PDA

View Full Version : Σημερα Γινεται Η Δικη Για το Ατύχημα του Γιώργου



bikersonly
09/12/2003, 15:34
ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΞΕΧΑΣΤΗΚΑΜΕ! ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ!

Η ΔΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΞΕΛΙΞΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!!!

ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η ΑΥΛΑΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΟ!ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ!!!ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΗΘΙΚΗ ΔΙΚΑΙΩΣΗ!ΔΕΝ ΤΟΥ ΛΥΝΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ!

DIT
09/12/2003, 15:43
αμήν..

bikersonly
09/12/2003, 16:23
Μεταφέρω αυτούσια το μήνυμα του Μάνου από το Bikenet!


"14 χρόνια και επτά μήνες είναι καλά ;
Μόλις βγήκε η απόφαση . "

Σίγουρα βέβαια περιμένουμε και ενημέρωση από την Lilian φαντάζομαι!!

SeNNinhA
09/12/2003, 18:57
ΟΧΙ, καλά ΔΕΝ είναι !!!!

14 χρόνια σημαίνει αν βρεις άκρη και εργάζεσαι στην φυλακή... 14/2 = 7 χρόνια

και όταν εκτίσεις τα 2/3 της ποινής σου (νομίζω ότι τόσο είναι) βγαίνεις υπο επιτήρηση και άρα 7*2/3 = 4,6

Έχει και ένα χρόνο ήδη μέσα προφυλακισμένος που μετράει και αυτός....

Έτσι έχουμε την εξίσωση:

2 χέρια = 14 χρόνια = 3,5 χρόνια

Δεν νομίζω να είναι και τόσο καλά για κάποιον που συνειδητά πήγε να σκοτώσει 2 άτομα εν ψυχρώ

almalibera
10/12/2003, 08:49
...."14 χρόνια και επτά μήνες είναι καλά ;
Μόλις βγήκε η απόφαση . "


...άμα ρωτήσουμε τα παιδια αν είναι καλα ξερουμε τί απαντηση θα παρουμε.
Τα χέρια είναι απο τα πολυ σημαντικα μέλη του σώματος. Δεν αντέχω ούτε στην σκέψη αλλά χωρίς πόδια μπορείς μα δίχως χέρια...

Κατα την γνώμη μου ο αλβανός έπρεπε να φάει περισσότερα-για να μην πω ισόβια- αλλα τί τα θες, στην Ελλαδα ζούμε και η δικαιοσύνη ειναι τυφλή.

Όταν στον ’νεμο ειχα ρωτήσει ενα παιδι (δικηγόρος) για το πόσα περίπου θα φαει, μεσα είχε πέσει και λεω, δεν μπορεί μόνο τόσα λίγα?
Ναι, γιατί δεν ήταν ανθρωποκτονία...

Και η ιστορία με τον αλβανό τελείωσε εκει. Σε 5-8 χρονάκια θα ναι και παλι έξω...
Για τα παιδια όμως όχι. Αυτοί έμειναν σημαδεμένοι για όλη τους την ζωή και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε εμεις ειναι συμπαρασταση (με κάθε τρόπο).

Καλημέρα μας!
Καλό δρόμο σε όλους!!

Skoydoy
10/12/2003, 11:46
Νομιζω οτι ισχυουν τα 3/5 της ποινης.Το θεμα ειναι η ταλαιπορια κατα την ωρα της δικης.Οι βλακειες που ελεγε ο Κος συνηγορος του κατηγορουμενου.Προσπαθουσε να βγαλει τον μοναδικο μαρτυρα "υπερβολικο"οπως ειπε,τα παιδια προκλητικα και τους ακροατες του βλακες.Και φανταστειτε οτι και ο γιος του οπως ειπε εχει μηχανη.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.Βεβαια αυτη ειναι η δουλεια του.Λιγο τσιπα ομως δε βλαπτει...

almalibera
10/12/2003, 11:52
...ειχες παει χτες στην δίκη??

Skoydoy
10/12/2003, 12:04
Ναι ειχα αυτη την ευκαιρια στη ζωη μου αν και κουτσος αλλα δυσκολα θα το ξαναεκανα.πολλα νευρα φιλε μου