίγο ανθρώπινο δυναμικό - Ανυπαρξία θεσμικού πλαισίου οργάνωσης - αγώνα)

Doc Off-Road
06/05/2008, 00:39
Καλή η κριτική, αλλά καλύτερες οι προτάσεις:

Πώς ο αγώνας θα ήταν τέλειος?

1. Με διάρκεια 7:30 ώρες αντί για 8:50, με μικρότερο κύκλο, ή μικρότερες ειδικές!!! Προσωπικά λατρεύω τους μεγάλους, δύσκολους και εξαντλητικούς αγώνες, αλλά αν έχεις να οδηγήσεις την Κυριακή τη νύχτα για 8 ώρες... Κι επειδή ΔΕΝ είμαστε όλοι επαγγελματίες να μας μεταφέρουν.... κι επειδή το έχω δει μια φορά το έργο παρκάροντας κάτω από μια νταλίκα στην Ουγγαρία... θεωρώ ότι αυτού που είπανε ότι οι αγώνες enduro ΔΕΝ πρέπει να ξεπερνούν τις 7:30 ώρες, κάτι ξέρουν!
2. Οι ειδικές ήταν υπερβολικές! Δεν χρειαζόταν τόσος κόπος από την οργάνωση! Άλλωστε, οι διαφορές που παίχτηκαν ήταν πολύ μεγάλες ανάμεσα στους πρώτους! Μικρότερες ειδικές θα ήταν καλύτερα φυλασσόμενες από τους -λίγους- ανθρώπους της οργάνωσης, θα είχαν λιγότερα κλεψίματα - κοψίματα κορδελών.
3. Τα ΣΕΔ είναι ΠΑΝΤΑ χρειαζούμενα... Τόσο για τον έλεγχο της ασφάλαιας, όσο και για τον έλεγχο της διέλευσης από τα δύσκολα περάσματα. Μπορούσες από το flying να πας στο επόμενο ΣΕΧ από... "άσφαλτο" χωρίς να σε πάρει χαμπάρι κανείς! (Για αυτό τα "πήρε" ο Πολ...)
4. Το θεσμικό πλαίσιο (Εκπαίδευση στελεχών / σωστή λειτουργία park-ferme / σωστή λειτουργία ΣΕΧ, σημαιών, κριτών / Δημοσιοποίηση Γενικού κανονισμού, Τεχνικού κανονισμού) πρέπει να καθιερωθεί αφού μιλάμε για ΕΝΑ πλέον επίσημο πρωτάθλημα, που μια ένσταση μπορεί να τινάξει τον αγώνα στον αέρα! Rules is rules! Καλώς ή κακώς... και πρέπει να υπάρχουν ΓΡΑΠΤΑ και τεκμηριωμένα!
5. ....job discription.... Κόσμος υπήρχε... Αλλά ήξερε τι να κάνει?
6. Θέματα ασφαλείας: πυρόσβεση, paramedics, ασθενοφόρα, "έξοδοι" κινδύνου πρέπει να υπάρχουν ανά πάσα στιγμή.

Doc Off-Road
06/05/2008, 00:48
Και φυσικά, να μην παραλείψουμε να αναφερθούμε και στα θετικά:

ΜΠΡΑΒΟ στον εμπνευστή, οργανωτή, χαράκτη της διαδρομής, σηματωρό, παλουκωτή των ειδικών, προπομπό, σκούπα, ενδιάμεσο σκληροπυρινικό καράφλα και πάντα γρήγορο Νούλη! Αν δεν υπήρχαν άνθρωποι σαν κι αυτόν, δεν θα υπήρχε η ΑΜΟΤΟΕ, και το "εναλλακτικό" enduro... Αν δεν ήταν και τόσο ξεροκέφαλος...

Α!!! Ο ΖΖ Top μάλλον διακοπές έκανε στα Γρεβενά!!! Ηλιοκαμμένοτον είδα!!! Μάλλον για μπάνια ήρθε! Χαχαχαχα!!!!!

Ο αγώνας είχε ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δουλειά και προετοιμασία!!! 20 σχεδόν χιλιόμετρα ειδικών!!! με παλούκωμα και κορδέλιασμα... και κύκλος 80 km με πολύ καλή σήμανση... είναι Μπεν Χουρ!

Η παρουσία των Εθελοντών Σαμαριτών του Ερυθρού Σταυρού!

Η διαδρομή που ήταν 110% εντουράδικη!

Η γρήγορη απονομή της 2ης μέρας που μας έστειλε γρήγορα στα σπίτια μας...

geotriada
06/05/2008, 07:43
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road

[/B]




Μητσο πας καλα ρε φιλε?
Ξεκινας με επιθεση ,και τελικα συμφωνεις στο οτι οι 2 αγωνες δεν ηταν οπως επρεπε?
(ΔΥΟ ΑΓΩΝΕς ΗΤΑΝ ΤΑ ΓΡΕΒΕΝΑ)

και σε ξαναρωταω που ειναι οι οδηγοι????

Σε ενα εχεις δικιο. ΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ?????????????

Doc Off-Road
06/05/2008, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada

και σε ξαναρωταω που ειναι οι οδηγοι????


Οι οδηγοί ήταν εκεί που είναι πάντα! Έρμαια των χορηγών, εταιριών τους, ακόμη και του πάθους τους αν θες, φερέφονα κάποιων παπαγάλων...

Αυτό ίσχυε πάντα.
Τώρα το κατάλαβες?
Για αυτό σε ρωτάω: Τώρα το θυμήθηκες? Τόσα χρόνια τι γινόταν νομίζεις? Κάτι διαφορετικό?
Γιατί ο ΣΑΜΕ δεν λειτούργησε ποτέ? Νοιάστηκε ποτέ κανείς νομίζεις? Κι όταν κάποιος - κάποιοι νοιάστηκαν... ποιός τον(τους) στήριξε?

Όχι φίλε Γιώργο! ΔΕΝ πάω καλά! Φαίνεται άλλωστε... 7ος και 9ος βγήκα...;)

GASer
06/05/2008, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road


Όχι φίλε Γιώργο! ΔΕΝ πάω καλά! Φαίνεται άλλωστε... 7ος και 9ος βγήκα...;)


Το μαλλί φταίει... :rotflmao: :beer:

geotriada
06/05/2008, 12:38
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road
Οι οδηγοί ήταν εκεί που είναι πάντα! Έρμαια των χορηγών, εταιριών τους, ακόμη και του πάθους τους αν θες, φερέφονα κάποιων παπαγάλων...

Αυτό ίσχυε πάντα.
Τώρα το κατάλαβες?
Για αυτό σε ρωτάω: Τώρα το θυμήθηκες? Τόσα χρόνια τι γινόταν νομίζεις? Κάτι διαφορετικό?
Γιατί ο ΣΑΜΕ δεν λειτούργησε ποτέ? Νοιάστηκε ποτέ κανείς νομίζεις? Κι όταν κάποιος - κάποιοι νοιάστηκαν... ποιός τον(τους) στήριξε?

Όχι φίλε Γιώργο! ΔΕΝ πάω καλά! Φαίνεται άλλωστε... 7ος και 9ος βγήκα...;)




Ναι ετσι ηταν παντα οι οδηγοι. Και δεν το θυμηθηκα τωρα.
Να μην σχολειασει κανεις και τιποτα δηλ. ? Το μονο που θελω ειναι να βοειθησω-αφυπνησω.
εαν αυτο ενοχλει πες το καθαρα.


οσο για το 7ος 9ος welcome to the club,,,,,,,

ktmakis
06/05/2008, 13:34
Σημασία έχει να περνάμε καλά. Να κάνουμε το εντουρο μας με όσο το δυνατόν περισσότερη ασφάλεια είτε βγούμε πρώτοι είτε τελευταίοι και να γυρνάμε στις δουλίτσες μας και στο σπιτάκι μας καλύτεροι και αναζοωγονημένοι.
Αμα είναι να χαλιόμαστε και να ξεπαραδιαζόμαστε χεστα.

GASer
06/05/2008, 13:51
O κάθε ένας μας έχει διαφορετικές επιδιώξεις, προσδοκίες και απολαύσεις από το αγωνιστικό εντούρο. Είναι αδύνατο να χωρέσουμε όλοι σε ένα καλούπι ή σε μία "γενική δήλωση".

Επίσης οι πλέον κατάλληλοι για να σχολιάσουν τον (κάθε) αγώνα είναι οι παρόντες σε αυτόν. Κυρίως οι αγωνιζόμενοι και κατά δεύτερο λόγο οι εμπλεκόμενοι με τον ένα τρόπο ή τον άλλο (γνώστες-θεατές, support, οργανωτές κτλ) που τον έζησαν από κοντά.

Οι υπόλοιποι (απόντες) μπορούμε απλά να ακούμε. Αυτά όσο αφορά την περιγραφή του αγώνα.

Σχετικά με την περαιτέρω συζήτηση γενικά περί αγώνων, κανονισμών, υποχρεώσεων των οργανωτών/αρχών/αναβατών, σίγουρα έχουμε όλοι το δικαίωμα του λόγου και της άποψης.

Δεν είναι ανάγκη να συμφωνούμε, ούτε να συγχιζόμαστε αν δεν συμφωνούμε. Ας θυμόμαστε ότι, όπως έγραψα παραπάνω, ο κάθε ένας μας έχει διαφορετικές επιδιώξεις, προσδοκίες και απολαύσεις από το εντούρο, αγωνιστικό ή μή άρα και διαφορετικές απόψεις.

Το κρίμα είναι ότι σε αυτόν το ελεύθερο, ιντερνετικό, δωρεάν βήμα δεν βρίσκεται ποτέ κανείς οργανωτής (εκτός του Αθανασουλόπουλου) να εκφράσει άποψη και να "συνομιλήσει"...

zapmaria
06/05/2008, 15:59
Επίσης θέλω να διαμαρτυρηθώ γιατί κατά τον τερματισμό υπήρχε ΜΟΝΟ μια πιατέλα με σουβλάκια και αυτή ΜΟΝΟ για τους αγωνιζόμενους.

Γιατί κύριοι????? Εμείς δεν πεινάσαμε τόσες ώρες κάτω από τον καυτό ήλιο???? εεεεε???



και δεν θέλω ξύρισμα....

squirrel
06/05/2008, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada


οσο για το 7ος 9ος welcome to the club,,,,,,, [/B]



?????κι εσυ απο χιλή μεριά ε...

ARISPEED1
06/05/2008, 21:14
BRAVO DOC ENDURO PILOT...Συγχαρητήρια !Ας τους να λένε, η κακία κ η ζήλεια θα τους μείνει.....Πραγματικά μπράβο σου .....

geotriada
06/05/2008, 21:37
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από squirrel
?????κι εσυ απο χιλή μεριά ε...




ο καθενας εχει την πορεια του, αλλα καποια στιγμη περνουμε "συνταξη"
οσο ποιο γρηγορα το αποδεκτουμε τοσο το καλυτερο (για τους ιδιους)

iatrodikastis
06/05/2008, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από squirrel
?????κι εσυ απο χιλή μεριά ε...




ο καθενας εχει την πορεια του, αλλα καποια στιγμη περνουμε "συνταξη"
οσο ποιο γρηγορα το αποδεκτουμε τοσο το καλυτερο (για τους ιδιους)


+1:beer:

Doc Off-Road
06/05/2008, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από squirrel
?????κι εσυ απο χιλή μεριά ε...

ο καθενας εχει την πορεια του, αλλα καποια στιγμη περνουμε "συνταξη"
οσο ποιο γρηγορα το αποδεκτουμε τοσο το καλυτερο (για τους ιδιους)

Όταν εγκαταλείπω στο 1ο ΣΕΧ, κι όταν χορταίνω σομπρέρο, τότε μπορεί να μετακομίσω στην ΕΒ ή στους Βετεράνους... (Στα Γρεβενά πάντως θα έπαιρνα κύπελλο στους Βετεράνους... Χαχα!)

Όταν πια ούτε και κει θα διασκεδάζω, τότε μπορεί να το σκεφτώ για σύνταξη...

Είναι πάντως νωρίς ακόμη.

Doc Off-Road
06/05/2008, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
Ναι ετσι ηταν παντα οι οδηγοι. Και δεν το θυμηθηκα τωρα.
Να μην σχολειασει κανεις και τιποτα δηλ. ? Το μονο που θελω ειναι να βοειθησω-αφυπνησω.
εαν αυτο ενοχλει πες το καθαρα.


Αν αυτό κατάλαβες... λυπάμαι.

Απλώς βαρέθηκα τους ρήτορες και τους επικριτές και θέλω περισσότερη δράση.
Η αφύπνιση δεν γίνεται με λόγια... ευτυχώς...

Κι αν θες να βοηθήσεις, υπάρχουν χιλιάδες τρόποι.... Κουβέντες και συζητήσεις για να γίνεται κουβέντα για λέσχες και ομοσπονδίες... δεν βοηθάνε, αντίθετα οξύνουν τα πνεύματα - όπως θα έχεις διαπιστώσει.

Η Χαλκίδα και άλλες λέσχες για παράδειγμα θα χρειαστούν κριτές - ενδιάμεσους στις ειδικές. Προσφέρεσαι?

Όσο για τους δύο αγώνες... sorry... κατάλαβα ότι εννοούσες τους 2 πρώτους της ΑΜΟΤΟΕ...

geotriada
06/05/2008, 22:31
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road


Η Χαλκίδα και άλλες λέσχες για παράδειγμα θα χρειαστούν κριτές - ενδιάμεσους στις ειδικές. Προσφέρεσαι?



Εαν ειναι να βοηθεισω θα καταιβω να τρεξω.
Ετσι θα στηριξω οικονομικα την λεσχη και θα αυξησω τις συμετοχες.
Οποια λεσχη αναλαμβανει αγωνα πρεπει να μπορει και να τον στηριξει,
και οχι να βαζει κριτες θειους και μπατσανακιδες με τα γνωστα αποτελεσματα.

Doc Off-Road
06/05/2008, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada

Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road


Η Χαλκίδα και άλλες λέσχες για παράδειγμα θα χρειαστούν κριτές - ενδιάμεσους στις ειδικές. Προσφέρεσαι?



Εαν ειναι να βοηθεισω θα καταιβω να τρεξω.
Ετσι θα στηριξω οικονομικα την λεσχη και θα αυξησω τις συμετοχες.
Οποια λεσχη αναλαμβανει αγωνα πρεπει να μπορει και να τον στηριξει,
και οχι να βαζει κριτες θειους και μπατσανακιδες με τα γνωστα αποτελεσματα.

Αυτό ξαναπέστο! Έλα όμως που οι αγωνιζόμενοι προτιμούν το αντίθετο!!!

marios8
06/05/2008, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
BRAVO DOC ENDURO PILOT...Συγχαρητήρια !Ας τους να λένε, η κακία κ η ζήλεια θα τους μείνει.....Πραγματικά μπράβο σου .....



:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Γιατί φίλε μου, είπε κανείς απο εδω μέσα οτι ο Doc δεν αξίζει συγχαρητήρια ??

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πάς να χωρίσεις στρατόπεδα.
Το να εκφράσει κανείς την αποψή του γίνεται λόγο ζήλιας ή κακίας ??:confused: :confused:

Όλοι εδώ μια παρέα είμαστε. Τουλάχιστον εγώ έτσι αισθάνομαι :wave2:

Zid
06/05/2008, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:



Όλοι εδώ μια παρέα είμαστε. Τουλάχιστον εγώ έτσι αισθάνομαι :wave2:

+1000


Εγώ πάντως που δεν ασχολούμαι χρόνια με το enduro... O λόγος που ξεκίνησα και με κρατάει ακόμα είναι η καλή παρέα τα παιδιά που γνώρισα μέσα απο τις βόλτες στο βουνό και τους ανθρώπους που κατα καιρούς γνωρίζω μέσα απο αυτό το hobby.
Τώρα για τους αγώνες δεν ξέρv τι παίζει και με τις ομοσπονδίες!!Αλλά αυτό που ξέρω είναι οτι οι κατινιές και τα κουτσομπολιά δεν βοηθάνε σε κανένα τομέα ... αντίθετα μας πάνε πίσω και καταστρέφουν οτι έχει ήδη δημιουργηθεί... και δίνουν και άσχημη εικόνα προς τα έξω ειδικά σε ανθρώπους που δεν γνωρίζουν προσωπα και καταστάσεις..

(Προσοχή!!:δεν αναφέρομαι σε κανένα προσωπικά)

Leipsippos
06/05/2008, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Σχετικά με την περαιτέρω συζήτηση γενικά περί αγώνων, κανονισμών, υποχρεώσεων των οργανωτών/αρχών/αναβατών, σίγουρα έχουμε όλοι το δικαίωμα του λόγου και της άποψης.

Δεν είναι ανάγκη να συμφωνούμε, ούτε να συγχιζόμαστε αν δεν συμφωνούμε. Ας θυμόμαστε ότι, όπως έγραψα παραπάνω, ο κάθε ένας μας έχει διαφορετικές επιδιώξεις, προσδοκίες και απολαύσεις από το εντούρο, αγωνιστικό ή μή άρα και διαφορετικές απόψεις.

Το κρίμα είναι ότι σε αυτόν το ελεύθερο, ιντερνετικό, δωρεάν βήμα δεν βρίσκεται ποτέ κανείς οργανωτής (εκτός του Αθανασουλόπουλου) να εκφράσει άποψη και να "συνομιλήσει"... [/B]

Σωστα... να συνομιλησει, γιατι οι πιο πολλοι "λεσχικοι" στον μηχανοκινητο αθλητισμο απλα αγορευουν, δεν διαλεγονται.
Ειδικοτερα στις μηχανες τα λογια του οργανωτη εχουν μια Α' βαρυτητα, γιατι ο οργανωτης εχει μια ευθυνη, αρκετα μεγαλη.
Ο Dog εχει το θαρρος να μιλησει στα φορα, κυριως ομως εχει το θαρρος να ακουσει, και εκει ειναι το δυσκολο, να αποποιηθει ο οργανωτης του αλαθητου, που αυτοματα εχει με την θεση στην Ελλαδα, και να λαβει τα μυνηματα αντι, να στειλει τα δικα του , μονο τοτε πρακτικα προχωραει ο θεσμος. Οσοι παραγοντες το εχουν κανει αυτο σε ολα τα αθληματα, δλδ να ακουσουν, αντι να μιλανε, εχουν καταφερει αρκετα πραγματα.

Το κριμα ειναι οτι αυτοι που δεν μιλανε, ισως δεν εχουν και τιποτα ουσιαστικο να πουνε γιατι απλα δεν εχουν ακουσει την ερωτηση! :ZZZ: :winka: :wave2:

tagre
06/05/2008, 23:49
Ωραια!

Συμπερασμα: Πας, MH Doc-ικος = Βαρβαρος.

Αντε καληνυχτα και ονειρα γλυκα...

Doc Off-Road
07/05/2008, 00:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από tagre
Ωραια!

Συμπερασμα: Πας, MH Doc-ικος = Βαρβαρος.

Αντε καληνυχτα και ονειρα γλυκα...

Xaxaxa!!! Εσύ Τάκη δεν μας είπες? Με ποιόν είσαι???:D :D :D

Εγώ πάντως, είμαι με τους άλλους!!!:rotflmao: :rotflmao: :lol:

Βαρβατίλα σκέτη!!!:beer:

Papas0uzas
07/05/2008, 02:55
Σιγά την Βαρβατίλα!!
Εδώ έβαψες το μαλλί ξανθό :eyepop: :lol: :rotflmao: :lol:
:wave2:

dirtbird
07/05/2008, 03:09
Μέχρι στιγμής δεν έχω επέμβει στη συζήτηση (εκτός ενός σημείου και αυτό προς στιγμήν όπου νόμιζα ότι ένα σχόλιο αφορούσε εμένα) αλλά .... σοβαρευτείτε.

Όπως έγραψε και ο Zid......

αυτό που ξέρω είναι οτι οι κατινιές και τα κουτσομπολιά δεν βοηθάνε σε κανένα τομέα ... αντίθετα μας πάνε πίσω και καταστρέφουν οτι έχει ήδη δημιουργηθεί... και δίνουν και άσχημη εικόνα προς τα έξω ειδικά σε ανθρώπους που δεν γνωρίζουν προσωπα και καταστάσεις

ARIS η συζήτηση δεν ασχολείται με το αν είναι ο
DOC ENDURO PILOT...Συγχαρητήρια !Ας τους να λένε, η κακία κ η ζήλεια θα τους μείνει.....Πραγματικά μπράβο σου ..... και κανείς δεν έγραψε κάτι επ'αυτού.

Και DOC δεν ξέρω με 'ποιούς' τελικά είναι ο Τάκης, εδώ δεν είναι καθαρό με ποιούς είσαι εσύ αλλά προσωπικά αυτό το εκλαμβάνω θετικά και για τους δυο σας, αφού αυτό που ενδιαφέρει τους περισσότερους νομίζω ότι το εκφράζει με σύντομο, περιεκτικό και αρκούντως γλαφυρό τρόπο ο Μάκης γράφοντας ότι...

Σημασία έχει να περνάμε καλά. Να κάνουμε το εντουρο μας με όσο το δυνατόν περισσότερη ασφάλεια είτε βγούμε πρώτοι είτε τελευταίοι και να γυρνάμε στις δουλίτσες μας και στο σπιτάκι μας καλύτεροι και αναζοωγονημένοι.
Αμα είναι να χαλιόμαστε και να ξεπαραδιαζόμαστε χεστα.

Αφήστε λοιπόν τις ερωταπαντήσεις 'όλο νόημα' και γράψτε τα σχόλια σας με κοινό παρανομαστή την αγάπη σας για το σπορ (ή άθλημα, μην κολλάμε σε τέτοιες φιλοσοφικές αναζητήσεις) και τι μπορεί να γίνει για να το βελτιώσουμε.

Και εδώ ασχολούμαστε με τον αγώνα των Γρεβενών.....

... να γιατί δεν κοιμόμουν ήσυχος..... :smokin: :smokin:

geotriada
07/05/2008, 07:33
[QUOTE][i]Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird


Αφήστε λοιπόν τις ερωταπαντήσεις 'όλο νόημα' και γράψτε τα σχόλια σας με κοινό παρανομαστή την αγάπη σας για το σπορ (ή άθλημα, μην κολλάμε σε τέτοιες φιλοσοφικές αναζητήσεις) και τι μπορεί να γίνει για να το βελτιώσουμε.

[/B]


Η αγαπη για το σπορ ειναι που με κανει να λεω την αποψη μου.
Και συνοψιζω για οσους δεν την καταλαβαν .
Ειναι δεδομενο οτι οι λεσχες ,οι παραγοντες ,και ολοι αυτοι ,μπορει να αγαπουν ΙΣΩς,
το εντουρο αλλα δεν εχουν βρει τον τροπο να το κανουν πραξη ΑΚΟΜΑ.
Ειναι δεδομενο οτι οι πρωτοι οδηγοι δεν μιλανε για τους λογους που ειπε ο Μητσος πριν.

αρα οι μονοι που μενουμε για να κανουμε κατι ειμαστε ,εμεις. Η "ΜΑΖΑ" των αγωνων.
Ο σκοπος μας λοιπον πρεπει να ειναι να βελτιωθουν οι αγωνες , οσον αφορα την ασφαλεια
μας , και την ευχαριστηση μας , αλλα και την προωθηση νεων ταλεντων.

Δεν μπορει λοιπον να γινεται ενας αγωνας (Γρεβενα) να ακουμε διαφορα πραγματα
ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ (oxi κουτσομπολια) οπως η μη ανακοινωση συμετοχων, φωτια στον ανεφοδιασμο
που ΔΕΝ ΕΙΧΕ πυροσβεστηρα , μεγαλη διαρκεια με πολυ σφικτους χρονους
και ολα οσα ειπε ο Μητσος που ΕΤΡΕΞΕ

και να μη ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ

Τωρα κατα ποσο βοηθαει αυτο δεν ξερω, ας προταθουν και αλλοι τροποι.(ξερω μερικους,,,)

ARISPEED1
07/05/2008, 15:59
Συγχαρητήρια σε ΟΛΟΥΣ που ετρεξαν στο εντούρο των Γρεβενών ......Ξεκολλήστε παιδιά ,το χόμπυ μας κάνουμε.....ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ......

dirtbird
07/05/2008, 19:28
Mόλις μίλησα με τον Πάρη.

Η μαγνητική έδειξε: ρήξη πρόσθιου χιαστού, ρήξη έσω μηνίσκου, μερική ρήξη έσω πλάγιου.

:confused: :(

Zid
07/05/2008, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Mόλις μίλησα με τον Πάρη.

Η μαγνητική έδειξε: ρήξη πρόσθιου χιαστού, ρήξη έσω μηνίσκου, μερική ρήξη έσω πλάγιου.

:confused: :( :sick:

geotriada
07/05/2008, 19:43
Απο enduro. gr
:nono:

Σημείωση του διαχειριστή: παρακαλώ μην κάνετε 'ξερή' αντιγραφή κειμένων άλλων σελίδων. Εναλλακτικά μπορείτε να παραθέσετε το σύνδεσμο (link) όπως παρακάτω: Περιγραφή αγώνα Γρεβενών από το enduro.gr (http://www.enduro.gr/index.cfm?Action=Details&cat01=1&CPid=2396) . Ευχαριστώ.

geotriada
07/05/2008, 19:45
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Mόλις μίλησα με τον Πάρη.

Η μαγνητική έδειξε: ρήξη πρόσθιου χιαστού, ρήξη έσω μηνίσκου, μερική ρήξη έσω πλάγιου.

:confused: :(




Παρη περαστικα ρε φιλε

iatrodikastis
07/05/2008, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Mόλις μίλησα με τον Πάρη.

Η μαγνητική έδειξε: ρήξη πρόσθιου χιαστού, ρήξη έσω μηνίσκου, μερική ρήξη έσω πλάγιου.

:confused: :(



Aκριβώς τα ίδια έχω και γω...γαμώτο και νόμιζα ότι είμαι ο μόνος.

Πάρη μην μασάς...εγχείρηση με τπτ...ούτε να το σκέφτεσαι...σε 1 1/2 μήνα ξανακαβαλάς με evs όμως πλέον στο χτυπημένο.Και κοιτάς να κάνεις τούμπανο τον τετρακέφαλο.:sun:

geotriada
07/05/2008, 20:20
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
Απο enduro. gr
:nono:

Σημείωση του διαχειριστή: παρακαλώ μην κάνετε 'ξερή' αντιγραφή κειμένων άλλων σελίδων. Εναλλακτικά μπορείτε να παραθέσετε το σύνδεσμο (link) όπως παρακάτω: Περιγραφή αγώνα Γρεβενών από το enduro.gr (http://www.enduro.gr/index.cfm?Action=Details&cat01=1&CPid=2396) . Ευχαριστώ.



Ναι αλλα αν δεν θελουμε να ποσταρουμε ολο το αρθρο αλλα ενα κοματι του?

dirtbird
07/05/2008, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
Απο enduro. gr
:nono:

Σημείωση του διαχειριστή: παρακαλώ μην κάνετε 'ξερή' αντιγραφή κειμένων άλλων σελίδων. Εναλλακτικά μπορείτε να παραθέσετε το σύνδεσμο (link) όπως παρακάτω: Περιγραφή αγώνα Γρεβενών από το enduro.gr (http://www.enduro.gr/index.cfm?Action=Details&cat01=1&CPid=2396) . Ευχαριστώ.



Ναι αλλα αν δεν θελουμε να ποσταρουμε ολο το αρθρο αλλα ενα κοματι του?

Ναι Γιώργο αλλά ήταν ένα πολύ μεγάλο κομμάτι και χωρίς κάποιο σχόλιο δικό σου.
Έτσι όπως το έβαλες ήταν σαν όλοι εδώ να υιοθετούμε τις απόψεις του -πάντα φίλου- Δ. Γιουβρή, κάτι που στην δικιά μου περίπτωση τουλάχιστον, δεν συμβαίνει.

geotriada
07/05/2008, 20:31
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Ναι Γιώργο αλλά ήταν ένα πολύ μεγάλο κομμάτι και χωρίς κάποιο σχόλιο δικό σου.
Έτσι όπως το έβαλες ήταν σαν όλοι εδώ να υιοθετούμε τις απόψεις του -πάντα φίλου- Δ. Γιουβρή, κάτι που στην δικιά μου περίπτωση τουλάχιστον, δεν συμβαίνει.



ειπα να αποφυγω το σχολιο για καλο. (εχω αγχωθει λεμε)
τωρα το πως βγαινει οτι ολοι θα συμφωνουσαμε δεν το καταλαβαινω.
παντως ο σκοπος ηταν ο σχολιασμος (ηρεμα πιστευω)