PDA

View Full Version : χτηπημα στο ινοβα



nik7119
05/05/2008, 12:59
γεια σας παιδια.ειμαι κατοχος ενος ινοβα, το μχανακι εχει 28000χλμ,,λοιπον τωρα τελευταια το μηχανακι χτυπουσε καδενακι, και εκανε και ενα γουργουρισμα προς την μερια της καμπανας, ,,,,αλαξα το καδενακι,αλαξα και τον τεντοτηρα, μονος μου,,,ο θορηβος που ειχε πρωτα απο την μερια του καδεναακιου σταματησε,αλλα το γουργουρητο απο την μερια που ειναι οι δισκοι καμπανα κτλ δεν σταματησε,μπορειτε να με βοηθησετε?

OldMan
05/05/2008, 15:48
Συνήθως οι γάτες γουργουρίζουν και οι σκύλοι κάνουν γκρρ γκρρ γκρρ, αλλά πάλι ....:confused:

nik7119
05/05/2008, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Συνήθως οι γάτες γουργουρίζουν και οι σκύλοι κάνουν γκρρ γκρρ γκρρ, αλλά πάλι ....:confused: με καληψες πληρως

p@nos
05/05/2008, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Συνήθως οι γάτες γουργουρίζουν και οι σκύλοι κάνουν γκρρ γκρρ γκρρ, αλλά πάλι ....:confused:



την ''παρακληση'' (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=17801) την εχεις διαβασει?


:wacko:

arhs
05/05/2008, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
την ''παρακληση'' (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=17801) την εχεις διαβασει?


:wacko:

είσαι παλικάρι!:rotflmao: :rotflmao:

nik7119
05/05/2008, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Συνήθως οι γάτες γουργουρίζουν και οι σκύλοι κάνουν γκρρ γκρρ γκρρ, αλλά πάλι ....:confused: σε ευχαριστω για την βοηθεια

el_hymador
05/05/2008, 20:47
Τα Honda γενικα εχουν γουργουριστες καμπανες παντως...(δεν κανω πλακα)

nik7119
05/05/2008, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Τα Honda γενικα εχουν γουργουριστες καμπανες παντως...(δεν κανω πλακα) ναι αλλα στην αρχη δεν το εκανε τωρα τελευταια το κανει

el_hymador
05/05/2008, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
ναι αλλα στην αρχη δεν το εκανε τωρα τελευταια το κανει

βαλε μπροστα, βαλε μια πρωτη αλλα μην δωσεις γκαζι για να ξεκινησεις... πατα το πενταλ για να αλλαξεις μια δευτερα ισα να αποσυμπλεξει...προσπαθησε να ακουσεις αν αλλαζει χροια ο ηχος η αν εξαλειφεται τελειως το γουργουρισμα κατα την αποσυμπλεξη.

παντως επαναλλαμβανω οτι ολα τα Honda εχουν καλαϊδιστες καμπανες οι οποιες ακουγονται με τον καιρο ολο και περισσοτερο...σε καμια περιπτωση αυτο δεν συνιστα προβλημα αλλα ειναι μερος του χαρακτηρα (του ποιου; :lol: ) των Honda....(ετσι λενε οι Hondaκηδες τουλαχιστον :rolleyes: )

nik7119
05/05/2008, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
βαλε μπροστα, βαλε μια πρωτη αλλα μην δωσεις γκαζι για να ξεκινησεις... πατα το πενταλ για να αλλαξεις μια δευτερα ισα να αποσυμπλεξει...προσπαθησε να ακουσεις αν αλλαζει χροια ο ηχος η αν εξαλειφεται τελειως το γουργουρισμα κατα την αποσυμπλεξη.

παντως επαναλλαμβανω οτι ολα τα Honda εχουν καλαϊδιστες καμπανες οι οποιες ακουγονται με τον καιρο ολο και περισσοτερο...σε καμια περιπτωση αυτο δεν συνιστα προβλημα αλλα ειναι μερος του χαρακτηρα (του ποιου; :lol: ) των Honda....(ετσι λενε οι Hondaκηδες τουλαχιστον :rolleyes: ) νασαι καλα φιλε μου,,και κατι αλλο.αν ειναι μπιελα πως θα μπορεσω να το ανακαληψω,υπαρχει καποιος τροπος,,οπως αυτος που μου εδειξες?

el_hymador
05/05/2008, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
νασαι καλα φιλε μου,,και κατι αλλο.αν ειναι μπιελα πως θα μπορεσω να το ανακαληψω,υπαρχει καποιος τροπος,,οπως αυτος που μου εδειξες?

αν πιστευεις οτι μπορει να ειναι μπιελα να το πας σε μηχανικο... μπορει μεχρι που να διαπιστωσεις οτι οντως χτυπαει μπιελα να παρεις το μοτερ στο χερι οποτε...

nik7119
05/05/2008, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
αν πιστευεις οτι μπορει να ειναι μπιελα να το πας σε μηχανικο... μπορει μεχρι που να διαπιστωσεις οτι οντως χτυπαει μπιελα να παρεις το μοτερ στο χερι οποτε... το εχω παει, αλα μου λεει ο ενας ,κι αλα ο αλος,αν ειναι μπιελα κανονικα,κοιταζοντας τον δηκτη του λαδιου θα εχει ρινισματα?

el_hymador
05/05/2008, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
το εχω παει, αλα μου λεει ο ενας ,κι αλα ο αλος,αν ειναι μπιελα κανονικα,κοιταζοντας τον δηκτη του λαδιου θα εχει ρινισματα?

φιλε ο δεικτης λαδιου δεν ειναι αξιοπιστη πηγη πληροφοριων για το αν εχει μπιελαρει ενα μηχανακι...

πηγαινε το σε εναν αξιοπιστο μηχανικο (αν δεν ξερεις ρωτα να σουν πουν ενα) για να εισαι σιγουρος...και μην αρκεισαι στις κομπογιαννιτικες μεθοδους διαγνωσης βλαβων του καθε μαστρο παπαρα...

nik7119
05/05/2008, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
φιλε ο δεικτης λαδιου δεν ειναι αξιοπιστη πηγη πληροφοριων για το αν εχει μπιελαρει ενα μηχανακι...

πηγαινε το σε εναν αξιοπιστο μηχανικο (αν δεν ξερεις ρωτα να σουν πουν ενα) για να εισαι σιγουρος...και μην αρκεισαι στις κομπογιαννιτικες μεθοδους διαγνωσης βλαβων του καθε μαστρο παπαρα... πολυ σωστος