PDA

View Full Version : παμε πανελληνιο



nantin
26/05/2008, 20:13
σε μουα και νασος (nasoswr426) μετα τα γουστα που βγαλαμε στο τοπικο φευγουμε καστορια για να τρεξουμε πανελληνιο στην SB .οι πληροφοριες που εχω μιλανε για εντουραδικη διαδρομη αναμεσα στα δεντρα .ελπιζω να περασουμε καλα οσα μελη ειναι καστορια ελπιζω να σας συναντησουμε εκει γιατι χωρις κερκιδα δεν μπορουμε:lol: :lol:

nantin
26/05/2008, 20:15
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Scramble
6ος Αγώνας (Καστοριά) - Ανακοίνωση Ειδικού Κανονισμού [23-05-2008]
Φωτογραφίες

ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ

Το Αθλητικό Σωματείο Όμιλος Καστοριάς (Μ.Ο.Κ ) στα πλαίσια του πανελλήνιου πρωταθλήματος Scramble της Α.ΜΟΤ.Ο.Ε. διοργανώνει το "6ο Scramble Καστοριάς" και τον 5ο αγώνα περιφερειακού πρωταθλήματος Δυτικής Μακεδονίας που θα διεξαχθεί στις 1 Ιουνίου 2008 στο Δ.Δ Κορησού - Δήμου Αγ. Αναργύρων Καστοριάς .
Ο αγώνας διεξάγεται σύμφωνα με τον Αθλητικό νόμο 2725/99 , τον γενικό κανονισμό αγώνων Μοτοσικλέτας της Α.ΜΟΤ.Ο.Ε και τον παρόντα ειδικό κανονισμό.


1) ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ - ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

•Πρόεδρος:ΤΟΥΛΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
•Μέλη: ΣΙΟΥΤΚΑΣ ΠΑΥΛΟΣ , ΤΣΟΜΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
•Πρόεδρος Αγωνοδικών : ΣΤΡΑΒΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
•Αγωνοδίκης: ΔΟΛΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
•Αγωνοδίκης: ΜΑΤΖΙΡΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
•Παρατηρητής: ΣΙΟΥΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
•Αλυτάρχης: ΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
•Βοηθός Αλυτάρχη: ΔΗΜΖΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
•Γραμματεία - αποτελέσματα: ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ , ΒΑΜΒΑ ΜΑΤΙΝΑ
•Τεχνικοί Έφοροι: ΓΑΖΕΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ , ΔΑΤΣΙΑΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Το συμβούλιο αγωνοδικών κατά τη διάρκεια του αγώνα θα συνέρχεται στο χώρο της γραμματείας στην πίστα.


2) ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Ο αγώνας θα διεξαχθεί την Κυριακή 1 Ιουνίου 2008 στο Δ.Δ Κορησού - Δήμου Αγ. Αναργύρων Καστοριάς .
Η διαδρομή του έχει μήκος 7 Km . Η διάρκεια είναι μια ώρα και τριάντα λεπτά (1:30) συν δύο γύρους για τις κατηγορίες S1 , S2 , S3 , και 45 λεπτά συν ένα γύρο για την κατηγορία SB.

Για το περιφερειακό οι κατηγορίες είναι S1, S2 , S3 και η διάρκεια είναι 35 λεπτά συν 2 γύρους.
Πληροφορίες για τον αγώνα στον Τούλιο Βασίλειο και Βασιλειάδη Αλέξανδρο στα τηλ. : 6944836394 & 6942255367.


3) ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ
Δικαίωμα συμμετοχής στον Αγώνα έχουν οι κάτοχοι αθλητικού δελτίου της Α.ΜΟΤ.Ο.Ε .Η συμμετοχή στον αγώνα κοστίζει 40 ευρώ. Η συμμετοχή για το περιφερειακό κοστίζει 20 ευρώ. Δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεκτές μέχρι το μεσημέρι του Σάββατου 31-5-2008 στο τηλ. 6942255367.Οι εκπρόθεσμες συμμετοχές επιβαρύνονται με πρόστιμο 10 ευρώ, και δεν θα εμφανίζονται στο έντυπο συμμετοχών του αγώνα που θα διανεμηθεί την ημέρα του αγώνα.


4) ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΓΩΝΩΝ.
Οι κατηγορίες του αγώνα είναι οι εξής :
•S1: Δίχρονες έως 144cc και τετράχρονες έως 250cc
•S2: Δίχρονες από 145cc έως 250cc και τετράχρονες από 251cc έως 450cc
•S3: Δίχρονες από 251cc και άνω και τετράχρονες από 451cc και άνω
•SB : Ανεξαρτήτως κυβισμού
Τα χρώματα των αριθμών συμμετοχής είναι :
•S1: Λευκό φόντο - μαύροι αριθμοί
•S2: κόκκινο φόντο - λευκοί αριθμοί
•S3: κίτρινο φόντο - μαύροι αριθμοί
•SB: Μαύρο φόντο - λευκοί αριθμοί


5) ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ
Ο τεχνικός έλεγχος θα γίνει στον χώρο του αγώνα το πρωί της Κυριακής 1/6/2008
Για την κατηγορία SB από ώρα 09:30 έως 10:30
Για τις κατηγορίες S1 , S2 , S3 , από ώρα 10:30 έως 11:30
Για τον περιφερειακό από ώρα 8:30 έως 9:30

6) ΕΚΚΙΝΗΣΗ
Η εκκίνηση του αγώνα θα γίνει στις παρακάτω ώρες:
•Για τον περιφερειακό στις 10:00
•Για την κατηγορία SB στις 11:00
•Για τις κατηγορίες S1 , S2 , S3 , στις 12:00
•Για αποφυγή παρεξηγήσεων τα ωράρια θα τηρηθούν αυστηρά.


7) ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΗΣ ΕΠΑΘΛΩΝ
Η τελετή απονομής θα γίνει στο χώρο του park ferme μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων , Κύπελλα θα πάρουν οι 3 πρώτοι κάθε κατηγορίας και μετάλλια 4ος , 5ος ,6ος

8) ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Ξεκινώντας από Καστοριά ή προερχόμενοι από Κοζάνη στη διασταύρωση του Τελωνείου παίρνουμε την κατεύθυνση προς Κορησό – Αμύνταιο – Έδεσσα . Μπαίνουμε στο χωριό Κορησός και στο ύψος του supermarket ΄΄Γρηγοριάδης ΄΄ στρίβουμε δεξιά με κατεύθυνση προς Λιθιά .

9)ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ
•GIORGIO INN : Τηλ. 24670 51209 – Κορησός
•HOTEL ΙΩΑΝΝΑ : Τηλ. 24670 51600 – Κορησός

zapmaria
26/05/2008, 23:49
την Κυριακή δηλαδή????
μμμμ καλό ακούγεται.
Αν ανέβω Φλώρινα για σκ μπορεί να σας επισκεφτώ να πιούμε κανα καφεδάκι.

OldMan
27/05/2008, 11:39
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Λισάνς έχετε ?? :smokin:

dirtbird
27/05/2008, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Λισάνς έχετε ?? :smokin:

'α τους δανείσω την δικιά μου ρε φιλαράκι, πως κάνς' έτσι?


dirtbird δω, dirtbird κει....

:bigcry: :bigcry:

KaTaNaS
27/05/2008, 11:48
moy περισσευει κι εμενα μια... εκτος και αν θελετενα τρεξω εγω με το δικο σας μηχανακι! :p


:wave2:

nantin
27/05/2008, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από zapmaria
την Κυριακή δηλαδή????
μμμμ καλό ακούγεται.
Αν ανέβω Φλώρινα για σκ μπορεί να σας επισκεφτώ να πιούμε κανα καφεδάκι.

τον τρερματισμο τον εχω σιγουρο μη σου πω θα περασω πιο πολους αυτη τη φορα .αμα εχω κοινο δεν κρατιεμαι :rotflmao: :rotflmao:

nantin
27/05/2008, 20:54
το νουμερακι και ειναι το ιδιο με αυτο που ειχα 277 φτιαχτηκα λεμε αυριο εχει ακραια προπονηση και μετα υπομονη μεχρι την κυριακη 7 χιλιομετρα διαδρομη λεμε .....

zapmaria
27/05/2008, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
τον τρερματισμο τον εχω σιγουρο μη σου πω θα περασω πιο πολους αυτη τη φορα .αμα εχω κοινο δεν κρατιεμαι :rotflmao: :rotflmao:

Καλά μην τρελλαίνεσαι κιόλας. :lol: :lol: :lol:
Το θέμα είναι η βαρεμάρα του γυρισμού την Κυριακή το απόγευμα.
Τέλος πάντων, πέμπτη θα ξέρουμε....

nantin
27/05/2008, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από zapmaria
Καλά μην τρελλαίνεσαι κιόλας. :lol: :lol: :lol:
Το θέμα είναι η βαρεμάρα του γυρισμού την Κυριακή το απόγευμα.
Τέλος πάντων, πέμπτη θα ξέρουμε....

βασικα χαβαλε κανουμε .ο σκοπος συνεχιζει να διατηρειται ο ιδιος .ετσι οπως θα ξεκινησουμε ετσι να τελειωσουμε ορθιοι ενοειται .αυτο ειναι το βασικοτερο .ο τυπος που μιλησα μου ειπε οτι η διαδρομη φτανει σε ενα σημειο που βλεπεις τη λιμνη ειναι ψηλα και εχει τρελλη θεα αμα ειμαι χαλαρος σαν την κυριακη μπορει να κανω καμμια σταση :lol: :lol: :lol:

zapmaria
27/05/2008, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
βασικα χαβαλε κανουμε .ο σκοπος συνεχιζει να διατηρειται ο ιδιος .ετσι οπως θα ξεκινησουμε ετσι να τελειωσουμε ορθιοι ενοειται .αυτο ειναι το βασικοτερο .ο τυπος που μιλησα μου ειπε οτι η διαδρομη φτανει σε ενα σημειο που βλεπεις τη λιμνη ειναι ψηλα και εχει τρελλη θεα αμα ειμαι χαλαρος σαν την κυριακη μπορει να κανω καμμια σταση :lol: :lol: :lol:

Καλά αν πάς εκεί για να δεις την λίμνη από ψηλά, πές μου να σε πάω σε καλύτερο μέρος ;) ;) ;)
Προς το παρόν μπαίνει στα σχέδια η εκδρομούλα, και πέμπτη αποφασίζουμε (τι ωραία να σκάσει και και καμια αδειούλα την Δευτέρα)

georgis4
27/05/2008, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
βασικα χαβαλε κανουμε .ο σκοπος συνεχιζει να διατηρειται ο ιδιος .ετσι οπως θα ξεκινησουμε ετσι να τελειωσουμε ορθιοι ενοειται .αυτο ειναι το βασικοτερο .ο τυπος που μιλησα μου ειπε οτι η διαδρομη φτανει σε ενα σημειο που βλεπεις τη λιμνη ειναι ψηλα και εχει τρελλη θεα αμα ειμαι χαλαρος σαν την κυριακη μπορει να κανω καμμια σταση :lol: :lol: :lol:
Γιωργο δεν ξερω για σενα αλλα εγω εχω ηδη κλεισει μια θεση για να ερθω την κυριακη (εκτος καυσωνα γιατι εκει παιζει χαλκιδικη και beach bar:D ):sun:

nantin
28/05/2008, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
Γιωργο δεν ξερω για σενα αλλα εγω εχω ηδη κλεισει μια θεση για να ερθω την κυριακη (εκτος καυσωνα γιατι εκει παιζει χαλκιδικη και beach bar:D ):sun:

σημερα κοιτουσα την κουκλα σου και παρατηρησα οτι το ατιμο ειναι πιο μικρο και απο το ντομινατορ μου .μιλαμε ετσι και τον αλλαξω θα παρω σιγουρα σαν το δικο σου και τα απογευματα του καλοκαιριου που δεν μπορουμε να κανουμε εντουρο με τον αλλο το μουρλο θα μπαινουμε σε πιστακια καρτ και θα γινεται χαμος .τωρα οσον αφορα τον αγωνα οι κακες γλωσσες λενε οτι εισαι μονο δηλωσεις :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nantin
28/05/2008, 22:30
η προπονηση εγινε σημερα .λιωσαμε απο τη ζεστη ειμασταν κανα 2ωρο πανω στα μηχανακια και η μια ωρα απο αυτες ητανε σε μια διαδρομη σκραμπλ που την καναμε συνεχομενα για προπονηση ,λιωσαμε απο τη ζεστη οποτε μας βλεπω μετα τον αγωνα πλυσιμο και παρατημα .εγω βεβαια εχω εμια κληρονομια απο την προηγουμενη βδομαδα ενα καλο στον αντιχειρα και δεν μπορω να οδηγησω .στον αγωνα της κυριακης μετα το μισαωρο ειχε μουδιασει και δεν μπορουσα να γκαζωσω αλλα λεω να το κανω συζητηση για να μου πουν συμβουλες

zapmaria
28/05/2008, 23:04
τελικά εγώ δεν θα μπορέσω να έρθω.
Οι δημόσιες σχέσεις μου, θα με αναγκάσουν να περάσω άλλο ένα σκ στην πόλη :( :( :(
Καλά να περάσετε

nantin
29/05/2008, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από zapmaria
τελικά εγώ δεν θα μπορέσω να έρθω.
Οι δημόσιες σχέσεις μου, θα με αναγκάσουν να περάσω άλλο ένα σκ στην πόλη :( :( :(
Καλά να περάσετε

οπως το κοβω μαλλον θα ανεβουμε εγω ο νασος και ο καμεραμαν (το φιλαρακι του νασου) οποτε υλικο θα εχουμε μονο απο τους φωτογραφους που θα εχει εκει. τα αισθηματα(τα αμορε ντε) θα μας αφησουν παλι μονους (τωρα αυτο δεν ειναι κακο γιατι αμα κρινω απο το αποτελεσμα μπορει να μας ματιαξουν :rotflmao: :rotflmao: ) .

georgis4
29/05/2008, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
οπως το κοβω μαλλον θα ανεβουμε εγω ο νασος και ο καμεραμαν (το φιλαρακι του νασου) οποτε υλικο θα εχουμε μονο απο τους φωτογραφους που θα εχει εκει. τα αισθηματα(τα αμορε ντε) θα μας αφησουν παλι μονους (τωρα αυτο δεν ειναι κακο γιατι αμα κρινω απο το αποτελεσμα μπορει να μας ματιαξουν :rotflmao: :rotflmao: ) .
Καλα ρε πλακα κανεις?Καλυτερα μονοι ρε τρελε...οσο για τις κακιες γλωσσες ξερω οτι ειναι κακια και οχι κακιες,δε θα την πιασω ομως.....:D Α και να ξερετε πως αν εχει πιπινια στον αγωνα σιγα μη βγαζω φωτογραφιες εσας......:lol: :sun:

nasos_wr426
29/05/2008, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
παμε πανελληνιο

Το τρειλερακι μας ειναι ετοιμο :a013: (με καινουρια αμορτισερ και λαστιχα) για να κανει πολλα χιλιομετρα!


Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
τις κακιες γλωσσες

Θα αφησεις τις παραλίες και θα τρεξεις στα βουνα μαζι μας?Ασε που εχεις αλλα 600χλμ να κανεις για να στρωσεις και το γρηγορο!!!
Τελικα τι θα κανεις ΟΕΕΟΟ...???:wave2:

nasos_wr426
30/05/2008, 01:53
Επιτέλους μόλις ενεργοποιήθηκε ο λογαριασμός μου στην Α.ΜΟΤ.Ο.Ε και μπορώ να πάρω μέρος στον αγώνα της Καστοριας,χάρη στον γενικό γραμματέα του Μ.Ο.Θ.!!!(για χάρη μου ασχολούνται και μεταμεσονύκτια :a55: ) :D

georgis4
30/05/2008, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos_wr426
Το τρειλερακι μας ειναι ετοιμο :a013: (με καινουρια αμορτισερ και λαστιχα) για να κανει πολλα χιλιομετρα!



Θα αφησεις τις παραλίες και θα τρεξεις στα βουνα μαζι μας?Ασε που εχεις αλλα 600χλμ να κανεις για να στρωσεις και το γρηγορο!!!
Τελικα τι θα κανεις ΟΕΕΟΟ...???:wave2:
Nαι ρε δεν θελετε συμπαρασταση?Μη ξεχασω μπυρες θα εχετε??:D Εχω βαρεθει με το κωλοστρωσιμο γυρναω ολο τον κοσμο και χιλιομετρα σκατα...(λες να κλεβει το ατιμο?ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ!)

georgis4
30/05/2008, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos_wr426
Επιτέλους μόλις ενεργοποιήθηκε ο λογαριασμός μου στην Α.ΜΟΤ.Ο.Ε και μπορώ να πάρω μέρος στον αγώνα της Καστοριας,χάρη στον γενικό γραμματέα του Μ.Ο.Θ.!!!(για χάρη μου ασχολούνται και μεταμεσονύκτια :a55: ) :D
Καταλαβα......Α ρε βισμα σε ποιον τα λες αυτα???εεεεε?Λεγε ποσα εδωσες και ασε τα κουλα!:cool:

nantin
30/05/2008, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
κριμα ρε παιδια γιατι αποτι φαινετε το θελατε πολυ αυτο το σκραμπλ!

δε πειραζει μη μασατε, τα καλυτερα ερχονται!!!!





αν το γυριζει σε μοταρντ δεν θα τα χρειαζετε τα πμ συμπαραστασης!!!


νασο να θυμασε .........
σε εχω ρε κουλαδι!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:



:beer: :beer: :beer:

αλεξη συγκεντρωσου ο νασος καθε καλοκαιρι τετοια εποχη το γυριζει σε μοταρντ και μ αφηνει να κανω προπονηση μονος μπας και τον φτασω σε αποδοση .αλλα αυτο το καλοκαιρι πιστευω οτι μπορω να ανεβασω στροφες και το χειμωνα να ειμαι πρωτα ο θεος καλυτερος .τωρα λεω να χτυπησω κανα δυο μπυριτσες .νασο δεν ξερω για σενα αλλα εγω νοιωθω σαν να χωρισα με γκομενα που γουσταρα τρελλα :bawl: :bawl: