PDA

View Full Version : ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?



bartenderas
09/05/2008, 12:51
Καλησπέρα σε όλους.

Μπάινω κατευθείαν στο θέμα:

Πριν από [Β]2 μήνες[/Β] πήγα το λαβωμένο μου hornet 07 σε εξουσιοδοτημένο HONDA συνεργείο
για την αντικατάσταση κάποιων ανταλλακτικών.

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ρε παιδιά να μην έχουν έρθει ακόμα τα πράγματα ?
Υπαρχει κάτι που μπορώ να κάνω εγώ ή απλά ΥΠΟΜΟΝΗ????!!!!!

Cpt. Haddock
09/05/2008, 12:53
[Hondakias mode]

Για να τα αργει η Χονδα κατι ξέρει

[/Hondakias mode]


:wave2:

SeNNinhA
09/05/2008, 13:00
Έχω ακούσει αρκετές φορές και για 4 μήνες, ακόμη και για 6 μήνες ωσπου να φέρει το ανταλλακτικό η αντιπροσωπία της Honda. Είναι η γνωστή φοβερή εξυπηρέτηση που την έχει κάνει διάσημη. Βασικά περιμένεις την προγραμματισμένη ημερομηνία που θα έχουν ξανά παραλλαβή. Εαν είσαι άτυχος μπορεί μόλις να είχαν παραλλάβει την τελευταία.

sniper
09/05/2008, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartenderas
Καλησπέρα σε όλους.

Μπάινω κατευθείαν στο θέμα:

Πριν από [Β]2 μήνες[/Β] πήγα το λαβωμένο μου hornet 07 σε εξουσιοδοτημένο HONDA συνεργείο
για την αντικατάσταση κάποιων ανταλλακτικών.

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ρε παιδιά να μην έχουν έρθει ακόμα τα πράγματα ?
Υπαρχει κάτι που μπορώ να κάνω εγώ ή απλά ΥΠΟΜΟΝΗ????!!!!!

Τι εννοείς όταν λες κάποια ανταλλακτικά;

Bavarian
09/05/2008, 13:03
Ισως να φταίει που έχει συμπέσει η απεργία των φορτηγών.Σε ένα ρεπορταζ που είδα χτες λέγανε για τις ελλείψεις σε ανταλλακτικά λόγω της απεργίας.Καλό κουράγιο

bartenderas
09/05/2008, 13:04
Εννοώ :

Μπροστινο φτερό, τιμόνι, μάσκα, καθέφτης, ρεζερβουάρ, σέλα,μαρσπιέ, σταντ αριστερό καπάκι κινητήρα....

Stergios69
09/05/2008, 13:04
Και γιατί να μην αργλησουν; :evil:
Αφού βρίσκει και κάνει...
Αλλη φορά και εφόσον δεν μπορείς να ακυρώσεις την παραγγελία, να παραγγέλνεις από
davidsilverspares.co.uk
Οι τύποι στην περίπτωσή μου ήταν άψογοι ακόμη και για την πιο μικρή βιδούλα.

sniper
09/05/2008, 13:08
Επειδή μιλάτε χωρίς να ξέρετε....



Εδώ και 1 χρόνο περίπου τα ανταλλακτικά δεν τα χειρίζεται ο Σαρακάκης - απλά τα διαμέμει. Οι εξουσιοδοτημένοι δίνουν online τις παραγγελίες ανταλλακτικών, κι εφόσον υπάρχουν σε στοκ στις εδώ αποθήκες τότε σε 2 μέρες τα έχουν.

Εάν δεν υπάρχουν τότε τα έχουν σε 2 βδομάδες.

Υπάρχει η απεργία των φορτηγών, αλλά και πάλι 2 μήνες είναι πάρα πολύ.

Υ.Γ. Το μισό μηχανάκι παρήγγειλες εσύ :lol:

Daemon
09/05/2008, 13:12
Καθολου απιθανο δεν ειναι.. Βαλε την μετακομιση της αποθηκης που εχει γινει (αποθηκη "ανηκει" πλεων σε εταιρια logistics), βαλε απεργιες φορτηγων, βαλε καμια ελειψη που πιθανων ειχανε.. μπορει να παει και παραπανω απο 2 μηνες..

Απλος επεσες στην περιπτωση.. :wave2:

Daemon
09/05/2008, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Επειδή μιλάτε χωρίς να ξέρετε....



Εδώ και 1 χρόνο περίπου τα ανταλλακτικά δεν τα χειρίζεται ο Σαρακάκης - απλά τα διαμέμει. Οι εξουσιοδοτημένοι δίνουν online τις παραγγελίες ανταλλακτικών, κι εφόσον υπάρχουν σε στοκ στις εδώ αποθήκες τότε σε 2 μέρες τα έχουν.

Εάν δεν υπάρχουν τότε τα έχουν σε 2 βδομάδες.

Υπάρχει η απεργία των φορτηγών, αλλά και πάλι 2 μήνες είναι πάρα πολύ.

Υ.Γ. Το μισό μηχανάκι παρήγγειλες εσύ :lol:

2-3 μηνες ειναι οχι ενα χρονο :winka:

byron
09/05/2008, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
2-3 μηνες ειναι οχι ενα χρονο :winka:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

























































Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά μου φάνηκε πολύ άστείο, ύστερα απο όσα έχω ακούσει για τα aprilia :blush:

Daemon
09/05/2008, 13:16
Η μετακομηση ξεκινησε καπου το Φεβρουαριο (δεν θυμαμαι ακριβως), εχει τελειωσει εδω και καιρο αλλα δεν ειναι ολα 100% ετοιμα, ακομα υπαρχουν προβληματακια που διορθωνουν.. :)

sniper
09/05/2008, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
2-3 μηνες ειναι οχι ενα χρονο :winka:

Καλά... παραπάνω είναι..... Είμαι εντελώς σίγουρος γιατί φτεράκι για το 954 που άλλαξε πριν 1 χρόνο περίπου Online το παρήγγειλα :D

bartenderas
09/05/2008, 13:19
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Το ξέρω ότι τα γέλια πιθανόν να είναι καλοπροαίρετα, αλλά όταν σε χτυπάνε, τραυματίζεσαι και περιμένεις και 2 μήνες τα ανταλλακτικά, δεν έιναι και τόσο αστείο.
Συμφωνείς φίλε sniper?:(

sniper
09/05/2008, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartenderas
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Το ξέρω ότι τα γέλια πιθανόν να είναι καλοπροαίρετα, αλλά όταν σε χτυπάνε, τραυματίζεσαι και περιμένεις και 2 μήνες τα ανταλλακτικά, δεν έιναι και τόσο αστείο.
Συμφωνείς φίλε sniper?:(

Και που να περίμενες ένα γ@μημενο φτερό 4 μήνες το 2004..... γιατί το φαξ με την παραγγελία είχε "παραπέσει"......

Χαμογέλα ή γέλα κι εσύ.... :winka:

(κι άσε τους ανόητους και φαιδρούς πιο πάνω να μιλάνε για τους δικούς τους ματρακάδες.... έχουν γρήγορη εξυπηρέτηση απο τις αντιπροσωπείες γιατί είναι συχνά εκεί :lol: )

byron
09/05/2008, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartenderas
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Το ξέρω ότι τα γέλια πιθανόν να είναι καλοπροαίρετα, αλλά όταν σε χτυπάνε, τραυματίζεσαι και περιμένεις και 2 μήνες τα ανταλλακτικά, δεν έιναι και τόσο αστείο.
Συμφωνείς φίλε sniper?:(

Φίλε μου τα γέλια δεν ήταν βέβαια για την περίπτωση σου, αλλά για κάτι προηγούμενα με τους κακεντρεχείς παραπάνω κυρίους.
Σαφώς και είναι απαράδεκτο να περιμένεις 2 μήνες από οποιαδήποτε αντιπροσωπεία.

Εύχομαι να βρεθεί άκρη γρήγορα. :beer:

bartenderas
09/05/2008, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Φίλε μου τα γέλια δεν ήταν βέβαια για την περίπτωση σου, αλλά για κάτι προηγούμενα με τους κακεντρεχείς παραπάνω κυρίους.
Σαφώς και είναι απαράδεκτο να περιμένεις 2 μήνες από οποιαδήποτε αντιπροσωπεία.

Εύχομαι να βρεθεί άκρη γρήγορα. :beer:


Ευχαριστώ πολύ.
Τουλάχιστον έχω αναρρώσει πλήρως, οπότε ακόμα βλέπω το θέμα από τη θετική του πλευρά.
οπότε ας μην είμαι και αχάριστος.
Απλά, ήμουν περίεργος αν γενικά αργούν.
8 χρόνια με το ΧΤάκι που έιχα, ποτέ δεν περίμενα πάνω από 10 μέρες.

Anyway thank you all, indeed...!:wave2: