PDA

View Full Version : Στον έξυπνο με το Tdm στην εθνική σήμερα το πρωί



satel
16/05/2008, 08:47
Δεν είπα να ενδιαφερθείς πραγματικά για το αν έπαθα εγώ ή το μηχανάκι μου τίποτα αφού ήρθες και έπεσες πάνω μου αλλά θα μπορούσες υποκρινόμενος απλή ευγένεια να πεις συγνώμη ή να προχωρήσεις ακόμα περισσότερο και να πεις ότι έφταιγες κιόλας και όχι να ανοίξεις και να φύγεις.

Στο κάτω κάτω μόνο 10 μηχανάκια στη σειρά φρενάραμε εσύ γιατί να σταματήσεις;

Α και που είσαι... πήγαινε σε μια αλάνα μόνος σου να μάθεις να φρενάρεις και άλλη φορά σκέψου να αφήσεις καμιά από αυτές που ονομάζονται αποστάσεις ασφαλείας μπας και γλιτώσει κανένας άλλος.


Αϊ σιχτίρ... τα είπα και ξεθύμανα πρωί πρωί.

LsKostas
16/05/2008, 09:49
ακριβως ...


ποτε ξανα :wave2:

kaps
16/05/2008, 12:50
Αν πρώτα καλάβει γιατί πήρε μηχανή και πως πρέπει να συμπεριφέρεται.

devil's animal
16/05/2008, 19:53
:mad: :mad: :mad:

Ζεύκας
16/05/2008, 21:44
Δήμο εσύ καλά? η μηχανή έπαθε τίποτα? :wave2:

TROOPER
17/05/2008, 14:42
:mad:

power hornet
17/05/2008, 18:22
δυστηχως υπαρχουν πολλοι μαλακες που καβαλανε μηχανη και αυξανοντε δυστηχως

hornetakias
18/05/2008, 12:43
TDMας ηταν.... τι περιμενες!!!:lol: :D
Ευτυχως που δεν επαθες τιποτα εσυ.....

power hornet
18/05/2008, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornetakias
TDMας ηταν.... τι περιμενες!!!:lol: :D
Ευτυχως που δεν επαθες τιποτα εσυ..... εσυ που εχεις χαθει σαν δεν ντρεπεσε πρεπει να κανονισουμε κατι σφιγκοσυγκεντρωση

hornetakias
18/05/2008, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
εσυ που εχεις χαθει σαν δεν ντρεπεσε πρεπει να κανονισουμε κατι σφιγκοσυγκεντρωση

:blush:
Συντομα:beer:

satel
19/05/2008, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Δήμο εσύ καλά? η μηχανή έπαθε τίποτα? :wave2:

Μια χαρά. Απλά δεν είχε ακουμπήσει πουθενά το μηχανάκι μέχρι τώρα και σπάστηκα.

Και η πλάκα είναι πως πάλι σήμερα στην εθνική κάνανε δύο TDM καγκουριές. Ρε μπας και πρέπει να ξεκινήσω τη γκρίνια σε κάτι κολλητούς με το συγκεκριμένο μηχανάκι. Πλάκα θα έχει να γίνουμε ρατσιστές.
:D

jannisb
21/05/2008, 15:30
είναι ενας τυπάκος στανταρ καθε πρωι στην εθνικη 9 με 9:30 μαύρο tdm ο οποίος κάνει κάτι τρελές σφήνες για να σε προσπεράσει.
Μίλαω για το τμήμα του κηφισσου απο καβάλας μέχει και αττικής οδου.
μετα στριβω εγω για αττική.
ισως να μιλαμε για τον ιδιο...
Πόσες φορές έχω σκεφτεί να του κάνω κανενα ελιγμο να τον στείλω αδιάβαστο....

yannis24
21/05/2008, 15:40
επειδη εντελως τυχαια αυτες τις ημερες συζητιεται ενα αναλογο θεμα στο tdmhellas.gr αλλα για καποιο αλλο ειδος μηχανης, θα γραψω οτι εγραψα και εκει ....

δεν εχει σχεση το μηχανακι που οδηγαει ο καθενας ρε παδια, αλλα η παιδεια που εχει σαν οδηγος....ειτε οδηγαει TDM ειτε BMW ειτε παπι, ο παραγοντας ανθρωπος ειναι αυτος που στο τελος μετραει !
ποτε, μα ποτε δεν στοχοποιησα καποια συγκεκριμενη ομαδα ανθρωπων απο το αυτοκινητο ή την μηχανη που οδηγουν....(.... :D εκτος απο τους Ταξιτζηδες ! ) ....
βλακες, ανιδαιοι και κ@γκουρες υπαρχουν και θα υπαρχουν και θα οδηγουν απο παπακια μεχρι......ferrari !! ...το θεμα ειναι να μην παιρνουν και αλλους στο λαιμο τους !!

Daemon
21/05/2008, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornetakias
TDMας ηταν.... τι περιμενες!!!:lol: :D
Ευτυχως που δεν επαθες τιποτα εσυ.....


:a38:

sapila racing
21/05/2008, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
επειδη εντελως τυχαια αυτες τις ημερες συζητιεται ενα αναλογο θεμα στο tdmhellas.gr αλλα για καποιο αλλο ειδος μηχανης, θα γραψω οτι εγραψα και εκει ....

δεν εχει σχεση το μηχανακι που οδηγαει ο καθενας ρε παδια, αλλα η παιδεια που εχει σαν οδηγος....ειτε οδηγαει TDM ειτε BMW ειτε παπι, ο παραγοντας ανθρωπος ειναι αυτος που στο τελος μετραει !
ποτε, μα ποτε δεν στοχοποιησα καποια συγκεκριμενη ομαδα ανθρωπων απο το αυτοκινητο ή την μηχανη που οδηγουν....(.... :D εκτος απο τους Ταξιτζηδες ! ) ....
βλακες, ανιδαιοι και κ@γκουρες υπαρχουν και θα υπαρχουν και θα οδηγουν απο παπακια μεχρι......ferrari !! ...το θεμα ειναι να μην παιρνουν και αλλους στο λαιμο τους !!

Eσύ καλά τα λές αλλά στην πράξη υπάρχουν πράγματι κατηγορίες μοτοσυκλετιστών με διαφορετικές συμπεριφορές, κι αυτό γιατί συγκεκριμένος τύπος ανθρωπων επιλέγει μοτοσυκλέτα με συγκεκριμένα κριτήρια.

jannisb
21/05/2008, 20:25
ίσος κάποιος για έχει επιλέξει το tdm όντως για να προσοντα του να μας κανει την ζωη δυσκολη.
όμως συμφωνω στο ότι δεν πρέπει να κρίνουμε τον ανθρωπο απο την μηχανη που καβαλάει.
η τρέλα πάει παντου....

peskandritsos
07/07/2008, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Eσύ καλά τα λές αλλά στην πράξη υπάρχουν πράγματι κατηγορίες μοτοσυκλετιστών με διαφορετικές συμπεριφορές, κι αυτό γιατί συγκεκριμένος τύπος ανθρωπων επιλέγει μοτοσυκλέτα με συγκεκριμένα κριτήρια. Εχετε δικιο αδερφια.

Υπαρχουν διαφορες μηχανες οπως καποια μοταρ που εξαιρετικα σπανια θα δεις αναβατη να πηγαινει νορμαλ.

Πιο πολλους με R1 και BUSA εχω δει να πηγαινουν ηρεμα παρα με ΧΤΧ ΚΤΜ και TDM. :mad:

Nefos
07/07/2008, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Εχετε δικιο αδερφια.

Υπαρχουν διαφορες μηχανες οπως καποια μοταρ που εξαιρετικα σπανια θα δεις αναβατη να πηγαινει νορμαλ.

Πιο πολλους με R1 και BUSA εχω δει να πηγαινουν ηρεμα παρα με ΧΤΧ ΚΤΜ και TDM. :mad:

Α εγώ το motardaki μου το πάω normal.......:o

nionio$
07/07/2008, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
επειδη εντελως τυχαια αυτες τις ημερες συζητιεται ενα αναλογο θεμα στο tdmhellas.gr αλλα για καποιο αλλο ειδος μηχανης, θα γραψω οτι εγραψα και εκει ....

δεν εχει σχεση το μηχανακι που οδηγαει ο καθενας ρε παδια, αλλα η παιδεια που εχει σαν οδηγος....ειτε οδηγαει TDM ειτε BMW ειτε παπι, ο παραγοντας ανθρωπος ειναι αυτος που στο τελος μετραει !
ποτε, μα ποτε δεν στοχοποιησα καποια συγκεκριμενη ομαδα ανθρωπων απο το αυτοκινητο ή την μηχανη που οδηγουν....(.... :D εκτος απο τους Ταξιτζηδες ! ) ....
βλακες, ανιδαιοι και κ@γκουρες υπαρχουν και θα υπαρχουν και θα οδηγουν απο παπακια μεχρι......ferrari !! ...το θεμα ειναι να μην παιρνουν και αλλους στο λαιμο τους !!

ετσι ειναι κ δεν το λεω επειδη κ γω ειμαι tdμας οπως λετε,αλλα γιατι εχω δει πολλους στο δρομο να κανουν καγκουριες με οτι μπορειτε να φανταστειτε!:sad:

peskandritsos
07/07/2008, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Α εγώ το motardaki μου το πάω normal.......:o Ενταξει, ενταξει δεν τους παιρνει ολους η μπαλα...

Παντα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις αλλα εγω μιλαω για την πλειονοτητα

TOLISTOLAROS
08/07/2008, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Eσύ καλά τα λές αλλά στην πράξη υπάρχουν πράγματι κατηγορίες μοτοσυκλετιστών με διαφορετικές συμπεριφορές, κι αυτό γιατί συγκεκριμένος τύπος ανθρωπων επιλέγει μοτοσυκλέτα με συγκεκριμένα κριτήρια.
Ισχύει...δυστυχώς πολλές φορές για τους υπόλοιπους...

Road67
08/07/2008, 20:59
Καλο ειναι να μην τους παιρνει ολους η μπαλα. Συμφωνoι καποιοι λογοι που παιρνεις ενα μηχανακι εχουν να κανουν και με τη συμπεριφορα σου, αλλα ειναι σαν τα ζωδια νομιζω. Υπαρχουν τα κοινα στοιχεια συμπεριφεριολογικα αναλογα με τους μηνες στους ανθρωπους αλλα αυτο δε σημαινει και πως δυο παρορμητικοι του ιδιου ζωδιου για παραδειγμα θα κανουν το ιδιο ακριβως.
Εγω για παραδειγμα θεωρω μεγαλους καγκουρες και πολυ επικινδυνους, τα ''τυρια'' κοινως χαρλεαδες. Αλλα εχω συναντησει και ανθρωπους που ναι μεν κινουνται σα να τους ανηκει ο δρομος αλλα αν πας να προσπερασεις σε σιγονταρουν. Αν και οι περισσοτεροι δεν το κανουν.
Δε μπορω να διευκρινησω με σιγουρια ποιες ομαδες παιρνουν και ποια μηχανακια, αλλα ειναι σαφη καποια κοινα στοιχεια, ωστοσο ξαναλεω χωρις να ταυτιζει αυτο τους ανθρωπους μεταξυ τους αλλα και ουτε να προσδιοριζει μια ενιαια συμπεριφορα.
Παλια οι τσοπεραδες και ειδικα οι χαρλεαδες οταν γινοταν καποια μοτοσυκλετιστικη για να μην κανουν πολλα χιλιομετρα περνανε το τραινο και βγαζανε τα μπουφαν στο παραθυρο για να κολλανε εντομα. Αλλα υπηρχαν κι εκεινοι οι τσοπεραδες που κανανε αποστασεις και διαδρομες που αλλων κατηγοριων μηχανες και οδηγοι τα φτηνανε.
Σιγουρα μπορουμε ολοι να πουμε διαφορες ιστοριες για συγκεκριμενα μηχανακια, αλλα και παλι καλο ειναι να μη συγκεκριμενοποιουμε.
Κατι ομως που θελω να σας εφιστησω την προσοχη ειναι οτι αλλη αντιμετωπιση συνανταω απο αλλες μηχανε σαν xmax και αλλες σαν fazer. Δηλαδη κυριολεκτικα και ειναι ασκημο, το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο, το λεωφορειο που δεν υπολογιζει το μερσεντες, το μερσεντες που δεν υπολογιζει το κορολα, το κορολα που δεν υπολογιζει το ματιζ, το ματιζ που δεν υπολογιζει τη Haya, η Haya που δεν υπολογιζει το σκουτερ, το σκουτερ που δεν υπολογιζει το παπι, το παπι που δεν υπολογιζει το ποδηλατο κλπ.

p@nos
08/07/2008, 21:06
παιδια δεν ειναι θεμα τι μηχανη καβαλαει ο αλλος αλλα τι μυαλο εχει...

Μονο αυτοι με τα tdm κανουν καγκουριες?Ισα ισα που νομιζω οτι οδηγανε νορμαλ σε σσχεση με αλλους...

δηλαδη τι να πουμε για αυτους με τα ςς?

η αυτους με τα μοταρντ?

για να μη μιλησω για τα ποταπα υποκειμενα που εχουν ΧΤ:lol: :lol: :lol:


η για αυτους με τα σκουτερακια που στο ενα χερι εχουν το κινητο, στο αλλο τον καφε και το τιμονι το κουμανταρουν με τα δοντια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Ολα ειναι θεμα οδηγου...

Αμα ο αλλος ειναι καγκουρας και με goldwing θα κανεις καγκουριες...

miketzif
08/07/2008, 21:22
""""η για αυτους με τα σκουτερακια που στο ενα χερι εχουν το κινητο, στο αλλο τον καφε και το τιμονι το κουμανταρουν με τα δοντια """"




πολύ σωστός........!!!! χάθηκε ν' αγοράσουν κανένα χαντσφρι

:rotflmao: :rotflmao:



Πέρα από την πλάκα ότι και να οδηγείς τι να το κάνεις άμα κλάνει το μυαλό σου:wave2:

TOLISTOLAROS
08/07/2008, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Δηλαδη κυριολεκτικα και ειναι ασκημο, το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο, το λεωφορειο που δεν υπολογιζει το μερσεντες, το μερσεντες που δεν υπολογιζει το κορολα, το κορολα που δεν υπολογιζει το ματιζ, το ματιζ που δεν υπολογιζει τη Haya, η Haya που δεν υπολογιζει το σκουτερ, το σκουτερ που δεν υπολογιζει το παπι, το παπι που δεν υπολογιζει το ποδηλατο κλπ.
Και κανείς δεν υπολογίζει τους πεζούς!!!:winka:

Dirty_Gas
08/07/2008, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
επειδη εντελως τυχαια αυτες τις ημερες συζητιεται ενα αναλογο θεμα στο tdmhellas.gr αλλα για καποιο αλλο ειδος μηχανης, θα γραψω οτι εγραψα και εκει ....

δεν εχει σχεση το μηχανακι που οδηγαει ο καθενας ρε παδια, αλλα η παιδεια που εχει σαν οδηγος....ειτε οδηγαει TDM ειτε BMW ειτε παπι, ο παραγοντας ανθρωπος ειναι αυτος που στο τελος μετραει !
ποτε, μα ποτε δεν στοχοποιησα καποια συγκεκριμενη ομαδα ανθρωπων απο το αυτοκινητο ή την μηχανη που οδηγουν....(.... :D εκτος απο τους Ταξιτζηδες ! ) ....
βλακες, ανιδαιοι και κ@γκουρες υπαρχουν και θα υπαρχουν και θα οδηγουν απο παπακια μεχρι......ferrari !! ...το θεμα ειναι να μην παιρνουν και αλλους στο λαιμο τους !!

Θα διαφωνησω εν μερει μαζί σου. πιστεύω ότι υποσυνείδητα διαλέγεις μια μηχανή που ταιριάζει στο χαρακτήρα και στην ιδιοσυγκρασία σου. Παλιά μου άρεσε το TDM μέχρι που το οδήγησα, μίλησα με ανθρώπους που το έχουν και αποφάσισα ότι δεν είναι για μένα. και δε μου αλλάζεις γνώμη ότι ο κανόνας θέλει τους TMDάδες ανίκανους και άξεστους. ένα βήμα λιγότερο δλδ από τους BMW's.

Fireball400
09/07/2008, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dirty_Gas
πιστεύω ότι υποσυνείδητα διαλέγεις μια μηχανή που ταιριάζει στο χαρακτήρα και στην ιδιοσυγκρασία σου

Και υποσυνείδητα και συνειδητά,ιδιαιτέρως και αν υπάρχουν χρήματα:winka:
Και σίγουρα παίζει ρόλο στην ψυχολογία μας το τι οδηγούμε την συγκεκριμένη στιγμή

nionio$
09/07/2008, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dirty_Gas
Θα διαφωνησω εν μερει μαζί σου. πιστεύω ότι υποσυνείδητα διαλέγεις μια μηχανή που ταιριάζει στο χαρακτήρα και στην ιδιοσυγκρασία σου. Παλιά μου άρεσε το TDM μέχρι που το οδήγησα, μίλησα με ανθρώπους που το έχουν και αποφάσισα ότι δεν είναι για μένα. και δε μου αλλάζεις γνώμη ότι ο κανόνας θέλει τους TMDάδες ανίκανους και άξεστους. ένα βήμα λιγότερο δλδ από τους BMW's.

<<φιλαρακι μου>> εσυ μπορει να εισαι αξεστος κ ανικανος,κ μαλλον εισαι αν κρινω απ αυτα που λες,κ δεν παιζει ρολο το οτι οδηγαω tdm,απλα φταιει τι σκατα εχει το κεφαλι του καθενος μεσα που οδηγαει μηχανακι,κ συ αν λες οτι η οδηγικη συμπεριφορα του καθενος εξαρταται απο το μηχανακι που καβαλαει,παει να πει οτι οδηγικη παιδεια=0!!τωρα αν ειναι ετσι ωραια...οι μεγαλυτεροι καγκουροκαραγκιοζηδες ειναι αυτοι με τα γυμνα!!αλλα δεν ειναι ετσι,κ γω ειχα κανει το ιδιο λαθος παλιοτερα κ ελεγα τα ιδια με σενα,αλλα με τον καιρο καταλαβαινεις οτι ειναι λαθος!!!ολα ειναι στο κεφαλι του καθενος!!
φιλικα παντα!:nono:

apav
09/07/2008, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
παιδια δεν ειναι θεμα τι μηχανη καβαλαει ο αλλος αλλα τι μυαλο εχει...

Μονο αυτοι με τα tdm κανουν καγκουριες?Ισα ισα που νομιζω οτι οδηγανε νορμαλ σε σσχεση με αλλους...

δηλαδη τι να πουμε για αυτους με τα ςς?

η αυτους με τα μοταρντ?

για να μη μιλησω για τα ποταπα υποκειμενα που εχουν ΧΤ:lol: :lol: :lol:

η για αυτους με τα σκουτερακια που στο ενα χερι εχουν το κινητο, στο αλλο τον καφε και το τιμονι το κουμανταρουν με τα δοντια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ολα ειναι θεμα οδηγου...

Αμα ο αλλος ειναι καγκουρας και με goldwing θα κανεις καγκουριες...

+72

Bavarian
09/07/2008, 12:09
πω πω ήπια κάτι καφέδες με τον dimchios στην Αμφιλοχία...φύγετε από την Αθήνα :lol: χαλάει το μυαλό σας :lol:

TOLISTOLAROS
09/07/2008, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
πω πω ήπια κάτι καφέδες με τον dimchios στην Αμφιλοχία...φύγετε από την Αθήνα :lol: χαλάει το μυαλό σας :lol: Από κει είσαι;;;;

Bavarian
09/07/2008, 12:47
Οχι :wacko:

odt
09/07/2008, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από TDM900KOL
...οι μεγαλυτεροι καγκουροκαραγκιοζηδες ειναι αυτοι με τα γυμνα!!

με φώναξε κανείς?:lol:


επειδή ήδη οι πιο σωστές απόψεις γράφτηκαν πιο πριν και δεν χρειάζεται να το παίξω έξυπνος γράφοντας κι εγώ κάτι σωστό (εκ των υστέρων) θα πω απλά ότι η καγκουριά και ο αυνανισμός δεν κοιτούν τι μηχανή οδηγείς...Συγκεκριμένα τις προάλλες κατά την καθημερινή πρωινή και άκρως διασκεδαστική διήθηση στον Κηφισό συνέβη το εξής...μόλις άνοιξε λίγο η κίνηση, τύπος με σκούτερ (μάλλον μπέβερλι) που με πήγαινε ρόδα πολλή ώρα βγαίνει να με προσπεράσει από αριστερά για να κάνει στη συνέχεια δεξιά...και ταυτόχρονα, τύπος με ον-οφ γνωστής εταιρίας (ας μην γίνω δεικτικός και προκληθεί αναμπουμπούλα...) με περνάει από δεξιά με σκοπό να μπει μπροστά μου...και ψιλοστριμώχνεται με τον τύπο με το σκουτερ...

Ο σκουτεράς κάνει δεξιά για να βγει (μάλλον για Φιλαδέλφεια και ο ον-οφας τον ακολουθάει για να του ζητήσει το λόγο...(βασικά του έριξε μία μπουνιά :eyepop: )

και μετά σας φταίνε οι κάγκουρες με τα τεντέμ...

byron
09/07/2008, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από TDM900KOL
.οι μεγαλυτεροι καγκουροκαραγκιοζηδες ειναι αυτοι με τα γυμνα!!α

Πρέπει να έχει φάει τρελλό Lipton ο φίλος από naked :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

reinmeister
09/07/2008, 16:04
ολα αυτα ειναι ρατσιστικες π@π@ριες...

εγω πιστευω ακραδαντα οτι, οι κατοχοι tdm, varadero 1000 ,vstrom 1000, εχουν παντελη ελλειψη αισθησης του τι καβαλανε...

αλλα δεν φταιτε εσεις...οι γκομενες φταινε που με το που βλεπουν μεγαλο μοτοσακο κανουν τον εξης συνειρμο...μεγαλο μηχανημα= λεφτα=δυναμη=φοβερο σεξ...

σας παραμυθιαζουν μετα με τα "μωρο μου τι αντρακλας εισαι συ...πως το κουμανταρεις το εργαλειο...αμα οδηγεις τετοιο κτηνος με τετοια ανεση σκεψου ποση ασφαλεια μπορεις να προσφερεις σε εμενα σφιχτη μου μ@μια μου"...κλπ.κλπ...

παιζει σεξ και εν συνεχεια βγαινουν για καφε με την μηχαναρα...

μετα απο ολα αυτα,εχοντας φαει τετοιο εγκεφαλικο πλυντηριο δεν ειναι να απορει κανεις που οταν καθονται διπλα μου (και σε αλλους με παραμφερη μοτοσακα) σε κανα φαναρι ,κοιτανε με υφος χιλιων καρδιναλιων απο ψηλα και αν το καψιμο ειναι ολοκληρωτικο σκανε και καμια ψαρωτικη γκαζια...

η συνεχεια ειναι hard core τσοντα οποτε δεν την λεω...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Operater
09/07/2008, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
....
η συνεχεια ειναι hard core τσοντα οποτε δεν την λεω...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πάντα σταματάς στο καλύτερο.... :lol:

Και εμένα με τον Πήγασο, τα ίδια που λένε :smokin:

dirtbird
09/07/2008, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister


η συνεχεια ειναι hard core τσοντα οποτε δεν την λεω...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:a013: :a013:
+

αν ..... και δεν υστερούμε σε μέγεθος....:bigcry:

reinmeister
09/07/2008, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:a013: :a013:
+

αν ..... και δεν υστερούμε σε μέγεθος....:bigcry:

δεν ξερω για σενα φιλαρακι, παντως εγω ειμαι μονον 82 κιλα...:rotflmao: :rotflmao:

p@nos
09/07/2008, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
δεν ξερω για σενα φιλαρακι, παντως εγω ειμαι μονον 82 κιλα...:rotflmao: :rotflmao:




σημασια δεν εχειποσα κιλα εισαι αλλα ποσο ψηλος εισαι...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TOLISTOLAROS
09/07/2008, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
η συνεχεια ειναι hard core τσοντα οποτε δεν την λεω...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Την ξέρω την έχω γυρίσει!
Boogie Nights!Στο ρόλο του John Holmes o TOLISTOLAROS καβάλα στον κίτρινο πυρετό του (SV 650s) !!:a09: :a08:
Στο ρόλο της Amber Waves κάτι φουκαράδες που περιγράφεις+ ένας τύπος με Mitsubishi Evo πριν την Αμφιλοχία το Πάσχα...κούναγε το golum του και πέφτανε τα duo με τα κουτιά!!:lol: :lol:
Φίλε να'σαι καλά,μου δίνεις κίνητρο να ξανακαβαλήσω αφού αναρρώσω!!!:beer: :beer: :beer:

reinmeister
09/07/2008, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
σημασια δεν εχειποσα κιλα εισαι αλλα ποσο ψηλος εισαι...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ξαπλωμενος ανασκελα ειμαι περιπου δυο μετρα...

:bawl: :bawl:

p@nos
09/07/2008, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ξαπλωμενος ανασκελα ειμαι περιπου δυο μετρα...

:bawl: :bawl:




οχι ρπμ,τι να πεις...


συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες...

:sad:

soichiro_cbf
09/07/2008, 18:04
εγω ολους απο δεξια τους περναω.

nionio$
09/07/2008, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πρέπει να έχει φάει τρελλό Lipton ο φίλος από naked :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
μπααα να σ εχω κερασει παιζει,και με το tdm κ με αλλο,να χω φαει δεν παιζει μεχρι στιγμης τουλαχιστον,αλλα μη ντρεπεσαι δεν ειναι κακο,το εγραψα γιατι ο φιλος που εκραζε ειχε υπογραφη kawasaki z 750! παρε χαμπαρι...:wacko:

byron
09/07/2008, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από TDM900KOL
μπααα να σ εχω κερασει παιζει,και με το tdm κ με αλλο,να χω φαει δεν παιζει μεχρι στιγμης τουλαχιστον,αλλα μη ντρεπεσαι δεν ειναι κακο,το εγραψα γιατι ο φιλος που εκραζε ειχε υπογραφη kawasaki z 750! παρε χαμπαρι...:wacko:

:a23:

Παίζει αυτό που λες.
Βασικά με τα TDM (ιδίως με acrapovic) δεν ασχολούμαι. Αν τύχει κανένα στο δρόμο μου απ΄αυτά που νομίζουν ότι γαμούν ότι δίτροχο κυκλοφορεί στο μάταιο αυτό πλανήτη, τον κάνω ανεμιστηράκι που λέει και ο rein :rotflmao:

ΥΓ: Tα Ζ750 σας έχουν χαλαρά και με μισό γκάζι :D :wave2:

nionio$
09/07/2008, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
:a23:

Παίζει αυτό που λες.
Βασικά με τα TDM (ιδίως με acrapovic) δεν ασχολούμαι. Αν τύχει κανένα στο δρόμο μου απ΄αυτά που νομίζουν ότι γαμούν ότι δίτροχο κυκλοφορεί στο μάταιο αυτό πλανήτη, τον κάνω ανεμιστηράκι που λέει και ο rein :rotflmao:

ΥΓ: Tα Ζ750 σας έχουν χαλαρά και με μισό γκάζι :D :wave2:

δεν ασχολουμε φιλε μου ξερω τι δυνατοτητες ςχει το μηχανακι μου αλλα κ οτι αλλο ειχα,οπως και για ποιο σκοπο πηρα αυτο κ οχι κατι αλλο,τεσπα,ο καθενας εχει αποψη κ καλα κανει...ετσι πρεπει:beer: :beer: :wacko:

byron
09/07/2008, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από TDM900KOL
δεν ασχολουμε φιλε μου ξερω τι δυνατοτητες ςχει το μηχανακι μου αλλα κ οτι αλλο ειχα,οπως και για ποιο σκοπο πηρα αυτο κ οχι κατι αλλο,τεσπα,ο καθενας εχει αποψη κ καλα κανει...ετσι πρεπει:beer: :beer: :wacko:

Μεσα στο πλαίσιο του χαβαλέ συζητάμε. Μια χαρά μηχανάκι είναι το TDM, αλλά πραγματικά πιστεύω υπάρχει ένα ανησυχητικά υψηλό ποσοστό αναβατών τους με βεβαρημένο (στη μαλ@κία) μητρώο.

Τι ακριβώς θέλουν να αποδείξουν μόνο αυτοί ξέρουν....

:beer:

nionio$
09/07/2008, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μεσα στο πλαίσιο του χαβαλέ συζητάμε. Μια χαρά μηχανάκι είναι το TDM, αλλά πραγματικά πιστεύω υπάρχει ένα ανησυχητικά υψηλό ποσοστό αναβατών τους με βεβαρημένο (στη μαλ@κία) μητρώο.

Τι ακριβώς θέλουν να αποδείξουν μόνο αυτοί ξέρουν....

:beer:

συμφωνω,δεν μπορει οσοι οδηγανε μηχανακι να ναι οκ,κ εχω δει ανθρωπους με καθε ειδους μηχανακι να κανουν π@π@ριες,εχω πιασει κ τον εαυττο μου πολλες φορες κ μετα να σκεφτομαι τι κανω ο μ@λ@κας.ετσι ειναι,οσο πιο πολυ κραταμε το μυαλο μεσ τη κεφαλα μας τοσο καλυτερα για μας ειναι.:cool:

p@nos
09/07/2008, 18:48
ελατε ρε παιδια μην συμφιλιωνεστε τωρα, εχει καταντησει πολυ ανιαρο το φορουμ, ας αναψουν λιγο τα αιματα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nionio$
09/07/2008, 18:51
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :cool:

Tpap
09/07/2008, 19:02
κάτσε Πάνο, μπαίνω εγώ..



Αρχικά δημιουργήθηκε από TDM900KOL
εχω δει ανθρωπους με καθε ειδους μηχανακι να κανουν π@π@ριες....

Λάθος, φίλε...δεν ισχύει αυτό.

1. Υπάρχουν τύποι μηχανων που οι αναβάτες τους πότέ δεν θα έκαναν παπαριές με αυτά.

2. Υπάρχουν αναβάτες με κάποια ηλικία :blush: που ποτέ δεν θα έκαναν παπαριές με ότι και να καβαλούσαν.

θα συμφωνήσω με τον rein και θα βάλω και μερικά ακόμη μοντέλα που έχω δει στο δρόμο να κάνουν βλακείες (και να ξερογκαζώνουν στο φανάρι κοιτώντας λοξα...)

και λέω: gsxr/r1/cbr/Z1000...

Ωστόσο δεν έχω αποσαφηνίσει τι είναι ακριβώς αυτό που με πιάνει μόλις βλέπω τδμ με κανόνια, και θέλω να κατέβω να τους τα βάλω στον κ@λο....ευτυχώς που πάντα βιάζομαι και έτσι την έχουν γλυτώσει μυριάδες αναβατών πτωχών -πλην ντεβιλιασμένων- τδμ... :lol: :lol:

nionio$
09/07/2008, 19:21
:confused: an καταλαβες ειπα ¨<εχω δει ανθρωπους με καθε ειδους μηχανακι να κανουν...>
δεν ειπα ολοι οι οδηγοι με ολα τα μηχανακια...

soichiro_cbf
09/07/2008, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από TDM900KOL
:confused: an καταλαβες ειπα ¨<εχω δει ανθρωπους με καθε ειδους μηχανακι να κανουν...>
δεν ειπα ολοι οι οδηγοι με ολα τα μηχανακια...

εγω παντως δεν καταλαβα..τι εννοεις,οτι οσοι ειναι ανθρωποι οδηγανε μηχανακια?

Road67
10/07/2008, 15:17
Παντως αν και ψιλοασχετο, δεν υπαρχει χειροτερος καραγκιοζης απ' αυτον που με το κουτι του κολλαει σε μηχανη. Πρωτα απ' ολα αυτοι που το κανουν ειναι συνηθως παρα μα παρα πολυ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ. Αφ' ενος γιατι απο θεμα εγωισμου οταν δει οτι τον τσαγιαζεις παει να σε κλεισει, γιατι ειναι μεγαλος μαγκας, γιατι εχει τεραστια παπ//ρια κι αφ' ετερου γιατι εχει την πεποιθηση οτι αν μια μηχανη παρει μια στροφη με 65 χιλιομετρα τοτε αυτος μπορει να την παρει με 130.
Και φυσικα ειδικα στα αυτοκινητα κι αν παιζει με βαση το χαρακτηρα αυτο που αγοραζεις. Ποιοι παιρνουν τα σαξοραλα; Ποιοι παιρνουν τα RX-8, ποιοι παιρνουν τις 316; Ποιοι παιρνουν τα τζιποειδη; Ποιοι παιρνουν τα evo; Γιατι παιρνει ο καθενας το ταδε προκλητικο κουτι; Για να εξυπηρετει τις αναγκες του; Οσες φορες εχετε δει εσεις Χ5, Καγιεν, Μαβερικ κλπ μεσα στα χωματα και τη λερα, αλλες τοσες εχω δει κι εγω. Συχνοτερα βλεπεις σε κατι απλους χωματοδρομους απλα μπροσθοκινητα και πισωκινητα αυτοκινητα, παρα αυτα τα τερατα. Τα σαξοραλα και ολες οι κουδουνιστρες ''υψηλων επιδοσεων'' εχουν πρακτικη αξια μονο αν δε μπορεις να οδηγησεις μηχανη [γιατι ας το παραδεχτουμε δε μπορουν ολοι να οδηγησουν μηχανη] η αν δεν εχεις καβαλησει μηχανη.
Αλλα η προκληση των κουτακηδων ειναι κατι το αδιανοητο. Και οι περισσοτεροι παπ//ρες νομιζουν οτι ξερουν τα ορια τους κι εχουν και την τελεια χωροαντιληψη κλπ
Βγαζεις ρε παλιοκεφτε βολτα την κοπελα σου, τι τη νοιαζει αν θα περασεις το τερατακι που πηγαινει μπροστα σου, η το τρανσαλπ, η το τδμ κλπ; Κι εσενα τι σου προκαλει; Στιγμιαια αδρεναλινη; Αν ειναι αυτο που σου λειπει και οχι θεμα κομπλεξ πηγαινε σε ενα νοσοκομειο προφασισου οτι εχεις ασθμα και που θα παει θα ερθει καποιος να σου βαρεσει μια ενεση αδρεναλινης. Θα διαρκεσει και πιο πολυ :winka:
Τεσπα, τι σας λεω τωρα; Κουτακιας υπηρξα ειχα δωσει ΤΑ λεφτα να κανω το αμαξι μου οπλο και μια μερα καβαλησα μηχανη, μια απλη, παλια, φτηνη, απειραχτη μηχανουλα κι εχασα τα αβγα και τα καλαθια. Γιατι δεν ξερω για εσας αλλα εμενα το παθος μου ειναι η επιταχυνση κι ας μην εχει η μηχανη ουτε 180 τελικη.

Παντως κατι που σκεφτηκα τωρα. Οσοι οδηγουμε xmax και fazer ειμαστε παρα πολυ καλα παιδια και ποτε δεν προκαλουμε αλλους οδηγους και παντα φοραμε τον εξοπλισμο μας :D :D :D

soichiro_cbf
10/07/2008, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Παντως αν και ψιλοασχετο, δεν υπαρχει χειροτερος καραγκιοζης απ' αυτον που με το κουτι του κολλαει σε μηχανη. Πρωτα απ' ολα αυτοι που το κανουν ειναι συνηθως παρα μα παρα πολυ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ. Αφ' ενος γιατι απο θεμα εγωισμου οταν δει οτι τον τσαγιαζεις παει να σε κλεισει, γιατι ειναι μεγαλος μαγκας, γιατι εχει τεραστια παπ//ρια κι αφ' ετερου γιατι εχει την πεποιθηση οτι αν μια μηχανη παρει μια στροφη με 65 χιλιομετρα τοτε αυτος μπορει να την παρει με 130.
Και φυσικα ειδικα στα αυτοκινητα κι αν παιζει με βαση το χαρακτηρα αυτο που αγοραζεις. Ποιοι παιρνουν τα σαξοραλα; Ποιοι παιρνουν τα RX-8, ποιοι παιρνουν τις 316; Ποιοι παιρνουν τα τζιποειδη; Ποιοι παιρνουν τα evo; Γιατι παιρνει ο καθενας το ταδε προκλητικο κουτι; Για να εξυπηρετει τις αναγκες του; Οσες φορες εχετε δει εσεις Χ5, Καγιεν, Μαβερικ κλπ μεσα στα χωματα και τη λερα, αλλες τοσες εχω δει κι εγω. Συχνοτερα βλεπεις σε κατι απλους χωματοδρομους απλα μπροσθοκινητα και πισωκινητα αυτοκινητα, παρα αυτα τα τερατα. Τα σαξοραλα και ολες οι κουδουνιστρες ''υψηλων επιδοσεων'' εχουν πρακτικη αξια μονο αν δε μπορεις να οδηγησεις μηχανη [γιατι ας το παραδεχτουμε δε μπορουν ολοι να οδηγησουν μηχανη] η αν δεν εχεις καβαλησει μηχανη.
Αλλα η προκληση των κουτακηδων ειναι κατι το αδιανοητο. Και οι περισσοτεροι παπ//ρες νομιζουν οτι ξερουν τα ορια τους κι εχουν και την τελεια χωροαντιληψη κλπ
Βγαζεις ρε παλιοκεφτε βολτα την κοπελα σου, τι τη νοιαζει αν θα περασεις το τερατακι που πηγαινει μπροστα σου, η το τρανσαλπ, η το τδμ κλπ; Κι εσενα τι σου προκαλει; Στιγμιαια αδρεναλινη; Αν ειναι αυτο που σου λειπει και οχι θεμα κομπλεξ πηγαινε σε ενα νοσοκομειο προφασισου οτι εχεις ασθμα και που θα παει θα ερθει καποιος να σου βαρεσει μια ενεση αδρεναλινης. Θα διαρκεσει και πιο πολυ :winka:
Τεσπα, τι σας λεω τωρα; Κουτακιας υπηρξα ειχα δωσει ΤΑ λεφτα να κανω το αμαξι μου οπλο και μια μερα καβαλησα μηχανη, μια απλη, παλια, φτηνη, απειραχτη μηχανουλα κι εχασα τα αβγα και τα καλαθια. Γιατι δεν ξερω για εσας αλλα εμενα το παθος μου ειναι η επιταχυνση κι ας μην εχει η μηχανη ουτε 180 τελικη.

Παντως κατι που σκεφτηκα τωρα. Οσοι οδηγουμε xmax και fazer ειμαστε παρα πολυ καλα παιδια και ποτε δεν προκαλουμε αλλους οδηγους και παντα φοραμε τον εξοπλισμο μας :D :D :D


παρ'οτι ημουν ετοιμος να ποσταρω μαλακια..δεν θα το κανω και θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου.

περιεργο..λες να χανω την βλακεια που με διακατεχει σιγα σιγα..οχι ρε πουστη δεν θα το αντεξω..