PDA

View Full Version : ερωτηξις προς βόρειους κυρίως..



ronin1
19/05/2008, 22:51
το ΣΚ που ερχεται..θα παω Δράμα..

τι προτείνετε..να πάω απο εγνατια μεχρι Καβάλα..κ μετα για Δράμα..

ή μεσω Σερρών κ επαρχιακου δικτύου??

δεν εχω παει καθολου προς τα κει..κ δεν ξερω πως ειναι ο δρομος απο Σέρρες..

οποιαδηποτε πληροφορια..δεκτη..εθνικη δεν τρελαινομαι κ πολυ..γιατι θα φαω το λαστιχο τελειως χαλια..

θα ειμαι με το Cbr..διπλος με μπαγκαζια..

ευχαριστω..:wave2:

Ασωτος
19/05/2008, 22:58
Θεσσαλονίκη - Σέρρες, φτιάχνουν το δρόμο σε αρκετά σημεία (παρακάμψεις, μια λωρίδα, φορτηγά, χώμα).

Συνήθως πήγαινα από Εγνατία και στη γέφυρα του Στρυμόνα, αριστερά, Αμφίπολη και από κει Δράμα ...

ronin1
20/05/2008, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ασωτος
Θεσσαλονίκη - Σέρρες, φτιάχνουν το δρόμο σε αρκετά σημεία (παρακάμψεις, μια λωρίδα, φορτηγά, χώμα).

Συνήθως πήγαινα από Εγνατία και στη γέφυρα του Στρυμόνα, αριστερά, Αμφίπολη και από κει Δράμα ...

δηλαδη..

αποφευγω θεσσαλονικη - Σερρες..οκ..λοιπον..

μπαινω εγνατια..κ δεν χρειαζεται να φτασω Καβάλα..γλυτωνω χλμ ετσι απο Αμφίπολη??

elmariacci
20/05/2008, 09:43
Ο δρομος δεν ειναι και οτι καλυτερο απο την Αμφιπολη,στροφιλικι μεν με χαλια ασφαλτο δε...επειδη θα εισαι και φορτομενος ...Εγω θα πηγαινα απο Καβαλα σε καθε περιπτωση,πριν λιγες μερες εστρωσαν με ολοκαινουρια καταμαυρη ασφαλτο και το κομματι Ν.Περαμος-Ηρακλειτσα οποτε τα τελευταια 25km θα ειναι ζαχαρη.... :D :wave2:

Sapadak
20/05/2008, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
δηλαδη..

αποφευγω θεσσαλονικη - Σερρες..οκ..λοιπον..

μπαινω εγνατια..κ δεν χρειαζεται να φτασω Καβάλα..γλυτωνω χλμ ετσι απο Αμφίπολη??

Ναι ναι γλιτωνεις χλμ

Βεβαια προσοχη οταν φτασεις στο ποταμι γιατι κανουν εργα και η σημανση .... αα λαθος σημανση δεν υπαρχει :lol:

ronin1
20/05/2008, 13:28
eyxaristo paidia..

mallon to kovo gia kavala..

epeidi tha eimai 2plos k fortomenos..

vlepontas k kanontas..thanks anyway:wave2: