PDA

View Full Version : Ποιός να φταίει;



Stergios69
10/01/2005, 10:29
Είδατε πιστεύω το θανατηφόρο τροχαίο με θύμα ένα παιδάκι που το παρέσυρε ένα αυτόκίνητο που κινούταν με μεγάλη ταχύτητα.
Το παιδί, προκειμένου να περπατήσει στο πεζοδρόμιο και επειδη σε εκείνο το σημείο υπήρχε παρκαρισμένο αυτοκίνητο, ΟΧΙ καβάλα στο πεζοδρόμιο, αλλα ΑΚΡΙΒΩΣ επάνω, αναγκάστηκε να κατέβει στο δρόμο όπου εκείνη την στιγμή περνούσε ο τζάμπα-μάγκας πραγματικός γκαζοφονιάς.
Και λέω εγώ τώρα: Πόσο μερίδιο ευθύνης φέρει το αμάξι που ήταν επάνω στο πεζοδρόμιο; Άραγε, θα βρεθεί εισαγγελέας να κατηγορήσει και αυτόν τον οδηγό για ηθική αυτουργία; Ποιο είναι το μερίδιο ευθύνης των κατοίκων της περιοχής που βλέπαν το αυτοκίνητο πάνω στο πεζοδρόμιο και δεν φώναζαν το γερανό της Τροχαίας; Μήπως δεν φωνάζαν την τροχαία για να μην τους πουν ρουφιάνους;
Για κάντε το σχόλιό σας γιατί στα κανάλια έκαναν λες και το παρκαρισμένο αυτοκίνητο ήταν κάτι φυσιολογικό.

angels_gr
10/01/2005, 10:43
Κοίτα, το αυτοκίνητο πάνω στο πεζοδρόμιο είναι κάτι το φυσιολογικό. Στην Ελλάδα ζούμε. Εδώ το φυσιολογικό είναι παράλογο και το παράλογο φυσιολογικό. Τώρα για το αδικοχαμένο παλικάρι τι να πει κανείς. Μακάρι να έχει ήσυχο ύπνο. Αλλά για τον γκαζοφονιά θα πρέπει άμα βρεθεί να τον δικάσει ο κόσμος και όχι δικαστήριο. Όπως κάνουν και στο Μεξικό. Πραγματικά αυτό ο άνθρωπος πως θα ζει τώρα??? Δεν έχει τύψεις???

idi
10/01/2005, 10:47
ΑΝ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΖΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΘΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΚΟΣ????????

ΟΙ ΠΕΖΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΑΡΑΒΑΤΕΣ ΤΟΥ Κ.Ο.Κ. ....

Stergios69
10/01/2005, 10:50
Όχι ρε παιδιά, να τον κοιτάξω τον δρόμο, άλλα αν ήμουν ο πατέρας του παιδιού, το αμάξι πάνω στο πεζοδρόμιο θα το είχα κάνει ανακύκλωση γιατί ΑΥΤΟ ήταν που ανάγκασε το παιδί να κατέβει στο δρόμο.

devil's animal
10/01/2005, 10:50
καλημερα παιδια!!!

το αυτοκινητο ΠΑΝΩ στο πεζοδρομιο προφανως θα ηταν του φουρναρη-μπακαλη-παντοπωλη που εχει το μαγαζακι του εκει κοντα και δεν θελει να περπατησει λιγα μετρα για να παει στην δουλεια του η ακομα χειροτερα θελει να βλεπει το "καμαρι" του για να μην.............του κρυωσει!!!!


ΦΥΣΙΚΑ και φερει μεγαλη ευθυνη ο παλιο μπαγλαμας που αντι να πεσει ο αλλος πανω στο κουτι του και να το κανει σμπαραλια(γινομενος και οιδιος κομματια) επεσε στο παλικαρακι που ηταν κατω στο δρομο!!!


ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ: σωθηκε το μπ*#@λο του τυπου και χαθηκε το παιδι...........

δυναμη και κουραγιο στην οικογενεια του!!!

idi
10/01/2005, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Όχι ρε παιδιά, να τον κοιτάξω τον δρόμο, άλλα αν ήμουν ο πατέρας του παιδιού, το αμάξι πάνω στο πεζοδρόμιο θα το είχα κάνει ανακύκλωση γιατί ΑΥΤΟ ήταν που ανάγκασε το παιδί να κατέβει στο δρόμο.

ΕΓΩ ΑΝ ΕΙΜΟΥΝ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΜΑΘΑΙΝΑ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ

ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ, ΠΑΛΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙ ΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΤΕΛΙΩΝΕΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ????????

ΜΗ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ:alien:

hornet
10/01/2005, 11:24
Παιδακια μην το χεζουμε......
Οταν ενας πεζος ειναι στο δρομο στο πεζοδρομιο η σε δεντρο επανω που λεει ο λογος εχει παντα δικιο...(αρκει να μην κανει ακροβατικα!!!)Δηλαδη να προλαβαινεις να σταματησεις δεν μιλαω για αναπαντεχα πραγματα
Παντα οι νομοι εχουν βαση την ανθρωπινη ζωη!
Δεν το ξερουμε με την μπαλα.....το κλασσικο.
Εδω στην ελλαδα τεινουμε να ξεχασουμε οτι πρωτα η ανθρωπινη ζωη.....στην υπολοιπη ευρωπη ετσι και πατησει ποδι στην ασφαλτο σταματανε τα παντα εδω....αιγυπτος!

maintenance
10/01/2005, 11:29
Τι τα θέλετε ρε παιδια! Οσοι έχουν γυναίκα με μωρό παιδί, ας ρωτήσουν τις γυναικες τους όταν βγαίνουν βόλτα με το καρότσι, πόσες φορές αναγκάζονται να κατέβουν στον δρομο, γιατί δεν υπαρχουν πεζοδρόμια, οταν υπάρχουν δεν χωράει λογω κολόνας, έργα, αυτοκίνητα, κτλ. Ολοι οι κάτοικοι αυτού του μπουρδέλου φταινε. Εμείς πόσες φορές δέν ενοχλούμε; Οι πεζοί; Οι δημοι;

ΑΣΤΑ, ΣΚΑΤΑ.:(

idi
10/01/2005, 11:34
100 % ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΤΕ/ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?

Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΠΑΝΤΑ

ΕΜΕΙΣ ΜΑΘΑΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ Ή ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ?

ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΝΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΑΤΗΣΩ ΠΕΖΟ ΠΟΥ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ (ΚΑΙ ΔΕ ΤΡΕΧΩ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΤΕΝΑ! ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ΣΕ 3-4 ΜΕΤΡΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ 40 ΧΛΜ...ΜΠΟΡΕΙΣ?)

atropos
10/01/2005, 12:39
Θα συμφωνησω με τον idi.......
Ευθηνη φερουμε/νε ολοι.
Απλα μερικα πραγματα στην Ελλαδα,δεν θα αλλαξουν ποτε.
Ολοι το θελουν,απλα κανεις δεν κανει τιποτα.
Η νοοτροπεια δεν αλλαζει απο την μια μερα στην αλλη.

Υπομονη στον πατερα,και καλο ταξιδι του μικρου που μας αφησε νωρις.....:sad: :sad: