PDA

View Full Version : "κόπηκε" το Ρεπορτάζ χωρίς σύνορα



Σελίδες : [1] 2 3

sergiosm
12/05/2008, 22:35
αντιγράφω από το site της εκπομπής:

Θύμα λογοκρισίας το Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα και η Θεματική Βραδιά!

Με επίσημο δελτίο τύπου που εξέδωσε η ΕΡΤ σήμερα, Δευτέρα 12-5, ανακοινώνει τη λήξη της συνεργασίας της με την εκπομπή. Αναλυτικά η ΕΡΤ αναφέρει:

«Έπειτα από συνάντηση του Προέδρου και Διευθύνοντος Συμβούλου της ΕΡΤ κ. Χρήστου Παναγόπουλου και του Γενικού Διευθυντή Τηλεόρασης, κ. Δημητρίου Γόντικα με τον δημοσιογράφο κ. Στέλιο Κούλογλου, ανακοινώθηκε στον κ. Κούλογλου ότι δεν θα συνεχιστούν στην επόμενη τηλεοπτική σεζόν οι εκπομπές ‘Θεματική Βραδιά’ και ‘Ρεπορτάζ χωρίς Σύνορα’. Η ΕΡΤ ευχαριστεί τον κ. Κούλογλου για τη συνεργασία του.»

Στη συνάντηση ο κ. Παναγόπουλος είπε στον κ. Κούλογλου ότι η συνεργασία με την εκπομπή δε θα συνεχιστεί επειδή απλά... "δεν του αρέσει"...

Το παρασκήνιο της ανακοίνωσης αυτής εξηγεί καλύτερα η επιστολή που προηγήθηκε και εστάλη από τον Στέλιο Κούλογλου προς το γενικό διευθυντή της ΕΡΤ:

ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ- ΕΡΤ
Kύριε Γόντικα,
Εδώ και ένα μήνα περίπου μάταια προσπαθώ να εξασφαλίσω μια επιστολή από την ΕΡΤ, ώστε να βγάλω δημοσιογραφική βίζα για την Κίνα. Μόλις χθες με ειδοποιήσατε μέσω του κ. Αναστασόπουλου ότι η διοίκηση δεν θέλει να προβάλω εκπομπή για την Κίνα. Για το ντοκιμαντέρ «Από τον Μάο στους Ολυμπιακούς Αγώνες» έχουν γίνει ήδη όλες οι προετοιμασίες (εισιτήρια, διαμονή και εταιρεία παραγωγής στο Πεκίνο), έχει συλλεχθεί αρχειακό υλικό καθώς έχουν γίνει ήδη συνεντεύξεις, όπως με την βιογράφο του Μάο. Αδυνατώ να πιστέψω ότι υπάρχουν «πολιτικοί λόγοι» για την άρνηση σας, θέλω να ελπίζω ότι πρόκειται για παρεξήγηση και σας ζητάω να με διευκολύνετε, γιατί χωρίς δημοσιογραφική βίζα η έρευνα στην Κίνα γίνεται δυσκολότερη.
Εν τω μεταξύ από διάφορες πηγές μέσα στην ΕΡΤ μαθαίνω ότι η εταιρεία δεν θα ανανεώσει την συνεργασία μαζί μου για την ερχόμενη τηλεοπτική χρονιά. Αυτό μου προκαλεί έκπληξη καθώς είναι γενικώς αποδεκτό ότι και οι δύο εκπομπές που παρουσιάζω δεν υστερούν σε ποιότητα των υπόλοιπων του σταθμού. Από οικονομικής πλευράς είναι αποδοτικές λόγω των πολλών διαφημίσεων (έφτασα να έχω φέτος 16 λεπτά διαφημιστικά σποτ μέσα σε μια ώρα), ενώ και από πλευράς θεαματικότητας (5% Μέσος όρος το Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα και 4.1% η Θεματική Βραδιά, φέτος) ξεπερνούν κατά πολύ το μέσο όρο της ΕΤ-1.
Ως αιτία για τη διακοπή της συνεργασίας αναφέρεται το περιεχόμενο των εκπομπών μου και ειδικότερα το γεγονός ότι προγραμμάτισα την προβολή της έρευνας για την γενιά των 700 ευρώ και την ακρίβεια, παρότι η διοίκηση μου ζήτησε να την ματαιώσω. Επειδή σε εκπομπές όπως αυτές που παρουσιάζω ο προγραμματισμός (ταξίδια, ντοκιμαντέρ κλπ) ξεκινάει από τον Ιούνιο θα ήθελα να με ενημερώσετε το συντομότερο δυνατόν αν θα συνεχισθεί ή όχι η συνεργασία μας.

9-5-2008

Μετά τιμής,

Στέλιος Κούλογλου.

http://www.rwf.gr/newanak-new.php?anakinosis_id=75

Τα συμπεράσματα δικά σας.

sniper
12/05/2008, 22:57
Ρε τον κακόμοιρο τον Κούλογλου που δεν ήξερε τι γίνεται τριγύρω του..... Στο Παρίσι θα ζει κι αυτός....

Και γαμώ τα ρεπορτάζ κάνει....

vestromas
12/05/2008, 23:00
Αυτη η εκπομπη, ηταν οαση για την Ελληνικη τηλεοραση, μαζι με το Εξαντας του Αυγεροπουλου, το κουτι της Πανδωρας του Μπαξεβανη και την εμπολεμη ζωνη καθως και τα ντοκυμαντερ του Σκαι και οι ανιχνευσεις του Σαββιδη στο Ετ3. Απαραδεκτο αυτο που παει να συμβει. Μιλαμε για πραγματικο και αντικειμενικο ρεαλιστικο ρεπορταζ, χωρις ψευτοκαυγαδες πανελιστες και λοιπα γνωστα καραγκιοζιλικια. Μετα απο τοσα πεταμενα λευτα δικα μας, για Σαρμπελορουβαδοκαλομοιρες, αυτη η εκπομπη τους πειραξε; Καλα που εχω και τον φιλο μου τον Λιακο και καταλαβαινω που την πανε την δουλεια.

nassosxlvbros
12/05/2008, 23:01
το καημένο το παιδί...
από τη στενοχώρια μου αύριο δε θα φάω...:nono: (πολύ)

ares_tz
12/05/2008, 23:04
Εκφράζω και εγώ την έκπληξη μου για την εκπομπή...Τι δηλαδή δεν τους άρεσε στην ΕΡΤ για
να κάνουν τέτοια κίνηση; Θέλουν να εξοικονομήσουν πόρους ή τους πείραξε κάποιο ρεπορτάζ;

Άρης

mats8282
12/05/2008, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Αυτη η εκπομπη, ηταν οαση για την Ελληνικη τηλεοραση, μαζι με το Εξαντας του Αυγεροπουλου, το κουτι της Πανδωρας του Μπαξεβανη και την εμπολεμη ζωνη καθως και τα ντοκυμαντερ του Σκαι και οι ανιχνευσεις του Σαββιδη στο Ετ3. Απαραδεκτο αυτο που παει να συμβει. Μιλαμε για πραγματικο και αντικειμενικο ρεαλιστικο ρεπορταζ, χωρις ψευτοκαυγαδες πανελιστες και λοιπα γνωστα καραγκιοζιλικια. Μετα απο τοσα πεταμενα λευτα δικα μας, για Σαρμπελορουβαδοκαλομοιρες, αυτη η εκπομπη τους πειραξε;



:a10: :a10: :a10: :a10: :a10:

vestromas
12/05/2008, 23:07
Το τελευταιο σε ξενερωσε ματς8282 ε;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

notakos600
12/05/2008, 23:08
Άλλος ένας δημόσιος υπάλληλος που τον έστειλαν σπίτι του, παρ΄όλα αυτά έκανε καλές εκπομπές.

mats8282
12/05/2008, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Το τελευταιο σε ξενερωσε ματς8282 ε;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:



Σαν σωστο Νεφελιμ ειμαι αλλεργικος στον Λια*****λο


:lol: :rotflmao: :lol:

sergiosm
12/05/2008, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Άλλος ένας δημόσιος υπάλληλος που τον έστειλαν σπίτι του,

Βασικά τον στέλνουν κατευθείαν στα ιδιωτικά κανάλια, γιατί απλούστατα, όπως είπες

Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
έκανε καλές εκπομπές.
Το θέμα όμως είναι: γιατί να συνεχίσω να πληρώνω την ΕΡΤ όταν κόβει τις (ελάχιστες) εκπομπές που αξίζουν;;;

mats8282
12/05/2008, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Άλλος ένας δημόσιος υπάλληλος που τον έστειλαν σπίτι του, παρ΄όλα αυτά έκανε καλές εκπομπές.

Ναι βεβαια...Τυπικος ΔΥ....

O Στέλιος Kούλογλου είναι αρχισυντάκτης και παρουσιαστής του Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα, που βραβεύθηκε ως η καλύτερη ενημερωτική εκπομπή της ελληνικής τηλεόρασης για το 1998, 1999, 2000 και 2001.

Το 2000, η σειρά των εκπομπών για τον εμφύλιο πόλεμο στην Ελλάδα κέρδισε το βραβείο του καλύτερου ελληνικού ντοκιμαντέρ και το βραβείο "Eurocomenius" που απονέμεται στο καλύτερο ευρωπαϊκό ιστορικό ντοκιμαντέρ. Το ίδιο βραβείο απέσπασε το 2002 για το ντοκιμαντέρ «Ο Αγώνας του Θανάτου».

Είναι απόφοιτος του Πανεπιστημίου Αθηνών και σπούδασε δημοσιογραφία στο Παρίσι, στο Τόκιο και στην Ινδία.

Ξεκίνησε να δημοσιογραφεί το 1981 στο ANTI και αργότερα εργάστηκε ως πολιτικός συντάκτης στο "Βήμα". Διετέλεσε ανταποκριτής της εφημερίδας "Αυγή" στο Παρίσι και το 1989 εγκαταστάθηκε στην Μόσχα απ όπου κάλυψε τις εξελίξεις στην Σοβιετική Ένωση και τις άλλες πρώην σοσιαλιστικές χώρες για λογαριασμό του ραδιοσταθμού "Sky" και της εφημερίδας "Καθημερινή".

Τα χρόνια 1992-95 κάλυψε ως ειδικός απεσταλμένος τον πόλεμο στην πρώην Γιουγκοσλαβία.

Αρθρογραφεί σε περιοδικά και έχει γράψει 7 βιβλία. Το τελευταίο του βιβλίο («Μην πας ποτέ μόνος στο ταχυδρομείο»), είναι best seller με περισσότερα απο 35.000 αντίτυπα.


Σχεδον ανταξιος της Τατιανας θα ελεγα....

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

vestromas
12/05/2008, 23:14
Πιστευω οτι εχει ενοχλησει τους Αμερικανους, γιατι η εκπομπη τους εσφαζε με το βαμβακι. Περα απο αυτο ομως πια εξουσια θελει ενημερωμενους πολιτες;

sergiosm
12/05/2008, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Το τελευταίο του βιβλίο («Μην πας ποτέ μόνος στο ταχυδρομείο»), είναι best seller με περισσότερα απο 35.000 αντίτυπα.

και, παρεμπιπτόντως, είναι ΠΟΛΥ καλό.
το συστήνω ανεπιφύλακτα

sergiosm
12/05/2008, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
πια εξουσια θελει ενημερωμενους πολιτες;

Καμία.
και αυτό συμπεριλαμβάνει τους πάντες...

notakos600
12/05/2008, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Ναι βεβαια...Τυπικος ΔΥ....

O Στέλιος Kούλογλου είναι αρχισυντάκτης και παρουσιαστής του Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα, που βραβεύθηκε ως η καλύτερη ενημερωτική εκπομπή της ελληνικής τηλεόρασης για το 1998, 1999, 2000 και 2001.

Το 2000, η σειρά των εκπομπών για τον εμφύλιο πόλεμο στην Ελλάδα κέρδισε το βραβείο του καλύτερου ελληνικού ντοκιμαντέρ και το βραβείο "Eurocomenius" που απονέμεται στο καλύτερο ευρωπαϊκό ιστορικό ντοκιμαντέρ. Το ίδιο βραβείο απέσπασε το 2002 για το ντοκιμαντέρ «Ο Αγώνας του Θανάτου».

Είναι απόφοιτος του Πανεπιστημίου Αθηνών και σπούδασε δημοσιογραφία στο Παρίσι, στο Τόκιο και στην Ινδία.

Ξεκίνησε να δημοσιογραφεί το 1981 στο ANTI και αργότερα εργάστηκε ως πολιτικός συντάκτης στο "Βήμα". Διετέλεσε ανταποκριτής της εφημερίδας "Αυγή" στο Παρίσι και το 1989 εγκαταστάθηκε στην Μόσχα απ όπου κάλυψε τις εξελίξεις στην Σοβιετική Ένωση και τις άλλες πρώην σοσιαλιστικές χώρες για λογαριασμό του ραδιοσταθμού "Sky" και της εφημερίδας "Καθημερινή".

Τα χρόνια 1992-95 κάλυψε ως ειδικός απεσταλμένος τον πόλεμο στην πρώην Γιουγκοσλαβία.

Αρθρογραφεί σε περιοδικά και έχει γράψει 7 βιβλία. Το τελευταίο του βιβλίο («Μην πας ποτέ μόνος στο ταχυδρομείο»), είναι best seller με περισσότερα απο 35.000 αντίτυπα.


Σχεδον ανταξιος της Τατιανας θα ελεγα....

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Κάποια Έμυ Λιβανίου την ξέρεις?
Τι να λέμε τώρα για πτυχία, βιβλία κλπ
Για να μην αναφερθώ στην κ. Φαίη Σκορδά κλπ κλπ κλπ.

Συμφωνώ με τον Σέργιο , βαδίζει ολοταχώς για ιδιωτική τηλεόραση, βασικά για MEGA τον κόβω.

mats8282
12/05/2008, 23:27
Το οτι υπαρχουν και αλλοι καλοι δημοσιογραφοι δεν απαξιωνει τον συγκεκριμενο.....


Εχει κανει στα ιδιωτικα ΜΜΕ πολλα χρονια....Γιατι να μην ξαναπαει αμα τον αφησουν να δουλεψει?

ermiss
12/05/2008, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Ναι βεβαια...Τυπικος ΔΥ....

O Στέλιος Kούλογλου είναι αρχισυντάκτης και παρουσιαστής του Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα, που βραβεύθηκε ως η καλύτερη ενημερωτική εκπομπή της ελληνικής τηλεόρασης για το 1998, 1999, 2000 και 2001.

Το 2000, η σειρά των εκπομπών για τον εμφύλιο πόλεμο στην Ελλάδα κέρδισε το βραβείο του καλύτερου ελληνικού ντοκιμαντέρ και το βραβείο "Eurocomenius" που απονέμεται στο καλύτερο ευρωπαϊκό ιστορικό ντοκιμαντέρ. Το ίδιο βραβείο απέσπασε το 2002 για το ντοκιμαντέρ «Ο Αγώνας του Θανάτου».

Είναι απόφοιτος του Πανεπιστημίου Αθηνών και σπούδασε δημοσιογραφία στο Παρίσι, στο Τόκιο και στην Ινδία.

Ξεκίνησε να δημοσιογραφεί το 1981 στο ANTI και αργότερα εργάστηκε ως πολιτικός συντάκτης στο "Βήμα". Διετέλεσε ανταποκριτής της εφημερίδας "Αυγή" στο Παρίσι και το 1989 εγκαταστάθηκε στην Μόσχα απ όπου κάλυψε τις εξελίξεις στην Σοβιετική Ένωση και τις άλλες πρώην σοσιαλιστικές χώρες για λογαριασμό του ραδιοσταθμού "Sky" και της εφημερίδας "Καθημερινή".

Τα χρόνια 1992-95 κάλυψε ως ειδικός απεσταλμένος τον πόλεμο στην πρώην Γιουγκοσλαβία.

Αρθρογραφεί σε περιοδικά και έχει γράψει 7 βιβλία. Το τελευταίο του βιβλίο («Μην πας ποτέ μόνος στο ταχυδρομείο»), είναι best seller με περισσότερα απο 35.000 αντίτυπα.


Σχεδον ανταξιος της Τατιανας θα ελεγα....

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko:


Σωστός.... :beer: :beer: :beer: :beer:






Δεν έρχεστε μια μέρα να σας πάω μια βόλτα σε ΔΟΥ , ΙΚΑ, ΟΑΕΔ, Επιθεώρηση Εργασίας, να σας δείξω τι σημαίνει ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ....



παιδιά σόρυ αν είναι κάποιος δημόσιος υπάλληλος, αλλά σίγουρα έχετε φέρει στο μυαλό σας ήδη κάποιο συνάδελφο σας που έχεις τις προυποθέσεις....

notakos600
12/05/2008, 23:33
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
[B]Το οτι υπαρχουν και αλλοι καλοι δημοσιογραφοι δεν απαξιωνει τον συγκεκριμενο.....





Δεν νομίζω να εννοείς τη Λιβανίου και την Σκορδά, για πλάκα το έγραψα.

:lol: :lol: :lol: :lol:

mats8282
12/05/2008, 23:35
Εγω σοβαρολογω



:smokin:


ΥΓ Αλλα οπως ειπα και πριν Τατιανα δεν ειναι...

notakos600
12/05/2008, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Εγω σοβαρολογω



:smokin:


Τότε ένας μόνο τρόπος υπάρχει να ξεκαθαρίσουμε τις διαφορές μας.... μονομαχία μόλις χαράξει, τα όπλα τα διαλέγεις εσύ. :lol: :lol: :lol:

mats8282
12/05/2008, 23:48
:D :D :D :D :D


130582

notakos600
12/05/2008, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
:D :D :D :D :D


Με τι θα τα γεμίσουμε? Με σπορέλαιο Ουκρανίας φυσικά :lol: :lol: :lol:

700_Thespieis
12/05/2008, 23:56
Το θέμα όμως είναι: γιατί να συνεχίσω να πληρώνω την ΕΡΤ όταν κόβει τις (ελάχιστες) εκπομπές που αξίζουν;;; [/B][/QUOTE]

την ΕΡΤ την πληρωνουμε για να 8αυμαζουμε την Superleague και τον Χατζηγεωργιου στο Μπασκετ..

:yuck:

alximistis
13/05/2008, 00:04
Κρίμα... :( :(

LsKostas
13/05/2008, 00:09
ηταν αυτος που εν ετει 2002 αν θυμαμαι καλα
κανει μια εκπομπη καταπελτη για την 9/11 με αποδεικτικα στοιχεια και πρωτος στην Ελληνικη τηλεοραση θεμελιωνει την μεχρι τοτε "σεναριολογια" οτι οι Αμερικανοι οχι μονο ηξεραν αλλα δεν εκαναν τιποτα να αποτρεψουν το χτυπημα... :rolleyes:


Ακομα θυμαμαι που ειχα μεινει μπροστα απ το χαζοκουτι κοιταζοντας το ρεπορταζ-απιστευτα καυστικο αλλα και θεμελιωμενο με ατραντακτα στοιχεια-λεγοντας απο μεσα μου σε καθε διαφημιση που επεφτε "Τωρα θα τον κοψουν...δεν μπορει"


Απλα τα σεβη μου και του ευχομαστε καλη συνεχεια οπου και να παει
κυνηγωντας τους "Ταλιμπαν την δημοσιογραφιας" οπως πολυ σωστα ειχε πει καποτε

vangelis 64
13/05/2008, 00:13
Κρίμα ξεκρίμα Στέλιο μου και οι λοιποί,η τηλεόραση υπάρχει για να κοιμόμαστε.Αν ο σκοπός της ήταν να μάς αφυπνίσει(ή κάτι τέτοιο)θα το κλείνανε το μαγαζί.Νομίζω;

notakos600
13/05/2008, 00:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Κρίμα ξεκρίμα Στέλιο μου και οι λοιποί,η τηλεόραση υπάρχει για να κοιμόμαστε.Αν ο σκοπός της ήταν να μάς αφυπνίσει(ή κάτι τέτοιο)θα το κλείνανε το μαγαζί.Νομίζω;

Αν και καθιστός, ορθά ομιλείς.
Ποδόσφαιρα, θρησκείες και μίντια είναι το όπιο των λαών.

vangelis 64
13/05/2008, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Αν και καθιστός, ορθά ομιλείς.
Ποδόσφαιρα, θρησκείες και μίντια είναι το όπιο των λαών. Να σού πω.Το ποδόσφαιρο μια χαρά άθλημα είναι αν το δεις μη οπαδικά.Οι θρησκείες επίσης μια χαρά είναι αν τίς ψάξεις λίγο παραμέσα.
Αυτή η πουτάνα η τηλεόραση δεν παλεύεται με τίποτα!! :mad: :mad:

alximistis
13/05/2008, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Κρίμα ξεκρίμα Στέλιο μου και οι λοιποί,η τηλεόραση υπάρχει για να κοιμόμαστε.Αν ο σκοπός της ήταν να μάς αφυπνίσει(ή κάτι τέτοιο)θα το κλείνανε το μαγαζί.Νομίζω;


όχι φίλε μου!!! Δεν ξεκίνησε γι αυτόν το λόγο το χαζοκούτι! Ούτε υπάρχει για να κοιμόμαστε!!! Τώρα το πως έχει καταντήσει... άστο καλύτερα!!! Πονάνε οι αλήθειες. :(

vangelis 64
13/05/2008, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
όχι φίλε μου!!! Δεν ξεκίνησε γι αυτόν το λόγο το χαζοκούτι! Ούτε υπάρχει για να κοιμόμαστε!!! Τώρα το πως έχει καταντήσει... άστο καλύτερα!!! Πονάνε οι αλήθειες. :( Δεν διαφωνώ αλλά και η διάσπαση τού ατόμου για άλλο λόγο ξεκίνησε.....:sad:

alximistis
13/05/2008, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Δεν διαφωνώ αλλά και η διάσπαση τού ατόμου για άλλο λόγο ξεκίνησε.....:sad:


Πολύ σωστά! Πάρα πολύ σωστά! όπως λοιπόν φίλε μου δεν φταίει η διάσπαση έτσι δεν φταίει και το χαζοκούτι αλλά ΕΜΕΙΣ που το καταντήσαμε έτσι. Ας προσέχαμε. :(

mats8282
13/05/2008, 00:43
Λοιπον θα μαζευτουμε αυριο ολοι ΕΜΕΙΣ να διασπασουμε ενα ατομο να δουμε τι θα γινει....


Πωπω αυτο το εμεις....Εχω βαρεθει να το ακουω....


Κατσε ρε φιλε τι ειμαστε εμεις?Τι σημαινει εμεις?Εγω και εσυ?Εγω εσυ και ο vangelis64???Οι χρηστες του μοτο.γρ?Οι χρηστες ιντερνετ??Το GSR club Ολλανδιας???


Αμα ηταν τοσο απλο και φταιγαμε ΕΜΕΙΣ,ολο το κοινωνικο συνολο,θα τραβαγαμε μια επανασταση ετσι για το γαμωτο και θα τελειωνε η ιστορια...


Δεν φταιμε ΕΜΕΙΣ γενικα και αοριστα...Φταινε συγκεκριμενοι ανθρωποι και κεντρα εξουσιας για ολα αυτα...Εμεις φταιμε αμα πεταξουμε την γοπα απο το παραθυρο ή βαλουμε ελευθερη εξατμιση και ενοχλουμε τον κοσμο...Εμεις φταιμε σε πολυ περιορισμενο βαθμο και για πολυ λιγα πραγματα...

Παμε μετα...Εμεις φταιμε που βγαζουμε κυβερνησεις και επαγγελματιες λησταρχους πολιτικους στην κυβερνηση....Αυτη ειναι η μεγαλυτερη ευθυνη που εχουμε...

mats8282
13/05/2008, 00:45
Τι ειναι η ζωη...Τι ειναι ο ανθρωπος....Τι κανω 1:45 ακομα στο γραφειο....

vestromas
13/05/2008, 01:01
Kαλα το πας ματς8282. Ειναι θεμα χρονου να σηνειδητοποιησεις πιος φταιει πραγματικα, για ολα αυτα. Το σιγουρο ειναι πως δεν ειναι ανθρωπος, δεν πειναει δεν διψαη δεν νυσταζει και μας την εχει στημενη εδω και χιλιαδες χρονια να μας παρει ολους στην παρεα του. Η υπογραφη μου θα συνεχισει να δινει ελπιδα σε πιστους και απιστους. Οι μερες του αρχαιου εχθρου, ειναι μετρημενες.

Operater
13/05/2008, 01:04
Ο αρχέκακος και μισάνθρωπος όφις... :wacko:

mats8282
13/05/2008, 01:13
Κατι πρεπει να κανω με αυτο το nickname....Το εβαλα για να το θυμαμαι γιατι το εχω χρονια στο email μου και τωρα μου την δινει οταν με λενε mats8282.....



Σε ποιον πρεπει να απευθυνθω??


ΥΓ Εγω ομως νυσταζω....Αλλα με εχει πιασει και μια υπερενταση....Αλλο πραγμα...Δεν μπορω να σταματησω να κανω δουλεια...Ρε τον π@υστη τον νεφελιμ τι μου κανει...

vangelis 64
13/05/2008, 01:32
Φυσικά και φταίμε!Όπως πολύ σωστά είπες,ψηφίζουμε!Αντιλαμβανόμαστε τι σημαίνει αυτό;Γιατί χρειάζομαι αστυνομία,στρατό,δικαστικό σύστημα,νομοθεσία κι όλα αυτά;
Διότι έχω πειστεί ότι δεν μπορώ να κάνω κουμάντο στον εαυτό μου.Διότι ο mats θα με ληστέψει,ο alximistis θα μού πάρει τη θέση, οι Τούρκοι θα μάς σφάξουνε...φταίμε λοιπόν.

Όμως δεν φταίμε κιόλας!Δεν φταίμε διότι έχουμε διδαχθεί,άρα θεωρούμε σαν φυσιολογική την ύπαρξη όλων αυτών!!Όπως φυσιολογικό θεωρούμε το να αναπνέουμε και να τρωγωπίνουμε,το ίδιο συμβαίνει και με την ύπαρξη τών μορφών εξουσίας που γνωρίζουμε.
Είναι πλέον-εδώ και χιλιετηρίδες-αναπόσπαστο μέρος τού εαυτού μας.Έχουμε ιεραρχία,"τάξη"...χο!
Έκανα κάποτε μια ερώτηση στον εαυτό μου:Αν εγώ ο Βαγγέλης ο απλός πολίτης,που ζω στην Ελλάδα...στο Κονγκό....στην Αλάσκα...στο Περού....
...δεν έχω σκοπό να βλάψω τον διπλανό μου,αν δεν θέλω να σε εξαπατήσω,να σε εκμεταλλευτώ με όποιο κόστος,αν μπορέσω να καταλάβω ότι έχω μια πολύ μικρή ζωή να ζήσω,αν αντιληφθώ ότι προτιμώ το γέλιο από την κατάθλιψη,την αγωνία και τη στενοχώρια....
τι σκατά τούς θέλω όλους αυτούς από πάνω μου;
Δυστυχώς τούς θέλω!Τούς θέλω να μού φτιάξουνε σπίτι,να μού βρούνε να φάω και να πιω να μού πούνε το σωστό και το λάθος,να μού πούνε πόσο κάνει τί,να ξέρω τα όρια "ταχύτητας"...έμαθα να μην κουράζομαι πια.
Έμαθα ότι μπορώ να πατήσω μερικά κουμπάκια και τα όνειρα,που έχω τώρα,πραγματοποιούνται.Πληρώνω κάτι παραπάνω βέβαια αλλά κομμάτια να γίνει.
Τα όνειρα που είχα σαν παιδί,σαν έφηβος είναι δυσβάσταχτα.Πρέπει να κοπιάσω γι' αυτά και δεν γουστάρω.Βαριέμαι.....


(Κωλόκρασο,κωλόπαιδα)

mats8282
13/05/2008, 01:44
Χωρις οργανωμενες κοινωνιες δεν θα ειμασταν σε καλυτερη μοιρα απο τους πιθηκους....Αλλα την κοινωνια και τον κοσμο ετσι οπως ειναι σημερα να τα βρασω....


Ειναι οπως η τηλεοραση και η διασπαση του ατομου...Με αλλο σκοπο ιδρυσαμε τις οργανωμενες κοινωνιες που ζουμε μεχρι σημερα και αλλιως μας βγηκε :rolleyes:


ΥΓ Φερε λιγο κρασι και απο εδω....

vangelis 64
13/05/2008, 01:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Χωρις οργανωμενες κοινωνιες δεν θα ειμασταν σε καλυτερη μοιρα απο τους πιθηκους. Και οι πίθηκοι οργανωμένες κοινωνίες έχουνε.Κι όχι μόνο οι πίθηκοι αλλά το μεγαλύτερο μέρος τού οικοσυστήματος.
Κάτι άλλο μάς διαχωρίζει απ' όλ' αυτά.
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282

ΥΓ Φερε λιγο κρασι και απο εδω.... Η απάντηση στο παραπάνω.:lol: :lol:

Άει γεια μας!!:a51: :a51: :a33:

mats8282
13/05/2008, 02:08
Οργανωση απο οργανωση διαφερει.....


Ενταξει επαιξε ρολο και ο αντιχειρας :lol: :rotflmao: :lol:


:beer: :beer:


ΥΓ Παω σπιτι


:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

alximistis
13/05/2008, 03:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Λοιπον θα μαζευτουμε αυριο ολοι ΕΜΕΙΣ να διασπασουμε ενα ατομο να δουμε τι θα γινει....


Πωπω αυτο το εμεις....Εχω βαρεθει να το ακουω....


Κατσε ρε φιλε τι ειμαστε εμεις?Τι σημαινει εμεις?Εγω και εσυ?Εγω εσυ και ο vangelis64???Οι χρηστες του μοτο.γρ?Οι χρηστες ιντερνετ??Το GSR club Ολλανδιας???


Αμα ηταν τοσο απλο και φταιγαμε ΕΜΕΙΣ,ολο το κοινωνικο συνολο,θα τραβαγαμε μια επανασταση ετσι για το γαμωτο και θα τελειωνε η ιστορια...


Δεν φταιμε ΕΜΕΙΣ γενικα και αοριστα...Φταινε συγκεκριμενοι ανθρωποι και κεντρα εξουσιας για ολα αυτα...Εμεις φταιμε αμα πεταξουμε την γοπα απο το παραθυρο ή βαλουμε ελευθερη εξατμιση και ενοχλουμε τον κοσμο...Εμεις φταιμε σε πολυ περιορισμενο βαθμο και για πολυ λιγα πραγματα...

Παμε μετα...Εμεις φταιμε που βγαζουμε κυβερνησεις και επαγγελματιες λησταρχους πολιτικους στην κυβερνηση....Αυτη ειναι η μεγαλυτερη ευθυνη που εχουμε...



Το τελευταίο που γράφεις ή πιο σωστά τα δύο τελευταία που γράφεις στην ουσία αναιρούν τα προηγούμενα που λες. Αλλά όπως και εσύ είμαι πολύ πτώμα αυτήν την στιγμή. To be continued... :)

ermiss
13/05/2008, 03:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από 700_Thespieis
Το θέμα όμως είναι: γιατί να συνεχίσω να πληρώνω την ΕΡΤ όταν κόβει τις (ελάχιστες) εκπομπές που αξίζουν;;;

την ΕΡΤ την πληρωνουμε για να 8αυμαζουμε την Superleague και τον Χατζηγεωργιου στο Μπασκετ..

:yuck: [/B][/QUOTE]


Την Καλομοίρα ξέχασες. Και τις live επισκέψεις της που θα δείχνει η ΝΕΤ με ΟΛΑ τα μεσημεριανά και μη σε πατριάρχη, αρχιεπίσκοπο, πρωθυπουργό, Πρόεδρο Δημοκρατίας κλπ αν βγεί πρώτη....


Και για να μην ξεχνιόμαστε,
ΦΡΑΠΕΛΙΑ
ΕΞΩΓΉΙΝΟΙ http://www.youtube.com/watch?v=C_r6y27LkLc
ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ http://www.youtube.com/watch?v=lzaN8Tdt3Fc


Φανταστείτε τον Διευθυντή προγράμματος που είναι υπεύθυνος για τέτοιες εκπομπές να αποφασίζει για την εκπομπή του Κούλογλου

ermiss
13/05/2008, 03:50
eykairia gia neo poll :lol: :lol:

http://www.petitiononline.com/RWF1/petition.html

epp1640
13/05/2008, 04:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Ναι βεβαια...Τυπικος ΔΥ....

O Στέλιος Kούλογλου είναι αρχισυντάκτης και παρουσιαστής του Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα, που βραβεύθηκε ως η καλύτερη ενημερωτική εκπομπή της ελληνικής τηλεόρασης για το 1998, 1999, 2000 και 2001.

Το 2000, η σειρά των εκπομπών για τον εμφύλιο πόλεμο στην Ελλάδα κέρδισε το βραβείο του καλύτερου ελληνικού ντοκιμαντέρ και το βραβείο "Eurocomenius" που απονέμεται στο καλύτερο ευρωπαϊκό ιστορικό ντοκιμαντέρ. Το ίδιο βραβείο απέσπασε το 2002 για το ντοκιμαντέρ «Ο Αγώνας του Θανάτου».

Είναι απόφοιτος του Πανεπιστημίου Αθηνών και σπούδασε δημοσιογραφία στο Παρίσι, στο Τόκιο και στην Ινδία.

Ξεκίνησε να δημοσιογραφεί το 1981 στο ANTI και αργότερα εργάστηκε ως πολιτικός συντάκτης στο "Βήμα". Διετέλεσε ανταποκριτής της εφημερίδας "Αυγή" στο Παρίσι και το 1989 εγκαταστάθηκε στην Μόσχα απ όπου κάλυψε τις εξελίξεις στην Σοβιετική Ένωση και τις άλλες πρώην σοσιαλιστικές χώρες για λογαριασμό του ραδιοσταθμού "Sky" και της εφημερίδας "Καθημερινή".

Τα χρόνια 1992-95 κάλυψε ως ειδικός απεσταλμένος τον πόλεμο στην πρώην Γιουγκοσλαβία.

Αρθρογραφεί σε περιοδικά και έχει γράψει 7 βιβλία. Το τελευταίο του βιβλίο («Μην πας ποτέ μόνος στο ταχυδρομείο»), είναι best seller με περισσότερα απο 35.000 αντίτυπα.


Σχεδον ανταξιος της Τατιανας θα ελεγα....

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

:hypnotize :uplate: εσύ είσαι o wikimats.. :lol: τι να πω..κρίμα.. είναι που είναι λίγες οι σοβαρές εκπομπές.. ευτυχώς βλέπω λίγο εμπόλεμη ζώνη και κουτί της Πανδώρας ακόμα.. μέχρι να τις αντικαταστήσουν με κανένα άλλο σκουπίδι..ασφαλώς και η ΕΡΤ δεν μπορεί να ασχολείται με τέτοιες εκπομπές τώρα.. έρχεται eurovision.. εθνικό γεγονός.. :rolleyes:

the who
13/05/2008, 07:33
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
[B]Σωστός.... :beer: :beer: :beer: :beer:






Δεν έρχεστε μια μέρα να σας πάω μια βόλτα σε ΔΟΥ , ΙΚΑ, ΟΑΕΔ, Επιθεώρηση Εργασίας, να σας δείξω τι σημαίνει ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ....

Ελα στην ΕΤ1 να δεις τι σημαινει δημοσιος υπαλληλος.

stratosZX10
13/05/2008, 08:47
φιλοι μου ηρεμηστε ολα ηταν ανωθεν εντολες..........

ολοι καταλαβαινουμε τι σημαινει αυτο!

mats8282
13/05/2008, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Το τελευταίο που γράφεις ή πιο σωστά τα δύο τελευταία που γράφεις στην ουσία αναιρούν τα προηγούμενα που λες. Αλλά όπως και εσύ είμαι πολύ πτώμα αυτήν την στιγμή. To be continued... :)



:nono: :nono: :nono: :nono:


Εμεις φταιμε για την κυβερνηση και παλι αναλογα με την ψηφο μας....Το εμεις στις 2 τελευταιες σειρες ειναι το κοινωνικο συνολο....Το εμεις στην αρχη το αφηνω φλου....Τεσπα ειμουνα πτωμα και κομματια ...Και δεν εχω ξυπνησει ακομα.....Θα το διατυπωσω αμα πιω καφε....




:) :) :) :)

MikeG
13/05/2008, 11:40
:a28: :a28: :a31: :a31: :a31: :a31: :a57: :a56:

vangelis 64
13/05/2008, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
:a28: :a28: :a31: :a31: :a31: :a31: :a57: :a56: Oρίστε;:look: :confused:

mats8282
13/05/2008, 12:03
Μαλλον για του υπευθυνους στην ΕΡΤ λεει....


:rolleyes:

MikeG
13/05/2008, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Oρίστε;:look: :confused:

Για το κόψιμο της εκπομπής & τις αποφάσεις γενικά τη ΕΡΤ

Εντάξει τώρα?:winka:

vangelis 64
13/05/2008, 12:08
Με μπερδέψανε οι κίτρινες.:rotflmao: :rotflmao:

christosms
13/05/2008, 14:17
Για αυτο απο τοτε που βγηκαν τα ιδιωτικα η ΕΡΤ δεν εχει σταυρωση ακροματικοτητα, ολες τις αξιες εκπομπες λογω πολιτικων συμφεροντων τις κοβουν, δεν σκεφτονται εμας τους πολιτες που πληρωνουμε την ΕΡΤ χωρις τελικα να βλεπουμε τιποτα εκτος απο τις αθλητικες εκπομπες....

(καλυτερα να τα εδεινα να παρω κανενα αξεσουαρ για την καλη μου...):winka: :winka: :winka:

madox
13/05/2008, 14:30
αν κοιταξουμε λιγο λιγο γυρω μας και μετα ριξουμε μια ματια στο προγραμμα των ιδιωτικων καναλιων θα διαπιστωσουμε(οσοι τουλαχιστον ειναι σε θεση να βγαζουν συμπερασματα και να κανουν επιλογες)οτι εχουμε την τηλεοραση που μας αξιζει.Ο Κουλογλου ηταν too much για το elada.

TROOPER
13/05/2008, 14:33
αφου ηταν χωρις συνορα να παει στο εξωτερικο να κανει ρεπορταζ

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

byron
13/05/2008, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Σε ποιον πρεπει να απευθυνθω??

Στείλε πμ στον Julius, με το νέο nick που θέλεις να έχεις.

Operater
13/05/2008, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
....Ο Κουλογλου ηταν too much για το elada.

Μη γράφεις greeklish, δεν καταλαβαίνουμε!!!! :rotflmao: :rotflmao: :lol:

drow
13/05/2008, 15:56
κοψανε το πρακτορακι?
και ποιος θα κανει τωρα αντι-κομμουνιστικη προπαγανδα?
καποιον αλλον θα βρουν,ειμαι σιγουρος...τρεξε παπαχελα προλαβαινεις!
χμμμμ,ισως και ο πρετεντερης,δεν ειναι ασχημος..
να μας γραφεις κε πρακτορογλου.

TROOPER
13/05/2008, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
κοψανε το πρακτορακι?
και ποιος θα κανει τωρα αντι-κομμουνιστικη προπαγανδα?
καποιον αλλον θα βρουν,ειμαι σιγουρος...τρεξε παπαχελα προλαβαινεις!
χμμμμ,ισως και ο πρετεντερης,δεν ειναι ασχημος..
να μας γραφεις κε πρακτορογλου.

πες τα ρε μεγαλεεεεεεε

μαζι εισασταν στη σταζι, στη kgb, στη cia η δε θα μας πεις για να μην αποκαλυφθεις ???

drow
13/05/2008, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
πες τα ρε μεγαλεεεεεεε

μαζι εισασταν στη σταζι, στη kgb, στη cia η δε θα μας πεις για να μην αποκαλυφθεις ???


κατι επι του θεματος εχεις να πεις η θα μεινεις παλι στην ειρωνια?

TROOPER
13/05/2008, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
κατι επι του θεματος εχεις να πεις η θα μεινεις παλι στην ειρωνια?

θα μεινω στην ειρωνια.εσυ θα μου πεις που ξερεις οτι ειναι πρακτορας?

drow
13/05/2008, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
θα μεινω στην ειρωνια.εσυ θα μου πεις που ξερεις οτι ειναι πρακτορας?


οχι δεν θα σου πω,πιο ευκολα θα επειθα μια γιαγια οτι δεν υπαρχουν καλλικαντζαροι παρα εσενα για τα ρεπορταζ του πρακτορογλου.
και δεν εχω καμια διαθεση να μετατρεψω το θρεντ σε προσωπικη αντιπαραθεση.εχει ξανασυμβει και δεν μουαρεσε καθολου,αυτα.

TROOPER
13/05/2008, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
οχι δεν θα σου πω,πιο ευκολα θα επειθα μια γιαγια οτι δεν υπαρχουν καλλικαντζαροι παρα εσενα για τα ρεπορταζ του πρακτορογλου.
και δεν εχω καμια διαθεση να μετατρεψω το θρεντ σε προσωπικη αντιπαραθεση.εχει ξανασυμβει και δεν μουαρεσε καθολου,αυτα.

δεν ειναι αντιπαραθεση.

απλα μου τη σπαει το να βγαινεις εδω και να κατηγορεις εναν ανθρωπο για κατι χωρις να μπορει να απαντησει και οταν εγω κανω το ιδιο σε σενα in your face να αρχιζεις τους ελιγμους.

αν μη τι αλλο ειμαι πιο ευθης απο σενα που κατηγορεις χωρις να μπορει να μιλησει ο αλλος.

και τωρα εχεις κανενα στοιχειο για το οτι ειναι πρακτορας η απλα ειπες να πεις τη :a31: σου?
για να καταλαβω δλδ πως το βλεπεις το πραμα.

και για να μη χαλασει το θρεντ απαντησε μου σε πμ.

doctor x
13/05/2008, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
κοψανε το πρακτορακι?
και ποιος θα κανει τωρα αντι-κομμουνιστικη προπαγανδα?
καποιον αλλον θα βρουν,ειμαι σιγουρος...τρεξε παπαχελα προλαβαινεις!
χμμμμ,ισως και ο πρετεντερης,δεν ειναι ασχημος..
να μας γραφεις κε πρακτορογλου.
to οτι ενοχλησαν ΚΑΙ το ΚΚΕ καποιες εκπομπες του ειναι γεγονος.με την ιδια λογικη εχει κανει και αντιάμερικανικη προπαγανδα.ασχετα αν συμφωνουμε στο περιεχομενο καποιον εκπομπων να χαρακτηριζουμε καποιον ...πρακτορα ειναι και ευκολο και....ελληνικο!να το αποδειξουμε ειναι το δυσκολο οπως επισης και να μιλησουμε και λιγο σοβαρα!:wave2:

drow
13/05/2008, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από doctor x
to οτι ενοχλησαν ΚΑΙ το ΚΚΕ καποιες εκπομπες του ειναι γεγονος.με την ιδια λογικη εχει κανει και αντιάμερικανικη προπαγανδα.ασχετα αν συμφωνουμε στο περιεχομενο καποιον εκπομπων να χαρακτηριζουμε καποιον ...πρακτορα ειναι και ευκολο και....ελληνικο!να το αποδειξουμε ειναι το δυσκολο οπως επισης και να μιλησουμε και λιγο σοβαρα!:wave2:


ποιο ρεπορταζ να θυμηθω?
το συντροφοι ευτυχως ηττηθηκαμε?
το ρεπορταζ για το πολυτεχνειο και την πανσπουδαστικη 9?(ημαρτον πια!)
στο οτι μιλανε ολοι οι διεγραμμενοι και νυν πασοκοι?
ποτε εχει μιλησει καποιος απο το κκε σε εκπομπη του πρακτορογλου?

και κατι τελευταιο.η αντιμερικανικη προπαγανδα ειναι το μονο ευκολο,ο καθενας το κανει.
να μην αναφερω το τι εχει αναφερει για την κουβα και τους αντιφρονουντες που φυλακιζονται,βασανιζονται κλπ.ποσο αντιαμερικανικο ειναι αυτο?

MikeG
13/05/2008, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
ποιο ρεπορταζ να θυμηθω?
το συντροφοι ευτυχως ηττηθηκαμε?
το ρεπορταζ για το πολυτεχνειο και την πανσπουδαστικη 9?(ημαρτον πια!)
στο οτι μιλανε ολοι οι διεγραμμενοι και νυν πασοκοι?
ποτε εχει μιλησει καποιος απο το κκε σε εκπομπη του πρακτορογλου?

και κατι τελευταιο.η αντιμερικανικη προπαγανδα ειναι το μονο ευκολο,ο καθενας το κανει.
να μην αναφερω το τι εχει αναφερει για την κουβα και τους αντιφρονουντες που φυλακιζονται,βασανιζονται κλπ.ποσο αντιαμερικανικο ειναι αυτο?



Συγνώμη ρε φίλε αλλά μου θυμίζεις κλασικό τύπο της Πανσπουδαστικής... Α ρε παροπίδα.....
Κρίμα.

Φ.Α.Κ :winka:

Cpt. Haddock
13/05/2008, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
ποιο ρεπορταζ να θυμηθω?
το συντροφοι ευτυχως ηττηθηκαμε?
το ρεπορταζ για το πολυτεχνειο και την πανσπουδαστικη 9?(ημαρτον πια!)
στο οτι μιλανε ολοι οι διεγραμμενοι και νυν πασοκοι?
ποτε εχει μιλησει καποιος απο το κκε σε εκπομπη του πρακτορογλου?

και κατι τελευταιο.η αντιμερικανικη προπαγανδα ειναι το μονο ευκολο,ο καθενας το κανει.
να μην αναφερω το τι εχει αναφερει για την κουβα και τους αντιφρονουντες που φυλακιζονται,βασανιζονται κλπ.ποσο αντιαμερικανικο ειναι αυτο?

Όλα αυτά γιατι τον κάνουν πράκτορα;

Δλδ η διαφορετική άποψη δεν επιτρέπεται στην κοιτίδα της δημοκρατίας; :rolleyes:

ermiss
13/05/2008, 16:41
Επειδή δηλαδή καλύπτει πολλές οπτικές του το ρεπορτάζ και δεν είμαστε σε θέση να συμφωνήσουμε σε όλα, τον κάνει πράκτορα?


Δεν είναι Η ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΑΡΑ σίγουρα, αλλά πράκτορας απο που και ως που?

TROOPER
13/05/2008, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Όλα αυτά γιατι τον κάνουν πράκτορα;

Δλδ η διαφορετική άποψη δεν επιτρέπεται στην κοιτίδα της δημοκρατίας; :rolleyes:

ειπαμε ναιν !!!!!!!!!!!

και καλα θα κανουμε να σταματησουμε να γραφουμε γιατι θα χαρακτηριστουμε ως βοηθοι του πρακτορα !!!!!!!!

:cry:

Tpap
13/05/2008, 16:45
Ρε δροου, ο άνθρωπος είναι αριστερόφρων και οι περισσότερες εκπομπές του αριστερίζουν...

Θα μας τρελάνεις τώρα?

Τι αντικουμμουνιστής και πράκτορας και άλογα?

Το παλικάρι έβγαζε κάποια σωστά/λάθος πράγματα προς τα έξω...τροφή για σκέψη κ συζήτηση.

Και όπως είπαν άλλοι, μερικοί ΔΕΝ επιθυμούν ο απλός κόσμος να σκέφτεται και να προβληματίζεται.

ε, και το κλείσαν το μαγαζί...απλά πράγματα.

drow
13/05/2008, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Όλα αυτά γιατι τον κάνουν πράκτορα;

Δλδ η διαφορετική άποψη δεν επιτρέπεται στην κοιτίδα της δημοκρατίας; :rolleyes:

εσυ αποκαλεις αυτο δημοκρατια?σου φαινεται δημοκρατια?
και για να ξεκολλαμε στο τι ειναι πρακτορας,να εξηγηθω.
πρακτορας δεν ειναι αυτος που εχει licance to kill, η παει στην πρεσβεια των ηπα και εισπραττει το τσεκ καθε εβδομαδα,ουτε λεω στο οτι δεν συμφωνω σε τιποτα με τα ρεπορταζ που κανει.αλλου ειναι το θεμα οτι σε καθε ρεπορταζ οταν η εκπομπη τελειωνει σκοπος του ειναι να στρεψει την γνωμη του τηλεθεατη σε μια συγκεκριμενη οπτικη(με διαφορους τροπους),και αυτο εχει μεγαλη διαφορα με την αντικειμενικη παραθεση των γεγονοτων.Αυτο ειναι δημοκρατικο?

drow
13/05/2008, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Ρε δροου, ο άνθρωπος είναι αριστερόφρων και οι περισσότερες εκπομπές του αριστερίζουν...

Θα μας τρελάνεις τώρα?

Τι αντικουμμουνιστής και πράκτορας και άλογα?

Το παλικάρι έβγαζε κάποια σωστά/λάθος πράγματα προς τα έξω...τροφή για σκέψη κ συζήτηση.

Και όπως είπαν άλλοι, μερικοί ΔΕΝ επιθυμούν ο απλός κόσμος να σκέφτεται και να προβληματίζεται.

ε, και το κλείσαν το μαγαζί...απλά πράγματα.

ναι,εχει κανει πιο μεγαλη ζημια στην δεξια και απο τον βελουχιωτη!και το θεμα ειναι να εισαι αριστερος,οχι αριστεριζων

TROOPER
13/05/2008, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
το θεμα οτι σε καθε ρεπορταζ οταν η εκπομπη τελειωνει σκοπος του ειναι να στρεψει την γνωμη του τηλεθεατη σε μια συγκεκριμενη οπτικη(με διαφορους τροπους),και αυτο εχει μεγαλη διαφορα με την αντικειμενικη παραθεση των γεγονοτων.Αυτο ειναι δημοκρατικο?




Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
και το θεμα ειναι να εισαι αριστερος,οχι αριστεριζων

ε πες το οτι οι αριστεροι δεν ειναι αριστεροι αλλα αντικειμενικοι και ολοι οι αλλοι ειναι πρακτορες να το καταλαβουμε απο την αρχη, να μη το κανω και εγω θεμα....

:lol: :bigcry: :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

ermiss
13/05/2008, 16:58
Drow, όταν λες Πανσπουδαστική 9, μήπως εννοείς Πανσπουδαστική 8?

Αυτό δηλαδή...
http://www.kpad.gr/text/kinisi/Politehnio06/pansp8a-0.pdf

drow
13/05/2008, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Drow, όταν λες Πανσπουδαστική 9, μήπως εννοείς Πανσπουδαστική 8?

Αυτό δηλαδή...
http://www.kpad.gr/text/kinisi/Politehnio06/pansp8a-0.pdf

εχεισ δικιο ερμη,λαθος πανω στην βιασυνη,συγγνωμη

VegasKitty
13/05/2008, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
εσυ αποκαλεις αυτο δημοκρατια?σου φαινεται δημοκρατια?
και για να ξεκολλαμε στο τι ειναι πρακτορας,να εξηγηθω.
πρακτορας δεν ειναι αυτος που εχει licance to kill, η παει στην πρεσβεια των ηπα και εισπραττει το τσεκ καθε εβδομαδα,ουτε λεω στο οτι δεν συμφωνω σε τιποτα με τα ρεπορταζ που κανει.αλλου ειναι το θεμα οτι σε καθε ρεπορταζ οταν η εκπομπη τελειωνει σκοπος του ειναι να στρεψει την γνωμη του τηλεθεατη σε μια συγκεκριμενη οπτικη(με διαφορους τροπους),και αυτο εχει μεγαλη διαφορα με την αντικειμενικη παραθεση των γεγονοτων.Αυτο ειναι δημοκρατικο?


*license :look:

Tpap
13/05/2008, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
*license :look:

είδες πως μαθαίνεις...?

απλά λίγη προσπάθεια ήθελε..

VegasKitty
13/05/2008, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
είδες πως μαθαίνεις...?

απλά λίγη προσπάθεια ήθελε..


Μα ποιος σου ειπε οτι εχω προβλημα με τα Αγγλικα??? :confused:

Ουτε και με τα Ελληνικα εχω, απλα καπιοι μαλλον γραφουν λεξικα και τους
πειραζει αν καπιοι αλλοι δεν εχουν την καλυτερη ορθογραφια... :rolleyes:

Tpap
13/05/2008, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Μα ποιος σου ειπε οτι εχω προβλημα με τα Αγγλικα??? :confused:

εχμ...συμπάθα με.. :o
(και εγώ νόμιζα ότι διέκρινα βελτίωση..)






αλλά μετά είδα αυτό:


Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
........ καπιοι.............. καπιοι ... :rolleyes:

Operater
13/05/2008, 17:58
Hey....teacher....leave the kids alone!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΝΑΙΑΣ
13/05/2008, 18:11
Τελικα τα καταφεραμε.Για αλλη μια φορα ,απο αλλου ξεκινησαμε και αλλου καταληξαμε.Θαυμασια οραση που βλεπει παντα μονο το δεντρο και χανει το δασος.Οτι και να ηταν ο ανθρωπος σημασια ειχε οτι οι εκπομπες του μας ανοιγαν καπως τα τσιμπλομματα μας που εχουν τσιμεντωθει απο τα μεσημεριανολαιφ σταιλ σιλικονουχα ναρκωτικα.Κατι κινουσε το απολιθωμενο μας μυαλο.Προταση=αφου ολοι μας ψιλοσυμφωνουμε οτι αξιζε σαν εκπομπη και μιας και ολοι εχουμε πληκτρολογιο μπροστα μας,να στειλουμε την διαμαρτυρια μας κατ'ευθειαν στην ΕΡΤ,γιατι αν περασει ντουκου και αυτο,το επομενο ποιος ξερει τι θα ειναι.

MikeG
13/05/2008, 18:12
Ας συντάξει κάποιος μια διαμαρτυρία & στη συνέχεια μπορεί να την αποστείλει όποιος θέλει.
Επίσης μπορούμε να τη προωθήσουμε & μέσω blogs.

:wave2:

the who
13/05/2008, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
ναι,εχει κανει πιο μεγαλη ζημια στην δεξια και απο τον βελουχιωτη!και το θεμα ειναι να εισαι αριστερος,οχι αριστεριζων

Αριστερος με ποιου τα κριτηρια?Τα δικα σου,προσωπικα η κοματικα?Τα δικα μου?Τους αριστεριζοντες τι να τους κανουμε συντροφε?Να τους στειλουμε για αναμορφωση?
Οτι κι αν ειναι ο Κουλογλου (ο οποιος δεν μου ειναι ιδιαιτερα συμπαθης ) εκανε μια εκπομπη στην κρατικη (βλεπε κυβερνητικη) τηλεοραση που ειχε ερευνα και ποιοτητα.
Κατσε τωρα να βλεπεις Καλομοιρα και αθλητικα και να πληρωνεις καθε μηνα την ΕΡΤ.

mats8282
13/05/2008, 18:40
Απο κριτηρια αλλο τιποτα....πρεπει να εχουμε γυρω στις 1,000 διαφορετικες αριστερες οργανωσεις στην Ελλαδα....Μονο ο ΣΥΡΙΖΑ εχει 7-8


:lol: :rotflmao: :lol:

VegasKitty
13/05/2008, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Κατσε τωρα να βλεπεις Καλομοιρα και αθλητικα και να πληρωνεις καθε μηνα την ΕΡΤ.


E μα, τι λες τωρα... Αφου ακομα να ξεχρεωσουν την Eurovision που εγινε στην Ελλαδα.. :rolleyes: :yuck:

vestromas
13/05/2008, 18:58
Με την τροπη που πηρε η συζητηση, οφειλω να εκφρασω ενα προσωπικο συμπερασμα. Μερικοι αριστεροι, εχουν εξελιχθει, απο το πολυ νταντεμα τοσα χρονια, σε αρχιφασιστες. Εχουνε χασει τελειως το κριτιριο και την αντικειμενικοτητα τους. Ενας απο τους πιο προσγειωμενους και αντικειμενικους δημοσιογραφους, με πραγματικο ρεπορταζ, κατηγορειτε για πρακτορας, επειδη καποιου του φανηκε οτι σε καποια εκπομπη μεροληπτησε για κατι και τρεχα γυρευε. Και ολα αυτα την στιγμη, που η σαβουρα στην τηλεοραση εχει χτυπησει κοκινο. Αν ο Κουλογλου ειναι πρακτορας, τοτε ολοι αυτοι που ασχολουνται με την ζωη του Κουγια, τις Μ@λ@κιες του Λαζοπουλου και τα βυζια και το αναλαφρο μυαλο της Μενεγακη και της Καλομοιρας τι ειναι;

vangelis 64
13/05/2008, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
την ζωη του Κουγια, τις Μ@λ@κιες του Λαζοπουλου και τα βυζια και το αναλαφρο μυαλο της Μενεγακη και της Καλομοιρας τι ειναι; Δεν ξέρω,σειρά μου τώρα....
Ψηλός ψηλός καλόγερος και κόκκαλα δεν έχει.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VanDiemen
13/05/2008, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Δεν ξέρω,σειρά μου τώρα....
Ψηλός ψηλός καλόγερος και κόκκαλα δεν έχει.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:lol:

mats8282
13/05/2008, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Δεν ξέρω,σειρά μου τώρα....
Ψηλός ψηλός καλόγερος και κόκκαλα δεν έχει.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ο προαιωνιος εχθρος :confused:

ΙΠΠΕΑΣ
13/05/2008, 19:24
Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι στην κρατική τηλεόραση μπορούσε για πολύ χρόνο να ασκεί πραγματική δημοσιογραφία και ανεξάρτητα από τα οικονομικά συμφέροντα και τις εξουσίες. Αυτό γινόταν κυρίως γιατί από κόμπλεξ παρελθόντων δεκαετιών η κρατική τηλεόραση δεν ήθελε - μέχρι πρότινος τουλάχιστον - να περάσει στην κοινή γνώμη ότι το κράτος ελέγχει την θεματολογία και την παρεχόμενη πληροφορία της κρατικής τηλεόρασης.

Σε οποιοδήποτε τηλεοπτικό σταθμό και αν πάει επειδή οι αγαπημένοι μας καναλάρχες ( :yuck: ) έχουν τις καλύτερες σχέσεις δοσοληψίας με τους έχοντες την κάθε εξουσία(κυβερνηση, λοιπά κόμματα, ξένα κέντρα εξουσίας και ξένα οικ. συμφέροντα), δεν θα τον αφήσουν να κάνει την έρευνα όπως αυτός ξέρει να κάνει.

Θα αποτελέσει - μάλλον - άλλο ένα μεγαλοδημοσιογράφο που θα υπηρετεί το σύστημα παρέχοντας κατευθυνόμενη και σαφώς πλήρως ελεγχόμενη πληροφορία και θεματολογία, ενισχύοντας τα συμφέροντα αυτών που επιθυμούν οι πολίτες να αποτελούν άβουλη μάζα μίας σύγχρονης μεσαιωνικής κοινωνίας.

ΝΑΙΑΣ
13/05/2008, 20:08
ΙΠΠΕΑ συγχαρητηρια,το επιασες το νοημα.Αυτοι μονο με σατανικες διεργασιες ασχολουνται και οχι για κατι καλο.Ισως το μεθοδευαν καιρο.

madox
13/05/2008, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
κατι επι του θεματος εχεις να πεις η θα μεινεις παλι στην ειρωνια?



αυτο που γραφεις εσυ τι ειναι δηλαδη?:a26:

madox
13/05/2008, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
εσυ αποκαλεις αυτο δημοκρατια?σου φαινεται δημοκρατια?
και για να ξεκολλαμε στο τι ειναι πρακτορας,να εξηγηθω.
πρακτορας δεν ειναι αυτος που εχει licance to kill, η παει στην πρεσβεια των ηπα και εισπραττει το τσεκ καθε εβδομαδα,ουτε λεω στο οτι δεν συμφωνω σε τιποτα με τα ρεπορταζ που κανει.αλλου ειναι το θεμα οτι σε καθε ρεπορταζ οταν η εκπομπη τελειωνει σκοπος του ειναι να στρεψει την γνωμη του τηλεθεατη σε μια συγκεκριμενη οπτικη(με διαφορους τροπους),και αυτο εχει μεγαλη διαφορα με την αντικειμενικη παραθεση των γεγονοτων.Αυτο ειναι δημοκρατικο?



ελα παντογνωστη συνεχισε να προβληματιστουμε και αλλο

sorry but drugs dont work

sergiosm
13/05/2008, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
να μην αναφερω το τι εχει αναφερει για την κουβα και τους αντιφρονουντες που φυλακιζονται,βασανιζονται κλπ.ποσο αντιαμερικανικο ειναι αυτο?

δήλαδη αυτό τώρα είναι ψέμα ;;;


Δηλαδή να λέει μόνο για τους αμερικάνους (και καλά να τους κάνει), μη θίξει κάνα αριστερό.

Ας μη θυμηθούμε καλύτερα τον ... πατερούλη... και άλλα τέτοια


Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον ΝΑΙΑΣ
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από ΝΑΙΑΣ
Τελικα τα καταφεραμε.Για αλλη μια φορα ,απο αλλου ξεκινησαμε και αλλου καταληξαμε.Θαυμασια οραση που βλεπει παντα μονο το δεντρο και χανει το δασος[QUOTE]

alximistis
13/05/2008, 23:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Με την τροπη που πηρε η συζητηση, οφειλω να εκφρασω ενα προσωπικο συμπερασμα. Μερικοι αριστεροι, εχουν εξελιχθει, απο το πολυ νταντεμα τοσα χρονια, σε αρχιφασιστες. Εχουνε χασει τελειως το κριτιριο και την αντικειμενικοτητα τους. Ενας απο τους πιο προσγειωμενους και αντικειμενικους δημοσιογραφους, με πραγματικο ρεπορταζ, κατηγορειτε για πρακτορας, επειδη καποιου του φανηκε οτι σε καποια εκπομπη μεροληπτησε για κατι και τρεχα γυρευε. Και ολα αυτα την στιγμη, που η σαβουρα στην τηλεοραση εχει χτυπησει κοκινο. Αν ο Κουλογλου ειναι πρακτορας, τοτε ολοι αυτοι που ασχολουνται με την ζωη του Κουγια, τις Μ@λ@κιες του Λαζοπουλου και τα βυζια και το αναλαφρο μυαλο της Μενεγακη και της Καλομοιρας τι ειναι;


Μπράβο ρε φίλε!!! Έτσι ακριβώς!!! Τελικά οι "αριστεροί" έχουν πράγματι κάποιες στιγμές τις πλέον φασιστικές απόψεις. :(
μερολήπτησε όχι λάθος συγνώμη ήταν πράκτορας επειδή φιλοξένησε ανθρώπους κάποιος εκ των οποίων είπε ευτυχώς ηττηθήκαμε... τόλμησε να πει για την καταπίεση στην Κούβα... ξέχασε ο "σύντροφος" να αναφέρει επίσης πως τα έπαιρνε o Κούλογλου από την CIA το FBI την NSA ενώ είχε στενές επαφές με την Intelligence Service και την Μοσάντ!!!
Μία φράση του Πανούση την οποία έχω ξαναγράψει αρκετές φορές τα λέει όλα...

Κρίμα καπετάνιο... κρίμα... :(

ΥΓ Να μας κάνει ο "σύντροφος" drow μία περιγραφή για την "ελεύθερη" δημοσιογραφία στην πάλαι ποτέ Σοβιετική Ένωση και στις χώρες της ανατολικής ευρώπης... :(

MUSTILI
14/05/2008, 07:44
Το προβλημα μας ρε μαγκες ειναι τι ρολο βαραει ο Κουλογλου (Πραγματικα καλος και χρυσος αλλα το Lexus το διαφημισε:yuck: );
Ή το οτι τα λαμογια της ΕΡΤ, που στην ουσια την πληρωνουμε, θελωντας και μη εν ετει 2008 κοβει οτι γουσταρει ο προεδρος και αφηνει τον εμετο να βγαινει απο τις οθονες μας;

Κοφτε πια αυτη τη μαλακεια με την ορθογραφια, την CIA και την αριστερα σε καθε thread που ξεκινα μια σοβαρη συζητηση


φιλακια

mats8282
14/05/2008, 08:44
Και που ειναι το κακο να διαφημισει Lexus???

Δεν ειναι η Παπαρηγα...Ενας δημοσιογραφος ειναι...

Η σοβαρη κουβεντα αποκλειει την πολιτικη της διασταση???

Cpt. Haddock
14/05/2008, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
αλλου ειναι το θεμα οτι σε καθε ρεπορταζ οταν η εκπομπη τελειωνει σκοπος του ειναι να στρεψει την γνωμη του τηλεθεατη σε μια συγκεκριμενη οπτικη(με διαφορους τροπους),και αυτο εχει μεγαλη διαφορα με την αντικειμενικη παραθεση των γεγονοτων.Αυτο ειναι δημοκρατικο?

Δεν ξέρω αν αυτο ειναι δημοκρατικό, ομως ΔΕΝ ειναι δημοκρατικό να ΜΗΝ επιτρέπεις να ακουστεί αυτή η άποψη

:winka:

Τέλος απο μένα :wave2:

hidefnick
14/05/2008, 09:35
Χτες στο ΑΝΤ1 είχε μια εκπομπη με Κανάκη (Ράδιο Αρβύλα) την οποία την είδα για κανένα 10 λεπτο από το τέλος. Guest speaker μέσω τηλεφώνου ο πρόεδρας της ΕΡΤ και θέμα το κόψιμο της εκπομπής.

Μιλάμε αποφασίζομεν-διατάσομεν- έχουμε γούστο και ξέρουμε- και στην τελική έτσι μας αρέσει.

Καλό παιδί ο πρόεδρας, με στυλάκι ίδιο με τον νέο μέτοχο του βάζελου.

Γκολ και ξύλο λέμεεεεεεεεεεεεεεεεε

zoropatra
14/05/2008, 10:00
ζητω η δημοκρατικη χουντα!

:μουνια::μουνια::μουνια::μουνια::μουνια::μουνια::μουνια:: ουνια:
:μουνια::μουνια::μουνια::μουνια::μουνια::μουνια::μουνια:: ουνια:
:μουνια::μουνια::μουνια::μουνια::μουνια::μουνια::μουνια:: ουνια:
:μουνια::μουνια::μουνια::μουνια::μουνια::μουνια::μουνια:: ουνια: