PDA

View Full Version : Οδική συμπεριφορά



XJR_Billy
19/05/2008, 14:20
Χαιρετώ όλους τους αδελφούς μοτοσυκλετιστές!

Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα να παρατηρήσω μερικά πράγματα σχετικά με την οδική συμπεριφορά όλων.

Σαν σχετικά νέος οδηγός μοτοσυκλέτας (αλλά ΠΑΛΙΟΤΑΤΟΣ συνεπιβάτης!!!) έχω δει αρκετές καταστάσεις που σηκώνουν συζήτηση.

Έχω ένα παπί που το αγόρασα μεταχειρισμένο πριν 2,5 χρόνια για τη γυναίκα μου. Πιστεύω ότι το παπί, αν και επικίνδυνο, είναι μανούλα για να μάθει ένας νέος οδηγός.

15 μέρες μετά την αγορά του, μαθαίνοντας την γυναίκα μου να οδηγεί και μετά βόλτα για μπάνιο στη Βραυρώνα, μας χτύπησε μία ελεεινή οδηγός με την δικαιολογία ότι δεν μας είδε. Όπως είναι φυσικό, η γυναίκα μου απογοητεύτηκε και ΔΕΝ ξαναοδήγησε το παπί.

Αλλάζοντας εργασία, το παπί (που δεν θα αγόραζα με τίποτα για μένα) μου ήταν πλέον άχρηστο. Αγόρασα λοιπόν ένα ΧΤ660R που κατά τη γνώμη μου είναι πολυεργαλείο.

Η διαφορά ήταν εμφανής από την πρώτη στιγμή. Στο παπί, ήμουν ΑΟΡΑΤΟΣ!!!
Κανείς δεν με έβλεπε, ούτε με υπολόγιζε! Ομολογώ ότι με το ΧΤ τα πράγματα άλλαξαν ριζικά.

Οφείλω να ομολογήσω ότι οι οδηγοί αυτοκινήτων έχουν βελτιωθεί κατά πολύ. Βλέπω σε πάμπολες περιπτώσεις ανθρώπους που κάνουν στην άκρη για να χωρέσω να περάσω ανάμεσά τους, που σου δίνουν προτεραιότητα, σε προσέχουν κ.λ.π. και σκέφτομαι.

Πρέπει άραγε να μπαίνουν όλοι αυτοί οι άνθρωποι στο ίδιο κλουβί με τους ασυνείδητους που προξενούν τα ατυχήματα και βγάζουν το κακό όνομα;

Είναι όλοι οι οδηγοί αυτοκινήτων ελεεινοί και άσχετοι όπως λέγεται στα διάφορα φόρουμ μότο;

Είμαστε άραγε όλοι εμείς οι μοτοσυκλετιστές "κάγκουρες" που αψηφούν την ίδια τους τη ζωή και τη ζωή των άλλων φιγουράροντας στους δρόμους;

Μήπως πρέπει να μην ισοπεδώνουμε τα πάντα αλλά να βάζουμε στη θέση τους "κουτάκιδες και καγκουράκιδες" χρησιμοποιώντας συμπεριφορά;

Μην ξεχνάμε ότι "Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΆ ΓΕΝΝΑΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ"

:beer: Καλώς σας βρήκα!!!

mats8282
19/05/2008, 14:21
Μην το δεσεις κομπο οτι σε βλεπουν με το ΧΤ....


:look:

sapila racing
19/05/2008, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Χαιρετώ όλους τους αδελφούς μοτοσυκλετιστές!
.
.
.
:beer: Καλώς σας βρήκα!!!

Kαλως ήρθες!

Δεν είναι όλοι άχρηστοι, αλλά θα πρέπει να τους αντμετωπίζουμε όλους σαν αχρηστους οταν οδηγούμε μοτοσυκλέτα, μπας και την γλυτώσουμε.
Ποτε μην είσαι σίγουρος οτι σε είδαν, κι ας σε κοίταξε και στα μάτια.
Την επόμενη στιγμή μπορεί να σου κλείσιε το δρόμο ξερα. :wave2:

TROOPER
19/05/2008, 14:25
1.καλως ηρθες :beer: :beer: :beer:

2.ποτε δεν ειπαμε οτι οποιος καβαλαει αμαξι ειναι ασχετος και οποιος καβαλαει μηχανη ειναι υποδειγμα οδηγου.απλα μιλαμε για τη πλειοψηφια των ιχδων.αν και απο την αλλη και η πλειοψηφια των οδηγων(χειριστων) μηχανης μια απο τα ιδια ειναι αλλα τελοσπαντων...
σε γενικες γραμμες η πλειοψηφια των οδηγων ειναι για κλαματα αλλα αυτο ειναι θεμα παιδειας(και ως γνωστο απο αυτο δεν εχουμε δραμι)



:wave2:

XJR_Billy
19/05/2008, 14:28
Ναι, συμφωνώ, δεν έχω εμπιστοσύνη σε κανέναν, αλλά δεν είναι και όλοι ίδιοι...

Η μήπως είναι;

Εμείς είμαστε τέλειοι;

TROOPER
19/05/2008, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Ναι, συμφωνώ, δεν έχω εμπιστοσύνη σε κανέναν, αλλά δεν είναι και όλοι ίδιοι...

Η μήπως είναι;

Εμείς είμαστε τέλειοι;

κανεις δεν ειναι τελειος φιλε...

Nefos
19/05/2008, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
1.καλως ηρθες :beer: :beer: :beer:

2.ποτε δεν ειπαμε οτι οποιος καβαλαει αμαξι ειναι ασχετος και οποιος καβαλαει μηχανη ειναι υποδειγμα οδηγου.απλα μιλαμε για τη πλειοψηφια των ιχδων.αν και απο την αλλη και η πλειοψηφια των οδηγων(χειριστων) μηχανης μια απο τα ιδια ειναι αλλα τελοσπαντων...
σε γενικες γραμμες η πλειοψηφια των οδηγων ειναι για κλαματα αλλα αυτο ειναι θεμα παιδειας(και ως γνωστο απο αυτο δεν εχουμε δραμι)



:wave2:

Συμφωνώ στο ότι οι περισσότεροι χειριζόμαστε, παρά οδηγούμε, τα οχήματά μας.

Cpt. Haddock
19/05/2008, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
κανεις δεν ειναι τελειος φιλε...

να μιλάς για τον εαυτό σου :lol:

XJR_Billy
19/05/2008, 14:32
Φίλε trooper συμφωνώ.
Μου άρεσε ιδιαίτερα το "χειριστές":D

TROOPER
19/05/2008, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
να μιλάς για τον εαυτό σου :lol:

για τελειους μιλησε πακ10, οχι για τελειες :lol: :lol: :lol: :lol:

XJR_Billy
19/05/2008, 14:35
You'll take my life, but I'll take yours too,
you'll fire your musket but I'll run you through...:beer:

TROOPER
19/05/2008, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Συμφωνώ στο ότι οι περισσότεροι χειριζόμαστε, παρά οδηγούμε, τα οχήματά μας.

το θεμα ειναι τι κανουμε για να μαθουμε να οδηγουμε και μαλιστα σωστα!

:wave2:

TROOPER
19/05/2008, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Φίλε trooper συμφωνώ.
Μου άρεσε ιδιαίτερα το "χειριστές":D

:beer:

TROOPER
19/05/2008, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
You'll take my life, but I'll take yours too,
you'll fire your musket but I'll run you through...:beer:

:a013:

XJR_Billy
19/05/2008, 14:46
Μία κυρία έβγαλε φλας 1,2millisecond πριν στρίψει. Αφού δεν καρφώθηκα πάνω της, πήγα δίπλα της και της έλεγα χρησιμοποιώντας την πιο γαλήνια φωνή μου.

Τα αυτοκίνητα έχουν κάποια φωτάκια αριστερά και δεξιά που χρησιμοποιούνται για να δείξουν στον κακομοίρη που έρχεται πίσω μας ότι θα στρίψουμε. Αυτά ενεργοποιούνται χρησιμοποιώντας τον λεβιέ που βρίσκεται αριστερά του τιμονιού κ.λ.π.

Πολύ γέλιο!!!:lol:

Οι άλλοι στο φανάρι είχαν πέσει κάτω. Έβγαλε κανονικά φλας και έφυγε.
Ίσως και να της έμεινε τίποτα...

Αν την έβριζα, θα της έμενε τίποτα;

TROOPER
19/05/2008, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Μία κυρία έβγαλε φλας 1,2millisecond πριν στρίψει. Αφού δεν καρφώθηκα πάνω της, πήγα δίπλα της και της έλεγα χρησιμοποιώντας την πιο γαλήνια φωνή μου.

Τα αυτοκίνητα έχουν κάποια φωτάκια αριστερά και δεξιά που χρησιμοποιούνται για να δείξουν στον κακομοίρη που έρχεται πίσω μας ότι θα στρίψουμε. Αυτά ενεργοποιούνται χρησιμοποιώντας τον λεβιέ που βρίσκεται αριστερά του τιμονιού κ.λ.π.

Πολύ γέλιο!!!:lol:

Οι άλλοι στο φανάρι είχαν πέσει κάτω. Έβγαλε κανονικά φλας και έφυγε.
Ίσως και να της έμεινε τίποτα...

Αν την έβριζα, θα της έμενε τίποτα;

οχι.

αλλα με ενα δεξι κροσε θα της εμενε τουλαχιστον μια μελανια!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

XJR_Billy
19/05/2008, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
οχι.

αλλα με ενα δεξι κροσε θα της εμενε τουλαχιστον μια μελανια!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

So now you're waiting for the next attack,
you'd better see there's no turning back,

sober
19/05/2008, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
και της έλεγα χρησιμοποιώντας την πιο γαλήνια φωνή μου.




Μ@ρη μ@λ@κω....γ@μιεσαι απειρα...αντε ρε φ@κλ#να φυγε μη σου δωσω τα δοντια σου να τα φας....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

XJR_Billy
19/05/2008, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Μ@ρη μ@λ@κω....γ@μιεσαι απειρα...αντε ρε φ@κλ#να φυγε μη σου δωσω τα δοντια σου να τα φας....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:hypnotize :hypnotize :hypnotize :lol: :lol:

Λες να μην τα'χε ξανακούσει αυτά;

Ή λες να τα επιζητούσε;:lol:

Aggelos_SV
19/05/2008, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Μ@ρη μ@λ@κω....γ@μιεσαι απειρα...αντε ρε φ@κλ#να φυγε μη σου δωσω τα δοντια σου να τα φας....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


...και στο επόμενο καρέ,βγαίνει απ'το αμάξι η κυρία...

...ωχ ωχ ωχ, γαμώτο δεν είδα καλά....




































...τραβέλι ήταν...
































...και μάλιστα νταβραντισμένο...είχε κάνει λοκατζής:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

XJR_Billy
19/05/2008, 16:37
Οπότε τι κάνεις;

Ζητάς και συγγνώμη;:nono:

fantacid
19/05/2008, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Μ@ρη μ@λ@κω....γ@μιεσαι απειρα...αντε ρε φ@κλ#να φυγε μη σου δωσω τα δοντια σου να τα φας....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

το ροζ εχει να κανει με τον "χρωματισμο" της φωνης τη συγκεκριμενη στιγμη?

:lol: :lol: :lol:

sober
19/05/2008, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
το ροζ εχει να κανει με τον "χρωματισμο" της φωνης τη συγκεκριμενη στιγμη?

:lol: :lol: :lol:


Ακριβως!!!

:winka: :lol: :lol: :lol:

trigger
20/05/2008, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
οχι.

αλλα με ενα δεξι κροσε θα της εμενε τουλαχιστον μια μελανια!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Θα συμφωνήσω αν και νομίζω πως το άπερκατ με πιστάδικο γάντι είναι πιό θεαματικό :lol: :lol:

Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Μ@ρη μ@λ@κω....γ@μιεσαι απειρα...αντε ρε φ@κλ#να φυγε μη σου δωσω τα δοντια σου να τα φας....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Μόνο μια κυρία θα μπορούσε να μας υποδείξει το σωστό! :a23:

trigger
20/05/2008, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
...και στο επόμενο καρέ,βγαίνει απ'το αμάξι η κυρία...

...ωχ ωχ ωχ, γαμώτο δεν είδα καλά....

...τραβέλι ήταν...


...και μάλιστα νταβραντισμένο...είχε κάνει λοκατζής:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Εκεί το χειρίζεσαι όμορφα και με τσαχπινιά λες... κοπελιά, μήπως είδες το κονσίλερ μου; :D

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SF
20/05/2008, 07:48
Με το συμπάθειο παιδιά... οδηγική συμπεριφορά έχουμε εμείς που οδηγούμε. Οδική συμπεριφορά έχουν τα οχήματα.
Εξαιρείται ο Jean-Yves Blondeau (http://www.youtube.com/watch?v=ZCCrpVB5bFc) που μάλλον τα έχει και τα δύο!
:D :D

p@nos
20/05/2008, 07:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Με το συμπάθειο παιδιά... οδηγική συμπεριφορά έχουμε εμείς που οδηγούμε. Οδική συμπεριφορά έχουν τα οχήματα.
Εξαιρείται ο Jean-Yves Blondeau (http://www.youtube.com/watch?v=ZCCrpVB5bFc) που μάλλον τα έχει και τα δύο!
:D :D





Σιγα το πραγμα...


Αμα μπορουσε να το κανει στους ελληνικους δρομους θα τον παραδεχομουν...




:lol: :lol: :lol: :lol:

agelos er
21/05/2008, 15:05
καλωσηρθες , :wave2: :wave2: :beer:



καλοριζικος , καλοταξιδος & παντα ορθιοι :wave2:

trigger
22/05/2008, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
Σιγα το πραγμα...


Αμα μπορουσε να το κανει στους ελληνικους δρομους θα τον παραδεχομουν...




:lol: :lol: :lol: :lol:
και δη στης Πάτρας με το φοβερό συντελεστή πρόσφυσης :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

betrayer
22/05/2008, 08:15
Εγώ πάντως δεν έχω δει καμία αλλαγή. Τα ίδια σκατά είναι. Και όσοι μας προσέχουν, παραμερίζουν να περάσουμε κτλ.., είναι όσοι έχουν καβαλήσει μηχανή ή ήταν συνεπιβάτες. Για τις γυναίκες οδηγούς δεν θα πω γιατί θα με banαρουν σίγουρα.

XJR_Billy
22/05/2008, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από betrayer
Εγώ πάντως δεν έχω δει καμία αλλαγή. Τα ίδια σκατά είναι. Και όσοι μας προσέχουν, παραμερίζουν να περάσουμε κτλ.., είναι όσοι έχουν καβαλήσει μηχανή ή ήταν συνεπιβάτες. Για τις γυναίκες οδηγούς δεν θα πω γιατί θα με banαρουν σίγουρα.

Έχει νόημα αυτό που λες. Σίγουρα, αρκετοί έχουν ή είχαν σχέση με μηχανές.

Γυναίκα οδηγός, με Yaris, καπνίζοντας, μιλώντας στο κινητό, τέρμα Πουλόπουλος στο στέρεο...

Ε ναι, αυτή δεν σε βλέπει...

Οι άλλες όμως, που έχουν πάρει αγκαλιά το παρμπρίζ?:lol: :lol:

betrayer
22/05/2008, 08:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Έχει νόημα αυτό που λες. Σίγουρα, αρκετοί έχουν ή είχαν σχέση με μηχανές.
Οι άλλες όμως, που έχουν πάρει αγκαλιά το παρμπρίζ?:lol: :lol:

Ποιο παρμπριζ? Τον καθρέφτη παιρνουν αγκαλιά οι μαλ....νες. Φίαχνονται στον εσωτερικό καφρέφτη και κοιτάζονται στους εξωτερικούς για να καμαρωθούν από άλλη οπτική γωνία οι σκρόφες (σκρόφα δεν είναι και πολύ αγενής λέξη νομίζω...)

AVATOS
22/05/2008, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από betrayer
Εγώ πάντως δεν έχω δει καμία αλλαγή. Τα ίδια σκατά είναι. Και όσοι μας προσέχουν, παραμερίζουν να περάσουμε κτλ.., είναι όσοι έχουν καβαλήσει μηχανή ή ήταν συνεπιβάτες. Για τις γυναίκες οδηγούς δεν θα πω γιατί θα με banαρουν σίγουρα.

+ 100
...το εχω δει σε γονεις ,φιλους ,γκομενες κλπ που συνειδητοποιουν οτι στην θεση του μοτοσυκλετιστη που βλεπουν θα μπορουσε να ειναι ο δικος τους ανθρωπος...:sad:

Εχετλαίος
22/05/2008, 08:44
Άσχετο αλλά πρέπει να το πω γιατί αλλιώς θα σκάσω.
Οδηγάω (νόμιμα) από το 1992. ¨Εχω κάμει >1εκατομ χιλιόμετρα στο τιμόνι.
Χθές, για πρώτη φορά, μετά από τόσα και τόσα, μου έδωσε προτεραιότητα μια γυναίκα.
Αυτή με αυτοκίνητο, εγώ με το μηχανάκι.
Και προφανώς, έκαμα αμμέσως τον συλλογισμό ότι και αυτή θα οδηγάει κάποιο δίκυκλο και κατάλαβε τον κίνδυνο που διέτρεχα εκείνη τη στιγμή σε κόμβο θανάτου και με άφησε να φύγω γρήγορα.
Καλά να είναι και μακάρι το συλλογιστικό της να το είχαν και άλλοι/άλλες.

betrayer
22/05/2008, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Χθές, για πρώτη φορά, μετά από τόσα και τόσα, μου έδωσε προτεραιότητα μια γυναίκα.
Αυτή με αυτοκίνητο, εγώ με το μηχανάκι.
Και προφανώς, έκαμα αμμέσως τον συλλογισμό ότι και αυτή θα οδηγάει κάποιο δίκυκλο και κατάλαβε τον κίνδυνο που διέτρεχα εκείνη τη στιγμή σε κόμβο θανάτου και με άφησε να φύγω γρήγορα.


Φίλε Εχετλαίε (αρχαίο πνεύμα αθάνατο), γιατί συλλογίστηκες ότι θα οδηγάει κι αυτή μηχανή και όχι ότι έχει τρακάρει ΚΑΙ αυτή μία μηχανή? :p
Γίνομαι κακός το ξέρω, αλλά εμένα αυτή θα ήταν η 1η μου σκέψη.

XJR_Billy
22/05/2008, 08:50
Πάντως, δεν μπορείς να περιμένεις από τον άλλο να σε προσέξει όταν εσύ ο ίδιος δεν προσέχεις τον εαυτό σου. Και ναι, η ρημάδα η σφήνα με καπάκι σούζα δεν αφήνει τις καλύτερες εντυπώσεις...

Είναι δύσκολο (εως αδύνατο???) να ξεριζώσεις τη νοοτροπία "αλήτες με τα μηχανάκια" που έχει καθιερωθεί πάμπολλα χρόνια. Αλλά τουλάχιστον μην την ενισχύσεις τρομάζοντας όποιον βρεθεί στο διάβα σου.

Όταν τον κάνεις και χέζεται με την "οδηγική σου ικανότητα", περιμένεις μετά να σε προσέξει?

Εσύ θα τον πρόσεχες?

(Γενικά μιλώ αδέλφια):beer:

Εχετλαίος
22/05/2008, 08:55
αλλά εμένα αυτή θα ήταν η 1η μου σκέψη.

Kαι δίκαια, φίλε betrayer. Προσπαθώ στο καθημερινό χάος να ταβλέπω όλα λίγο πιο θετικά. Αλλιώς τι απομένει; Ειδικά σε μένα που για να πάω στη δουλειά μου διασχίζω ένα από τα πλέον επικίνδυνα κομμάτια της επικράτειας;

betrayer
22/05/2008, 08:57
ΧΤ_Billy συμφωνώ κι επαυξάνω.
Όσον αφορά στην απροσεξία νομίζω ότι είναι κάτι μη ιάσιμο στις περισσότερες περιπτώσεις. Γνώμη μου, ότι στους καιρούς που ζούμε, οι περισσότεροι όταν πιάνουν τιμόνι κουβαλάνε μαζί και τα προβλήματα τους που δυστυχώς είναι πολλά. Πως μπορούν αυτοί να είναι συγκεντρωμένοι στην οδήγηση? Από το 'προσέχω μην τρακάρω' πάμε στο 'προσέχω μη με τρακάρουν'.

XJR_Billy
22/05/2008, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από betrayer
ΧΤ_Billy συμφωνώ κι επαυξάνω.
Όσον αφορά στην απροσεξία νομίζω ότι είναι κάτι μη ιάσιμο στις περισσότερες περιπτώσεις. Γνώμη μου, ότι στους καιρούς που ζούμε, οι περισσότεροι όταν πιάνουν τιμόνι κουβαλάνε μαζί και τα προβλήματα τους που δυστυχώς είναι πολλά. Πως μπορούν αυτοί να είναι συγκεντρωμένοι στην οδήγηση? Από το 'προσέχω μην τρακάρω' πάμε στο 'προσέχω μη με τρακάρουν'.

Φίλε betrayer, η γνώμη σου είναι απόλυτα σεβαστή.

Και όντως, σαν ΠΟΛΥ πιο εκτεθειμένοι, εμείς πρέπει να προσέχουμε πολύ περισσότερο και να οδηγούμε συγκεντρωμένοι.

Εχετλαίος
22/05/2008, 09:17
Και εξοπλισμένοι. Σήμερα πάλι είδα έναν πεσμένο με ένα παπί. Ούτε κράνος, με παντόφλες και σορτσάκι...Ευτυχώς το σήκωσε και έφυγε οπότε μάλλον ήταν τυχερός...

XJR_Billy
22/05/2008, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Και εξοπλισμένοι. Σήμερα πάλι είδα έναν πεσμένο με ένα παπί. Ούτε κράνος, με παντόφλες και σορτσάκι...Ευτυχώς το σήκωσε και έφυγε οπότε μάλλον ήταν τυχερός...

Τυχερός, όπως λες...

Μερικοί - λάθος - αρκετοί ήθελα να πω, νομίζουν ότι είναι μάγκες καβαλώντας χωρίς κράνος, με σορτσάκι και παντόφλα. Και όταν τη λες σε κάποιον, σε κοιτάει υποτιμητικά και σου λέει "Εγώ'μαι πιλότος ρε, το κράνος είναι για τους άσχετους! Άσε που μου προσθέτει και βάρος στο ελαφρωμένο του κερ@τ@!!!"

Μερικοί είναι άξιοι της τύχης τους...:sad:

betrayer
22/05/2008, 09:27
Μυαλό παντόφλα :D

XJR_Billy
22/05/2008, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από betrayer
Μυαλό παντόφλα :D

Με τακούνι!!!:lol: :lol: :lol: