PDA

View Full Version : S O S....Για τους κρητικους που διαβαζουν εδω....



yannis24
26/05/2008, 22:20
αναδημοσιευω απο το tdmhellas.gr και ποστ του χρηστη Xepap :

SOS.... ΛΑΔΙΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-ΧΑΝΙΩΝ....SOS

Κάποιος δολοφόνος έχει γεμίσει το δρόμο με λάδια Στην Εθνική Χανίων Ρεθύμνου στο ρεύμα προς Χανιά. Ιδιαίτερα επικύνδινα είναι στις στροφές πριν τον πετρέ στη γέφυρα και το χειρότερο από όλα μετά τον Άγιο Φανούριο στις στροφές που "παίζουμε" πάντα. Τα λάδια είναι ακριβώς στις γραμμές μας και γλιστράει του σκοτωμού. Το μεσημέρι τη γλύτωσα ίσα ίσα να φάω τη σούπα μου, ευτηχώς έκανα προσπέρασεις εκείνη την ώρα και είχα κόψει. Αν ήταν κανονικές οι συνθήκες με το γλύστρημα που έφαγα θα είχα πέσει. Τα λάδια είναι σε όλη την Εθνική απο το Ρέθυμνο εώς τα Χανιά στην έξοδο της εθνικής και δεν ξέρω αν συνεχίζοντε και μετά. Για να καθαριστεί δεν προβλέπεται οπότε προσοχή μέχρι να στεγνώσει ή να φύγει από τα πατήματα των αυτοκινήτων.

MikeG
26/05/2008, 23:21
Προφανώς κάποιος μ@λ@κ@ς δολοφόνος με φορτηγό προξένησε όλο αυτό το χάλι..
Βέβαια εδώ στη Κρήτη χρειάζεται όπως & να έχει τρελή προσοχή στον εθνικό τόσο για τα χάλια του δρόμου, όσο για για τα χάλια των Νεοκρητικών.
Προσοχή παιδιά..
:mad:

LsKostas
26/05/2008, 23:42
Προσοχη ρε σεις...:mad:

:sad:


προχθες το βραδυ Γαλατσιου και Βεικου ειχε λαδια,απλα πηρα το 100
εδωσα στοιχεια και ηρθε περιπολικο ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ
το οποιο γεμισε με πριονιδια την διασταυρωση.


Εχει γινει τηλεφωνημα σε τροχαια για το συγκεκριμμενο???

Εχετλαίος
27/05/2008, 09:08
Mίλησα τώρα το πρωί με πυρασβεστικό κλιμάκιο (Βρύσσες) και αστυνομικό τμήμα περιοχής Γεωργιούπολης και μου είπαν ότι δεν έχουν διαπιστώσει κάτι τέτοιο σήμερα. Οπότε μάλλον όλα καλά (και ο Θεός να βάλει το χέρι του δηλαδή).

XJR_Billy
27/05/2008, 09:14
Πάντως, να πούμε και του στραβού το δίκιο, κι εγώ πριν 2 εβδομάδες είχα δει πολλά λάδια σε ένα δρόμο, πήρα τηλέφωνο την αστυνομία και έφτασαν αμέσως...

Πρέπει όντως, να τα αναφέρουμε τα λάδια...

DrIoannis
27/05/2008, 10:08
Εχθές πάλι στα Χανιά στην διασταύρωση του πρώην σινεμά Αττικόν είχε λάδια.Μία τουλάχιστον μηχανή έπεσε.Μετά έβαλα πριονίδι.ΠΡΟΣΟΧΗ!