PDA

View Full Version : ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ Gas Gas και Extra Products



itsikis
09/05/2008, 08:01
Θα ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια την Extra Products του κου Τασούλη για υποστήριξή της...

Συγκεκριμένα, μόλις προχθές πήρα 362,5€ ΜΕΤΡΗΤΑ (που αντιστοιχεί στο 5% της αξίας του GAS GAS EC 250 του 2007, δηλ ΤΟ μηχανάκι κόστισε 6880€ ), επειδή ΑΠΛΑ ΣΥΜΜΕΤΕΊΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! σε 5 αγώνες του ΠΠΕ........

επίσης από τον Φεβρουάριου του 2007 που αγόρασα το GasGasάκι μου χορηγεί ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ ΟΣΑ προϊόντα DENICOL χρεάζομαι (δηλ, λάδι μίξης S2, λάδι κιβωτίου, καθαριστικό υγρό φίλτρου και λάδι φίλτρου). Επίσης έκανα ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ ένα πλήρες revalving εμπρός και πίσω (μαζί με τσιμούχες μπροστινού) αξίας 200€, και μου έδωσε ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ ένα σετ αλυσιδογράναζα AFAM!!!!!!!!!!!!!!!!Επίσης μου κάνει 20% έκπτωση σε όλα τα προϊόντα που εισάγει......

και βέβαια όλα αυτά για ένα από τα καλύτερα μηχανάκια της αγοράς!!!

Νομίζω πώς τέτοιες κινήσεις, που βοηθούν ερασιτέχνες χομπίστες αγωνιζόμενους, πρέπει και να ακούγονται και να επιβραβεύονται.........

Ισίδωρος

KaTaNaS
09/05/2008, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από itsikis
Νομίζω πώς τέτοιες κινήσεις, που βοηθούν ερασιτέχνες χομπίστες αγωνιζόμενους , πρέπει και να ακούγονται και να επιβραβεύονται.........


συμφωνω, πολυ καλη η κινηση.. θα εκτιμηθει δεόντως σε 9 μηνες! :a13:

MIKE_16V
09/05/2008, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
συμφωνω, πολυ καλη η κινηση.. θα εκτιμηθει δεόντως σε 9 μηνες! :a13:


Κουτα.....?


απο χρονοδιαγραμμα....ειμαστε μαζι:D

dimdoc
09/05/2008, 10:53
Ο κ Τασουλης ειναι πρωην αγωνιζομενος σε κορυφαιο επιπεδο με επιτυχιες και στο εξωτερικο, γνωστης των αναρτησεων και ξερει τι θα πει αγωνες και προσπαθεια, οποτε ειναι φυσιολογικα για τετοιο ανθρωπο, ΚΥΡΙΟΣ με ολη τη σημασια της λεξης

ΕΥΓΕ

dirtbird
09/05/2008, 10:56
Αν θέλετε μη γράφετε 'ο κ Τασούλης', πιστεύω ότι και ο ίδιος προτιμάει το 'Χρήστος Τασούλης' σκέτο....

GASer
09/05/2008, 11:26
O Χρήστος είναι άριστος επαγγελματίας και πολύ συζητήσιμος άνθρωπος. Οι παροχές της εταιρείας του είναι πραγματικά εντυπωσιακές και πολύτιμες στους χομπίστες. Το γράφω σαν αναβάτης που είχε ΔΥΟ GasGas 300 στο παρελθόν (01 και 04) και παρ'ολίγο και τρίτο.

Ωστόσο να σας πω ότι το ΚΤΜ μου το αγόρασα με την αγωνιστική του έκπτωση προκαταβολικά και χωρίς την υποχρέωση των 5 αγώνων του ΠΠΕ (ισχύει και αγωνιστική έκπτωση 14% στα ανταλλακτικά).

KaTaNaS
09/05/2008, 11:30
συνεχιζει βεβαια να ειναι "προβλημα" η μη δεκτικοτητα μεταχειρισμενων gas , ή εχει αλλαξει κατι επι αυτού;

itsikis
09/05/2008, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
O Χρήστος είναι άριστος επαγγελματίας και πολύ συζητήσιμος άνθρωπος. Οι παροχές της εταιρείας του είναι πραγματικά εντυπωσιακές και πολύτιμες στους χομπίστες. Το γράφω σαν αναβάτης που είχε ΔΥΟ GasGas 300 στο παρελθόν (01 και 04) και παρ'ολίγο και τρίτο.

Ωστόσο να σας πω ότι το ΚΤΜ μου το αγόρασα με την αγωνιστική του έκπτωση προκαταβολικά και χωρίς την υποχρέωση των 5 αγώνων του ΠΠΕ (ισχύει και αγωνιστική έκπτωση 14% στα ανταλλακτικά).

Δημήτρη καλησπέρα.....

ποιά αγωνιστική έκπτωση???? η ΚΤΜ δεν κάνει αγωνιστική έκπτωση στα μηχανάκια της!!!!

παραθέτω το κείμενο από το site της εταιρείας:

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΠΑΡΟΧΕΣ 2008

Η KTM HELLAS θα συνεχίσει να βρίσκεται και το 2008 στα Π.ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ και όπως πάντα θα είναι κοντά στους ιδιώτες που έχουν εμπιστευθεί τις μοτοσυκλετες μας. Για το λόγο αυτό ανακοινώνει τις αγωνιστικές παροχές για τους ιδιώτες για τα πρωταθλήματα ENDURO - MOTOCROSS - SUPERMOTO του 2008.

Παροχή Τεχνικής Υποστήριξης και Ανταλλακτικών σε κάθε αγώνα
Έκπτωση σε Ανταλλακτικά και Αξεσουάρ 14%*
Πριμοδότηση Συμμετοχής κατά 50% για πρωτοεμφανιζόμενους αναβάτες(αναβάτες κάτω των 25 ετών που τρέχουν πρώτη φορά)
ΠΡΙΜ
ENDURO 2008 E1, E2, E3 ΑΝΑ ΑΓΩΝΑ ΝΕΟΙ-ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΑΝΑ ΑΓΩΝΑ
1ος € 100 1ος € 50
2ος € 75 2ος € 40
3ος € 50 3ος € 30

Ε1, Ε2, Ε3 ΤΕΛΙΚΗ ΝΕΟΙ-ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΤΕΛΙΚΗ
1ος € 800 1ος € 400
2ος € 600 2ος € 300
3ος € 500 3ος € 250
4ος € 300 4ος € 150
5ος € 200 5ος € 100
6ος € 100 6ος € 60


MOTOCROSS 2008

ΜΧ 1, ΜΧ2 ΑΝΑ ΑΓΩΝΑ OPEN-JUNIOR-MINI ΑΝΑ ΑΓΩΝΑ
1ος € 100 1ος € 50
2ος € 75 2ος € 40
3ος € 50 3ος € 30


ΜΧ 1, ΜΧ 2 ΤΕΛΙΚΗ OPEN-JUNIOR-MINI ΤΕΛΙΚΗ
1ος € 800 1ος € 400
2ος € 600 2ος € 300
3ος € 500 3ος € 250
4ος € 300 4ος € 150
5ος € 200 5ος € 100
6ος € 100 6ος € 60


SUPERMOTO 2008

250-450- OPEN ΑΝΑ ΑΓΩΝΑ ΓΥΝ/ΚΕΣ-JUNIOR-NEOI-SPORT ΑΝΑ ΑΓΩΝΑ
1ος € 100 1ος € 50
2ος € 75 2ος € 40
3ος € 50 3ος € 30
250-450-OPEN ΤΕΛΙΚΗ ΓΥΝ/ΚΕΣ-JUNIOR-ΝΕΟΙ-SPORT ΤΕΛΙΚΗ
1ος € 800 1ος € 400
2ος € 600 2ος € 300
3ος € 500 3ος € 250
4ος € 300 4ος € 150
5ος € 200 5ος € 100
6ος € 100 6ος € 60


Οι πιο πάνω παροχές ισχύουν για όσους αναβάτες λάβουν μέρος στο ίδιο πρωτάθλημα με αυτό που θα συμμετάσχει και επίσημα η ομάδα της KTM HELLAS.

* Έκπτωση σε ανταλλακτικά και αξεσουάρ με την επίδειξη αγωνιστικής άδειας και την επιβεβαίωση δήλωσης συμμετοχής σε αγώνες.


??????????

GASer
09/05/2008, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από itsikis
Δημήτρη καλησπέρα.....

ποιά αγωνιστική έκπτωση???? η ΚΤΜ δεν κάνει αγωνιστική έκπτωση στα μηχανάκια της!!!!



Γειά σου Ισίδωρε, τόσο το Hellinstore που αγόρασα το 07, όσο και το Hellinstore που αγόρασα το 08 (διαφορετικά μεταξύ τους) είχαν αγωνιστική έκπτωση. Δεν ξέρω γιατί δεν αναφέρουν κάτι στην ανακοίνωση που παρέθεσες...

dirtbird
09/05/2008, 18:22
Φίλτατοι.... αρκετά με το copy-paste , και με τη παράθεση αριθμών.

Δεν ξέρω εάν το έχετε καταλάβει αλλά το forum , δεν είναι διαφημιστικός χώρος των αντιπροσώπων όσο και αν εκτιμούμε το ποιόν κάποιων εξ'αυτών.

Έτσι και αλλιώς από το πρωί προβληματίζομαι για την παράθεση των αριθμών αλλά επειδή σε αυτά τα θέματα η τελική απόφαση είναι του Julius το έχω αφήσει ως έχει.

Τις παροχές των εταιριών τις ξέρουμε εδώ και καιρό. Τώρα εάν κάποιος ρωτήσει 'ρε παιδιά τι έκπτωση και πότε μου δίνει ο τάδε?', όποιος θυμάται του απαντάει.

Ισίδωρε αντιλαμβάνομαι την ικανοποίηση που νοιώθεις για το υλικό (και είμαι σίγουρος και ηθικό) support, αλλά νομίζω ότι έχουμε ξεφύγει.

Επομένως, το αφήνω για λίγη ώρα ως έχει(και να προσθέσετε εάν θέλετε κάτι) και μετά θα το κλειδώσω μέχρι να το δει ο τρισμέγιστος.

:wave2: :wave2:

itsikis
09/05/2008, 18:27
και αν επιτρέπεται πόσο ήταν η έκπτωση???

πάντως πριν πάρει ο Γιώργος το GASGASάκι του είχαμε ρωτήσει και στο ΕΛΛΗΝΣΤΟΡΕ και κάπου αλλού ( δεν θυμάμαι που!!) και δε υπήρχε έκπτωση αλλά ούτε έπαιρναν ανταλλαγή το 520..

Ισίδωρος

itsikis
09/05/2008, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Φίλτατοι.... αρκετά με το copy-paste , και με τη παράθεση αριθμών.

Δεν ξέρω εάν το έχετε καταλάβει αλλά το forum , δεν είναι διαφημιστικός χώρος των αντιπροσώπων όσο και αν εκτιμούμε το ποιόν κάποιων εξ'αυτών.

Έτσι και αλλιώς από το πρωί προβληματίζομαι για την παράθεση των αριθμών αλλά επειδή σε αυτά τα θέματα η τελική απόφαση είναι του Julius το έχω αφήσει ως έχει.

Τις παροχές των εταιριών τις ξέρουμε εδώ και καιρό. Τώρα εάν κάποιος ρωτήσει 'ρε παιδιά τι έκπτωση και πότε μου δίνει ο τάδε?', όποιος θυμάται του απαντάει.

Ισίδωρε αντιλαμβάνομαι την ικανοποίηση που νοιώθεις για το υλικό (και είμαι σίγουρος και ηθικό) support, αλλά νομίζω ότι έχουμε ξεφύγει.

Επομένως, το αφήνω για λίγη ώρα ως έχει(και να προσθέσετε εάν θέλετε κάτι) και μετά θα το κλειδώσω μέχρι να το δει ο τρισμέγιστος.

:wave2: :wave2:

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τον προβληματισμό σου αλλά αυτό ακριβώς κάποτε το έλεγαν ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ :mad: :mad:

τα φόρουμ είναι χώρος ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ανταλλαγής απόψεων πάνω, βεβαίως, σε συγκεκεριμένα θέματα..................................

Ισίδωρος

GASer
09/05/2008, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από itsikis
και αν επιτρέπεται πόσο ήταν η έκπτωση???

πάντως πριν πάρει ο Γιώργος το GASGASάκι του είχαμε ρωτήσει και στο ΕΛΛΗΝΣΤΟΡΕ και κάπου αλλού ( δεν θυμάμαι που!!) και δε υπήρχε έκπτωση αλλά ούτε έπαιρναν ανταλλαγή το 520..

Ισίδωρος

Μετά την παρέμβαση του ΜΑΣΤΕΡ ΝΤΕΡΤ ΜΠΕΡΝΤ, νούμερα κατ' ιδίαν (πμ).

Σχετικά με τις ανταλλαγές όμως που δεν έχουν νούμερα, νομίζω ότι μπορούμε να το συζητήσουμε και δημόσίως!

Οι ανταλλαγές είναι περίεργη ιστορία και εξαρτάται από διάφορους παράγοντες όπως πχ την μάρκα και το μοντέλο, την παλαιότητα, την κατάσταση της μοτό, την εμφάνιση, το αν συμμετείχε σε αγώνες, την διάθεση του εμπόρου να κάνει δουλειά με τον κάθε υποψήφιο πελάτη, την τιμή που ζητάει ο πελάτης, την τιμή που αγοράζει ο έμπορος κτλ κτλ...

dirtbird
09/05/2008, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από itsikis
Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τον προβληματισμό σου αλλά αυτό ακριβώς κάποτε το έλεγαν ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ :mad: :mad:

τα φόρουμ είναι χώρος ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ανταλλαγής απόψεων πάνω, βεβαίως, σε συγκεκεριμένα θέματα..................................

Ισίδωρος

Eάν δεν καταλαβαίνεις τον προβληματισμό μου, τότε ξαναδιάβασε τον, δεν σκοπεύω να ξαναπώ τα ίδια με άλλα λόγια.

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω την επιθετικότητα εκ μέρους σου.
:confused: :confused:

dirtbird
11/05/2008, 12:22
To παρόν ξεκλειδώνεται.

Η προσωπική μου άποψη παραμένει ότι τα η παράθεση αριθμών κατ'αυτόν το τρόπο ξεπερνάει τα όρια της ενημέρωσης και μπαίνει στα χωράφια της διαφήμισης ,ή εν δυνάμει και δυσφήμισης.