PDA

View Full Version : Δολοφονία μοτοσυκλετιστή από αστυνομικούς...



idomeneas
14/05/2008, 22:43
Απίστευτο και όμως αληθινό...
δείτε το...

http://www.youtube.com/watch?v=wE0uxZUDw7I

trigger
14/05/2008, 23:04
:mad:

blackbusa
14/05/2008, 23:43
και γιατι δολοφονια????εγω βλεπω ενα δημοσιο δρομο της λιθουανιας οπου καποιοι κανουν κοντρες (μαλλον)....αν πεταγοταν δηλαδη απλο αυτοκινητο....η μηχανη....η ποδηλατο....θα ηταν απλο ατυχημα????:rolleyes:

ermiss
14/05/2008, 23:58
Συφωνώ busa η μόνη διαφορά εδώ είναι ότι ίσως υπήρξε πρόθεση... Να βγεί κάθετα στο δρόμο και να κόψει την κυκλοφορία για να σταματήσει τις κόντρες....

p@nos
14/05/2008, 23:59
Παιδια οντως σοκαριστικο το βιντεο αλλα δε μπορω να διανοηθω πως οι αστυνομοι το εκαναν επιτηδες αυτο...

blackbusa
15/05/2008, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Συφωνώ busa η μόνη διαφορά εδώ είναι ότι ίσως υπήρξε πρόθεση... Να βγεί κάθετα στο δρόμο και να κόψει την κυκλοφορία για να σταματήσει τις κόντρες....


ρε φιλε δεν πιστευω οτι καποιος νοημων ανθρωπος θα πιστευε οτι ετσι θα εκοβε μια κοντρα....για οποιον ακουσει καλυτερα το βιντεο.....ακουγεται ενα φρεναρισμα αρκετα νωρις....απο το μπατσικο λογικα....γιατι κολλωσε και κολλησε ο οδηγος.....και ο μοτοσυκλετιστης μαλλον κολλησε και αυτος και αντι να φρεναρει κρατησε το γκαζι ανοιχτο.....ολοι οι αλλοι που πηραν χαμπαρι τι εγινε σταματησαν την επιτανχυση τους.....μηπως ειχαμε target fixation απο το θυμα???....γιατι λογικα χωρο αποφυγης προς τα δεξια ειχε.....και εσκασε στο πισω μερος του μπατσικου.....


:rolleyes:

maron
15/05/2008, 00:21
??????????
pou na ton patisei traino
gia na min pw gia oikogeneies klp
ithele den ithele
einai den einai mpatsos.


akou ekei troxaio

sergiosm
15/05/2008, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
και γιατι δολοφονια????εγω βλεπω ενα δημοσιο δρομο της λιθουανιας οπου καποιοι κανουν κοντρες (μαλλον)....αν πεταγοταν δηλαδη απλο αυτοκινητο....η μηχανη....η ποδηλατο....θα ηταν απλο ατυχημα????:rolleyes:

+ 1

όλα είναι θέμα ... οπτικής γωνίας
:wave2:

KaTaNaS
15/05/2008, 00:49
:sad: ο ανθρωπος διαλυμενος να λεει τα τελευταια του λογια :sad:


μου ρχεται να ξερασω απο την τραγικοτητα

idomeneas
15/05/2008, 00:49
το άτομο που κατέγραψε τη σκηνή το θεωρεί δολοφονία, το ίδιο και οι αυτόπτες μάρτυρες...
πιστεύω ότι γνωρίζουν το τι έγινε καλύτερα
από οποιονδήποτε...
και αυτό φαίνετε από την αντιδρασή τους...
αν προσέξετε οι αστυνομικοί είχαν στήσει μπλόκο
και έχουν και έναν μοτοσυκλετιστή μαζί τους,
και μάλλον του κόβουν κλήση...
μόλις είδαν τους άλλους να έρχονται πλακωμένοι
πεταχτηκαν στη μέση και έκοψαν τον δρόμο...
όταν ξεκινάνε οι μηχανές από το φανάρι το αυτοκίνητο είναι ακόμα σταματημένο, μόλις φτάνουν κάθετε
κάθετα στον δρόμο, ούτε καν οι ρόδες δεν είναι στριμένες...
Δεν έχω τίποτα γενικά με τους αστυνομικούς,
οι περισσότεροι είναι καλοί οικογενειάρχες άνθρωποι,
μία μειονότητα κομπλεξικών και απατεώνων είναι
που έχουν αμαβρώσει την αστυνομία...
Αλλά τέτοια καθάρματα θέλουν κρεμάλα...
Κρίμα το παλικάρι... :sad:

KaTaNaS
15/05/2008, 00:51
αν διαβασετε τα σχολια, ηταν η γιορτη της μοτοσυκλετας , ολοι δρομοι κλειστοι, οι μοτο παρελαυναν
αδιανοητο

blackbusa
15/05/2008, 01:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
αν διαβασετε τα σχολια, ηταν η γιορτη της μοτοσυκλετας , ολοι δρομοι κλειστοι, οι μοτο παρελαυναν
αδιανοητο

Ρε Σταυρο πια γιορτη????και ποιοι δρομοι κλειστοι???στο αντιθετο ρευμα ειχε σχετικα πυκνη ροη.....και σε αυτην που εγινε το ατυχημα (κατα εμε) μεχρι και λεωφορειο περασε.....μαλλον κλασσικος κοντροδρομος (βουτα,μαυρη,αυρα) που εγινε μ@λ@κια δυστηχως....

και επαναλαμβανω....κανενας ΝΟΗΜΩΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ δεν θα εκανε κατι τετοιο εσκεμμενα....αφου βλεπουμε και στο βιντεο τον αστυνομικο με το μουστακι να τα εχει χαμενα....λες και αμα του εκλεινε την μια λωριδα οπως λετε καποιοι για μπλοκο δεν ειχε αλλες 2 να την κοπανησει....απλα μαλλον νομιζε οτι δεν ερχοταν κανεις....η καλυτερα οτι προλαβαινε βλεποντας τις μηχανες μακρια....πως ολοι οι αλλοι κοψανε ταχυτητα???και ιδιος αυτος που ειναι στην μεσαια λωριδα???αν θελανε να τους μαζεψουνε δεν βλεπω την δυσκολια,γιατι στο καπακι εσκασαν αλλα 2-3 περιπολικα....αρα ηταν σιγουρα πολυ κοντα....δυστηχως κακια στιγμη....:(

Lupo
15/05/2008, 06:19
Δεν φαίνεται να είναι εντελώς κατά λάθος όμως.
Ίσως να μην είναι από πρόθεση αλλά από μ@λακία, το θέμα όμως είναι ότι,
ο μοτοσυκλέτιστής στην αριστερή λωρίδα επιτάχυνε και με διαφορά από τους άλλους.
Την ώρα που ακούγονται τα λάστιχα, έχει σχεδόν φτάσει, χωρίς να έχει περιθώρια αποφυγής.
:(

apav
15/05/2008, 11:27
Σε περίπτωση που κάποιος θα ήθελε περισσότερες πληροφορίες. LINK (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=51612&highlight=%E4%EF%EB%EF%F6%EF%ED%DF%E1)

ktm640lc4
15/05/2008, 11:27
Εμενα μου φανηκε οτι ηθελε να τον σκοτωσει παντως.

Βλεπεις οτι ερχεται μοτοσυκλετα και παρολαυτα βγαινεις;

maron
15/05/2008, 11:48
PROFANOS ENAS ASTYNOMIKOS POU PERNAEI ME KOKKINO KANONTAS ANASTROFI KAI SKOTONI KAPOIOUS ME TDR STHN VOULIAGMENIS EINAI TROXAIO ATYXHMA
ALOSTE OI ASTYNOMOI TOTE EIXAN ENTOLI GIA NA KATADIOKSOUN KAPOION.................


OLA EINAI OPWS TA VLEPEIS ALLA KALO EINAI NA KATHESE KAPOU ETSI OSTE NA VLEPEIS KALITERA KAI NA KATALAVAINEIS PERISOTERA


ETSI MPOREI NA EXOUME 2 DOLOFONOUS
ENAN GERO POU PERNAEI VRADIATIKA THN PARALIAKI
FORONTAS MAVRA KAI XORIS NA ELEGKSI KALA TON DROMO
KAI ENAN MOTOSYKLETISTI O OPOIWS (TREXEI) ME ILIGIODI TAXYTHTA (AYTO MPOREI NA EINAI APO 120KM EWS 300KM) ME FOTA + MIA EKSATMISI POU AKOUGETE PRIN KAN DEIS TA FOTA TOU........................SYGOURA KSERW POIWS EINAI O DOLOFONOS.
KAI H GIAGIA MOU KSEREI.



GIA TON GERO KSERW KAI GIA AYTO PREPEI NA PROSEXOUE
STHN PERIPTOSI PARAPANW OMWS H DIKAIOLOGIA POIA EINAI ?
TOU KOVO TON DROMO KAI VASIZOMAI STHN IKANOTITA TOU MOTOSYKLETISTI (SAN ODIGOU) OTI THA KATAFEREI NA ME APOFYGEI KAI NA SOTHEI?

ktm640lc4
15/05/2008, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron




STHN PERIPTOSI PARAPANW OMWS H DIKAIOLOGIA POIA EINAI ?
TOU KOVO TON DROMO KAI VASIZOMAI STHN IKANOTITA TOU MOTOSYKLETISTI (SAN ODIGOU) OTI THA KATAFEREI NA ME APOFYGEI KAI NA SOTHEI?

Αυτο ακριβως.

Αν ειναι καλος θα σωθει αν οχι θα πεθανει.

Δολοφονια....

latris mixanis
15/05/2008, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
και γιατι δολοφονια????εγω βλεπω ενα δημοσιο δρομο της λιθουανιας οπου καποιοι κανουν κοντρες (μαλλον)....αν πεταγοταν δηλαδη απλο αυτοκινητο....η μηχανη....η ποδηλατο....θα ηταν απλο ατυχημα????:rolleyes:

Πάνο αν προσέξεις ό δρόμος είναι μιας κατεύθυνσης, επίσης ο τρόπος που βγήκε το αστυνομικό όχημα δε δείχνει ότι ήθελε να κινηθεί προς τη σωστή κατεύθυνση :sick: , μάλλον δείχνει ότι ήθελε να τους σταματήσει προφανώς χωρίς να τους χτυπήσει.

Επίσης με τόσες μηχανής δε νομίζω να έκανα κόντρα.

Θα ήταν ένα ασυνείδητος οδηγός και τώρα είναι ένας ασυνείδητος οδηγός μπάτσος που θα έπρεπε να ξέρει τον κοκ και να μη θέτει σε κίνδυνο τους πολίτες.

:wave2:

blackbusa
15/05/2008, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Πάνο αν προσέξεις ό δρόμος είναι μιας κατεύθυνσης, επίσης ο τρόπος που βγήκε το αστυνομικό όχημα δε δείχνει ότι ήθελε να κινηθεί προς τη σωστή κατεύθυνση :sick: , μάλλον δείχνει ότι ήθελε να τους σταματήσει προφανώς χωρίς να τους χτυπήσει.

Επίσης με τόσες μηχανής δε νομίζω να έκανα κόντρα.

Θα ήταν ένα ασυνείδητος οδηγός και τώρα είναι ένας ασυνείδητος οδηγός μπάτσος που θα έπρεπε να ξέρει τον κοκ και να μη θέτει σε κίνδυνο τους πολίτες.

:wave2:


Ελενα μου...ειδα το βιντεο αρκετες φορες.....για να βγαλω την αποψη που εξεφρασα.....αν ηθελε να τους σταματησει η να κανει οτιδηποτε αλλο πιστευει ο καθενας......θα καθοταν στην μεση του δρομου....μαζι με τα αλλα 2-3 περιπολικα που ηταν εκει....και θα κανανε κανονικο μπλοκο....και οχι στην μια λωριδα απο τις 3 συνολικα....και δεν θα ειχε αυτο το σοκαρισμενο βλεμμα (ο τυπας με το μουστακι ειναι μαλλον).....καποιος που κανει κατι εσκεμμενα μετα ειναι χαρουμενος....οχι χαμενος....απλα πηγε να μπει στον δρομο ταχειας κυκλοφοριας και κολλησε...γιατι νομιζε οτι προλαβαινε να περασει πριν ερθουν τα μηχανακια....και μολις καταλαβε οτι δεν.....κοκκαλωσε τα φρενα....εξου και το στριγγλισμα....δολοφονος ειναι μια πολυ μεγαλη κουβεντα....σημαινει να σκοτωνεις καποιον με δολο...και δεν πιστευω να ηταν τοσο ΑΝΟΗΤΟΣ που θα πιστευε οτι ετσι θα τους σταματαγε....και μην μου πει καποιος οτι ποτε δεν πεταχτηκε καποιο αυτοκινητο απο εκει που δεν το περιμεναμε?????παρτε ολοι το dvdακι ασφαλης οδηγησης του 0300 να καταλαβετε καποια πραγματα....

αυτα απο εμενα και αφηνω καποιους να κραξουν τους μπατσουςγουρουνιαδολοφονοι γιατι τους γραφουν για κρανος/πινακιδα/κοκκινο/ταχυτητα/κλπ

υ.γ. ουτε εγω τους παω τους μπατσους οταν κανουν καταχρηση εξουσιας.....αλλα οταν με γραφανε απο μαλακια μου....δεν εφταιγαν αυτοι.....και ουτε το παιζω μαγκας εδω μεσα....και μπροστα τους κοτα και κλαψομ@υνι....

υ.γ.2 με τοσες μηχανες και τοσο κοσμο στο πεζοδρομιο (και με καμερα ο αλλος) μονο διεξαγωγη αυτοσχεδιων αγωνων και επειδηξης ικανοτητας οδηγησης ηταν.....μια γεφυρα ελειπε να λεμε οτι ειτανε και στην Βουτα.....

:wave2:

ktm640lc4
16/05/2008, 10:30
Ego pantos gia dolofonia to eida.

Mixanakia erxontai, oxi ntalikes.

Kai aftos pou erxete den einai o rossi, einai o ''babis'' o ''mitsos'' ''kostas'', enas aplos anthropos me aples dinatotites.

Stirixtike stin ikanotita tou na stamatisei. Den skeftike oti isos na min borei. Alla kai na min borei den trexei tipota......

afto skeftike pistevo ego....

blackbusa
16/05/2008, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Ego pantos gia dolofonia to eida.

Mixanakia erxontai, oxi ntalikes.

Kai aftos pou erxete den einai o rossi, einai o ''babis'' o ''mitsos'' ''kostas'', enas aplos anthropos me aples dinatotites.

Stirixtike stin ikanotita tou na stamatisei. Den skeftike oti isos na min borei. Alla kai na min borei den trexei tipota......

afto skeftike pistevo ego....


φιλαρακι ο Rossi δεν θα πηγαινε ΠΟΤΕ με τοσα σε εναν τετοιο δρομο....


φιλικα παντα


:wave2:

orangefactor
16/05/2008, 12:46
δολοφονια εν ψυχρω:a023:
οτι δικαιολογιες κ να ψαχνετε αυτο ειναι.για ποιο λογο να δικαιολογηθουν οι εν λογω σκατομπατσοι?ε?πρεπει να εισαι πυρηνικος επιστημονας για να καταλαβεις οτι αν κλεισεις τον δρομο σε μια μηχανη η οποια εχει μαζεψει αρκετα χμλ ο οδηγος της θα γινει κιμας??????:a31:
αλλα τι να λεμε εγω τωρα ε?αυτοι ρε παιδια καθονται κ βλεπουν τους βλακες τους αμερικανους στα americas most wanted,scariest police chases που κυνηγανε 20 περιπολικα ενα αμαξι για να το εμβολισουν κ νομιζαν τα παιδια οτι μπορει να πιασει το κολπο
;) :winka:
καλα εκαναν καλα εκανα...

epp1640
16/05/2008, 15:24
τραγικό το λάθος του αστυνομικού, δεν τους υπερασπίζομαι σε καμία περίπτωση, τραγικό και λυπηρό το αποτέλεσμα αλλά δεν μπορούμε να τα ρίχνουμε όλα στο περιπολικό..σε λίγο θα βγούμε και θα πούμε ότι ήταν και φυσιολογικό το ότι έκαναν κόντρες..άκου εκεί γιορτή..λυπάμαι που δεν έμαθε πριν να πάθει..ενήλικες είμαστε όλοι και κάνουμε τις επιλογές μας. όταν κάνεις κόντρες σε αστικό περιβάλλον νομίζω ότι είναι προφανές ότι με μαθηματική ακρίβεια εκεί θα οδηγηθείς. δηλαδή αν έβγαινε ένα παιδάκι με το ποδηλατάκι του και έσκαγε ο τύπος με το 1000 άρι πάνω του τι θα λέγαμε? το πιο λυπηρό είναι ότι οι περισσότεροι από αυτούς που είδατε, θα το ξανακάνουν και θα το ξανακάνουν μέχρι να κάνουν κακό στον εαυτό τους και στον συνάνθρωπο τους. όσον αφορά το τεχνικό κομμάτι τώρα, και εγώ το βλέπω ως target fixation με την μικρή εμπειρία που έχω στο δρόμο, οι υπόλοιποι κόβουν, ακόμα και ένα δύο που είναι πιο μπροστά από αυτόν και εκεί ακριβώς αυτός γκαζώνει και άλλο.. :(

epp1640
16/05/2008, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
τραγικό το λάθος του αστυνομικού, δεν τους υπερασπίζομαι σε καμία περίπτωση, τραγικό και λυπηρό το αποτέλεσμα αλλά δεν μπορούμε να τα ρίχνουμε όλα στο περιπολικό..σε λίγο θα βγούμε και θα πούμε ότι ήταν και φυσιολογικό το ότι έκαναν κόντρες..άκου εκεί γιορτή..λυπάμαι που δεν έμαθε πριν να πάθει..ενήλικες είμαστε όλοι και κάνουμε τις επιλογές μας. όταν κάνεις κόντρες σε αστικό περιβάλλον νομίζω ότι είναι προφανές ότι με μαθηματική ακρίβεια εκεί θα οδηγηθείς. δηλαδή αν έβγαινε ένα παιδάκι με το ποδηλατάκι του και έσκαγε ο τύπος με το 1000 άρι πάνω του τι θα λέγαμε? το πιο λυπηρό είναι ότι οι περισσότεροι από αυτούς που είδατε, θα το ξανακάνουν και θα το ξανακάνουν μέχρι να κάνουν κακό στον εαυτό τους και στον συνάνθρωπο τους. όσον αφορά το τεχνικό κομμάτι τώρα, και εγώ το βλέπω ως target fixation με την μικρή εμπειρία που έχω στο δρόμο, οι υπόλοιποι κόβουν, ακόμα και ένα δύο που είναι πιο μπροστά από αυτόν και εκεί ακριβώς αυτός γκαζώνει και άλλο.. :(

και κάτι ακόμα, πιστεύετε ακόμα ότι ο αστυνομικός το έκανε επίτηδες? εγώ δεν ξέρω πολλούς ανθρώπους που στα καλά καθούμενα θα ήθελαν να φορτώσουν μία ζωή στην συνείδηση τους.. ας είμαστε λίγο λογικοί..

sergiosm
16/05/2008, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas
το άτομο που κατέγραψε τη σκηνή το θεωρεί δολοφονία, το ίδιο και οι αυτόπτες μάρτυρες...
πιστεύω ότι γνωρίζουν το τι έγινε καλύτερα
από οποιονδήποτε...
και αυτό φαίνετε από την αντιδρασή τους...
Οι αυτόπτες μάρτυρες είναι και οι αστυνομικοί.
Αυτοί λες αυτοί να έχουν την ίδια άποψη με τους μοτοσυκλετιστές;
Δεν νομίζω.



Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas
και αυτό φαίνετε από την αντιδρασή τους...
να λυντσάρουν το μπάτσο.
Πρόκειται για αντίδραση όχλου - κακά τα ψέμματα.


Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas
αν προσέξετε οι αστυνομικοί είχαν στήσει μπλόκο
γεγονός που γνωρίζουν ΟΛΟΙ όσοι βρίσκονται εκεί και παρόλα αυτά συνεχίζουν την κόντρα


Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas
μόλις είδαν τους άλλους να έρχονται πλακωμένοι
πεταχτηκαν στη μέση και έκοψαν τον δρόμο...
όταν ξεκινάνε οι μηχανές από το φανάρι το αυτοκίνητο είναι ακόμα σταματημένο, μόλις φτάνουν κάθετε
κάθετα στον δρόμο, ούτε καν οι ρόδες δεν είναι στριμένες...
Εμένα πάλι από όσο βλέπω στο βίντεο, μου φαίνεται ότι το περιπολικό βγήκε πριν καν ξεκινήσει να επιταχύνει η μηχανή και ήταν ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟ όταν αυτή έπεσε πάνω του.


Είναι σαφές ότι γίνεται κόντρα και ότι η αστυνομία πήγε για να τη σταματήσει.
Χάθηκε ο έλεγχος και ορίστε τα αποτελέσματα

Z-rider
04/06/2008, 21:45
Paidia_k_o_mpatsos_thima_einai.
Thima_kapion_skatomialon_pou_kanoun_kontres_se_tetoious
dromous.................................
KSEKOLATE_an_den_ginotan_kontres(h_oti_alo_paranomo)
den_tha_pathene_kanenas_tipota.

<<σκατομπατσοι>>............tetioi_xaraktirismoi_feneronoun_
to_kolima_merikwn.

epp1640
04/06/2008, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-rider
Paidia_k_o_mpatsos_thima_einai.
Thima_kapion_skatomialon_pou_kanoun_kontres_se_tetoious
dromous.................................
KSEKOLATE_an_den_ginotan_kontres(h_oti_alo_paranomo)
den_tha_pathene_kanenas_tipota.

<<σκατομπατσοι>>............tetioi_xaraktirismoi_feneronoun_
to_kolima_merikwn.

+1 τα είπα και πιο πάνω..αλλά μία άσχετη ερώτηση..από consolα γράφεις? :look:

Lupo
04/06/2008, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-rider
Paidia_k_o_mpatsos_thima_einai.
Thima_kapion_skatomialon_pou_kanoun_kontres_se_tetoious
dromous.................................
KSEKOLATE_an_den_ginotan_kontres(h_oti_alo_paranomo)
den_tha_pathene_kanenas_tipota.

<<σκατομπατσοι>>............tetioi_xaraktirismoi_feneronoun_
to_kolima_merikwn. Στα μισά, συμφωνώ.
Ιδιαίτερα στους χαρακτηρισμούς.
Εκεί που διαφωνώ είναι ότι , αν κάποιος μοτοσυκλετιστής , πήγαινε με λιγότερα χιλιόμετρα, και δεν έκανε κόντρα, αλλά ένα αυτοκίνητο πεταγόταν μπροστά του κάθετα, σε απόσταση που δεν του άφηνε πολλά περιθώρια ν'αντιδράσει.
Ποιός θα ήταν ο φταίχτης?
Στο βίντεο είναι μία αναλογία του παραπάνω. Αναλογικά περισσότερα τα χιλιόμετρα του μοτοσυκλετιστή με την απόσταση που είχε περιθώριο ν'αντιδράσει.
Και το παραπάνω είναι τουλάχιστον καθημερινός φόβος όλων των οδηγών.
Όπως πχ. ένα αυτοκίνητο αν του κόψει ξαφνικά και κάθετα τον δρόμο μία νταλίκα χωρίς περιθώριο ν'αντιδράσει.
Ποιος φταίει κι εδώ?
Δεν έχει να κάνει με το επάγγελμα, αλλά η κίνηση κατ'εμέ ήταν δολοφονική.

Z-rider
05/06/2008, 17:32
Nai_an_petagotan_ena_aftokinito_to_idio_tha_ginotan.
Alla_den_tha_htan_o_Mpatsos_pou_tha_prospathouse_
na_tous_empodisei_gia_na_apotrepsi_tetoia_pragmata.





apo_xalasmeno_laptop_grafo_paidia_giafto_k_ta_kena_
me_pavles........................laptop_DUCATI.:rotflmao:

epp1640
05/06/2008, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-rider
Nai_an_petagotan_ena_aftokinito_to_idio_tha_ginotan.
Alla_den_tha_htan_o_Mpatsos_pou_tha_prospathouse_
na_tous_empodisei_gia_na_apotrepsi_tetoia_pragmata.





apo_xalasmeno_laptop_grafo_paidia_giafto_k_ta_kena_
me_pavles........................laptop_DUCATI.:rotflmao:

:bawl: :rotflmao: και σας έχω πει..μην παίρνετε ευρωπαϊκά..:bawl:

LsKostas
05/06/2008, 23:03
apo_xalasmeno_laptop_grafo_paidia_giafto_k_ta_kena


AXAXAXAXAXAXAXA

πρωτο !!!

:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

mivvo
06/06/2008, 16:43
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

THEOD
06/06/2008, 18:11
Δεν μπορώ και δεν θέλω να πιστέψω ότι έγινε επίτηδες...
Δική μου αίσθηση είναι ότι πρόκειται για λάθος εκτίμηση του αστυνομικού (κοινώς λαλακία) που προσπάθησε να σταματήσει την κόντρα με το να βάλει το περιπολικό κάθετα...Σίγουρα ανεκπαίδευτεος και ανίδεος από μοτοσυκλέττα δεν μπόρεσε να εκτιμήσει την επιτάχυνση της μηχανής και δεν φαντάστηκε ότι θα είχε προλάβει να μαζέψει τόσα χιλιόμετρα...
Επιπλέον σαν να διακρίνω και μια καθυστερημένη αντίδραση του οδηγού της μηχανής...Μου δίνει την εντύπωση ότι συνεχίζει να επιταχύνει ενώ το περιπολικό ήδη έχει βγεί στον δρόμο...

Τέσπα...Οι λαλακίες και από τις 2 πλευρές είχαν αυτή την τραγική κατάληξη...

epp1640
06/06/2008, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Δεν μπορώ και δεν θέλω να πιστέψω ότι έγινε επίτηδες...
Δική μου αίσθηση είναι ότι πρόκειται για λάθος εκτίμηση του αστυνομικού (κοινώς λαλακία) που προσπάθησε να σταματήσει την κόντρα με το να βάλει το περιπολικό κάθετα...Σίγουρα ανεκπαίδευτεος και ανίδεος από μοτοσυκλέττα δεν μπόρεσε να εκτιμήσει την επιτάχυνση της μηχανής και δεν φαντάστηκε ότι θα είχε προλάβει να μαζέψει τόσα χιλιόμετρα...
Επιπλέον σαν να διακρίνω και μια καθυστερημένη αντίδραση του οδηγού της μηχανής...Μου δίνει την εντύπωση ότι συνεχίζει να επιταχύνει ενώ το περιπολικό ήδη έχει βγεί στον δρόμο...

Τέσπα...Οι λαλακίες και από τις 2 πλευρές είχαν αυτή την τραγική κατάληξη...

σαφώς και μαλακία πάντως ο όλοι οι μοτοσυκλετιστές έκοψαν και αυτός συνέχισε να επιταχύνει.. το αποτέλεσμα ένα..και όπως και να χει..μιλάμε για κόντρα..κόντρα σε δημόσιο δρόμο η οποία θα μπορούσε να είχε και διαφερετική κατάληξη αν για παράδειγμα ο μοτοσυκλετιστής που τώρα έχασε την ζωή του είχε πάρει αυτός την ζωή κάποιου αθώου..σε κάθε περίπτωση οι μοτοσυκλετιστές ήταν ενήλικες και νομίζω ότι ο καθένας μας κάνει τις επιλογές του, όταν επιλέγεις συνειδειτά κάτι τέτοιο υποθέτω πως έχεις σκεφτεί και τις πιθανές συνέπειες..σε κάθε περίπτωση όπως φαίνεται σημαντικό ρόλο στο γεγονός έπαιξε και η έλειψη εκπαίδευσης από την μεριά του πληρώματος του περιπολικού..

doohan
06/06/2008, 20:25
ΜΑΚΑΚΙΑ ΟΛΚΗΣ!!!

μονο που ΕΚΕΙ οι μπατσοι ισως δεν θα πιασουν τιμονι ποτε πια ενω ΕΔΩ το πορισμα θα ελεγε πως εφταιγε η υπερβολικη ταχυτητα η ολισθηροτητα του οδοστρωματος....και η μοτοσυκλετα που δεν φρεναρε εγκαιρως!!!!!

Μικρή Λουλού
09/06/2008, 21:37
ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ...

μερες ή βραδιες που το μονο που ηθελες ειναι να ακουσεις,να μυρισεις,να δεις, να αισθανθεις την αδρεναλινη σου να εκτοξευεται...
μερες ή βραδυες με σχεδον τις περισσοτερες φατσες γνωστες και τα πειραγματα σχεδον ιδια..τα μερη ,σχεδον, κι αυτα ιδια..
το μονο που μεσολαβουσε ηταν η βδομαδα,το δεκαπενθημερο,ο μηνας για να κατεβεις με μια "φρεσκια" ιδεα που θα μπορουσε να αλλαξει τον ρου εκεινης ,της σημερινης, προσπαθειας.

ξαναβλεποντας τα αυτα, στο μυαλό μου δεν ερχονται τα διχτυα,οι προκες,τα καθετα περιπολικα ή τα καφασια...
μου'ρχεται απλα η αγωνια ΟΛΩΝ για το τι γενηκε,πως ,και προπαντως το αποτελεσμα..
βεβαια,το μεγαλυτερο ποσοστο αυτων που ειχαν τετοια "μηχανακια"ηταν ανθρωποι που λειτουργουσαν μεσα σε καποιους (αγραφους?) κανονες συμπεριφορας και αλληλεγγυης.
η κριτικη συνηθως ερχοταν απο τους λιγους που χρησιμοποιουσαν τα μηχανακια σαν μεσο μεταφορας..
μια διαφορα που τωρα που το σκεφτηκα,ειναι οτι κανενας που ηθελε να παει στην δουλεια του δεν ηταν κατοχος RD,RGV,FOUR,SAMURAI,CBX,Z,και παει λεγοντας..
αλλαξαν βεβαι οι καιροι και σιγουρα καλυτερα.!

αρκετα με την νεκροφιλια ομως,ας ερθουμε στα καθ'ημας...:lol:
δυσκολευομαι πολυ να πιστεψω οτι το συντριπτικο ποσοστο των μοτοσυκλετιστων δεν εχει αυτην την αισθηση,εστω στο πισω μερος του κεφαλιου του!
δεν εχουν ερθει στιγμες που οδηγησε-λειτουργησε ανταγωνιστικα!
ψωνιζει παουερ-κομαντερ,βαζει γομες ή εστω γαματα λαστιχα,αγοραζει και σεταρει καινουργιες αναρτησεις,ρωταει τι ειναι το σταμπιλιζατερ και το παραγγελνει αμεσως απο το ebay,etc,etc,etc,αλλα απλα το κανει για να εχει ανετο και ασφαλες ταξιδιωτικο μεχρι το χωριο του που ψηφιζει...


κυριοι...
αν καποιος με οποιοδηποτε μικρο και νορμαλ μηχανακι μου πει κατι για το "τα'θελε και τα 'παθε" θα αδιαφορησω,(πιθανον και με λιγα ποσοστα επιτυχιας..)
αρνουμαι ομως να ακουω τις παπαριες μερικων που κανουν τουμπανα μηχανακια,αγοραζουν σουπερ-ντουπερ εξοπλισμους,σε καθε ευκαιρια πειραζουν τον διπλανο τους για το πως του "γλιστρυσε",ή πως του "ξεκολλησε",αλλα μπροστα σε τετοια κλιπακια βγαζουν ολο τους τον Φαρισαϊσμο λες και καποιος τους εριξε την καταρα να νουθετησουν νεους αναβατες,ή να ακολουθουν τα χρηστα ηθη ενος υποτιθεμενου "αγιου φορουμ"...



ρε πουστη,ξεχεριαστηκα..!!!:lol: :lol: :lol: