PDA

View Full Version : ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ Fzr 400 ΣΕ (string)fighter



Σελίδες : [1] 2

csofos
07/05/2008, 13:32
Είχα το παλιό μου fzr και δεν ήξερα τι να το κάνω. Να το πετάξω ή να το φτιάξω στην πένα και να το κρατήσω;


129803

csofos
07/05/2008, 13:33
και ήταν πολύ χάλια...


129804

csofos
07/05/2008, 13:34
τα fairing μου τα σπάσαν κάποιοι εκεί που την είχα παρατημένη για 2 και βάλε χρόνια.


129805

csofos
07/05/2008, 13:34
ο κινητήρας είχε το μαύρο του το χάλι!!!


129806

csofos
07/05/2008, 13:36
σκέφτηκα να την κάνω streetfighter και έτσι άρχισα να λύνω


129807

csofos
07/05/2008, 13:36
κινητήρα


129808

csofos
07/05/2008, 13:37
ψυγείο


129809

csofos
07/05/2008, 13:38
εξάτμιση


129810

csofos
07/05/2008, 13:39
ψαλίδι


129811

csofos
07/05/2008, 13:40
υποπλαίσιο


129812

csofos
07/05/2008, 13:41
ο κινητήρας λύθηκε από κυλίνδρους και πάνω


129813

csofos
07/05/2008, 13:42
για να καθαριστούν οι βαλβίδες, να τριφτούν και να ρυθμιστούν. Επίσης αλλάχτηκαν (προληπτικά) τα ελλατήρια των εμβόλων


129814

csofos
07/05/2008, 13:43
κι φυσικά αυτό έγινε. Και μετά σκέφτηκα να γυαλίσω ότι μπορώ


129815

csofos
07/05/2008, 13:44
Και άρχισα με τα μικρά τμήματα...


129816

csofos
07/05/2008, 13:44
και πήγα στα μεγαλύτερα!


129817

csofos
07/05/2008, 13:45
στα καπακια του κινητήρα


129818

csofos
07/05/2008, 13:46
...στο ψυγείο και ότι σχεδόν υπάρχει σε αλουμίνιο


129819

csofos
07/05/2008, 13:52
για να μην τα πολυλογώ, βούρτσισα πλαίσιο, ψαλίδι, μανέτες, μαρσπιέ καπάκια κινητήρα πλαϊνά, καπάκι βαλβίδων, μπουκάλες, ενώ έστειλα για νικέλωμα τις βάσεις του κινητήρα, το σταντ, την πολλαπλή, τις ζάντες.
Εβαλα ουρά από R1 '01, τιμόνι pazzaz, μάσκα acerbis, τελικό remmus αλουμινίου, ζάντα πίσω 4,50Χ17 (αντί 4,00Χ18) από πιο νέο μοντέλο fzr και πίσω σέλα από R1 πάλι.
Επίσης μεταλλικά σωληνάκια φρένου εμπρός


129820

csofos
07/05/2008, 13:52
τα δικά του όργανα δεν χώραγαν, αλλά ήταν και βαριά. Οπότε, έβαλα της koso


129821

csofos
07/05/2008, 13:54
Το κάλυμα του τεπόζιτου το έστειλα στον φίλο μου το Βασίλη τον Ταυσαγκόζογλου από την Ελευσίνα να το νικελώσει. Και έκανε ΤΕΛΕΙΑ δουλειά!!!!!!!!!!!!!!!


129822

csofos
07/05/2008, 13:55
Η μότο είναι έτσι σήμερα


129823

csofos
07/05/2008, 13:55
το βράδυ ΛΕΕΙ περισσότερο μάλλον


129824

csofos
07/05/2008, 13:56
για ερασιτέχνης πιστεύω ότι τα πήγα καλά


129825

csofos
07/05/2008, 13:58
τα συμπεράσματα δικά σας. Όποιες παρατηρήσεις και προτάσεις δεκτές. Α, σε λίγο καιρό θα μπει up-side-down από gsx-r 400 όπως και πίσω αμορτισέρ από το ίδιο μοντέλο μάλλον. Ακόμη λέω να βάλω καρίνα (θα δω από τι), πίσω φώτα της προκοπής (τώρα έχω κάτι απλά led), και βάση πινακίδας αναδιπλούμενη ηλεκτρικά. Για να μην αρχίσω να μιλάω για nitro!!!! Και...βλέπουμε. Η φαντασία ποτέ σε σταματα. (μόνο τα χρήματα).


129826

csofos
07/05/2008, 14:00
Και φυσικά πήρε ένα ξεχωριστό όνομα: STRINGfighter. Όχι streetfigter. Κάτι σαν μαχητής των string της παραλίας

Μπορείτε να δείτε το video στο youtube (του οποίου το URL είναι η υπογραφή μου πιο κάτω)


129827

trigger
07/05/2008, 14:00
:eyepop: φοβερό το αποτέλεσμα!!!! :a18:

apav
07/05/2008, 14:05
:beer:

MIKE_16V
07/05/2008, 14:05
Αν εξαιρεσεις...οτι δεν τα παω καλα με τα νικελ:p ειναι σουπερ:beer: :beer: :beer:

Θελει οπως ειπες και εσυ up side, για να δειξει.

:wave2:

csofos
07/05/2008, 14:20
ναι με το upside θα δείξει καλύτερα και θα έχει καλύτερη συμπεριφορά

csofos
07/05/2008, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
:eyepop: φοβερό το αποτέλεσμα!!!! :a18:


ευχαριστώ, να 'σαι καλά

orangefactor
07/05/2008, 14:35
πολυ καλο αποτελεσμα:a19:
αλλα με τοσο νικελ πως θα το οδηγας καλοκαιρι:sun: ??θα πρεπει να φορας κρανος αστροναυτη:lol:

παντως δειχνει κ πολυ αλητικο:evil:

csofos
07/05/2008, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από orangefactor
πολυ καλο αποτελεσμα:a19:
αλλα με τοσο νικελ πως θα το οδηγας καλοκαιρι:sun: ??θα πρεπει να φορας κρανος αστροναυτη:lol:

παντως δειχνει κ πολυ αλητικο:evil:

έχω ιριδίζουσα ζελατίνα. αλλά τώρα που το είπες φίλε μου, μήπως ξέρεις κανέναν που να κάνει βαφές νίκελ? θέλω να βάψω το κράνος μου

the who
07/05/2008, 15:29
Αν εξαιρεσουμε το ντεποζιτο,πολυ καλη δουλεια.
Ερασιτεχνης ειπες?Πλακα με κανεις?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

csofos
07/05/2008, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Αν εξαιρεσουμε το ντεποζιτο,πολυ καλη δουλεια.
Ερασιτεχνης ειπες?Πλακα με κανεις?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
γιατί το τεπόζιτο δεν είναι ωραίο???:cry:
ναι ερασιτέχνης είμαι. γυμναστήριο έχω. με τις μότο ασχολούμαι γιατί μου αρέσει πολύ:)

orangefactor
07/05/2008, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
έχω ιριδίζουσα ζελατίνα. αλλά τώρα που το είπες φίλε μου, μήπως ξέρεις κανέναν που να κάνει βαφές νίκελ? θέλω να βάψω το κράνος μου

πλακα κανεις ετσι:uplate: δεν λεω μπορει τελικα να δειχνει ωραιο αλλα θα αστραφτεις τοσο που ο κοσμος θα νομιζει οτι ερχεται η δευτερα παρουσια:lol:
φιλικα παντα ετσι
τεσπα οχι δεν ξερω καποιον να κανει τετοιες βαφες για κρανος αν κ δεν πιστευω να δυσκολευτεις πολυ να βρεις καποιον αν ψαξεις λιγο.

the who
07/05/2008, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
γιατί το τεπόζιτο δεν είναι ωραίο???:cry:
ναι ερασιτέχνης είμαι. γυμναστήριο έχω. με τις μότο ασχολούμαι γιατί μου αρέσει πολύ:)

Επειδη δεν αρεσει σε μενα δεν παει να πει οτι δεν ειναι ωραιο.Εξαλλου εσυ το καβαλας.:wave2:

slacker
07/05/2008, 15:50
Πολύ καλή δουλειά, συγχαρητήρια για το μεράκι σου.
Αλλά... στην θέση σου (γούστα είναι αυτά) αυτό το "stringfighter" θα το έσβηνα αμέσως, έστω και με blanco! :wave2:

csofos
07/05/2008, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Πολύ καλή δουλειά, συγχαρητήρια για το μεράκι σου.
Αλλά... στην θέση σου (γούστα είναι αυτά) αυτό το "stringfighter" θα το έσβηνα αμέσως, έστω και με blanco! :wave2:
stringfigter ξέρω τι λέω. μαχητής των string που φοράνε οι γκόμενες στις παραλίες!!!!!!:rotflmao:

makis206
08/05/2008, 07:20
Ωραίο πράγμα να ξαναδίνεις ζωή σε κάτι που μοιάζει τελειωμένο, μπράβο σου ρε φίλε, εξαιρετική δουλειά!


:beer: :a19: :beer:

lamoun
08/05/2008, 08:31
Μου αρέσουν πολύ αυτές οι δουλειές!
Να έχεις το μεράκι να ασχοληθείς με κάτι τέτοιο, και η τρομερή αίσθηση που σου δίνει όταν το βλέπεις τελειωμένο. Μπράβο σου! :beer:

To γυάλισμα στο ψαλίδι και στα καπάκια του κινητήρα πώς έγινε;;;

csofos
08/05/2008, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Μου αρέσουν πολύ αυτές οι δουλειές!
Να έχεις το μεράκι να ασχοληθείς με κάτι τέτοιο, και η τρομερή αίσθηση που σου δίνει όταν το βλέπεις τελειωμένο. Μπράβο σου! :beer:

To γυάλισμα στο ψαλίδι και στα καπάκια του κινητήρα πώς έγινε;;;
γίνεται με βούρτσες από πανιά και ειδικά λιπαντικά. είναι ειδικά για αυτή τη δουλειά. εγώ τις αγόρασα και τα έκανα μόνος. αλλά υπάρχουν μαγαζιά πυο κάνουν τέτοια δουλειά. αυτά τα μαγαζιά κάνουν και νικελώματα. είναι λίγο κουρασιτκό, αλλά αξίζει τον κόπο :) .
θα χρειαστείς ένα σταθερο δράπανο για να αντέχει τη δουλειά. όταν τελειώσεις θα είσαι κατάμαυρος:eek: και τα καπάκια σου θ αστράφτουν:sun:

odt
08/05/2008, 09:14
Άσχετα με το αποτέλεσμα...(το οποίο είναι ωραίο όμως :beer: )

Μπράβο σου για την πολύ καλή δουλειά...:beer:

byron
08/05/2008, 09:34
Η δουλειά που έκανες είναι εξαιρετική !! :a18: :a19:
Μπράβο για την υπομονή και το μεράκι σου. Αν και τα νίκελ δεν τα πολυσυμπαθώ, το πως θα μεταμορφωθεί μια αδιάφορη μοτοσυκλέτα σε ¨προσωπικό όχημα ¨είναι υπόθεση μόνο του δημιουργού της.

Για το νίκελ κράνος που ρώτησες, υπάρχει έτοιμο. Νομίζω το βγάζει η HJC, ή η Χ-lite. Aν όντως θέλεις πληροφορίες μπορώ να μάθω, μιας και το φόραγε κάποιος φίλος.

Μόνη μου ένσταση είναι η τοποθέτηση του αμορτισσέρ από GSXR. Ασχετα με το αν ταιριάζει ή όχι, το πιθανότερο είναι πως θα είναι πεθαμένο και δεν αξίζει να το στείλεις για επισκευή (αν ανοίγει). Ψάξου λίγο στο e-bay (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=36027). Θα βρείς αμορτισσέρ καλύτερης ποιότητας σε εξαιρετικές τιμές.

:beer:

la_villa
08/05/2008, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
τα δικά του όργανα δεν χώραγαν, αλλά ήταν και βαριά. Οπότε, έβαλα της koso

τα όργανα πόσο τα πήρες?συνδέονται εύκολα?και το στροφόμετρο????

φοβερη δουλειά...λίγο πολλά τα νίκελ για μενα αλλά απο δουλειά super

csofos
08/05/2008, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
τα όργανα πόσο τα πήρες?συνδέονται εύκολα?και το στροφόμετρο????

φοβερη δουλειά...λίγο πολλά τα νίκελ για μενα αλλά απο δουλειά super
τα όργαν τα πήρα από εδώ: http://www.a-grivasmoto.gr/sub_kosoen.html που είναι στη ρόδο. το ταχύμετρο που είναι αναλογικό, αλλά έχει πάνω του οδόμετρο (ολικό και μερικό) ψηφιακό κόστισε 100€. το άλλο όργανο είναι στροφόμετρο, όργανο θερμοκρασίας και μετρητής ωρών λειτουργείας κινητήρα κόστισε 127€.
συνδέονται πλύ εύκολα και έχουν όλα τα παρελκόμενα για να τοποθετηθούν.

sapila racing
08/05/2008, 14:31
ωραίος!! :sun:

csofos
08/05/2008, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Η δουλειά που έκανες είναι εξαιρετική !! :a18: :a19:
Μπράβο για την υπομονή και το μεράκι σου. Αν και τα νίκελ δεν τα πολυσυμπαθώ, το πως θα μεταμορφωθεί μια αδιάφορη μοτοσυκλέτα σε ¨προσωπικό όχημα ¨είναι υπόθεση μόνο του δημιουργού της.

Για το νίκελ κράνος που ρώτησες, υπάρχει έτοιμο. Νομίζω το βγάζει η HJC, ή η Χ-lite. Aν όντως θέλεις πληροφορίες μπορώ να μάθω, μιας και το φόραγε κάποιος φίλος.

Μόνη μου ένσταση είναι η τοποθέτηση του αμορτισσέρ από GSXR. Ασχετα με το αν ταιριάζει ή όχι, το πιθανότερο είναι πως θα είναι πεθαμένο και δεν αξίζει να το στείλεις για επισκευή (αν ανοίγει). Ψάξου λίγο στο e-bay (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=36027). Θα βρείς αμορτισσέρ καλύτερης ποιότητας σε εξαιρετικές τιμές.

:beer:
Λες ε? Εννοώ για το αμορτισέρ. Βασικά, μου το δίνει τσάμπα ένας φίλος (όλο το μηχανάκι μαζί) είνια μοντέλο '91. Από 'κει θα πάρω και το upsidedown. Το μηχανάκι δεν περπατά τα τελευταία 7-8 χρόνια μετά από σαβούρδα. Το κράνος που λες , νομίζω ότι είναι της KBC. Το είχα δει και εγώ. Δεν μου άρεσε να σου πω την αλήθεια, γι'αυτό και θέλω να κάνω το δικό μου.

byron
08/05/2008, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
Λες ε? Εννοώ για το αμορτισέρ. Βασικά, μου το δίνει τσάμπα ένας φίλος (όλο το μηχανάκι μαζί) είνια μοντέλο '91. Από 'κει θα πάρω και το upsidedown. Το μηχανάκι δεν περπατά τα τελευταία 7-8 χρόνια μετά από σαβούρδα. Το κράνος που λες , νομίζω ότι είναι της KBC. Το είχα δει και εγώ. Δεν μου άρεσε να σου πω την αλήθεια, γι'αυτό και θέλω να κάνω το δικό μου.

Ti να σου πώ.....
Αν στα δίνει τσάμπα, τραβήξου. Θα δώσεις 60-80? για service και θα είναι ψιλο-οκ....

Το κράνος έχεις δίκιο. Ηταν KBC. Να το φτιάξεις μόνος σου νίκελ χλωμό το βλέπω...(εκτός και δεν σε νοιάζει να βγεί άχρηστο μετά) :wave2:

csofos
08/05/2008, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ti να σου πώ.....
Αν στα δίνει τσάμπα, τραβήξου. Θα δώσεις 60-80? για service και θα είναι ψιλο-οκ....

Το κράνος έχεις δίκιο. Ηταν KBC. Να το φτιάξεις μόνος σου νίκελ χλωμό το βλέπω...(εκτός και δεν σε νοιάζει να βγεί άχρηστο μετά) :wave2:
Ναι ρε συ αλλά και με τις αερογραφίες που κάνουν πολλοί το ίδιο πρόβλημα δεν δημιουργείται??? Για service αμορτισέρ ξέρεις κανέναν???:smilea:

byron
08/05/2008, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
Ναι ρε συ αλλά και με τις αερογραφίες που κάνουν πολλοί το ίδιο πρόβλημα δεν δημιουργείται??? Για service αμορτισέρ ξέρεις κανέναν???:smilea:

Το k-shock (http://www.k-shock.gr/) και ο Τασούλης κάνουν επισκευές. Για τις βαφές καλύτερα να το πας σε κάποιον ειδικό όπως στο iridio.gr πχ.

Δεν βάφονται όλα πάντως. Μόνο τα fiberglass αν δεν κάνω λάθος.

T.R.E
08/05/2008, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
γίνεται με βούρτσες από πανιά και ειδικά λιπαντικά. είναι ειδικά για αυτή τη δουλειά. εγώ τις αγόρασα και τα έκανα μόνος. αλλά υπάρχουν μαγαζιά πυο κάνουν τέτοια δουλειά. αυτά τα μαγαζιά κάνουν και νικελώματα. είναι λίγο κουρασιτκό, αλλά αξίζει τον κόπο :) .
θα χρειαστείς ένα σταθερο δράπανο για να αντέχει τη δουλειά. όταν τελειώσεις θα είσαι κατάμαυρος:eek: και τα καπάκια σου θ αστράφτουν:sun:


Αν θελεις δωσε καμια πληροφορια πανω στο θεμα,με ενδιαφερει και μενα... Θελω δηλαδη λεπτομερειες για τα πανια και τις αλοιφες,που και ποσο... Με εντυπωσιασε το αποτελεσμα μπορω να πω,γυαλιζα και εγω παλια κατι αλουμινενια καπακια με SONAX αλλα δεν γυαλιζανε τοσο... :beer: :beer:

Επισης πολυ ωραιο εγινε,και το πιο ωραιο οπως ειπανε και πανω ειναι η "μεταμορφωση"... :beer: Πραγματικα κουκλα...

Θα συμφωνησω με τον Byron,επειδη εχω και εγω ενα GSX-R 400 90' μοντελο,ιδιο με του φιλου σου οτι το αμορτισερ δεν αξιζει να το βαλεις...Εχει σχεδον κοινες διαστασεις με πολλα πιο συγχρονα GSX-R 600,περιπου 30κατι ποντους μηκος απο τρυπα σε τρυπα,και τα στοκ αμορτισερ τα βρισκεις πολυ φθηνα... :wave2:

Επισης αν μπορεις κανε ενα κοπο και βαλε μια φωτο απο το 400αρακι του φιλου σου,ισως χρειαζομαι καποια πραγματα αν ειναι προθυμος να τα πουλησει... :wave2: :wave2:

devil's animal
08/05/2008, 17:36
πανεμορφο εγινε!!
:eyepop: :eyepop: :eyepop:
:beer: :beer: :beer:

πολυ καλη δουλεια για ερασιτεχνη!!

εχω και εγω μια ενσταση για το τεποζιτο αλλα το κανει μοναδικο και μαλλον η μοναδικοτητα αυτη ειναι που κανει και το μηχανακι ομορφο!!:hypnotize :lol:

παντως :a18: σου για το χρονο και το χρημα που εριξες!
ΑΞΙΖΑΝ και με το παραπανω!

να την χαρεις οπως εσυ θελεις και αν ψηνεσαι ελα μια Δευτερα απο Δελεαρ (http://www.delearcafe.gr/) να το δουμε και απο κοντα!
:wave2:

csofos
08/05/2008, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
πανεμορφο εγινε!!
:eyepop: :eyepop: :eyepop:
:beer: :beer: :beer:

πολυ καλη δουλεια για ερασιτεχνη!!

εχω και εγω μια ενσταση για το τεποζιτο αλλα το κανει μοναδικο και μαλλον η μοναδικοτητα αυτη ειναι που κανει και το μηχανακι ομορφο!!:hypnotize :lol:

παντως :a18: σου για το χρονο και το χρημα που εριξες!
ΑΞΙΖΑΝ και με το παραπανω!

να την χαρεις οπως εσυ θελεις και αν ψηνεσαι ελα μια Δευτερα απο Δελεαρ (http://www.delearcafe.gr/) να το δουμε και απο κοντα!
:wave2:
ευχαριστώ, νά'σαι καλά. πολύ θα ήθελα να την κάνω από εδώ που είμαι, αλλά είμαι λίγο μακριά. Διδυμότειχο. ευχαριστώ για την πρόσκληση πάντως:wave2:

csofos
08/05/2008, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Αν θελεις δωσε καμια πληροφορια πανω στο θεμα,με ενδιαφερει και μενα... Θελω δηλαδη λεπτομερειες για τα πανια και τις αλοιφες,που και ποσο... Με εντυπωσιασε το αποτελεσμα μπορω να πω,γυαλιζα και εγω παλια κατι αλουμινενια καπακια με SONAX αλλα δεν γυαλιζανε τοσο... :beer: :beer:

Επισης πολυ ωραιο εγινε,και το πιο ωραιο οπως ειπανε και πανω ειναι η "μεταμορφωση"... :beer: Πραγματικα κουκλα...

Θα συμφωνησω με τον Byron,επειδη εχω και εγω ενα GSX-R 400 90' μοντελο,ιδιο με του φιλου σου οτι το αμορτισερ δεν αξιζει να το βαλεις...Εχει σχεδον κοινες διαστασεις με πολλα πιο συγχρονα GSX-R 600,περιπου 30κατι ποντους μηκος απο τρυπα σε τρυπα,και τα στοκ αμορτισερ τα βρισκεις πολυ φθηνα... :wave2:

Επισης αν μπορεις κανε ενα κοπο και βαλε μια φωτο απο το 400αρακι του φιλου σου,ισως χρειαζομαι καποια πραγματα αν ειναι προθυμος να τα πουλησει... :wave2: :wave2:
για να μη κάθομαι και σου λέω μισά πράγματα τα οποία έμαθα μόνος μου, μπες εδώ και μάθε τα πάντα (σχεδόν): http://www.caswellplating.com/buffs/buffman.htm
και εγώ μετά έμαθα τι έπρεπε να κάνω για να μην ταλαιπορηθώ τόσο. σε αυτό το site λέει τα πάντα για το βούρτσισμα.
όσο για τη συμβουλή με το αμορτισέρ θα την ακούσω. για να λέτε εσείς, κάτι θα ξέρετε :a013:
όταν πάρω το gsxr σταχέρια μου θα βγάλω φώτο για να δείτε.

csofos
08/05/2008, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το k-shock (http://www.k-shock.gr/) και ο Τασούλης κάνουν επισκευές. Για τις βαφές καλύτερα να το πας σε κάποιον ειδικό όπως στο iridio.gr πχ.

Δεν βάφονται όλα πάντως. Μόνο τα fiberglass αν δεν κάνω λάθος.
οκ byron σε ευχαριστώ θα το ψάξω

T.R.E
08/05/2008, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
για να μη κάθομαι και σου λέω μισά πράγματα τα οποία έμαθα μόνος μου, μπες εδώ και μάθε τα πάντα (σχεδόν): http://www.caswellplating.com/buffs/buffman.htm
και εγώ μετά έμαθα τι έπρεπε να κάνω για να μην ταλαιπορηθώ τόσο. σε αυτό το site λέει τα πάντα για το βούρτσισμα.
όσο για τη συμβουλή με το αμορτισέρ θα την ακούσω. για να λέτε εσείς, κάτι θα ξέρετε :a013:
όταν πάρω το gsxr σταχέρια μου θα βγάλω φώτο για να δείτε.

Ευχαριστω για το λινκ... :) :)

Τετοιο δεν ειναι το 400αρι του φιλου σου?


130013

csofos
09/05/2008, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Ευχαριστω για το λινκ... :) :)

Τετοιο δεν ειναι το 400αρι του φιλου σου?
ακριβώς αυτό φίλε μου. βέβαια το δικό σου είναι στην πένα!!!! :a013: πόσα χρόνια είχα να δω gsxr 400 στην πένα ρε συ!!!!!!!!!! μπράβο, πολύ καλή κατάσταση!:a18:

motorpsycko
09/05/2008, 15:49
Ωραια δουλεια, ΤΑ ΑΛΟΓΑ ΔΕΝ ΤΑ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΓΕΡΑΣΟΥΝ. Τα κανουν να ξανανιωσουν και να εκσυγχρονιστουν! Νικελ ρεζερβουαρ με βουρτσισμενο σκελετο δεν μου παει πολυ στο ματι ισως κανα αυτοκολλητακι να "εσπαγε" λιγο την πολλη γυαλαδα. Παρ ολα αυτα καλυτερα που το φτιαξες παρα να το πεταγες. Ασε που το μοναδικο ειναι αναντικαταστατο.:D

orcinious
11/05/2008, 13:53
Απλά τέλειο έχω κάνει και εγώ πολύ γυάλισμα.
Ο πήχης μου το ξέρει άσε που κόντεψα να πάθω τενοντίτιδα με το γυμναστήριο μαζί.
Με την ρόδα πως τα κατάφερες εγώ έτριβα δυο μέρες το μέσα τμήμα που είναι πιο άγριο από τα χείλια και δεν κατάφερα να το κάνω τόσο τέλειο, το παράτησα, αλλά τώρα που βλέπω τα οδικό σου μάλλον (ξανά προς το τρίψιμο τραβά).

csofos
11/05/2008, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από orcinious
Απλά τέλειο έχω κάνει και εγώ πολύ γυάλισμα.
Ο πήχης μου το ξέρει άσε που κόντεψα να πάθω τενοντίτιδα με το γυμναστήριο μαζί.
Με την ρόδα πως τα κατάφερες εγώ έτριβα δυο μέρες το μέσα τμήμα που είναι πιο άγριο από τα χείλια και δεν κατάφερα να το κάνω τόσο τέλειο, το παράτησα, αλλά τώρα που βλέπω τα οδικό σου μάλλον (ξανά προς το τρίψιμο τραβά).
άστο μην το κάνεις καθόλου. οι ζάντες μου δεν είναι βουρτσισμένες. είναι νικελωμένες. τις είχα στείλει αθήνα να τις κάνουν. όταν προσπαθησα να βουρτσίσω και εγώ ενός παπιού, μου βγήκε ο κούκος αηδόνι. βέβαια, μετά βρήκα αυτό το site και είδα ότι γίνεται πολύ πιο εύκολα με την μαύρη πάστα. μπες και δες τι γίνεται
http://www.caswellplating.com/buffs/buffman.htm

orcinious
11/05/2008, 20:45
Γ@Μ@Τ@ :eyepop: :eyepop: :hypnotize :hypnotize :uplate: :uplate:
κατάλαβες τι τράβηξα:smokin:

csofos
11/05/2008, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από orcinious
Γ@Μ@Τ@ :eyepop: :eyepop: :hypnotize :hypnotize :uplate: :uplate:
κατάλαβες τι τράβηξα:smokin:
βρε αν κατάλαβα λέει!!!!!! :confused: αν μπεις όμως στο site που σου έγραψα πριν, θα δεις ότι οι τύποι προτείνουν μία βούρτσα κατ 'αρχάς, για κάθε πάστα. επίσης για να κάνεις το πρώτο χέρι (να κόψεις δηλαδή τις ανωμαλίες τις χοντρές ή να κάνει τα σκληρά αλουμίνια όπως οι ζάντες) πρέπει να ξεκινήσεις με τη μαύρη πάστα. αυτή έχει πολλά σμυρίγδια μέσα της και η δουλειά της είναι να αφαιρεί πολύ υλικό. πιστεύω ότι με αυτήν την πάστα θα κάνεις θαύματα.
αλλιώς έχω ένα κολλητό στην Ελευσίνα που κάνει νίκελ και σε αλουμίνια. είναι αυτός που μου έκανε το ντεπόζιτο. αν θες σου δίνω τηλ του να συνεννοηθείς.

orcinious
11/05/2008, 20:58
παστα και @rxidi@ στην αρχη εβαλα σβουρακι με 400αρι γυαλοχαρτο.
και μου πειρε δυο μερες :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
πολυ καλο το νικελ στο ντεποζιτο αν και πρωσωπικα μου αρεσει πολυ η καθαρη μορφη του μεταλου (γυαλισμα)
ακομα ψαχνω ενα ντεποζιτο rgv χωρις λακουβα να το γυαλισω :look: :look:
thanks για το λινκ θα το μελετησω.

csofos
11/05/2008, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από orcinious
παστα και @rxidi@ στην αρχη εβαλα σβουρακι με 400αρι γυαλοχαρτο.
και μου πειρε δυο μερες :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
πολυ καλο το νικελ στο ντεποζιτο αν και πρωσωπικα μου αρεσει πολυ η καθαρη μορφη του μεταλου (γυαλισμα)
ακομα ψαχνω ενα ντεποζιτο rgv χωρις λακουβα να το γυαλισω :look: :look:
thanks για το λινκ θα το μελετησω.
το σβουράκι δεν θα σου το γυαλίσει. απλά θα σου αφαιρέσει υλικό. ενώ η πάστα έχει λιπαντικό μέσα της και θα στο κάνει το πρώτο γυάλισμα. μετά βάζεις νομίζω την άσπρη και μετά την κόκκινη ή την πράσινη. τα λέει όλα στο site.
το ντεπόζιτο του rgv είναι λαμαρίνα, δεν είναι αλουμίνιο. χρειάζεται άλλες βούρτσες και πάστες για αυτό. μέσα σε αυτό το site, έχει ένα αρχείο σε adobe που λέει για το πως κάνεις τι. το κατεβάζεις free. δες το καλά, λέει τα πάντα και για αλουμίνιο κια για σίδερο και για ανοξείδωτα, αλλά και για πλαστικά.

T.R.E
11/05/2008, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
ακριβώς αυτό φίλε μου. βέβαια το δικό σου είναι στην πένα!!!! :a013: πόσα χρόνια είχα να δω gsxr 400 στην πένα ρε συ!!!!!!!!!! μπράβο, πολύ καλή κατάσταση!:a18:


Eυχαριστω,και εχω σκοπο να το κανω ακομα πιο πενα... :D :D Παντως οτι μεινει απο το 400αρι του φιλου σου ισως το χρειασρω,οπως καρμπυρατερ κανενα τελικο ισως και διαφορα αλλα τετοια για ανταλακτικα...:beer: :beer:

:wave2:

orcinious
11/05/2008, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
το σβουράκι δεν θα σου το γυαλίσει. απλά θα σου αφαιρέσει υλικό. ενώ η πάστα έχει λιπαντικό μέσα της και θα στο κάνει το πρώτο γυάλισμα. μετά βάζεις νομίζω την άσπρη και μετά την κόκκινη ή την πράσινη. τα λέει όλα στο site.
το ντεπόζιτο του rgv είναι λαμαρίνα, δεν είναι αλουμίνιο. χρειάζεται άλλες βούρτσες και πάστες για αυτό. μέσα σε αυτό το site, έχει ένα αρχείο σε adobe που λέει για το πως κάνεις τι. το κατεβάζεις free. δες το καλά, λέει τα πάντα και για αλουμίνιο κια για σίδερο και για ανοξείδωτα, αλλά και για πλαστικά.

ναι εχεις δικιο αλλα η χυτευση ειναι τοσο κακη που που με το 400 εκανα την αρχικη λειανση.
αναλογα με την τραχυτητα της επιφανειας επιλεγουμε και το μεγεθος κόκκου της αλοιφης
χωρις να εχω μπει ακομα στο site που μου εστειλες αυτη η αρχικη θα ειναι σμυριδαλοιφη δηλαδη ουσιαστηκα κατι σαν υγρο σμυριδοπανο -γυαλοχαρτο -ντουκοχαρτο αναλογα με το ειδος του κόκκου που περιεχει
αλουμινιο σιδερο και γενικος για ολα τα μεταλλα ισχυει η ιδια αρχη οσο πιο λεια επιφανεια φτιαχνεις τοσο πιο πολυ εμφανιζεται και η μεταλικι λαμψη.

orcinious
11/05/2008, 22:34
Ξεχασα επειδη μου αρέσει η υπομονη και η δουλεια που εχεις κανει αμα εισαι απο Αθηνά μερια και θες καμια βοηθεια ευχαρίστως
:wave2:

blackbusa
11/05/2008, 22:41
το μηχανακι :a021:

ωραιος ο φιλος....


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

csofos
12/05/2008, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από orcinious
Ξεχασα επειδη μου αρέσει η υπομονη και η δουλεια που εχεις κανει αμα εισαι απο Αθηνά μερια και θες καμια βοηθεια ευχαρίστως
:wave2:
νάσαι καλά, αλλά είμαι από μακριά. από Διδυμότειχο. θα τα λέμε από δω. ευχαριστώ πολύ πάντως.

csofos
17/06/2008, 12:06
Να και μαι φώτο φρεσκότατη με την καρίνα (από τον Αλκίνοο) και το after market στοπ-πορείας-φλας (από τη Ντόρια) πάνω του. Το up-side-down από GSX-R 400 είναι έτοιμο αλλά μάλλον θα μπει το χειμώνα. Μη μείνουμε και από ρόδα.


133651

byron
17/06/2008, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
Να και μαι φώτο φρεσκότατη με την καρίνα (από τον Αλκίνοο) και το after market στοπ-πορείας-φλας (από τη Ντόρια) πάνω του. Το up-side-down από GSX-R 400 είναι έτοιμο αλλά μάλλον θα μπει το χειμώνα. Μη μείνουμε και από ρόδα.

Μιλαμε ότι θέλεις μάσκα οξυγονοκολλητή για να οδηγήσεις... :lol: :wave2:

DimChios
17/06/2008, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
Να και μαι φώτο φρεσκότατη με την καρίνα (από τον Αλκίνοο) και το after market στοπ-πορείας-φλας (από τη Ντόρια) πάνω του. Το up-side-down από GSX-R 400 είναι έτοιμο αλλά μάλλον θα μπει το χειμώνα. Μη μείνουμε και από ρόδα.



:eyepop:

ρε σεις, κι εγω δεν πολυσυμπαθω τα νικελ αλλα αυτο ειναι πολυ ομορφο!!!!

:smilea:

Ομορφη και μερακληδικη δουλεια φιλαρακι!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

csofos
17/06/2008, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μιλαμε ότι θέλεις μάσκα οξυγονοκολλητή για να οδηγήσεις... :lol: :wave2:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:
τώρα που το λες Βύρωνα......
Πάλι καλά που το κράνος έχει φιμέ ζελατίνα. Ούτε το βράδυ τη βγάζω...:rotflmao:

csofos
17/06/2008, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:eyepop:

ρε σεις, κι εγω δεν πολυσυμπαθω τα νικελ αλλα αυτο ειναι πολυ ομορφο!!!!

:smilea:

Ομορφη και μερακληδικη δουλεια φιλαρακι!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:
ευχαριστώ αδερφέ :beer: :beer: :beer:

TOLISTOLAROS
17/06/2008, 12:55
Κουκλί είναι!!
Μια ένσταση:το νικελωμένο ντεπόζιτο είναι πολύ σπαστικό για όσους οδηγάνε στο απέναντι ρεύμα και σίγουρα κουραστικό για τον αναβάτη...Διάλεξε καλύτερα ένα μεταλλικό χρώμα(διακριτικό είμαι σίγουρος:D :D :D :D :D :D :D ...) και θα'ναι πιο ωραίο,η πολλή λάμψη κάνει το βλέμμα να στρέφεται αλλού και το μηχανάκι χάνει λίγο ενώ έχει ωραίες πια γωνίες

la_villa
17/06/2008, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Κουκλί είναι!!
Διάλεξε καλύτερα ένα μεταλλικό χρώμα(διακριτικό είμαι σίγουρος:D :D :D :D :D :D :D ...) και θα'ναι πιο ωραίο,η πολλή λάμψη κάνει το βλέμμα να στρέφεται αλλού και το μηχανάκι χάνει λίγο ενώ έχει ωραίες πια γωνίες



+1000
ένα χρώμα σαν της ουράς,φτερού κ.τ.λ θα δέσει το μηχανάκι πιο όμορφα

αλλα περί ορέξεως...

csofos
17/06/2008, 13:39
tolistolaros και la vila με βάζετε σε σκέψεις!!!!! πάντως όταν οδηγώ (ψαγμένο) τους απέναντι δεν τους εμποδίζει η ανάκλαση του τεπόζιτου. ούτε στο ελάχιστο. όταν είμαι στην πόλη ίσως να ενοχλεί αυτούς που έρχονται από πλάγια. και ΑΝ τους "πετύχω" στη σωστή γωνία :D
εμένα δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί. πριν λίγο που το οδήγησα (δε θα το πιστέψετε) με ενόχλησε η ανάκλαση που έκανε το ψηφιακό θερμόμετρο πάνω στην οθόνη του (και δεν είναι νικελωμένο). τι να πω;;;;
πάντως αφού το έχω ακούσει και από άλλους για το χρώμα του τεπόζιτου, θα βρώ άλλο ένα και θα το βάψω στο χρώμα της ουράς. για να δούμε..... :wave2:

trigger
17/06/2008, 14:18
Κουκλί είναι αλλά ήθελα να'ξερα όταν πηγαίνεις για καφέ τώρα το καλοκαίρι που βρίσκεις σκιά να το αφήσεις:confused:
Γιατί αν το αφήνεις στον ήλιο και μετά ακουμπάς το τεπόζιτο :cry: τι να σου πω ρε φίλε σου βγάζω το καπέλο :lol:

byron
17/06/2008, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Γιατί αν το αφήνεις στον ήλιο και μετά ακουμπάς το τεπόζιτο :cry: τι να σου πω ρε φίλε σου βγάζω το καπέλο :lol:

Μπααααα. Ακριβώς το αντίθετο :p

the who
17/06/2008, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
[
πάντως αφού το έχω ακούσει και από άλλους για το χρώμα του τεπόζιτου, θα βρώ άλλο ένα και θα το βάψω στο χρώμα της ουράς. για να δούμε..... :wave2: [/B]

Γι αυτο υπαρχει το photoshop λεμε.Ανεξοδα,το βλεπεις κι αν σου αρεσει το βαφεις.Εχουν δικηο τα παιδια.Το ντεποζιτο τραβαει ολη την προσοχη και περναει σχεδον απαρατηρητη η δουλεια που εχεις ριξει στο υπολοιπο μηχανακι.:wave2:

csofos
17/06/2008, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Γι αυτο υπαρχει το photoshop λεμε.Ανεξοδα,το βλεπεις κι αν σου αρεσει το βαφεις.Εχουν δικηο τα παιδια.Το ντεποζιτο τραβαει ολη την προσοχη και περναει σχεδον απαρατηρητη η δουλεια που εχεις ριξει στο υπολοιπο μηχανακι.:wave2:
Α ναι ρε... το photoshop! Αυτό κάποτε ήξερα να το δουλεύω. Καλή ιδέα. Για να το ψάξω λίγο. Ευχαριστώ man :wave2:

csofos
17/06/2008, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μπααααα. Ακριβώς το αντίθετο :p
Σωστός...ξέρει ο Βύρωνας. Το νίκελ διώχνει τη θερμότητα. Είναι ανοιχτό χρώμα.

trigger
17/06/2008, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
Σωστός...ξέρει ο Βύρωνας. Το νίκελ διώχνει τη θερμότητα. Είναι ανοιχτό χρώμα.
To ξέρω, δεν εννοούσα αυτό όμως :D
Εγώ θα ζαλιζόμουν αν από τη σκιά έπεφτα κατευθείαν σε όλη αυτή τη λάμψη από την αντανάκλαση

csofos
17/06/2008, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
To ξέρω, δεν εννοούσα αυτό όμως :D
Εγώ θα ζαλιζόμουν αν από τη σκιά έπεφτα κατευθείαν σε όλη αυτή τη λάμψη από την αντανάκλαση
A ok. Πάσο τότε:beer:

TOLISTOLAROS
17/06/2008, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
tolistolaros και la vila με βάζετε σε σκέψεις!!!!! πάντως όταν οδηγώ (ψαγμένο) τους απέναντι δεν τους εμποδίζει η ανάκλαση του τεπόζιτου. ούτε στο ελάχιστο. όταν είμαι στην πόλη ίσως να ενοχλεί αυτούς που έρχονται από πλάγια. και ΑΝ τους "πετύχω" στη σωστή γωνία :D
εμένα δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί. πριν λίγο που το οδήγησα (δε θα το πιστέψετε) με ενόχλησε η ανάκλαση που έκανε το ψηφιακό θερμόμετρο πάνω στην οθόνη του (και δεν είναι νικελωμένο). τι να πω;;;;
πάντως αφού το έχω ακούσει και από άλλους για το χρώμα του τεπόζιτου, θα βρώ άλλο ένα και θα το βάψω στο χρώμα της ουράς. για να δούμε..... :wave2:
Πιο ωραίο θα'ναι στο χρώμα της ουράς.
Ξέρεις ότι στην Αμερική σε πολλές πολιτείες εδώ και χρόνια έχουν απαγορευτεί οι νικελωμένες επιφάνειες βυτιοφόρων γι ευνόητους λόγους ασφάλειας:)

csofos
17/06/2008, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Πιο ωραίο θα'ναι στο χρώμα της ουράς.
Ξέρεις ότι στην Αμερική σε πολλές πολιτείες εδώ και χρόνια έχουν απαγορευτεί οι νικελωμένες επιφάνειες βυτιοφόρων γι ευνόητους λόγους ασφάλειας:)
Ναι έχω ακούσει ότι το έχουν απαγορεύσει. Αλλά έτσι κι αλλιώς, τώρα με το ΚΤΕΟ για δίκυκλα, δε βλέπω να περνάω (με τόσες μετατροπές που έχει φάει και θα φάει). Οπότε το νίκελ είναι το τελευταίο που με νοιάζει. Πάντως πολύ το γουστάρω :beer:

OzZzZzY
25/06/2008, 15:57
πολυ ομορφη δουλεια! Αξιος :D :beer:

Θα προτεινα και γω να βαψεις το ντεποζιτο στα χρωματα της ουρας!
Θα του ταιριαζε πολυ να βαζες και δισκοπλακες μαργαριτες με μπλε κεντρα!

Οι επιλογες ειναι δικες σου και σιγουρα απειρες!

csofos
25/06/2008, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
πολυ ομορφη δουλεια! Αξιος :D :beer:

Θα προτεινα και γω να βαψεις το ντεποζιτο στα χρωματα της ουρας!
Θα του ταιριαζε πολυ να βαζες και δισκοπλακες μαργαριτες με μπλε κεντρα!

Οι επιλογες ειναι δικες σου και σιγουρα απειρες!
mercy ozzzy. ναι το σκέφτομαι πολύ για το τεπόζιτο. για μαργαρίτες δεν είμαι σίγουρος αν θα βάλω. προτιμώ τα λεφτά που θα φάει να φύγουν σε έναν 600άρι κινητήρα (αν ξέρει κάποιος κάτι για κανέναν από fzr 600 ας πει τίποτα), αλλά σίγουρα, επειδή πήρα up-side-down από gsxr400 μαζί με τη ζάντα και τα φρένα κομπλέ, τα κέντρα των νέων δισκοπλακών θα γίνουν μπλε :a013:
ωστόσο αργότερα καλώς εχόντων των "χρημάτων" οι μαργαρίτες είναι αναπόφευκτες :D
:wave2:

OzZzZzY
25/06/2008, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
mercy ozzzy. ναι το σκέφτομαι πολύ για το τεπόζιτο. για μαργαρίτες δεν είμαι σίγουρος αν θα βάλω. προτιμώ τα λεφτά που θα φάει να φύγουν σε έναν 600άρι κινητήρα (αν ξέρει κάποιος κάτι για κανέναν από fzr 600 ας πει τίποτα), αλλά σίγουρα, επειδή πήρα up-side-down από gsxr400 μαζί με τη ζάντα και τα φρένα κομπλέ, τα κέντρα των νέων δισκοπλακών θα γίνουν μπλε :a013:
ωστόσο αργότερα καλώς εχόντων των "χρημάτων" οι μαργαρίτες είναι αναπόφευκτες :D
:wave2:


σιγουρα θα δειξουν πολυ ομορφα τα μπλε κεντρα με μαργαριτες! τι αλλο σκεφτεσαι να κανεις-αλλαξεις (περα απ το νιτρο)? :D

csofos
25/06/2008, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
σιγουρα θα δειξουν πολυ ομορφα τα μπλε κεντρα με μαργαριτες! τι αλλο σκεφτεσαι να κανεις-αλλαξεις (περα απ το νιτρο)? :D
λοιπόν: πρώτα απ' όλα πρέπει να βάλω έναν 600άρι κινητήρα. πρέπει να υπάρχει κάποια βάση για λίγο παραπάνω ισχύ. θα ήθελα να βάλω και τον 750άρι ή τον 1000άρι, αλλά δεν πιστεύω ότι μπαίνουν πάνω στο 400άρι πλαίσιο.
για νίτρο το σκέφτομαι πολύ μετά, αλλά σκέφτομαι και τη χρήση compressor αντί αυτού. θα δείξει. για το up-side-down τα έχω πει χίλιες φορές. μια άλλη μάσκα θέλω να βάλω. έχω δει μια που με ενδιαφέρει στο net, αλλά πολύ ακριβή. μπορώ να τη φτιάξω μόνος όμως με πολυεστέρα. θα δούμε.
μάλλον θα μπει και ένας μετρητής με αισθητήρα "λ" της koso. τώρα όσο για τα όργανα και εφόσον αλλάξω το τεπόζιτο για να το βάψω μπλε, μάλλον θα πάρω ένα της koso πάλι που τα έχει όλα. και μάλλον θα το τοποθετήσω χωνευτό πάνω στο τεπόζιτο. θα πάρει χρόνο, αλλά θα λέει.
τι άλλο δεν ξέρω. για πες καμιά γνώμη:beer:

OzZzZzY
25/06/2008, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
λοιπόν: πρώτα απ' όλα πρέπει να βάλω έναν 600άρι κινητήρα. πρέπει να υπάρχει κάποια βάση για λίγο παραπάνω ισχύ. θα ήθελα να βάλω και τον 750άρι ή τον 1000άρι, αλλά δεν πιστεύω ότι μπαίνουν πάνω στο 400άρι πλαίσιο.
για νίτρο το σκέφτομαι πολύ μετά, αλλά σκέφτομαι και τη χρήση compressor αντί αυτού. θα δείξει. για το up-side-down τα έχω πει χίλιες φορές. μια άλλη μάσκα θέλω να βάλω. έχω δει μια που με ενδιαφέρει στο net, αλλά πολύ ακριβή. μπορώ να τη φτιάξω μόνος όμως με πολυεστέρα. θα δούμε.
μάλλον θα μπει και ένας μετρητής με αισθητήρα "λ" της koso. τώρα όσο για τα όργανα και εφόσον αλλάξω το τεπόζιτο για να το βάψω μπλε, μάλλον θα πάρω ένα της koso πάλι που τα έχει όλα. και μάλλον θα το τοποθετήσω χωνευτό πάνω στο τεπόζιτο. θα πάρει χρόνο, αλλά θα λέει.
τι άλλο δεν ξέρω. για πες καμιά γνώμη:beer:


αμα βαλεις μπροστινο αναποδο και πιο δυνατο μοτερ, βαλε αυτη τη σιδερια στο κωλοφαναρο και αρχισε τα stunts :lol: :lol: :lol:

csofos
25/06/2008, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
αμα βαλεις μπροστινο αναποδο και πιο δυνατο μοτερ, βαλε αυτη τη σιδερια στο κωλοφαναρο και αρχισε τα stunts :lol: :lol: :lol:
εδώ είναι η παπαριά: ξέρεις πως θέλω να μάθω να οδηγάω έτσι;;;;;;:a8:
σαν τρελός...αλλά που;;;;

OzZzZzY
25/06/2008, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
εδώ είναι η παπαριά: ξέρεις πως θέλω να μάθω να οδηγάω έτσι;;;;;;:a8:
σαν τρελός...αλλά που;;;;


με πολυ εξασκηση θα τα καταφερεις.. αλλα ειναι κριμα να το σπασεις ετσι ομορφο που το κανες.. αμα δεις utube στα περισσοτερα βιντεο ειναι κατι fzr παλια χωρις πλαστικα κλπ..
μην αρχισεις τα καγκουριλικια.. κριμα ειναι :D

csofos
25/06/2008, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
με πολυ εξασκηση θα τα καταφερεις.. αλλα ειναι κριμα να το σπασεις ετσι ομορφο που το κανες.. αμα δεις utube στα περισσοτερα βιντεο ειναι κατι fzr παλια χωρις πλαστικα κλπ..
μην αρχισεις τα καγκουριλικια.. κριμα ειναι :D
αυτό εννοείται :nono: δεν πρόκειται να κάνω κάτι τέτοιο με αυτό το μηχανάκι. αλλά με κάποιο άλλο..........:D

OzZzZzY
25/06/2008, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
αυτό εννοείται :nono: δεν πρόκειται να κάνω κάτι τέτοιο με αυτό το μηχανάκι. αλλά με κάποιο άλλο..........:D



beautifulllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

apolytos
02/11/2009, 23:51
filaraki gamises polh kalh douleia kati antistixw prospathw kai gw alla den vlepw fws sto orizonta alla tpt mallon den einai akatorthotw

apolytos
02/11/2009, 23:53
a kai ta hlektronika konter kai ayto poso sou phgan kai apo pou ta phres?

csofos
03/11/2009, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από apolytos
a kai ta hlektronika konter kai ayto poso sou phgan kai apo pou ta phres?
Ακριβώς¨τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο. Και δεν είπε κανείς να το κάνεις σε μια βδομάδα. Κάντο σε ένα χρόνο. Έχε μια ασχολία για εσένα τον ίδιο. Και ας τελειώσει όποτε γουστάρεις εσύ.
Τα όργανα τα πήρα από το Grivas moto στη Ρόδο. Αν θυμάμαι καλά, τα είχα πάρει κάνα 100άρι το κομμάτι. Πολύ καλό το κοντέρ, αλλά μην πάρεις το άλλο ψηφιακό όργανο που πήρα εγώ. Από τη ζέστη του καλοκαιριού χάλασε. Επίσης μπορείς να πατήσεις στο e-bay τη λέξη "KOSO" και θα βρεις ένα σωρό από Γερμανία και μάλιστα με την ίδια τιμή. Αλλά στο ξαναλέω, μην πάρεις αυτό το "πλακέ" ψηφιακό. Και κάθε είδους "πλακέ". Από τη ζέστη χαλάει η οθόνη τους.

airpanos
21/01/2010, 16:05
:beer: :wave2: Φιλε πολυ πρωτη δουλεια σε ολους τους τομεις,

συγχαρητηρια:beer: :beer:

Μια ιδεα θα ηταν να εβαφες και τα πλαστικα μερη με νικελ χρωμα

αφου εκανες το τεποζιτο τοσο γ@μ@τ@ και τα αλουμινια κριμα δεν ειναι?

ειναι λιγο ακριβο το χρωμα αλλα θα γινει αψογο το εργαλειο...

maron
21/01/2010, 16:22
sorry
στην 5η φοτο τι ειναι σκεπασμενο?
gag
H gixxer του 80 τοσο?