PDA

View Full Version : den anabei !



Todi
20/05/2008, 12:04
φιλος με μονστερ 620

παει να το αναψει ενα πρωι να παει να κανει τη δουλεια του (ενω χρησιμοποιει την μηχανη καθε μερα) και τιποτα νεκρο
η μιζα δεν χαμπαριαζει.
Ολα τα υπολοιπα λειτουργουν φωτα - λαμπακια , οθονες ιστοριες αλλα οταν γυριζει το κλειδι απλως δεν μιζαρει.
Πλεξουδες και τα λοιπα ανεπαφα λεει. Δεν εχει κατσει να παιξει με πολυμετρα κτλ αλλα περιεργο πολυ ειναι .
Εκανε και reset το συναγερμο - ιμομπιλαιζερ με το κλειδακι το ειδικο και τιποτα δεν εδωσε.

Γιιιια πειτε αποψεις και γνωμες.

δωστε και κανα τηλεφωνο για κανα ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΙΜΙΟ και με λογικο τιμολογιο μαστορα για να μην παει να πληρωσει αλλο ενα τερατακι στην ΝΤουκατι.:beer: :beer:

KaTaNaS
20/05/2008, 12:10
μπαταρρια μου μυριζεται, ή ασφαλεια της μιζας ή το ρελαι του kill switch.

αθηνα ειναι;

αν ναι, να παει στο hellinstore 009- αιγαλεω 210- 5910568 :wave2:

Todi
20/05/2008, 12:15
ναι Μοσχατο ειναι. Συνηθως το πηγαινει Πειραια νομιζω στο ΚολασηΣτοΜαγαζι.


Θα του πω για ασφαλεια και ρελαι να δει
Ευχαριστω

OldMan
20/05/2008, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ασφαλεια της μιζας ή το ρελαι του kill switch.
Αρκουδάκι....

Ούτε ασφάλεια έχει η μίζα ούτε ρελέ το kill switch ...!!!:smokin:

Todi
20/05/2008, 12:26
αχαχα ΓΑΜΩ

δηλαδη ρε παλιανθρωπΑ να μην ψαχνομε για τετοια πραματα στο τερατακι? η κολησες σε καμια ετοιμολογια?

daddy78
20/05/2008, 12:26
μάλλον για Καρβουνάκια μίζας το κόβω...

KaTaNaS
20/05/2008, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αρκουδάκι....

Ούτε ασφάλεια έχει η μίζα ούτε ρελέ το kill switch ...!!!:smokin:

σορυ , ειμαι κολλημενος με τα αυστριακα ακομα! :wave2:

toulis
20/05/2008, 15:48
Παπ συγνώμη αλλά αν και δεν το ξέρω το μηχανάκι

Μου φαίνεται λίγο απίθανο να μην έχει ρελε στην μίζα

Δεν πιστεύω ότι το διακοπτακι που έχει μπροστά είναι ικανό να ελέγξει το ρεύμα που χρειάζεται η μίζα για να γυρίσει.

Το μόνο όχημα που θυμάμαι ότι δεν είχε ρελε μίζας ήταν το φιατάκι το 500
Και αυτό είχε δηλαδή αλλά ενεργοποιούταν μηχανικά και όχι ηλεκτρικά

Καλύτερα για αρχή ο φίλος μας να δει αν έχει τάση στης επαφές της μίζας όταν πατάει το διακόπτη.

Μετά βλέπουμε

lamoun
20/05/2008, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από toulis
Μου φαίνεται λίγο απίθανο να μην έχει ρελε στην μίζα

Ρελέ θα έχει, ασφάλεια δε θα έχει.

djxenos
22/05/2008, 20:15
paidia ta ducati panta exoyn problima stin kleidaria...as min fenetai koboyn ta kalodia...ekei einai...k apisis kato ap'to fos exei ena fisaki...kospe ayto to fisaki k enose ta kalodia...prin mia ebdomada eftiaxa ena sto magazi...akrivos to idio to mono poy ayto den aperne otan itan to timoni isia..an koynoyses to timoni kati ekane... gia perisoteres plirofories 697ΧΧΧΧΧΧ
edit: Τηλέφωνα με Π.Μ. please

stefanos
22/05/2008, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από djxenos
paidia ta ducati panta exoyn problima stin kleidaria...as min fenetai koboyn ta kalodia...ekei einai...k apisis kato ap'to fos exei ena fisaki...kospe ayto to fisaki k enose ta kalodia...prin mia ebdomada eftiaxa ena sto magazi...akrivos to idio to mono poy ayto den aperne otan itan to timoni isia..an koynoyses to timoni kati ekane... gia perisoteres plirofories 6974942116

Αυτό δεν είναι πρόβλημα, είναι χαρακτήρας, το μηχανάκι δεν είναι για ευθεία είναι στριφτερό:)

Todi
26/05/2008, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από djxenos
paidia ta ducati panta exoyn problima stin kleidaria...as min fenetai koboyn ta kalodia...ekei einai...k apisis kato ap'to fos exei ena fisaki...kospe ayto to fisaki k enose ta kalodia...prin mia ebdomada eftiaxa ena sto magazi...akrivos to idio to mono poy ayto den aperne otan itan to timoni isia..an koynoyses to timoni kati ekane... gia perisoteres plirofories 6974942116




το προβλημα τελικα ηταν αυτο.
Κομμενα καλωδια!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ναι ναι χαρακτηρας.
εδωσε και τα 380Ε για το σερβις και ηρεμησε ο κολητος!:wave2: :wave2: