PDA

View Full Version : ΛΕΣ..ΝΑ ΕΙΜΑΙ?



SOL-VFR-VTEC
27/05/2008, 01:32
λεσ να ειμαι καντεμης??
παλι απο την κεντρικη φισα...λιωσαν.. και βραχυκύκλωσαν...ακομα 2 καλωδια...

με το πρώτο το πρασινο...με αφησε στην τσεχια

και τωρα με τα αλλα 2..δεν ειχα φωτα......

για αυτο και εγω τα εβγαλα απ εξω...και ησύχασα... μεγαλο ρολο πρεπει να παιζει..οτι ακουμπάει στο ψυγειο..και ζεσταίνεται πολυ....

τελοσ παντων...αφου τα βρίσκω μονοσ μου....μην το πω...ουτε στον παπα τησ γειτονιασ μου

το νου σασ....εγω κουβαλαω παντα....κοφτακι-φισακια-και μονοτικη....για μην κατσει στραβη

και ειμαι στα γ@μιδι@..... :wave2:


131998

SOL-VFR-VTEC
27/05/2008, 01:33
:mad: :mad: :mad:


131999

SOL-VFR-VTEC
27/05/2008, 01:39
ααα..και την ανεβασα..μαζι με το αλλο καλωδιο ...πανω απο το ψυγειο..

για να μην ακουμπαει .........για να δουμε τωρα........:smokin:


132002

hornet
27/05/2008, 09:16
ε ρε π$@!τη μου με την κωλοφισα..και εγω που λυσα τα φερινκ το δα παλι και ετοιμαζοταν...εμενα ακουμπαει στην μπροστα αντλια του abs και τραυματιζεται....καποιοι στο αμερικα ειχαν βαλει σωληνα ...ποτισματος εκει..τεσπα ειναι γνωστο προβλημα

gasoil
30/05/2008, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
τεσπα ειναι γνωστο προβλημα [/B]

Μήπως γιά όσους δεν έχουμε πρόβλημα ακόμη, είναι καλό προληπτικά να κάνουμε bypass τα καλώδια αυτά;
Και πιά καλώδια ρε παιδιά (χρώμα εννοώ) βγάζουν το πρόβλημα;
Δηλαδή η βλάβη γίνεται λόγω ελλατωματικής φίσας σε κάποια συγκεκριμένα καλώδια, ή λόγω θερμοκρασίας σε όποιο καλώδιο τύχει?
θενκς

SOL-VFR-VTEC
12/06/2008, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από gasoil
Μήπως γιά όσους δεν έχουμε πρόβλημα ακόμη, είναι καλό προληπτικά να κάνουμε bypass τα καλώδια αυτά;
Και πιά καλώδια ρε παιδιά (χρώμα εννοώ) βγάζουν το πρόβλημα;
Δηλαδή η βλάβη γίνεται λόγω ελλατωματικής φίσας σε κάποια συγκεκριμένα καλώδια, ή λόγω θερμοκρασίας σε όποιο καλώδιο τύχει?
θενκς

δεν υπαρχει...στανταρ καλώδιο..απο οτι φαίνεται μαλλον η θερμοκρασια κανει...το σχεδιο..

για μενα....αυτο που θα ελεγα..θα ηταν να μην ακουμπαει η φισα στο ψυγειο...

και μετα οτι κατσει .....

πάντως..οτι τρελλο δειτε στην βεφα......κατα 99%..ειναι η φισα......