PDA

View Full Version : ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΣΑΛΑΤΑ...



ggs
16/05/2008, 16:00
Πήγα σήμερα να πάρω μια σαλάτα (πακέτο) από ένα μαγαζί κοντά στο Σύνταγμα (Νίκης) και όταν πήγα να πληρώσω μου ζήτησε…8€ !!!!!!
Έμεινα «παγωτό»….την κοιτάω καλά καλά και της λέω ότι θα την αφήσω και θα ξαναέλθω όταν πιάσω το joker…
Αι στο διαλο πια …όλοι μας έχουν για ..μ@λ@κες
:evil:

Vourkoufales
16/05/2008, 16:06
και που 'σαι ακόμα :sick:

Lilith_tzw
16/05/2008, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Πήγα σήμερα να πάρω μια σαλάτα (πακέτο) από ένα μαγαζί κοντά στο Σύνταγμα (Νίκης) και όταν πήγα να πληρώσω μου ζήτησε…8€ !!!!!!
Έμεινα «παγωτό»….την κοιτάω καλά καλά και της λέω ότι θα την αφήσω και θα ξαναέλθω όταν πιάσω το joker…
Αι στο διαλο πια …όλοι μας έχουν για ..μ@λ@κες
:evil:



και καλα τα 8 που τα 10 που εχουν ζητησει απο μενα... εχουμε ξεφυγει και κανεις δεν κανει κατι.. τελικα εφαγες κατι???

Operater
16/05/2008, 17:28
Παρε ντοματουλες, αγγουράκι, σως, αυγουλάκι και κάντο μονος σου! Από το σπίτι... :wave2:

epp1640
16/05/2008, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Παρε ντοματουλες, αγγουράκι, σως, αυγουλάκι και κάντο μονος σου! Από το σπίτι... :wave2:

+1 στο 2ο έτος και στο 3ο που είχα μόλις νοικιάσει σπίτι έτρωγα συνέχεια απέξω..απίστευτα χρήματα..τώρα πια..μόνο μαγείρεμα (ο θεός να το κάνει)..:nono:

epp1640
16/05/2008, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Πήγα σήμερα να πάρω μια σαλάτα (πακέτο) από ένα μαγαζί κοντά στο Σύνταγμα (Νίκης) και όταν πήγα να πληρώσω μου ζήτησε…8€ !!!!!!
Έμεινα «παγωτό»….την κοιτάω καλά καλά και της λέω ότι θα την αφήσω και θα ξαναέλθω όταν πιάσω το joker…
Αι στο διαλο πια …όλοι μας έχουν για ..μ@λ@κες
:evil:

ωραίος..

devil's animal
16/05/2008, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Πήγα σήμερα να πάρω μια σαλάτα (πακέτο) από ένα μαγαζί κοντά στο Σύνταγμα (Νίκης) και όταν πήγα να πληρώσω μου ζήτησε…8€ !!!!!!
Έμεινα «παγωτό»….την κοιτάω καλά καλά και της λέω ότι θα την αφήσω και θα ξαναέλθω όταν πιάσω το joker…
Αι στο διαλο πια …όλοι μας έχουν για ..μ@λ@κες
:evil:


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

καλα εκανες ρε φιλε!!
εγω ακομα δινω 4 (για την σεφ) και 2,5 για την απλη.:rolleyes:


αλλα η μαμα θριαμβευει!!:a54: :a44:

OzZzZzY
17/05/2008, 01:27
οντως το κακο με τις σαλατες εχει παραγινει..απο 5-6 ευρω και πανω! εκει που χαιρομαι ειναι στα μαγαζια με salad bar (goodys!)! βαζεις οοοτι θες και σε οτι ποσοτητα θες και το πληρωνεις και 4-5 ευρω
:D :D

p@nos
17/05/2008, 01:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
οντως το κακο με τις σαλατες εχει παραγινει..απο 5-6 ευρω και πανω! εκει που χαιρομαι ειναι στα μαγαζια με salad bar (goodys!)! βαζεις οοοτι θες και σε οτι ποσοτητα θες και το πληρωνεις και 4-5 ευρω
:D :D



καλα ρε γκουντης τρως???


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

arxaios
17/05/2008, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
καλα ρε γκουντης τρως???


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Παίρνει το παιδικό μενού που έχει μέσα και πλαστικά παιχνιδάκια, ανταλλακτικά ΚΤΜ και πορτοκαλάδα χωρίς ανθρακικό ............ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Το παραπάνω ως απάντηση στο άβαταρ .............. και τώρα ....................... αντιπαραθέσεις !!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ermiss
17/05/2008, 10:35
Οι έτοιμες σαλάτες που παίρνετε, είναι συνήθως τα λαχανικά που ΔΕΝ πουλάνε τα SuperMarket, τα οποία οι προμηθευτές τα παίρνουν πίσω και τα πουλάνε σε εταιρείες, στις οποίες πετάνε τα χαλασμένα κομμάτια, πχ στο λάχανο πετάνε τα σάπια φύλα στην ντομάτα κόβουνε το διαλυμένο κομμάτι.

Μετά τα κόβουν σε μικρά κομμάτια και συσκευάζονται σαν "φρέσκες" σαλάτες. Με λαχανικά τα οποία έχουν κοπεί, χρειάστηκαν 1-2 μέρες να φτάσουν στο ράφι του SM, έμειναν εκεί άλλες 3 μέρες τουλάχιστον, γύρισαν πίσω στο εργοστάσιο, έγιναν σαλάτες και έφτασαν στο ράφι μετά απο άλλες 2 μέρες τουλάχιστον.

Συνολικά πάνω απο εβδομάδα κομμένα λαχανικά τα πουλάνε σαν έτοιμες "φρέσκες" σαλάτες. Κυρίως αυτές που υπάρχουν πάλι στα ράφια των σουπερμάρκετ.


Δεν μιλάv για περίεργα χημiκά κλπ.Απλά είναι μπαγιάτικα τα λαχανικά και είναι τα απομεινάρια απο τα λαχανικά των SM


Πάρτε ρε παιδιά 4-5 ντομάτες και 1-2 αγγουράκια και φτιάχτε... κρίμα είναι να τρώτε και μπαγιάτικα λαχανικά και να σας πιάνουν τον κώλο...

gdevelek
17/05/2008, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Πήγα σήμερα να πάρω μια σαλάτα (πακέτο) από ένα μαγαζί κοντά στο Σύνταγμα (Νίκης) και όταν πήγα να πληρώσω μου ζήτησε…8€ !!!!!!
Έμεινα «παγωτό»….την κοιτάω καλά καλά και της λέω ότι θα την αφήσω και θα ξαναέλθω όταν πιάσω το joker…
Αι στο διαλο πια …όλοι μας έχουν για ..μ@λ@κες
:evil:

και πολύ καλά έκανες

ένας βασικός λόγος για την ακρίβεια είναι ότι ο έλληνας ντρέπεται να κάνει αυτό που έκανες

p@nos
17/05/2008, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss


Πάρτε ρε παιδιά 4-5 ντομάτες και 1-2 αγγουράκια και φτιάχτε... κρίμα είναι να τρώτε και μπαγιάτικα λαχανικά και να σας πιάνουν τον κώλο...





+1000



μπορει να ειναι βαρετο αλλα απειρως καλυτερο απο τις αηδιες που μας πουλανε ετοιμες...

sakisvolos
17/05/2008, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Παίρνει το παιδικό μενού που έχει μέσα και πλαστικά παιχνιδάκια, ανταλλακτικά ΚΤΜ και πορτοκαλάδα χωρίς ανθρακικό ............ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Το παραπάνω ως απάντηση στο άβαταρ .............. και τώρα ....................... αντιπαραθέσεις !!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:lol: :lol: :rotflmao: :lol: :bigcry: :rotflmao: :lol: :lol:

TROOPER
17/05/2008, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
..........

παιδι πιασε μια χωριατικη !!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

p@nos
17/05/2008, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
παιδι πιασε μια χωριατικη !!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:



με μπολικη ντοματα και φετα!!!!!!!!!


:a8: :a8: :a8: :a8:

AFTER
17/05/2008, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Πήγα σήμερα να πάρω μια σαλάτα (πακέτο) από ένα μαγαζί κοντά στο Σύνταγμα (Νίκης) και όταν πήγα να πληρώσω μου ζήτησε…8€ !!!!!!
Έμεινα «παγωτό»….την κοιτάω καλά καλά και της λέω ότι θα την αφήσω και θα ξαναέλθω όταν πιάσω το joker…
Αι στο διαλο πια …όλοι μας έχουν για ..μ@λ@κες
:evil:


Μπραβο ρε φιλε, ευγε

Εγω εχω σηκωθει απο ταβερνα οταν μου εφεραν τον καταλογο και οι μεριδα πατατες ειχε 9?
Και οπως εφευγα, τους ειπα ''βρειτε αλλον εισοδηματια συνταξιουχο να του τα παρετε''

TROOPER
17/05/2008, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
με μπολικη ντοματα και φετα!!!!!!!!!


:a8: :a8: :a8: :a8:

ελα και πειναω !!!!!

:sick:

p@nos
17/05/2008, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ελα και πειναω !!!!!

:sick:



δεν εχω φαει τιποτα απ'το πρωι γι'αυτο ασε καλυτερα...


:sick:



παιζει μαντολινο το στομαχι μου...


:lol: :lol: :lol:

AFTER
17/05/2008, 15:17
Eγω σε λιγο παω ΙΚΕΑ και θα φαω σωλομο σαλατα και Σουηδικα κεφτεδακια
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

p@nos
17/05/2008, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Eγω σε λιγο παω ΙΚΕΑ και θα φαω σωλομο σαλατα και Σουηδικα κεφτεδακια
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:bawl: :bawl: :bawl:

AFTER
17/05/2008, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
:bawl: :bawl: :bawl:

Εχεις δει κατι hot fog που εχουν στην εξοδο?

0.60? μονο, και βαζεις οσες σαλτσες θες εσυ
Και ειναι και νοστιμοτερο απο τα βρωμικα των 5?
Μιαμ μιαμ, σολομε σου ερχομαι!!!!


:rotflmao:

p@nos
17/05/2008, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Εχεις δει κατι hot fog που εχουν στην εξοδο?

0.60? μονο, και βαζεις οσες σαλτσες θες εσυ
Και ειναι και νοστιμοτερο απο τα βρωμικα των 5?
Μιαμ μιαμ, σολομε σου ερχομαι!!!!


:rotflmao:



ενταξει με επεισες καλα να περασεις ρε...

:mad: :mad: :mad:





παω να φαω τα μακαρονια μου τωρα...


:bigcry: :bigcry: :bigcry: