PDA

View Full Version : Οι πινακίδες μας



Elle
27/05/2008, 18:54
Από όσο έχω παρατηρήσει τουλάχιστον στη δική μου πόλη, οι μισοί μηχανάδες έχουν βγάλει τις πινακίδες τους ήτε δεν τις έχουν φορέσει ποτέ. Το βρίσκω μάλλον καρτέλωμα στους μπάτσους αυτό. Εγώ την έχω πάνω.
Εσείς;
Πόσοι φοράτε πινακίδα και πόσοι όχι;

dimokritos
27/05/2008, 19:09
κανονικά επάνω, στο σημείο που προβλέπεται. και στην καβάλα πολλοί τις έχουν στριμώξει κάτω αλλά δεν ρισκάρω την 400αρα από "ευσυνείδητο" τροχαίο. και όσες φορές πέρασα από μπλόκα και δεν με σταμάτησαν, πάντα έβλεπα τον τροχαίο να με κοιτά από πίσω. και δεν είμαι γκομενίτσα.. :p

devil's animal
27/05/2008, 19:37
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:



































εγω την εχω πανω..........ΠΛΕΟΝ.........
:rotflmao: :rotflmao:

McGyver
27/05/2008, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Το βρίσκω μάλλον καρτέλωμα στους μπάτσους αυτό.

:nono:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Εγώ την έχω πάνω.

Καλά κάνεις, εκεί να την αφήσεις...

soteas
27/05/2008, 20:51
το θεορω μ@λ@κι@ να τους προκαλω με αυτον τον τροπο.... ουγκ!



παντα πανω.

paramedic
27/05/2008, 21:14
Πάντα πάνω και έχω και το ταψί κιόλας. Και πάντα με κράνος-μπουφάν-γάντια-μπότες χειμώνα καλοκαίρι. Αν είναι να φάμε κλήση να φάμε για ταχύτητα αλλά να το έχουμε ευχαριστηθεί κιόλας χεχε!!

soteas
27/05/2008, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Πάντα πάνω και έχω και το ταψί κιόλας. Και πάντα με κράνος-μπουφάν-γάντια-μπότες χειμώνα καλοκαίρι. Αν είναι να φάμε κλήση να φάμε για ταχύτητα αλλά να το έχουμε ευχαριστηθεί κιόλας χεχε!!






στοτοοοοοστ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (σωστοοοοοοος).... χι χι χι... και ουγκ!!:lol:

pelargos1
27/05/2008, 21:38
Επάνω.Και σε συνδυασμό με εξοπλισμό δεν έχουν διάθεση να με σταματήσουν καν και αν το κάνουν μένουν σε συστάσεις.έχουν άλλους χειρότερους να σταματήσουν.Γενικά έχω την αίσθηση ότι αν σε βλέπουν εντάξει στη χαρίζουν εύκολα.Δεν τους αρέσουν οι προκλητικοί (τουλάχιστον στην επαρχία που είμαι εγώ).:winka:

bentouza
27/05/2008, 21:51
για να καταλαβω , υπαρχει αλλος λογος να βγαλει κανεις την πινακιδα περαν του να γλιτωσει κληση για ταχυτητα;;(τα περι ομορφιας χωρις πινακιδα τα αφηνω..)
αν οχι γιατι να μην εχει καποιος σπαστη βαση και να την κλεινει μονο στην εθνικη;;:D

xampos
27/05/2008, 23:14
ego exo

alla otan paro megalo tha mpei anaklinomeni gia na eisai entaksei se ''ola'';)

cabalai
27/05/2008, 23:17
τωρα ερχομαι απο λαμια και σε κεντρικη καφετερια 2 κτμ 690 σμ(το ενα prestige) χωρις πινακιδα και χωρις την βαση χωρις φλας,φωτα και η πλακα ειναι οτι το 2ο ειχε tank bag για ταξιδι:confused:

snow
28/05/2008, 09:56
ego efaga tin 300 ara

kai tora pleon eimai nomimos!

:wave2:
:winka:

agelos er
28/05/2008, 10:05
εγω την ειχα κανονικα επανω

αλλα μου την κατασχεσε γυναικα τροχονομος

και μου ειπε να παω να την παρω απο το σπιτι της ............:smokin:







σορυ για το σπαμ...........:)

snow
28/05/2008, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από agelos er
εγω την ειχα κανονικα επανω

αλλα μου την κατασχεσε γυναικα τροχονομος

και μου ειπε να παω να την παρω απο το σπιτι της ............:smokin:







σορυ για το σπαμ...........:) \


piges tin pires tin pinakida??:lol:

Εχετλαίος
28/05/2008, 10:21
"αλλά δεν ρισκάρω την 400αρα"

300 είναι, αν το πλερώσεις γλήγορα / 2 = 150€
Παρολαυτά είναι θέμα ωριμότητας να την έχεις πάνω.

618RR
28/05/2008, 10:25
Πινακίδα και Καθρέπτες ΠΑΝΤΑ πάνω στη μοτοσυκλέτα...

Κράνος ΠΑΝΤΑ στο κεφάλι...

Οτιδήποτε άλλο είναι ανοησία και ας με συγχωρέσουν οι πράττοντες το αντίθετο...

:wave2: :wave2: :wave2:

nktR
28/05/2008, 13:39
Στις βόλτες κυρίως που κάνουμε, μετά από πόσες περιπτώσεις κακού οδοστρώματος την γλυτώνουμε στο τσάκ. λακούβες (έχω καταστρέψει δύο ζάντες, τους έχω στο δικαστήρια), απίστευτες κακοτεχνίες εθνικό δίκτυο, tank slapping στύλ Isle of Man tank slap (http://uk.youtube.com/watch?v=xUBwCX_Mv2Q) , ευτυχώς χωρίς πτώαη,
συνειδητά λοιπόν, διόδια δεν πληρώνω ποτέ εκτός Α.Ο. που είναι το απίστευτο οδικό δίκτυο αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα.

Είναι ένα είδος διαμαρτυρίας

ps: βολεύει κιόλας, επειδή κινούμαι καθημερινά στην πόλη και είναι κάποα φανάρια που με την κίνηση που έχει δεν παίζουν κανένα απολύτως ρόλο και κολλάνε τα αυτοκίνητα την κυκλοφορία οπότε τα παραβιάζεις.....και κάνεις το κορόϊδο λες και πέρασε άλλος.... :a022:

καθρέπτες κομπλέ, δερμάτινο με ενισχύσεις, γάντια με carbon ενισχύσεις και μπότες με ενισχύσεις ΧΕΙΜΩΝΑ-ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ κι ας λιώνω :sun:

Elle
29/05/2008, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από 618RR
Πινακίδα και Καθρέπτες ΠΑΝΤΑ πάνω στη μοτοσυκλέτα...

Κράνος ΠΑΝΤΑ στο κεφάλι...

Οτιδήποτε άλλο είναι ανοησία και ας με συγχωρέσουν οι πράττοντες το αντίθετο...

:wave2: :wave2: :wave2:

Συμφωνώ με τον προλαλίσαντα!
Ξερεις πόσοι κυκλοφορούν χωρίς πινακίδα;

odt
29/05/2008, 22:47
Αυτή την περίοδο δεν έχω...μου ξεκόλλησε από τον αέρα...Μεγάλη Παρασκευή κάπου στο Λαύριο..


Αφού πήγα στην ασφάλεια να δηλώσω την απώλεια και μετά από 2 βδομάδες πήρα ένα χαρτί που έλεγε ότι η αστυνομία έκανε το καθήκον της και έψαξε και δεν τη βρήκε...πρέπει να πάω στο υπουργείο να δώσω την παλιά άδεια και να πάρω καινούργια πινακίδα και άδεια...(όχι αμέσως φυσικά)

Δεν προλαβαίνω να πάω όμως μιας και δουλεύω στου διαόλου το κέρατο...και φεύγω νωρίς το πρωί και λόγω φόρτου εργασίας γυρνάω σπίτι κάθε μέρα κατά τις 8...Άρα δεν προλαβαίνω ούτε στο Κ.Ε.Π να πάω που κλείνει στις 7...

Να δώσω τα χαρτιά σε κάποιον να πάει στο υπουργείο ή στο Κ.Ε.Π αντί για εμένα δεν θα το ήθελα μιας και άμα με σταματήσουν χωρίς πινακίδα και χωρίς χαρτιά...θα με μαμήσουν (και καλά θα κάνουν, ήδη με σταμάτησαν μία φορά και δεν με γράψανε γιατί είχα το χαρτί από την αστυνομία)

Άρα...τώρα κυκλοφορώ χωρίς πινακίδα και με την ειλικρινή πρόθεση κάποια στιγμή που θα βρώ λίγη λάσκα...να πάω στο Κ.Ε.Π...

Άσχετο(όχι και τόσο) αλλά το παράβολο για αλλαγή πινακίδας σε περίπτωση που την έχεις ξαναλλάξει για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ λόγο...διπλασιάζεται και γίνεται 60?...:sick:

Greg61
30/05/2008, 06:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από 618RR
Πινακίδα και Καθρέπτες ΠΑΝΤΑ πάνω στη μοτοσυκλέτα...

Κράνος ΠΑΝΤΑ στο κεφάλι...

Οτιδήποτε άλλο είναι ανοησία και ας με συγχωρέσουν οι πράττοντες το αντίθετο...

:wave2: :wave2: :wave2:

Μία απ' τα ίδια...
Ποτέ δέν έλειψε πινακίδα απο τη θέση της, απ' το '74 μέχρι σήμερα.

Grizoulhs
31/05/2008, 13:31
Χθες με σταμάτησε στρουμφ για να με ρωτήσει γιατί δεν είναι η πινακίδα στην θέση της κ του απάντησα ότι μου το ρίξανε τα μωρά έσπασε κ την έβαλα κάτω από την σελά…

… μου είπε απλά να την βάλω στην θέση της κ όταν τον ρώτησα αν μπορώ να την τρυπήσω κ να την βάλω πάνω από την ρόδα ( εκεί που δεν φαίνεται κ πολύ ) μου είπε απλά να την τοποθετήσω να υπάρχει…Κ έφυγε…

Ερώτηση : θα με γράψουν αν την βάλω εκεί την πινακίδα ?

snow
31/05/2008, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Grizoulhs
Χθες με σταμάτησε στρουμφ για να με ρωτήσει γιατί δεν είναι η πινακίδα στην θέση της κ του απάντησα ότι μου το ρίξανε τα μωρά έσπασε κ την έβαλα κάτω από την σελά…

… μου είπε απλά να την βάλω στην θέση της κ όταν τον ρώτησα αν μπορώ να την τρυπήσω κ να την βάλω πάνω από την ρόδα ( εκεί που δεν φαίνεται κ πολύ ) μου είπε απλά να την τοποθετήσω να υπάρχει…Κ έφυγε…

Ερώτηση : θα με γράψουν αν την βάλω εκεί την πινακίδα ?

ego ekei tin eixa,kai den mou tin xarisan!:uplate:

fantacid
31/05/2008, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Grizoulhs
Χθες με σταμάτησε στρουμφ για να με ρωτήσει γιατί δεν είναι η πινακίδα στην θέση της κ του απάντησα ότι μου το ρίξανε τα μωρά έσπασε κ την έβαλα κάτω από την σελά…

… μου είπε απλά να την βάλω στην θέση της κ όταν τον ρώτησα αν μπορώ να την τρυπήσω κ να την βάλω πάνω από την ρόδα ( εκεί που δεν φαίνεται κ πολύ ) μου είπε απλά να την τοποθετήσω να υπάρχει…Κ έφυγε…

Ερώτηση : θα με γράψουν αν την βάλω εκεί την πινακίδα ?


nai!