PDA

View Full Version : ΝΕΟΣ ΣΤΑ V Strom....ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΛΕΜΕ....



siokatas
24/05/2008, 00:26
ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ V STROM 650 ΑΒS MOU KAI ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ....TA EIXE ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΤΟΥ ΤΟ TRANSALPAKI ΜΟΥ....
ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ 2008?:confused:

vestromas
24/05/2008, 00:34
Aπο το ΑBS και απο τις μαυρες χειρολαβες του συνεπιβατη, νομιζω.
Τι χρωμα το πηρες και απο που;
Ετσι και αλλιως ομως καλοριζικο και καλες βολτες και ταξιδαρες αδερφε.:beer: :wave2:

siokatas
24/05/2008, 00:40
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ,ΓΙΑ ΤΗΣ ΧΕΙΡΟΛΑΒΕΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 01-2008 ΚΑΙ ΚΟΛΗΣΑ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΝ ΤΗΝ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ..ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΙΝΑΙ ...ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΙΔΩ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΤΩΝ ΦΡΕΝΩΝ...


ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΚΙΝΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΣΑΛΟΝΙΚΑ ΜΕΡΙΑ

vestromas
24/05/2008, 00:47
Oλα ο.κ ρε καρνταση τοτε, θα το φχαριστηθεις το μηχανακι. Μπραβο και για το χρωμα.
Μεσα στη λεζαντα θα εισαι. Πολυ χαιρομε οταν περνετε μαυρα βεστρομια.
Και παλι καλοταξιδος και καλο καλοκαιρι να εχουμε ολοι μας.:beer: :beer: :wave2:

siokatas
24/05/2008, 01:13
ΑΠΟ ΣΑΛΟΝΙΚΑ ΕΙΣΑΙ?

vestromas
24/05/2008, 01:18
Οχι, αλλα σας παω ολους εσας τους βορειους, γιατι οταν βρεθω στα μεροι σας, οπου κατσω, με δυο ατακες γινομαστε ολοι μια παρεα. Εδω στην Αθηνα μπορει να πηγαινεις χρονια σε μια καφετερια και να μην ξερεις ουτε τον σερβιτορο που σε σερβιρει καθε μερα.:beer: :beer: :wave2:

siokatas
24/05/2008, 01:32
χαχαχα ετσι....
ειμαστε ενα μεγαλο χωριο εδω...
και παμε τους ανοιχτους ανθρωπους..



:beer: :beer: :beer:

manowar13
24/05/2008, 21:26
Kalotaksido file kai egw apo salonika
Prin kamia 20aria meres peira ena idio apo ton Makina.
Kales voltes na exoume.
To ergaleio einai apisteuto

Random
24/05/2008, 23:03
καλοριζικο καρνταση βορειοελλαδιτη..τι τυχεροι εσεις οι βορειοι που εχετε κοντα σας την πιστα των σερρων...)))Ελπιζω καποια στιγμη να ανεβω προς τα επανω..παντως να ξερεισ οτι πηρες μια τοπ μηχανη που καθε μερα που περναει θα την απολαμβανεις ολο και παραπανω..Προσεχε λιγο στην αρχη μεχρι να την μαθεις...)))Εγω λυσσαω απο στροφη σε στροφη και στα ταξιδια απολαμβανω με την 6η να καταπινω χλμ και να πηγαινω σε μακρινα μερη...

καλως ηλθες στην φαμελια μας

SOTHRHS
24/05/2008, 23:50
ΦΙΛΕ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΣ.ΕΙΧΑ TRANSALP ΚΑΙ ΞΕΡΩ.ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ

siokatas
25/05/2008, 06:42
ευχαριστω πολυ ρε παιδες καλες βολτες και σε σας....

Respect
25/05/2008, 07:44
Kαλορίζικα τα εργαλεία παιδιά!! :beer:

(πάρτε και κανά 1000. Έχω βαρεθεί να σας περνάω στο δρόμο..)

:lol: :lol:

siokatas
25/05/2008, 08:39
αρε φιλε τι ειπες τωρα ειναι μια πονεμενη ιστορια ...για το 1000 πηγα και εφυγα με το 650 γιατι απλα δεν ειχε...δεν με χαλαει ομως....:)

vestromas
25/05/2008, 12:10
Για να σε παρηγορησω λιγο, το 1000 αν και το γουσταρο τρελα, εχει τρελη κααναλωση σε σχεση με το 650 που δεν καιη τιποτα και ειναι συγκριτικα παντα, πιο δυσχρηστο σε στενο επαρχιακο. Το 1000 βεβαια ειναι πιο ατιθασο, αλλα και το μικρο, μην πιστεψεις πως ειναι και καμια πατατα. Μολις το καβαλησεις δεν θα πιστευεις πως ειναι 650. Ειδικα μετα απο τρανσαλπ θα σου φανει πως ανεβηκες σε τουριστικο πυραυλο.:lol: :beer: :wave2:

ak2
26/05/2008, 16:47
Φιλε siokata ο μακινας δεν ειναι πλεον επισημος αντιπροσωπος suzuki. Σαφως καλοταξιδο - σιδερενιος και παντα ορθιος αδελφε. Παντα με προσοχη στα φαναρια και στις διασταυρωσεις γιατι από ηλιθιους και ασχετους οδηγους (αυτοκινητων) ειναι γεματη η χώρα.......
Να την προσεχεις σαν τα ματια σου:cool:

XJR_Billy
26/05/2008, 17:48
Καλορίζικο, καλοτάξιδο, αγρατζούνιστο και πάντα όρθιος φίλε!!!

Να το χαίρεσαι να πούμε το στρόμα!!!

siokatas
26/05/2008, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ak2
Φιλε siokata ο μακινας δεν ειναι πλεον επισημος αντιπροσωπος suzuki. Σαφως καλοταξιδο - σιδερενιος και παντα ορθιος αδελφε. Παντα με προσοχη στα φαναρια και στις διασταυρωσεις γιατι από ηλιθιους και ασχετους οδηγους (αυτοκινητων) ειναι γεματη η χώρα.......
Να την προσεχεις σαν τα ματια σου:cool:



:beer:

εννοεις οτι ειναι παραεισαγωγεις?σε αυτην την περιπτωση αν βγαλει καποια βλαβη τι γινεται?την αναλαμβανει?:confused:

SOTHRHS
26/05/2008, 22:42
ΑΡΧΟΝΤΑ ΜΗ ΜΑΣΑΣ.ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΕΧΩ ΟΛΑ ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ

Elle
27/05/2008, 17:07
Καλορίζικο φίλε να το χαίρεσαι και το νού σου!

ak2
27/05/2008, 17:35
εννοω οτι δεν ειναι επισημος αντιπροσωπος suzuki. Τι μπορει να σημαινει αυτο?????
Ισως τιποτα -----ισως ομως και πολλα....Δηλαδη σε μια ενδεχομενη βλαβη(θεος φυλαξη) μπορει ο Σφακιανακης να σου πει ¨"κυριε μου δεν το πηρες απο dealer του δικτυου πωλησεων οποτε δεν αναλαμβανω και εγω το κοστος πιθανης επισκευης ή αντικαταστασης(ασχετα που ειναι υποχρεωμενος βαση νόμου).

Συμφωνω με τον φιλο που λεει "μη μασας".Αλλα αν συμβει θα ειναι εκει για να σε υποστηριξη και να σου βρει λυση??????Γιατι οι ελληνικες αντιπροσωπιες σε ολα ειναι για τον π****ο.
Αυτα τα ολιγα απο εμενα .......παντα διατυπονω την προσωπικη μου γνώμη(με λιγα ορθογραφικα λαθακια;-) ).

vestromas
27/05/2008, 17:44
Μη το γκαντεμιαζεις ρε Αντωνη το παληκαρι με τα καλοριζικα, Δεν ειναι ζημιαρικα τα vstromia. Κ εμενα κατι τετοια μου λεγανε οταν το πηρα απο παραεισαγωγεα και το μηχανακι δεν εχει καψει ουτε λαμπα και εχω γυρισει την μιση Ελλαδα, δικαβαλος και φορτωμενος, με τερμα γκαζι στην εθνικη. Να σημειωσω πως ουτε μια φορα δεν το εχω παει σε εξουσιοδοτημενο και τις βαλβιδες οπως εχω πει και αλλου, θα τις κοιταξω οποτε με ειδοποιησουν.:beer: :wave2:

ak2
27/05/2008, 19:31
Βρε δεν το γκαντεμιαζω το παιδι για ονομα του θεου....Απλα διατυπωσα την απ[οψη μου σχετικα με το θεμα. Ολοι να ημαστε γεροι και παντα ορθιοι.......

siokatas
28/05/2008, 00:18
κι ομως φιλε μου τον εχει στο επισημο site της suzuki http://www.suzuki.gr/motos/sales.php

ak2
28/05/2008, 00:21
φιλε siokata τον εχει για ανταλακτικα αν διαβασες καλα.....οχι για πωλησεις η service

christaras73
05/06/2008, 21:25
καλοταξιδος και παντα ορθιος. προσεχε στην αρχη αλλα και στην συνεχεια. ειναι αρκετα βαρυ το εργαλειο. 2 φορες εν στασει επεσα ο καραγκιοζης:D :D

siokatas
06/06/2008, 23:40
ευχαριστω πολυ ρε φιλε....διαβασα το thread για τον τερζη και επαθα καπως,εγω το πηρα απο τον μακινα που δεν ειναι επισημως(μιλησα με τον ρακα και μου ειπε οτι δεν νομιζω ο μακινα να εδωσε παραεισαγωγης)αυτο που με καει ομως ειναι αυτο που λετε αν εχει 49 αλογα απο γαλλια.το δικο μου γραφει japan επανω...την δευτερα τηλ στον εισαγωγεα....

christaras73
07/06/2008, 10:08
νομιζω πως ολα γραφουν japan. απλως για λογους για τους οποιους δεν ειμαι σιγουρος ( μαλλον φορολογια ) εχει δυο τυπους. με λιγοτερα και περισσοτερα αλογα. ενα τηλ. με αριθμο πλαισιου λυνει καθε απορια. αν το πηρες ομως 7200 μαλλον με τα 72 αλογα εχεις.

siokatas
08/06/2008, 07:44
πηρα τηλ στην 24ωρη εξυπηρετηση suzuki εδωσα τα στοιχεια και μου ειπαν θα με τηλ την δευτερα γιατι το σκ ειναι κλειστα τα γραφεια τους

kondoras
10/06/2008, 10:44
Οι διαφορες βασικα ειναι στην τιμη.Εγω ψαχνομα για στρωμα η σου μπου φου το βρισκω 6500
παραεισαγωγη και 7200 σφακιανακης με χουφτες καγκελα και την χαζοκουτα πισω.
αφαιροντας το κοστος των αξεσουαρ ερχεσαι μια η αλλη.
Παντως και τα αλλα καληπτοντε απο εγγυηση..να μη σου πω και καλλιτερη η μαλλον ποιο γρηγορη

siokatas
15/06/2008, 02:05
...λοιπον μου τηλ απο σφακιανακη και μου ειπαν οτι η μοτο ειναι δικια τους και οτι εχω κανονικα εγγυηση ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΕΙΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΓΥΗΣΗ και πως οτι χρειαστω ειναι στην διαθεση μου...:eek:

kalamaria
15/06/2008, 21:43
για στασου αυτο δεν το καταλαβα σε ειπαι ο ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ οτι και παραεισαγωγης να ηταν θα καλυπτε την εγγυησει !!!!!!
για καντο πιο λιανα?