PDA

View Full Version : Tiger 1050 & Remus Power Cone



spyro
29/05/2008, 11:48
Καλημέρα σε όλους. Σύντομα και με την παραλαβή του 1050 θα κάνω και την απαραίτητη αυτοπαρουσίαση μου στο forum (δεν το έχω ακόμα ... ταξιδεύει σε ένα σαπιοκάραβο προς το παρόν :lol: ). Προς το παρών είμαι ενας wannabe Tigerακιας :wave2: ο οποίος έχει την εξής απορία: έχει κάποιος εμπειρία ή έχει ακούσει κάτι για τον συνδυασμό μιας Power Cone Remus με το 1050? Πρόσφατα εκδήλωσα το ενδιαφέρον μου σε ένα φίλο για την τοποθέτηση μιας τέτοιας εξάτμισης με το που πάρω στα χέρια μου τη μηχανή και μου είπε μακριά απο Remus :sick: δεν συνεργάζονται καλά με τους κινητήρες. Υπερβολές? λόγια εντυπωσιασμού για να ψαρώνουν κάτι ημιμαθείς σαν και εμένα? :blush:

Cpt. Haddock
29/05/2008, 11:54
Με το καλό και να δουμε και φωτό

:beer: :beer: :beer:

Δες στα θρεντ για το 1050 κατι έχουμε πει για εξατμίσεις :wave2:

kalant
29/05/2008, 12:40
αυτες στη φωτο πρεπει να λες...

τις εχω δει σε αρκετα tiger και ο ηχος τους ειναι φοβερος...

αντε με το καλο...


132294

Tpap
29/05/2008, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
Καλημέρα σε όλους. Σύντομα και με την παραλαβή του 1050 θα κάνω και την απαραίτητη αυτοπαρουσίαση μου στο forum (δεν το έχω ακόμα ... ταξιδεύει σε ένα σαπιοκάραβο προς το παρόν :lol: ). Προς το παρών είμαι ενας wannabe Tigerακιας :wave2: ο οποίος έχει την εξής απορία: έχει κάποιος εμπειρία ή έχει ακούσει κάτι για τον συνδυασμό μιας Power Cone Remus με το 1050? Πρόσφατα εκδήλωσα το ενδιαφέρον μου σε ένα φίλο για την τοποθέτηση μιας τέτοιας εξάτμισης με το που πάρω στα χέρια μου τη μηχανή και μου είπε μακριά απο Remus :sick: δεν συνεργάζονται καλά με τους κινητήρες. Υπερβολές? λόγια εντυπωσιασμού για να ψαρώνουν κάτι ημιμαθείς σαν και εμένα? :blush:

με το καλό ωρε σύντεκνε,
μα να σου κάμω μια ερώτηξη..?

πως ξέρεις ότι δεν σου είναι αρκετή η δύναμη τσι εγγλέζας και θες να αλλάξεις το εξατμΗσόνι...?

ή τουλάχιστο γιατί δε βάνεις ότι σου λέει η μαμά σου?

Cpt. Haddock
29/05/2008, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
με το καλό ωρε σύντεκνε,
μα να σου κάμω μια ερώτηξη..?

πως ξέρεις ότι δεν σου είναι αρκετή η δύναμη τσι εγγλέζας και θες να αλλάξεις το εξατμΗσόνι...?

ή τουλάχιστο γιατί δε βάνεις ότι σου λέει η μαμά σου?

Οπτικα και μονο ειναι γ@μάτο το αποτέλεσμα. Θα το έκανα μονο και μονο γι' αυτό να φυγει η κουμουτσα που μπαινει πλεον για εξατμιση στα περισσότερα μηχανάκια

(και για το βαρος επίσης)

Tpap
29/05/2008, 13:13
οκ, συμφωνώ...
αλλά κάτι πρέπει να έχει φτιάξει η τραιουμφ για το ρημάδι.
Και έχω την εντύπωση ότι δίνει και κάποια με άλλες εξατμίσεις σαν προσφορά εγκεκριμένες από την μαμά...κάμω λάθος?

Cpt. Haddock
29/05/2008, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Και έχω την εντύπωση ότι δίνει και κάποια με άλλες εξατμίσεις σαν προσφορά εγκεκριμένες από την μαμά...κάμω λάθος?

Νομίζω ναι. Leovince ή sbk :confused:

spyro
29/05/2008, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
αυτες στη φωτο πρεπει να λες...

τις εχω δει σε αρκετα tiger και ο ηχος τους ειναι φοβερος...

αντε με το καλο...

Όντως σε αυτές αναφέρομαι φίλε μου, και τις θεωρώ απίστευτα όμορφες για τη συγκεκριμένη μηχανή.
:winka:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
με το καλό ωρε σύντεκνε,
μα να σου κάμω μια ερώτηξη..?

πως ξέρεις ότι δεν σου είναι αρκετή η δύναμη τσι εγγλέζας και θες να αλλάξεις το εξατμΗσόνι...?

ή τουλάχιστο γιατί δε βάνεις ότι σου λέει η μαμά σου?

Η απάντηση του Cpt χαρακτηρίζοντας την "κουμούτσα" με κάλυψε στο έπακρο :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
οκ, συμφωνώ...
αλλά κάτι πρέπει να έχει φτιάξει η τραιουμφ για το ρημάδι.
Και έχω την εντύπωση ότι δίνει και κάποια με άλλες εξατμίσεις σαν προσφορά εγκεκριμένες από την μαμά...κάμω λάθος?

Είπα να απογαλακτοποιηθώ έφτασα τα 34 πανάθεμα με :look: .....

σοβαρά τώρα μήπως χάνω απο την εγγύηση όπως και με το συναγερμό για την εγγύση στα ηλεκτρικά? :confused:

Tpap
29/05/2008, 13:43
πρέπει να τα ρωτήσεις όλα αυτά πριν βάλεις χέρι...
από που αγοράζεις αν επιτρέπεται?

Ζεύκας
29/05/2008, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
σοβαρά τώρα μήπως χάνω απο την εγγύηση όπως και με το συναγερμό για την εγγύση στα ηλεκτρικά? :confused:

Άμα προχωρήσεις σε ελαφριές βελτιώσεις όπως αλλαγή εξατμισής ή φίλτρου δεν θα έχεις πρόβλημα με την Ελιοφίλ.

Άμα βάλεις συναγερμό ο οποίος δεν έχει αγοραστεί και τοποθετηθεί από την Ελιοφίλ και σου παρουσιάσει πρόβλημα στα ηλεκτρικά τότε ναι,χάνεις την εγγύηση.

Όταν θα έρθει η ώρα να παραλάβεις τον τίγρη θα υπογράψεις σχετικό χαρτί που το αναφέρει ρητά.

:wave2:

boussias
29/05/2008, 22:09
Θα το σκεφτόμουν σοβαρά. Τουλάχιστον Μακριά απο Carbon...2 εξατμίσεις σε 1000 χιλιόμετρα έγιναν έτσι:


132339

Souza_me_240kmh
30/05/2008, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από boussias
Θα το σκεφτόμουν σοβαρά. Τουλάχιστον Μακριά απο Carbon...2 εξατμίσεις σε 1000 χιλιόμετρα έγιναν έτσι:


σρυ κιολας αλλα ποια μαρκα εξατμιση ειναι στι φωτο??

γιατι εγω εχω 10.000 ++ χλμ με carbon εξατμιση και δεν εχει παθει τπτ

Souza_me_240kmh
30/05/2008, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Άμα προχωρήσεις σε ελαφριές βελτιώσεις όπως αλλαγή εξατμισής ή φίλτρου δεν θα έχεις πρόβλημα με την Ελιοφίλ.

Άμα βάλεις συναγερμό ο οποίος δεν έχει αγοραστεί και τοποθετηθεί από την Ελιοφίλ και σου παρουσιάσει πρόβλημα στα ηλεκτρικά τότε ναι,χάνεις την εγγύηση.

Όταν θα έρθει η ώρα να παραλάβεις τον τίγρη θα υπογράψεις σχετικό χαρτί που το αναφέρει ρητά.

:wave2:


αρε τι απατεωνες που ειναι :a31:

boussias
30/05/2008, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Souza_me_240kmh
σρυ κιολας αλλα ποια μαρκα εξατμιση ειναι στι φωτο??

γιατι εγω εχω 10.000 ++ χλμ με carbon εξατμιση και δεν εχει παθει τπτ
Remus Hexacone. 2 έσπασε σε 2 μήνες και 1000Κμ. Δεν αντέχουν τους κραδασμούς απο τον V κινητήρα. Στο άλλο μηχανάκι (inline 4) που έχω Arrow Carbon εδώ και 2 χρόνια δεν έχουν πάθει τίποτε.
Ελλατωματική παρτίδα είπαν.

Ζεύκας
30/05/2008, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Souza_me_240kmh
αρε τι απατεωνες που ειναι :a31:

γιατί απατεώνες? άλλες αντιπροσωπίες άμα βάλεις άφτεμάρκετ πάνω σου ακυρώνουν την εγγύηση!

τώρα για το συναγερμό κ μένα με ξένισε αλλά υπάρχει μια λογική βάση...

Ζεύκας
30/05/2008, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από boussias
Remus Hexacone. 2 έσπασε σε 2 μήνες και 1000Κμ. Δεν αντέχουν τους κραδασμούς απο τον V κινητήρα. Στο άλλο μηχανάκι (inline 4) που έχω Arrow Carbon εδώ και 2 χρόνια δεν έχουν πάθει τίποτε.
Ελλατωματική παρτίδα είπαν.

και? σου τις αντικατέστησαν?

Souza_me_240kmh
30/05/2008, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
γιατί απατεώνες? άλλες αντιπροσωπίες άμα βάλεις άφτεμάρκετ πάνω σου ακυρώνουν την εγγύηση!

τώρα για το συναγερμό κ μένα με ξένισε αλλά υπάρχει μια λογική βάση...


Ναι συμφωνω αλλα οχι και για συναγερμο.. αυτο το κανουν επιτιδες για να πουλανε αυτοι συναγερμους!

Ζεύκας
30/05/2008, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Souza_me_240kmh
αυτο το κανουν επιτιδες για να πουλανε αυτοι συναγερμους!

και δεν είναι και οι καλύτεροι... :rolleyes:

boussias
30/05/2008, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
και? σου τις αντικατέστησαν?
Βεβαίως και μου έδωσαν πάλι Carbon. Δεν δέχτηκαν να μου δώσουν τιτάνιο και είπαν οτι εάν σπάσω και την καινούργια τότε θα μου δώσουν τιτάνιο. Αναγκάστηκα να τις πουλήσω και έχω βάλει τις μαμά μέχρι να βρώ λεφτά να τις αλλάξω. Καλύτερα απο την ταλαιπωρία που έφαγα.

Ζεύκας
30/05/2008, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από boussias
Βεβαίως και μου έδωσαν πάλι Carbon. Δεν δέχτηκαν να μου δώσουν τιτάνιο και είπαν οτι εάν σπάσω και την καινούργια τότε θα μου δώσουν τιτάνιο. Αναγκάστηκα να τις πουλήσω και έχω βάλει τις μαμά μέχρι να βρώ λεφτά να τις αλλάξω. Καλύτερα απο την ταλαιπωρία που έφαγα.

έχεις να βάλεις καμιά φωτό που να φαίνεται ολόκληρη η σπασμένη εξάτμιση?

boussias
31/05/2008, 13:39
Απο έξω.


132456

boussias
31/05/2008, 13:40
Απο Μέσα:


132457

spyro
02/06/2008, 09:08
Τις συγκεκριμένες που θέλω να βάλω εγώ δεν είναι carbon οπότε ελπίζω να μην έχω τέτοια προβλήματα. Όσο για το απο που αγοράζω --> eliofil. Πάντως μετά απο λίγη σκέψη θα το καθυστερήσω λίγο. Αφου έρθει στα χέρια μου τελικά το μηχανάκι σκοπεύω να το λειτουργήσω ως έχει ώσπου να το χωρτάσω και σε κανα 6μηνο που θα πέσει ο τρελός ενθουσιασμός θα του τις βάλω για να πάρω ξανά τα πάνω μου :lol:

Όσο για το καλοσόρισμα σας..... Ευχαριστώ!! :beer: :wave2: