PDA

View Full Version : ελατήρια μπροστά



ruyjin
23/05/2008, 10:31
ohlins ελατηρια ειναι μονοδρομος?
τιμή με λαδάκια?

SOL-VFR-VTEC
23/05/2008, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
ohlins ελατηρια ειναι μονοδρομος?
τιμή με λαδάκια?


ante re sotokan...pes sto naso...ediposeis...exei valei..bros piso...

kai exei ginh...pedroza....:lol:

ego mono ta ladakia alaksa..kai einai mia xara..:wave2:

kostasdirt
23/05/2008, 18:53
Εγώ έχω WP και είμαι ευτηχής.. τιμές γύρω 100 ευρώ παίζουν για όλα τα ελατήρια

gasoil
23/05/2008, 19:10
Και εγώ μπροστά WP. Μου αρέσουν.

sotokan
23/05/2008, 21:24
Εγώ έβαλα ohlins με λαδάκι 10άρι belray,θα πρότεινα όμως 10άρι wp για λίγο πιό στιβαρό μπροστινό.....Από ελατήρια και τα wp και τα hyperpro είναι στο παιχνίδι και είναι εξίσου καλά απ ότι έχω ακούσει .Από τιμές όπως είπε και ο Κώστας γύρω στο 100 ελατήρια + λάδια κανά
18-20 πάνω κάτω........Γνώμη μου ν αλλάξεις και τσιμούχες προαιρετικά....Ότι χρειαστείς ρίξε μνμα Νάσο

Acanthor
26/05/2008, 10:10
Κι εγώ τα ίδιο με Sotokan φοράω και είμαι ευχαριστημένος...Βλέπω και 4 δαχτυλίδια πάνω και ακόμα δε με προβληματίζει κάτι στην εθνική δικάβαλος. Απλά παίζω με μια στροφή μπροστά και μια πίσω (ohlins με υδραυλική) και αισθάνομαι μεγάλη σταθερότητα. Όσο για τα λάδια, για να το λέι ο sotokan, μάλλον θα το δοκιμάσω κι εγώ όταν έρθει η ώρα! :p

Από την έρευνα που είχαμε κάνει τότε είχαμε καταλήξει στα Ohlins που είναι γραμμικά και όχι προοδευτικά όπως τα WP / Hyperpro. Γενικώς, προτιμώ κι εγώ τα γραμμικά πάντως...Ξέρω ότι μέχρι να έρθει η ώρα του σέρβις τους θα αποδίδουν το ίδιο όσο κι αν συμπιεστούν. Έτσι θέλω να πιστεύω τουλάχιστον (νωρίς είναι ακόμα...)

ruyjin
27/05/2008, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotokan
Εγώ έβαλα ohlins με λαδάκι 10άρι belray,θα πρότεινα όμως 10άρι wp για λίγο πιό στιβαρό μπροστινό.....Από ελατήρια και τα wp και τα hyperpro είναι στο παιχνίδι και είναι εξίσου καλά απ ότι έχω ακούσει .Από τιμές όπως είπε και ο Κώστας γύρω στο 100 ελατήρια + λάδια κανά
18-20 πάνω κάτω........Γνώμη μου ν αλλάξεις και τσιμούχες προαιρετικά....Ότι χρειαστείς ρίξε μνμα Νάσο

ευχαριστώ άπαντες
Σωτήρη προσεχώς μάλλον θα το κοιτάξω όποτε αν είναι θα σου πω

:wave2:

ermisVFR
27/05/2008, 09:26
Δες και αυτό το site


Sonic Springs (http://www.sonicsprings.com/catalog/calculate_spring_rate.php?osCsid=91e97be69bce74f7e745413ef38865db)

Επιλέγεις σκληρότητα ανάλογα με το βάρος σου

Λέει και για την γραμμικότητα καθώς και την προφόρτιση