PDA

View Full Version : τι μες λες ρε παιδί μου..



epp1640
22/05/2008, 02:30
Και όμως..ανεβαίνω που λέτε πριν λίγο την Αγίου Μηνά στο Ηράκλειο. Με το που στρίβω , είναι εκεί ένα κατσαριδάκι παρκαρισμένο (από τα αγαπημένα μου) και μου χαμογελάει. Αυτό όμως το κατσαριδάκι έχει κάτι το ιδιαίτερο, είναι βαμμένο στα χρώματα της ταινίας..κοιτάζω πίσω, κανείς σταματάω και το χαζεύω..ξαναξεκινάω και 200 μ πιο κάτω έχει μπλόκο που πριν δεν το είχα δει. μου κάνει νόημα σταματάω. Μου λέει δεν φορούσες ζώνη? Σκέφτομαι από μέσα μου, τι λέει, αφού φοράω, τυφλός είναι. Του λέω φοράω ζώνη. Μου λέει εκεί σταμάτησες για να βάλεις ζώνη έτσι δεν είναι. Όχι του λέω σταμάτησα γιατί εκεί είχε ένα αυτόκίνητο βαμμ( τι του λέω ο μαλάκας..) σταματάω λοιπόν και του λέω όχι σταμάτησα γιατί είχε ένα ιδιαίτερο αμάξι και το κοίταξα. Επιμένει τώρα αυτός, έλα δλδ δεν έβαλες εκεί ζώνη..μπα σε καλό σου σκέφτομαι..όχι, φορούσα ζώνη. Τέλος πάντων, έχετε πιει? Ναι, πορτοκαλάδα..σίγουρα? Ναι. Δηλαδή έχετε πιει μόνο πορτοκαλάδα? Ναι δεν έχω πιει. Τέλος πάντων..τα χαρτιά σας. Βλέπει δίπλωμα, βλέπει άδεια..ασφάλεια..αμέσως λέω και του δίνω την θήκη που έχω την ασφάλεια, με το σηματάκι της ασφαλιστικής..αλλά χωρίς την ασφάλεια..τελευταία φορά που καθάρισα μέσα το αμάξι την άφησα καταλάθος σπίτι..δεν έχετε ασφάλεια? έχω. και που είναι..του λέω έχω αλλά δεν είναι εδώ, αν θέλετε να πάρω ένα τηλέφωνο να μου την φέρουν ή να πεταχτώ εγώ αφήνοντας εδώ το αμάξι, δίπλα είναι.. Δηλαδή έχετε ασφάλεια.. ναι έχω ασφάλεια.. μάλιστα, τον ρωτάω αν την φέρω αύριο σβήνεται? και μου λέει αν έχετε ασφάλεια ναι, αλλά δεν έχετε και κανονικά πρέπει να σας πάω μέσα.. αφού δεν με πιστεύετε του λέω να κάνω ένα τηλεφωνάκι σε 5 λεπτά θα είναι εδώ.. (ποιος άκουγε την κοπελιά..:bigcry: ) τέλος πάντων να πάτε στο καλό..λίγο ακόμα και θα με είχε πιάσει σπαστικό γέλιο..μετα βίας κρατήθηκα..και την ώρα που έφευγα, για ακόμα μία φορά..σίγουρα φορούσατε ζώνη..:rotflmao: όπως λέει και ο λαζόπουλος..άμα της μπει της γριάς (του μπάτσου) η ιδέα..:lol: :lol: :rotflmao: :bawl:

dodos 900
22/05/2008, 03:40
:dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
22/05/2008, 08:02
μπατσοι...:rolleyes: :rolleyes:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

XJR_Billy
22/05/2008, 08:06
Τι ψάχνεις...

Αφού δεν σε πήγε μέσα...:rotflmao: :rotflmao:

:beer:

div400
22/05/2008, 08:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μπατσοι...:rolleyes: :rolleyes:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

πολιτες...:rolleyes: :rolleyes:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sergiosm
22/05/2008, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μπατσοι...:rolleyes: :rolleyes:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
πολιτες...:rolleyes: :rolleyes:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


καλοί μου άνθρωποι.... (Βέγγος)

Operater
22/05/2008, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μπατσοι...:rolleyes: :rolleyes:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τι σου θύμισε ε? :rotflmao: :lol:

GSXR K6
22/05/2008, 11:19
Αμα μπλεξεις με στραβομαμημενο μπατσο αστα να πανε:D :D :D
Πηγενε στο τμημα που σε γραψανε...(μαζι με την ασφαλια αυτη την φορα)...και θα στην σβησουν.....ΛΟΓΙΚΑ:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
.
.
.
.
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ:wave2: :wave2: :wave2:

devil's animal
22/05/2008, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Τι σου θύμισε ε? :rotflmao: :lol:


:sad: :sad: :sad:

VanDiemen
22/05/2008, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από GSXR K6
Αμα μπλεξεις με στραβομαμημενο μπατσο αστα να πανε:D :D :D
Πηγενε στο τμημα που σε γραψανε...(μαζι με την ασφαλια αυτη την φορα)...και θα στην σβησουν.....ΛΟΓΙΚΑ:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
.
.
.
.
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ:wave2: :wave2: :wave2:

Σου είπε πως δεν τον έγραψαν στο τέλος!

epp1640
22/05/2008, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Σου είπε πως δεν τον έγραψαν στο τέλος!

ναι την γλίτωσα (ευτυχώς που δεν ήμουν με την μηχανή γιατί ακόμα δεν έχω εξεταστεί και δεν έχω δίπλωμα.. :sick: )απλώς είναι γελοίο να προσπαθείς να αποδείξεις οτι φοράς ζώνη..όταν φοράς ζώνη :lol: πάντως έχω παρατηρήσει ότι οι ζητάδες είναι πιο λογικοί από τους άλλους (others..others :lol: )..(όπως αυτός που με σταμάτησε) ή σε εμάς είναι πιο συμπαθείς επειδή έχουν μοτοσυκλέτα.. :smilea:

hidefnick
22/05/2008, 15:04
Δηλαδή τώρα τι?

Δεν σε έγραψε για το ότι δεν είχες ασφάλεια (έστω μαζί σου), που μόνο μαλακία του μπορεί να χαρακτηριστεί με τόσα που ακούμε, και τον κοροιδεύεις.

Αν σε πάταγε κανείς ανασφάλιστος με το μηχανάκι, που οδηγείς χωρίς δίπλωμα (και ασφάλεια?), τι θα έλεγες?.............

epp1640
22/05/2008, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Δηλαδή τώρα τι?

Δεν σε έγραψε για το ότι δεν είχες ασφάλεια (έστω μαζί σου), που μόνο μαλακία του μπορεί να χαρακτηριστεί με τόσα που ακούμε, και τον κοροιδεύεις.

Αν σε πάταγε κανείς ανασφάλιστος με το μηχανάκι, που οδηγείς χωρίς δίπλωμα (και ασφάλεια?), τι θα έλεγες?.............

επειδή παρεξηγήθηκα.. ασφάλεια, έχω. του πρότεινα να στείλω κάποιον να την φέρει. μικτή μάλιστα και μου στοιχίζει μια περιουσία. αυτός δεν έλεγε να καταλάβει ότι ούτε έχω πιει, και ζώνη φορούσα και ασφάλεια είχα. 1) ας έκανε αλκοτέστ. 2) ας μην έκανε εικασίες διότι εγώ ζώνη είχα, και αν είχε δει λίγο καλύτερα θα έβλεπε ότι δεν την έβαλα τότε 3) ας δεχόταν να την φέρει κάποιος την ασφάλεια μου. επίσης όσον αφορά την μηχανή, έχω ασφάλεια και τελειώνω τώρα το δίπλωμα (Α). όχι ότι είναι ελαφρυντικό. χρησιμοποιώ την μηχανή όσο λιγότερο μπορώ και όχι ώρες αιχμής μέχρι να βγει το ρημάδι.

airamhag
22/05/2008, 15:16
περιεργο..

νομιζα οτι θα ελεγε

πορτοκαλαδα ηπιατε?
ναι .
σιγουρα?
ναι.
απο πορτοκαλι?
οχι απο λεμονι
α λεμοναδα ηπιατε.


:lol: :lol:

epp1640
22/05/2008, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
περιεργο..

νομιζα οτι θα ελεγε

πορτοκαλαδα ηπιατε?
ναι .
σιγουρα?
ναι.
απο πορτοκαλι?
οχι απο λεμονι
α λεμοναδα ηπιατε.


:lol: :lol:

:rotflmao: από μούσμουλα..

http://www.youtube.com/watch?v=vfMpru3_Mws

VanDiemen
22/05/2008, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
επειδή παρεξηγήθηκα.. ασφάλεια, έχω. του πρότεινα να στείλω κάποιον να την φέρει. μικτή μάλιστα και μου στοιχίζει μια περιουσία. αυτός δεν έλεγε να καταλάβει ότι ούτε έχω πιει, και ζώνη φορούσα και ασφάλεια είχα. 1) ας έκανε αλκοτέστ. 2) ας μην έκανε εικασίες διότι εγώ ζώνη είχα, και αν είχε δει λίγο καλύτερα θα έβλεπε ότι δεν την έβαλα τότε 3) ας δεχόταν να την φέρει κάποιος την ασφάλεια μου. επίσης όσον αφορά την μηχανή, έχω ασφάλεια και τελειώνω τώρα το δίπλωμα (Α). όχι ότι είναι ελαφρυντικό. χρησιμοποιώ την μηχανή όσο λιγότερο μπορώ και όχι ώρες αιχμής μέχρι να βγει το ρημάδι.


Αυτό για το οποίο (νομίζω) στράβωσε ο widegr (δικαιολογημένα), είναι που λες πως ευτυχώς που δεν ήσουν με τη μοτοσυκλέτα, γιατί δεν έχεις δίπλωμα και (συνεπώς) ασφάλεια! Και σε ρωτάει (εμμέσως): Αν εσύ έπεφτες με ανασφάλιστη μοτοσυκλέτα σε έναν από τους επισκέπτες του forum και του προκαλούσες (χτύπα ξύλο) κάποια ζημιά, τι θα συζητούσαμε τώρα; Άλλη μια συζήτηση γεμάτη με βρσίδια και μπινελίκια εναντίον σου και εναντίον του αντίθετου κόμματος απ'αυτό που ο καθένας ψηφίζει, για το χάλι στο οποίο μας έχει οδηγήσει!

TROOPER
22/05/2008, 16:27
στη θεση σου θα ελεγα και ενα ευχαριστω φιλε μου.

δε το ειχε σε τπτ να σε γραψει και να χασεις λιγο χρονο απο τη ζωη σου πηγαινοντας μεχρι το τμημα για να αποδειξεις οτι ειχες ασφαλεια.

epp1640
22/05/2008, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
στη θεση σου θα ελεγα και ενα ευχαριστω φιλε μου.

δε το ειχε σε τπτ να σε γραψει και να χασεις λιγο χρονο απο τη ζωη σου πηγαινοντας μεχρι το τμημα για να αποδειξεις οτι ειχες ασφαλεια.

μα δεν στράβωσα με την ασφάλεια..ίσα ίσα που λογικό ήταν. αυτό όμως που δεν ήταν λογικό ήταν να καθόμαστε να παίζουμε την κολοκυθιά ήπιες δεν ήπιες..ας μου κάνει αλκοτέστ να τελειώνουμε. όπως είναι γελοίο να προσπαθώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας και οτι φορούσα ζώνη την στιγμή που φορούσα. :wave2: για να μην πω ότι είναι γελοίο αυτό το υφάκι του έλα πες μου αφού δεν έχεις, εσύ (δεν κατάλαβα τι είμαι εγώ) σιγά μην έχεις κτλπ..ή πες μου το να πω στην κοπελιά να πεταχτεί να μου την δώσει η γράψε με στην τελική.

epp1640
22/05/2008, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Αυτό για το οποίο (νομίζω) στράβωσε ο widegr (δικαιολογημένα), είναι που λες πως ευτυχώς που δεν ήσουν με τη μοτοσυκλέτα, γιατί δεν έχεις δίπλωμα και (συνεπώς) ασφάλεια! Και σε ρωτάει (εμμέσως): Αν εσύ έπεφτες με ανασφάλιστη μοτοσυκλέτα σε έναν από τους επισκέπτες του forum και του προκαλούσες (χτύπα ξύλο) κάποια ζημιά, τι θα συζητούσαμε τώρα; Άλλη μια συζήτηση γεμάτη με βρσίδια και μπινελίκια εναντίον σου και εναντίον του αντίθετου κόμματος απ'αυτό που ο καθένας ψηφίζει, για το χάλι στο οποίο μας έχει οδηγήσει!

και στην μηχανή έχω ασφάλεια. δεν θα κυκλοφορούσα ανασφάλιστο όχημα ούτε μέχρι το περίπτερο. τώρα το πως γίνεται να έχω ασφάλεια χωρίς δίπλωμα..ρωτήστε τον ασφαλιστή μου. από όσο ξέρω αν χτυπήσω κάποιον για την επόμενη βδομάδα που δεν θα έχω το δίπλωμα πάνω κάτω, τον καλύβει κανονικά η ασφαλιστική μου και με την σειρά της στρέφεται εναντίον μου για να διεκδικήσει τα λεφτά της στο ακέραιο.

TROOPER
22/05/2008, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
μα δεν στράβωσα με την ασφάλεια..ίσα ίσα που λογικό ήταν. αυτό όμως που δεν ήταν λογικό ήταν να καθόμαστε να παίζουμε την κολοκυθιά ήπιες δεν ήπιες..ας μου κάνει αλκοτέστ να τελειώνουμε. όπως είναι γελοίο να προσπαθώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας και οτι φορούσα ζώνη την στιγμή που φορούσα. :wave2: για να μην πω ότι είναι γελοίο αυτό το υφάκι του έλα πες μου αφού δεν έχεις, εσύ (δεν κατάλαβα τι είμαι εγώ) σιγά μην έχεις κτλπ..ή πες μου το να πω στην κοπελιά να πεταχτεί να μου την δώσει η γράψε με στην τελική.

ε ενταξει ρε φιλε...προσπαθουσε να δικαιολογησει τη στολη του με τον πλεον χαζο τροπο ψαρωματος αλλα αυτο δεν αναιρει το οτι φευγοντας απο τετοια περιπτωση λες ευχαριστω :winka:

over

:wave2:

epp1640
22/05/2008, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ε ενταξει ρε φιλε...προσπαθουσε να δικαιολογησει τη στολη του με τον πλεον χαζο τροπο ψαρωματος αλλα αυτο δεν αναιρει το οτι φευγοντας απο τετοια περιπτωση λες ευχαριστω :winka:

over

:wave2:

μα γιατί το δέσατε κόμπο ότι δεν είπα? :lol: πάντα λέω..(ασχέτως αν το πιστεύω)

:beer:

TROOPER
22/05/2008, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
μα γιατί το δέσατε κόμπο ότι δεν είπα? :lol: πάντα λέω..(ασχέτως αν το πιστεύω)

:beer:

ετσι φανηκε.

στη προκειμενη περιπτωση θεωρω οτι επρεπε και να το πιστευες.

:beer: :beer: :beer:

epp1640
22/05/2008, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ετσι φανηκε.

στη προκειμενη περιπτωση θεωρω οτι επρεπε και να το πιστευες.

:beer: :beer: :beer:

να σου πω..θα ήμουν πιο θετικός και θα το πίστευα αν δεν είχε προηγηθεί όλο αυτό το χαζό ψάρωμα..δεν είμαι αχάριστος..απλά δεν μ αρέσουν τέτοιου τύπου βλακείες.. άντε κατεβείτε Κρήτη να κεράσουμε καμιά μπύρα όλο :beer: πίνουμε :bigcry: άντε, καλοκαιράκι είναι λέμε..

TROOPER
22/05/2008, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
να σου πω..θα ήμουν πιο θετικός και θα το πίστευα αν δεν είχε προηγηθεί όλο αυτό το χαζό ψάρωμα..δεν είμαι αχάριστος..απλά δεν μ αρέσουν τέτοιου τύπου βλακείες.. άντε κατεβείτε Κρήτη να κεράσουμε καμιά μπύρα όλο :beer: πίνουμε :bigcry: άντε, καλοκαιράκι είναι λέμε..

ρε θα ρθω κρητη και θα πινουμε μπυρες????

τελειωσε η ρακι ???τσιφουτηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

epp1640
22/05/2008, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ρε θα ρθω κρητη και θα πινουμε μπυρες????

τελειωσε η ρακι ???τσιφουτηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Makis..πιάσε δυο ρακές λέμε..έχουμε μουσαφίριδες :lol: