PDA

View Full Version : latreua tis mhxanes ma mou skotwsan th filh



onar
12/05/2008, 22:35
Mono eseis mporeite na katalabete pws niw8w..pws ponaw..otan blepw na ste panw se mia mixanh kai na trexete me 200.
Apo mikrh latreua tis mhxanes..tis agapousa.De 3erw pws ginetai ma otan kaigomoun sthn e3atmish enw ponega h8ela na 3anaanebw sto mhxanaki tou mpampa me megaluterh epimonh.Sta 8 otan epiasa to timoni kai odhghsa ta tria prwta mou xiliometra me ena aplo papi eniw8a arxontisa...To pa se olous...Htan h agaph ...me ta3ideue.Bebaia sto spiti mou oi mhxanes htan 8ema taboo epeidh eixe pe8anei o 8eios mou e3aitias tous...k o mpampas eblepe thn trela mou k elege de 8a ma8eis me tis mhxanes ..mh se dw na anebaineis sou ekopsa ta podia..
Sta 11 eblepa kapoia filarakia mou na odhgoun mhxanakia kai zhkeua paidia...de fantazeste poso.elega giati na mhn mporw na xw to diko mou kai na gurnaw stis paralies na niw8w ton aera sto proswpo mou.Sta 13 gr8an 2000 mhxanes sto meros pou emena oles uperoxes ...O mpampas mou pe mhn pas sto camping de 8a anebeis se mhxanes...Egw efuga apo to spiti kai phga ekei na tis blepw.Na akouw oles autes tis istories apo tous an8rwpous pou 8aumaza apo ta tria mou htan autoi me tis mhxanes ta tattoo kai ta skoularikia...eniw8a oti autoi eixan ta panta...me exasan oi goneis mou treis meres hmoun ekei.
Wstoso dunatothta na xw dikh mou mhxanh h papaki den eixa..O pateras mou fobotan polu...
Prin duo xronia to augousto kai enw egw hmou pia sxedon 17 xronwn eixa paei se ena beach party..Eixe er8ei kai mia kopela..ena aggeloudi ..mia koukla..h filh mou.Auth panta anebaine se mhxanakia gia authn htan ena metaforiko meso.Ekeinh th mera thn exasa.Anebhke auth sto mhxnaki pou 8a ppigaine emena.Ma egw to teleutaio lepto eipa oxi epeidh fobh8hka...fobh8hka na anebw sto ftiagmeno mhxanaki enos sourwmenou.Ths eipa ela mazi mou me to autokinhto mhn aneboume se mhxanaki..kai eipe oxi me to mhxanaki 8a paw afou de 8es na pas esu.Efuge...3' lepta meta pernaw apo ena shmeio pou tan polla ama3ia sth seira.kaname prosperash..eixa pagwsei.eida ena papoutsi to diko ths.Pe8ane..akariaia.to eida .thn eida nekrh sto patwma.xwris na mou gelaei ..enas aggelos pou pe8ane anti gia mena.de mporousa na sugkentrw8w se tpt allo ..den eixa dunamh oute na lipo8umhsw....de mporousa na klapsw.de mporousa na gelasw.pe8ane auth kai oxi egw.den to antexa.[hga spiti mou kai h8ela na autoktonhsw. kai thn eida mprosta mou.de pe8ana ..de pe8ana gmt.phga thn epomenh mera sthn khdeia.oloi foragan maura.me rwtagan ti egine.egw de milousa.thn eida sthn kasa.me to nufiko.
Pe8ainw paidia de mporoun na sbhsoun oi eikones apo to mualo mou.pe8ane auto to aggeloudi kai zw egw.. den antexw na anebainw se mhxanes..
Tis agapaw ma de mporw.de fobamai na pe8anw den antexw na me doun oi alloi nekroi.de mporw na fantastw oti 8a zei kai allos me auto pu pernaw egw...
nomizete oti h zwh sunexizetai? oti alimono se autous pou feugoun...
egw pe8ana apo tote egina apaisios xarakthras...
de niw8w paidia tpt..
exasa kai tis mhxanes k thn kopela..k zw egw gmt.
To genarh ekana tattoo ena delfini...auto to delfini me fernei sthn palia kopela pou moun....pou latreua tattoo mhxanes eleu8eria.
3erw pws de 8a bgw apo th fulakh pou zw ,de 8a ginw kaluteos an8rwpos...Ma an pe8anw 8elw na pe8anw me mhxanh
na trexw polu na glistrisei h roda kai na mai sto patwma.mono omws egw..mh me doun kai mh pa8oun alloi tpt... xrwstaw se auth thn kopela oti epa8e epeidh egw hmoun dilh na pe8anw, na anebw se ena ftiagmeno mhxanaki enos sourwmenou.

sniper
12/05/2008, 22:46
Αντιλαμβανόμαστε το πόνο για τον χαμό της φίλης σου αλλά ούτε εσύ την σκότωσες ούτε το μηχανάκι.

Ο μεθυσμένος οδηγός της μηχανής την σκότωσε κι το μυαλό της αφού ανέβηκε σε μηχανάκι μεθυσμένου και χωρίς να φοράει τουλάχιστον κράνος.


Σταμάτα να νοιώθεις ενοχές και συνέχισε την ζωή σου όπως εσύ θες.

notakos600
12/05/2008, 22:50
Μπορείς να αλλάξεις ότι συνέβη? Όχι
Προσπάθησε να βγάλεις από μέσα σου όσες ενοχές κουβαλάς άδικα γιατί το μόνο που κάνεις είναι κακό στον εαυτό σου.
Οι στραβές συνέβαιναν, συμβαίνουν και θα συμβαίνουν γιατί απλά έτσι είναι η ζωή.

onar
12/05/2008, 22:51
omws egw sunexizw na zw. xwris na kanw kati kalo.
egw pe8ainw ka8e mera.

nassosxlvbros
12/05/2008, 22:54
Άσε το χρόνο να κυλήσει και να γιατρέψει ...και μεις έχουμε χάσει όχι έναν αλλά πολλούς αγγέλους...:(

κουράγιο,πέτα τη στενοχώρια σιγά-σιγά αλλά μη τη ξεχάσεις ποτέ!

nassosxlvbros
12/05/2008, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από onar
omws egw sunexizw na zw. xwris na kanw kati kalo.
egw pe8ainw ka8e mera.

και μεις σε μια τέτοια κατάσταση είμαστε...αλλά παλεύουμε έρχονται και μέρες που εμφανίζονται καινούργιοι άγγελοι...ή μήπως οι ίδιοι; :confused:

υγ1. : δεν είναι εύκολο να κάνεις κάτι καλό αλλά όχι και ακατόρθωτο!...
υγ.2. : ξεκίνα με το να γράφεις ελληνικά! :wave2:

onar
12/05/2008, 23:07
ντρεπομαι που ρωταω..μα δε ξερω...αραγε οι αγγελοι εχουν ηλικια?
τωρα αυτη η κουκλα 8α χει ψιλωσει και αλλο ?
2 χρονια περασαν και ο πατερας της μου μιλησε πρωτη φορα πριν ενα μηνα μετα απο το θανατο της κορης του..
με ποναει που αρχιζει να με αγαπαει σαν αυτη..
παιδια ντρεπομαι να του ζητησω μια φωτογραφια της ενα κοσμημα της το οτιδηποτε...δεν εχω τιποτα δικο της.... μα κα8ε μερα κλαιω... νιωθω οτι αντι να περναει ο πονος αδυνατω να τον αφησω να περασει.
εχασα και αλλους με μηχανες,,πολλους. μα δε πονεσα... δεν εχω αλλα αισ8ηματα..καταλαβαινετε? ειμαι ενας παγος που χρησιμοποιω τους αντρες και ολους τους αλλους ποια.

vangelis 64
12/05/2008, 23:26
Αχ αυτά τα greeklish!Δεν μπορώ να το διαβάσω αδερφέ, και συμπάθα με,κουκουβάγιες κάνουν τα μάτια μου.:(

p@nos
12/05/2008, 23:29
να βοηθησω λιγο... :sad:






Αρχικά δημιουργήθηκε από onar
Μονο εσεις μπορειτε να καταλαμπετε πως νιω8ω..πως ποναω..οταν μπλεπω να στε πανω σε μια μιχανη και να τρεχετε με 200.
Απο μικρη λατρεuα τις μηχανεσ..τις αγαποuσα.Δε 3ερω πως γινεται μα οταν καιγομοuν στην ε3ατμιση ενω πονεγα η8ελα να 3αναανεμπω στο μηχανακι τοu μπαμπα με μεγαλuτερη επιμονη.Στα 8 οταν επιασα το τιμονι και οδηγησα τα τρια πρωτα μοu χιλιομετρα με ενα απλο παπι ενιω8α αρχοντισα...Το πα σε ολοuσ...Ηταν η αγαπη ...με τα3ιδεuε.ΜΠεμπαια στο σπιτι μοu οι μηχανες ηταν 8εμα ταμποο επειδη ειχε πε8ανει ο 8ειος μοu ε3αιτιας τοuσ...κ ο μπαμπας εμπλεπε την τρελα μοu κ ελεγε δε 8α μα8εις με τις μηχανες ..μη σε δω να ανεμπαινεις σοu εκοψα τα ποδια..
Στα 11 εμπλεπα καποια φιλαρακια μοu να οδηγοuν μηχανακια και ζηκεuα παιδια...δε φανταζεστε ποσο.ελεγα γιατι να μην μπορω να χω το δικο μοu και να γuρναω στις παραλιες να νιω8ω τον αερα στο προσωπο μοu.Στα 13 γρ8αν 2000 μηχανες στο μερος ποu εμενα ολες uπεροχες ...Ο μπαμπας μοu πε μην πας στο cαμπινγ δε 8α ανεμπεις σε μηχανεσ...Εγω εφuγα απο το σπιτι και πηγα εκει να τις μπλεπω.Να ακοuω ολες αuτες τις ιστοριες απο τοuς αν8ρωποuς ποu 8αuμαζα απο τα τρια μοu ηταν αuτοι με τις μηχανες τα ταττοο και τα σκοuλαρικια...ενιω8α οτι αuτοι ειχαν τα παντα...με εχασαν οι γονεις μοu τρεις μερες ημοuν εκει.
Wστοσο δuνατοτητα να χω δικη μοu μηχανη η παπακι δεν ειχα..Ο πατερας μοu φομποταν πολu...
Πριν δuο χρονια το αuγοuστο και ενω εγω ημοu πια σχεδον 17 χρονων ειχα παει σε ενα μπεαcη παρτυ..Ειχε ερ8ει και μια κοπελα..ενα αγγελοuδι ..μια κοuκλα..η φιλη μοu.Αuτη παντα ανεμπαινε σε μηχανακια για αuτην ηταν ενα μεταφορικο μεσο.Εκεινη τη μερα την εχασα.Ανεμπηκε αuτη στο μηχνακι ποu 8α ππιγαινε εμενα.Μα εγω το τελεuταιο λεπτο ειπα οχι επειδη φομπη8ηκα...φομπη8ηκα να ανεμπω στο φτιαγμενο μηχανακι ενος σοuρωμενοu.Της ειπα ελα μαζι μοu με το αuτοκινητο μην ανεμποuμε σε μηχανακι..και ειπε οχι με το μηχανακι 8α παω αφοu δε 8ες να πας εσu.Εφuγε...3' λεπτα μετα περναω απο ενα σημειο ποu ταν πολλα αμα3ια στη σειρα.καναμε προσπεραση..ειχα παγωσει.ειδα ενα παποuτσι το δικο τησ.Πε8ανε..ακαριαια.το ειδα .την ειδα νεκρη στο πατωμα.χωρις να μοu γελαει ..ενας αγγελος ποu πε8ανε αντι για μενα.δε μποροuσα να σuγκεντρω8ω σε τπτ αλλο ..δεν ειχα δuναμη οuτε να λιπο8uμησω....δε μποροuσα να κλαψω.δε μποροuσα να γελασω.πε8ανε αuτη και οχι εγω.δεν το αντεχα.[ηγα σπιτι μοu και η8ελα να αuτοκτονησω. και την ειδα μπροστα μοu.δε πε8ανα ..δε πε8ανα γμτ.πηγα την επομενη μερα στην κηδεια.ολοι φοραγαν μαuρα.με ρωταγαν τι εγινε.εγω δε μιλοuσα.την ειδα στην κασα.με το νuφικο.
Πε8αινω παιδια δε μποροuν να σμπησοuν οι εικονες απο το μuαλο μοu.πε8ανε αuτο το αγγελοuδι και ζω εγω.. δεν αντεχω να ανεμπαινω σε μηχανεσ..
Τις αγαπαω μα δε μπορω.δε φομπαμαι να πε8ανω δεν αντεχω να με δοuν οι αλλοι νεκροι.δε μπορω να φανταστω οτι 8α ζει και αλλος με αuτο πu περναω εγω...
νομιζετε οτι η ζωη σuνεχιζεται? οτι αλιμονο σε αuτοuς ποu φεuγοuν...
εγω πε8ανα απο τοτε εγινα απαισιος χαρακτηρασ...
δε νιω8ω παιδια τπτ..
εχασα και τις μηχανες κ την κοπελα..κ ζω εγω γμτ.
Το γεναρη εκανα ταττοο ενα δελφινι...αuτο το δελφινι με φερνει στην παλια κοπελα ποu μοuν....ποu λατρεuα ταττοο μηχανες ελεu8ερια.
3ερω πως δε 8α μπγω απο τη φuλακη ποu ζω ,δε 8α γινω καλuτεος αν8ρωποσ...Μα αν πε8ανω 8ελω να πε8ανω με μηχανη
να τρεχω πολu να γλιστρισει η ροδα και να μαι στο πατωμα.μονο ομως εγω..μη με δοuν και μη πα8οuν αλλοι τπτ... χρωσταω σε αuτη την κοπελα οτι επα8ε επειδη εγω ημοuν διλη να πε8ανω, να ανεμπω σε ενα φτιαγμενο μηχανακι ενος σοuρωμενοu.

o_gavros
12/05/2008, 23:33
Τι "κερδίζεις" ρίχνωντας συνέχεια ανάθεμα στον εαυτό σου?

όπως σου είπε και κάποιος άλλος πιο πάνω,δεν την σκότωσες εσύ!

δεν ξέρω αν υπάρχει ζωή "μετά",αλλά αν υπάρχει και η φίλη σου σε βλέπει απ'τη "γειτονιά",πιστέυεις ότι θα θέλει να σε βλέπει να αρνείσαι ουσιαστικά να ζήσεις?

notakos600
12/05/2008, 23:42
@ p@nos

Κάτι σου κάνει ο συστράνας στο β και στο b και τα κάνει ορνέλα μούτι αλλά κατά τα άλλα καλά το πας.

p@nos
12/05/2008, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
@ p@nos

Κάτι σου κάνει ο συστράνας στο β και στο b και τα κάνει ορνέλα μούτι αλλά κατά τα άλλα καλά το πας.



με ενα προγραμμα που βρηκα σε site το μετετρεψα νοτακο, απλα για να γινει πιο ευκολοδιαβαστο,αξιζει το κειμενο αυτο...

alexk
12/05/2008, 23:48
Εγώ πιστεύω με το άν και το εφ'όσον δεν μπορείς να βγάζεις συμπεράσματα και κυρίως να καταστρέφεις τη ζωή σου.

Το ότι θα είχες πεθάνει εσύ αντί της κοπελιάς (αιωνία να είναι η μνήμη της) δεν μου λέει τίποτα. Δεν ξέρεις τι θα μπορούσε να είχε γίνει.
Και εγώ παραλίγο πέθανα όταν ήμουν 7 (γιατί γλύστρισα στις πευκοβελόνες και ο τροχός από το αμάξι που ερχόταν σταμάτησε 1 πόντο πριν το λαιμό μου, αφού εγώ σωριάστηκα κάτω στο δρόμο).

Ο πόνος είναι μεγάλος, αλλά με το να κατηγορείς τον εαυτό σου επειδή ένα σουρωμένο @ρχιδι πήρε μια μικρή κοπελίτσα να της δείξει πόσο μεγάλο "τον έχει" είναι άδικο.

Για όσο θα υπάρχουν μάγκες άντρες (σαν αυτόν) και μικρές κοπελίτσες που πάνε μαζί τους, θα θρηνούμε αδικοχαμένες κοπέλες.

Εγώ θα έλεγα να τιμήσεις τη φίλη σου και να βάλεις όλη την ενεργειά σου να προστατεύσεις άλλες νεαρές κοπέλες που "φτιάχνονται με τον κίνδυνο της μηχανής και γουστάρουν ανεγκέφαλους".
Ένα blog είναι το λιγότερο... γιατί δεν πρέπει να κάνουν αυτό που δυστυχώς έκανε η φίλη σου.

ΥΓ: αυτά σου τα λέει άνθρωπος που στα 24 του πήρε R1 και μέχρι και σήμερα δεν έχει ανεβάσει ποτέ γυναίκα επάνω, μόνο 2-3 φίλους για κοντυνές αποστάσεις. Η ΖΩΗ του άλλου δεν είναι παιχνίδι.

alximistis
12/05/2008, 23:59
Κανείς δεν μπορεί να καταλάβει το πως νιώθεις... νομίζεις! Κι όμως όπως σου είπαν και πιο πάνω και άλλοι εδωμέσα έχουν χάσει πολλούς αγγέλους. Όλοι μας έχουμε και κάτι να σου πούμε... άλλοι πιο κοντινό μας άλλοι πιο μακρινό... κι άλλοι... πολύ κοντινό και έντονο!
Και ούτε εμείς είμαστε "ατραυμάτιστοι". Έχουμε χτυπήσει έχουμε τραυματιστεί έχουμε ακούσει το κεφάλι μας να κάνει κρακ σε πρόσκρουση... :(
εσύ βέβαια το βιώνεις με το δικό σου τρόπο εννοείται και πονάς διαφορετικά από τον καθέναν. Όμως... η φίλη σου έφυγε όχι από την κακή μοτοσικλέτα ή τον κακό δρόμο αλλά από τον μεθυσμένο ή "φτιαγμένο" ή ότι σκατά ήταν εκείνος ο οδηγός!!! Αν θες να ρίξεις κάπου την ευθύνη και το βάρος ρίξτα εκεί αν όχι στην ίδια. Θυμήσου όμως! Η απόφαση να ανέβει σε έναν μεθυσμένο οδηγό ήταν δική της!!! Και δυστυχώς η ανωριμότητα πληρώνεται πάρα πολύ ακριβά μερικές φορές μάλιστα το τίμημά της είναι... αιώνιο!!! Δεν έκανες κάτι εσύ για να φταις ούτε θα μπορούσες να αλλάξεις κάτι. Η αλήθεια αυτή είναι.
Να τη θυμάσαι όπως ήταν και να μην της θυμώσεις ποτέ γι αυτό που έκανε. Αλλά μην θυμώνεις ούτε με τον εαυτό σου. :)

onar
13/05/2008, 00:01
αυτο που δεν εχω τωρα χωρις τη μηχανη...ειναι η δυνατοτητα να πατησω το γκαζι στην ευθεια να μην το αφησω ουτε στη στροφη να το φτανω στα ακρα...να παιρνω το μηχανακι R1 ktm cbr οτι μηχανακι και να ναι και να τρεχω για την παρτι μου...
Μη βαζετε γυναικες πανω στις μηχανες αυτες ειναι για ενα ατομο...
Αν φαμε το κεφαλι μας να ναι μονο το δικο μας.
Ειμαι σιγουρη οτι θα παρω μηχανη κ θα την παταω.μ τωρα δεν ειμαι ετοιμη ακομα...

johnnyestia
13/05/2008, 00:03
Κοπελιά, αυτό που οφείλεις να κάνεις είναι είναι να χαρείς την ζωή 2 φορές. Μια για σένα και μία για την φίλη σου που δεν πρόλαβε.

p@nos
13/05/2008, 00:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από onar
αυτο που δεν εχω τωρα χωρις τη μηχανη...ειναι η δυνατοτητα να πατησω το γκαζι στην ευθεια να μην το αφησω ουτε στη στροφη να το φτανω στα ακρα...να παιρνω το μηχανακι R1 ktm cbr οτι μηχανακι και να ναι και να τρεχω για την παρτι μου...
Μη βαζετε γυναικες πανω στις μηχανες αυτες ειναι για ενα ατομο...
Αν φαμε το κεφαλι μας να ναι μονο το δικο μας.
Ειμαι σιγουρη οτι θα παρω μηχανη κ θα την παταω.μ τωρα δεν ειμαι ετοιμη ακομα...



Να μην παρεις μηχανη, τουλαχιστον με τη λογικη που εχεις τωρα.Το φταιξιμο δεν ειναι σιγουρα δικο σου και σε καμια περιπτωσηδεν ξερεις τι θα γινοταν αν ησουν εσυ πανω σε αυτο το μηχανακι.Μη το παιδευεις αδικα το μυαλο σου.Κανε κατι για να ανανεωθεις και σιγουρα μην παρεις μηχανη.Δοκιμασε να ασχοληθεις με τις σπουδες σου η να πας κανα ταξιδι για να αλλαξεις παραστασεις, να πας καπου που να μην εχει σχεση με Ελλαδα,δες αλλες εικονες που θα σε βοηθησουν να δεις απο αλλη οπτικη γωνια αυτο που βιωνεις τωρα τοσο εντονα.

Κανε κατι τελειως διαφορετικο απ'αυτα που κανεις τωρα, για το καλο και το δικο σου αλλα και των ανθρωπων που σε αγαπανε...

onar
13/05/2008, 00:10
παντως πρεπει να πω κατι ...εχω ενα φιλο ο οποιος ειναι κολλιμενος με αυτο εδω το σαιτ...δεν ειχα ασχοληθει και δε μπορουσα να καταλαβω γιατι..
προχ8ες με εβαλε να διαβασω κατι που χε γραψει καποιος...κατι που χε περασει... τοτε καταλαβα οτι για να ξεπερασω αυτο που με ποναει πρεπει να το συζητησω και εγω ετσι οπως εκανε και εκεινος ο αγνωστος..
σε ευχαριστω μανο μπορει να μη φανταζεσαι πως με βοη8ησες ετσι απλα...
παιδια ειστε υπεροχοι

zuki1000k5
13/05/2008, 00:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnnyestia
Κοπελιά, αυτό που οφείλεις να κάνεις είναι είναι να χαρείς την ζωή 2 φορές. Μια για σένα και μία για την φίλη σου που δεν πρόλαβε.


Αυτο που λεει ο φιλος ειναι ακριβως αυτο που θα πρεπει να κανεις στην ζωη σου απο δω και περα...Ζησε την καθε σου στιγμη σαν να ειναι η τελευταια...

mats8282
13/05/2008, 00:15
Αμα εισαι τοσο χαλια οσο λες ισως η βοηθεια μας και η συμβουλες μας να μην ειναι αρκετες παρα τον οποιο αντικτυπο εχουν τα λογια μας σε εσενα...

Το μονο σιγουρο ειναι οτι η ευθυνη δεν ειναι δικη σου και φυσικα δεν ειναι της μηχανης....Απο εκει και περα εαν δεν εχεις που αλλου να τα πεις ισως ειναι καλυτερα και πιο σιγουρη λυση να απευθυνθεις σε καποιον ειδικο....

Εγω εχω ανησυχησει απο αυτα που διαβαζω και επειδη εχω ζησει παρομοια κατασταση στο παρελθον η οποια δεν βγηκε σε καλο το καλυτερο που εχω να πω ειναι αυτο....

alexk
13/05/2008, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από onar
παντως πρεπει να πω κατι ...εχω ενα φιλο ο οποιος ειναι κολλιμενος με αυτο εδω το σαιτ...δεν ειχα ασχοληθει και δε μπορουσα να καταλαβω γιατι..
προχ8ες με εβαλε να διαβασω κατι που χε γραψει καποιος...κατι που χε περασει... τοτε καταλαβα οτι για να ξεπερασω αυτο που με ποναει πρεπει να το συζητησω και εγω ετσι οπως εκανε και εκεινος ο αγνωστος..
σε ευχαριστω μανο μπορει να μη φανταζεσαι πως με βοη8ησες ετσι απλα...
παιδια ειστε υπεροχοι

Που να γραφτείς και στο sportriding.gr .... εκεί να δεις φόρουμ !
:beer:

DimChios
13/05/2008, 05:24
Προσπαθησε με οποιοδηποτε τροπο να ξεμπλεξεις το "κουβαρι" που εχεις μεσα στο μυαλό σου!

Δε ξερω σε τι ηλικια εισαι αλλα βρες την ωριμοτητα και προσπαθησε να τα καταφερεις!

:wave2:

mats8282
13/05/2008, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Προσπαθησε με οποιοδηποτε τροπο να ξεμπλεξεις το "κουβαρι" που εχεις μεσα στο μυαλό σου!

Δε ξερω σε τι ηλικια εισαι αλλα βρες την ωριμοτητα και προσπαθησε να τα καταφερεις!

:wave2:


Αρχικά δημιουργήθηκε από onar
Prin duo xronia to augousto kai enw egw hmou pia sxedon 17 xronwn


18.5 - 19......

xaris_sm
13/05/2008, 10:08
υπομονη μικρουλα...η ζωη ειναι δυσκολη γεματη δυσαρεστες στιγμες...ο χρονος ειναι γιατρος!

:(

doohan
13/05/2008, 12:34
οχι μονο ο χρονος ειναι γιατρος... αλλα αργοτερα και σαν περασουν τα χρονια, τοτε που θα γυρνας το κεφαλι κοιτωντας τον ουρανο....δεν θα ειναι πια ο πονος που θα θυμασαι αλλα η σκεψη πως αυτος ο αγγελος ειναι καπου εκει ψηλα και σε συντροφευει σε καθε σου βημα οπως συντροφευουν καθε εναν απο μας ολοι οι αγγελοι που καποτε ειχαμε διπλα μας...

κουραγιο και υπομονη

doohan
13/05/2008, 13:04
και κατι ακομα καλη μου,
ενα ξαδελφακι μου εχασε ολη την οικογενεια του (μανα πατερα και αδελφο) σε ατυχημα με αυτοκινητο (εσκασε πανω τους αλλο αυτοκινητο/μεθυσμενος) ενω κανονικα θα ηταν μεσα και αυτος (τελευταια στιγμη πηγε με την μηχανη ενος φιλου).
ειρωνεια....
ακριβως το αντιθετο...
ομως κανεις δεν κατηγορησε το αυτοκινητο...τον θειο που οδηγουσε,και φυσικα τον ξαδελφο που δεν μπηκε και αυτος στο αυτοκινητο...
με τον μεθυσμενο τα εχουμε και ακομα τραβιομαστε δικαστικως...


πιστευω να καταλαβαινεις λοιπον οτι ειναι λαθος και δεν πρεπει να φορτωνεις με ενοχες την συνειδηση σου...

EVI
13/05/2008, 13:06
h zoh synexizete de ftais esy kapote poy tha exeis perissoteres empeiries apo thn zoh tha to katalaveis.

devil's animal
13/05/2008, 13:07
μην κατηγορεις τις μηχανες
μην κατηγορεις τον εαυτο σου
μην κατηγορεις την κοπελα (νεαρο ηλικιας)
μην κατηγορεις ουτε καν αυτον που ειχε πιει (αυτοι που πινουν δεν μπορουν καλα καλα να περπατησουν ποσο μαλλον να οδηγησουν και ποσο ακομα να αποκτησουν συναισθηση του τι μπορει να παθει ο συνεπιβατης τους)


εν ολιγοις ΜΗΝ κατηγορεις κανεναν. Δεν αξιζει να αναλωνεσαι σε τετοιες σκεψεις. Εγινε γιατι ετσι ηταν γραφτο να γινει.

πολλες αποψεις ακουστηκαν αλλα εγω θα συμμεριστω αυτους που ειπαν να ασχοληθεις με τις σπουδες σου ή την δουλεια σου (εργασιοθεραπεια), να κανεις πραγματα που δεν θα σου θυμιζουν το παρελθον και ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ 2 ΦΟΡΕΣ. μια για σενα και μια αλλη για την αδικοχαμενη φιλη σου.

ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος.

να εισαι καλα και καλως ηρθες.
:wave2:

Tpap
13/05/2008, 14:03
Καλώς ήλθες, κοπελιά. :)

Νομίζω οτι είμαι ο τελευταίος για να σου δώσω συμβουλές...αλλά θά'θελα να κάνω μια διαπίστωση: έχω την αίσθηση οτι ΑΔΙΚΕΙΣ τον εαυτό σου, και θα πρέπει να αναρωτηθείς αν πράγματι το ΑΞΙΖΕΙΣ αυτό...

mixalakis
13/05/2008, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από onar
Μη βαζετε γυναικες πανω στις μηχανες αυτες ειναι για ενα ατομο...
Αν φαμε το κεφαλι μας να ναι μονο το δικο μας.
Ειμαι σιγουρη οτι θα παρω μηχανη κ θα την παταω.μ τωρα δεν ειμαι ετοιμη ακομα...

Οι μηχανές δεν είναι για ένα άτομο!

Έχω κάνει πολλά ταξίδια με συνεπιβάτη και μου αρέσει πολύ να ταξιδεύω με την κοπέλα μου με τη μηχανή.

Αυτό που χρειάζεται είναι σωστός εξοπλισμός, συνετή και προσεκτική οδήγηση και κατάλληλη φροντίδα της μοτοσυκλέτας ώστε να είναι πάντα σε άριστη κατάσταση.

Σε αυτό το φόρουμ (αλλά και σε άλλα) αυτές οι αρχές είναι σεβαστές από την πλειοψηφία και με βάση αυτές ορίζω και εγώ τον μηχανόβιο.

Αν κάποιοι είναι ανεγκέφαλοι και θέλουν να κάνουν φιγούρα οδηγώντας χωρίς κράνος μεθυσμένοι και νομίζοντας ότι οι δημόσιοι δρόμοι είναι πίστες, τότε μην κατηγορείς την μοτοσυκλέτα.

Ναι είναι πιο επικίνδυνη από το αυτοκίνητο, αλλά όχι ότι όσοι την καβαλάνε είναι μελλοθάνατοι.
Αν ένιωθα έτσι δεν θα ξανανέβαινα ποτέ μου.

nassosxlvbros
13/05/2008, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από onar
αυτο που δεν εχω τωρα χωρις τη μηχανη...ειναι η δυνατοτητα να πατησω το γκαζι στην ευθεια να μην το αφησω ουτε στη στροφη να το φτανω στα ακρα...να παιρνω το μηχανακι R1 ktm cbr οτι μηχανακι και να ναι και να τρεχω για την παρτι μου...
Μη βαζετε γυναικες πανω στις μηχανες αυτες ειναι για ενα ατομο...
Αν φαμε το κεφαλι μας να ναι μονο το δικο μας.
Ειμαι σιγουρη οτι θα παρω μηχανη κ θα την παταω.μ τωρα δεν ειμαι ετοιμη ακομα...

Tελικά άθελά σου μπορείς να κάνεις (και να πεις) το καλό:
-να τρέχεις για πάρτη σου και όχι με παρέα...άντρας ή γυναίκα...
-να γουστάρεις εσύ να οδηγείς και όχι ο χ ο ψ...και μεθυσμάνος μάλιστα...
-να τσακιστείς εσύ και να φταις ΕΣΥ όχι άλλος
-να αποδεχτείς το γεγονός ότι δικαια ή άδικα κάποια βόλτα μας μπορεί νάναι η τελευταία μας...

μη κατηγορείς τον εαυτό σου: Η ζωή σου είναι να τη ζεις και να μοιραστείς τη σοφία της/σου με τους γύρω σου,να αγαπάς και όχι να μισείς τους πάντες!..κι αν πιστεύεις ότι αν κάποιος άξιζε να πεθάνει ήταν ο οδηγός,εσύ κλπ κάνεις το κλασσικό τρομερό λάθος:να κρίνεις σα θεός....εγωιστικό!
:nono:

είναι πιο απλά τα πράγματα...η ζωή πληρώνεται και πληρώνει,δίνει λύπες δίνει χαρές και μεις είμαστε εδώ...να τα γευτούμε όλα τούτα,άλλος πιο πολύ και άλλος πιο λίγο....αποδέξου το όσο σκληρό και αν είναι γιατί έπονται κι άλλα,καλύτερα,χειρότερα κλπ.
Φρόντισε νάσαι εκεί.....σε όλα...:wave2:

AFTER
13/05/2008, 18:07
Tα μαχαιρια που εχουμε στην κουζινα μπορουν να σκοτωσουν και με 0 χλμ/ω αν πεσουν σε λαθος χερια
Μην κανεις αυτο που κανουν οι πολλοι, κανε αυτο που κανουν οι λιγοι
Οι πολλοι ουτε κρανος/ζωνη φορανε, ουτε να οδηγανε ξερουν
Μοτοσυκλετισμος δεν σημαινει να παιρνεις ενα GSXR και να πηγαινεις στο Μπουρναζι(δεν εχω τιποτα με την περιοχη εννοειται), σημαινει αλλα πραγματα, που θα στα μαθουν ατομα που ΔΕΝ θα βρεις εκει*



*καταλαβατε τι θελω να πω

blackbusa
13/05/2008, 18:17
η μηχανη ειναι ενα ματσο σιδερα.....χωρις ψυχη.....χωρις γνωση....χωρις νοημοσυνη.....χωρις....χωρις....χωρις....


η μηχανη ειναι εναι ματσο σιδερα.....δεν σκοτωνει.....δεν απειλει....δεν....δεν....δεν....


η μηχανη ειναι ενα ματσο σιδερα....εμεις της ''δανειζουμε'' την ψυχη μας και την ζωντανευουμε....την αγαπαμε.....την προσεχουμε....την γουσταρουμε.....την....την.....την.....


ειναι κριμα για ενα κοριτσακι της ηλικιας σου να βλεπεις τα πραγματα και την ζωη με τοσο ασχημο τροπο.....ευχομαι ο καιρος να γιατρεψει τις πληγες που σου αφησε ενα γεγονος που δεν εφταιγες εσυ σε ΚΑΜΜΙΑ περιπτωση....ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ...και ας μην αγαπησεις ποτε ξανα τις μηχανες.....γιατι....

η μηχανη ειναι ενα ματσο σιδερα....

onar
13/05/2008, 19:02
sas latreuw...mporeite na katalabete oti pragmatika kapoia pragmata ponane...sumfwnw sth swsth odhghsh...sas euxaristw pou mou pate na skeftomai 8etika na kanw diaforetika pragmata..
an me deite sto dromo 8a nomizete oti eimai ena plasma mia gunaika me kanena problhma...gelaw sunexeia....prospa8w na xairomai to ka8e lepto....phga se mia 3enh xwra na spoudasw na apomakrin8w apo tois anamnhseis mou ,th zwh pou me ponage...den ta katafera epestrepsa...
opws kai den katafernw na gelaw otan eimai monh mou..opws kai den katafernw na mh lupamai enw 8umamai to aggelaki pou pe8ane.. opws kai den katafernw na mhn 3ana zw ka8e fora to atyxhma otan akouw gia kapoio allo atomo pou ntrakare...h' otan blepw ena as8enoforo na pernaei...
Ma sas milaw eilikrina pws oses fores perasan apo to mualo skepseis tou na teleiwsw th zwh mou alles toses skefthka oti 8a nai blakeia...An balw telos sth zwh mou kaneis de 8a ma8ei pote to giati...kai o ka8enas 8a skeftetai kai allo logo...kanenos to mualo de 8a paei se auto to atuxhma...de mporei na pisteuoun oti egw pou ntrepomai na paw sto nekrotafeio pou nai 8amenh h koukla kai pou den thn exw dei apo thn khdeia ths ,na mai toso amesa sundedemenh mazi ths..
de 8a pe8anw apo pro8esh... niw8w oti ofeilw na zhsw..
ma thn koukla de 8a th 3exasw.
oute 8a adiaforhsw se ka8e frenarisma pou den krath8hke sthn asfalto..paidia na forate kranoi.

nassosxlvbros
13/05/2008, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από onar
sas latreuw...mporeite na katalabete oti pragmatika kapoia pragmata ponane...sumfwnw sth swsth odhghsh...sas euxaristw pou mou pate na skeftomai 8etika na kanw diaforetika pragmata..
an me deite sto dromo 8a nomizete oti eimai ena plasma mia gunaika me kanena problhma...gelaw sunexeia....prospa8w na xairomai to ka8e lepto....phga se mia 3enh xwra na spoudasw na apomakrin8w apo tois anamnhseis mou ,th zwh pou me ponage...den ta katafera epestrepsa...
opws kai den katafernw na gelaw otan eimai monh mou..opws kai den katafernw na mh lupamai enw 8umamai to aggelaki pou pe8ane.. opws kai den katafernw na mhn 3ana zw ka8e fora to atyxhma otan akouw gia kapoio allo atomo pou ntrakare...h' otan blepw ena as8enoforo na pernaei...
Ma sas milaw eilikrina pws oses fores perasan apo to mualo skepseis tou na teleiwsw th zwh mou alles toses skefthka oti 8a nai blakeia...An balw telos sth zwh mou kaneis de 8a ma8ei pote to giati...kai o ka8enas 8a skeftetai kai allo logo...kanenos to mualo de 8a paei se auto to atuxhma...de mporei na pisteuoun oti egw pou ntrepomai na paw sto nekrotafeio pou nai 8amenh h koukla kai pou den thn exw dei apo thn khdeia ths ,na mai toso amesa sundedemenh mazi ths..
de 8a pe8anw apo pro8esh... niw8w oti ofeilw na zhsw..
ma thn koukla de 8a th 3exasw.
oute 8a adiaforhsw se ka8e frenarisma pou den krath8hke sthn asfalto..paidia na forate kranoi.

φοράμε κράνος...εσύ φόρα τη ζωή σου!...μην ξεχνάς ποτέ και κανέναν,και προχώρα μαζύ μας! :wave2:

requiem
14/05/2008, 02:59
....θα ήθελα κι εγώ με την σειρά μου να σου πω τόσα κι άλλα τόσα κι άλλα τόσα αλλά δεν νομίζω πως χρειάζεται...τα είπαν όλα τα παλικάρια από εδώ μεσα. συνέχισε την ζωούλα σου κούκλα μου και όπως είπες κι εσύ...δεν θα την ξεχάσεις ποτέ την φίλη σου...Αυτό να κάνεις, κράτα την ανάμνησή της μέσα της για όλη σου την ζωή και να είσαι σίγουρη πως ΟΠΟΙΟΣ ΖΕΙ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ!!! Αυτό φύλαξέ το μέσα σου και θα δείς τι όμορφα που θα νιώθεις.
Όλοι μας έχουμε χάσει κάποιον δικό μας φίλο, συγγενή,γνωστό,κολλητό ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. όλοι οι θάνατοι πονάνε το ίδιο,τις ίδιες πληγές αφήνει μέσα μας ο θάνατος(με όποιον τρόπο κι αν έρχετε τέλος πάντων). είσαι μικρούλα ακόμα αλλά όταν βγείς πραγματικά σε αυτό το κουτί που ονομάζεται ζωή, που ονομάζεται κοινωνία έχεις να αντιμετωπίσεις πολλά αλλά και πολλούς ανεγκέφαλους σε διάφορα στάδια της ζωής σου, όπως και πολλούς "θανάτους"(ψυχικούς). θα δείς, θα ακούσεις και θα ζήσεις πάρα πολλά, καλά και άσχημα(γιατί βλέπεις αυτό είναι και το αλατοπίπερο της ζωής)αν δεν φάς στην μάπα και τα άσχημα δεν μπορείς να εκτιμήσεις και τα όμορφα που σου προσφέρει η ίδια η ζωή. όλα γίνονται σε αυτή την ζωή για κάποιο σκοπό(ψάξε να μάθεις γιατί συμβαίνει το ένα και το άλλο, θα ανακαλύψεις πολλά)πίστεψε με.
Εγώ το μόνο που σου εύχομαι ολόψυχα είναι πως από εδώ και πέρα η ζωούλα σου να είναι μόνο με ρόδα σκορπισμένη...και αν τύχει και συναντήσεις και κανένα αγκάθι,απλά πάρτο σαν μάθημα και μάθε μέσα από αυτό ότι περισσότερα μπορείς.!!!

Και ότι και αν χρειαστείς...εδώ είμαστε εμείς:)

requiem
14/05/2008, 03:08
τώρα είδα και το όνομά σου :) άντε κι έχουμε και το ίδιο το όνομα που είναι και υπέροχο
άντε κοριτσάρα μου χαμογέλα να έτσι:D :cool: για μας είναι η ζωή:beer: ασχέτως αν έχω πατήσει τα ...άντα και κάτι:look: :smokin:

και όταν αποφασίσεις να πάρεις μοτόρι δεν θα το πάρεις για να έχεις τσίτα το γκάζι και να σκέφτεσαι αρνητικά πράγματα αλλά για να βολτάρεις ατελείωτα να σου χαιδεύει ο αέρας το πρόσωπό σου και να σιγοψιθυρίζεις...να μην τελειώσει ποτέ αυτή βόλτα:) :beer: :beer: :beer:

AFTER
14/05/2008, 05:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από empyrium
αλλά για να βολτάρεις ατελείωτα να σου χαιδεύει ο αέρας το πρόσωπό σου


Εεεεεεεεπππ!!!!
ΚΡΑΝΟΣ λεμε!!!!

requiem
14/05/2008, 06:16
εννοείται after:winka: :beer:

TROOPER
14/05/2008, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
φοράμε κράνος...εσύ φόρα τη ζωή σου!...μην ξεχνάς ποτέ και κανέναν,και προχώρα μαζύ μας! :wave2:

+1

trigger
14/05/2008, 19:42
Η φίλη σου θα ζεί πάντα στην καρδιά σου σα μια γλυκιά ανάμνηση και σίγουρα δε θα ήθελε να πάθεις κάτι! Γι'αυτό, ζήσε τη ζωή σου απολαμβάνοντας την κάθε στιγμή!
Αν θέλεις άκουσε μας μπορεί όλοι αυτοί που σου απαντήσαμε να έχουμε περάσει κάτι σαν το δικό σου ή κάτι χειρότερο... παρόλα αυτά είμαστε ΕΔΩ, ΚΑΒΑΛΑΜΕ, ΖΟΥΜΕ, ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ!!!:winka:

Έχεις ένα προνόμιο που κάποιοι το έχασαν... εκμεταλλεύσου το και ΖΗΣΕ! :)

stratosZX10
14/05/2008, 20:11
η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ναι θλιβερη μικρη μου......

η ζωη ειναι γελιο χαρα και πολλα αλλα, πρεπει απο καθε τι που συμβαινει στην
ζωη σου να κρατας παντα τα καλα και να βλεπεις τα παντα θετικα.....

μην ξεχνας ποτε αλλα δεν πρεπει και να ζεις με τα ασχημα.....


βγες αυριο στο μπαλκονι σου, δες τον ηλιο και πες μου.......

δεν θες να ειχες μηχανη να την παρεις και να εξαφανιστεις απο ολα οσα σε πνιγουν
και ολα οσα σε στεναχωρουν......??????

γιατι η μηχανη ακριβως αυτο ειναι (εκτος απο πολλα αλλα) ενα αγχολυτικο ενα ηρεμιστικό..


ολοι πεθαινουν καποια μερα, λιγοι ομως ζουν αληθινα

metaltheo
15/05/2008, 01:46
Μπορει αυτα που θα σου πω να σε κανουν να νιωσεις καλητερα μπωρει και ασχημα. Οι ανθρωποι ερχονται και φευγουν, αλλα ζουν ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ στις ψυχες αυτων που μενουν. Ειναι πολυ λογικο για καθε κακο που μας συμβαινει να θελουμε να βρουμε την αιτια το ποιος και το γιατι, χωρις αυτο να συμαινει οτι παντα το βρισκουμε. ΟΧΙ η φιλη σου δεν πηρε τη θεση σου. ΝΑΙ εισαι εδω για να την θυμασαι και για να ζησεις τη δικια σου ζωη και οχι το παρελθον. Μην προσπαθησεις να την σβησεις απο μεσα σου γιατι ειναι λαθος, κρατα τη ζεστα. Αν σε βλεπει θα θελει ζησεις και οχι να πεθαινεις μεσα σου μερα με τη μερα. Τα αισθηματα σου δεν χαθηκαν το βραδι που εφυγε, χαθηκαν αυτα που ηθελες να ζησεις με αυτον τον ανθρωπο, αν χαθουν τα αισθηματα σου(πονος,οργη,αγαπη,γαληνη), παυεις να υπαρχεις σαν ανθρωπος. Δεν ειμαστε εδω για να σου πουμε τι να κανεις για να νιωσεις καλα, αυτο μονο εσυ μπορεις να το βρεις, ειμαστε εδω για να ξερεις οτι δε χαθηκαν ολα οσα αγαπας και θελεις(μηχανες,ο αερας,οι ανθρωποι που ακουνε). Καλως ηρθες και καλη ζωη

ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ
15/05/2008, 06:49
Onar, δικό μου μηχανάκι οδήγησα στα 21 μου. Μικρός ανέβαινα και εγώ σε μηχανές χωρίς κράνος και τώρα που το σκέφτομαι συνειδητοποιώ το τεράστιο ρίσκο που έπαιρνα. Ευτυχώς είχα τύχη αλλά και είχα και λίγο υπευθυνότητα -όσο μπορούσα σε αυτή την ηλικία- να καταλάβω ότι δεν πρέπει να ανεβαίνω στην μηχανή του οποιουδήποτε. Όμως , ακόμη και αν έπαιρνα τις σωστές αποφάσεις ποιός μου λέει ότι δεν θα είχε συμβεί κάτι κακό όπως συνέβηκε στην φίλη σου ;

Στην θέση σου δεν θα ασχολιόμουν με μηχανές για μερικά χρόνια, έτσι ώστε να μπορούσα να επεξεργαστώ αυτό που μου συμβαίνει. Αυτή τη περίοδο μην σκέφτεσαι τι θα γινόταν ή τι έγινε. Απλά να θυμάσαι πάντα την καλή σου φίλη για τις ευχάριστες στιγμές που είχατε μαζί.

Άφησε το χρόνο να περνάει και μετά από κάποια χρόνια, ο ίδιος ο χρόνος θα σου δείξει, που βρίσκεσαι, τι είναι η ζωή, γιατί πρέπει να συνεχίσεις, γιατί στους ανθρώπους συμβαίνουν αυτά που τους συμβαίνουν ;

Σίγουρα δεν θα πάρεις απαντήσεις για όλα, κανείς μας δεν έχει απάντηση για όλα.

Δεν ξέρω αν πιστεύεις στο θεό ή σε άλλη ανώτερη δύναμη αλλά για να μην ανέβηκες σε αυτό το μηχανάκι, προορίζεσαι να ζήσεις και θα ζήσεις την ζωή σου !

Ένα είναι σίγουρο, άφησε το χρόνο να κυλίσει, συνέχισε την ζωή σου, κοίτα τι γολγοθά ακολουθούν όλοι οι γύρω σου και στο μέλλον σίγουρα θα βρεις αυτό που ψάχνει κάθε άνθρωπος στην ζωή του έστω και αν δεν ικανοποιεί όλα του τα όνειρα.

Κανείς από εδώ μέσα δεν έχει βρει 100% αυτό που έψαχνε αλλά συνεχίζει ...

Να είσαι καλά να την θυμάσαι και ΖΩΗ ΣΕ ΕΣΕΝΑ.

:wave2:

AVATOS
15/05/2008, 11:04
ξυπνα απο τον εφιαλτη...
εσυ εκανες μια σωστη επιλογη & δυο αλλοι ανθρωποι μιση ντουζινα λανθασμενες!
μην τις φορτωνεσε εσυ...!
οταν θα εισαι ετοιμη οι μηχανες εχουν να σου προσφερουν πανεμορφες στιγμες...
...σου τις ευχομαι!

Tpap
15/05/2008, 11:19
α, και πουστε, φιλενάδα...άλλαξε ρε συ αυτόν τον τίτλο.

οι μηχανές ΔΕΝ σκοτώνουν, δυστυχώς ή ευτυχώς αυτό παραμένει προνόμιο του ανθρωπίνου νου και ενεργειών του...:wave2:

THANOS_KTM
15/05/2008, 14:40
Oι μηχανές όπως και τα όπλα δεν σκοτώνουν...αλλά αυτοί που τα έχουν στα χέρια τους.
:winka:

doohan
15/05/2008, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
α, και πουστε, φιλενάδα...άλλαξε ρε συ αυτόν τον τίτλο.

οι μηχανές ΔΕΝ σκοτώνουν, δυστυχώς ή ευτυχώς αυτό παραμένει προνόμιο του ανθρωπίνου νου και ενεργειών του...:wave2:



ψυχραιμια δικε μου...σχημα λογου ειναι και δεν υπαρχει λογος να μπριζωνεις...
το καταλαβε το υπονουμενο η μικρη μας φιλη.

cool down pls

onar
17/05/2008, 14:14
trap....mh mou 8imwneis...enas titlos einai ..an pisteua pragmatik pws oi mhxanes mou skotwsan th filh de 8a 3anamiilaga pote gia mhxanes ..kai de 8a katalabaina ti mou prosferei h odhghsh mias mhxanhs apo thn odhghsh enos auto kinhtou..
ok einai sigouro pws oi tesseroi troxoi einai pio asfaleis apo tous duo...ma den einai panta h asfaleia pou psaxnoume se auth th zwh...eidika an eimaste kai atoma pou 8eloume mia eleu8eria para apo mia asfalh fulakh..


thnx gia ola.... mporei na ste pio polloi oi antres pou xete mhxanes kai ws ektoutou na ste kai perissoteroi antres se auto to forum( polu mou aresei auto) alla na 3erete upaxroun polles gunaikes k gunaikares pou latreuoun tis mhxanes ...

sas filw kai as lh3oume kapou edw auto to topic...einai dusaresto na sunexisw na diabazw gia auto to 8ema...pou ponaei..

filou8kia

zimouras
24/05/2008, 19:33
Η άσφαλτος είναι η μεγαλύτερη ******* .
Ζητάει ΠΑΝΤΑ φόρο που μεταφράζεται σε ζωές. Έτσι ήταν πάντα και έτσι θα είναι πάντα.
Κοίτα να μην πληρώσεις ποτέ εσύ το φόρο.
Συνέχισε τη ζωή σου, έτσι κι αλλιώς από τη στιγμή που γεννιόμαστε είμαστε όλοι νεκροί, απλά δεν το γνωρίζουμε.

iNO
28/05/2008, 17:25
-

iNO
28/05/2008, 17:38
-

TROOPER
28/05/2008, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από iNO
...

λυσε μου μια απορια ρε φιλε....

εισαι το παλικαρι που παρκαρε στο ημιυπογιο κλειστο γκαραζ στον πειραια απεναντι μου το κιτρινο ρ1 ?????

DimChios
29/05/2008, 06:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
λυσε μου μια απορια ρε φιλε....

εισαι το παλικαρι που παρκαρε στο ημιυπογιο κλειστο γκαραζ στον πειραια απεναντι μου το κιτρινο ρ1 ?????


:eyepop: :rolleyes:

iNO
29/05/2008, 11:08
-

TROOPER
29/05/2008, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από iNO
nai file mou ekei afina kai egw ta mihanakia mou,
me to R6 tou allou tou paidiou egine to atihima pou an thimasai afine kai ekeinos ekei ena Crf
alla ti mihani mou ti poulisa giafto den ti vlepeis ekei pia.

giati meta apo afto tha kanw ena mikro dialeima apo tis mihanes....katalaveneis

την επομενη που θα σε πετυχω κατω απο το σπιτι μου φιλαρακο θα τα πουμε.μεχρι τοτε περαστικα και αγυριστα !!!

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

mivvo
01/06/2008, 18:11
Όσο έχουμε στο μυαλό μας ανθρώπους που έφυγαν δεν πεθαίνουν ποτέ,ζούν μέσα μας για πάντα.