PDA

View Full Version : Λεωφόρος Αλεξάνδρας....



startengine
20/05/2008, 17:56
Πριν μισή ώρα...

Άσχημο ...πολύ άσχημο....

Γ@μώτο!!!!

:confused:
Αμάξι σαν κομμένο στα δύο...μηχανή....:( :( :(

Στο λεωφορειόδρομο....

Μια λίμνη αίμα....

Είμαστε σαν αρνιά προς σφαγή...Ειδικά στην Αθήνα μέσα

ΚΡΑΝΟΣ ΠΑΙΔΙΑ!

ΚΡΑΝΟΣΣΣΣΣΣ

XJR_Billy
20/05/2008, 18:01
Πστ μου! Έχω τρελαθεί!
Σε λεωφορειόδρομο είπες; Λίμνη αίματος;

:sad:

ΤΩΡΑ! Ας μου μιλήσει κάποιος για καγκουριές μαμώ τ'αυτιά μου @#$%^&*!!!:mad:

gixxerpap
20/05/2008, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Πστ μου! Έχω τρελαθεί!
Σε λεωφορειόδρομο είπες; Λίμνη αίματος;

:sad:

ΤΩΡΑ! Ας μου μιλήσει κάποιος για καγκουριές μαμώ τ'αυτιά μου @#$%^&*!!!:mad:

οι καγκουριές τωρα που κολλάνε?

Operater
20/05/2008, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Πστ μου! Έχω τρελαθεί!
Σε λεωφορειόδρομο είπες; Λίμνη αίματος;

:sad:

ΤΩΡΑ! Ας μου μιλήσει κάποιος για καγκουριές μαμώ τ'αυτιά μου @#$%^&*!!!:mad:

Μήπως θες να πεις οτι σε λεωφορειόδρομο δεν επιτρέπονται μηχανές? :confused:

ktmakis
20/05/2008, 20:01
Ρε παιδιά περνάω συχνά και από Αλεξάνδρας και Κιφισίας με το παπί.
Είναι που είναι οι οδηγοί των αυτοκινήτων στο κόσμο τους βλέπω και μηχανάκια να πηγαίνουν τέζα στο λεωφορειόδρομο χωρίς μέλλον. Εκεί είναι 10 φορές πιο επικήνδυνα από ότι ανάμεσα από τα κουτιά.
Αναφέρομαι γενικά. Τρέχουν ξεκράνωτοι ανάμεσα από τα αυτοκίνητα λές και είναι αυθαρτοι. Μεγάλοι άνθρωποι χωρίς κράνος 2κάβαλοι. Και κράνος ακόμα να φοράνε είναι πολύ εύκολο να τραυματιστούν θανάσιμα σε μια σύγκρουση.

Κρίμα γιατι χάνονται νέοι άνθρωποι έτσι τσάμπα.
:sad:

devil's animal
21/05/2008, 08:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
Ρε παιδιά περνάω συχνά και από Αλεξάνδρας και Κιφισίας με το παπί.
Είναι που είναι οι οδηγοί των αυτοκινήτων στο κόσμο τους βλέπω και μηχανάκια να πηγαίνουν τέζα στο λεωφορειόδρομο χωρίς μέλλον. Εκεί είναι 10 φορές πιο επικήνδυνα από ότι ανάμεσα από τα κουτιά.
Αναφέρομαι γενικά. Τρέχουν ξεκράνωτοι ανάμεσα από τα αυτοκίνητα λές και είναι αυθαρτοι. Μεγάλοι άνθρωποι χωρίς κράνος 2κάβαλοι. Και κράνος ακόμα να φοράνε είναι πολύ εύκολο να τραυματιστούν θανάσιμα σε μια σύγκρουση.

Κρίμα γιατι χάνονται νέοι άνθρωποι έτσι τσάμπα.
:sad:

+αρκετα.
:sad: :sad: :sad:

PortisHead
21/05/2008, 09:29
ΜΗΝ ΚΙΝΕΙΣΤΕ ΣΤΟΥΣ ΛΕΟΦΟΡΕΙΟΔΡΟΜΟΥΣ.
ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΙΔΕΣ ΘΑΝΑΤΟΥ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ.

byron
21/05/2008, 09:35
Αν μιλάς για το ατύχημα γύρω στις 17:30 στο parking απέναντι απ΄τη ΓΑΔΑ, μάλλον ήταν σοβαρό αλλά ούτε κομμένο αυτοκίνητο είδα (ένα μαύρο 206) ούτε λίμνη αίματος.

Μάλλον έγινε την στιγμή που το 206 έστριψε απ΄τη λωρίδα του χωρίς να ελέγξει για να μπει στο parking :a31: . Ο οδηγός της μοτό φόραγε κράνος. Δυστυχώς ήταν με καλοκαιρινή περιβολή (σαγιονάρες)..... :sad:

gdevelek
21/05/2008, 09:36
όλες οι λωρίδες είναι παγίδες θανάτου αν δεν οδηγείς συνετά

κάθε μέρα ανεβαίνω όλη την Αλεξάνδρας, σχεδόν όλη από τη Λ-λωρίδα

μια φορά τράκαρα ελαφρά με παπά (!) που έστριψε δεξιά από τη μεσαία λωρίδα, και δήλωσε πως κακώς βρισκόμουν σ' αυτή τη λωρίδα και δεν δεχόταν ευθύνη

με άλλα λόγια αφενός δεν ήξερε τι του γίνεται κι αφετέρου γι' αυτόν η ποινή για όποιον όντως δεν πρέπει να πατάει στη Λ-λωρίδα είναι ο θάνατος

ωστόσο οδηγώντας συγκρατημένα πάει κανείς στη δουλειά του και γρήγορα και με ασφάλεια, υπάρχουν άτομα όμως που όταν βλέπουν 100μέτρα ελεύθερα μπροστά στίβουν το γκάζι λες και πάνε για την πολ ποζίσιον


στο προκείμενο ατύχημα, αφού υπάρχει λίμνη αίματος, μάλλον άνοιξε κεφάλι, και πιθανότατα δεν υπήρχε κράνος

με τέτοιους όρους, η μάχη με το απρόοπτο είναι εντελώς άνιση :(

SPORAKIAS
21/05/2008, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
όλες οι λωρίδες είναι παγίδες θανάτου αν δεν οδηγείς συνετά



+636...

μια απο τα ιδια....και εγω παντα απο αυτες παω...κυριως στην βασιλης σοφιας που περναω καθε μερα...

απλα θελει παρα μα παρα πολυ προσοχη....

byron
21/05/2008, 10:04
Σωστά τα σχόλια των παιδιών παραπάνω για τις λεωφ/λωρίδες.
Πολύ ασφαλέστερα να βρίσκεται κάποιος μεταξύ μεσαίας και αριστερής καθώς αποφεύγει το 90% των ταξί που βρίσκονται σε απόσταση βολής απ΄τον πιθανό πελάτη και όσους θέλουν να βγούν ή να μπουν στη λεωφόρο.

sober
21/05/2008, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Σωστά τα σχόλια των παιδιών παραπάνω για τις λεωφ/λωρίδες.
Πολύ ασφαλέστερα να βρίσκεται κάποιος μεταξύ μεσαίας και αριστερής καθώς αποφεύγει το 90% των ταξί που βρίσκονται σε απόσταση βολής απ΄τον πιθανό πελάτη και όσους θέλουν να βγούν ή να μπουν στη λεωφόρο.



Ειδικα στην Αλεξανδρας ο δρομος στη λεωφ.... ειναι ΧΑΛΙΑ...Το κακο ειναι πως αμα κινεισαι μεταξυ αριστερης και μεσαιας αν πας με τον κανονα του +20 εχεις 10 απο πισω σου να σου μαρσαρουν γιατι κανεις δεν το σεβεται....οποτε προτιμω λεωφ.... και ειμαι 100 φορες πιο υποψιασμενη...:rolleyes:

KaTaNaS
21/05/2008, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
εχεις 10 απο πισω σου να σου μαρσαρουν γιατι κανεις δεν το σεβεται....

to'xoyme ξαναπει... αδιαφορεις παραδειγματικά!

και εννοειται πως δεν αγχωνεσαι!

PortisHead
21/05/2008, 10:32
Λεοφωρειολοωρίδα σημαίνει :
--Απότομη έξοδος διαφυγής αγανακτισμένου αυτοκινητιστή
--"Λιμανι" για ψάρεμα πελάτη απο ταξιτζή
--Δελεαρ για αναπτυξη μεγαλυτερης ταχύτητας.
--Χωρος παρατηρητηρίου (βαζοντας κανα μετρο τη μουρη μεσα το αυτοκινητο) για να δει τι γινεται με την κινηση μπροστα.

Αυτοι ειναι για μενα οι λογοι που την αποφευγω τελειως.
Σα να μην υπάρχει.
:wave2:

XJR_Billy
21/05/2008, 10:34
Καλημέρα παιδιά!

Τα πήρα στο κρανίο χτες γιατί ήταν το τρίτο ατύχημα και, τα πήρα!
Δεν γίνεται να σκοτωνόμαστε έτσι ρε μαμώ το μου!

Ναι, φυσικά και επιτρέπεται η κίνηση μηχανών στη λεωφορειολωρίδα, και το κάνω συχνά.

Αλλά, σκέφτομαι, για να γίνονται τόσο χοντρά ατυχήματα με σοβαρούς τραυματισμούς και ΘΑΝΑΤΟΥΣ, φταίει σε μεγάλο βαθμό η υπερβολική ταχύτητα. (Εξ ού και κολλάνε οι καγκουριές).

Επειδή έχω χτυπήσει δύο φορές, ευτυχώς όχι σοβαρά, αυτό οφείλεται γιατί δεν έτρεχα. Δεν τολμώ να σκεφτώ τι θα είχε συμβεί αν πήγαινα με +20,40 χλμ παραπάνω.

Αφού γίνεται πόλεμος, έ τότε, οφείλουμε να προστατευτούμε και όχι να το κυνηγάμε μέσα στην πυκνή κίνηση.

Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση!!!:wave2:

gdevelek
21/05/2008, 10:48
αν δεν φοράς κράνος, και 40χ/ω επαρκούν...


ακάλυπτο κεφάλι + 40χ/ω + λαμαρίνα/τσιμέντο/άσφαλτος = :( :( :(

fng
21/05/2008, 13:07
Χίλιες φορές να σε πουν συντηρητικό οδηγό, κότα ότι σκ@τ@ του έρθει του καθενός, παρά μακαρίτη, αυτό έχω καταλάβει τόσα χρόνια που οδηγώ δίκυκλο. Και, βέβαια, ούτε ΕΝΑ μέτρο χωρίς το κράνος (τιμή και δόξα στο παλιό μου AGV, που χάιδεψε για τα καλά τη Βουλιαγμένης).

XJR_Billy
21/05/2008, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από fng
Χίλιες φορές να σε πουν συντηρητικό οδηγό, κότα ότι σκ@τ@ του έρθει του καθενός, παρά μακαρίτη, αυτό έχω καταλάβει τόσα χρόνια που οδηγώ δίκυκλο. Και, βέβαια, ούτε ΕΝΑ μέτρο χωρίς το κράνος (τιμή και δόξα στο παλιό μου AGV, που χάιδεψε για τα καλά τη Βουλιαγμένης).

Σωστός ο κύριος!!:beer:

Και όπως λέει η παροιμία:

"ΤΟΥ ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΟΥ ΟΔΗΓΟΥ Η ΜΑΝΑ, ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΕ ΠΟΤΕ":lol: :beer: