PDA

View Full Version : λιγα στραβα...



stavrogin
17/05/2008, 17:33
Ο καλος αυτοκινητακιας ξεμπαρκαρωντας καλυψε το ενα μετρο περιθωριο που ειχε μπροστα, πεταξε την μηχανουλα μου κατω και Κυριος με Κ κεφαλαιο,την κοπανισε.
(βεβαια τετοια αλητεια εχω κανει κι εγω και δε την ξανακανω.)

1η φωτο
Τροχος ισιος ,τιμονι στραβο, Ετσι οδηγαω .Προφανως γυρισαν τα καλαμια μεσα στις πλακες


131200

stavrogin
17/05/2008, 17:35
φωτο 2

κρακαρησε η τιμονοπλακα.
Ισως δε θα πρεπε να οδηγαω καν.Πρωτη μουρη το φυλαχτο. Εχει κανει αλλου δουλεια, τα χει βγαλει τα λεφτα του


131201

stavrogin
17/05/2008, 17:37
τιμονοπλακα Βου, ποσο το μαλλι; (ρητορικη ερωτησης)


131202

TROOPER
17/05/2008, 17:38
μην την οδηγας και δευτερα συνεργειο !!!

περαστικα ρε κωστα να παρει...:sick:

stavrogin
17/05/2008, 17:47
Ο μαρσπιες ειναι ετσι τριων ημερων απο αλλο περιστατικο. Η εξατμιση γδαρμενη απο παλια αλλα βαθουλωμενη απο τον αυτοκινητακια.

μανιταρακι και αντιβαρο τιμουνιου βρηκαν,γδαρθηκαν και προστατεψαν το φαιρινγκ.

Καιρος να μπει για μεζεματα γιατι αμα το αφησω τωρα που πηρε φορα ,θα ξεχειλωσει.
Εξατμισουλα αργοτερα απο Beauty Shop.
Μαρσπιε ,Τιμονοπλακα μαμα ,κανα σωληνακι ,κανα μπιζουδακι ,λιγο φρουφρου, λιγο αρωμα...


Παντως δεν πτοουμε.Αυτα γινηκαν πριν παω να ψαξω για κουστουμι (το πρωτο μου) (-με γεια) (ευχαριστω) για γαμο φιλου ,που παντρευεται την αλλη Κυριακη... Δηλαδη θελω να πω ...υπαρχουν και χειροτερα απ' τα δικα μας

...Δεν ειμαι κακος, κι οποιος αμφιβαλει θα του δειξω φωτογραφια της νυφης
:lol:

Αυτα!

Υ.Γ :λες να κοπει καμια τιμονοπλακα;! Και μετα πως σταματανε; παω ευλαβικα ,κοντα μεχρι Δευτερα.


131204

THEOD
17/05/2008, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Ετσι οδηγαω

Φίλε μου εγώ με τέτοιες τιμονόπλακες δεν θα ανέβαινα πάνω της ούτε σταματημένη...
Αν τέλος πάντων δεν τις βρίσκεις ή σου πέφτει βαρύ να τις αλλάξεις βγάλτες και τράβα τες για μια αλουμινοκόλληση...

taxydromos
17/05/2008, 18:43
περαστικα της Κωστα και μη σου ξανατυχει....ευκαιρια να την κανεις κουκλα..:wave2:
δεν δηλωνεις τη μηχανη επαγγελματικη να τα παιρνεις απο την εφορια...:smokin:

cabalai
17/05/2008, 21:37
Χριστος και Παναγια αυτα δεν γινονται ετσι απλα και η μηχανη γινεται σιδερα ποιος θα πληρωσει για την ζημια ελεος μερικοι ειναι πραγματι ΖΩΑ ακοινωνητα

stavrogin
17/05/2008, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Φίλε μου εγώ με τέτοιες τιμονόπλακες δεν θα ανέβαινα πάνω της ούτε σταματημένη...
Αν τέλος πάντων δεν τις βρίσκεις ή σου πέφτει βαρύ να τις αλλάξεις βγάλτες και τράβα τες για μια αλουμινοκόλληση...

Απλα το πηρα χαμπαρι παρασκευη απογευμα και δεν μπορεσα να ψαξω .θα πρεπει να οδηγαω μεχρι τη δευτερα ,γραφειο-σπιτι στην ουσια γιατι εχει πεσει τρελη δουλεια. Δευτερα ,σφαιρα Τεομοτο παραγγελια και συνενοηση με μαστορα. :wave2:

blackbusa
18/05/2008, 06:42
:a37: :a37: :a37:


τα υλικα φτιαχνονται ρε φιλε.....αλλα το ηθικο θεμα και η κοπανα ειναι......


:a52: :a52: :a52: :a52:


οτι σου ειπαν οι απο πανω...


:wave2:

DimChios
18/05/2008, 06:51
:sad:

προσεχε, παρολο το ηθικό σου Κωσταντινε!

Προσεχε!!!!

:wave2:

LsKostas
18/05/2008, 10:56
Kαι γω το χω παθει...


ξενερα και πολλα λεφτα για ενα πουστ%^# που περασε μεθυσμενος
απο στενο δρομο


Εμεις να μαστε καλα ομως και τα σιδερα φτιαχνονται.Ετσι?
:wave2:

vangelis 64
18/05/2008, 23:43
Περαστικά κι αγύριστα ρε Κωστή και κουράγια ΜΟΝΟ στην τσέπη σου.:winka:

makis206
19/05/2008, 07:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Περαστικά κι αγύριστα ρε Κωστή και κουράγια ΜΟΝΟ στην τσέπη σου.:winka:

Αυτά ακριβώς κι αφού το ηθικό είναι ακμαιότατο τότε τα πράγματα θα φτιάξουν πιο σύντομα !

:beer: :beer:

banditgr
19/05/2008, 12:47
file mou,an zoristike toso poli pou ragise i timonoplaka,to pio pithano einai na exoun parei ta pirounia sou.Poli para3eno pantos apo statiko pesimo tosi zimia,einai san na termatise to timoni sto stop,kai na sinexize me dinami na to sproxnei,kai ektonothike stin timoplaka.Tsekarise kai tin kato plaka klp.

Cpt. Haddock
19/05/2008, 12:50
:sick: :sick: :sick:

devil's animal
19/05/2008, 12:55
οχι ρπμ...ποναει η καρδια μου οταν βλεπω τετοια...:(

κριμα ρε Κωστα!! περαστικα στην τσεπουλα ευχομαι και να την κανεις πιο κουκλα απο οτι ηταν!!
:winka:

sober
19/05/2008, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
οχι ρπμ...ποναει η καρδια μου οταν βλεπω τετοια...:(

κριμα ρε Κωστα!! περαστικα στην τσεπουλα ευχομαι και να την κανεις πιο κουκλα απο οτι ηταν!!
:winka:

+ 650 κι απο μενα βρε Κωστη...

:smilea:

stavrogin
19/05/2008, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
file mou,an zoristike toso poli pou ragise i timonoplaka,to pio pithano einai na exoun parei ta pirounia sou.Poli para3eno pantos apo statiko pesimo tosi zimia,einai san na termatise to timoni sto stop,kai na sinexize me dinami na to sproxnei,kai ektonothike stin timoplaka.Tsekarise kai tin kato plaka klp.

Εχεις δικιο κι εγω παραξενευτηκα πολυ που ραγισε η πλακα.Σιγουρα ο πανηβλακας το εριξε και το εσπρωξε αλλιως δεν εξηγειτε.Ελπιζω να μη στραβωσαν τα καλαμια.
Το μηχανανι παει ισια χωρις χερια.Ισως αυτο να σημαινει πως δε στραβωσαν τελικα.
Παραγγειλα τα ανταλακτικα (200e) αυριο τα'χω.Τεταρτη πρωι μπαινει μαστορα θα δουμε απο κοντα

Η τιμονοπλακα ραγισε γυρω απο το διακοπτη κι οχι πολυ προς τα καλαμια.Ο μαστορας δεν θεωρει οτι μπορει να κοπει.
Ανωτατη ταχητητα 60, αποφευγω λακουβες κραδασμους σα το διαβολο.(Τον ιδιο το διαβολο δεν τον αποφευγω ετσι:lol: )

Με τους γνωστους απο κοντα δελεαρ:wave2:

blackbusa
19/05/2008, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
+ 650 κι απο μενα βρε Κωστη...

:smilea:


δεν τα κανεις και ? να του ερθει καλυτερα.....:wacko:

stavrogin
19/05/2008, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
δεν τα κανεις και ? να του ερθει καλυτερα.....:wacko:


Φιλαρακι ,μηπως σου περισσευει ενα κατοσταρικο;

:p

AFTER
19/05/2008, 17:04
Τι να πω ρε φιλε, ευχομαι στον λακαμα που σου την εριξε, σημερα κιολας να του το κλεψουν και να γινει ανταλακτικα

Αλλα ρε γαμωτο, μην αφηνετε τα μηχανακια αναμεσα απο αμαξια

(σορρυ τωρα, τι σου λεω....)

Ταξιδευτής
19/05/2008, 17:48
:sad: Α ρε Κωστη.... :sad:
Τι να πω... Στεναχωρηθηκα ρε γμτ. Αλλα για αλλη μια φορα δειχνεις το ποσο Αρχοντας εισαι, που δεν το αφηνεις να σε παρει απο κατω! :beer:

Περαστικα στην κουκλα σου κ να ειναι κ το τελευταιο! :beer:

ΥΓ. Μηπως να σκεφτοσουν το μπροστινο που μου εχει μεινει απο το Ζ μου; :confused:

orizontas
19/05/2008, 17:51
afoy to perimename

na tritosei

τα αφηνε τα κοματια της απο δω και απο κει

καλυτερα ετσι παρα με σενα πανω ...

αντε και καλα μαζεματα

.... σι γιου δελε

blackbusa
19/05/2008, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Φιλαρακι ,μηπως σου περισσευει ενα κατοσταρικο;

:p


στο Δελεαρ σημερα.....:alien:

stavrogin
19/05/2008, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Τι να πω ρε φιλε, ευχομαι στον λακαμα που σου την εριξε, σημερα κιολας να του το κλεψουν και να γινει ανταλακτικα

Αλλα ρε γαμωτο, μην αφηνετε τα μηχανακια αναμεσα απο αμαξια

(σορρυ τωρα, τι σου λεω....)

πεζοδρομιο, εξαρταται.Σε μικρα πεζοδρομια δεν την ανεβαζω ,θελω ο πεζος να μπορει να περναει ανετα. Κι εκει που παρκαρα ειχα 1+ μετρο απο καθε μερια ,δε ξερω πως τα καταφεραν και την εριξαν.Αν το τιμημα ειναι αυτο,ειμαι διατεθημενος να το πληρωσω. Τωρα αμα παραγινει το κακο δε ξερω...αν αντεχει η τσεπη. Πχ τεποζιτο~ 900e η φαιρινγκ κλπ.

Γενικα,δε θελω να σκεφτωμαι μονο την τσεπη μου αλλα και τους αλλους.

AFTER
19/05/2008, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
πεζοδρομιο, εξαρταται.Σε μικρα πεζοδρομια δεν την ανεβαζω ,θελω ο πεζος να μπορει να περναει ανετα. Κι εκει που παρκαρα ειχα 1+ μετρο απο καθε μερια ,δε ξερω πως τα καταφεραν και την εριξαν.Αν το τιμημα ειναι αυτο,ειμαι διατεθημενος να το πληρωσω. Τωρα αμα παραγινει το κακο δε ξερω...αν αντεχει η τσεπη. Πχ τεποζιτο~ 900e η φαιρινγκ κλπ.

Γενικα,δε θελω να σκεφτωμαι μονο την τσεπη μου αλλα και τους αλλους.

Εννοειται οτι ποτε δεν κανουμε δυσκολη την ζωη στους πεζους, αλλα εγω προσωπικα δεν την αφηνω ποτε αναμεσα απο τα αμαξια, και αυτο επειδη 1 στους 5 οδηγους(τουλαχιστον) στην Ελλαδα, δεν ξερει να οδηγαει

Τεσπα τι λεμε τετοια ωρα, ηταν και η προηγουμενη μηχανη μου το s, οποτε καταλαβαινεις....

xrlantz
20/05/2008, 13:48
aouts..... a re zetaki.... :sad:


a re stavrogin....
:(