PDA

View Full Version : Test Ride Aprilia 2008



Σελίδες : [1] 2

powerphot
29/03/2008, 20:12
Το Σαββάτο 10 και την Κυριακή 11 Μάη Η Aprilia Hellas μας καλεί στην Πίστα των Μεγάρων για ένα Test Ride σε όλα τα νέα μοντέλα της εταιρίας.

Περισσότερες πληροφορίες στo 210 6898290
και e-mail: panos_patakias@apriliahellas.gr


125489

gixxerpap
29/03/2008, 20:55
dorsoduro θα εχει?:wacko:

αμαν έχει, θα ερθουμε ...

αμα παλι δεν εχει ... ... ... θα έρθουμε !!!

powerphot
29/03/2008, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
dorsoduro θα εχει?:wacko:

αμαν έχει, θα ερθουμε ...

αμα παλι δεν εχει ... ... ... θα έρθουμε !!!

Ναι θα έχει κι απ' αυτό:D

gixxerpap
29/03/2008, 21:32
ε σ' αυτην την περιπτωση, θα ερθουμε ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

πες στον παναγιωτη να μου κρατησει ενα reserve:lol:

powerphot
29/03/2008, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ε σ' αυτην την περιπτωση, θα ερθουμε ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

πες στον παναγιωτη να μου κρατησει ενα reserve:lol:
Γιώργο πάρε τηλ να δηλώσεις γιατί μάλλον θα γίνει panic άμα δεν κάνεις αίτηση. :D

nikos force
30/03/2008, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Γιώργο πάρε τηλ να δηλώσεις γιατί μάλλον θα γίνει panic άμα δεν κάνεις αίτηση. :D san tis persines aitiseis ???? pou kaname aitisi kai stin ekthesi kai mesw tilefwnou ...kai apla sta megara den eixan idea !!!!

powerphot
30/03/2008, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
san tis persines aitiseis ???? pou kaname aitisi kai stin ekthesi kai mesw tilefwnou ...kai apla sta megara den eixan idea !!!!
Είπαν ότι φέτος θα είναι πιο οργανωμένα τα πράματα, για να δούμε...........:rolleyes:

byron
31/03/2008, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Είπαν ότι φέτος θα είναι πιο οργανωμένα τα πράματα, για να δούμε...........:rolleyes:

Η οργάνωση δεν αφορά τηλεφωνικό ραντεβού. Αφορά μόνο δήλωση ενδιαφέροντος για test ride και σε ποιά μηχανάκια.

Αν υπάρχει μεγάλη προσελευση, θα υπάρχει αναμονή.

road spirit
31/03/2008, 10:33
χτες στην έκθεση δήλωσα συμμετοχή

dorsoduro είπαν, ΔΕΝ θα έχει...

byron
31/03/2008, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
χτες στην έκθεση δήλωσα συμμετοχή

dorsoduro είπαν, ΔΕΝ θα έχει...

Μάλλον ΘΑ έχει.

(δεν είναι 100% σίγουροι) :D

reinmeister
31/03/2008, 12:58
λεω να ρθω κι εγω...(ευχομαι μονο να μην με δει κανας γνωστος...:eek: )

byron
31/03/2008, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
λεω να ρθω κι εγω...(ευχομαι μονο να μην με δει κανας γνωστος...:eek: )

Φίλε καλοδεχούμενος, αλλά επειδή ξέρω την απέχθεια σου σε ότι έχει λιγότερο από 150 ρόδα, ΔΕΝ θα έχουν το RSV 4 για τεστ.... :D :smokin:

reinmeister
31/03/2008, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Φίλε καλοδεχούμενος, αλλά επειδή ξέρω την απέχθεια σου σε ότι έχει λιγότερο από 150 ρόδα, ΔΕΝ θα έχουν το RSV 4 για τεστ.... :D :smokin:




:smilea: ...ξερεις επισης την λατρεια μου για τα V2...οποτε και με μιλλε θα το καταχαρω...αν και δεν νομιζω να αφησουν να πεσει "στιψιμο"?

οπως και να χει ,θα περασουμε καλα πιστευω...:beer:

byron
31/03/2008, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
:smilea: ...ξερεις επισης την λατρεια μου για τα V2...οποτε και με μιλλε θα το καταχαρω...αν και δεν νομιζω να αφησουν να πεσει "στιψιμο"?

οπως και να χει ,θα περασουμε καλα πιστευω...:beer:

Κοίτα....
Απ΄ότι άκουσα στην περυσινή εκδήλωση, δεν υπήρξε παρέμβαση στο πως να τα πας. Αν θέλει να το σκίσει κάποιος μέσα στην πίστα πιθανόν να μπορεί να το κάνει, αλλά δεν είναι Track Day.

powerphot
31/03/2008, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Κοίτα....
Απ΄ότι άκουσα στην περυσινή εκδήλωση, δεν υπήρξε παρέμβαση στο πως να τα πας. Αν θέλει να το σκίσει κάποιος μέσα στην πίστα πιθανόν να μπορεί να το κάνει, αλλά δεν είναι Track Day.

Εκτός του ότι δεν είναι trackday, μέσα στην πίστα είναι βέβαιο ότι θα βρεθούν "ταυτόχρονα" άτομα που κάθε ΣΚ πίνουν καφέ στα Μέγαρα, με άτομα που ακόμα δεν έχουν ανακαλύψει ακόμα ότι εκεί υπάρχει πίστα για μοτο.
Αρα....:rolleyes:

edit: εκτός αν υπάρξει κάποιος σχεδιασμός σχετικά με αυτό το θέμα.........

S705
01/04/2008, 19:59
Θα υπάρξει κάποια συνάντηση για ομαδική προσέλευση?
Όπως και την πρώτη φορά

powerphot
08/04/2008, 00:41
Οι πληροφορίες μου λένε ότι...........:D
Τα μοντέλα που θα διατεθούν για testride θα είναι:

tuono, shiver, dorso, mana, pegaso strada factory, pegaso trail factory, caponord, mille RSV, RS 125, SXV 55O, RXV 550 κι ολα τα σκουτερς! περισσότερα προσεχώς. :wave2:

byron
08/04/2008, 09:54
Όσοι δεν έχουν ήδη στείλει αίτηση, μπορούν να ποστάρουν εδώ με το nick τους,( με πμ το όνοματεπώνυμο τους) και τι μηχανάκια ενδιαφέρονται να οδηγήσουν.

Θα στείλω μια συγκεντρωτική λίστα στην aprilia, και θα προσπαθήσω όσο είναι δυνατόν να το οργανώσω προκειμένου να είναι όλοι ευχαριστημένοι.

odt
08/04/2008, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
λεω να ρθω κι εγω...(ευχομαι μονο να μην με δει κανας γνωστος...:eek: )


Θα έρθω εγώ ρε...:lol:

stako
08/04/2008, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Οι πληροφορίες μου λένε ότι...........:D
Τα μοντέλα που θα διατεθούν για testride θα είναι:

tuono, shiver, dorso, mana, pegaso strada factory, pegaso trail factory, caponord, mille RSV, RS 125, SXV 55O, RXV 550 κι ολα τα σκουτερς! περισσότερα προσεχώς. :wave2:

Θα είμαι εκεί! Μιλήσαμε και αλλού! :D

byron
08/04/2008, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Θα είμαι εκεί! Μιλήσαμε και αλλού! :D

Οκ. Όσοι είναι και στο apriliabikers.gr ας δηλώσουν εκεί για να μην υπάρξει κάποιο μπλέξιμο.

Η εκδήλωση είναι για 10 και 11 Μαϊου. Η συννενόηση είναι απαραίτητη προκειμένου να χωριστούν οι αναβάτες ανα ημέρα.

ΥΓ. Απ΄ότι έμαθα η aprilia θα ενημερώσει με SMS τους ενδιαφερόμενους για την ημέρα συμμετοχής τους

reinmeister
08/04/2008, 13:03
dorso,mille,rxv 550...:D

κωστα ετσι το λεω ρε,δεν θα παω τελικα...:yuck:

byron
08/04/2008, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
,rxv 550...:D


To ρίξαμε στα χώματα man, ή εννοείς το SXV;;

devil's animal
08/04/2008, 13:50
εγω εκανα και την αιτησουλα μου στη εκθεση, αλλα και αλλη μια εδω, δεν παιζει θεμα ετσι δεν ειναι??
:beer: :beer: :beer:



devil's animal SXV 550 (νομιζω στην εκθεση ειχα δηλωσει το 450 αλλα αμα δεν το εχουν, θα περιοριστω :hypnotize στο αλλο πιστολι)

:wave2:

powerphot
08/04/2008, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εγω εκανα και την αιτησουλα μου στη εκθεση, αλλα και αλλη μια εδω, δεν παιζει θεμα ετσι δεν ειναι??
:beer: :beer: :beer:



devil's animal SXV 550 (νομιζω στην εκθεση ειχα δηλωσει το 450 αλλα αμα δεν το εχουν, θα περιοριστω :hypnotize στο αλλο πιστολι)

:wave2:
Ναι αλλά μην "διπλοδηλώνετε" γιατί θα μπερδέψουν τα μπούτια τους και μετά θα λέτε........."μάπα οργάνωση είχε η Απρίλια".:smokin:

devil's animal
08/04/2008, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Ναι αλλά μην "διπλοδηλώνετε" γιατί θα μπερδέψουν τα μπούτια τους και μετά θα λέτε........."μάπα οργάνωση είχε η Απρίλια".:smokin:


Φωτη εχω στειλει ηδη π.μ. στο Βυρωνα με το ονοματεπωνυμο μου και το τηλ μου.

δεν νομιζω οτι ειναι δυσκολο να τσεκαριστει ενα ιδιο ονομα...
το πολυ πολυ να υπαρχει λιγοτερος κοσμος απ'οτι περιμενουν.


παντως νομιζω οτι ειναι καλυτερα να δηλωνεις 2 φορες παρα με την μια να εισαι στο μπαινω-δεν μπαινω.


ο Βυρωνας μπορει να γραψει στην λιστα που θα στειλει, διπλα στο ονομα μου *εχει δηλωσει και στην εκθεση*



:beer: :beer: :beer: :beer:

apav
08/04/2008, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
pegaso strada factory

Καινούργιο αυτό; :evil:

byron
08/04/2008, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Καινούργιο αυτό; :evil:

Περυσινό μοντέλο είναι


126849

reinmeister
08/04/2008, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
To ρίξαμε στα χώματα man, ή εννοείς το SXV;;

αυτο το περιεργο με τις στρηταδικες ροδες μωρε...:lol:

byron
08/04/2008, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
αυτο το περιεργο με τις στρηταδικες ροδες μωρε...:lol:

Οκ. Εχεις δηλώσει στην έκθεση;

reinmeister
08/04/2008, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Οκ. Εχεις δηλώσει στην έκθεση;

ντεν πηγκα στην εκτεση καρντια μο...

byron
08/04/2008, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ντεν πηγκα στην εκτεση καρντια μο...

Μίλα ρε μλκ...:mad:

Να σε δηλώσω ή όχι και για ποιά;;;

apav
08/04/2008, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Περυσινό μοντέλο είναι

:a11:

Αυτό ήθελα να αφήσω:


Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
pegaso trail factory

:evil:

byron
08/04/2008, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
:evil:

Νομίζω ότι έχει κάνει λάθος ο powerphot. Δεν υπάρχει Trial Factory

MIKE_16V
08/04/2008, 17:08
Aλλος ενας για το dorso:D + tuono
:D


Δεν δηλωσα στην εκθεση.


Να παρω τηλ. ή θα το κανοσισεις byron?

:wave2:

byron
08/04/2008, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Aλλος ενας για το dorso:D + tuono
:D


Δεν δηλωσα στην εκθεση.


Να παρω τηλ. ή θα το κανοσισεις byron?

:wave2:
θα το κανονίσω. Στείλε πμ με τα στοιχεία και κινητό. :wave2:

powerphot
08/04/2008, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Νομίζω ότι έχει κάνει λάθος ο powerphot. Δεν υπάρχει Trial Factory

Ναι sorry λάθος, απλά έρχεται σε νέα χρώματα και μοιάζει με το strada factory :D


126877

stako
09/04/2008, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Aλλος ενας για το dorso:D + tuono
:D


Δεν δηλωσα στην εκθεση.


Να παρω τηλ. ή θα το κανοσισεις byron?

:wave2:

Άντε ρε, να τα πούμε κι απο κοντά, μόνο στην Πεντέλη θα βρισκόμαστε?!? :D

MIKE_16V
09/04/2008, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Άντε ρε, να τα πούμε κι απο κοντά, μόνο στην Πεντέλη θα βρισκόμαστε?!? :D



Ειναι ωραιο λεμε το dorso:D



Ισως παιξει και καμια βολτα το σαββατο:winka:

Μιλαμε:wave2:

powerphot
09/04/2008, 10:09
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


126898

gavos
10/04/2008, 16:20
Που μπορώ να κάνω ένα test ride το shiver?

//sorry είδα το link στην πρώτη σελίδα

byron
10/04/2008, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
Που μπορώ να κάνω ένα test ride το shiver?

Εννοείς άμεσα; Αν ναι....http://www.aprilia.com.gr/index.asp?pathID=1_2_286&art=659

reinmeister
10/04/2008, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μίλα ρε μλκ...:mad:

Να σε δηλώσω ή όχι και για ποιά;;;

ΝΑΙ ΡΕ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΕ...ΝΑ ΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ...

mille-sxv(το μεγαλο)-dorso

gavos
10/04/2008, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εννοείς άμεσα; Αν ναι....http://www.aprilia.com.gr/index.asp?pathID=1_2_286&art=659

αχαχχααχ.. Ναι βρε άμεσα!! Για την ακρίβεια πολύ άμεσα.. Μόλις γύρισα από τη Μιχαλακοπούλου.. Που ενώ στο site λέει ότι είναι διαθέσιμο, πήγα εκεί και μου είπαν σε κάνα μήνα. Στην ερώτησή μου "γιατί στο site γράφετε ότι είναι διαθέσιμο;", με κοιτούσαν σαν να έπρεπε να το καταλάβω ότι δεν το εννοούσαν. Στην ερώτησή μου "πού μπορώ να κάνω ένα test ride με ένα αληθινό shiver?", μου απάντησαν ότι δεν έχουν ιδέα.. Ξενέρωσα άσχημα με την aprilia παρόλο που το shiver δε φταίει σε τίποτα.

byron
10/04/2008, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
αχαχχααχ.. Ναι βρε άμεσα!! Για την ακρίβεια πολύ άμεσα.. Μόλις γύρισα από τη Μιχαλακοπούλου.. Που ενώ στο site λέει ότι είναι διαθέσιμο, πήγα εκεί και μου είπαν σε κάνα μήνα. Στην ερώτησή μου "γιατί στο site γράφετε ότι είναι διαθέσιμο;", με κοιτούσαν σαν να έπρεπε να το καταλάβω ότι δεν το εννοούσαν. Στην ερώτησή μου "πού μπορώ να κάνω ένα test ride με ένα αληθινό shiver?", μου απάντησαν ότι δεν έχουν ιδέα.. Ξενέρωσα άσχημα με την aprilia παρόλο που το shiver δε φταίει σε τίποτα.

Ρομποτής στη Καλλιρόης, Αρμακόλας στην Εθνική Αντιστάσεως, , Global Αλεξάνδρας και Σουλτάτης Πατήσια έχουν σίγουρα !! :wave2:

gavos
11/04/2008, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ρομποτής στη Καλλιρόης, Αρμακόλας στην Εθνική Αντιστάσεως, , Global Αλεξάνδρας και Σουλτάτης Πατήσια έχουν σίγουρα !! :wave2:

Μόλις γύρισα από global Αλεξάνδρας και μου είπαν ότι ούτε εκεί είχαν διαθέσιμο. Κυκλοφορούν καθόλου αυτά τα shiver ή πλάκα έκανε η aprilia? :confused:

byron
11/04/2008, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
Μόλις γύρισα από global Αλεξάνδρας και μου είπαν ότι ούτε εκεί είχαν διαθέσιμο. Κυκλοφορούν καθόλου αυτά τα shiver ή πλάκα έκανε η aprilia? :confused:

Ρε φιλαράκι, περίμενε 2 λεπτά.....

byron
11/04/2008, 13:29
Αρμακόλας στην Ηλιουπόλεως 210-9707198, και Ρομποτής ΚΑΛΛΙΡΟΗΣ 65, 11763, Ν.ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΛ. 210-9243690

Πάρε τηλ. πριν πάς για να σου πουν.

byron
11/04/2008, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ρομποτής ΚΑΛΛΙΡΟΗΣ 65, 11763, Ν.ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΛ. 210-9243690


Αυρίο 11 το πρωϊ, με κράνος δίπλωμα και ταυτότητα αν επιλέξεις τον Ρομποτή. :wave2:

gavos
11/04/2008, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αυρίο 11 το πρωϊ, με κράνος δίπλωμα και ταυτότητα αν επιλέξεις τον Ρομποτή. :wave2:

Ευχαριστώ ρε συ.. Άμα έχω την κοπέλα μου μαζί (θέλει να δει πόσο άνετο είναι για πίσω) θα παίξει πρόβλημα λες; Δε θέλω να φάω άλλη ήττα γιαυτό το λέω! :D

byron
11/04/2008, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
Ευχαριστώ ρε συ.. Άμα έχω την κοπέλα μου μαζί (θέλει να δει πόσο άνετο είναι για πίσω) θα παίξει πρόβλημα λες; Δε θέλω να φάω άλλη ήττα γιαυτό το λέω! :D

Οχι δνε έχεις πρόβλημα. Αν σε ρωτήσουν αν είχες ραντεβού πες ναι για τις 11.

Πες μας εντυπώσεις μετά. :wave2:

gavos
12/04/2008, 15:05
Πρώτα απόλα να ευχαριστήσω τον byr0n, χωρίς αυτόν το test ride δε θα πραγματοποιούταν. Πήγα στις 11 τελικά στην Καλλιρόης. Ο τυπάς εκεί πέρα ήταν πολύ φιλικός, όπως έπρεπε δηλαδή, προωθούσε τα προιόντα που ηθελε να πουλήσει, και ταυτόχρονα προσπαθούσε να με φτιάξει.

Επί του πρακταίου, το shiver είναι πολύ ομορφότερο από κοντά, είναι κτήνος (με την καλή έννοια) δίνοντας την αίσθηση ότι θα είναι πολύ βαρύ στην οδήγηση. Η ποιότητα που αποπνέει δεν αντιλαμβάνεται από τις φωτογραφίες! Απλά καμία σχέση, δεν το πιστεύεις ότι κάνει 8000 ευρώ. Καβαλώντας το, το αισθάνθηκα πολύ ψηλό, το ίδιο και η κοπέλα μου. Γούσταρα την ηλεκτρονική μίζα, που θέλει μόνο ένα άγγιγμα και τα υπόλοιπα τα κάνει μόνη της. Το mode το κινητήρα ήταν στο T (touring) κάτι που δε με χαλούσε, για την ακρίβεια στην πόλη αν ήταν δικό μου μάλλον στο T θα το είχα κι εγώ, οπότε εκεί ήθελα να το τεστάρω.

Μιζιά, και omg :uplate: είναι αυτό V2 σίγουρα; Απλά 0 κραδασμοί, 0 όμως. Ένα μικρό lag στο άνοιγμα του γκαζιού, πράγμα αναμενόμενο λόγω του mode T. Η βαριά αίσθηση που σου δίνει στο μάτι απλά δεν υφίσταται μόλις ξεκινήσει το μηχανάκι. Κάθεσαι σχεδόν σαν σε supermoto, πολύ άνετη θέση οδήγησης θα τη χαρακτήριζα, ίσως πιο άνετη από του hornet μου. Ο ήχος αν και αισθητά φιμωμένος έχει κάτι από την καύλα του V2 όχι κάτι αξιομνημόνευτο όμως. Τα φρένα έχουν δύναμη αλλά είναι αρκετά προοδευτικά, κάτι που για το δικό μου τρόπο οδήγησης είναι πολύ καλό. Τον κινητήρα θα τον περίμενα πιο δυνατό χαμηλά, και λιγότερο δυνατό ψηλά, αλλά σε κάθε περίπτωση θα τον χαρακτήριζα πολύ δυνατό ακόμα και στο Τ, μετά τις 5.000 στροφές πετιόταν άσχημα μπροστά το μηχανάκι, ενώ ένα μικρό σκορτσάρισμα πριν τις 2.500 χιλιάδες έφευγε μέχρι να το αντιληφθείς.

Δυστυχώς στροφές δεν υπήρχαν στην περιοχή, παρά μόνο κάτι αστείες, με κακή άσφαλτο και αρκετή κίνηση, οπότε δεν έβγαλα κανένα συμπέρασμα για τις στροφές, παρόλαυτά γινόταν αισθητός ο πανεύκολος τρόπος με τον οποίο άλλαζε κατεύθυνση και η ευελιξία του, παρόλο που ήμουνα διπλός, ενώ και η κορώνα από τα ελαστικά που φορούσε μου φάνηκε πολύ ήπια. Στη Συγγρού αν δεν έβλεπα το 140 απλά δε θα πίστευα ότι ξεπέρασα τα 100 (ίσως φταίει που έτρεχαν αρκετά και οι γύρω μου γιαυτό), ήταν απίστευτα σταθερό για γυμνό. Το μπροστινό μου έδωσε την αίσθηση της χρυσής τομής στην προοδευτικότητά του, για πίστα θα είναι μάλλον μαλακό.

Επέστρεψα το μηχανάκι και πραγματικά δεν είχα κάτι αρνητικό στο μυαλό μου, προσπαθώντας να βρω κάτι ρωτούσα την κοπέλα μου αν της στράβωσε τίποτα, και μου είπε ότι ήταν γαμάτο και πιο άνετο από το hornet πίσω. Ο τυπάς εκεί μου είπε ότι δεν σκέφτονται να βγάλουν καμια έκδοση με fering, ωστόσο (προσωπική άποψη) πιστεύω πως σίγουρα θα βγάλουν αυτόν τον συνδυασμό κινητήρα-πλαίσιο σε μία έκδοση του στυλ Fazer αλλά απλά δε θα έχει τη λέξη shiver μέσα. Άλλωστε και το καινούριο 750 supermoto της aprilia σε αυτόν το συνδυασμό στηρίζεται και αναμένοται πολλά μοτοσυκλετάκια και γιατί όχι άλλωστε. Μπράβο πάντως στην aprilia που κατάφερε ένα μηχανάκι τόσο ολοκληρωμένο παραμένοντας 100% aprilia. Μακάρι να το οδηγούσα σε επαρχιακό δρόμο, φαινόταν πολύ διασκεδαστικό.

xiotis33
12/04/2008, 16:15
re paidia opoios paei as steilei kai se mas edw kanena video!:p
steilte kai ena sigekrimeno video me rs125 :smilea:
kala na perasete opoios paei :sun:

DimChios
19/04/2008, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
:D :D :D :D :D :D :D


Βυρωνα, απο τη πρωτη σειρα, το 1, το 3, και το 5!

Αντε και το Capo ετσι για τα ματια του κοσμου!

Ο,τι αρπαξουμε γιατι για ολα δε μας βλεπω να μας αφηνουν!

:D :smokin:


σου στελνω π.μ...

:beer: :beer: :beer:

Aggelos_SV
24/04/2008, 13:38
Εγώ θα ήθελα να κάνω test ride σε Tuono,RSV1000 και Shiver.

Και κάτι άλλο,ερχόμαστε με δέρματα ή με ''πολιτική'' περιβολή/ό,τι γουστάρουμε?

byron σου'ρχεται πμ με τα λοιπά μου στοιχεία.
:wave2:

btw,πολύ καλή κίνηση εκ μέρους σου να κλείνεις τα ραντεβού για τα test rides:a18: :a19:

byron
05/05/2008, 13:41
Το λεπόν.....

Μια μικρή ενημέρωση, για το πρόγραμμα.

Υπάρχει μια διαφοροποίηση σε σχέση με την αρχική πρόθεση του να δηλώνουμε τα μηχανάκια που θέλουμε να οδηγήσουμε, λόγω ΠΟΛΥ μεγάλου αριθμού ατόμων που έχει δηλώσει συμμετοχή.
Θα σας έρθει κάποιο SMS που θα αφορά υπενθύμιση της εκδήλωσης, και ουχί ¨καβάτζωμα¨μηχανακίου....:D

Μετα την έλευση σας στην πίστα, πηγαίνετε στην γραμματεία όπου συμπληρώνετε σε έντυπο ποιά μηχανάκια ενδιαφέρεστε να οδηγήσετε. Εχοντας πάρει αριθμο (-ους) συμμετοχής, περιμένετε την σειρά σας για την βολτίτσα διάρκειας 10΄΄ (χοντρικά 5 γύροι)

Ενδεικτικά θα υπάρχουν 6 shiver, 3 dorsoduro, 2 tuono, 5 mana μιας και υπήρχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον για test ride σε αυτά, προκειμένου να μην δημιουργηθεί μεγάλη λίστα αναμονής.

Τα γκρούπ θα είναι 10 ατόμων Χ 2 κάθε στιγμή με έναν διαχωρισμό μεταξύ τους, ενώ θα υπάρχει πλοηγός και σκούπα.

Ωρα προσέλευσης 10:00. Επομένως όσο ποιό νωρίς τόσο το καλύτερο.

:beer:

byron
05/05/2008, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Και κάτι άλλο,ερχόμαστε με δέρματα ή με ''πολιτική'' περιβολή/ό,τι γουστάρουμε?


Δεν είναι υποχρεωτικό να φοράμε δέρματα. Υποχρεωτικό είναι το κράνος, γάντια, μπότες και μπουφάν (cordura ή δέρμα)


Ααααα και το διπλωματάκι σας. Μην έρθει κάποιος με δίπλωμα 50αριού και θέλει να οδηγήσει Tuono.:D

DimChios
05/05/2008, 15:17
ερωτηση...

μια απο τις δυο μερες παμε ή και τις δυο κι οποτε παρουμε σειρα?

:confused:

byron
05/05/2008, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ερωτηση...

μια απο τις δυο μερες παμε ή και τις δυο κι οποτε παρουμε σειρα?

:confused:

Oxi ρε dim. Όποτε θες έρχεσαι. Όσο πιο νωρίς φαντάζομαι τόσο καλύτερα.

road spirit
06/05/2008, 12:51
θα κανονίσουμε απο εδω να πάμε παρέα ? ή να συναντηθούμε εκεί τεσπα....?

προτιμώ σάββατο (πιστεύω θα έχει λιγότερο κόσμο)

powerphot
06/05/2008, 13:31
"Η Απρίλια σε προσκαλεί να ζήσεις στις 10 και 11/5 ένα Σαββατοκύριακο με όλα τα μοντελα στην πίστα Μεγάρων.
Απο τις 10.00 το πρωί σε περιμένουμε"

Αυτό το SMS μόλις μου έφτασε. :rolleyes:

DimChios
06/05/2008, 14:41
ελαβα κι εγω sms!

Λοιπον, επειδη τη Κυριακη εχω "χωσιμο" :sick: :mad: εγω ψηνομαι για Σαββατο! Οποιοι ειναι (μιλησα με καποιους χτες στο Δελεαρ) να κλεισουμε ενα ραντεβου στο περιπτερο Χαιδαριου κατα τις 8:00-8:30 να πάμε...

:wave2:

powerphot
07/05/2008, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
..............να κλεισουμε ενα ραντεβου στο περιπτερο Χαιδαριου κατα τις 8:00-8:30 να πάμε...

:wave2:
Μη ξεχάσετε να πάρετε και τα βιβλιάρια ασθενείας μαζί για να πάρετε αριθμό
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ζεύκας
07/05/2008, 03:11
Έλαβα κ εγώ sms.Αν υπάρχει υπάρχει κανένας πρόθυμος (για όποια μέρα από τις 2) να με κουβαλήσει δεν θα αρνηθώ... :)

Aggelos_SV
07/05/2008, 08:55
Ωχ...και φέτος της Ποπης θα γίνεται:bigcry:

DimChios
07/05/2008, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Μη ξεχάσετε να πάρετε και τα βιβλιάρια ασθενείας μαζί για να πάρετε αριθμό
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:mad: τι εννοει το ποιητη?

Οτι ειμαστε αργοι??????

Ειπα να παω απο νωρις να πιω καφε ρε, οχι οτι θελω 1,30 ωρα να φτασω!

:lol: :lol: :lol:

road spirit
07/05/2008, 09:30
Dim και εγω για σάββατο ψήνομαι, θα μιλήσουμε μέχρι παρασκευή, αλλά οχι 8.30 ρε ... ειναι νωρίς ... :uplate: :a55:

Ζευκας, από που θα σε μαζέψουμε εσένα ?

byron
07/05/2008, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Dim και εγω για σάββατο ψήνομαι, θα μιλήσουμε μέχρι παρασκευή, αλλά οχι 8.30 ρε ... ειναι νωρίς ... :uplate: :a55:


8,30 είναι πολύ νωρίς. Το event ξεκινάει 10:00. :D

DimChios
07/05/2008, 09:44
ρε εσεις δεν ειπατε να ειμαστε εκει νωρις?

δε με νοιαζει εμενα!

Εγω θα παω κατα τις 8:30 περιπτερο να πιω καφε μιας και θα ειμαι καπακι απο δουλεια!
Αν αραξω σπίτι θα με παρει ο υπνος οποτε σχολαω, ερχομαι-αλλαζω και δρομο!

:D

byron
07/05/2008, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ρε εσεις δεν ειπατε να ειμαστε εκει νωρις?

δε με νοιαζει εμενα!

Εγω θα παω κατα τις 8:30 περιπτερο να πιω καφε μιας και θα ειμαι καπακι απο δουλεια!
Αν αραξω σπίτι θα με παρει ο υπνος οποτε σχολαω, ερχομαι-αλλαζω και δρομο!

:D

ok re man. Θα βρεις παρέα στη πίστα. Θα είμαι κατά τις 9:00 εκεί για τις ετοιμασίες. Πιθανόν να σε προλάβω στο περίπτερο. :wave2:

Ζεύκας
07/05/2008, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Ζευκας, από που θα σε μαζέψουμε εσένα ?

έχεις π.μ. :wave2:

bentouza
07/05/2008, 16:01
ξερουμε τι ωρα τελιωνει;;αν σκασω μυτη 19:00 παρα προλαβαινω;
μηπως επισης ξερουμε αν το RS θα ειναι ανοιχτο ή φιμωμενο;;:D

(ασχετο ειχα πετυχει περσι εναν με κοκκινη ολοσωμη και tuono-το πρωτο νομιζω-απο δω ειναι; )

byron
07/05/2008, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
ξερουμε τι ωρα τελιωνει;;αν σκασω μυτη 19:00 παρα προλαβαινω;
μηπως επισης ξερουμε αν το RS θα ειναι ανοιχτο ή φιμωμενο;;:D

(ασχετο ειχα πετυχει περσι εναν με κοκκινη ολοσωμη και tuono-το πρωτο νομιζω-απο δω ειναι; )

Η εκδήλωση θα διαρκέσει μεχρι τις 19:00. Τώρα αν προλαβαίνεις ή όχι........

Το RS 99% θα είναι ανοιχτό. Θα το ξέρω σίγουρα αύριο.

byron
08/05/2008, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Η εκδήλωση θα διαρκέσει μεχρι τις 19:00. Τώρα αν προλαβαίνεις ή όχι........

Το RS 99% θα είναι ανοιχτό. Θα το ξέρω σίγουρα αύριο.

Τελευταίο γκρούπ θα μπει στις 7 το απόγευμα. Το RS, óπως και το SXV-RXV θα είναι ανοιχτα...:wave2:

DimChios
09/05/2008, 13:18
τελικα εγω ειμαι μαλλον για Κυριακη! :sad:

το τηλεοπτικο εγινε Σαββατο τελικα απο Κυριακη...αν αντεξω και δε "σκασει" και τιποτα αλλη αγγαρεια...8:30 θα πινω καφε στο περιπτερο Χαιδαριου!

Οσοι το δειτε...

bentouza
09/05/2008, 23:56
ρε παιδες μιαν ερωτηση(byron!).αν δεν εχω δηλωσει συμετοχη υπαρχει περιπτωση να οδηγησω περιμενωντας ενα ανθρωπινο χρονικο διαστημα;ενα μηχανακι εχω και εγω αχτι(τα αλλα του χρονου:rotflmao: )

McTalas
10/05/2008, 03:36
το ειχα κανονισει για σαβατο πρωι, αλλα επεσε χωσιμο στην δουλεια..
δεν πειραζει του χρονου εχει ο θεος!!:D

byron
10/05/2008, 06:27
Για το RS δεν θα έχει τόσο πολύ κόσμο (φαντάζομαι). Λεπτομέρειες να σου πω δεν ξέρω όμως.

road spirit
10/05/2008, 18:49
πολλά μπράβο στους φίλους της απρίλια που προσφέρθηκαν να στηρίξουν την οργάνωση και να είναι εκει ολη μερα εξυπηρετώντας το κόσμο, byron, powerphot, και πολλά παιδιά απο το apriliabikers.gr

στα μειον της μέρας... η μεγάλη προσέλευση ... καλό για την απρίλια, κακό για όσους ήθελαν βόλτα :lol:

φτάσαμε 11 το πρώι με ζευκας και sogoku... για να έρθει η σειρα μου να οδηγήσω το shiver λίγο μετά τις 2 :bigcry:

επίσης είχα δηλώσει τουόνο και ντορσοντούρο... και στα δυο ειχα νούμερο 100 κάτι ... μέχρι τις 3 που φύγαμε απο τα μέγαρα τα νούμερα είχαν φτάσει κάπου στο 50 ... :bigcry: ε δεν αντέξαμε, φύγαμε...

το μίλε ήταν κλεισμένο ήδη απο τις 11 το πρωί όταν φτάσαμε...

byron
10/05/2008, 19:07
Λυπάμαι ρε παιδιά που δεν μπόρεσα να βοηθήσω με κάποιο τρόπο, αλλά γινόταν της μουρλής. Σύμφωνα με τον powerphot, έκαναν test ride γύρω στα 800 άτομα....

Road, περιμένατε πολύ ώρα βέβαια, αλλά μετά τις 4.00 έσπασε αρκετά ο κόσμος. Δεν ξέρω τι θα γίνει βέβαια αύριο, αλλά προβλέπεται ο ίδιος ή και περισσότερος κόσμος. Θα συμβούλευα όσους έρθουν αύριο, να είναι εκεί ή νωρίς το πρωϊ (μέχρι τις 10 για να έχουν ήδη δηλώσει), ή μετα τις 16.00

Καλά πήγε, αν και θα μπορούσαν να λείπουν κάποια απρόοπτα (2-3 πτώσεις) καθώς κάποιοι γρήγοροι έψαχναν κάθε ευκαιρία να ξεφύγουν απ΄τους πλοηγούς για να κάνουν την π@παριά τους...

Dimchios έχε υπ΄όψη σου ότι Capo δεν είχε. (αν και άλλα σε ενδιέφεραν)
Ζεύκα, οδήγησες Tuono?

catmaster
10/05/2008, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Λυπάμαι ρε παιδιά που δεν μπόρεσα να βοηθήσω με κάποιο τρόπο, αλλά γινόταν της μουρλής. Σύμφωνα με τον powerphot, έκαναν test ride γύρω στα 800 άτομα....

Road, περιμένατε πολύ ώρα βέβαια, αλλά μετά τις 4.00 έσπασε αρκετά ο κόσμος. Δεν ξέρω τι θα γίνει βέβαια αύριο, αλλά προβλέπεται ο ίδιος ή και περισσότερος κόσμος. Θα συμβούλευα όσους έρθουν αύριο, να είναι εκεί ή νωρίς το πρωϊ (μέχρι τις 10 για να έχουν ήδη δηλώσει), ή μετα τις 16.00



Καλό θα είναι να πάτε όσοι ενδιαφέρεστε το πρωί νωρίς για συμμετοχή και μετά τραβήξτε για βόλτα (η κάνα καφέ στην πάχη ... ) .... ο πολύς συνωστισμός δεν βοηθάει ούτε το staff που ταλαιπωρείται ούτε τον κόσμο που περιμένει ....

(αν δεν αλλάξουν τα σχέδια μάλλον θα τα πούμε αύριο κάτω το πρωί Βύρωνα ... )


:beer: :beer:



Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Καλά πήγε, αν και θα μπορούσαν να λείπουν κάποια απρόοπτα (2-3 πτώσεις) καθώς κάποιοι γρήγοροι έψαχναν κάθε ευκαιρία να ξεφύγουν απ΄τους πλοηγούς για να κάνουν την π@παριά τους...




:sick: :sick: έλεος με τη μαλακία που βαράει μερικούς ....


ps Η καντίνα είναι ανοιχτή η θα παίξει "σπαστός" το πρωί ;;;

billk
10/05/2008, 19:19
επειδή λόγω δουλειάς δεν θα πάω στο test ride, αν κάποιος οδηγήσει το dorsoduro ασ μας πει μια πρώτη γνώμη, κυρίως για την θέση οδήγησης (περισσότερο street ή ψηλή όπως τα υπόλοιπα supermoto) και ας βγάλει και καμμιά φώτο.
καλές βόλτες όσοι πάνε

road spirit
10/05/2008, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Λυπάμαι ρε παιδιά που δεν μπόρεσα να βοηθήσω με κάποιο τρόπο, αλλά γινόταν της μουρλής. Σύμφωνα με τον powerphot, έκαναν test ride γύρω στα 800 άτομα....

Road, περιμένατε πολύ ώρα βέβαια, αλλά μετά τις 4.00 έσπασε αρκετά ο κόσμος. Δεν ξέρω τι θα γίνει βέβαια αύριο, αλλά προβλέπεται ο ίδιος ή και περισσότερος κόσμος. Θα συμβούλευα όσους έρθουν αύριο, να είναι εκεί ή νωρίς το πρωϊ (μέχρι τις 10 για να έχουν ήδη δηλώσει), ή μετα τις 16.00

Καλά πήγε, αν και θα μπορούσαν να λείπουν κάποια απρόοπτα (2-3 πτώσεις) καθώς κάποιοι γρήγοροι έψαχναν κάθε ευκαιρία να ξεφύγουν απ΄τους πλοηγούς για να κάνουν την π@παριά τους...

Dimchios έχε υπ΄όψη σου ότι Capo δεν είχε. (αν και άλλα σε ενδιέφεραν)
Ζεύκα, οδήγησες Tuono?

το σκέφτηκα ότι θα έσπαγε ο κόσμος αλλά βαρεθήκαμε

όπως και να έχει, βύρωνα και powerphot και λοιποι :a18:

MIKE_16V
10/05/2008, 20:26
Οντως γινοταν χαμος!

Φτασαμε κατα τις 11.30 και καταφερα κατα τις 5 να κανω βολτα το dorso....για το tuono...δυστυχως δεν...αλλα δεν πειραζει...εχω βρει Factory φιλου:D


Ενα μπραβο αξιζει σε ολους τους ανθρωπους που δουλεψαν για το event, μιας και ηταν καλα οργανωμένο.

Παρατραγουδο.....ποσο εξυπνος μπορει να ειναι καποιος....ωστε να καταφερει να πεσει δυο φορες την ιδια μερα...με διαφορετικα μηχανακια
:dizzy:

GIXXERAKIAS
10/05/2008, 20:54
Γμτ ηθελα και γω να κανω τεστ ride το mille,shiver kai dorsoduro αλλα δεν μας εκατσε η φαση.:sad: :sad:

Το mille πιο πολυ γιατι μου αρεσει και ηθελα να δω πως ειναι στην πιστα σε ελιγμους και πως κουμπωνω γενικα πανω του.:winka:
Στην εκθεση που εκατσα πανω του μου φανηκε πολυ ογκωδες οταν εκαρσα πανω του και ψιλοξενερωσα.Γι'αυτο ηθελα να το οδηγησω για να παρω πιο ολοκληρωμενη αποψη. :winka:

powerphot
10/05/2008, 21:03
Μια παράκληση για όλους όσους πάνε αύριο στα Μέγαρα για να οδηγήσουν.(ξέρουν ποιοι)

Όταν η προτροπή της εταιρίας λέει...."κράνος, μπουφάν, και γάντια" να υποθέσω ότι δε σας νοιάζει καθόλου ο "αστράγαλος"?:dizzy:
Που πας με το ΝΙΚΕ και το PUMA μέσα στην πίστα με μηχανή που δεν την έχεις ξαναπλησιάσει?
Δεκάδες άτομα έτσι, κι αν συμβεί κάτι μετά θα ψάχνουμε να βρούμε αν φταίει η πίσσα της πίστας, ο από πίσω που τον έκλεισε, ο μπροστά που τον πέρασε, κι άλλα κουλά.

Το ότι ΔΕΝ είναι Track day αλλά Test Ride, δεν σημαίνει ότι μπορούμε να πάμε και με....πυτζάμες να οδηγήσουμε. :a24:

GIXXERAKIAS
10/05/2008, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Μια παράκληση για όλους όσους πάνε αύριο στα Μέγαρα για να οδηγήσουν.(ξέρουν ποιοι)

Όταν η προτροπή της εταιρίας λέει...."κράνος, μπουφάν, και γάντια" να υποθέσω ότι δε σας νοιάζει καθόλου ο "αστράγαλος"?:dizzy:
Που πας με το ΝΙΚΕ και το PUMA μέσα στην πίστα με μηχανή που δεν την έχεις ξαναπλησιάσει?
Δεκάδες άτομα έτσι, κι αν συμβεί κάτι μετά θα ψάχνουμε να βρούμε αν φταίει η πίσσα της πίστας, ο από πίσω που τον έκλεισε, ο μπροστά που τον πέρασε, κι άλλα κουλά.

Το ότι ΔΕΝ είναι Track day αλλά Test Ride, δεν σημαίνει ότι μπορούμε να πάμε και με....πυτζάμες να οδηγήσουμε. :a24:
Σωστοτατος!!:beer: :beer:

pipis
10/05/2008, 21:28
Εγω παντως δεν μπορω να πω πως ηταν οργανωμένοι.... πηγα 09:45 και μεχρι της 02:30 που εφυγα ηθελα αλλους τοσους αριθμους. Περιμενα ολη την ωρα μπροστα στο τραπεζι επειδη πηδαγαν αριθμους που δεν παρουσιάζονταν αλλα τιποτα. Επειδη μερικοι ειχαν παρει αριθμους απο ολα τα μοντελα απο νωρις, εμπαιναν μεχρι καποια ωρα μονο αυτοι στην πιστα. Ηταν 10 -15 ατομα που μεχρι της 13:00 ειχαν μπει 5-6 φορες και αλλοι ουτε μια. Το λαθος για εμενα ειναι που αφηναν να παρουν αριθμους για ολα τα μοντελα, και δεν εβαλαν ενα περιορισμό μεχρι 2-3.


Αλλα οι ανθρωποι ειναι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ!!!! εβλεπαν οτι οι αλλοι δεν εχουν μπει καθολου και δεν ελεγαν κατσε να περιμενουμε λιγο... ΟΧΙ!!! θα τα δοκιμασουμε ολα... ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ!!!!

Εφυγα χωρις να μπω στην πιστα... Οι διωργανωτες παντως ηταν παρα πολυ καλοι και εξυπηρετικοί!

Συμβουλη: Αν θελετε απλα να μπειτε στην πιστα και μονο, και οχι να δοκιμασετε καποιο συγκεκριμενο μοντελο. Παρτε για τεστ mana και shiver οπου εχουν 5-6 μηχανακια για τεστ και ερχεται η σειρα γρηγορα.
tuono εχουν 2
mille 1
dorso 2
Αυτα εχουν τεραστια αναμονη...

Και να πατε νωρις!!! 08:30!! αλλιως...

Byron ησουν κανενας απο αυτους που ελεγαν αριθμους εσυ?

Ζεύκας
10/05/2008, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ζεύκα, οδήγησες Tuono?

@ρχίδι@! :lol:

road spirit
10/05/2008, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
Εγω παντως δεν μπορω να πω πως ηταν οργανωμένοι.... πηγα 09:45 και μεχρι της 02:30 που εφυγα ηθελα αλλους τοσους αριθμους. Περιμενα ολη την ωρα μπροστα στο τραπεζι επειδη πηδαγαν αριθμους που δεν παρουσιάζονταν αλλα τιποτα. Επειδη μερικοι ειχαν παρει αριθμους απο ολα τα μοντελα απο νωρις, εμπαιναν μεχρι καποια ωρα μονο αυτοι στην πιστα. Ηταν 10 -15 ατομα που μεχρι της 13:00 ειχαν μπει 5-6 φορες και αλλοι ουτε μια. Το λαθος για εμενα ειναι που αφηναν να παρουν αριθμους για ολα τα μοντελα, και δεν εβαλαν ενα περιορισμό μεχρι 2-3.


Αλλα οι ανθρωποι ειναι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ!!!! εβλεπαν οτι οι αλλοι δεν εχουν μπει καθολου και δεν ελεγαν κατσε να περιμενουμε λιγο... ΟΧΙ!!! θα τα δοκιμασουμε ολα... ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ!!!!
είσαι λάθος

δε φταίει σε τίποτα η διοργάνωση αν εμφανίστηκαν 800 άτομα για τεστ ραιντ....

ούτε ειναι δυνατόν να εχουν αναρίθμητα μηχανάκια διαθέσιμα. ...

το ότι καποιος μπήκε 5-6 φορές, ήταν με 5-6 διαφορετικά μοντέλα , όσα δήλωσε δλδ... δεν σημαίνει οτι σου παίρνει τη σειρα απο το μοντέλο που είχες δηλώσει....

pipis
10/05/2008, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
είσαι λάθος

δε φταίει σε τίποτα η διοργάνωση αν εμφανίστηκαν 800 άτομα για τεστ ραιντ....

ούτε ειναι δυνατόν να εχουν αναρίθμητα μηχανάκια διαθέσιμα. ...

το ότι καποιος μπήκε 5-6 φορές, ήταν με 5-6 διαφορετικά μοντέλα , όσα δήλωσε δλδ... δεν σημαίνει οτι σου παίρνει τη σειρα απο το μοντέλο που είχες δηλώσει....

ειπα πως θα ηταν καλυτερο να ειχαν οριο 2-3 μηχανακια ετσι ωστε να εξυπηρετηθουν ολοι.. αυτο.
δεν ειπα πως ειχαν λιγα μηχανακια ουτε οτι μου οηραν την σειρα. φαντασου οτι αφου μπορουσαν να παρουν 10 χαρτακια οι σειρα του μοντελου αυξανοταν πολυ γρηγορα! ενω εαν δηλωνες 2 μηχανες θα επαιρνες αυτες που θα ηθελες να δοκιμασεις πραγματικα και οι αλλες θα ηταν ελευθερες για τους αλλους με τα διαφορετικα γουστα απο εσενα.

byron
10/05/2008, 21:48
[
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
ps Η καντίνα είναι ανοιχτή η θα παίξει "σπαστός" το πρωί ;;;

Υπάρχει catering για καφέ, αναψυκτικά και κανένα σουβλάκι απ΄την aprilia. (τσάμπα)

[
Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
Το λαθος για εμενα ειναι που αφηναν να παρουν αριθμους για ολα τα μοντελα, και δεν εβαλαν ενα περιορισμό μεχρι 2-3.

Byron ησουν κανενας απο αυτους που ελεγαν αριθμους εσυ?

όχι δεν ήμουν σε αυτό το κομμάτι. Εγώ και κάποια άλλα παιδιά οδηγούσαμε τα group.

Για αυτό που λες δεν έχεις άδικο, αλλά συνέβει. Υπάηρχαν άτομα που έπαιρναν για 5-6 μηχανάκια χαρτάκι. Δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει κάτι για αυτό όμως. Σου λέει ότι αυτά με ενδιαφέρουν και θέλω να τα οδηγήσω. Αν περιοριστούν οι επιλογές σε 2-3, θα γίνει ακόμα μεγαλύτερος χαμός μιας και όλοι θα ζητήσουν Dorso, Tuono, Mille, Shiver

Παιδιά υπήρχαν 22 μηχανάκια, τα περιζήτητα ήταν τα shiver (5 αλλά το ένα το διάλυσε ο γρήγορος), Tuono (2) και βέβαια Dorsoduro (2) που ήταν και μηχανάκια προπαραγωγής γιαυτό είχαν και ιταλικες πινακίδες. Ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα.

pipis
10/05/2008, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit

δε φταίει σε τίποτα η διοργάνωση αν εμφανίστηκαν 800 άτομα για τεστ ραιντ....


μου φενεται πολυ χλωμο να ηταν 800 ατομα. 800 συμμετοχες σε τεστ ραιντ ισως αλλα και παλι δυσκολο. Εγω επειδη μιλησα οταν εφευγα με καποιους απο τους διωργανωτες μου ειπαν οτι οι 400 ατομα ηταν μεχρι της 02:30 που εφυγα. και απο οτι διαβασα μετα εσπασε ο κοσμος..

lamoun
10/05/2008, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
τα περιζήτητα ήταν τα shiver (5 αλλά το ένα το διάλυσε ο γρήγορος)

Και τί γίνεται σε αυτή τη περίπτωση;

Θα πληρώσει την επισκευή;;; Όλο το μηχανάκι;;; Κάτι άλλο;;

road spirit
10/05/2008, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
ειπα πως θα ηταν καλυτερο να ειχαν οριο 2-3 μηχανακια ετσι ωστε να εξυπηρετηθουν ολοι.. αυτο.
δεν ειπα πως ειχαν λιγα μηχανακια ουτε οτι μου οηραν την σειρα. φαντασου οτι αφου μπορουσαν να παρουν 10 χαρτακια οι σειρα του μοντελου αυξανοταν πολυ γρηγορα! ενω εαν δηλωνες 2 μηχανες θα επαιρνες αυτες που θα ηθελες να δοκιμασεις πραγματικα και οι αλλες θα ηταν ελευθερες για τους αλλους με τα διαφορετικα γουστα απο εσενα.

μα πραγματικά ήθελα να οδηγήσω 5 !

(δεν κανω πλάκα)

και επίσης αν περιοριζοταν σε 2-3, θα γινόταν 100% αυτό που έγραψε ο βυρων, ολος ο κοσμος θα πηγαινε σε τουονο, μιλε, ντορσο... οπότε και πάλι αναμονη με τις ώρες ή και ακόμα χειρότερα, όπως έγινε με το μιλε, που ήδη απο τις 11 είχε κλείσει


τεσπα, το συμπέρασμα ειναι ενα


ο κοσμος γουστάρει απρίλια ! ολοι θελουν να τα οδηγήσουν!:cool:

pipis
10/05/2008, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
μα πραγματικά ήθελα να οδηγήσω 5 !

(δεν κανω πλάκα)

και επίσης αν περιοριζοταν σε 2-3, θα γινόταν 100% αυτό που έγραψε ο βυρων, ολος ο κοσμος θα πηγαινε σε τουονο, μιλε, ντορσο... οπότε και πάλι αναμονη με τις ώρες ή και ακόμα χειρότερα, όπως έγινε με το μιλε, που ήδη απο τις 11 είχε κλείσει


τεσπα, το συμπέρασμα ειναι ενα


ο κοσμος γουστάρει απρίλια ! ολοι θελουν να τα οδηγήσουν!:cool:

δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες.
αλλα καποια λυση θα πρεπει να βρουν...
τελος παντων.. τσαμπα ειναι ας μην κανουμε και παραπονα! Μπραβο στην Aprilia που δινει αυτην την ευκαιρια!
Του χρονου θα ξερω:D

byron
10/05/2008, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
μου φενεται πολυ χλωμο να ηταν 800 ατομα. 800 συμμετοχες σε τεστ ραιντ ισως αλλα και παλι δυσκολο. Εγω επειδη μιλησα οταν εφευγα με καποιους απο τους διωργανωτες μου ειπαν οτι οι 400 ατομα ηταν μεχρι της 02:30 που εφυγα. και απο οτι διαβασα μετα εσπασε ο κοσμος..

Το νούμερο το άκουσα από άτομο που ήταν στην διοργάνωση. προσωπικά μπήκα σίγουρα σε 15 group ως συνοδός (μπορεί και περισσότερα). Τα άτομα στα γκρουπ ήταν από 10 εως 20, και είχα το 1 στα 3. (Είμαστε 6-7 συνοδοί).

Όταν είπα ότι έσπασε ο κόσμος δεν ενοούσα πως δεν υπήρχαν γκρουπ. Απλά δεν έβλεπα τον χαμό του μεσημεριού.
Μακάρι να είχαν καμμιά 15αρια tuono-dorso-Mille να μην περίμενε ο κόσμος τόσο.
Αλλά παίδες πραγματικά δεν ξέρω τι καλύτερο θα μπορούσε να γίνει. Ο χρόνος του τεστ ήταν αρκετός (5 γύροι) γυρν'ωντας σε χρόνο 1.40 περίπου. Το πρόβλημα είναι ότι ο χρόνος ήταν νορμάλ για την πλειονότητα των αναβατών, αλλά σε κάθε γκρούπ υπήρχαν πολύ αργοί αναβάτες (και καλά έκαναν μιας και ήταν τεστ). Όταν βάζαμε πολλους μέσα, σχηματιζόταν πολύ σύντομα ένα τεράστιο τρενάκι με τον πλοηγό να φτάνει τη σκούπα σε 2-3 γύρους.
Όταν έμπαιναν 2 μικρότερα γκρούπ τα πράγματα ήταν χειρότερα. Η λύση ήταν να μπάινουν μαχ 10-12 άτομα, αλλά αυτό δημιουργεί καθυστερήσεις.

DimChios
11/05/2008, 06:58
ΒΕΝΖΙΝΗ ΚΑΠΟΥΤ!

ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΩ? :sad:

ΔΕ ΒΡΗΚΑ ΠΟΥΘΕΝΑ! :sick:

mizz
11/05/2008, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Και τί γίνεται σε αυτή τη περίπτωση;

Θα πληρώσει την επισκευή;;; Όλο το μηχανάκι;;; Κάτι άλλο;;

πράγματι, τι γίνεται;

συγχαρητήρια για τη διοργάνωση btw, πολύ καλή κίνηση

nikostz9
11/05/2008, 16:44
για πειτε παιδια κανεις που οδηγησε το dorsoduro τι λεει. :confused: