PDA

View Full Version : Πληροφ. για ΙΤΑΛΙΑ



pektis
12/05/2008, 15:48
Καλυσπέρα σε όλους!!Εχουμε κανονήσει μια εκδρομή ΑΘΗΝΑ-ΠΑΤΡΑ-ΑΝΚΟΝΑ-ΦΛΟΡΕΝΤΙΑ-ΜΑΡΑΝΕΛΟ-ΒΕΝΕΤΙΑ.Ότι πληροφορία μπορεί να δοθεί ευπρόσδεκτη!! :beer:

emix24
12/05/2008, 16:09
Απο Ανκονα προς Φλωρεντια προσπαθησε να πας απο επαρχιακο. Εγω περσι ειχα παει απο Spello, Assisi, Lago Trasimento, Perugia και η διαδρομη ηταν πολυ ωραια. Το χωριο Spello ειναι πανεμορφο. Ειναι σαν καστρο και ολα τα σπιτια ειναι πετρινα και τα σοκακια ειναι με πετρες. Πανεμορφο χωριο.
Η Λιμνη Τρασιμεντο κι αυτη ειναι πανεμορφη. Για την Φλωρεντια τι να σου πω; Ειναι απο τις ωραιοτερες πολεις της Ιταλιας.
Συνηθως στο επαρχιακο οδικο δικτυο τα βενζιναδικα ειναι αυτοματα. Βαζεις χρηματα σ ενα μηχανημα, πατα το νουμερο της αντιλιας οπου εχεις κατσει και βαζεις βενζινη.
Στις Autostrada πληρωνεις διοδια αφοτου βγεις. Ειναι καλο φυσικα γιατι οσο την χρησιμοποιεις τοσο πληρωνεις.
Για το Μαρανελο δεν ξερω να σου πω γιατι δεν εχω παει.
Η Βενετια δεν θελει πολλα σχολια βεβαια. Αν μπορεις ομως να πας απο Cesena, Ravena και γενικα να ανεβεις απο τον επαρχιακο δρομο. Περνας απο διαφορα παραθεριστικα μερη και η διαδρομη δε θα σε κανει να βαρεθεις. Βενετια θα ειμαι και γω στις 23/6 και ανυπομονω να την ξαναδω.
Αυτα σε γενικα γραμμες και καλα να περασεις.

pektis
16/05/2008, 10:34
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου :wacko:

pepes1gr
09/06/2008, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Καλυσπέρα σε όλους!!Εχουμε κανονήσει μια εκδρομή ΑΘΗΝΑ-ΠΑΤΡΑ-ΑΝΚΟΝΑ-ΦΛΟΡΕΝΤΙΑ-ΜΑΡΑΝΕΛΟ-ΒΕΝΕΤΙΑ.Ότι πληροφορία μπορεί να δοθεί ευπρόσδεκτη!! :beer:
Καλησπέρα
Για πότε με το καλό???
Αν είναι 4/7 θα είμαστε μαζί....
:wave2: :wave2: :wave2: