PDA

View Full Version : Μειωση τιμων Xl700v & Xl700va (abs)



Daemon
05/05/2008, 16:43
Μειωση τιμων στα καινουργια Transalp ανακοινωσε η Honda απο 2 Μαιου 2008.

7620? το απλο
8210? το ABS

Επισης στους πελατες που το αγορασαν με την παλια τιμη θα σταλει ενα συλλεκτικο δωρο Honda υψηλης αξιας..


:wave2:

alximistis
05/05/2008, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Μειωση τιμων στα καινουργια Transalp ανακοινωσε η Honda απο 2 Μαιου 2008.

7620? το απλο
8210? το ABS

Επισης στους πελατες που το αγορασαν με την παλια τιμη θα σταλει ενα συλλεκτικο δωρο Honda υψηλης αξιας..


:wave2:


κάνουμε και διαφήμιση τώρα κύριος; :)

Daemon
05/05/2008, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
κάνουμε και διαφήμιση τώρα κύριος; :)

Ε ναι βρε, πως θα πουλησουμε.. :lol: :lol:


(ελπιζω να αστειευεσε.. :winka: )

alximistis
05/05/2008, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Ε ναι βρε, πως θα πουλησουμε.. :lol: :lol:


(ελπιζω να αστειευεσε.. :winka: )


ναι ρε χαμένε!!! :)

Daemon
05/05/2008, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ναι ρε χαμένε!!! :)

Εεε βαλε καννα :lol: :lol: :lol: απο κατω να ξερω..:rotflmao:

McGyver
05/05/2008, 16:55
Και μιας που τ' αναφέραμε κι αρχή διαλόγου κάναμε, πότε αναμένουμε την έκδοση με ζάντες και tubeless ελαστικά;

Daemon
05/05/2008, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Και μιας που τ' αναφέραμε κι αρχή διαλόγου κάναμε, πότε αναμένουμε την έκδοση με ζάντες και tubeless ελαστικά;

Αυτο που το ακουσες γιατι εγκω δεν ξερει..:confused: :smokin:

McGyver
05/05/2008, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Αυτο που το ακουσες γιατι εγκω δεν ξερει..:confused: :smokin:

Μου το είπαν στην έκθεση, όχι όμως από Σαρακάκη...

Άντε μάθε για να ετοιμάζω παραγγελία :smokin: ...

Daemon
05/05/2008, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Μου το είπαν στην έκθεση, όχι όμως από Σαρακάκη...

Άντε μάθε για να ετοιμάζω παραγγελία :smokin: ...

Αυτος που στο ειπε να το πει και στο Σαρακακη γιατι δεν παιζει κατι τετοιο απο'κει.. :beer: :)

vestromas
06/05/2008, 01:16
Καταπληκτικο μηχανακι το καινουριο τρανσαλπ! Ανεβηκα πανω οταν πηγα στην εκθεση και επαθα πλακα! Μεγαλο στιβαρο, με φοβερη προστασια απο τον αερα, συγχρονο. Θα ελεγα 10 χρονια μπροστα απο την εποχη του. Τωρα μαθαινω και σε καταπληκτικες τιμες. Σκεφτομε σοβαρα να το δωσω το vstrom για παρτι του. Τι τα θελανε οι βλακες στη σουζουκι τα 70 αλογα και τα αλουμινενια πλαισια και τα ψαλιδια; Aφου το ατσαλι κανει τον αντρα τον ζορικο, τον μαγκα. Και τα 70 αλογα τι να τα κανει αυτο το αρχοντικο το μηχανακι; Να μην προλαβαινουν να σε καμαρωνουν οταν περνας οι κοπελιες;:a05: :a05: :a05:

makis206
06/05/2008, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
:a05: :a05: :a05:

Πολλή τροφή του δώσατε αυτουνού σήμερα, βαρύ θα τού'πεσε το γεύμα μαζί με το ΚΤΜ που πουλιέται παραδίπλα :rotflmao:


Α και μια γνώμη, πρέπει να πέσει κι άλλο το Honda...:D :D

SeNNinhA
06/05/2008, 09:39
Νωρίς νωρίς άρχισαν οι εκπτώσεις στην Honda. Μάλλον κατάλαβαν ότι με αυτές τις τιμές και αυτό τον ανταγωνισμό δύσκολα θα περπατήσει. Πιστέυω οτι ακόμη και οι νέες τιμές είναι ακριβές για αυτό που παίρνεις πάντως.

vestromas
06/05/2008, 12:35
Ειναι χθεσινοβραδυνη η απαντηση μου και αλαγμενη, γιατι κοπηκε στη λογοκρισια, και την ρετουσαρισα λιγο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Δεν τολμησα να την ξαναγραψω αυθεντικη.:lol: :beer: :wave2:

makis206
06/05/2008, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Ειναι χθεσινοβραδυνη η απαντηση μου και αλαγμενη, γιατι κοπηκε στη λογοκρισια, και την ρετουσαρισα λιγο:rotflmao:

Ρετουσάρισμα το λες εσύ αυτό ; Αυτό είναι τίγκα στον στόκο ρε !:eyepop: :a21:


:rotflmao: :beer: :rotflmao:

Cpt. Haddock
06/05/2008, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Και μιας που τ' αναφέραμε κι αρχή διαλόγου κάναμε, πότε αναμένουμε την έκδοση με ζάντες και tubeless ελαστικά;

:rolleyes: :rolleyes:


Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Άντε μάθε για να ετοιμάζω παραγγελία :smokin: ...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

:sick:

vestromas
06/05/2008, 12:51
Tο μηνυμα περναει ομως ε; :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

makis206
06/05/2008, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Tο μηνυμα περναει ομως ε; :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

Ουουουου, εγώ έχω μια μαγική ικανότητα να βλέπω το βιβλίο πίσω απ'το εξώφυλλο, μ'έχουνε κάνει εξπέρ οι γυναίκες που συναναστρέφομαι τις "μικρές" τις ώρες :lol:


(ακόμα έγω τα δάκρυα απ'το "ρετουσάρισμα" ):bawl:

Vstrommer71
06/05/2008, 13:17
Τετοια π@παρια που ειναι το καινουργιο(τροπος του λεγειν...) Transalp και τα επτα χιλιαρικα πολλα ειναι για να το παρεις

vestromas
06/05/2008, 13:19
Εισαι, δικος μου ανθρωπος. Μια απ τα ιδια. Παραληλους βιους μου φαινετε περπαταμε:lol: :beer: :wave2:

vestromas
06/05/2008, 13:22
Φλερταρεις με το μπανγκ, vstrommer. Ειμαστε μεσα σε φωλια! :lol: Αναθεωρησε αμεσως.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

rockerman
06/05/2008, 19:45
γεια και χαρα και απο μενα
ενδιαφερομαι αμεσα για την αγορα του και χαιρομαι ιδιαιτερα για το γεγονος της μειωσης τιμης.
που υπαρχει η πληροφορια και επισημα? γιατι στην επισημη ιστιοσελιδα της χοντα δεν υπαρχει τιποτα.

vestromas
06/05/2008, 19:48
Ασε το παραμυθακι. Στημενος μου φαινεσε. Σιγα μην θελεις να παρεις αυτη την αηδια.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

nikonian
07/05/2008, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από rockerman
γεια και χαρα και απο μενα
ενδιαφερομαι αμεσα για την αγορα του και χαιρομαι ιδιαιτερα για το γεγονος της μειωσης τιμης.
που υπαρχει η πληροφορια και επισημα? γιατι στην επισημη ιστιοσελιδα της χοντα δεν υπαρχει τιποτα.

Μπράβο , χτύπα το με 1000. Εκτός από όμορφο, είναι και πραγματικό HONDA στην κατασκευή.
Εξάλλου, δεν έχει και ανταγωνισμό (εκτός κι αν θεωρήσουμε μηχανή αυτό το μαδέρι με ρόδες, το vstrom)

Daemon
07/05/2008, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από rockerman
γεια και χαρα και απο μενα
ενδιαφερομαι αμεσα για την αγορα του και χαιρομαι ιδιαιτερα για το γεγονος της μειωσης τιμης.
που υπαρχει η πληροφορια και επισημα? γιατι στην επισημη ιστιοσελιδα της χοντα δεν υπαρχει τιποτα.

Επισημο ειναι απο 2/5 :wave2: (η ιστοσελιδα ειναι ακυρη σε πολλα πραγματα)

el_mojito
14/06/2008, 02:05
...εσείς με τα STROMATEX...μην τυχόν και σας πούν οτι απλά υπάρχει κι ενα άλλο μηχανάκι στην κατηγορία σας,αμέσως ειρωνία και αντιπαράθεση.
Εάν δε, σας πουν οτι ξέρεις το τάδε μοντέλο ξέρεις είναι καλύτερο απο το STROMATEX...θα βγάλετε καντίλες απο το κακό σας...

ΡΕ ΤΙ ΠΡΑΜΑ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ STROMATEX ΡΕ...

Elle
14/06/2008, 17:52
Στην κατηγορία ΟΝ OFF κάθε μηχανάκι έχει και τα δικά του. Υπέρ και κατά. Δεν μπορείς να πεις οτι το Versys είναι καλύτερο από το Strom ή από το Transalp. Όλα εξαρτούνται από τη χρήση που το ζητάς. Π.χ. Το Transalp είναι σαφώς καλύτερο από το Strom στο χώμα. To strom έχει άνεση, το versys ευκινησία. Δεν πρέπει να θάβουμε κανένα μηχανάκι. Νόμος!

Sapadak
14/06/2008, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Στην κατηγορία ΟΝ OFF κάθε μηχανάκι έχει και τα δικά του. Υπέρ και κατά. Δεν μπορείς να πεις οτι το Versys είναι καλύτερο από το Strom ή από το Transalp. Όλα εξαρτούνται από τη χρήση που το ζητάς. Π.χ. Το Transalp είναι σαφώς καλύτερο από το Strom στο χώμα To strom έχει άνεση, το versys ευκινησία. Δεν πρέπει να θάβουμε κανένα μηχανάκι. Νόμος!


Δυστυχως αυτο του το προτερημα το εχασε πλεον :(

Elle
14/06/2008, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Δυστυχως αυτο του το προτερημα το εχασε πλεον :(

Για ποιό προτέρημα μιλάς; Για το Τransalp? Δεν τα πάει καλύτερα από το Vstrom sto χώμα;

Sapadak
14/06/2008, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Για ποιό προτέρημα μιλάς; Για το Τransalp? Δεν τα πάει καλύτερα από το Vstrom sto χώμα;

Το 650 ειχε 21' τροχο μπροστα και ειχε τεραστιο πλεονεκτημα με το στρομ

Πλεν το 700 εχει 19' ιδιο με το στρομ


Το οποιο πλεονεκτημα ...παει

Το 700 ειναι και μια 25αρα κιλα παραπανω απο το 650 και απο το στρομ


Οποτε πλεον ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ το στρομ οντας ελαφρυτερο εχει και πλεονεκτημα :)

Elle
14/06/2008, 18:28
Όχι μεγάλη διαφορά. Το Transalp 200 κιλά και VStrom 197 κιλά. Ο μπροστινός τροχός παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο στο χώμα αλλά όχι και μοναδικό . Το Transalp είναι ποιό Enduroκατάσταση από τη VStrom, τουλάχιστον έτσι δείχνει. Τι να πω; Δεν ξέρω. Αυτή είναι γνώμη μου. Εγώ έχω τη Vstrom.

Daemon
14/06/2008, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
....
Το Transalp είναι ποιό Enduroκατάσταση από τη VStrom, τουλάχιστον έτσι δείχνει. ...


Ειναι.. :wave2:

irinia
14/06/2008, 21:40
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..........ΜΗ ΣΠΡΩΧΝΕΣΤΕ...


Προχθές έπεσε στά χέρια μου ένα Άφρικα τρικολόρ.....τού 93..?? 94...??
κάπου έκεί....!!!
Τό πήρα γιά μιά βόλτα........καί ό φίλος τό είχε σβήσει άπό τό διακόπτη on-off
Όταν τόν πάτησα ξέρετε τί διαπίστωσα...??
Ότι ήταν ίδιος μέ τό δικό μου ΜΚ-3 μοντέλλο 2007 varadero καί φυσικά
όλόιδιος καί μέ αύτόν τού νέου transalp......!!!!

Γιά τή μείωση τιμής τώπαμε άπό καιρό.........δέν είναι τόσο νέο....όλα τά
περιοδικά τού περασμένου μήνα τό έγραφαν....!!!!

ΚΑΙ ΠΟΥΣΑΙ ΑΚΟΜΑ......

DEAUVILLE.........μέ όνομα transalp ,χωρίς fairing.....??

Δέν τό βλέπω γιά πολύ,αύτή τή φορά........
Όσο τεράστιο όνομα έκανε τό transalp σαρώνοντας τά πάντα στήν κατηγορία..
τόσο τό βλέπω νά μή πουλάει.....!!!!!

Πάντως ή μείωση δέν έχει νά κάνει μέ κάποια μάρκα ή μοντέλλο ....ΜΟΝΟ....!!!

Τό hayabusa ξεκίνησε 14000........καί τώρα......!!!!!!........!!!!!!.....πάρε κόσμε...!!!
Μόνο πού δέν ύπάρχει στά ράφια.....
Κανά ξεχασμένο άπό δώ καί άπό κεί....μόνο...
2 μήνες έρχονται.........έφυγε ή πρώτη παρτίδα καί μετά βουλιάξαν τά καράβια...!!
Μόλις δέ ......έσκασε καί αύτή ή άνάκληση.....??
Τιιιιιιιιιιί...............τρέχει....?????



:wave2:

Elle
19/06/2008, 02:20
Το νέο Transalpάκι παιδιά είναι respect και είναι και Honda. Τώρα όταν τα φταλέ του είναι και καλό value όπως τώρα τότε το πακέτο είναι Super.

vestromas
19/06/2008, 02:57
Εlle, πανε καντο καμμια βολτα και μετα ξανακαβαλα το δικο σου και ελα να μας πεις για ρεσπεκτ. Μονο τα φρενα αξιζουν. Τελος.:lol: :beer: :wave2:

paranoid
19/06/2008, 10:24
Φοβερή μέιωση τιμής...!!!Ένα μεγάλο μπράβο :a54: :a54: στη HONDA.......!

(Τελικά στη Suzuki είναι βλάκες και τους πιάνουμε κότσο που παίρνουμε το strom με ABS και 7200€.....:p Μη τους το πείτε όμως και ανεβάσουν την τιμή....!)