PDA

View Full Version : Tdmhellas - Σεμιναριο Τροχαιας



moustakias
08/05/2008, 21:11
Στα πλαίσια ενημέρωσης - επιμόρφωσης των μελών της λέσχης , θα πραγματοποιηθεί επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα τον ΚΟΚ καθώς και τα προβλήματα & κινδύνους που αντιμετωπίζουν οι οδηγοί των δικύκλων.

Την παρουσίαση - διάλεξη θα κάνει ο Αστυνόμος Α' κ. ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ Γεώργιος (Δ/της του Τ.Τ. Καισ/νης).

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 14 Μαΐου και ωρα 20.15 στα γραφεία της λέσχης μας (Δημοσθένους 224 - Καλλιθέα).

Όλα τα μέλη της λέσχης, αλλά και οι φίλοι της, καλούνται να το παρακολουθήσουν.

Orfeus
09/05/2008, 07:06
Mια και γειτονας,δωσε μια ωρα...

lamoun
09/05/2008, 11:00
Μπράβο σας και μπράβο του! :a18:

apav
09/05/2008, 16:38
:a18:

MUSTILI
09/05/2008, 17:02
Τουλαχιστον ενδιαφερεται! Παλαιοτερα μοιραζε κρανη (μου φαινεται καλλιθεα). Ετυχε και μιλησα με cops και μου ειπαν "μακρυα του" αρα...ειναι δικος μας...:D

epp1640
11/05/2008, 19:37
μπράβο του..από τους λίγους..μη πω ελάχιστους..μπράβο και πάλι.. :beer:

TROOPER
21/05/2008, 19:58
ο κυριος πανταζοπουλος ειναι διοικητης τροχαιας καισαριανης με εντονη δραστηριοτητα στο θεμα της κυκλοφοριακης αγωγης και της της οδικης ασφαλειας και παιδειας πολλα χρονια τωρα.δραστηριοποιηται μεσω της εταιριας υποστηρηξης θυματων τροχαιων ατυχηματων(ε.υ.θυ.τ.α.) και του ινστιτουτου οδικης ασφαλειας ''Πανος Μυλωνας'' και του αξιζουν 1000 μπραβο και ευχαριστω απο ολους.

δυστυχως σταγονα στον ωκεανο.

SF
22/05/2008, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ο κυριος πανταζοπουλος ειναι διοικητης τροχαιας καισαριανης με εντονη δραστηριοτητα...


...δυστυχως σταγονα στον ωκεανο.


Ωραίες οι πρωτοβουλίες και οι δραστήριοι άνθρωποι.....
Για να δούμε όμως πόοοοοοοοοοοοοοοοτε θα δεήσει ο κ. Διοικητής (και οποιοσδήποτε υφιστάμενός του) να χώσει καμιά κλήση στον υπερπολυπαραβάτη τεντά που είναι ΔΕΚΑ (10) μέτρα από την είσοδο του κτηρίου της τροχαίας, και ο τρόπος που φορτώνει τα φορτηγάκια του, χρόνια τώρα, μόνο ατύχημα στα Τέμπη θυμίζει...


(αν θέλετε αντίλογο έχω μπόλικο)

TROOPER
22/05/2008, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Ωραίες οι πρωτοβουλίες και οι δραστήριοι άνθρωποι.....
Για να δούμε όμως πόοοοοοοοοοοοοοοοτε θα δεήσει ο κ. Διοικητής (και οποιοσδήποτε υφιστάμενός του) να χώσει καμιά κλήση στον υπερπολυπαραβάτη τεντά που είναι ΔΕΚΑ (10) μέτρα από την είσοδο του κτηρίου της τροχαίας, και ο τρόπος που φορτώνει τα φορτηγάκια του, χρόνια τώρα, μόνο ατύχημα στα Τέμπη θυμίζει...


(αν θέλετε αντίλογο έχω μπόλικο)

οταν πας και κανεις καταγγελια αφου εχει υποπεσει στην αντιληψη σου ισως...?

αντιλογος...υπαρχει παντα. ακομα και ποτηρι νερο να σου φερω θα βρεθουν καποιοι που την καλοσυνη θα τη χαρακτηρισουν διαφορετικα.

εν παση περιπτωση λαθη δεν κανουν μονο οι νεκροι και εδω μιλαμε για εναν αστυνομικο που κανεις αλλος δεν εχει δειξει τετοια ευαισθησια.εκτος αν ξερεις εσυ καποιον τον οποιο θεωρω εξισου αξιομνημονευτο.be my guest.

SF
22/05/2008, 21:01
Κοίτα, αν είναι σε οτιδήποτε θεόστραβο να λέμε "ναι οκ, ας δούμε τα υπόλοιπα καλά", τότε δεν έχει νόημα καμία συζήτηση.

Για το συγκεκριμένο παράδειγμα ....την καταγγελία μου την έκανα αυτοπροσώπως και επιτόπου στα γραφεία του ΤΤ. Η απάντηση ήταν χασκόγελα από όλους (συμπεριλαμβανομένου και του αξ.υπ.) καθώς και η υπόνοια ότι ο τεντάς ήταν αστυνόμος παλιά οπότε ...υπακούει σε άλλον ΚΟΚ και άσε τώρα δε βαριέσαι...

Λάθος μου που είπα ότι έχω αντίλογο, γιατί εφόσον δεν έχω έγγραφα τεκμήρια να δείξω, αλλά ούτε και κάποιον από τους εκείνους παρόντες στη συζήτηση... μιλάμε στον αέρα. Ως συνήθως, πρέπει ΠΡΩΤΑ να γίνει (και να μαθευτεί) ένα βαρβάτο ατύχημα, και μετά να ευαισθητοποιηθούμε και να αλλάξουμε λίγο στάση και άποψη.

Και για το ποτήρι νερό τι να πω... αν προτείνεις να βλέπουμε τα πράγματα <μισογεμάτα> και όχι <μισοάδεια>, τότε απλά θα απαντήσω ότι η χώρα ήταν και είναι σταθερά εδώ και 30 χρόνια πρώτη και καλύτερη σε κάθε είδους δείκτη ατυχημάτων. Άρα, και πέρα από κάθε αμφιβολία, όλοι όσοι καθορίζουν την εθνική πολιτική οδικής ασφάλειας έχουν αποτύχει παταγωδώς.

Homework: Γιατί παραιτήθηκε ο Άρης Σταθάκης από την προεδρία της Εθνικής Επιτροπής Οδικής Ασφάλειας;

TROOPER
24/05/2008, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Κοίτα, αν είναι σε οτιδήποτε θεόστραβο να λέμε "ναι οκ, ας δούμε τα υπόλοιπα καλά", τότε δεν έχει νόημα καμία συζήτηση.
δλδ εσυ δεχεσαι μονο τους αλανθαστους.ποιους προτιμας ?τους θεους η τους νεκρους?εισαι αστοχα απολυτος εδω κατ εμε!!!

Για το συγκεκριμένο παράδειγμα ....την καταγγελία μου την έκανα αυτοπροσώπως και επιτόπου στα γραφεία του ΤΤ. Η απάντηση ήταν χασκόγελα από όλους (συμπεριλαμβανομένου και του αξ.υπ.) καθώς και η υπόνοια ότι ο τεντάς ήταν αστυνόμος παλιά οπότε ...υπακούει σε άλλον ΚΟΚ και άσε τώρα δε βαριέσαι...
μου μιλησες για ολους και για τον α.υ. ηταν εκει ο διοικητης για τον οποιο εγινε λογος?

Λάθος μου που είπα ότι έχω αντίλογο, γιατί εφόσον δεν έχω έγγραφα τεκμήρια να δείξω, αλλά ούτε και κάποιον από τους εκείνους παρόντες στη συζήτηση... μιλάμε στον αέρα.
δεν δικαζω εγω κωστα.δεν θα σου ζητησω τεκμηρια.απλα πιστευω τα λεγομενα σου.

Ως συνήθως, πρέπει ΠΡΩΤΑ να γίνει (και να μαθευτεί) ένα βαρβάτο ατύχημα, και μετά να ευαισθητοποιηθούμε και να αλλάξουμε λίγο στάση και άποψη.
ποτε δεν υποστηριξα κατι τετοιο !!!μη με κατηγορεις αδικα!!!

Και για το ποτήρι νερό τι να πω... αν προτείνεις να βλέπουμε τα πράγματα <μισογεμάτα> και όχι <μισοάδεια>, τότε απλά θα απαντήσω ότι η χώρα ήταν και είναι σταθερά εδώ και 30 χρόνια πρώτη και καλύτερη σε κάθε είδους δείκτη ατυχημάτων. Άρα, και πέρα από κάθε αμφιβολία, όλοι όσοι καθορίζουν την εθνική πολιτική οδικής ασφάλειας έχουν αποτύχει παταγωδώς.


Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δυστυχως σταγονα στον ωκεανο.
εδω δλδ εσυ με χαρακτηριζεις οπτιμιστη ???οκ.....θεμα αντιληψης...

Homework: Γιατί παραιτήθηκε ο Άρης Σταθάκης από την προεδρία της Εθνικής Επιτροπής Οδικής Ασφάλειας;

homework δεν εκανα ποτε μου.αντιδρουσα στην επιβολη του καθηγητικου κατεστημενου.:winka:

simeon
24/05/2008, 15:59
ΑΣ πανε να κανουνε κανα σεμιναριο στους τροχονομους και ας αφησουν τις λεσχες μοτοσυκλετων. Σιγα μην τους πουμε και μπραβο. Οι περισσοτεροι τροχονομοι κανουν σηματα σαν ασχετοι. Αναθεμα και αν εχουν σχεση με τα σηματα τα οποια ειναι υποχρεομενοι να κανουν.

Οσον αφορα την τροχαια Καισαριανης εχω να πω οτι ηταν παρον σε δικο μου ατυχημα ο διοικητης επειδη μια κ@ριολα εκανε αριστερη στροφη στην κηφησιας (Χιλτον) την γλυτωσα με ραγισμενο ποδι (με εσωσε το καγκελο) και 3.500 ευρω ζημια και στην καταγραφη ενω αυτη στην τρομαρα τις ειπε πως ξερω οτι απαγορευτε αλλα εστριβα απο τοτε που επιτρεποταν μου ειπαν πως καλυτερα να γραψουμε πως δεν το ειδε γιατι μετα θα πρεπει γινει μυνηση και να πας δικαστηρια. Στην ερωτηση αν εσας δεν σας απασχολει σαν τροχαια οτι εκανε παρανομια μοθ ειπαν ασε μας εμας εσυ θες να πας δικαστηριο ή οχι.... (και ολα αυτα ενω στο ατυχημα ηταν παρων ο διοικητης)

Στην περιπτωση του φαναριου στον Πυργο Αθηνων ειχα παρει τηλ και ειχα πει πως ειναι επικυνδινο εκει που στριβουν αριστερα για μεσογειων καθως οταν ειναι ενας τροχονομος εξαιτιας του διαζοματος με φυτα αυτος που κατεβαινει δεν τον βλεπει και υπαρχει κινδυνος ατυχηματος. Το ειχαν παραδεχτει ειχαν βαλει τροχονομο για 2 εβδομαδες αλλα απο εκει και μετα ακομη τον ψαχνω.

Στο φαναρι Κηφησιας και Πανορμου οι τροχονομοι αφηνουν τους πεζους καθε 7-8 λεπτα με αποτελεσμα να μαζευονται καμια 50ρια ατομα σε καθε περασμα πανω στο διαχοριστικο. Τους επιτρεπουν να περασουν οταν κοβουν την κινηση στην κιφησιας και περνανε οταν περνανε και τα αυτοκινητα απο τους καθετους δρομους με μεγαλο κινδινο (εγω εχω δει 2 ατυχηματα)
Μια φορα που περιμενα αρχισε να με βριζει ο τροχονομος και αλλη μια φορα που τον ειπα αχρηστο για τον ιδιο λογο, ηθελαν να με πανε αυτοφορο παρα το οτι παραπονεθηκα για τους πεζους και οχι για να περασω εγω ποιο γρηγορα. Οταν ρωτηθηκε ο κ. διοικητης τους ειπε "δεν με νοιαζει αν ειχε δικιο να παει αυτοφορο".

Να τονισω πως τα παραπανω τα εχω αναφερει επωνυμα και ευγενεστατα πολλες φορες. Φυσικα ολες ειχα δικιο αλλα μετα απο 1-2 χρονια ακομη περιμενω να δω ποσο ασχολουνται.....

αυτα τα "λιγα¨ εχω να πω για την τροχαια καισαριανης (που υπαγονται τα παραπανω)
Συνγωμη για το spam σε ασχετο θεμα αλλα επειδη αναφερθηκατε στο συγκεκριμενο τμημα

Ελπιζω να μην σας κουρασα....

TROOPER
25/05/2008, 13:48
δεν καταλαβαινω μερικα πραματα.δεν ειπα οτι ειναι αποτελεσματικος ο διοικητης,ειπα οτι ειναι ευαισθητοποιημενος.
βγηκες τωρα εσυ και ο sf να μου πειτε τι ακριβως?δεν καταλαβαινω....να σου πω ομως και εγω μερικα πραματα...



Αρχικά δημιουργήθηκε από simeon
ΑΣ πανε να κανουνε κανα σεμιναριο στους τροχονομους και ας αφησουν τις λεσχες μοτοσυκλετων. Σιγα μην τους πουμε και μπραβο. Οι περισσοτεροι τροχονομοι κανουν σηματα σαν ασχετοι. Αναθεμα και αν εχουν σχεση με τα σηματα τα οποια ειναι υποχρεομενοι να κανουν. δεν πηγαν αφ εαυτου!η λεσχη τον καλεσε και εκεινος ανταποκριθηκε!ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ λοιπον!επισης δεν ειναι δουλεια του διοικητη να επιμορφωσει τους τροχονομους.

Οσον αφορα την τροχαια Καισαριανης εχω να πω οτι ηταν παρον σε δικο μου ατυχημα ο διοικητης επειδη μια κ@ριολα εκανε αριστερη στροφη στην κηφησιας (Χιλτον) την γλυτωσα με ραγισμενο ποδι (με εσωσε το καγκελο) και 3.500 ευρω ζημια και στην καταγραφη ενω αυτη στην τρομαρα τις ειπε πως ξερω οτι απαγορευτε αλλα εστριβα απο τοτε που επιτρεποταν μου ειπαν πως καλυτερα να γραψουμε πως δεν το ειδε γιατι μετα θα πρεπει γινει μυνηση και να πας δικαστηρια. Στην ερωτηση αν εσας δεν σας απασχολει σαν τροχαια οτι εκανε παρανομια μοθ ειπαν ασε μας εμας εσυ θες να πας δικαστηριο ή οχι.... (και ολα αυτα ενω στο ατυχημα ηταν παρων ο διοικητης)
εδω δηλωσε αγνοια καλυτερα και ασε τη φιλολογια.ακου με κατι ξερω.για σενα δουλεψανε :winka:

Στην περιπτωση του φαναριου στον Πυργο Αθηνων ειχα παρει τηλ και ειχα πει πως ειναι επικυνδινο εκει που στριβουν αριστερα για μεσογειων καθως οταν ειναι ενας τροχονομος εξαιτιας του διαζοματος με φυτα αυτος που κατεβαινει δεν τον βλεπει και υπαρχει κινδυνος ατυχηματος. Το ειχαν παραδεχτει ειχαν βαλει τροχονομο για 2 εβδομαδες αλλα απο εκει και μετα ακομη τον ψαχνω.
το ειχαν παραδεχτει!!!κινηθηκαν αναλογα αντι να σε γειωσουν με τσιμπουτι(πραγμα που φυσιολογικα θα συνεβαινε) και μετα χωρις να ξερεις το γιατι εφυγε απο κει ο τροχονομος.και εσυ προσπαθεις να κατηγορησεις...μαλιστα...επρεπε να φυτεψουνε εναν σε εκεινο το σημειο και καθε φορα που περνας να τον ποτιζεις.μα ρε φιλε σοβαρολογουμε..?

Στο φαναρι Κηφησιας και Πανορμου οι τροχονομοι αφηνουν τους πεζους καθε 7-8 λεπτα με αποτελεσμα να μαζευονται καμια 50ρια ατομα σε καθε περασμα πανω στο διαχοριστικο. αυτο γινεται για να εχει μια ροη η κηφισιας Τους επιτρεπουν να περασουν οταν κοβουν την κινηση στην κιφησιας και περνανε οταν περνανε και τα αυτοκινητα απο τους καθετους δρομους με μεγαλο κινδινο (εγω εχω δει 2 ατυχηματα)
αυτο γινεται σε 1000αδες φαναρια στην ελλαδα επισης και μαλιστα χωρις τροχονομο.ειναι ευθηνη των οδηγων να επιτρεψουν στους πεζους να περασουν
Μια φορα που περιμενα αρχισε να με βριζει ο τροχονομοςαπαραδεκτο!!!!του ζητησες τα στοιχεια του???του εκανες αναφορα στον προισταμενο του??? και αλλη μια φορα που τον ειπα αχρηστο για τον ιδιο λογο, ηθελαν να με πανε αυτοφορο παρα το οτι παραπονεθηκα για τους πεζους και οχι για να περασω εγω ποιο γρηγορα. Οταν ρωτηθηκε ο κ. διοικητης τους ειπε "δεν με νοιαζει αν ειχε δικιο να παει αυτοφορο".καλα σου κανανε!αφου τον χαρακτηρισες ως αχρηστο αυτοφορο και αποφασιζει ο αρμοδιος αν ειχες δικιο η αδικο τοσο ως προς τη διαμαρτυρια οσο και ως προς τον χαρακτηρισμο..διολου παραλογο.πηγες τελικα???και τι εγινε???

Να τονισω πως τα παραπανω τα εχω αναφερει επωνυμα και ευγενεστατα πολλες φορες. Φυσικα ολες ειχα δικιο αλλα μετα απο 1-2 χρονια ακομη περιμενω να δω ποσο ασχολουνται.....ο παραλογισμος στο μεγαλειο του καθημερινα σκοτωνεται λαος στους δρομους και εμεις απαιτουμε να ασχοληθουνε με το μπιφτεκι που μας φαγανε!!!

αυτα τα "λιγα¨ εχω να πω για την τροχαια καισαριανης (που υπαγονται τα παραπανω)
Συνγωμη για το spam σε ασχετο θεμα αλλα επειδη αναφερθηκατε στο συγκεκριμενο τμημα

Ελπιζω να μην σας κουρασα....


και σε τελικη αναλυση ακομα περιμενω να ακουσω ποιον αλλο δ.υ./διοικητη τροχαιας ξερετε που αν μη τι αλλο ασχολειτε.

αντε γιατι καλη η γκρινια αλλα εκει που πρεπει.καπου-καπου να παραδεχομαστε και τα θετικα.

tai
26/05/2008, 00:18
1ον ζήτησαν σε έναν αρμόδιο να φερθεί με υπευθυνότητα.:)
2ον ζήτησαν να βοηθήσει ΧΩΡΙΣ αμοιβή :wacko:
3ον ΕΊΝΑΙ (ΕΛΛΗΝΑΣ) ΔΗΜΌΣΙΟΣ ΥΠΆΛΛΗΛΟΣ :lol:
4ον ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΌΝ, ΔΈΧΤΗΚΕ.!!!:rotflmao:


και θα το αφήσουμε να συμβεί?????

τι θέλετε να έχουμε και συνέχεια???

και μετά να έχουν δικαιολογία οι μπάτσοι???


ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ!!!!


ΓΚΡΊΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΞΊΩΣΗ ΤΗΣ ΕΞΑΊΡΕΣΗΣ ΑΔΕΛΦΙΑ

ΝΑ ΣΚΟΤΏΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΉ ΤΗΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΉ

ΚΑΤΩ ΟΙ ΣΩΣΤΟΊ ΟΙ ΜΠΆΤΣΟΙ

ΖΗΤΩ Ο ΑΝΤΙΜΠΑΤΣΙΚΟΣ ΑΓΏΝΑΣ

ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΝΕΚΡΟΊ ΠΑΡΆ ΔΑΣΚΑΛΕΜΈΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ

Ο ΣΩΣΤΌΣ Ο ΜΠΆΤΣΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΤΣΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΜΙΣΉΣΩ











η προκατάληψη σε όλο της το μεγαλείο:a24:
δεν μας νοιάζει τι σωστό κάνει κάποιος, αλλα τι λάθος εχει κάνει???

τελικά, αμα ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα, είμαι περισσότερο ευτυχισμένος, απο το αν μου δώσει το γάλα ο γείτονας????



:confused: :confused: :confused: :confused:

simeon
26/05/2008, 23:12
εχετε απολυτο δικιο....

εγω ειμαι μ@λ@κ@ς που δεν περναω πανω απο πεζους στην Κηφησιας ενω με διαταζουν (να το πειτε και στην θεια που την χτυπησε το μηχανακι πριν κανα μηνα)

επισης ειμαι μ@λ@κ@ς γιατι ενω μια παρανομια γινετε μπροστα τα ματια τους πρεπει ΕΓΩ να κανω μηνυση και να μπλεξω με δικαστηρια γιατι αυτοι ειναι ΑΝΙΚΑΝΟΙ και δεν εχουν τα @@ να το κανουν!!!

εγω ειμαι μ@λ@κ@ς γιατι οταν εβαλαν τροχονομο σε ενα φαναρι για 2 εβδομαδες εκαναν το καθηκον τους (πλεον σταματησαν να περνανε αυτοκινητα απο εκει οποτε δεν κινδυνευει κανεις)

ΕΓΩ ειμαι μ@λ@κ@ς γιατι βαρεθηκα να ακουω για ατομα καλα που ενδιαφερονται που ασχολουνται ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! (τελικα ολοι καλοι ειναι)

και κατι ακομη! ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΟΥΣ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ γιατι δεν λυνουν τα προβληματα μου!!! ΘΕΛΩ ΙΚΑΝΟΥΣ!!! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ!!!

και ολα αυτα τα σχολια για το καλο και το κακο και την κατσικα ή γελαδα ή μουλαρι του γειτονα με βρισκουν συμφωνο αλλα κανεις απο αυτους δεν ειναι γειτονας μου και δεν νοιαζετε για την δικη μου κατσικα, μουλαρι βοδι κτλ....... :wave2: :wave2: :wave2:


(ζητω και παλι συγνωμη απο τα παιδια του TDM club γιατι αυτη η συζητηση επρεπε να γινετε σε αλλο ποστ)

Bavarian
26/05/2008, 23:26
Η διαφημησούλα όμως στην υπογραφή διαφημησούλα....:wave2:

SF
28/05/2008, 13:21
Μου φαίνεται έχουμε μπερδέψει το πάνω με το κάτω, το στραβό με το ίσιο, την ελληνική γλώσσα...

tai
28/05/2008, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Μου φαίνεται έχουμε μπερδέψει το πάνω με το κάτω, το στραβό με το ίσιο, την ελληνική γλώσσα...
εδώ έχουμε μπερδέψει τι ΟΦΕΊΛΟΥΜΕ να κάνουμε ΕΜΕΊΣ σαν πολίτες και τι υποχρεούται να κάνει το κράτος και τα όργανά του, και δεν θα μπλέξουμε το πάνω με το ίσιο?
:rolleyes:

TROOPER
28/05/2008, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από simeon
εχετε απολυτο δικιο....

εγω ειμαι μ@λ@κ@ς που δεν περναω πανω απο πεζους στην Κηφησιας ενω με διαταζουν (να το πειτε και στην θεια που την χτυπησε το μηχανακι πριν κανα μηνα)

επισης ειμαι μ@λ@κ@ς γιατι ενω μια παρανομια γινετε μπροστα τα ματια τους πρεπει ΕΓΩ να κανω μηνυση και να μπλεξω με δικαστηρια γιατι αυτοι ειναι ΑΝΙΚΑΝΟΙ και δεν εχουν τα @@ να το κανουν!!!

εγω ειμαι μ@λ@κ@ς γιατι οταν εβαλαν τροχονομο σε ενα φαναρι για 2 εβδομαδες εκαναν το καθηκον τους (πλεον σταματησαν να περνανε αυτοκινητα απο εκει οποτε δεν κινδυνευει κανεις)

ΕΓΩ ειμαι μ@λ@κ@ς γιατι βαρεθηκα να ακουω για ατομα καλα που ενδιαφερονται που ασχολουνται ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! (τελικα ολοι καλοι ειναι)

και κατι ακομη! ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΟΥΣ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ γιατι δεν λυνουν τα προβληματα μου!!! ΘΕΛΩ ΙΚΑΝΟΥΣ!!! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ!!!

και ολα αυτα τα σχολια για το καλο και το κακο και την κατσικα ή γελαδα ή μουλαρι του γειτονα με βρισκουν συμφωνο αλλα κανεις απο αυτους δεν ειναι γειτονας μου και δεν νοιαζετε για την δικη μου κατσικα, μουλαρι βοδι κτλ....... :wave2: :wave2: :wave2:


(ζητω και παλι συγνωμη απο τα παιδια του TDM club γιατι αυτη η συζητηση επρεπε να γινετε σε αλλο ποστ)

σκεφτομουνα να σου απαντησω σε καθε ενα απο αυτα που γραφεις ξεχωριστα αλλα μαλλον δεν θα εβγαζα ακρη...οποτε αποφασισα να σε ρωτησω απλα και μονο τι σχεση εχουνε ολα αυτα με αυτο που εγραψα εγω?

tai
28/05/2008, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από simeon
εχετε απολυτο δικιο....

εγω ειμαι μ@λ@κ@ς που δεν περναω πανω απο πεζους στην Κηφησιας ενω με διαταζουν (να το πειτε και στην θεια που την χτυπησε το μηχανακι πριν κανα μηνα)
ΔΛΔ εκτελείς διατεταγμένη υπηρεσία?? :confused:
επισης ειμαι μ@λ@κ@ς γιατι ενω μια παρανομια γινετε μπροστα τα ματια τους πρεπει ΕΓΩ να κανω μηνυση και να μπλεξω με δικαστηρια γιατι αυτοι ειναι ΑΝΙΚΑΝΟΙ και δεν εχουν τα @@ να το κανουν!!!
ΟΛΟΙ οι αλλοι ειναι ανίκανοι και δεν εχουν @@ οταν δεν κανουν αυτό που ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ, αλλα εσυ εισαι σωστός ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ αυτο που δεν έκαναν οι άλλοι, έτσι??? :confused:
ΕΓΩ ειμαι μ@λ@κ@ς γιατι βαρεθηκα να ακουω για ατομα καλα που ενδιαφερονται που ασχολουνται ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! (τελικα ολοι καλοι ειναι)
ξεκούραστα και αβίαστα δεν κανουμε τιποτα.
Θέλει κούραση και επιμονή για να αλλάξεις την πορεία σε ενα μικρο ρυάκι του κοσμου. Φαντάσου τι κόπο θέλει για να διορθώσεις νοοτροπίες αιώνων

και κατι ακομη! ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΟΥΣ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ γιατι δεν λυνουν τα προβληματα μου!!! ΘΕΛΩ ΙΚΑΝΟΥΣ!!! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ!!!με φωνές και τσιρίδες δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει κανένας!! αλλες κινήσεις χρειάζονται.

και ολα αυτα τα σχολια για το καλο και το κακο και την κατσικα ή γελαδα ή μουλαρι του γειτονα με βρισκουν συμφωνο αλλα κανεις απο αυτους δεν ειναι γειτονας μου και δεν νοιαζετε για την δικη μου κατσικα, μουλαρι βοδι κτλ....... :wave2: :wave2: :wave2: ΕΣΥ (εγω, και όλοι μας) εισαι ο χαιρέκακος γείτονας φίλε.


(ζητω και παλι συγνωμη απο τα παιδια του TDM club γιατι αυτη η συζητηση επρεπε να γινετε σε αλλο ποστ)




:wave2:
με φιλική διάθεση
:beer: :beer: :beer:

EVI
29/05/2008, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
1ον ζήτησαν σε έναν αρμόδιο να φερθεί με υπευθυνότητα.:)
2ον ζήτησαν να βοηθήσει ΧΩΡΙΣ αμοιβή :wacko:
3ον ΕΊΝΑΙ (ΕΛΛΗΝΑΣ) ΔΗΜΌΣΙΟΣ ΥΠΆΛΛΗΛΟΣ :lol:
4ον ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΌΝ, ΔΈΧΤΗΚΕ.!!!:rotflmao:


και θα το αφήσουμε να συμβεί?????

τι θέλετε να έχουμε και συνέχεια???

και μετά να έχουν δικαιολογία οι μπάτσοι???


ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ!!!!


ΓΚΡΊΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΞΊΩΣΗ ΤΗΣ ΕΞΑΊΡΕΣΗΣ ΑΔΕΛΦΙΑ

ΝΑ ΣΚΟΤΏΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΉ ΤΗΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΉ

ΚΑΤΩ ΟΙ ΣΩΣΤΟΊ ΟΙ ΜΠΆΤΣΟΙ

ΖΗΤΩ Ο ΑΝΤΙΜΠΑΤΣΙΚΟΣ ΑΓΏΝΑΣ

ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΝΕΚΡΟΊ ΠΑΡΆ ΔΑΣΚΑΛΕΜΈΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ

Ο ΣΩΣΤΌΣ Ο ΜΠΆΤΣΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΤΣΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΜΙΣΉΣΩ











η προκατάληψη σε όλο της το μεγαλείο:a24:
δεν μας νοιάζει τι σωστό κάνει κάποιος, αλλα τι λάθος εχει κάνει???

τελικά, αμα ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα, είμαι περισσότερο ευτυχισμένος, απο το αν μου δώσει το γάλα ο γείτονας????



:confused: :confused: :confused: :confused:

:a3: :a19: :a18: :a23: