PDA

View Full Version : πηγα μια βολτα...



devil's animal
22/05/2008, 01:22
6 μηνες ειναι πολυς καιρος. αλλα οχι αρκετος για να ξεχασεις κατι που αγαπας τοσο πολυ.
εγω και αυτη. οι δυο μας σε μια "συνομιλια" που ειχε να γινει καιρο.
την αντικριζω στο γκαραζ και δεν ειναι ιδια. την εφτιαξα. την εκανα καλυτερη. της το χρωστουσα.

τα πρωτα χλμ ερχονται νωχελικα, σχεδον μουδιασμενα σε εναν κηφισο πολυ ησυχο.την χαϊδευω στην ζελατινα. μου ελειψε ειναι η αληθεια.

τα χλμ λιγα. τοσο λιγα που με περναει ενα αλλο της μαμας Κ. ΚΑΖΕ-R.ειναι προσεγμενο και αυτο. αλλη βαφη, νικελ, ζαντες και μια εξατμιση φασαριοζικη που χαλουσε την γαληνη. ταξιδευουμε παρεα για αρκετα μετρα. βγαινει στην Πετρου Ραλλη. φιλε να φορας κρανος. γι'αυτο σε κοιταγα.

πηγα μια βολτα και ηταν ολα τοσο ηρεμα. καμια παρατονια. κανενα απροοπτο. παραξενο. εχουμε συνηθισει σε τοσα απροοπτα που το αντιθετο μας φαινεται παραξενο.

πηγα μια βολτα και χαθηκα στις σκεψεις μου. σκεφτομουν ασχετα και σχετικα. καλα και ασχημα. συγκινητικα και μη. σκεφτομουν τι θα εγραφα μολις γυριζα. τι περασα για ναερθω εδω. τι θα εκανα μολις εφτανα. αληθεια ΠΟΥ θα εφτανα? εχει σημασια? η βολτα η καλη δεν εχει προορισμο.


πηγα μια βολτα και αυτη με ακουγε. για ακομη μια φορα. και εγω...την ακουγα περισσοτερο απο καθε αλλη φορα. καταλαβαινα τα θελω της και τις αντιρρησεις της. θα σε μαθω κι αλλο. στο υποσχομαι.

πηγα μια βολτα και καπου πριν βγω απο τον πολιτισμο αποφασισα να μην παταω φρενα. γκαζι τοσο οσο. ποσο ομορφη αισθηση ειναι αν ξερεις ποσο... δεν παταγα φρενα και το φαναρι γινοταν κοκκινο. δεν παταγα φρενα και το φαναρι πρασσινιζε και συνεχιζα με γκαζι. γλυκο γκαζι. μαεστρικο γκαζι. τι ομορφο να εχεις "ροη". ουτε τσαρουχωμα στη μανετα,ουτε χουφτωμα στο γκριπ.


πηγα μια βολτα και ειδα δημους να φευγουν στο διαβα μου. αυτοκινητα να χανονται στους καθρευτες μου και ανθρωπους να μοιαζουν κουκιδες απο μακρια. Καλαμακι, Γλυφαδα, Βουλα, Βουλιαγμενη...

πηγα μια βολτα και γνωρισα μια κοπελα με ομορφα ματια. τι σημασια εχει που δεν μιλησαμε. εγω της το ειπα και το χαμογελο της με ανταμειψε. καλους δρομους ξανθουλα και αλλη φορα να εχεις ανοιχτο τον καθρευτη σου.


πηγα μια βολτα και βρεθηκα σε αγνωστα μερη. σε τοπους μαγικους, με το φεγγαρι να κοιταει την θαλασσα και τα αστερια να παιζουν κρυφτο στα συννεφα. οσο πηγαινα τοσο πιστευα οτι φτανω και τοσο δεν ηθελα να σταματησω εκει που εφτανα.

το εχω ακουσει απειρες φορες μα δεν εχω παει. σκεφτομουν. ουτε σημερα πηγα. σταματησα καπου σκοτεινα και η λεξη Σουνιο ερχοταν στο μυαλο. τι να το κανω? εδω που ειμαι μπορω και βλεπω το φεγγαρι διπλα μου. μπορω και μυριζω την θαλασσα σαν να'ρχεται απο μεσα μου. το αερακι ειναι ζεστο. χαϊδευει τις γωνιες του προσωπου μου και τις καμπυλες της καλης μου.

ποσο απλη μπορει να ειναι η ζωη? την κοιτουσα και την ερωτευομουν ξανα. δεν μπορω να πιστεψω οτι δεν εχουν ψυχη. ΟΛΕΣ εχουν. βαθια, κατω απο τα πλαισια και τους κινητηρες. μεσα απο τα ντεποζιτα και τα φιλτροκουτια. καπου ειναι κρυμμενη η ψυχη τους.



πηγα μια βολτα και στον γυρισμο το γκαζι ανοιξε πιο πολυ. ξεθαρρεμα απο την πρωτη στιγμη. κατι οικειο σε σπρωχνει προς τα εκει. ψυχη? επιστροφη στην βαση και χλμ κατι πανω απο 128. στον προορισμο δεν εφτασα. αλλα ποιος νοιαζεται? αλλη φορα.

πηγα μια βολτα και χαρηκα.
:)


131598

Nefos
22/05/2008, 01:25
Ωραίος ρε φίλε....

blackbusa
22/05/2008, 01:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal


πηγα μια βολτα και ηταν ολα τοσο ηρεμα. καμια παρατονια. κανενα απροοπτο. παραξενο. εχουμε συνηθισει σε τοσα απροοπτα που το αντιθετο μας φαινεται παραξενο.

το βραδυ οι μπατσοι κοιμουνται ρεεεεεεεεεεεεεεε

πηγα μια βολτα και γνωρισα μια κοπελα με ομορφα ματια. τι σημασια εχει που δεν μιλησαμε. εγω της το ειπα και το χαμογελο της με ανταμειψε. καλους δρομους ξανθουλα και αλλη φορα να εχεις ανοιχτο τον καθρευτη σου.

δηλαδη ποσες ''μαλακιες'' δρομο εκανες τελικα???



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


μπραβο ρε παπαρα....απο εδω και περα μονο τετοια....


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Fireball400
22/05/2008, 01:39
Μην της φέρεσαι τόσο μαλακά και καλομάθει:lol:
Καλή επάνοδο λοιπόν:wave2:

thou-vou
22/05/2008, 02:24
ουφ...:sick:
τρόμαξα ρε βλαμένε όταν το 'δα...
άντε ατιμούλη, να την χαίρεσαι (ξανά)... :beer:

OzZzZzY
22/05/2008, 02:37
σε εχω συνηθισει καφριλα και με παραξενεψαν οι ρομαντισμοι :lol:

καλη επανοδο κ απο μενα :beer: :beer:

Ζεύκας
22/05/2008, 02:56
μια "γκόμενα" όσο κι αν γουστάρεις να την "σκίζεις" πάντα έχεις την ανάγκη να την πιάσεις αγκαλιά και να πάτε μια χαλαρή βολτίτσα στην παραλιακή...

πούστη Σταύρο μου ξύπνησες αναμνήσεις που ήθελα να τις έχω θαμμένες... :sad:

:beer: :beer: :beer: :beer:

Lilith_tzw
22/05/2008, 02:59
ευχομαι ολες οι βολτες σου να ναι τοσο μαγικες οσο αυτη απο δω και περα...και αν δεν ειναι θα εχεις την πιο γλυκια αναμνηση...... χαιρομαι που ειδα καποιον να μιλαει ετσι με τοσο συναισθημα.....Ηταν να σαν να μουν εκει καπου διπλα.... Παντα τετοια......:a10: :a19:

dodos 900
22/05/2008, 03:58
Καλή φάση!:a013: Δέν είναι ανάγκη να ουρλιάζει πάντα η μηχανή για να περνάμε ωραία.
:beer: :wave2:

filipp0s
22/05/2008, 06:59
Παντα Τετοια Σταύρο!



:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2: :wave2:

makis206
22/05/2008, 07:24
:winka: :beer: :beer: :beer: :beer:

XJR_Billy
22/05/2008, 07:48
Ωραίος ο κύριος!!!;)

Να το ξανακάνεις:winka: :wave2:

devil's animal
22/05/2008, 07:58
ευχαριστω ρε παιδια...
:beer: :beer:


@ Nefos: :beer:

@ blackbusa: ουτε μια παρανομια (περα απο τον ηχο). το "πλασματακι" ειχε πολυ τυπο :ninja:

@ Fireball400: δεν καλομαθαινει. θα ερθουν και τα "αγρια". (ολα στην ωρα τους) :winka:

@ thou-vou: μην αγχωνεσαι ρε φιλε. ολα καλα. αφου ξερεις...:p

@ OzZzZzY: παντα υπαρχει ενα 1% ρομαντισμου αφημενο καπου. :blush:

@ Ζεύκας: το μονο που ευχομαι ειναι να το κανεις και εσυ, ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ρε φιλε. :beer:

@ Lilith_tzw: ευχαριστω και στα δικα σας. :wave2:

@ dodos 900: αυτο ειναι το νοημα. να ξερεις ποτε θα βρυχαται και ποτε θα "νιαουριζει".:smokin:

@ filippos650: ανταποδιδω. :beer:

@ makis206: :beer:

kalesin
22/05/2008, 08:00
παλιοκαγκουρα....

:lol: :lol:


να εισαι καλα ρε σταυρο, κ συ κ η μπουμπου

:beer: :beer: :beer:

angel-m
22/05/2008, 08:14
Γιατί δεν έβαλες καμιά φωνή ρε μπούρδα..... :D :D

:smokin:

hercul
22/05/2008, 09:09
Ωραίος !! :beer: :beer: :beer:

sober
22/05/2008, 09:54
Ετσι βρε Σταυρο !!!Παντα ομορφες βολτες!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

EVI
22/05/2008, 12:04
ωπα ωπα σταυρο ρε φιλε τι εχουμε πει?μονο καφριλες μπορεις να λες οταν εχεις λαχανιδα μια βιτρινα εχουμε θα μας την γκρεμισεις ρε φιλε :lol:

:beer:

devil's animal
22/05/2008, 12:14
@ kalesin: ευχαριστω ρε συ Λιακο. για τον χαρακτηρισμο ετσι... :rotflmao:

@ angel-m: γιατι ηθελα να ειμαι μονος μου. some other time Μαρακι. :winka:

@ hercul: :beer:

@ sober: thank you soberaki! :wave2:

@ EVI: ρε συντροφισσα δεν το εκανα επιτηδες. απλα μου βγηκε.:sick: υ.γ: ειναι μαυρο και ειναι κακο :evil:

KRITIKOS1981
24/05/2008, 02:46
παντα τετοια.............

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:a18: :a18: :a18: :a18:

:a012: :a012: :a012: :a012:

trigger
24/05/2008, 03:00
Mπράβο ρε Στάυρο!!! :beer:

devil's animal
25/05/2008, 16:50
@ KRITIKOS1981: :beer:

@ trigger: ευχαριστω Δημητρο!!

:wave2:

nikos force
25/05/2008, 17:26
TETARTI BRADY MIPWS ???? kai kata tis 12:30 - gyrnages pernwntas apo ribas mprosta ???

devil's animal
25/05/2008, 17:43
ναι περιπου εκεινη την ωρα ημουν εκει.

Τεταρτη βραδυ, πεμπτη ξημερωματα.
μολις επεστρεψα, λαδωσα αλυσιδα και εκανα το thread.




με ειδες??:look:

nikos force
25/05/2008, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ναι περιπου εκεινη την ωρα ημουν εκει.

Τεταρτη βραδυ, πεμπτη ξημερωματα.
μολις επεστρεψα, λαδωσα αλυσιδα και εκανα το thread.




με ειδες??:look: NAI EIMASTAN RIBAS KAI SKOTWNAME SOUBLAKIA ALA ZAXOS ...to anagnwrisa to mixanaki apo to post pou exeis kaneis... eimastan arketoi ... apprw esy pws den mas eides ... arketoi kawa-kagkoures ...:D :D

reinmeister
25/05/2008, 20:28
παροτι ντρεπομαι να κυκλοφορω παρεα με kawa,(καταλαβαινεις...μπορει να με δει κανας γνωστος):rotflmao: αν παιξει ξανα κανα τετοιο χαλαρο μεταμεσονυκτιο πες το...καιρο εχω να κανω χαλαρη βολτουλα να γουσταρω...:smilea:

:beer: :beer:

nikos force
25/05/2008, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
παροτι ντρεπομαι να κυκλοφορω παρεα με kawa,(καταλαβαινεις...μπορει να με δει κανας γνωστος):rotflmao: αν παιξει ξανα κανα τετοιο χαλαρο μεταμεσονυκτιο πες το...καιρο εχω να κανω χαλαρη βολτουλα να γουσταρω...:smilea:

:beer: :beer: kai egw ntrepomai ... alla ksemenoun TOOOOSO pisw pou den katalabaineis oti eimaste parea pra mono otan trwme soublakia ...:D :D :D :D

o_gavros
25/05/2008, 22:36
Ωραία πράματα φίλε!

Alx 84
25/05/2008, 23:36
welcome back !!!! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
26/05/2008, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
NAI EIMASTAN RIBAS KAI SKOTWNAME SOUBLAKIA ALA ZAXOS ...to anagnwrisa to mixanaki apo to post pou exeis kaneis... eimastan arketoi ... apprw esy pws den mas eides ... arketoi kawa-kagkoures ...:D :D


η αληθεια ειναι οτι ειδα καποια μηχανακια αλλα δεν ειμαι τοσο κοινωνικος για να σταματησω και να αρχισω να ρωταω αν ειναι κανενας απο το moto κ.λ.π.


αλλα ακομα και να ηξερα οτι ηταν καποιος γνωστος η βολτα ηταν αποκλειστικα για μενα και τον πολεμιστη μου.:ninja:
καποια αλλη φορα σιγουρα θα παιξει κατι τετοιο.

:beer: :beer: :beer:

devil's animal
26/05/2008, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
παροτι ντρεπομαι να κυκλοφορω παρεα με kawa,(καταλαβαινεις...μπορει να με δει κανας γνωστος):rotflmao: αν παιξει ξανα κανα τετοιο χαλαρο μεταμεσονυκτιο πες το...καιρο εχω να κανω χαλαρη βολτουλα να γουσταρω...:smilea:

:beer: :beer:


Αντωνη σιγουρα θα παιξει κατι παρομοιο, ειδικα τωρα που οι καθημερινες,ζεστες νυχτες θα ειναι ανυποφορες με τηλεοραση ή ιντερνετ στο σπιτι.:winka:


:beer: :beer: :beer:

devil's animal
26/05/2008, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
kai egw ntrepomai ... alla ksemenoun TOOOOSO pisw pou den katalabaineis oti eimaste parea pra mono otan trwme soublakia ...:D :D :D :D


ελα λεμε να μαζευομαστε γιατι θελω να βολταρω ενα bergo να δω πως ειναι...:smokin:
:beer: :beer: :beer:

devil's animal
26/05/2008, 10:18
@ o_gayros: :beer:

@ Alx 84: :beer:

road spirit
26/05/2008, 10:18
άντε και καλά χιλιόμετρα μαζί της ξανα
:beer:

devil's animal
26/05/2008, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
άντε και καλά χιλιόμετρα μαζί της ξανα
:beer:


ευχαριστω ρε Γιαννακη....
σε θελω μεσα στα μεταμεσονυκτια που θα οργανωθουν...:winka:

Tropeas
26/05/2008, 17:56
αντε μπράβο...:winka: :beer: :wave2:

devil's animal
26/05/2008, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
αντε μπράβο...:winka: :beer: :wave2:


:beer: :beer:

ariskawa
01/06/2008, 23:06
ΩΡΑΙΟΣ ΦΙΛΑΡΑ.ΚΑΛΗ ΕΠΑΝΟΔΟ.ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ.
:a2:

devil's animal
02/06/2008, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ariskawa
ΩΡΑΙΟΣ ΦΙΛΑΡΑ.ΚΑΛΗ ΕΠΑΝΟΔΟ.ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ.
:a2:

ευχαριστω.
:cool:
:beer: :beer:

byron
02/06/2008, 07:49
Να της φερθείς πιο γλυκά από εδώ και στο εξής. Εχουν και τα kawa ψυχή ρεεεεε.

Καλώς επέστρεψε. :beer:

devil's animal
02/06/2008, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Να της φερθείς πιο γλυκά από εδώ και στο εξής. Εχουν και τα kawa ψυχή ρεεεεε.

Καλώς επέστρεψε. :beer:

ευχαριστω Βυρωνα...I do...:p
:beer: :beer:

GiorgosLa
15/04/2015, 13:27
Όταν μπορείς με ένα κείμενο να τον μεταφέρεις τον άλλον εκεί που είσαι, είσαι καλός. Όταν τον βάζεις μεσημεριάτικα με κρύο αέρα να σκέφτεται ανοιξιάτικες βραδιές ανοιχτούς δρόμους και παραλίες, ξέχνα το 1% του ρομαντισμού και ανέβα. Δεν ξέρω αν είσαι κάγκουρας η μάγκουρας όπως λένε, (δεν ξέρω κανένα σας άλλωστε) αλλά όταν μπορείς, συνέχισε να γράφεις.
Ωραίος. :beer:

devil's animal
15/04/2015, 14:39
Όταν μπορείς με ένα κείμενο να τον μεταφέρεις τον άλλον εκεί που είσαι, είσαι καλός. Όταν τον βάζεις μεσημεριάτικα με κρύο αέρα να σκέφτεται ανοιξιάτικες βραδιές ανοιχτούς δρόμους και παραλίες, ξέχνα το 1% του ρομαντισμού και ανέβα. Δεν ξέρω αν είσαι κάγκουρας η μάγκουρας όπως λένε, (δεν ξέρω κανένα σας άλλωστε) αλλά όταν μπορείς, συνέχισε να γράφεις.
Ωραίος. :beer:


τι εβγαλες στο προσκηνιο ρε αδερφε??:eek:
περασμενες αγαπες..:a07:
πανε 7 χρονια...

ευχαριστω για τα καλα σου λογια...
:beer::beer:

sv1000s
15/04/2015, 15:04
:a012::a10: