PDA

View Full Version : ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ



nelson
23/05/2008, 14:42
με αφορμή μια άλλη συζήτηση για τιμές ακτοπλοϊκών και ξενοδοχειακών εισητηρίων
είπα να ποστάρω το παρακάτω link για όσους δε το γνωρίζουν...

http://www.grhotels.gr/index.asp?p=27&LG=1

μέσω αυτού μπορεί κανείς να εντοπίσει ξενοδοχεία, χαρακτηριστικά αυτών και ΤΙΜΕΣ.

η ουσιαστική χρησιμότητα είναι οτι καθώς αυτή η κατάσταση είναι του επίσημου συλόγου τους,
οι αναφερόμενες τιμές μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε περίπτωση αισχροκέρδιας.

Σε 2 περιπτώσεις μου είπαν τιμές άλλα αντ'άλλων και όταν τους είπα οτι "μα στην ιστοσελίδα
λέει τόσα" μαζεύτηκαν, είπαν 2-3 μπούρδες και τελικά μου δώσαν την τιμή της ιστοσελίδας.

Αυτά...

Καλά ταξίδια και διαμονές!!!

SPORAKIAS
23/05/2008, 14:52
ωραιος....:beer: :beer: :wave2:

argy_kap
11/06/2008, 10:38
Σαν ιδιοκτήτης ξενοδοχείου να σας ενημερώσω οτι οι τιμές που βλέπετε στο παραπάνω site δεν είναι φετινές αν κρίνω απο το δικό μας οπότε μην βαζίσεστε και πολύ στις τιμές για να κάνετε φασαρία αν δεν είστε ΣΙΓΟΥΡΟΙ οτι είναι φετινές.

Επίσης για να ξέρετε επίσημη τιμή είναι η τιμή καρτέλας πίσω απο την πόρτα και οτι άλλο και να δείτε, σε όποιο site και αν είναι δεν αποτελεί επίσημο έγγραφο και είναι στην ευχέρια του ξενοδόχου να σας κάνει την τιμή που 'υποσχέθηκε' στο site. Εξαρτάται που θα πέσεις και κατά πόσο ο άλλος είναι επαγγελματίας και όχι π@π@ρίδης :)

Η συμβουλή μου είναι πάρτε τηλέφωνο, ρωτήστε τιμή και μετά ζητήστε καλύτερη τιμή. Αν μπορούν να σας την κάνουν, θα την κάνουν.....αλλά μην περιμένετε και πολλά τον δεκαπενταύγουστο!!!!!