PDA

View Full Version : Μονοκυλινδρο Touring!



maintenance
10/01/2005, 14:10
Αγαπητοι ΚΤΜάδες, επειδή ετοιμάζω μέτριο τοuring κατά Μάρτιο εποχη, (πιθανών Κωνσταντινούπολη) και επειδή για πρώτη φορά μονοκύλινδρος, παρακαλώ ενημερώστε και συμβουλέψτε με, για τυχών ιδιοτροπίες του LC4.ADV.´99.
Bρείτε μου καλούς λόγους να μην πάρω V STROM.
:wave2: :wave2: :wave2:

:smokin: ANAMENΩ...............................!!!

Μικρή Λουλού
11/01/2005, 09:15
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ ΙΔΙΟΤΡΟΠΙΑ??
ΑΠΛΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΜΕ ΜΟΝΟΚΥΛΙΝΔΡΟ..
ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΨΗΛΕΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΗ ΩΡΑ,ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΘΑ ΣΚΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΜΟΥΔΙΑΣΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ..
ΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΥΛΑΡΕΙΣ,ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΜΟΤΟ ΜΕ ΑΔΕΙΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ.
ΝΤΙΖΑ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ,ΩΣΤΕ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΟΨΙΜΑΤΟΣ ΑΠΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΡΑΜΠΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΛΥΣΕΙΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΔΡΟΜΟΥ.
ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟ ΦΟΡΤΩΜΑ ΜΕ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΥΜΠΩΤΟΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΒΛΑΣΤΗΜΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ.
ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΤΟ ΛΑΔΙ,ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ.
ΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ ΝΑ ΤΗΝ ΛΙΠΑΙΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΖΕΣΤΗ.
ΤΑ ΧΕΙΡΗΣΤΗΡΙΑ ΟΧΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΒΙΔΩΜΕΝΑ,ΩΣΤΕ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΤΩΣΗΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΗ Η ΜΗΧΑΝΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΙΣ ΜΑΝΕΤΕΣ,ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ ΚΑΙ ΒΑΣΕΙΣ.
ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΣΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΤΟΝ ΜΕΤΡΑΣ ΜΕ ΚΡΥΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΓΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗ.
ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙΑ ΤΩΝ ΜΑΡΣΠΙΕ ΤΟΥ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗ,ΠΕΡΑΣΕ ΤΑ ΜΕ LOCTITE ΓΙΑΤΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΤΜ.

ΑΜΑ ΘΥΜΗΘΩ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ..:)

maintenance
11/01/2005, 09:41
Αγαπητέ φιλε μου, σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.
Ηδη έχω κανει 2 ταξίδια στην ΙΤΑΛΙΑ αλλά με 750 δικυλινδρο που είχα Αντιλαμβάνεσαι στην autostrada απο Milano εως Ancona 445km περίπου το γκάζι γύρισε σε κατάσταση ηρεμίας μόνο για στάση βενζίνας. Υστερα απο 1800km ταξιδιου, το μόνο που έκανα για να πάω το επόμενο πρωι στην δουλειά μου ήταν να βάλω βενζίνη, και ενα απλό τσεκ στα λάδια.
Η ερωτηση και απορία μου ειναι αν μπορεί να συμπεριφερθεί εξίσου ίδια ενα μονοκύλινδρο.
Σιγουρα όχι φαντάζομαι! Ειδικά οσο αφορά οτι δεν μπορείς να πηγαίνεις με τσίτα γκάζια συνεχώς.
:beer: :beer: :beer: