PDA

View Full Version : Γαμ@#$ τα scooter σας



OldMan
13/01/2005, 17:07
Date: Σήμερα, περί λύχνων αφάς
Place: Δεν θυμάμαι πως λένε τον κωλόδρομο κάτω από το γήπεδο του Π.Α.Ο.Κ.
Σκηνικό: Η αφεντιά μου, κορδωμένος πάνω σε ΔΑΝΕΙΚΟ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ Benneli TNT (4ων ημερών, παρακαλώ) να στρίβω "σαν την κότα" δεξιά σε διασταύρωση με μπουγαδόνερα κάτω.
Αριστερά μου, στην ίδια λωρίδα, φορτηγό που στρίβει ταυτόχρονα με εμένα αριστερά.
Βγαίνω "σαν δύο κότες" (μπουγαδόνερα + ξένο μηχανάκι), εφόσον από αριστερά με καλύπει το φορτηγό, το οποίο για να χωρεσει έχει πιάσει και τα δύο ρεύματα κυκλοφορίας.
Πλαγιασμένος ακόμη και ψιλοαμπραγιαριστός (αρπάζει το μπουρδέλο από το ρελαντί), ακούω ένα "δυσάρεστο" θόρυβο συρσίματος και τρώω μια γερή κλωτσιά στον πίσω τροχό, μου φεύγει ο συμπλέκτης και βλέπω στιγμιαία τον Χριστό (τον γνωστό ημών Κύριο Ιησού) φαντάρο.

Διαπίστωση: Πιτσιρίκα με ανθυποβεσπίδιον, πλακώθηκε στα φρένα πάνω στα μπουγαδόνερα, φετιάστηκε και πέρασε το scooter ΚΑΤΩ από το φορτηγό, όπου και μου την έχωσε!!!

Απολογισμός: Λερωμένο παντελόνι (μακάρι να μην καθαρίσει - το βαρέθηκα), λερωμένο μπουφάν (να καθαρίσει - δεν το βαρέθηκα) και το TNT μου@#$νι καπέλο. (Φλας, καθρέφτης, μανέτα φρένου κομπλέ, ίσως γκαζιέρα, σπασμένο καπάκι -ανθρακόνημα, γδαρσίματα παντού κ.λ.π.)

Ερώτηση:Να πάρω (και αν ναι, πότε) το φιλαράκι τηλέφωνο ή να πάρω τα βουνά ???
:confused: :confused: :confused:

kachius
13/01/2005, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan


Ερώτηση:Να πάρω (και αν ναι, πότε) το φιλαράκι τηλέφωνο ή να πάρω τα βουνά ???
:confused: :confused: :confused:


Τα βουνά...τα βουνά!!!:alien:

x-rider
13/01/2005, 17:29
Τι εγινε, ΜΠΙΛΙΑΡΔΟ επαιζε η αλλη!!


4ων ημερων ε? Πες στο φιλαρακο οτι κατα πρωτον εφυγε το ματι


κατα δευτερον ειρθαν κατι γρατζουνιες!!!


..........Μη χειροτερα που λενε

gcrook
13/01/2005, 17:44
Στησε σκηνικο JOE BAR.
Παρτον τηλεφωνο και πες του γελωντας..

-''Καλα, μαγκα το μηχανακι δεν παιζεται, εχω γεμισει λαδια μεχρι τα γονατα..και που να δεις την τρυπα στα καρτερ..ασε που βλεπω μια μπιελα να ξεπροβαλει απο την εξατμιση.'':hypnotize

Με το που θα βαρεσει κανα-δυο απανωτα εγκεφαλικα, σκασε μυτη με τη μηχανη και πες του:

-''Ελα μη στεναχωριεσαι..το μοτερ δεν επαθε τιποτα'':eyepop: :lol: :rotflmao:

OldMan
13/01/2005, 17:47
Μαλάκες, φιλαράκι - φιλαράκι αλλά είναι 1.85 110 κιλά και 10 χρόνια νεώτερος !!!

Μάλλον θα πάρω τα βουνά (το συνηθίζω άλλωστε):wave2: :wave2: :wave2:

idi
13/01/2005, 18:28
πουλησε το TNT σε μενα...

κατσε να δω ποσα εχω.... εμ εμ 854 ευρω και ενα Modenas Dinamik...

καλα ειναι?

free rider
13/01/2005, 19:33
κοίτα καλύτερα να βάλεις κάποιον άλλο να
του το σφυρίξει για να την πληρώσει
εκείνος....




αμα αξίζει βάλε την πιτσιρίκα να του τηλ...
αλλιώς αμα δεν βγάλεις ακρια...

ε πάρε τα βουνά...



:beer: :beer:

GST
14/01/2005, 08:20
ρε ακομα στην αθηνα εγω δεν εχω δει κανενα να κυκλοφορει.....τι μουναρα μηχανη ειναι αυτη....παναγια μου........τωρα για την περιπτωση σου να πασ το βραδυ να πιειτε 1-2-3-4-5 ποτακια να ηρεμησουν οι αδρεναλινεσ και μετα να του το πεις .....εγω παντωσ θα σε εστελνα στο παριση ντακαρ.....:rolleyes:

idi
14/01/2005, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
ρε ακομα στην αθηνα εγω δεν εχω δει κανενα να κυκλοφορει.....τι μουναρα μηχανη ειναι αυτη....παναγια μου........τωρα για την περιπτωση σου να πασ το βραδυ να πιειτε 1-2-3-4-5 ποτακια να ηρεμησουν οι αδρεναλινεσ και μετα να του το πεις .....εγω παντωσ θα σε εστελνα στο παριση ντακαρ.....:rolleyes:

ΕΧΩ ΔΕΙ 2 ΠΡΑΣΙΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Μ-Ο-Υ-Ν-Α-Ρ-Ε-Σ!!!!

milaber
14/01/2005, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
-''Καλα, μαγκα το μηχανακι δεν παιζεται, εχω γεμισει λαδια μεχρι τα γονατα..και που να δεις την τρυπα στα καρτερ..ασε που βλεπω μια μπιελα να ξεπροβαλει απο την εξατμιση.'':hypnotize

Με το που θα βαρεσει κανα-δυο απανωτα εγκεφαλικα, σκασε μυτη με τη μηχανη και πες του:

-''Ελα μη στεναχωριεσαι..το μοτερ δεν επαθε τιποτα''

Ρε τον απίθανο!

:lol: :lol: :lol:

OldMan
14/01/2005, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΕΧΩ ΔΕΙ 2 ΠΡΑΣΙΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Μ-Ο-Υ-Ν-Α-Ρ-Ε-Σ!!!!

Η συγκεκριμένη είναι Κόκκινη-Χρυσαφί και είναι (ήταν) Κ-Α-Ρ-Α-Μ-Ο-Υ-Ν-Α-Ρ-Α !!!
(Το κακό είναι ότι οι Μουν@#$ πάνε παρέα με Αρχ@#$ και ποιος τα έχει ???)

Εν πάσει περιπτώσει, ξύλο δεν έφαγα και δεν καταλαβαίνω το γιατί ??? (Εγώ στην θέση του απλά θα με είχα πυροβολήσει, να τελειώνουμε)!!!

Υ.Γ.
Σε ένα πρώτο απολογισμό και εκτίμηση των ζημιών, παραδόξως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΚΡΙΒΑ τα ανταλλακτικά για τέτοιο μηχανάκι :) :) :)

kachius
14/01/2005, 12:03
Αυτό είναι το σωστό (ελπίζω!!)

Ο αστάθμητος παράγοντας
(πέρα από τη μα**#@@ που κουβαλάει ο καθένας μας*)

είναι κ'ένας ακόμη λόγος που δεν δανείζονται οι μοτό!

Και ποιός δεν έχει δώσει έστω για μια βόλτα το
μηχανάκι του σε ένα φιλό;
Εμένα μου την έχουν ρίξει (μια φορά, χωρίς συνέπειες)
αλλά είναι και αρχαία...

το θέμα είναι ότι και τίποτα να μη γίνει (τίποτα σοβαρό)
συνήθως αυτός που την "έριξε" νιώθει πολύ χειρότερα
από τον ιδιοκτήτη της!

Γι'αυτούς τους λόγους...μόνο παπάκια έχω δανειστέι!

vassilis88
14/01/2005, 19:53
to prasino einai to xeirotero se sxesi me ta alla! pantos kai roz na itan tha itan pali apistefti!


7540

idi
19/01/2005, 10:53
ενα ειναι το χρωμα.....


:wave2:


7648

OldMan
19/01/2005, 11:27
Δεν ξέρω τον λόγο, αλλά το μαύρο (πρακτικά) ΔΕΝ το εισάγουν οι μαλ@#$%$. (Το ίδο και το κίτρινο)!!! :mad: :mad:

Επίσημα εισάγεται, αλά αρχίζουν κάτι παπαρολογίες σχετικά με αυξημένη ζήτηση, back-order από άλλες χώρες, προβλήματα στο χρωματολόγιο και εκτιμώμενο χρόνο παράδοσης (αν γίνει ποτέ...), 3-6 μήνες :confused: :confused: :confused:

Πρακτικά, ποιός καβλ@#$νος που έχει και τα φράγκα στο χέρι, θα περιμένει 6 μήνες για να παρει το μηχανάκι ???:eyepop: :eyepop:

tai
20/01/2005, 19:38
Ο πολύ κ@βλ@μένος ρε Αντώνη.:beer: :beer:

OldMan
20/01/2005, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Ο πολύ κ@βλ@μένος ρε Αντώνη.:beer: :beer:

Αυτό ρε Χρηστάρα δεν είναι κ@βλ@...

Είναι κλινική περίπτωση....:lol: :lol: :lol: