PDA

View Full Version : Τσαντες Σαμαρια σε Africa



solman
20/05/2008, 16:29
kalispera,exei valei kaneis samaria stin Africa?Rotao gati thelo na valo alla fovamai oti tha exo provlima me tin eksatmisi!Logo thermokrasias!

ermiss
20/05/2008, 20:06
Κάγκελα βάσεις για πλαινές βαλίτσες είναι η πιο συνηθισμένη λύση απ όσο ξέρω. Γύρω στα 100 ευρώ

Υπάρχουν ειδικά μονωτικά, λωρίδες θερμομόνωσης, που τα πουλάνε μαζί με τα σαμάρια και προστατεύουν κάπως, είχα ρωτήσει και μου είπαν γύρω στα 40 ευρώ.


Έχω ακούσει ακόμα πιο φτηνή λύση, το προστατευτικό της εξάτμισης στηρίζετε στο πάνω μέρος με 2 βίδες, απλά φτιάχνεις ένα λαμάκι αλουμινίου απο την μια τρύπα ώς την άλλη και αφήνει ένα κενό απο την εξάτμιση, γύρω στα 2 δάχτυλα, λένε ότι είναι αρκετό για να σου προστατεύσει τα σαμάρια, το έχει δοκιμάσει κάποιος εδω μέσα νομίζω αλλά δεν θυμάμαι details.

misthe
21/07/2008, 11:48
Φιλαράκι καλημέρα,αν και λίγο καθυστερημένη η απάντηση να σου πω ό,τι εγώ έχω τα σαμάρια της GIVI(πολύ ευρύχωρα και ποιοτικά).Στην africa κάθονται μια χαρά,ακόμα και το δεξιό σαμάρι το ακουμπάς ελαφρώς πάνω στη σχαρούλα της εξάτμισης και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την θερμότητα,απλά αν ειναι τιγκα στα πραγματα θελουνε ένα δεσιματάκι με κανα χταπόδι ή μικρό ιμάντα:sun:

NightArk
21/07/2008, 14:34
Epeidi eimai pathon apo ta samaria apla na po oti mou piran fotia sto dromo...
kai an den itan o fortigatzis me ton pyrosvestira (kali tou ora tou anthropou)...!! akoma tha kaigomoun...
Fetos evala sxares plaines (gia na apofygo tin Pyrosvestiki) kai pira pali yfasmatines tis Cameron..

Tha valo kai foto apo to taxidi otan tin fortoso

Pantos gia kalo k gia kako min tis afiseis na akoumpisoun stin exatmisi

Kala taxidia se olous...!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

solman
21/07/2008, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από misthe
Φιλαράκι καλημέρα,αν και λίγο καθυστερημένη η απάντηση να σου πω ό,τι εγώ έχω τα σαμάρια της GIVI(πολύ ευρύχωρα και ποιοτικά).Στην africa κάθονται μια χαρά,ακόμα και το δεξιό σαμάρι το ακουμπάς ελαφρώς πάνω στη σχαρούλα της εξάτμισης και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την θερμότητα,απλά αν ειναι τιγκα στα πραγματα θελουνε ένα δεσιματάκι με κανα χταπόδι ή μικρό ιμάντα:sun:

Ποια ειναι τα σαμαρια της givi/Εχεις καμια φωτο η καποιο site να τα δω?

Ευχαριστω πολυ!!!!

:beer: :beer:

solman
21/07/2008, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από NightArk
Epeidi eimai pathon apo ta samaria apla na po oti mou piran fotia sto dromo...
kai an den itan o fortigatzis me ton pyrosvestira (kali tou ora tou anthropou)...!! akoma tha kaigomoun...
Fetos evala sxares plaines (gia na apofygo tin Pyrosvestiki) kai pira pali yfasmatines tis Cameron..

Tha valo kai foto apo to taxidi otan tin fortoso

Pantos gia kalo k gia kako min tis afiseis na akoumpisoun stin exatmisi

Kala taxidia se olous...!!

:beer: :beer: :beer: :beer:


Αυτο θελω να αποφυγω γιαυτο ψαχνω τη καλυτερη επιλογη!!!:beer:

misthe
21/07/2008, 15:24
Βάζω μία φώτο με το σαμάρι της GIVI φορτωμένο,το σαμάρι δεν ξέρω απο πού μπορείς να το βρείς γιατι το πήρα προίκα από το παιδί που μου πούλησε το africa,αλλά φαντάζομαι σε καταστήματα που έχουν προιόντα GIVI:confused:


137289

NightArk
21/07/2008, 15:33
Pantos ama apofasiseis na valeis kagela exoun 110 euro tis Kappa kai o typos sto monastiraki exei kai valitses pou prosarmozontai stis vaseis..

misthe
21/07/2008, 15:37
Φίλε nightark για δώσε καμιά διεύθυνση για αυτόν τον τύπο στο μοναστηράκι ή περίπου που βρίσκεται:cool:

NightArk
21/07/2008, 19:41
Katevainontas Ermou apo Athinas
sta aristera sou molis peraseis tin Plateia Avissinias exei ena mikro steno pou exei antalaktika k axesouar gia mixanakia... o protos dexia sto stenaki

Pantos tis sxares tis Kappa tis fernoun apo Thessaloniki an se volevei kalitera

misthe
21/07/2008, 19:50
οκ,ευχαριστώ για την πληροφοπίσ,αθήνα με βολευει καλύτερα

NightArk
21/07/2008, 19:57
an exeis mail sou stelno kai ton xarti gia efkolia
den xorage na ton episynapso edo

misthe
21/07/2008, 20:02
Εντάξει την ξέρω την περιοχή κατάλαβα που περίπου είναι,ευχαριστώ

solman
21/07/2008, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από misthe
Βάζω μία φώτο με το σαμάρι της GIVI φορτωμένο,το σαμάρι δεν ξέρω απο πού μπορείς να το βρείς γιατι το πήρα προίκα από το παιδί που μου πούλησε το africa,αλλά φαντάζομαι σε καταστήματα που έχουν προιόντα GIVI:confused:

Εχουμε και την ιδια μηχανη,θα σου προτηνα να αλαξεισ τα καγκελα παντος γιατι αυτα κοβονται στις βασεις και μερικες φορες κοβουν και τις βασεις.Εγω εχω της givi τα μαυρα και ειναι αρκετα καλα!!!:beer: :beer:

misthe
21/07/2008, 23:52
Καλά μάγος είσαι?Μου έχουν κοπεί και στο σημείο ένωσης και η μία η βάση αλλά τα κόλλησα,στη φώτο που ακολουθεί φαίνεται η κόλληση,προς το παρών δεν σκέφτομαι για αλλαγή,αν δεν σκορπίσουν τελείως δεν τα αλλάζω!!!:bigcry: :bigcry:


137321

solman
22/07/2008, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από misthe
Καλά μάγος είσαι?Μου έχουν κοπεί και στο σημείο ένωσης και η μία η βάση αλλά τα κόλλησα,στη φώτο που ακολουθεί φαίνεται η κόλληση,προς το παρών δεν σκέφτομαι για αλλαγή,αν δεν σκορπίσουν τελείως δεν τα αλλάζω!!!:bigcry: :bigcry:

Θα σου προτεινα να το βαλεις σε προγραμμα για αλλαγη μη σου κοψει και καμια βιδα στο σπυρομα επανω ....
Το καταλαβαινω οτι ειναι εξοδα αλλα για να προλαβεις τα χειροτερα,τα givi ειναι και πιο ελφρια