PDA

View Full Version : Κροταλισμα Vtec



theodosisv
23/05/2008, 13:14
Eιπαμε, ακομα ειμαι νεουδι, οποτε απορια γι αλλη μια φορα.
σημερα δεν αντεξα, την εβαλα στα vtec, κακως αλλα ηθελα να την ακουσω και να βεβαιωθω πως ολα ειναι καλα. κατα τις 6.500 λοιπον, με το που μπαινει το vtec ακουγεται ενα κροταλισμα, ενα πραγμα σα συντονισμος, σχετικα δυνατο, το οποιο ακουγεται λιγοτερο μετα τις 7.000. το δωκιμασα ξανα και ξανα, τα ιδια. ενα του 2002 που το ειχα κανει test ride δεν εκανε ετσι. και ολοι βλεπω αναφερεστε σε σφυριγμα, αλλα αυτο που ακουω δεν ειναι σφυριγμα, ειναι κατι τραχυ και με ανυσηχει :confused:
εχω μονο 550 km στο οδομετρο. δε σκοπευω να ξανα κανω πειραματα μεχρι να στρωθει αλλα να ανυσηχω?

hornet
23/05/2008, 13:25
αχαχχααχ θεοδοση ετσι κανει το πιστολι οταν κουμπωνουν οι 16 βαλβιδες σαν railgun
Ποιος εχει πει για σφυριγμα;;;;;;
Που να ακουσεις του κωστα οταν μπαινει, λες και βαραει το πολυβολο μαχητικου

theodosisv
23/05/2008, 13:32
α ετσι? μαλιστα... και ειναι φυσιολογικο μετα να ακουγεται λιγοτερο? σκεψου σε τι κατασταση ειμαι που ενω ξεκινησα για σπαρτη(eimai kalamata), στο τουριστικο εκανα αναστροφη και ηρθα κατευθειαν σε internet cafe.:eek: :eek:

hornet
23/05/2008, 13:48
βασικα ειναι θορυβοι μηχανολογικοι και εχει να κανει με το μιγμα σε ολους το κανει αυτο μην ανυσηχεις

Acanthor
26/05/2008, 11:14
Εγώ πάντως το ακούω σα γάβγισμα το V-tec και (ίσως είναι και οι MIG που κάνουν δουλειά...) από τότε που την πήρα και κάθε φορά που το ακούω με πιάνει ρύγος! :cool:
Αφού όταν μπει το Power Commander φοβάμαι μην τυχόν και αλλάξει κάτι και ανησυχώ...

theodosisv
26/05/2008, 15:42
ισως ειναι ιεροσυλια, αλλα για να πω την αληθεια, ξενερωσα τρελα μολις το ακουσα. του 2002 που ειχα οδηγησει μου αρεσε. το δικο μου σα χαλασμενο εκανε. αλλα αφου ειναι φυσιολογικο δε λεω κουβεντα...

elmariacci
26/05/2008, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από theodosisv
α ετσι? μαλιστα... και ειναι φυσιολογικο μετα να ακουγεται λιγοτερο? σκεψου σε τι κατασταση ειμαι που ενω ξεκινησα για σπαρτη(eimai kalamata), στο τουριστικο εκανα αναστροφη και ηρθα κατευθειαν σε internet cafe.:eek: :eek:

Κουλαρισε ρε φιλε,καινουργιο μηχανακι ειναι,μεχρι να το συνηθησεις θα ακους συνεχεια περιεργους-καινουριους θορυβους.Χαλαρωσε και απολαυσε το...:beer: :beer: :beer:

theodosisv
26/05/2008, 18:38
μαλλον εχεις δικιο... φταιει που την ψαχνω πολυ τη δουλεια...:nono:

theodosisv
02/06/2008, 17:11
εκανε το δευτερο ταξιδι της, καλαματα - αθηνα. την εβαλα μια φορα και πολυ ομαλα στα vtec. δεν ακουσα κανενα θορυβο να με ξενερωσει και δεν ενιωσα κατι περιεργο- γραμμικοτατη...
ολα αυτα με 6η ως της 7.000. πρεπει να εινα γυρω στα 170.
μου εκανε εντυπωση η σταθεροτητα της!