PDA

View Full Version : ΤΕΛΟΣ Vstrom 650 ΑΝΘΡΑΚΙ???????



Azzos
16/05/2008, 09:14
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

ΧΘΕΣ ΞΑΦΝΙΑΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ SUZUKI!!! ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ SUZUKI ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΜΩΡΟ....ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ + ΔΩΡΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ....ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΤΗΝ ΘΕΛΩ.

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΘΩΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΝΘΡΑΚΙ...
Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ (ΟΧΙ ΜΕ ΩΡΑΙΟ ΤΡΟΠΟ - ΠΛΑΓΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΠΕ "ΑΥΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ") ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ Ο ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ ΚΑΙ ΟΣΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕ ΣΕ ΜΠΛΕ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΟ.

ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ??2 ΜΗΝΕΣ ΤΗΝ ΛΗΓΟΥΡΕΥΟΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ.....ΤΕΡΜΑ???

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΤΟΝ ΤΑΛΑΙΠΟΡΩ??

Cpt. Haddock
16/05/2008, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Azzos
... Ο ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ ΚΑΙ ΟΣΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕ ΣΕ ΜΠΛΕ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΟ.....

δλδ σταματάει η παραγωγή; :confused:

Προφανώς όχι, άρα μλκιες σου έλεγε ο τυπος απλα θελει να ξεστοκαρει τα χρώματα που δεν εχουν φύγει πολύ

Παραεισαγωγή :wave2:

argy_kap
16/05/2008, 09:30
Μια που με απασχολεί πρόσφατα το θέμα του χρώματος (σε άλλο post), μιλώντας χτες με επίσημο suzuki μου είπε οτι ο Σφακ δεν θα φέρει προς το παρόν άλλα γκρι....

Η καλύτερη λύση σου είναι παραεισαγωγή ή να βρείς σε κάποια βιτρίνα....

Azzos
16/05/2008, 09:34
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ. Ο ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΝΕΙ ΑΛΛΟ ΕΠΕΙΔΗ "ΕΙΔΕ" ΟΤΙ ΠΟΥΛΑΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΑΤ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΠΧ ΤΟ ΜΠΟΡΝΤΟ (ΤΡΟΜΕΡΟ ΧΡΩΜΑ) ΓΙΝΕΤΕ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗ ΑΛΑ Ο ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ......

Azzos
16/05/2008, 09:37
ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΣ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΜΕ ΔΟΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 1000-1500ΕΥΡΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ. ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ....ΑΡΑ ΤΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΔΟΣΕΩΝ

Λεωνίδας
16/05/2008, 11:56
ωραία ανεβαίνει η αξία του δικού μου :lol:

πωλείται Vstrom ανθρακί 8/2007 με 6000 χλμ μόνο 6.500? :look:

vestromas
16/05/2008, 12:48
Ναι, ρε μαγκες! Μην φοβαστε τα παραεισαγωγης. Ειδικα στο vstrom, που εχει δειξει τι εργαλειο ειναι, τι ψαρωνετε με τις εγγυησεις και τις αντιπροσωπιες και πληρωνετε κερατιατικα; Εκτος απο τα δωρα που σας στερει η αντιπροσωπια, σας τα παιρνει απο εδω και απο εκει συνεχεια και σας πουλαει και μουρη. Αν μια στα 1000 σας κατσει στραβη με παραεισαγωγης, τα λευτα που θα πληρωσετε, τελικα, θα ειναι πολυ λιγοτερα απο αυτα που θα εχετε δωσει στην αντιπροσωπια για αγορα αξεσουαρ σερβις κ.α
:beer: :wave2:

Azzos
16/05/2008, 15:24
ΕΙΤΕ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΕΙΤΕ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΟΥ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟΙ ΕΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΔΟΣΕΙΣ - ΔΕΣ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ΚΑΙ ΕΞΟΔΑ ΦΑΚΕΛΟΥ (πχ 60ΜΗΝΕΣ). Η ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΟΥ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΑΞΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕΤΡΗΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. ΤΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ (ΚΡΑΝΟΣ, ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ) ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΙΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΟ EXCEL ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥΣ ΜΟΥ.

Cpt. Haddock
16/05/2008, 15:27
Να διευκρινίσουμε οτι όταν αγοράζουμε με δόσεις (εάν αυτές δεν ειναι άτοκες) ΔΕΝ είναι η μηχανή πιο ακριβή (το ίδιο κοστίζει) αλλα το χρήμα

(το αποτέλεσμα ειναι το ίδιο βέβαια στην τσέπη μας αλλα έτσι να ξερουμε τι λέμε :lol: )

table920
19/05/2008, 08:43
ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΜΑΚΡΙΑ Η ΑΧΑΡΝΩΝ ΕΧΕΙ ΑΝΘΡΑΚΙ ΑΚΟΜΑ. 7200 ΕΥΡΩ ΜΕ ΔΩΡΑ ΒΑΛΙΤΣΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΚΑΙ ΧΟΥΦΤΕΣ ΑΧΑΡΝΩΝ ΚΑΙ ΝΙΡΒΑΝΑΣ ΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ.

poisson
20/05/2008, 08:29
Η χθεσινή εμπειρία μου από τον Βύνιο στην Καλλιθέα, όπου πήγα δελεασμένος
από τα δώρα να κλείσω το ανθρακί V-strom:

- Φέρνει ΜΟΝΟ μάυρο ματ, με το πρόσχημα-ατάκα:
"δε βγάζει πλέον άλλο χρώμα".
Μη με ρωτήσετε "ποιος δε βγάζει?", δεν πήρα ούτε εγώ απάντηση.

- Χρεώνει έξοδα πινακίδας + σήμα 150 Euro!
Έχω ακούσει για 80-90 Euro συνήθως.

Μόλις έχασε έναν πελάτη-μετρητοίς..

Καλή σας ημέρα!

katana
20/05/2008, 09:07
Μην φοβάσαι τα παραεισαγωγής, όλα έχουν την ίδια 2ετη πανευρωπακή εγγύηση. Είτε το πάρεις από το Σφακιανάκη είτε από τους άλλους τα ίδια χαρτιά της εγγύησης συνοδεύουν το μηχανάκι από το εργοστάσιο. Ασε που για το service του Σφακιανάκη έχω ακούσει τα χειρότερα, και για την ποιότητα και για τις τιμές. Θα σου έλεγα να ψάξεις ποιο είναι το καλύτερο εξουσιοδοτημένο service και να την πάρεις από όποιο μαγαζί σου δώσουν το καλύτερο πακέτο.

Εχω ακούσει καλά λόγια για το MotoJapan στην Καλλιρόης.

Azzos
21/05/2008, 13:42
ΛΟΙΠΟΝ ΩΡΑΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ...ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ 'Η ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΟΠΟΤΕ ΕΡΘΕΙ.
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ...ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΠΑΡΟ ΕΤΣΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ (ΑΝΘΡΑΚΙ 650ABS).
ΕΛΠΙΖΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΧΡΩΜΑΤΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΕΠΕΙΔΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΙΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.

poisson
21/05/2008, 15:11
Μίλησα χθες με Moto Japan (210.9224700). Μπορούν να έχουν ανθρακί με
ABS σε 15 μέρες. Οπότε κάνε ένα effort, αν δε σε νοιάζει να είναι παραεισαγωγής.
Τιμή: 6730 (με πινακίδες, χωρίς δώρα)





Αρχικά δημιουργήθηκε από Azzos
ΛΟΙΠΟΝ ΩΡΑΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ...ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ 'Η ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΟΠΟΤΕ ΕΡΘΕΙ.
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ...ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΠΑΡΟ ΕΤΣΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ (ΑΝΘΡΑΚΙ 650ABS).
ΕΛΠΙΖΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΧΡΩΜΑΤΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΕΠΕΙΔΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΙΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.

Cpt. Haddock
21/05/2008, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από poisson
Τιμή: 6730 (με πινακίδες, χωρίς δώρα)

:eyepop:

Κάτω κι απο τα 7 χιλιάρικα έπεσε το βεστρωμ; :look:

Azzos
21/05/2008, 15:49
ΠΑΙΔΕΣ!!!!
ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΝ MOTOJAPAN (ΓΙΩΡΓΟΣ). ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ 6850 ΜΕ ΤΑ ΤΕΛΗ,ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ,ΤΡΑΠΕΖΑ (ΔΩΡΟ ΚΑΓΚΕΛΑ & ΧΟΥΦΤΕΣ). ΔΟΣΕΙΣ 60 χ 150ΕΥΡΟΣ. ΒΑΛΙΤΣΑ 46Litres ΠΕΡΙΠΟΥ 100EUROS. ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ. ΑΠΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ!

Λεωνίδας
21/05/2008, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:eyepop:

Κάτω κι απο τα 7 χιλιάρικα έπεσε το βεστρωμ; :look: όταν πριν τη μείωση (δηλαδή όταν ο Σφακιανάκης το "ανακοίνωνε" 8.000) το έβρισκες χωρίς "δώρα" ίσως και κάτω από 7.500, τώρα που το δίνει επίσημα 7.200 ... κάνε τις πράξεις :wave2:

Azzos
23/05/2008, 13:02
ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ...

ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ Η VSTROM ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΦΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΡΕΣΚΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ 3-4 ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ....ΓΙΑΤΙ? ΤΟ ΜΠΟΡΝΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΧΡΩΜΑ?ΤΟ ΑΝΘΡΑΚΙ? ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΟΟΟΣΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΕΝΩ ΣΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΜΑΣΤΕ??ΟΕΟ??

H SUZUKI ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΕΙ!ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΛΑΝΣΑΡΕΙ ΜΟΝΟ 3-4 ΧΡΩΜΑΤΑ???ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΑΥΤΟ

max2000
23/05/2008, 15:45
Ο λόγος που οι μηχανές έχουν μονό τρία χρώματα άντε πέντε είναι γιατί τα διαφορά ανταλλακτικά έρχονται βαμμένα ενώ στα αμάξια από ότι ξερώ είναι όλα άβαφα και βάφονται εδώ από τον εκάστοτε φαναρτζή που έχει κάθε συνεργείο.
Αλλά μερικές μηχανές έρχονται άβαφες για τις βάψεις μονός σου π.χ. ducati monster dark.

Azzos
02/06/2008, 13:51
ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΕΡΧΟΝΤΕ ΤΑ VSTROMακια ΣΕ ΑΝΘΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ??

Cpt. Haddock
02/06/2008, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Azzos
ΔΟΣΕΙΣ 60 χ 150ΕΥΡΟΣ.

= 9,000 ευρώ

Για να έχουμε και μια ιδέα τι σημαίνει δόσεις :rolleyes: :D

2,150 ευρω ή 31% παραπάνω απο την αρχική αξία :wave2:

Bavarian
02/06/2008, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
= 9,000 ευρώ

Για να έχουμε και μια ιδέα τι σημαίνει δόσεις :rolleyes: :D

2,150 ευρω ή 31% παραπάνω απο την αρχική αξία :wave2:





:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: ναι πολύ καλός ο Γιώργος :lol: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :lol: :bigcry:

NikHell
09/06/2008, 21:59
Εντάξει ρε παιδιά..Είναι περίπου 2.000 Ευρώ αλλά μιλάμε και για 5 χρόνια εξόφληση.
Πάντως επειδή δουλεύω σε τράπεζα αν επιλέξει κάποιος λιγότερες δόσεις, ναι μεν ανεβαίνει η δόση αλλά συνολικά οι τόκοι είναι λιγότεροι.
Επίσης μπορείς να το εξοφλήσεις νωρίτερα γλιτώνοντας τόκους που θα πλήρωνες στο μέλλον, ενώ μετά τη μέση του δανείου δεν συμφέρει και πολύ η προεξόφληση γιατί τους πολλούς τόκους τους έχει ήδη πληρώσει....:cry:

Azzos
11/06/2008, 09:46
Paidia den paei alo! X8es estila ena email sto Sfakianaki gia na rotiso dia8esimotita se an8raki kai amesos me piran tilefono legontas oti paei gia Septembrio kai blepoume.....Me blepo na pigeno se paralilis eisagogis kai na bro thn nomo8esia pou na leei oti o nomimos antiprosopos ths suzuki sthn ellada na me kalipti 100%...
Mporei kapios na protinei trapeza gia xamilo epitokio gia agora mixanis?Elega sthn ALPHA na pao.

NikHell
12/06/2008, 15:13
Φίλε Azzos, δεν θέλω να σου προτείνω τράπεζα, παρότι εργάζομαι, για να μη κάνω διαφήμιση. Σε κάθε περίπτωση, έχε υπόψη ότι συνήθως οι έμποροι, μπορούν να παίξουν με το επιτόκιο, και αντίστοιχα με τη δική τους προμήθεια. Άρα αν έχεις κανένα γνωστό και θέλει να βοηθήσει λογικά μπορεί. Επίσης στη χειρότερη περίπτωση κάνεις τη δουλειά σου με μία τράπεζα και μετά κάνεις έρευνα αγοράς για μεταφορά του υπολοίπου σε άλλη με προνομιακό επιτόκιο, λόγω ανταγωνισμού.

Σε κάθε περίπτωση προσοχή σε επαναλαμβανόμενα έξοδα, παρακρατήσεις, υποχρεωτικές ασφάλειες κ.ο.κ.

Φιλικά
Νίκος