PDA

View Full Version : ΚΤΜ 990 Adventure



gsx1400
18/05/2008, 09:24
παιδια γεια σας εχω εναν φιλο και εχει το ΚΤΜ 990 ADVENTURE. μια ερωτηση. θα παμε στο moto gp στο brno. εχει βαλει στην μηχανη εξατμιση Akrapovic και κανει πολυ θορυβο. θα εχει προβλημα σε ιταλια, αυστια, και τσεχια??????????????????????????????????????????????????????????? εγω του λεω να βαλει της εροστασιακες για να μην δωσει καμια αφορμη σε κανεναν.. εσεις τι λετε???


131267

DirtRider
18/05/2008, 09:50
Ιταλία και Τσεχία δεν γνωρίζω τι παίζεται, αλλά στην Αυστρία (αν πέσει σε μπλόκο) θα του απαγορευτεί η συνέχιση της κυκλοφορίας του οχήματος ΕΩΣ την αποκατάσταση των εξατμίσεων με τις εργοστασιακές ή την αντικατάστασή τους με εξατμίσεις που έχουν έγκριση τύπου για την χώρα αυτή.

Φυσικά όλα αυτά ΣΥΝ ένα ωραίο τσουχτερό πρόστημο που πρέπει να καταβληθεί ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ (για αλλοδαπούς)!

Οπότε πες στον φίλο σου να έχει καλού κακού τα μανήσια τελικά στις αποσκευές του και μπόλικο μετρητό στο πορτοφόλι...

MikeG
18/05/2008, 09:59
Αν είναι οι Akrapovic για το KTM τότε σίγουρα θα έχουν σιγαστήρα. Ας βάλει λοιπόν τους σιγαστήρες.
Είναι μέσα στο όριο.:winka:

gsx1400
18/05/2008, 10:05
Οπότε πες στον φίλο σου να έχει καλού κακού τα μανήσια τελικά στις αποσκευές του και μπόλικο μετρητό στο πορτοφόλι...





εγω θα του το πω και εχει ο θεος. να εισαι καλα σε ευχαριστω...

gsx1400
18/05/2008, 10:07
Αν είναι οι Akrapovic για το KTM τότε σίγουρα θα έχουν σιγαστήρα. Ας βάλει λοιπόν τους σιγαστήρες.
Είναι μέσα στο όριο.:winka:





αυτες που εχει δεν εχουν σιγαστηρα...

FZR1000
18/05/2008, 11:01
Αν εχει τις εργοστασιακες μην το συζητατε καν.

Αλλα δεν ειναι μονο αυτο το προβλημα, φοβαμαι μην τον πιασουν γιατι θα τρομαζει τους υπολοιπους οδηγους με τοσο ασχημη μηχανη...:beer:

akamarinos
18/05/2008, 21:16
Τον σεπτεμβριο που μας περασε καμια 15 αρια ktm διασχισαμε ιταλια, αυστρια πηγαινοντας ουγκαρια στο ktm festival.
Σχεδον όλα τα μηχανακια ηταν με acrapovic (με ταπες). Δεν υπηρξε προβλημα
Στην επιστροφη ένα adv990 ειχε βγαλει τους σιγαστηρες

Ισως να ετυχε ..............