PDA

View Full Version : Husqvarna TE310 2009 και άλλοι προβληματισμοί...



reinmeister
30/05/2008, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
για τετράχρονα λέω!! Αλλά πάλι δεν αλλάζω το 300αράκι μου με τίποτε... Γκάζι από 530 και κιλά άπό 250 δίχρονο :D

το 530 δεν εχει γκαζι...:sad: αλλα μπορει να αποκτησει...:D

dirtbird
30/05/2008, 06:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
το 530 δεν εχει γκαζι...:sad: αλλα μπορει να αποκτησει...:D

Επειδή στην 'δικιά' μας περίπτωση οι -όποιες- ευθείες υπάρχουν για να ενώνουν στροφές (και πολύ συχνά στι Ε.Δ. δεν υπάρχουν καν μεταξύ στροφών) παρά να διακόπτονται από αυτές (τις στροφές) μας ενδιαφέρει πιο πολύ η ποιότητα αυτού (του γκαζιού....) παρά η ποσότητα. Και επίσης, πολλές φορές είναι και το τερραίν τέτοιο που απαιτεί ειδικούς χειρισμούς για την εφαρμογή του (του γκαζιού καλέ.....).

Ένα μικρό παράδειγμα.......:D :D


132367

mpou
30/05/2008, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Επειδή στην 'δικιά' μας περίπτωση οι -όποιες- ευθείες υπάρχουν για να ενώνουν στροφές (και πολύ συχνά στι Ε.Δ. δεν υπάρχουν καν μεταξύ στροφών) παρά να διακόπτονται από αυτές (τις στροφές) μας ενδιαφέρει πιο πολύ η ποιότητα αυτού (του γκαζιού....) παρά η ποσότητα. Και επίσης, πολλές φορές είναι και το τερραίν τέτοιο που απαιτεί ειδικούς χειρισμούς για την εφαρμογή του (του γκαζιού καλέ.....).

Ένα μικρό παράδειγμα.......:D :D

:eyepop:

Το γκαζι το θες ... για να ανοιγει τον δρομο?

Δεν περιμενα να εχει κοσμο σε αυτη την ειδικη...πετροπολεμος

reinmeister
30/05/2008, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Επειδή στην 'δικιά' μας περίπτωση οι -όποιες- ευθείες υπάρχουν για να ενώνουν στροφές (και πολύ συχνά στι Ε.Δ. δεν υπάρχουν καν μεταξύ στροφών) παρά να διακόπτονται από αυτές (τις στροφές) μας ενδιαφέρει πιο πολύ η ποιότητα αυτού (του γκαζιού....) παρά η ποσότητα. Και επίσης, πολλές φορές είναι και το τερραίν τέτοιο που απαιτεί ειδικούς χειρισμούς για την εφαρμογή του (του γκαζιού καλέ.....).

Ένα μικρό παράδειγμα.......:D :D

αντιπαρερχομενος την καταφορη φουστικια προσβολη οτι ειμαι ευθειακιας:rotflmao: οταν λεω οτι δεν εχει γκαζι εννοω και ποιοτητα αυτου...ειδικα χαμηλα με το μαμα σετ απ ειναι απλως υποφερτο...στο ανωτερω κομματι που δειχνεις ,μαμα 530 θα σου βγαζε την ψυχη...

ομιλω δια το ευρωπαϊκον 530 με το σετ απ που ερχεται εν ελλαδι...

υ.γ. παντως και απο απολυτο γκαζι εχει μεγαλο θεμα,ειδικα ψηλα...:smokin:

spam off...

dirtbird
30/05/2008, 10:50
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Πάντως ένα που οδήγησα για λίγο σε άσφαλτο δεν μου φάνηκε καθόλου ψόφιο, το αντίθετο θα'λεγα.
Βέβαια το οδήγησα πολύ λίγο και ούτε το 'άνοιξα'.

tati
30/05/2008, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

και ούτε το 'άνοιξα'.

ξερεις ποσο καιρό περίμενα να το ακούσω αυτο

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

reinmeister
30/05/2008, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Πάντως ένα που οδήγησα για λίγο σε άσφαλτο δεν μου φάνηκε καθόλου ψόφιο, το αντίθετο θα'λεγα.
Βέβαια το οδήγησα πολύ λίγο και ούτε το 'άνοιξα'.


εγω το οδηγησα πολυ και το ανοιξα πολυ και σου λεω εγγυημενα οτι το μηχανακι δεν πηγαινε...:D :D

ειδικα πολυ χαμηλα και πολυ ψηλα ηταν ψιλοχαλι...:cry:

tati
30/05/2008, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
εγω το οδηγησα πολυ και το ανοιξα πολυ και σου λεω εγγυημενα οτι το μηχανακι δεν πηγαινε...:D :D



και εσύ ξερεις πόσο καιρό προσπαθώ να το ξεχάσω αυτο??


:rotflmao: :rotflmao:

πέρα απο τη πλάκα Σωτήρη τώρα που ρυθμίστηκε το μηχανάκι πρεπει να δεις τη διαφορά.....

απλά τέλειο στα χαμηλά του, τα μεσαία του και τα ψηλά του......

πραγματικά σαν να καβαλάω διαφορετική μηχανή.

GASer
30/05/2008, 16:34
Ωραίο το 310 αλλά το καλύτερο husky Που έχω δει είναι αυτό, ελαφρύ, γρήγορο και σε καλή τιμη : http://www.husqvarna.gr/node1556.aspx?pid=6774

MikeG
30/05/2008, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Ωραίο το 310 αλλά το καλύτερο husky Που έχω δει είναι αυτό, ελαφρύ, γρήγορο και σε καλή τιμη : http://www.husqvarna.gr/node1556.aspx?pid=6774

Κάνουμε & πλακίτσα ε...? :lol: :lol: :lol: :wave2:

GASer
30/05/2008, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Κάνουμε & πλακίτσα ε...? :lol: :lol: :lol: :wave2:


χεχεχε... από σήμερα είμαι χωρίς πατερίτσα και έχω κέφια!! :lol: :lol:

MikeG
30/05/2008, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
χεχεχε... από σήμερα είμαι χωρίς πατερίτσα και έχω κέφια!! :lol: :lol:

Άντε σύντομα μάχιμος πάλι!


:beer: :beer: :wave2:

GASer
30/05/2008, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Άντε σύντομα μάχιμος πάλι!


:beer: :beer: :wave2:


thanks!!! :wave2: