PDA

View Full Version : Εκλογές ΣΑΜΕ



Berg2
11/05/2008, 18:11
Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στα παρακάτω?

Είμαι στο αγωνιστικό enduro από το 1991.

Είμαι γραμμένος στον ΣΑΜΕ από το 1992.

Δεν έχω πληρώσει συνδρομή εδώ και αρκετά χρόνια για τον λόγο ότι από ένα σημεία και μετά δεν πίστευα και δεν πιστεύω ότι μπορούσε και μπορεί να κάνει κάτι. (Γνώμη μου).

Στα Γρεβενά στήθηκε μια κάλπη και δίπλα ένα ψηφοδέλτιο το οποίο συμπλήρωνε όποιος ήθελε, και όσες φορές ήθελε, (πιθανόν μιας και δεν υπήρχε κανένας έλεγχος), και έριχνε την ψήφο του στην κάλπη.

Δηλαδή ψηφίσαν όσοι ήταν παρόντες, αναβάτες ή συνοδοί ή θεατές, κανείς δεν έλεγχε.

Χωρίς να είναι μέλη του ΣΑΜΕ.

Και το "προεδρείο" βγήκε από τους παρόντες.

Δηλαδή οι 130 που συμμετέχουν στο Attika Cup και όλοι οι υπόλοιποι στα περιφερειακά πρωταθλήματ και κύπελλα δεν έχουν λόγο?

Για σοβαρευτείτε. Τους περισσότερους που ήταν στο ψηφοδέλτιο τους θεωρώ φίλους μου αλλά δεν πιστεύω ότι οι εκλογές αυτές ήταν εκλογές.

Διοργανώστε σωστές πανελλαδικές εκλογές για τον ΣΑΜΕ ή ας το κλείσουμε επισήμως να τελειώνουμε.

GASer
11/05/2008, 19:58
ΣΩΣΤΟΣ

Πρώτη ευθύνη του νέου προέδρου πρέπει να είναι η οργάνωση σωστών εκλογών με την συμμετοχή όλων που τρέχουν σε αγώνες εντούρο, είτε πρωταθληματικούς, είτε κυπέλου.

geotriada
12/05/2008, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Berg2

Δηλαδή οι 130 που συμμετέχουν στο Attika Cup και όλοι οι υπόλοιποι στα περιφερειακά πρωταθλήματ και κύπελλα δεν έχουν λόγο?]



"Aνοιξτε" τον ΣΑΜΕ .
οι πρωτοι οδηγοι δεν μπορουν να παρουν "ριζοσπαστικες" αποφασεις, και με το δικιο τους
αφου ειναι εξαρτωμενοι.
Γιαυτο ο ΣΑΜΕ δεν μπορει τοσα χρονια

Berg2
13/05/2008, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
"Aνοιξτε" τον ΣΑΜΕ .
οι πρωτοι οδηγοι δεν μπορουν να παρουν "ριζοσπαστικες" αποφασεις, και με το δικιο τους
αφου ειναι εξαρτωμενοι.
Γιαυτο ο ΣΑΜΕ δεν μπορει τοσα χρονια

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. Το πόσο καλός αναβάτης είσαι δεν έχει να κάνει σε τίποτα με το πόσο καλός είσαι στην οργάνωση και στην διοίκηση.

Το πρωτάθλημα θέλει καλούς οδηγούς ο ΣΑΜΕ θέλει ανθρώπους να ασχοληθούν με το άθλημα ασχετα αν τρέχουν ή όχι στο Πρωτάθλημα.