PDA

View Full Version : Αδιάβροχο παντελόνι



gediak
13/01/2005, 20:41
Κύριοι καλησπέρα !!!
Λόγω ότι από αύριο ξεκινάνε χιόνια καρέκλες κτλ κτλ
Πρέπει και εμείς σαν παιδιά να πάρουμε κανά αδιάβροχο.
Λοιπόν θέλω γνώμες!!

Θέλω με φερμουάρ στο πλάι και να είναι και παντελόνι όχι σακούλα!!
Και βρήκα το Spidi με 118 ευρώ!!
Μετρητοίς θα κάνει καλύτερη τιμή.
Έχεις κανείς να προτείνει κάτι καλύτερο και φτηνότερο!
Ή μάλλον φτηνότερο θα έλεγα.. :sick:

periklisk
14/01/2005, 00:00
για παντελόνι και όχι σκέτο αδιάβροχο δε νομίζω να βρεις πιο χαμηλή τιμή....

ή μάλλον 8α βρεις.... και στη δεύτερη θα ανοίξει.......

GST
14/01/2005, 06:53
οταν λεσ και παντελονι ενοεισ και με επενδυση και προστατευτικα :confused: ....αν ναι οντωσ ειναι πολυ καλη τιμη....αν θελεισ αδιαβροχο παντελονι για βροχη βρισκεισ και φθηνοτερο

Nefeli
14/01/2005, 09:11
Έχω να σου προτείνω :
1. Με φερμουάρ από πάνω έως κάτω, τσέπες εξωτερικές, ειδική επένδυση από μέσα για να το φοράς και χωρίς άλλο παντελόνι και σε πολύ καλή γραμμή (δεν υπάρχουν πολλά νούμερα). Δοκιμασμένο από εμένα σε περσινή εκδρομή του moto με κρύο και βροχή.
2. Με φερμουάρ μέχρι λίγο πάνω από το γόνατο για να μπορείς να έχεις πρόσβαση σε τσέπες άλλου παντελονιού από μέσα. Εσωτερική επένδυση, ενισχύσεις στους αστραγάλους για αντοχή (όχι προστατευτικές) και σε καλή γραμμή και ενσωματωμένες εσωτερικές γκέτες.
3. Απλό αδιάβροχο

Τα 1 και 2 είναι δοκιμασμένα σε πολύ δύσκολες καιρικές συνθήκες και είναι πολύ αποτελεσματικά γιατί είναι αδιάβροχα και αντιανεμικά, τα φοράς μόνα τους ή με άλλο παντελόνι από μέσα ή με ισοθερμικό εσώρουχο και δεν είναι για δύο φορές αλλά για πάρα πολλές, το κόστος είναι γύρω στα 80 €

Το 3 είναι απλό αντιανεμικό και αδιάβροχο το φοράς πάνω από άλλο παντελόνι και κοστίζει περίπου 30 €

Γι αν μην κάνω και διαφήμιση σε εταιρία, αν σε ενδιαφέρει στείλε pm να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες.

:sun:

GST
14/01/2005, 09:46
στο τελευταιο bikes ειχε συγκριτιο για αδιαβροχα:smilea:

gediak
14/01/2005, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
στο τελευταιο bikes ειχε συγκριτιο για αδιαβροχα:smilea:

Ξέρεις αν κυκλοφορεί ακόμα ????????

GST
14/01/2005, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gediak
Ξέρεις αν κυκλοφορεί ακόμα ????????

δεν ξερω αλλα το εχω σπιτι αν το θεσ

OldMan
14/01/2005, 10:47
Αν φορέσεις αδιάβροχο πάνω από το παντελόνι της μηχανής, όταν φρενάρεις τα αρχ@#$ σου θα ανεβαίνουν στην τάπα !!! (Και endo στην βροχή...???... δεν ακούγεται καλά !!)

Γενικά ο συνδυασμός 2 παντελονιών δεν είναι καθόλου βολικός ούτε στην πόλη ούτε στο ταξίδι.

Προτιμότερο να δώσεις τα λεφτά για το SIDI (καλή τιμή) και να το έχεις και για χειμώνα γενικότερα.:wave2:

gediak
14/01/2005, 10:59
Κοίτα όταν λέω να είναι και παντελόνι εννοώ να μπορείς να το φορέσεις αξιοπρεπώς, να μπορέσεις να μπεις κάπου σαν άνθρωπος!
Όχι να φοράς μόνο αυτό..

Δεν έχω κάτι με τα κίτρινα αδιάβροχα.... απλά δεν μου αρέσουν. Αισθητικό λόγω χρώματος είναι το θέμα και πρακτικό να μπορείς με το φερμουάρ στα πλάγια να το φοράς χωρίς να βγάζεις παπούτσια κτλ.

gediak
14/01/2005, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
δεν ξερω αλλα το εχω σπιτι αν το θεσ

Πάνω κάτω έχω καταλήξει και πέρα από το SPIDI μου είπαν και για κάτι άλλο που θα δω.
Ευχαριστώ πολύ πάντως.