PDA

View Full Version : ειναι στα χερια μου!



theodosisv
15/05/2008, 21:05
παιδια συγνωμη αν σας πρηζω, ειναι δικο μου και ειναι υπεροχο!!! εχω παθει πλακα, ολα καλα!! μονο 2 ερωτησεις. ειναι φυσιολογικο ενα γουργουτισμα στο ρελαντι με νεκρα , το οποιο μολις παταω συμπλεκτη σταματαει? υποψιαζομαι ρουλεμαν συμπλεκτη, η το κανουν ολα?
μπορω να σηκωσω λιγο στροφες ρελαντι? γινεται απο το ρεγουλατορο δεξια διπλα στο καπακι σασμαν? δουλευει 1100 αλλα το manual λεει 1200 +- 100.:beer: :D :) :sun: :rotflmao: :lol:

ermisVFR
15/05/2008, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από theodosisv
παιδια συγνωμη αν σας πρηζω, ειναι δικο μου και ειναι υπεροχο!!! εχω παθει πλακα, ολα καλα!! μονο 2 ερωτησεις. ειναι φυσιολογικο ενα γουργουτισμα στο ρελαντι με νεκρα , το οποιο μολις παταω συμπλεκτη σταματαει? υποψιαζομαι ρουλεμαν συμπλεκτη, η το κανουν ολα?
μπορω να σηκωσω λιγο στροφες ρελαντι? γινεται απο το ρεγουλατορο δεξια διπλα στο καπακι σασμαν? δουλευει 1100 αλλα το manual λεει 1200 +- 100.:beer: :D :) :sun: :rotflmao: :lol:

ΜΗΝ πειράξεις το ρελαντί. Μετά θα δυσκολεύεται να πάρει μπροστά. Το εγχειρίδιο αναφέρεται σε ζεστό κινητήρα.

Το γουργούρισμα είναι φυσιολογικό. Περιστρέφονται και μερικά γρανάζια στο κιβώτιο.

Και πάλι καλοτάξιδο. Το ίδιο ένοιωθα και εγώ. Ήθελα να το ανεβάσω σπίτι.... :lol:

theodosisv
15/05/2008, 22:59
ναι ρε μαγκα! ετσι ακριβως!! θελω να το εχω στο σαλονι να το βλεπω το εργο (τεχνης)!!
παντως εκεινο ειναι το ρελαντι??:confused:

ermisVFR
15/05/2008, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από theodosisv
ναι ρε μαγκα! ετσι ακριβως!! θελω να το εχω στο σαλονι να το βλεπω το εργο (τεχνης)!!
παντως εκεινο ειναι το ρελαντι??:confused:

Μετά τους 85 βαθμούς θα σταθεροποιηθεί. Καλύτερα να το χαϊδεύεις παρά να το πειράζεις :lol:

theodosisv
16/05/2008, 07:27
συμφωνω μαζι σας, αλλα εκεινο εκει το ματζαφλαρι, τι κανει? δεν ειμαι απο τους τυπους που απλα καβαλανε. θελω να ξερω τι κανει και πως δουλευει το καθε τι. στο αυτοκινητο κατεχω, αλλα απο μοτο υστερω. σημερα κι ολας θα παραγγειλω το manual book της Haynes...

Acanthor
16/05/2008, 15:55
Κι εμένα μου το κάνει αυτό και μου είχε κακοφανεί στην αρχή, αλλά τελικά είναι όλα καλά!

Αληθεια ποιος είπε ότι οι Ιάπωνες δεν έχουν ιδιαίτερα μηχανάκια? :smokin:

Είναι κούκλα όπως και να το κάνουμε!.....