PDA

View Full Version : ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ ΓΙΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ



gvardakis
09/05/2008, 15:20
Καιρό μου βασανίζει :a29: η ιδέα το μυαλό: να πάω Τουρκία με τη μηχανή. Τώρα λοιπόν μου δίνεται η ευκαιρία, και σκέφτηκα να το καταγράψω στο forum. Δεν πιστεύω να είναι κάτι το εντυπωσιακό, το έχουν κάνει ήδη χιλιάδες πριν από μένα και δεν θα αναφέρω ( πιστεύω) κατι καινούργιο, απλά να τα καταγράψω κάπου , σκέφτηκα...:smilea:

Cpt. Haddock
09/05/2008, 15:34
Με το καλό, καλά να περάσεις και προσοχή

Αναμένουμε :beer: :beer: :beer:

gvardakis
09/05/2008, 15:44
Το παλέυω τώρα κανένα μήνα, τελικά η βόλτα καθορίστηκε για το επόμενο σαββατ/κο. Ξεκινάω Τετάρτη βράδυ, με την ησυχία μου, χαλαρά να απολαύσω και την διαδρομή. Ιδέες και σχόλια , καλοδεχούμενα

FZMAN
09/05/2008, 20:13
Για δες αυτό: http://www.varaderoforum.gr/main/showthread.php?t=7606

gvardakis
11/05/2008, 02:58
TO XAMANAKI MOY, M' AYTO ΘA ΒΟΛΤΑΡΩ


130183

gvardakis
11/05/2008, 03:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZMAN
Για δες αυτό: http://www.varaderoforum.gr/main/showthread.php?t=7606
ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΛΕΝΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ. ΕΓΩ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΑ ΜΠΑΓΚΑΖΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ....

gvardakis
12/05/2008, 12:31
ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΡΑ: ΒΕΝΖΙΝΗ! :bigcry: :cry: :bigcry:
ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΑ ΣΤΗ ΕΘΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΧΟΥΝ?? Ή ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΩΤΟΣΤΟΠ ΤΕΛΙΚΑ???

dukeandthecity
12/05/2008, 12:39
την κυριακή 11-5-2008 φίλος έκανε το θεσνικη αθήνα με αυτοκινητο χωρίς προβλημα με την βενζίνη. Η απεργία τελειωνει ανεπισημα αυριο Τρίτη.

but this is bananianland :lol:

emix24
12/05/2008, 15:30
Περσι ειχα παει Κωνσταντινουπολη απο Αθηνα.
Να ξερεις απλα οτι επειδη ακομα η Εγνατια οδος δεν εχει τελειωσει δεν υπαρχει κανενα βενζιναδικο πανω της, ειδικα μετα την Καβαλα. Εγω αναγκαστικα στην Κομοτηνη να βγω εξω, να βαλω βενζινη μεσα σχεδον στην πολη και να να ξαναμπω.
Επισης θα σε συμβουλευα να μπεις απο τα συνορα στις Καστανιες αντι απο τους Κηπους.Ή τουλαχιστον να μπεις απο τους κηπους και να βγεις απο τις Καστανιες. Ο λογος ειναι οτι στους Κηπους θ αναγκαστεις να περασεις απο 4-5 ελεγχους (1 φυλακι Ελληνικο και 3 ή 4 Τουρκικα) ενω απο τις Καστανιες απο 2 (1 Ελληνικο και 1 Τουρκικο). Και αν εισαι τυχερος δε θα εχεις να περιμενεις πολυ.
Επισης να προσεχεις του Τουρκους οδηγους. Ειναι λιγο καννιβαλοι (λιγο περισσοτερο απ οτι ειμαστε εμεις δηλαδη).
Καλο σου ταξιδι και καλα να περασεις.

gvardakis
15/05/2008, 02:51
Κύριοι το θεμα έληξε πολυ άδοξα πριν καν αρχισει. Δεν είχα υπολογίσει τον αστάθμητο παράγοντα που λέγεται οδηγος βυτιοφόρων υγρών καυσίμων....:bigcry: :bawl:
Δυστυχώς η επίσκεψη στην Πόλη με δύο τροχούς αναβάλεται επ' αόριστον.
:beer: :wave2:
Ευχαριστω για την συμπαράσταση από όλους σας