PDA

View Full Version : Μούμπλε-Μουμπλε



dirtbird
25/05/2008, 18:18
Φίλος θέλει να αγοράσει το ΧΧ μου.

Το deal περιλαμβάνει και κάποιο παλαιό μηχανάκι το οποίο θα χρησιμοποιήσω για απόσυρση.

Οι πιθανοί αντικαταστάτες είναι

α) ένα καινούργιο ΧΧ (αλλά ασημί)

β) ZZR1400

γ) Βusa

Δεν μπορώ να ισχυριστώ ότι είναι πρωτεύουσας σημασίας το παραπάνω γκάζι των β,γ , δεν παύει όμως να είναι ευπρόσδεκτο.

Αντιθέτως δίνω ιδιαίτερη σημασία στην αξιοπιστία και την ομοιογένεια. Επίσης στην άνεση σε υψηλές ταχύτητες.

To μόνο ουσιαστικά πράγμα που με χαλάει στο ΧΧ είναι οι αναρτήσεις του και η έλλειψη ρυθμισιμότητας. Κάτι όμως μου λέει ότι και με τα άλλα 2, αργά ή γρήγορα θα ασχοληθώ. Πλήρεις από προδιαγραφές, αμφίβολες από αποτελεσματικότητα. Τουλάχιστον έχουν πηρούνι που μπορεί να γίνει σημείο εκκίνησης για περαιτέρω ψάξιμο (αν και έχω ακούσει κάτι ιστορίες από ΠΟΛΥ αξιόπιστη πηγη για fixed cartridges και αυτό έκανε και η Kawa στο τελευταίο ZRX1200 - τα πρώτα έλυναν, τα τελευταία όχι).

Έχοντας ήδη ξεψαχνίσει το συγκριτικό του Sport Rider (με τα 08 μοντέλα), τείνω προς το ZZR.

Όσον αφορά την εμφάνιση και με τα 2 (ZZR-Busha) έχω κάποια θέματα, αλλά από την άλλη ούτε το ΧΧ μΕ άρεσε πολύ στο παρελθόν. Δεν παύει όμως να έχει πιο καθαρό design από τα άλλα 2.

Το Busha θα ήταν πιο ψηλά στις προτιμήσεις μου εάν δεν είχε τον κώλο που έχει αλλά και τα φρένα που είχε )και συνεχίζει να έχει.

Τέλος υπάρχει αυτή η αίσθηση που σου δίνει το ΧΧ ότι δεν πρόκειτα να χαλάσει, την οποία δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι στην δίνουν τα άλλα.....

Αnyways, μπορεί να μείνω ως έχω.....
Μπορεί να κάνω δικίνητο το EXC.....

















ή μπορεί στο τέλος να πάω να πάρω CBR1000rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :bigcry: :bigcry: :bigcry:

zephyr1
25/05/2008, 18:29
Η εξελιξη του ΧΧ ειναι Busa , τελεια και kawla.:winka:

:)

kordix
25/05/2008, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Η εξελιξη του ΧΧ ειναι Busa , τελεια και kawla.:winka:

:)




Το ΧΧ είναι η εξέλιξη του ΖΖR 1100 και είναι και τα δύο 100% άνετα σπορ τουρινγκ μηχανάκια.

Από 'κει και πέρα το χαγιαμπούσα και το ΖΧ 12 είναι μηχανάκια με πιο σπορ χαρακτήρα.

Το αδικημένο αλλά πολύ καλό ZZR 1200 θα μπορούσε να πει κάποιος ιερόσυλος ότι είναι η εξέλιξη του ΧΧ αφού έχει παρόμοια τεχνολογία αλλά είναι σαφώς καλύτερο σε ταξίδι, σε σπορ οδήγηση αλλά στέκεται επίσης πολύ καλά και σε ποιότητα κατασκευής.

Το χαγιαμπούσα μπορεί να ανήκει στην κατηγορία των σπορ τουρινγκ αλλά με τέτοια θέση οδήγησης, είναι ένα παχουλό σουπερσπορ. Το μηχανάκι στρίβει άψογα αλλά τα φρένα γιοκ. Για να ταξιδέψει άνετα θέλει πιο ψηλή ζελατίνα (σηκώνει κουβέντα το θέμα), αλλά τι μπορείς να κάνεις για την θέση των μαρσπιέ; Αν ο οδηγός είναι ψηλός, οι αγκώνες ακουμπάνε στα γόνατα. Επίσης ο συνεπιβάτης δεν κάθεται τόσο καλά όσο στα άλλα. Για την εμφάνιση δεν λέω τίποτα γιατί θα με ντουφεκίσουνε φίλοι και γνωστοί.

Το ΖΖR 1400 το έχω οδηγήσει και σε νορμάλ και σε ελεύθερη έκδοση και μου άρεσε πολύ. Και αυτό θέλει ζελατίνα αλλά έχει μακράν πιο άνετη θέση οδήγησης και για τον οδηγό αλλά και για τον συνεπιβάτη. Τα φρένα του είναι άψογα, οι αναρτήσεις του δουλεύουν πολύ καλά και εύκολα μπορεί κανείς να το φέρει στα μέτρα του. Σε μαμά κατάσταση χοντίζει (πολύ ήσυχο και γραμμικό), αλλά άμα του πετάξεις τις εξατμίσεις και βάλεις και ένα power comander, αγριεύει για τα καλά σαν ένα γνήσιο καβασάκι...

Μέχρι εδώ γιατί όπως ξέρεις Σωτήρη είμαι καβασάκιας... και αν συνεχίσω θα βγάλω το μεγάλο φτυάρι :lol: για τα υπόλοιπα. :wave2:

STOYBI
25/05/2008, 19:18
Εγω βλεπω πολυ θετικα να σκεφθεις και καποιο ανετο ον-οφφ ...:D

Aprilia Caponord & bmw 1200 gs ειναι οι καλυτερες επιλογες.... :D

Κατα τα αλλα α επιμενεις...... Το χχ ( τουλαχιστον απο αποψη εμφανισης ) ανεκαθεν μου αρεσε πιο πολυ απο τα αλλα μοντ που αναφερεις... :wave2:

geotriada
25/05/2008, 19:33
Λοιπον, Σωτηρη μολις γυρισα απο εκδρομη με την Λ.Ε.Φ.Κ.Α (που ησουν Κωσταyz???)
στα Καλαβρυτα-Φενεο.
Στην παρεα υπηρχε ZZR14 07 και BUSA 08.
Μετα απο πολλες συζητησεις και αναλυσεις, αλλα και οπως τα ειδα και τα 2 στα κλειστα
κομματια, που τα προλαβαινα , το ZZR ειναι μακραν.(οπως τα λεει ο Κωστας)
Τωρα απο εμφανιση ,αν και ειναι υποκειμενικη, δεν μου αρεσει κανενα :bigcry:
(σε αντιθεση με το CBRR1000 που αναφερεις)

kordix
25/05/2008, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
Λοιπον, Σωτηρη μολις γυρισα απο εκδρομη με την Λ.Ε.Φ.Κ.Α (που ησουν Κωσταyz???)
στα Καλαβρυτα-Φενεο.
Στην παρεα υπηρχε ZZR14 07 και BUSA 08.
Μετα απο πολλες συζητησεις και αναλυσεις, αλλα και οπως τα ειδα και τα 2 στα κλειστα
κομματια, που τα προλαβαινα , το ZZR ειναι μακραν.(οπως τα λεει ο Κωστας)
Τωρα απο εμφανιση ,αν και ειναι υποκειμενικη, δεν μου αρεσει κανενα :bigcry:
(σε αντιθεση με το CBRR1000 που αναφερεις)


Κάναμε ωραία εντουράδα σήμερα. Πετύχαμε στο βουνό τον Γκογκόνη και μας πήγε πολύ ωραία βόλτα.

Αν το ήξερα θα ερχόμουνα, είναι ωραία τα μέρη από εκεί.


Για τα μηχανάκια τώρα, ούτε εγώ τρελαίνομαι για την εμφάνισή τους. Στο μπούσα δεν μου αρέσει η ουρά, ενώ το ZZR δεν έχει ομοιογενεια στο σχεδιασμό, άλλο μηχανάκι μπροστά άλλο πίσω.

sapila racing
25/05/2008, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
η Kawa στο τελευταίο ZRX1200.



Aυτό μάλιστα, είναι πραγματική μοτοσυκλέτα!!! Sorry αλλά εμένα απ αυτ απου ανέφερες μόνο αυτό μου αρέσει. :wave2:

dirtbird
25/05/2008, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Εγω βλεπω πολυ θετικα να σκεφθεις και καποιο ανετο ον-οφφ ...:D
:wave2:

Σε αυτήν την περίπτωση. μία είναι η επιλογή και σίγουρα καμμία από αυτές που αναφέρεις....:winka:

vangelis 64
25/05/2008, 19:55
Μηχανάκι 10ετίας,χωρίς ρυθμίσεις στο μπροστινό και ακριβότερο από μοντέλα τού 08;Αδερφέ,δεν θα το σκεφτόμουνα καθόλου όσο ρόλο κι αν παίζει η εμφάνιση.:wave2:

dirtbird
25/05/2008, 20:42
Δεν νομίζω ότι είναι ακριβότερο.

Μην στέκεσαι στις αναγραφόμενες τιμές λιανικής.....:winka:

dirtbird
25/05/2008, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada

Μετα απο πολλες συζητησεις και αναλυσεις, αλλα και οπως τα ειδα και τα 2 στα κλειστα
κομματια, που τα προλαβαινα , το ZZR ειναι μακραν.(οπως τα λεει ο Κωστας)


Γιώργο , το Sport Rider γράφει σχεδόν το αντίθετο, δλδ ότι το 1400 έχει 'αργό' τιμόνι στις χαμηλές ταχύτητες που ίσως όμως -όπως σημειώνουν- να αλλάζει με λάστιχα με διαφορετιή κορώνα (αν δεν κάνω λάθος έρχεται με BT14 τα οποία δεν συμπαθώ ιδιαιτέρως).:confused: :confused:

Μήπως ότι είδες, έχει να κάνει με τα φρένα? :confused:

STOYBI
25/05/2008, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Σε αυτήν την περίπτωση. μία είναι η επιλογή και σίγουρα καμμία από αυτές που αναφέρεις....:winka:

Στην μια περιπτωση προσφερω test drive.... :winka:

ΒΥΡΩΝΑΑΑΑΑΑ...... Βοηθα και τον ψηνω...... :rotflmao: :rotflmao:

Sapadak
25/05/2008, 20:55
Να δωσεις το ΧΧ να ξαναπαρεις ΧΧ?




Ευκαιρια για αλλαγη:)

Tpap
25/05/2008, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Kawa στο τελευταίο ZRX1200

πράγματι, απ'όλες όσες ανέφερες αυτό μΕ αρεσ' περισσότερο...!--αυτή την θεωρώ πραγματική μηχανη.

ωστόσο, στην ερώτηση/προβληματισμό σου μάλλον θα κοίταγα προς το ζούζουρα (δεν το έχω οδηγήσει και θα 'θελα να το κάνω μια βόλτα)... και επίσης πρέπει να σου πω ότι στην έκθεση που έκατσα πάνω του σαν να ''ταίριαξα''καλλίτερα απ'όλα.

(το ΧΧ το έχω οδηγήσει κάμποσα χλμ, το 1300 του '04 το είχα για 1 έτος περίπου, επίσης προσφάτως οδήγησα -μέχρι αεροδρόμιο και πίσω- το καινούργιο... )

σημ1: μην μΕ ρωτήσεις τις εντυπώσεις μου από το τελευταίο 1300.:wave2:
σημ2: μάλλον δεν βοήθησα...

dirtbird
25/05/2008, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Να δωσεις το ΧΧ να ξαναπαρεις ΧΧ?




Ευκαιρια για αλλαγη:)


Μα.... θα είναι ασημί :confused: :confused: :confused:

Εντάξει..... οι αναρτήσεις, το PC3 και κάτι άλλα ψιλολοίδια θα είναι από το πλε..... :winka:

dirtbird
25/05/2008, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
πράγματι, απ'όλες όσες ανέφερες αυτό μΕ αρεσ' περισσότερο...!--αυτή την θεωρώ πραγματική μηχανη.

ωστόσο, στην ερώτηση/προβληματισμό σου μάλλον θα κοίταγα προς το ζούζουρα (δεν το έχω οδηγήσει και θα 'θελα να το κάνω μια βόλτα)... και επίσης πρέπει να σου πω ότι στην έκθεση που έκατσα πάνω του σαν να ''ταίριαξα''καλλίτερα απ'όλα.

(το ΧΧ το έχω οδηγήσει κάμποσα χλμ, το 1300 του '04 το είχα για 1 έτος περίπου, επίσης προσφάτως οδήγησα -μέχρι αεροδρόμιο και πίσω- το καινούργιο... )

σημ1: μην μΕ ρωτήσεις τις εντυπώσεις μου από το τελευταίο 1300.:wave2:
σημ2: μάλλον δεν βοήθησα...

Και εγώ είχα καθήσει πάνω του την πρώτη χρονιά που παρουσιάστηκε και -στατικά τουλάχιστον- βολευόμουν μια χαρά.

Αλήθεια πως σου φάνηκε το νέο 1300? :bigcry: :bigcry:

Tpap & sap: πρέπει να υπάρχουν ακόμα μερικά ZRX...... και σε ότι χρώμα σας αρέσει (αρκεί να είναι πράσινο) :lol: :lol:

Tpap
25/05/2008, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Tpap & sap: πρέπει να υπάρχουν ακόμα μερικά ZRX...... και σε ότι χρώμα σας αρέσει (αρκεί να είναι πράσινο)

μην μου το κάνεις αυτό...:nono: :mad:

catmaster
25/05/2008, 23:26
:eyepop: :eyepop:

καλά ρε ... άσε δε λέω τίποτα ....

:confused: :rolleyes:








.... μάλλον θα πω ....






Κοίτα ένα υποψήφιο προδότη τώρα .... :evil: :smokin:


Και καλά να πω ρε Σωτήρη ότι μπήκε ένα παιδάκι που εν κατέχει ....


Εσύ ρε χαμένε ρωτώντας εδώ μέσα ψάχνεις να βρεις άκρη;;; :ZZZ:


κάτσε τώρα λοιπόν που μαζεύεις γνώμες να πω και εγώ τη δικιά μου παπαριά ... :a30: :a30:


(θα κράταγα το μπαγιόκο ... για νέο μοντέλο ...:D .... to boldly go where no man has gone before ... )

vangelis 64
26/05/2008, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Δεν νομίζω ότι είναι ακριβότερο.

Μην στέκεσαι στις αναγραφόμενες τιμές λιανικής.....:winka: Μωρέ στέκομαι και παραστέκομαι.Όσοι πήγαν στην έκθεση,έβλεπαν το νέο Hayabusa στίς 14,000 και το ΧΧ 14,500!:uplate:

DimChios
26/05/2008, 05:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Στην μια περιπτωση προσφερω test drive.... :winka:

ΒΥΡΩΝΑΑΑΑΑΑ...... Βοηθα και τον ψηνω...... :rotflmao: :rotflmao:


κι εγω στην αλλη!

Αντε μπας και τον κανουμε ανθρωπο!

:smokin: :lol: :lol: :lol:

dirtbird
26/05/2008, 05:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Μωρέ στέκομαι και παραστέκομαι.Όσοι πήγαν στην έκθεση,έβλεπαν το νέο Hayabusa στίς 14,000 και το ΧΧ 14,500!:uplate:

Θα 'λεγα το κλασσικό 'ότι πληρώνεις παίρνεις', αλλά φαντάζομαι υπήρχε και το περίπτερο της BMW....

:bigcry: :bigcry: :bigcry:


Πάντως....... μην στέκεσαι.....;)

DimChios
26/05/2008, 05:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster

Εσύ ρε χαμένε ρωτώντας εδώ μέσα ψάχνεις να βρεις άκρη;;; :ZZZ:




Μα.... για να σπαμάρει το κανει!

ζηλεψε απο μενα!

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

DimChios
26/05/2008, 05:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Θα 'λεγα το κλασσικό 'ότι πληρώνεις παίρνεις', αλλά φαντάζομαι υπήρχε και το περίπτερο της BMW....

:bigcry: :bigcry: :bigcry:




:mad: :mad: :mad: :mad:


εγω παντως στο δινω για ενα Σ/Κ αμα θες!

:smokin: :evil:

dirtbird
26/05/2008, 05:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
κι εγω στην αλλη!

Αντε μπας και τον κανουμε ανθρωπο!

:smokin: :lol: :lol: :lol:

Ρε.....

ο άνθρωπος με το κατά 50% λάθος άβαταρ....

:lol: :lol: :lol:

Μήτσο, εντάξει δεν θα φτάσω τις δικιές σου σελίδες... αλλά πλάκα θα'χει... :bigcry: :bigcry:

dirtbird
26/05/2008, 05:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:mad: :mad: :mad: :mad:


εγω παντως στο δινω για ενα Σ/Κ αμα θες!

:smokin: :evil:

α να χαθείς.....

Πρόστυχε... :blush: :blush: :blush:

DimChios
26/05/2008, 05:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Ρε.....

ο άνθρωπος με το κατά 50% λάθος άβαταρ....




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

DimChios
26/05/2008, 05:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
α να χαθείς.....

Πρόστυχε... :blush: :blush: :blush:


ΣΤΟ δινω ειπα ρε!

Όχι ΣΤΟΝ δίνω!

:evil:




τον "Σωκράτη" τον προοριζω για κάπου καλυτερα! :smokin:

dirtbird
26/05/2008, 05:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster


Εσύ ρε χαμένε ρωτώντας εδώ μέσα ψάχνεις να βρεις άκρη;;; :ZZZ:

[/SIZE]

Άκη.......

Τσέκαρε ξανά το αρχικό μου ποστ...

Βλέπεις καμμιά ερώτηση? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
26/05/2008, 05:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΣΤΟ δινω ειπα ρε!

Όχι ΣΤΟΝ δίνω!

:evil:




τον "Σωκράτη" τον προοριζω για κάπου καλυτερα! :smokin:

Ναι ρε φίλε, αλλά με μπέρδεψες........ γιατί με τα 2 πράματα που εξέχουν εκατέρωθεν ο συνειρμός είναι άμεσος με τον 'Ακατανόμαστο'....

Εγώ αποφεύγω να δώσω όνομα προς αποφυγήν παρεξηγήσεων.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Sapadak
26/05/2008, 05:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Μα.... θα είναι ασημί :confused: :confused: :confused:

Εντάξει..... οι αναρτήσεις, το PC3 και κάτι άλλα ψιλολοίδια θα είναι από το πλε..... :winka:


Τα ρεστα μου

dirtbird
26/05/2008, 06:03
Βέβαια υπάρχει και η εναλλακτική...

Κάνω πάσα για κανά μήνα τον κινητήρα στον Rein (*περίπου τόσο χρειάζεται για να φτάσει στα 1300cc +-), του πετάω και ένα σετ cartridges μπροστά από την TRAXXION DYNAMICS , και είμαι μία η άλλη...
:rolleyes:


Αλλά... άντε μετα να το βάψεις ασημί.......... :bigcry: :bigcry: :bigcry:

*κρίμα βέβαια, μόλις πέρασε τα 40000 χλμ, πάνω που έχει αρχίσει να στρώνεται το μοτέρ... :lol: :lol:

geotriada
26/05/2008, 06:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird

Μήπως ότι είδες, έχει να κάνει με τα φρένα? :confused: [/B]


Και τον οδηγο???ολα πανε αμα τοχεις. :beer:
Παρε ενα SS να τρελαθεις στα γκαζια, και στα στριψιματα.:wave2:

filipp0s
26/05/2008, 06:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Βέβαια υπάρχει και η εναλλακτική...

Κάνω πάσα για κανά μήνα τον κινητήρα στον Rein (*περίπου τόσο χρειάζεται για να φτάσει στα 1300cc +-), του πετάω και ένα σετ cartridges μπροστά από την TRAXXION DYNAMICS , και είμαι μία η άλλη...
:rolleyes:

...........



Αυτο να κάνεις... έτσι δεν θα χρειαστείς να αλλάξεις και nick...


...φαντάζεσαι κάτι σαν....

dirtbusa
dirtSaki



:bigcry: :bigcry: :rotflmao:

devil's animal
26/05/2008, 11:33
παρε το ZZR14 η κανε αυτο:

Κάνω πάσα για κανά μήνα τον κινητήρα στον Rein (*περίπου τόσο χρειάζεται για να φτάσει στα 1300cc +-), του πετάω και ένα σετ cartridges μπροστά από την TRAXXION DYNAMICS , και είμαι μία η άλλη...


:wave2:

kordix
26/05/2008, 18:16
Σωτήρη χτες ήπια καφεδάκι με φίλο που είχε ασημί ΧΧ και για τους ίδιους λόγους πήγε στο ΖΖR 1400.

Ηταν ανάμεσα στο μπούσα και στο 14 και προτίμησε το kawasaki κυρίως για τη θέση οδήγησης και επειδή ήταν τότε νέο μοντέλο. Έχει 45.000 km και όλα καλά μέχρι στιγμής.

Χτες ολοκλήρωσε το 2ο μάθημα στα Μέγαρα και μου είπε ότι το μηχάκι ήταν ΟΚ σε όλα απλά λόγω βάρους και μεταξονίου είχε πιο αργές αντιδράσεις στο βούτηγμα στις στροφές και αντίστοιχα ήθελε περισσότερη δύναμη για να το ανεβάσει. Κατά τα άλλα μια χαρά, φαντάσου ότι έξυσε καρίνα, πέρα από μαρσπιέ. Φρένα - αναρτήσεις ΟΚ.

Το συγκεκριμένο μηχανάκι έχει πάει και Ευρώπη δικάβαλο φουλ φορτωμένο και όλα καλά.


Η απόσταση της σέλας του συνεπιβάτη από τα μαρσπιέ του είναι ελαφρώς μικρότερη από του ΧΧ αλλά η σέλα του είναι πιο φαρδυά και πιο μακρυά. Η γυναίκα του πάντως και με τα δύο μια χαρά είπε ότι ταξιδεύει και δεν διαμαρτύρεται.
Από γκάζια του έχει βάλει δυο τελικά ελεύθερα, Power comander και αντικόφτη και πάει αέρα πατέρα. Τα 300 έρχονται με 5η για πλάκα.


Αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου είναι οι τιμές των service στα εξουσιοδοτημένα, και κάτι περίεργα που μου είπε για την εγγύηση, πχ. αν βάλεις ελεύθερη εξάτμιση δεν ισχύει, και κάτι παρόμοια.

kordix
27/05/2008, 20:38
Σήμερα έκανα βόλτα ένα CB 1300 S με το φεριγκάκι δηλαδή.

Τι είναι τούτο ρε;


Φοβερό μοτέρ, αυτό πραγματικά δεν θα χαλάσει ποτέ. Τρομερή ροπή χαμηλά, ωραία αίσθηση, φρένα+++, αναρτήσεις +++.

Αν ψήνεσαι μπορώ να σου κανονίσω βόλτα.



Εγώ πορώθηκα, και περιμένω φίλο ναυτικό να έρθει να κάνω βόλτα το ΖRX του.

Tpap
27/05/2008, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
........ CB 1300 S ............. το ΖRX του................

ρε, θα μΕ αφήκετε στην ΗΣΥΧΙΑ μου...? :hypnotize :hypnotize :look: