PDA

View Full Version : Myrwdia apo kaysaerio??



HORNET600F
09/01/2005, 18:15
Hi Guys

Eixe pote kaneis provlhma me ta kaysaeria tou hornet (2002)?

me to diko mou, meta apo kathe volta egw h o synepivaths skylovrwmame

- to mhxanaki den kaiei ladia
- venzinh syhthws vazw shell v-power
- h eksatmish einai ths mamas tou


kathe skepsh-lysh-idea eyprosdekth

milaber
09/01/2005, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από HORNET600F
- to mhxanaki den kaiei ladia
- venzinh syhthws vazw shell v-power
- h eksatmish einai ths mamas tou


Φίλε νομίζω πως είναι από την βενζίνη που βάζεις.

Και σε εμένα η V-power αλλά ακόμα περισσότερο η Ultimate βρωμάνε πολύ και μάλλον φταίνε τα πρόσθετα που βάζουν.

Δοκίμασε με κανονική αμόλυβδη και πες.

:wave2: :wave2: :wave2:

GeeZer
12/01/2005, 10:56
Για 600αρι hornet δεν εχω ακουσει αναλογο προβλημα, αυτο που ειναι γνωστο ειναι οτι τα 900αρια σκυλοβρωμανε!Μαλιστα πολλοι ιδιοκτητες τα εχουν πουλησει για αυτο το λογο και υπηρχε και ενα site που αναφεροταν στο προβλημα (δυστυχως δε το βρισκω). Στο 900 αυτο διορθωνοταν με oer commander. Ψαξε στο http://www.hondahornet.co.uk/ η ποσταρε και θα σε βοηθησουν

npoulis
02/03/2005, 19:36
Συμφωνώ για το θέμα βενζίνης. V Power και BP Ultimate βρωμανε πολύ ακόμα και οταν τις γεμίζουν!!! Υπομονή.

idi
02/03/2005, 19:55
Αγαπητοι φιλοι…

όλα τα προβληματα εχουν τη λυση τους

Θα μεινετε άπλυτοι για κανα μηνα…και μετα θα βρωματε τοσο που δε θα σας μυριζει τιποτα άλλο!!!:lol: :lol:

Επισης μπορειτε να παρετε για τη πολη ένα ριμαδι διχρονο και να του βαζετε τα φτηνοτερα λαδια…. Θα συνηθίσετε τη βρωμα ….:lol: :lol:

Αλλο κολπο είναι να ριχνετε αφτερ σειβ ή αρωματακι μεσα στο ντεποζιτο (davidoff echo ας πουμε…) … )μετα το καυσιμο θα μυζιζει ….«πατσουλί»!!! οι γάλλοι μαλακες είναι που σκεπαζαν τη βρωμα με αρωματα?:lol: :lol:

Τελος μπορειτε κρεμασετε ένα αρωματικο δεντρακι στο τιμονι ή στο μπρελοκ σαν αυτό που βαζουν στα ΤΑΧΙ να μη βρωμαει ταριφιλας (μασχαλιλας με κλανιλας):lol: :lol:

Αν παλι η βρωμα επιμένει… κοιταξτε το κινητηρα… ΖΕΙ? Μπορει να ψόφησε και να μύρισε… ζωη σε λογου μας :lol: :lol:

Αντε καλο καλοκαιρι (=μπανια στη θαλασσα να ξεβρομίσουμε)

Alex6RR
05/03/2005, 15:04
το προβλήμα το αντιμετβπιζω κι εγω σε hornet 250 που εχω και οντως βάζω 100αρες βενζίνες!!:dizzy:

hornet
15/03/2005, 09:22
Το προβλημα ειναι ο συνδυασμος του pair,του καυσιμου αλλα και τις θεσης της εξατμισης.Ολα ειναι μια συνηθεια!

Alex6RR
16/03/2005, 15:22
προτειμώ να βρομάω καειλα παρα να μην οδειγω το Hornet :wave2: :nono:

Rouxlas
18/09/2005, 10:29
Φίλε εγω δεν εχω Hornet εχω super four αλλα ειχα το ιδιο προβλημα και μου είχε φύγει ενα σωληνάκι αναθημιάσεων κατω απο το ντεπόζιτο...
Αυτο ξεκίνουσε απο τη μεση στο καπάκι του μοτερ και πήγαινε στο φίλτρο αερα..

HORNET600F
18/09/2005, 21:13
Den prepei na einai ayto giati o pisw exei to provlhma.
Pantws h katastash veltiwthike aisthita me xrhsh aplhs amolyvdhs (BP) anti V-power pou evaza mexri protinws


Keep riding

DIA.FA.N.I.A
23/09/2005, 15:36
ΦΙΛΕ ΜΕ ΤΟ HORNET Η SHELL ΒΡΩΜΑΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ. ΕΙΧΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ CB ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΛΟΥΣΙΟ ΤΟ ΜΙΓΜΑ ΟΤΑΝ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΑΝ ΤΑ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ ΟΛΑ ΓΙΝΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΨΗΛΑ ΑΛΛΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΜΥΡΙΖΟΥΝ

XTMPAM
23/09/2005, 16:01
ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΝΙΚΟ13G!!!ΒΡΩΜΑΕΙ ΤΟ HORNET TOY....ΛΕΜΕ ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΤΑ ΚΑΡΜΠ!!

idi
24/09/2005, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DIA.FA.N.I.A

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΨΗΛΑ ΑΛΛΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΜΥΡΙΖΟΥΝ

ΨΕΜΑ!!!

DIA.FA.N.I.A
24/09/2005, 13:37
ΣΥΓΧΑΡΙΤΗΡΙΑ IDI ME KAΛΥΨΕΣ ΑΠΟΛΥΤΑ

modeerf
24/09/2005, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από GeeZer
Για 600αρι hornet δεν εχω ακουσει αναλογο προβλημα, αυτο που ειναι γνωστο ειναι οτι τα 900αρια σκυλοβρωμανε!Μαλιστα πολλοι ιδιοκτητες τα εχουν πουλησει για αυτο το λογο και υπηρχε και ενα site που αναφεροταν στο προβλημα (δυστυχως δε το βρισκω).

Πληροφορίες θα βρείς πολλές στο κάτωθι λινκ...

Hornet's Nest Message Board (http://p196.ezboard.com/bhornetsnest56467)

HORNET600F
24/09/2005, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΨΕΜΑ!!!

oxi mono myrizoun, alla kaine kiolas.
alla perissotero (Yamaha R) alla poly ligotero (Honda CBRR), oxi sthn ethnikh me 160 alla mesa sthn polh mono o synepivaths kserei....

sth myrwdia vevaia paizei shmantiko rolo h venzinh kai h aerodynamikh (vlepe 2o atomo, mpagkaziera, sakos demenos sthn pisw thesh ktl)