PDA

View Full Version : ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΡΙΕΡΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ...



caesarsk
18/05/2008, 21:41
....και ιδού το πρώτο δίχρονο μετά από χρόνια που μπαίνει στην οικόγενεια...


...από αύριο ξεκινάμε προπονήσεις (είναι μέσα στο άγχος για το πότε θα ξεκινήσει)

...με σκοπό την πρώτη εμφάνιση στο Athens Supercross 2009...




και όλα αυτά βέβαια για την κορη μου που έκλεισε σήμερα τα 4 χρόνια της

caesarsk
18/05/2008, 21:41
1.


131328

caesarsk
18/05/2008, 21:42
2.


131330

caesarsk
18/05/2008, 21:43
3.


131331

caesarsk
18/05/2008, 21:43
4.


131332

epp1640
18/05/2008, 21:46
τί είναι αυτό? KTM? (πάμε διαμάχη!!) :lol:

caesarsk
18/05/2008, 21:47
τι λες ρε συ....εισαι τρελός;;;;



CHINA.....πολύ ποιο αξιοπιστο!!!!

Bavarian
18/05/2008, 21:54
Καλορίζικο Σοφ.


Η Ναυσικά θα κάνει έντο μέσα στο σπίτι :lol:


Χρόνια της πολλά ρε.Να την καμαρώσεις τη κουκλάρα σου όπως γουστάρεις.

caesarsk
18/05/2008, 21:57
με 2 ζευγαρια ζάντες παρακαλώ...μια motard και μια enduro!!!!

49cc

7 αλογα

αναγκάστηκα να κόψω το γκαζι γιατί είχε 60 χλμ/ωρα τελική

Την καβάλησε χτες για λίγο και έκανε δήλωση στην μητέρα της

("μαμά αυτήν δεν θα την βγάζω στο δρόμο, γιατι είναι αγωνιστική και κάνει πολύ θόρυβο")

STOYBI
18/05/2008, 21:58
Να την χαιρεσε Σοφιανε.... Χρονια της Πολλα....! :beer: :beer: :beer:

:wave2:

caesarsk
18/05/2008, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Να την χαιρεσε Σοφιανε.... :beer: :beer: :beer:

:wave2:

thanx man!!!


Αντε και σε μερικά χρόνια αν αντέχουν ακόμη τα κοκκαλα μας, μπορεί και να την εχουμε μαζί μας σε καμμιά βόλτα!

tai
18/05/2008, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
thanx man!!!


Αντε και σε μερικά χρόνια αν αντέχουν ακόμη τα κοκκαλα μας, μπορεί και να την εχουμε μαζί μας σε καμμιά βόλτα!

κατ'αρχάς χρονια πολλά στο κουκλί σου!!
κατα δεύτερον μην το θέτεις για καλό το να πάς με την μικρή σε μερικα χρόνια στο χώμα γιατι θα πικραθείς !!!

ρώτα τον Αντώνη(old man) :lol: :lol:
Θ'ακούσεις κανένα "αντε πάτα το ρε μπαμπά.... ΕΜΠΟΔΙΖΕΙΣ"

ΚΑΙ ΜΕΤΑ...:cry: :bigcry: :bawl: :a018:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

filipp0s
18/05/2008, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
................


να την χαίρεστε!




:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2: :wave2: :wave2:

caesarsk
18/05/2008, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai

Θ'ακούσεις κανένα "αντε πάτα το ρε μπαμπά.... ΕΜΠΟΔΙΖΕΙΣ" ΚΑΙ ΜΕΤΑ...:cry: :bigcry: :bawl: :a018:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ΠΙΚΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.....καλά ήδη πετάει μερικά περίεργα το κ0λ0παίδι...του στυλ...κοιτα να δεις μπαμπα εγώ θα πηγαίνω ποιο γρήγορα απο εσένα και θα πηδάω ποιο ψηλά...και δεν θα φτάνεις...


αλλά μέχρι το ΣΕ ΕΧΩ ΓΕΡΟ....ΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΚΕΡΑΣΩ ΖΕΣΤΟ ΤΣΑΓΑΚΙ....απέχουμε!!!!

cityfly
18/05/2008, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
ΠΙΚΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.....καλά ήδη πετάει μερικά περίεργα το κ0λ0παίδι...του στυλ...κοιτα να δεις μπαμπα εγώ θα πηγαίνω ποιο γρήγορα απο εσένα και θα πηδάω ποιο ψηλά...και δεν θα φτάνεις...


αλλά μέχρι το ΣΕ ΕΧΩ ΓΕΡΩ....ΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΚΕΡΑΣΩ ΖΕΣΤΟ ΤΣΑΓΑΚΙ....απέχουμε!!!!


είναι που είναι μικρή ακόμα και δεν την κατέχει την αργκό

μην ανησυχείς όμως














θα την μάθει


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


άντε και πέρα από την πλάκα τώρα

να την χαίρεσαι κι ό,τι επιθυμείς

tai
18/05/2008, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk

αλλά μέχρι το ΣΕ ΕΧΩ ΓΕΡΩ....ΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΚΕΡΑΣΩ ΖΕΣΤΟ ΤΣΑΓΑΚΙ....απέχουμε!!!!
Θα εκπλαγείς ποσο γρήγορα θα ερθει αυτο και θαθελα να'με απο μια μεριά να το δω:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
18/05/2008, 22:48
ΣΟΦΙΑΝΕ ΝΑ ΤΗ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΡΕ !!!!!

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ !!!!!!

:beer: :beer: :beer:

vangelis 64
18/05/2008, 23:20
Να την χαίρεσαι και να την καμαρώνεις αδερφέ!!:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

blackbusa
19/05/2008, 00:40
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

trigger
19/05/2008, 00:53
Tο'πες και το'κανες ρε θηρίο! :eek:
Θυμάμαι που το συζητούσαμε στο Περιστέρι στη μπυραρία...
"Στα γενέθλια της θα της πάρω μηχανάκι"
Τότε έλεγα αποκλείεται να το κάνει, είναι μωρό! :o


Μπράβο ρε Σοφιανέ! Να τη χαίρεσαι και να της μάθεις όλα όσα χρειάζεται για να γίνει παράδειγμα προς μίμηση ακόμα και για εμάς! :beer: :beer:

jasondakar
19/05/2008, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
thanx man!!!


Αντε και σε μερικά χρόνια αν αντέχουν ακόμη τα κοκκαλα μας, μπορεί και να την εχουμε μαζί μας σε καμμιά βόλτα!


:rotflmao: :rotflmao:
οταν εσυ θα φτανεις αυτη θα εχει αλλαξη λαδια:rotflmao:

αντε τι αλλο θες θα λασπωσεις και την κορη:wave2: :beer:

DimChios
19/05/2008, 06:49
Δακρυσα ρε μλκ!!!

:sick:


ΝΑ ΤΗ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΑΔΕΡΦΕ!

ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΣΤΗ ΚΑΖΟΥΡΑ ΤΟΜΑΡΙ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!

:wave2:

devil's animal
19/05/2008, 07:45
να την χαιρεσε την κορακλα σου ρε Σοφιανε!!
:beer: :beer: :beer:

πολυ ομορφο το "μικρο"!:winka:
:beer:

-"ξανθια καλλονη εθεαθη πανω σε καγκουρογκαζο μοταρντακι να διασχιζει την Κηφησιας ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ κατω απο τις νταλικες":bigcry: :bigcry: :bigcry:

































εγω γιατι νομιζω οτι ΣΕ ΕΧΕΙ και τωρα?? :look:

:rotflmao: :rotflmao:

ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΑ ΡΕ!!
:rotflmao: :rotflmao:

matmat
19/05/2008, 07:55
Πολύχρονη και να σου δίνει πάντα χαρές ρε ΦΙΛΕ
Ακομη κι οταν κερνάει τσαγακια απ τις ρόδες της βαλσαμο θα είναι ;)



:beer: :wave2: :beer:

KaTaNaS
19/05/2008, 08:08
παντα ορθια το αγγελουδι σου! Αντε και στα δικα μας! :beer: :wave2:

KaTaNaS
19/05/2008, 08:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Αντε και στα δικα μας! :beer: :wave2:

για να μην παρεξηγηθω, προσθετω τη φραση




Τ'ακούς μπαμπααααααααααααααα :lol: :bawl: :bawl: :lol: :bawl:




πραγματικα δε ξερω αν θα εχω το κουραγιο να καβαλησω οταν θα εχω ΤΟΣΟ σημαντικο θεμα να ασχολουμε τις ελευθερες μου ωρες! :beer:

doctor x
19/05/2008, 08:53
:beer: :beer: :beer:

ggs
19/05/2008, 09:14
Μπράβο φίλε …να την χαίρεσαι ….
Ετοιμάζω και εγώ τον δικό μου (είναι 3,5 χρονών) γιατί έχει αρχίσει και βαριέται το ποδήλατο ….
Θα ήθελα να σα ρωτήσω δυο πράγματα:
1. από πού πήρες το μηχανάκι .
2. τι προστατευτικό εξοπλισμό πήρες και από πού (κράνος ,μπουφάν, γάντια κ.λ.π)

Έχω πάει σε κάνα δυο μαγαζιά να δω για κράνος και απογοητευτικά….
:beer:

g.papalexis
19/05/2008, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Μπράβο φίλε …να την χαίρεσαι ….
Ετοιμάζω και εγώ τον δικό μου (είναι 3,5 χρονών) γιατί έχει αρχίσει και βαριέται το ποδήλατο ….
Θα ήθελα να σα ρωτήσω δυο πράγματα:
1. από πού πήρες το μηχανάκι .
2. τι προστατευτικό εξοπλισμό πήρες και από πού (κράνος ,μπουφάν, γάντια κ.λ.π)

Έχω πάει σε κάνα δυο μαγαζιά να δω για κράνος και απογοητευτικά….
:beer:
Κι εγώ τον δικό μου(4) και ψάχνομαι.:beer:

KaTaNaS
19/05/2008, 09:42
mia eρώτηση...

για στατιστικούς λόγους περισσοτερο...


το ζητανε τα πιτσιρίκια το μοτόρι; ή βρίσκονται προ εκπλήξεως οταν το πρωτοαντικρυζουν;

διαφορετικη διατύπωση: τα ζητανε επιμονα και τους χαριζονται ή μπαίνουμε στο τρυπάκι "τι θα θελαμε να χαρίζαν σε εμας ΑΝ ειμασταν τα παιδια μας; "

hidefnick
19/05/2008, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ή μπαίνουμε στο τρυπάκι "τι θα θελαμε να χαρίζαν σε εμας ΑΝ ειμασταν τα παιδια μας; "

Νομίζω ότι το απάντησες μόνος σου :wave2: :wave2: :wave2:

KaTaNaS
19/05/2008, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Νομίζω ότι το απάντησες μόνος σου

δεν ειναι η καθε περιπτωση ιδια...

διαφωνω με το "παρε παιδι μου μοτο να γινεις σαν εμενα"

μου θυμιζει το "οταν εγαλωσεις θα γινεις γιατρος- μηχανικος-δικηγωρος" σαν εμενα...

αυτο στη ουσια ρωταω, ποσοι εχουν-με σκεφθει πως χρειαζεται στην ουσια ελευθερη βουληση για να λατρεψει το παιδι αυτο που θα κανει...

στην ερωτηση "δε χρειαζεται να το λατρεψει κιολας! " η απαντηση ειναι " γιατι να μη τη βγαλει με ενα ποδηλατακι τοτε"

:wave2:


πολλες φορες "σπρώχνοντας" τα πιτσιρικια σε αθληματα ή ασχολιες στην ουσια τα αποστρεφουμε... θελει φοβερη τεχνική και προεργασια!

jasondakar
19/05/2008, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
"τι θα θελαμε να χαρίζαν σε εμας ΑΝ ειμασταν τα παιδια μας; "


ενα 450cc.

ποτε να περασω να το παρω??


:rotflmao:

sapila racing
19/05/2008, 11:53
Μπραβο Σοφιανε!

Να την δούμε στο Supercross και να κανουμε εξέδρα!

Μπραβο της και μπραβο και σε σένα και στην γυναίκα σου.

Πολύ δύσκολη απόφαση.
Η δική μου κόρη ειναι 4μιση αλλά δεν ενδιαφέρεται ουτε για το ποδήλατο, ο γυιος ειναι αλλιώς αλά είναι μικρός ακόμα.

cityfly
19/05/2008, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εγω γιατι νομιζω οτι ΣΕ ΕΧΕΙ και τωρα?? :look:

:rotflmao: :rotflmao:

ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΑ ΡΕ!!
:rotflmao: :rotflmao:


μα το ξέρει

για αυτό της έκοψε και το γκάζι

:D :D :D




και πάλι να σου ζήσει

hidefnick
19/05/2008, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
δεν ειναι η καθε περιπτωση ιδια...
διαφωνω με το "παρε παιδι μου μοτο να γινεις σαν εμενα"
μου θυμιζει το "οταν εγαλωσεις θα γινεις γιατρος- μηχανικος-δικηγωρος" σαν εμενα...
αυτο στη ουσια ρωταω, ποσοι εχουν-με σκεφθει πως χρειαζεται στην ουσια ελευθερη βουληση για να λατρεψει το παιδι αυτο που θα κανει...
στην ερωτηση "δε χρειαζεται να το λατρεψει κιολας! " η απαντηση ειναι " γιατι να μη τη βγαλει με ενα ποδηλατακι τοτε"
:wave2:
πολλες φορες "σπρώχνοντας" τα πιτσιρικια σε αθληματα ή ασχολιες στην ουσια τα αποστρεφουμε... θελει φοβερη τεχνική και προεργασια!

Συμφωνώ σε όλα, αλλά με μία παρατήρηση οσάν ιδιοκτήτης τσόγλανου μοντ 2003. Τα σημερινά παιδία λόγω κλεισούρας θέλουν λίγο (έως πολύ) σπρώξιμο, αλλιώς η κλεισούρα όσο πάει και αυξάνεται.

Προχτές του έβγαλα τις βοηθιτικές και φάγαμε 3-4 ώρες προσπαθώντας να μάθει. Να το πω απλά, δεν συντονίζει χέρια-ποδια- μάτια με την καμία. ΄Και δεν τον ενοχλεί καθόλου γιατί θα "πάρει γουρούνα". Αντίθετα δώστου sk8 και πάρτου την ψυχή.

Φυσικά αν δεν μάθει ποδήλατο δεν θα πάρει τίποτα, παρόλο που θέλει (γουρούνα).

Πάντα βέβαια έχεις τον κίνδυνο στο πρώτο στούκι να μην ξανακαβαλήσουν. Και εκεί πρέπει να το σεβαστείς, και να μην το ζορίσεις γιατί θα έχεις ακριβώς τα αντίθετα αποτελέσματα.

sober
19/05/2008, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
δεν ειναι η καθε περιπτωση ιδια...

διαφωνω με το "παρε παιδι μου μοτο να γινεις σαν εμενα"





Ναι σωστα...κανονικα πρεπει να του λες: ''καβαλα ρε κουλαδι ... δε βλεπεις τον Κωστακη απεναντι που δεν εκλεισε ακομα τα 5 και το παει λαμπαδα??'' :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σοφιανε + οσα 8ες για την κορακλα σου !!! Σιγουρα 8α εχει τη σωστη παιδεια και μακαρι να συνεχισει να το αγαπαει..

Οσο για τα παιδακια γενικα, νομιζω πως οσο ευκολα εν8ουσιαζονται με κατι καινουριο αλλο τοσο ευκολα το αφηνουν ...Εφοσον υπαρχει η δυνατοτητα ελευ8ερης βουλησης απο τους γονεις αποφασιζουν μονα τους για το ποσο 8α συνεχισουν να ασχολουνται με μια δραστηριοτητα και αναλογα παντα με το ποσο το αγαπανε...

Κι εμενα μικρη με τρεχανε σε 500 α8ληματα αλλα σε ενα κολλησα 10 χρονια ...και δε χρειαστηκα κανενα να με ''σπρωξει'' ...

:wave2:

Druuna
19/05/2008, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Ναι σωστα...κανονικα πρεπει να του λες: ''καβαλα ρε κουλαδι ... δε βλεπεις τον Κωστακη απεναντι που δεν εκλεισε ακομα τα 5 και το παει λαμπαδα??'' :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σοφιανε + οσα 8ες για την κορακλα σου !!! Σιγουρα 8α εχει τη σωστη παιδεια και μακαρι να συνεχισει να το αγαπαει..

Οσο για τα παιδακια γενικα, νομιζω πως οσο ευκολα εν8ουσιαζονται με κατι καινουριο αλλο τοσο ευκολα το αφηνουν ...Εφοσον υπαρχει η δυνατοτητα ελευ8ερης βουλησης απο τους γονεις αποφασιζουν μονα τους για το ποσο 8α συνεχισουν να ασχολουνται με μια δραστηριοτητα και αναλογα παντα με το ποσο το αγαπανε...

Κι εμενα μικρη με τρεχανε σε 500 α8ληματα αλλα σε ενα κολλησα 10 χρονια ...και δε χρειαστηκα κανενα να με ''σπρωξει'' ...

:wave2:


+ 1000 σε ολα!!!!!!


Σοφιανε να το χαιρεσαι το κουκλι σου!!!!!!





:wave2:

caesarsk
19/05/2008, 14:13
Λοιπόν ας απαντήσω σε έναν εναν ξεχωριστά...


Ας αρχίσουμε για το θέμα σπρώξιμο... στην μικρή (και όσοι με ξέρουν καλά και εκτός μοτο) της δίνω κίνητρα. Από εκεί και περα ας ασχολήθει με ότι θέλει. Με έβλεπε να κάνω πρόπονηση σε αναριχηση σε κάποια παραλία (ελληνικά bouldering)...Ηταν 2 και ήθελε να δοκιμασει. Αλλωστε τα παιδιά σε αυτήν την ηλικία δεν φοβούνται και θέλουν να μιμούνται τον μπαμπα και την μαμα. Το έκανε και το κάνει μέχρι σημερα στην παραμικρή ευκαιρία. Αυριο δεν ξέρω αν θα το κάνει.

Οσον αφορά τα δίτροχα, υπάρχει μια γενική αγάπη προς αυτά.

Διάλεξε τον εξοπλισμό μόνη της (τα χρώματα όχι τις προδιαγραφές μην τρελαθούμε κιόλας).
Ποδηλατο και πατίνι, ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΤΟΥΜΠΕΣ...αλλά την βρίσκει...συνεχίζει.Αλλωστε βλέπει οτι εγω και η μανα της δεν τρελαινόμαστε οταν πέφτει. και εμείς πέσαμε και χτυπήσαμε.

Εξοπλισμό τώρα...

Κράνος ΑΧΟ, θα βρείς νούμερο στα παιδικά αν περάσεις από την ΠΕΡΚΟ στην Μιχαλακοπούλου
Θώρακας, και επιγονατιδες SINISALO, Τζωρζόπουλος
Μπότες First Racing αλλα επειδή δεν είχαν το χρώμα που ήθελε (ασπρες με κόκκινα στοιχεία) τις παραγγείλαμε από Ιτάλια
Παντελόνι, μπλούζα motocross ALPINESTAR από το stock του εργοστασίου στο CastelFranco που βρισκόμουν πέρσυ
Μπουφάν της είχα πάρει ένα πολύ ωραίο από Louis.de αλλα βρήκα και πήρα και ένα δεύτερο απο το Pro Rider (η Biker), Καλλιρόης 57.


Αυτά...φίλοι μου, δώστε κίνητρα στα παιδιά και αφήστε τα να επιλέξουν...Μην τα κρατάτε μέσα στο σπίτι και βγάλτε έξω να τρέξουν και να χτυπήσουν...Η δικιά μου ετοιμαζέται για αλλο ένα καλοκαίρι στο camping, και για Οκτώβριο ανάβαση Ολύμπου (εκεί κάτι μου λέει πως θα την κουβαλήσω κιολας στην πλάτη την δεύτερη μέρα που θα έχουμε ανάβαση κορυφη και κατάβαση μέχρι το αυτοκίνητο, συνολικά 5 ώρες πεζοπορίας).

ggs
19/05/2008, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Λοιπόν ας απαντήσω σε έναν εναν ξεχωριστά...


Εξοπλισμό τώρα...

Κράνος ΑΧΟ, θα βρείς νούμερο στα παιδικά αν περάσεις από την ΠΕΡΚΟ στην Μιχαλακοπούλου
Θώρακας, και επιγονατιδες SINISALO, Τζωρζόπουλος
Μπότες First Racing αλλα επειδή δεν είχαν το χρώμα που ήθελε (ασπρες με κόκκινα στοιχεία) τις παραγγείλαμε από Ιτάλια
Παντελόνι, μπλούζα motocross ALPINESTAR από το stock του εργοστασίου στο CastelFranco που βρισκόμουν πέρσυ
Μπουφάν της είχα πάρει ένα πολύ ωραίο από Louis.de αλλα βρήκα και πήρα και ένα δεύτερο απο το Pro Rider (η Biker), Καλλιρόης 57.




:beer: