PDA

View Full Version : Απαραδεκτη Συμπεριφορα Συμforumιστων



jimbar
10/01/2005, 23:55
Το Παράπονο Μου

Κάποιοι έχουν μάλλον ξεχάσει το πώς νιώσανε την πρώτη φορά που είχανε βρεθεί με άλλα «μέλη» του Moto.gr, και τελικά τώρα που «παλαιώσανε» δεν «προσπαθούν» και πολύ να «έρθουν σε επαφή» με νέα άτομα.

Ντροπή. Και ας παρεξηγηθώ!!!

Από τότε που γνωρίζω τον εαυτό μου, πάντα κάνω προσπάθειες να μην νιώσουν, τα νέα άτομα στην παρέα, άβολα και γι’ αυτό πάω από «παρεούλα» σε «παρεούλα» για να μπορέσω να μιλήσω, να γνωρίσω και να νιώσουν καλύτερα όσοι δεν μας γνωρίζουν. Ξεχάσανε μερικοί το ότι υπήρξανε «νεοφερμένοι». Σκεφτείτε μόνο το πώς θα νιώθατε εσείς, αν «εμείς οι παλαιοί» καθόμασταν στην γωνιά μας και μιλάγαμε μόνο με τους «γνωστούς» μας. Δεν θα ήτανε καθόλου ευχάριστο.

Όσοι καταλάβανε .. καταλάβανε, για τους υπόλοιπους .. σόρρυ αλλά ..

Ντροπή, και πάλι Ντροπή!!!

Τζίμης

crs-k
11/01/2005, 08:23
Χτες εφτασα στο Δελεαρ με την Τουλα κατα τις 8:30.
Εκει ηταν ο Τζιμακος (jimbar), ο Χρηστος (οra_nhhil) απο την Πατρα και ο Αντρεας ενας φιλος του Τζιμακου που τον εχω ξαναδει αλλη μια φορα.
Μιλαγα με τα παιδια και κυριως με τον Χρηστο που τον εβλεπα για πρωτη φορα και ειχα πολλα να τον ρωτησω μιας και "βλεπομαστε" σχεδον καημερινα στο forum.

Σε λιγο ηρθε αλλη μια παρεα, φιλοι του Τζιμακου (ο Γιωργος και ο Αντρεας), που με την σειρα τους φεραν μαζι τους αλλα δυο παιδια την Βαγια και τον ??? (δεν θυμαμαι το ονομα του παιδιου).
Κατσανε στα αριστερα μου και η συζητηση συνεχιστηκε μεχρι που αρχισαν να καταφτανουν κι αλλοι.

Οταν ηρθε ο Χρηστος (tai) με την γυναικα του, την Ματινα, ΔΕΝ υπηρχε χωρος να κατσουν προς τα αριστερα μου και το τραπεζι μεγαλωσε προς τα δεξια.

Κατοπιν ο Αντρεας (ancogsxr), ο Γιωργος (idi) και ο Χρηστος (free rider) κατσανε και αυτοι προς τα δεξια μιας και μονο προς αυτην την κατευθυνση μπορουσαμε να επεκταθουμε.

Το ιδιο και οταν κατευθασαν ο Θοδωρας (tdaf) με την γυναικα του την Ευη, ο κουμπαρος του ο Βασιλης (bmour) και ο Γιαννης (sas).

Αργοτερα ο Δημητρης (fire) βρηκε ενα χωρο καπου αναμεσα στο αριστερο κομματι, ενω Σταυρος (katanas) και ο Σταθης (hornet) στριμωχτηκαν καπου στο δεξι κομματι.

Αλλο ενα ζευγαρι, φιλοι του Τζιμακου, που δεν ξερω τα ονοματα τους, επεκτειναν το τραπεζι προς τα αριστερα μιας και απο τα δεξια πλεον ΔΕΝ υπηρχε δυνατοτητα επεκτασης, ενω απο τα αριστερα, ειχαν φυγει αυτοι που καθοντουσαν στο διπλανο τραπεζι.

Προς τα αριστερα επισης εκατσε και ο Αρης (x-rider), που ηρθε πιο αργα.

Αυτος ηταν ο "χαρτης" του τραπεζιου, οπως εγινε εκ των πραγματων.

Ο Τζιμακος εξεφρασε λοιπον ενα παραπονο τοτε, οτι ΔΕΝ παιζουμε τους καινουργιους.
Του απαντησα και τοτε οτι δεν γινεται να συζητησεις σε ενα τραπεζι 10 μετρων με ολους.
Ειπε οτι τους ξεχωρησαμε, ενω η "τοποθετηση" εγινε τυχαια.
Τα επανελαβε 2-3 φορες και μας εκανε να αισθανομαστε ασχημα, λεγοντας π.χ. οτι "δεν θυμαστε την πρωτη φορα την δικη σας" και αλλα τετοια ...


Λοιπον Τζιμακο ...

Ξεχνας μερικα πραγματα ...

Αυτος που ερχεται για πρωτη φορα σε μια παρεα εχει και την ευθυνη να γνωριστει με την παρεα.

Η "πρωτη φορα" η δικη μας ΔΕΝ ηταν στην πραγματικοτητα πρωτη φορα, μιας και ηδη ειχαμε συζητησει πολλες φορες μεσα απο το forum.

Ο χρονος του καθενος μας ΔΕΝ ειναι απεριοριστος. Βρεθηκαμε να συζητησουμε με φιλους και γνωστους που ειχαμε πολλα πραγματα να πουμε μεσα στις 2-3 ωρες αυτες.
Δεν θα ειχαμε καμμια αντιρηση να συμμετεχουν στην κουβεντα και οι φιλοι σου, αλλα ηταν εκ των πραγματων (τουλαχιστον) δυσκολο.

Τα παιδια αυτα ΔΕΝ γραφουν στο moto.gr! Που σημαινει ΔΕΝ ξεραμε απολυτως ΤΙΠΟΤΑ γι' αυτους. Προσπαθησαμε ομως (τουλαχιστον στην αρχη πριν αλλαξω θεση με τον Γιωργο, εγω) σε καποιο βαθμο να συζητησουμε.
Αλλα η συζητηση σε μια παρεα δεν γινεται με το να δινει καποιος Προεδρας τον λογο σε καποιον. Ερχεται μονη της, αυθορμητα.
Ειναι λοιπον πολυ λογικο να κανω πλακα με αυτους που ηξερα καλυτερα.


Ας εχουν υπομονη οι φιλοι σου ...
Μετα απο 2-3 συναντησεις θα εχουν γνωριστει καλυτερα και θα συμμετεχουν πιο ενεργα ...


Μη μας βαζεις χερι γι' αυτο ρε Τζιμακο ...
Δεν ειναι σωστο!

afrotwin
11/01/2005, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Χτες εφτασα στο Δελεαρ με την Τουλα κατα τις 8:30.
Εκει ηταν ο Τζιμακος (jimbar), ο Χρηστος (οra_nhhil) απο την Πατρα και ο Αντρεας ενας φιλος του Τζιμακου που τον εχω ξαναδει αλλη μια φορα.
Μιλαγα με τα παιδια και κυριως με τον Χρηστο που τον εβλεπα για πρωτη φορα και ειχα πολλα να τον ρωτησω μιας και "βλεπομαστε" σχεδον καημερινα στο forum.


Μη μας βαζεις χερι γι' αυτο ρε Τζιμακο ...
Δεν ειναι σωστο!

ante mori esi
pou mono gia ton psilo exis matia ke trexis pasi 8isia na katsis dipla tou na pis ta dika sas
lisara:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xosta jimi min masas

crs-k
11/01/2005, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ante mori esi
pou mono gia ton psilo exis matia ke trexis pasi 8isia na katsis dipla tou na pis ta dika sas
lisara:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xosta jimi min masas

Τον ψηλο εγω θα τον κανω εντουρα !!! :evil: :winka:

Χωρια που αλλος ενας στριτας ειναι ετοιμος ...
Χτες δηλωσε κατηγορηματικα οτι θα πεταξει το ΚαΤαΝα του και θα παρει Αφρικα !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
11/01/2005, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τον ψηλο εγω θα τον κανω εντουρα !!! :evil: :winka:

Χωρια που αλλος ενας στριτας ειναι ετοιμος ...
Χτες δηλωσε κατηγορηματικα οτι θα πεταξει το ΚαΤαΝα του και θα παρει Αφρικα !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

sovara o stavros 8a gini dikos mas?
re min distixisi to palikari exi sini8isi sta pola xiliometra min tou kakofani...
:rotflmao:

crs-k
11/01/2005, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar

Το Παράπονο Μου

....................

Ντροπή, και πάλι Ντροπή!!!

Τζίμης



Επιπλεον ....

Περαν των γεγονοτων που παρεθεσα εγω, θα ηθελα να επικαλεστω και τις μαρτυριες, ολων των μελων που παραβρεθηκαν, τοσο για το αν εχω διαστρεβλωσει (πραγμα που σε καποιο βαθμο κανεις εσυ) ή οχι τα γεγονοτα, οσο και για να παραθεσουν την δικη τους αποψη!

crs-k
11/01/2005, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
sovara o stavros 8a gini dikos mas?
re min distixisi to palikari exi sini8isi sta pola xiliometra min tou kakofani...
:rotflmao:


Μπαααα ...

Εχει καταληξει στο οτι θελει μια μηχανη που να τα κανει ΟΛΑ !!!

Ειναι πολυ λογικο παληκαρι !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
11/01/2005, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Επιπλεον ....

Περαν των γεγονοτων που παρεθεσα εγω, θα ηθελα να επικαλεστω και τις μαρτυριες, ολων των μελων που παραβρεθηκαν, τοσο για το αν εχω διαστρεβλωσει (πραγμα που σε καποιο βαθμο κανεις εσυ) ή οχι τα γεγονοτα, οσο και για να παραθεσουν την δικη τους αποψη!

ka8iste kirie martis:mad:
ton logo exi i enagousa:mad:


:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
11/01/2005, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μπαααα ...

Εχει καταληξει στο οτι θελει μια μηχανη που να τα κανει ΟΛΑ !!!

Ειναι πολυ λογικο παληκαρι !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

o psilos logiko palikari?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
11/01/2005, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
o psilos logiko palikari?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Για τον Σταυρακη λεω ρε χαμενε ...

:lol: :rotflmao: :lol:


ΔΕΝ θα ελεγα τετοια μαλακια για τον ψηλο ...

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

DUKASII
11/01/2005, 09:10
ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΓΚΕΙΛΩ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ 2 ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΙΑ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ...ΚΑΤΑ ΤΙΣ 2 ..

ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΛΥΝΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΕΚΕΙ ΤΟΝ CRS-K ΜΕ ΕΝΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΠΟΤΗΡΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ..ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΤΣΙΠΟΥΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ..
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΧΑΝΕ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ..ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ..
ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΛΥΣΙΜΟ ΑΡΧΙΣΑΝΕ ΤΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ..
ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ ΚΡΕΜΑΣΕΙ Η ΑΛΥΣΙΔΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΧΙΧΙΧΙΧ ΚΑΙ ΧΑΧΧΑΧΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΜΑΖΕΜΑ ΜΕΓΑΛΕ ΚΑΙ ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΟΜΟΡΦΑ!

ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΔΙΩΞΑΝΕ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ!

ΕΙΧΑΝΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΕΚΕΙ 2 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ...[ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΠΛΕΝΟΥΝΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΛΕΕΙ ΠΟΥ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΑΦΡΟ...ΚΑΙ ΤΟΥ ΡΙΞΑΝΕ ΜΟΝΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ..]
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΦΤΑΝΕ ΑΥΤΟ.. ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΡΧΑΙΟΣ Ο CRS-K ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΖΩΓΡΑΦΟΥ...
ΑΠΟ ΣΥΓΚΡΟΥ ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟΠ@#$@$Α!!!

jimbar
11/01/2005, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μη μας βαζεις χερι γι' αυτο ρε Τζιμακο ...
Δεν ειναι σωστο!

Χρήστο και λοιποί .. καλημέρα.

Όπως θα είδες ΔΕΝ ανέφερα ονόματα. Τιμή σου που εξέφρασες την άποψή σου.
Το ότι οι «νέοι» δεν ήρθαν να σας «γνωρίσουν» είναι πιστεύω πολύ λογικό, διότι και εσύ την πρώτη φόρα δεν πήγαινες πέρα δώθε, διότι ήσασταν και λιγότεροι, αν θυμάμαι καλά.

Κάποια στιγμή, εξέφρασα το εξής παράπονο: είπα λοιπόν ότι θα έπρεπε να ήτανε ένα «παλαιός» και ένας ανάμεσα από δύο «νέους» για να μπορεί να γίνετε κουβέντα. Μάλλον αυτό δεν το άκουσες.

Όσο για την «πρώτη φορά» που αναφέρεις θα σου πω μόνο αυτό. Όλοι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ! Όπως για παράδειγμα ο Γιώργος, ο Αντρέας, ο γιός του ο Άρης, όπως και ο Μανόλης που ήρθε πιο μετά. Άρα, κατά συνέπεια, ΔΕΝ μπορούν να έχουν την «πρώτη τους επαφή» όπως εσύ μέσω του PC. Άλλωστε για την κουβέντα με τον Nihil μπορώ να την καταλάβω μιας και το παιδί, λόγο απόστασης, πραγματικά δεν μπορεί να παρευρεθεί στο καφέ, αλλά για τους υπόλοιπους; Δεν θα μπορούσατε να τα πείτε εντός Forum όπως καλή ώρα εμείς τώρα;

Η κουβέντα, μπορεί να έρχεται αυθόρμητα όπως λες, αλλά αυτό εξαρτάται και από το άτομο. Μπορεί ο άλλος, για Χ,Ψ λόγους να ντραπεί να μιλήσει εξ αρχής μήπως και παρεξηγηθεί. Εσύ θέλεις να πεις ότι από την πρώτη φορά μίλησες σε όλους; Δεν ήσουν και λίγο «κουμπωμένος»;

Και ΔΕΝ «βάζω χέρι» σε κανέναν. Δεν αναφέρθηκε κανείς .. Όσο για την διαστρέβλωση της όλης υπόθεσης, νομίζω φίλε Χρήστο, ότι δεν υφίσταται τέτοιο θέμα. Όποιος ήτανε .. είδε.

Αν σε κάποιο σημείο νομίζεις ότι λέω ψέματα η, τραγικποιώ κάποια πράγματα, τότε φίλε μου δέξου την ταπεινή μου συγνώμη.

Απλά η δική μου άποψη είναι.. Αν ήθελα να θίξω άτομα θα τους είχα ονομάσει, πράγμα που δεν έκανα. Ήθελα με το παράπονό μου να συλλογιστούν μερικοί μερικές συμπεριφορές.

Τίποτε παραπάνω, τίποτε λιγότερο ..

afrotwin
11/01/2005, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Για τον Σταυρακη λεω ρε χαμενε ...

:lol: :rotflmao: :lol:


ΔΕΝ θα ελεγα τετοια μαλακια για τον ψηλο ...

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

ante na xa8is leo ke ego....
:rotflmao: :rotflmao:

idi
11/01/2005, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΓΚΕΙΛΩ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ 2 ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΙΑ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ...ΚΑΤΑ ΤΙΣ 2 ..

ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΛΥΝΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΕΚΕΙ ΤΟΝ CRS-K ΜΕ ΕΝΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΠΟΤΗΡΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ..ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΤΣΙΠΟΥΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ..
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΧΑΝΕ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ..ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ..
ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΛΥΣΙΜΟ ΑΡΧΙΣΑΝΕ ΤΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ..
ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ ΚΡΕΜΑΣΕΙ Η ΑΛΥΣΙΔΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΧΙΧΙΧΙΧ ΚΑΙ ΧΑΧΧΑΧΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΜΑΖΕΜΑ ΜΕΓΑΛΕ ΚΑΙ ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΟΜΟΡΦΑ!

ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΔΙΩΞΑΝΕ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ!

ΕΙΧΑΝΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΕΚΕΙ 2 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ...[ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΠΛΕΝΟΥΝΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΛΕΕΙ ΠΟΥ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΑΦΡΟ...ΚΑΙ ΤΟΥ ΡΙΞΑΝΕ ΜΟΝΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ..]
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΦΤΑΝΕ ΑΥΤΟ.. ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΡΧΑΙΟΣ Ο CRS-K ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΖΩΓΡΑΦΟΥ...
ΑΠΟ ΣΥΓΚΡΟΥ ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟΠ@#$@$Α!!!


:lol: :lol: :lol:
ΤΙ ΜΑΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!

:lol: :lol:

fire
11/01/2005, 10:36
ειμαι πολυ καινουργιος ακομη και εχω παρεβρεθει στις 2 τελευταιες συναντησεις αλλα ακριβως γι'αυτον το λογο μπορω να αναφερθω σχετικα με την συμπεριφορα στους νεους...ουδεποτε ενιωσα αυτη την συμπεριφορα που αναφερεται, περι συγκεκριμενων "παρεων" και περι αδιαφοριας στους νεους.εγω ειδα απο ολους ενα χαμογελο και καλη διαθεση..οπως αναφερει ο crs-k το σκηνικο ηταν ακριβως ετσι και σε ενα μεγαλο τραπεζι ηταν δυσκολο...εγω πηρα ενα καρεκλακι και χωθηκα στην μεση ακριβως για να μπορω να ακουω και να συμμετασχω στην συζητηση...οταν μαλιστα καποιοι εφυγαν καποιοι τα παιδια με καλεσαν διπλα τους..ετσι ειναι τα πραγματα..

jimbar
11/01/2005, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από fire

άρα Δημήτρη εννοείς ότι ψεύδομαι .. σωστά;

sas
11/01/2005, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar
άρα Δημήτρη εννοείς ότι ψεύδομαι .. σωστά;

μάλλον ότι τα βλέπεις από διαφορετική σκοπιά....
απλά διαφορετικός τρόπος σκέψης;)

jimbar
11/01/2005, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas


ίσως τελικά να είμαι γκρινιάρης .. βρε Γιάννη

fire
11/01/2005, 11:00
οχι τζιμακο...καμμια σχεση...εγω απλα αναφερα πως ενιωσα εγω σαν καινουργιο μελος...φυσικα και δεν ειπα οτι ψευδεσαι...απο ποιο σημειο του post μου εξαγεις κατι τετοιο?..ο σκοπος του φορουμ ειναι να εκφρασουμε την αποψη μας...και απο την στιγμη που αναφερεσαι στην συμπεριφορα σε νεα μελη και εγω ειμαι νεο μελος ειπα οτι εγω ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ποτε δεν ενιωσα κατι τετοιο...τα παιδια αν ενιωσαν οπως λες ειναι σεβαστο και καλα κανεις και το αναφερεις...απλα δεν δεχομαι οτι οι παλιοι "ξεχνανε" απο που ξεκινησαν και αδιαφορουν για τους νεους γιατι εγω ειδα ακριβως το αντιθετο..

afrotwin
11/01/2005, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar

ίσως τελικά να είμαι γκρινιάρης .. βρε Γιάννη


file oti ke na kanis stin zoi to miso 8a ine fovero ke to miso malakia
i misoi 8a se epefimoun ke oi aloi misoi 8a se apodokimazoun
min psaxnese pikilotropos
ipes afto pou es8anese
asto na pai tora....

jimbar
11/01/2005, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin


Λεω, διάβασα την λέξη «Διαστρέβλωση» και αμέσως ήρθε μία επιβεβαίωση ότι «δεν είναι έτσι τα πράγματα» από κάποιο νέο μέλος.

Εγώ εξέφρασα ένα παράπονο και τα παιδιά την δική τους άποψη. Δεν διαστρέβλωσα κάτι, και ούτε είπα ότι αυτή η συμπεριφορά ασκείτε σε όλους τους νέους. Για παράδειγμα εχθές αισθάνθηκα .. άσχημα. Ποτέ δεν έχω αφήσει νέο μέλος η άτομο, χωρίς να του μιλήσω, χωρίς να «έρθω» λίγο πιο κοντά του.

Όσο για τον Χρήστο [crs-k], εγώ ήμουν αυτός που του μίλησα εξ’ αρχής όπως και στην γυναίκα του. Ποτέ δεν αφήνω άτομα, είτε μοτοσικλετιστές, είτε όχι σε απόσταση. Ίσως να είναι κακό τελικά αυτό που κάνω .. άλλωστε, πολλές φορές με έχουν παρεξηγήσει στο παρελθόν για την «φιλική» μου συμπεριφορά, αλλά το κάνω διότι είδα και σε μένα τέτοιες συμπεριφορές σε παλαιότερες λέσχες, και δεν μου άρεσε καθόλου. Και υπήρξαν αρκετές, πίστεψέ με.
Τέλος πάντων. Το θέμα θεωρείτε λήξαν .. Συμπέρασμα : είμαι γκρινιάρης. Οκ το δέχομαι.

Πολλά φιλιά σε όλες & όλους ..
Τζίμης

hornet
11/01/2005, 11:43
Εγω με τη σειρα μου θα ηθελα να καταγγειλω τα....κοπροσκυλα απεξω που αδιακριτως και χωρις καμια προειδοποιηση δαγκωσαν εμενα το παλαιο....ουστ παλιοσκυλα!!!!!!!ξουτ...!

Τελικα ο απολογισμος ειναι μια τρυπα στο παντελονακι μου αφου φορουσα τις μποτες και πηραν τα αρχ$#@ μου τα ξεσκισμενα ζωντανα...!!!

Και το πα πως θα μας φαν τα σκλια δεν τοπα;


Κατι θα εχει να κανει με το σωματοτυπο μου (χαχαχα κοκκαλα!!!)

angels_gr
11/01/2005, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar
.................................
Τέλος πάντων. Το θέμα θεωρείτε λήξαν .. Συμπέρασμα : είμαι γκρινιάρης. Οκ το δέχομαι.

Πολλά φιλιά σε όλες & όλους ..
Τζίμης


Γκρινιάρης??? Δεν είσαι γκρινιάρης!!! Γερογκρινιάρης εισαι!!! :lol:

Φίλε Δημήτρη, στην σήμερον εποχή όλοι κρατάνε αποστάσεις από τους άλλους. Σιγά σιγά πλησιάζουν ο ένας τον άλλον. Εσύ βέβαια είσαι πιο ανοικτός και θέλεις πιο άμεση και γρήγορη επαφή. Πολύ καλά κάνεις και συμφωνώ. Πρέπει όμως να δώσεις χρόνο στους άλλους. Τώρα αν τα καινούρια άτομα της παρέας ήταν τελείως στο περιθώριο σίγουρα είναι δείγμα μη φιλικότητας. Αναρωτιέμαι όμως, αν ήταν καμιά καινούρια ξανθιά κορμάρα στην παρέα θα ήταν οι παλιοί πιο φιλικοί??? :confused:

fire
11/01/2005, 11:53
εγω επιβεβαιωσα οτι κατα ενα μεγαλο βαθμο εχει δικαιο ο χρηστος γιατι απο την στιγμη που ηταν ετσι δομημενο το τραπεζι ηταν δυσκολο να μιλησουν ολοι με ολους..σαφως φανταζομαι στην αρχη που ηταν λιγοτερα τα ατομα τα πραγματα ηταν ευκολοτερα..επειδη και εγω εχω βιωσει παρομοιες καταστασεις σε αλλο club θεωρησα οτι δεν θα επρεπε να κατηγορησεις τα "παλια" μελη οτι γραφουν τους νεους γιατι εγω δεν ενιωσα ετσι σαν νεος..δεν ανεφερα τιποτα περι διαστρεβλωση αληθειας.Και φυσικα θεωρω οτι καλα κανεις και μιλας σε όλους ενω αν οντως σε κατηγορησαν γι'αυτο ειναι μεγαλο λαθος...απλα δεν ειναι ολοι απο την φυση τους τοσο κοινωνικοι και γι'αυτο δεν πρεπει να τους κατηγορεις...τιποτα αλλο...πιστευω οτι αν οι φιλοι σου ερθουν αλλες 1,2 φορες θα αλλαξουν γνωμη...τεσπα και εγω πιστευω οτι το θεμα πρεπει να ληξει..να'στε καλα ολοι και συγνωμη για την πολυλογια μου...

afrotwin
11/01/2005, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Εγω με τη σειρα μου θα ηθελα να καταγγειλω τα....κοπροσκυλα απεξω που αδιακριτως και χωρις καμια προειδοποιηση δαγκωσαν εμενα το παλαιο....ουστ παλιοσκυλα!!!!!!!ξουτ...!

Τελικα ο απολογισμος ειναι μια τρυπα στο παντελονακι μου αφου φορουσα τις μποτες και πηραν τα αρχ$#@ μου τα ξεσκισμενα ζωντανα...!!!

Και το πα πως θα μας φαν τα σκλια δεν τοπα;


Κατι θα εχει να κανει με το σωματοτυπο μου (χαχαχα κοκκαλα!!!)

kala re kimaste para ligo na gini mezes o sta8is ke den vre8ike kapios na ton sosi ton an8ropo?:lol:
ti skata tis exete tis anixtes eksatmisis?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mas dagkosane ton admin

to slogkan tis xronias

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
11/01/2005, 12:03
mas dagkasan ton admin


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
11/01/2005, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Εγω με τη σειρα μου θα ηθελα να καταγγειλω τα....κοπροσκυλα απεξω που αδιακριτως και χωρις καμια προειδοποιηση δαγκωσαν εμενα το παλαιο....ουστ παλιοσκυλα!!!!!!!ξουτ...!


εχω μαθει τα σκυλια να την πεφτουν μονο στους hondaκιδες :lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao:

free rider
11/01/2005, 12:23
εγώ θέλω να καταγγείλω σαν απαράδεκτο το ότι τελείωσε το τσίπουρο τόσο γρήγορα....

την επόμενη φορά να φέρουμε βαρέλι....

οχι παίζουμε...


:rotflmao: :rotflmao:

crs-k
11/01/2005, 13:43
Τζιμακο ...


Για να τελειωνει η ολη ιστορια ...
Θα πω τα εξης ακομα ...

Εγω αισθανομαι πιο πολυ "ενοχος" για τον "ψιλοπαραγκωνισμο" του Δημητρη (fire) ή του Αρη (x-rider) π.χ. (αν και αυτος εγινε λογω αποστασης) παρα της παρεας που εφερες.
Ακομα και για τον Χρηστο (Ora_nihil) εχω τυψεις που ειπαμε μονο λιγες κουβεντες (σχετικα παντα) ....
Με τα παιδια (που εφερες) μιλησα σε καποιο βαθμο, αλλα με τα υπολοιπα παιδια (του forum) ειχα σιγουρα πολυ πιο πολλα να πω!

Το ξαναπα και το ξαναλεω ...
Οι παρεες "σχηματιζονται" (απο ανθρωπους που ταιριαζουν) και δεν "επιβαλονται".

Οσο για την πρωτη συναντηση που βρεθηκα εγω ...
Εδω ειναι ακομα ζωντανοι .... :lol:
Και ο Περικλης (periklik) και ο Γιωργος (idi) και ο Σταθης (Hornet) και ο Νικος (sniper) και η Θοδωρα (nimbus) και η Νικη (nikou) και δεν θυμαμαι ποιος αλλος ...
Μπορουν να σου πουν για την συμπεριφορα μου ...

Αν στα παιδια που εφερες τους αρεσε η μαζωξη και η παρεα, μπορουν να ξαναρθουν.
Αλλα δεν μπορει κανενας να επιβαλει σε κανεναν ουτε το που θα κατσει, ουτε το με ποιον θα μιλησει ...


Φιλικοτατα

Χρηστος

sniper
11/01/2005, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Εγω με τη σειρα μου θα ηθελα να καταγγειλω τα....κοπροσκυλα απεξω που αδιακριτως και χωρις καμια προειδοποιηση δαγκωσαν εμενα το παλαιο....ουστ παλιοσκυλα!!!!!!!ξουτ...!

Τελικα ο απολογισμος ειναι μια τρυπα στο παντελονακι μου αφου φορουσα τις μποτες και πηραν τα αρχ$#@ μου τα ξεσκισμενα ζωντανα...!!!

Και το πα πως θα μας φαν τα σκλια δεν τοπα;


Κατι θα εχει να κανει με το σωματοτυπο μου (χαχαχα κοκκαλα!!!)


Τρεντυ μπόυ με τις καμπάνες ;)

afrotwin
11/01/2005, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τζιμακο ...


Για να τελειωνει η ολη ιστορια ...
Θα πω τα εξης ακομα ...

Εγω αισθανομαι πιο πολυ "ενοχος" για τον "ψιλοπαραγκωνισμο" του Δημητρη (fire) ή του Αρη (x-rider) π.χ. (αν και αυτος εγινε λογω αποστασης) παρα της παρεας που εφερες.
Ακομα και για τον Χρηστο (Ora_nihil) εχω τυψεις που ειπαμε μονο λιγες κουβεντες (σχετικα παντα) ....
Με τα παιδια (που εφερες) μιλησα σε καποιο βαθμο, αλλα με τα υπολοιπα παιδια (του forum) ειχα σιγουρα πολυ πιο πολλα να πω!

Το ξαναπα και το ξαναλεω ...
Οι παρεες "σχηματιζονται" (απο ανθρωπους που ταιριαζουν) και δεν "επιβαλονται".

Οσο για την πρωτη συναντηση που βρεθηκα εγω ...
Εδω ειναι ακομα ζωντανοι .... :lol:
Και ο Περικλης (periklik) και ο Γιωργος (idi) και ο Σταθης (Hornet) και ο Νικος (sniper) και η Θοδωρα (nimbus) και η Νικη (nikou) και δεν θυμαμαι ποιος αλλος ...
Μπορουν να σου πουν για την συμπεριφορα μου ...

Αν στα παιδια που εφερες τους αρεσε η μαζωξη και η παρεα, μπορουν να ξαναρθουν.
Αλλα δεν μπορει κανενας να επιβαλει σε κανεναν ουτε το που θα κατσει, ουτε το με ποιον θα μιλησει ...


Φιλικοτατα

Χρηστος

oxi re esi ftes
ti ton kitate re
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
11/01/2005, 13:54
Θελω κι εγω με την σειρα μου να καταγγειλω ...

1. Κατι νεους που ξυπναν στις 2 το μεσημερι κι εχουν απαιτηση να διακοψουν την τσιπουροκατανυξη των κουρασμενων παληκαριων που δουλευουν απο το πρωι, για να πλυνουν ενα παλιοZundap με ξεφουσκωτη αλυσιδα. Επιπλεον δεν δειχνουν κανεναν σεβασμο στους γεροντοτερους και απο την Καισαριανη τους στελνουν μεσω Συγγρου και Γλυφαδας στου Ζωγραφου. Ευτυχως γι' αυτους που κατι τετοια γεροντια ειναι πολυ πιο γρηγορα απ' οσο μπορουν να φανταστουν και τελικα φτασανε εγκαιρα στην δουλεια τους ...

:lol: :rotflmao: :lol:



2. Κατι παπουδες που γερασανε γραφοντας χιλιομετρα και ακομα δεν μαθανε να αντιμετωπιζουν τα σκυλια οταν ειναι πανω στο γαμηδι τους, με αποτελεσμα να ρεζιλευουν την οικογενεια της Honda, καθως και ολοκληρο το forum.

:lol: :rotflmao: :lol:



3. Και τελικα κατι ξενερωτους ΟνΟφαδες, που προσπαθουν να το παιξουν στριταδες και μετα απο ενα καζανι ρακι που ειχαν πιει νομιζαν ακομα οτι πινουν τσιπουρο ....

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao:

sniper
11/01/2005, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
.....................

3. Και τελικα κατι ξενερωτους ΟνΟφαδες, που προσπαθουν να το παιξουν στριταδες και μετα απο ενα καζανι ρακι που ειχαν πιει νομιζαν ακομα οτι πινουν τσιπουρο ....

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao:

Τελικά δεν έχουμε μάθει (και εγώ μέσα) αυτό που λένε ότι ΙΣΩΣ δεν κάνει να πίνεις και να οδηγείς........

hornet
11/01/2005, 13:59
Ρε πα@!ρα γεροξεκουτη με yamaha ειμουνα γιαυτο με δαγκωσανε!
Απο αντιδραση!!!
Στη βεφα θα καθονταν ησυχα και θα περιμεναν να βγει το γIDI για να το φανε το αρουρι!

Αλλα ετσι ειναι αμα μπλεκεις τα τσιπουρα με τα ρακια ετσι γινεται....


Ολα τα βλεπεις honda

Εν κακο αυτο!!!

x-rider
11/01/2005, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Θελω κι εγω με την σειρα μου να καταγγειλω ...

1. Κατι νεους που ξυπναν στις 2 το μεσημερι κι εχουν απαιτηση να διακοψουν την τσιπουροκατανυξη των κουρασμενων παληκαριων που δουλευουν απο το πρωι, για να πλυνουν ενα παλιοZundap με ξεφουσκωτη αλυσιδα. Επιπλεον δεν δειχνουν κανεναν σεβασμο στους γεροντοτερους και απο την Καισαριανη τους στελνουν μεσω Συγγρου και Γλυφαδας στου Ζωγραφου. Ευτυχως γι' αυτους που κατι τετοια γεροντια ειναι πολυ πιο γρηγορα απ' οσο μπορουν να φανταστουν και τελικα φτασανε εγκαιρα στην δουλεια τους ...

:lol: :rotflmao: :lol:



2. Κατι παπουδες που γερασανε γραφοντας χιλιομετρα και ακομα δεν μαθανε να αντιμετωπιζουν τα σκυλια οταν ειναι πανω στο γαμηδι τους, με αποτελεσμα να ρεζιλευουν την οικογενεια της Honda, καθως και ολοκληρο το forum.

:lol: :rotflmao: :lol:



3. Και τελικα κατι ξενερωτους ΟνΟφαδες, που προσπαθουν να το παιξουν στριταδες και μετα απο ενα καζανι ρακι που ειχαν πιει νομιζαν ακομα οτι πινουν τσιπουρο ....

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao:



ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΗΤΑΝ

ΘΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ...


ολους εσας , με τον παραγκωνισμο μας απο την ρακι

και τον ρατσισμο που επιδυκνειετε αναμεσα στο ΡΑΚΙ & στο

ΤΣΙΠΟΥΡΟ!


:rotflmao:

Υ.Γ. ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΜΑ Η ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ!!

και γ@@ω τις λεξεις:rotflmao: :rotflmao:

crs-k
11/01/2005, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Ρε πα@!ρα γεροξεκουτη με yamaha ειμουνα γιαυτο με δαγκωσανε!
Απο αντιδραση!!!
Στη βεφα θα καθονταν ησυχα και θα περιμεναν να βγει το γIDI για να το φανε το αρουρι!

Αλλα ετσι ειναι αμα μπλεκεις τα τσιπουρα με τα ρακια ετσι γινεται....

Ολα τα βλεπεις honda

Εν κακο αυτο!!!


Συγνωμη ρε φιλε ...

Εν το 'χα προσεξει αυτο ... :(

Αλλα αφου ησουνα με το yamaha ...


Καλα σου κανανε !!!

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

sas
11/01/2005, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider

και τον ρατσισμο που επιδυκνειετε αναμεσα στο ΡΑΚΙ & στο

ΤΣΙΠΟΥΡΟ!




Δεν είναι τυχαίο!!!!
Η ρακί είναι θηλυκού γένους και συντροφεύει καλύτερα τον στόμα μας και την γλώσσα μας ;)
....αντε για να μην πω τπτ πιο χοντρό.:evil:

kapeos
11/01/2005, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τζιμακο ...


Εδω ειναι ακομα ζωντανοι .... :lol:
Και ο Περικλης (periklik) και ο Γιωργος (idi) και ο Σταθης (Hornet) και ο Νικος (sniper) και η Θοδωρα (nimbus) και η Νικη (nikou) και δεν θυμαμαι ποιος αλλος ...



Αν δεν θυμάσαι είναι της ηλικίας σου, Afro-τσιπουρο-μπέκρουλα:lol:

Και δεν ήπιες και τσίπουρο εκείνη την ημέρα.

Εσύ μπορεί να μην θυμάσαι ποιος άλλος :eyepop: αλλά πίστεψέ με εγώ δεν μπορώ να το ξεχάσω:evil: :mad:

crs-k
11/01/2005, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
Αν δεν θυμάσαι είναι της ηλικίας σου, Afro-τσιπουρο-μπέκρουλα:lol:
Και δεν ήπιες και τσίπουρο εκείνη την ημέρα.
Εσύ μπορεί να μην θυμάσαι ποιος άλλος :eyepop: αλλά πίστεψέ με εγώ δεν μπορώ να το ξεχάσω:evil: :mad:


Εσυ παντως ΔΕΝ ησουνα στην συναντηση που αναφερω και εγινε στο yard!

Οποτε μαλλον η ελλειψη τσιπουρινης σε εχει πειραξει ...

:lol: :rotflmao: :lol:

idi
11/01/2005, 16:09
χαλια λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεε


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
11/01/2005, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Τρεντυ μπόυ με τις καμπάνες ;)



καμπανέος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
11/01/2005, 18:14
Ρε γκαμότο για να τρέχω σήμερα τι έχω χάσει.....

που είσαστε τώρα που έχω χρόνο να πλακωθώ κι εγώ ρεεεεε

τιν κάνατε κοπάνα ε????

καλάαααα



:mad: :mad: :mad:

Ι'LL BE BACK....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
11/01/2005, 18:19
τελικά ρε σείς .....

τσίπουρο ήταν αυτό ή ρακί...


και αν ήταν τσίπουρο ολα καλά αλλά απο πού??μας ήρθε...ποιό καλό παιδί μας ευλόγησε...

δεύτερη ερώτηση:
αν ήταν ρακι λογικά ήρθε απο την Κρήτη...
πως ήρθε απο την Κρήτη μάλλον ποιός το έφερε....

Πρέπει να το εξερευνήσω το ζήτημα....

Προτείνω να κάνουμε μια ακόμη συμπληρωματική συνέλευση για να εξετάσουμε τις πιθανές λύσεις του προβλήματος....

φυσικά ..παρέα με το φάρμακο.....

:beer: :beer: