PDA

View Full Version : Κυριακή 01/06/08 Ηράκλειο Κρήτης



MikeG
29/05/2008, 21:18
Όπως κανονίσαμε & στο Τίτα.. :


Κυριακή 12:00 (το πρωί) στη έξω από τη Τράπεζα Κύπρου στη Πλατεία Ελευθερίας, απέναντι από το Savodor.
Στόχος, χαλαρή βολτίτσα για μάσα & καφέ. Μπορούν να συμμετέχουν όλων των ειδών μηχανάκια (εκτός τα ξυλοκοπτικά).
Ας δηλώσουμε συμμετοχές, αν & σίγουρα οι του Τιτα θα είμαστε.

:wave2:

1. MikeG
2. Greek_Gares
3. arxaios
4. sonik
5. k_pappous
6. epp1640
7. Akatanomastos :evil: :evil:

Akatanomastos
29/05/2008, 21:26
παιδια, για να μη λετε οτι σας τα μασαω:look:

παρολου που ψηνομαι τρελα για βολτα με τρελο καιρο..
ξεκαθαριζω οτι δε θα ρθω, εχω πολυ δουλεια αυτες τις μερες καθως εξεταστικη ξεκιναει την αλλη δευτερα:eek:

arxaios
29/05/2008, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
παιδια, για να μη λετε οτι σας τα μασαω:look:

παρολου που ψηνομαι τρελα για βολτα με τρελο καιρο..
ξεκαθαριζω οτι δε θα ρθω, εχω πολυ δουλεια αυτες τις μερες καθως εξεταστικη ξεκιναει την αλλη δευτερα:eek:

Βρε 'συ αρχιμούσκαρε (με την καλή έννοια) .......... διάλειμμα για φαγητό, ούτως ή άλλως, ΔΕΝ θα κάνεις ;;; Θα κάνεις ................ άρα ;;;

Τέλος πάντων you Know !!!


Εγώ μέσα !!!! :wave2: :wave2:

sonik
30/05/2008, 09:27
αφου κανονίστηκε μετα απο τόσο κόπο, μέσα κ εγώ!!!:sun:

MikeG
30/05/2008, 09:54
Που'σαι Ακατανόμαστε, κόψε τις πίπες & σε περιμένουμε...
& εμείς κάναμε φοιτητές..:winka: :wave2:

arxaios
30/05/2008, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Μπορούν να συμμετέχουν όλων των ειδών μηχανάκια (εκτός τα ξυλοκοπτικά).

Υποθέτω ότι θα έλθεις με τη μπέμπα δηλαδίς ............:evil: :lol: :lol: :lol: ;;;

@Aka...matis
Έλα γιατί θα κρατάω και φωτογραφίες μου, όταν ήμουνα μικρούλης !!!
Θα χάσεις .............
:lol: :lol: :lol:

k_pappous
30/05/2008, 21:56
Και εγω μεσα ρε σεις, με τον μικρο νιντζακι ομως. θα φατε χωμα.

epp1640
30/05/2008, 22:07
πιστεύω και εγώ μέσα.. :winka:

Gares'
30/05/2008, 23:15
Ένα έχω να πω.ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΒΛΑΝΤΑ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

arxaios
31/05/2008, 09:48
What is ΚΑΒΛΑΝΤΑ ? ? ?:confused: :confused: :confused:

Gares'
31/05/2008, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
What is ΚΑΒΛΑΝΤΑ ? ? ?:confused: :confused: :confused:

Καβλάντα είναι όταν καβλαντίζουμε δλδ κάνουμε λέμε ή κάνουμε λαμακιες για να περάσει η ώρα :cool: :cool:

epp1640
31/05/2008, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
What is ΚΑΒΛΑΝΤΑ ? ? ?:confused: :confused: :confused:

Την ίδια απορία είχα αλλά ντρεπόμουν να ρωτήσω..μη με πείτε και ΚΟΥΛΑΝΤΖΑ :rotflmao: :wave2:

arxaios
31/05/2008, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Την ίδια απορία είχα αλλά ντρεπόμουν να ρωτήσω..μη με πείτε και ΚΟΥΛΑΝΤΖΑ :rotflmao: :wave2:

Σώπα ρε 'συ ......... μεταξύ μας τώρα ;;; :lol: :lol: :lol:

Εγώ έλεγα ότι εννοούσε Κ@ΒΛ@ στα ΣΑΡΑΝΤΑ ............... και λέω ...... εμένα λέει !!!!
:smokin: :smokin: :smokin:

epp1640
31/05/2008, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Σώπα ρε 'συ ......... μεταξύ μας τώρα ;;; :lol: :lol: :lol:

Εγώ έλεγα ότι εννοούσε Κ@ΒΛ@ στα ΣΑΡΑΝΤΑ ............... και λέω ...... εμένα λέει !!!!
:smokin: :smokin: :smokin:

:rotflmao:

MikeG
31/05/2008, 14:46
& θα έχει μια μέρα μούρλια....:D

Gares'
31/05/2008, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Σώπα ρε 'συ ......... μεταξύ μας τώρα ;;; :lol: :lol: :lol:

Εγώ έλεγα ότι εννοούσε Κ@ΒΛ@ στα ΣΑΡΑΝΤΑ ............... και λέω ...... εμένα λέει !!!!
:smokin: :smokin: :smokin:

Ρε οτι να 'ναι όμως οτι να 'ναι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Γουστάρω :beer: :beer: :beer:

arxaios
31/05/2008, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
& θα έχει μια μέρα μούρλια....:D

Κανονίστε ρεμάλια την πορεία σας .........

- Εγώ κάνω δίαιτα γιατί μου στένεψε το μπικίνι ......
- Ο ήλιος μου κάνει πανάδες ........
- Μισό λεπτό στάση να διορθώσω το κραγιόν μου ............

Α - Π - Α - Γ - Ο - Ρ - Ε - Υ - Ο - Ν - Τ - Α - Ι

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΕΠΕΙΩΝ ΕΠΙ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΠΑΝΙΔΑΣ (κυρίως) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΛΩΡΙΔΑΣ ............ ΔΗΛΩΝΩ ΟΤΙ ΑΠΟΨΕ ΘΑ ΦΑΩ ΜΟΝΟ 1 ΣΑΝΤΟΥΪΤΣΑΚΙ !!!
:lol: :lol: :lol:

Ξέρετε τώρα από αυτά που γίνονται με 1 καρβέλι ψωμί, μισό κιλό αλλαντικά και 3-4 ντομάτες !!!
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

MikeG
01/06/2008, 10:05
Για να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά...:D :wave2:

arxaios
01/06/2008, 10:15
Ξεκινάω σε 15' για να βάλω και μπερζίνας

MikeG
01/06/2008, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Ξεκινάω σε 15' για να βάλω και μπερζίνας

Ξέρεις που έχει ανοιχτό, γιατί & εγώ θέλω...:smilea:

epp1640
01/06/2008, 10:34
αργώ 10 γιατί τώρα ξύπνησα.. :blush:

arxaios
01/06/2008, 18:48
Μια φορά κι έναν καιρό,
όπως αρχίζει κάθε ιστορία που σέβεται τον εαυτό της , ήτανε 2 παπάκια KAΙZER-ΗΕΙΝΕΚΕΝ, ένα YBR 2μήνεςτό'χωγιατί τρίζει , ένα BMW 650 το RotaxΚιΑνΈχωΜηΜεΦοβάσαι , ένα Κάθε Τρίτη Μάστορα 990 Περιπέτειες και η πριγκίπισσα ΣαςΈχωΌλουςΜιάΔευτέρα το γένος Ηayabusa !!!
Αποφάσισαν λοιπόν να πάνε μια βόλτα ......


























ΛΥΣΣΑΞΤΕ ΤΩΡΑ .......... κι επανέρχομαι δημήτριος ................. γεράματα, συχνουρία, καταλαβαίνετε τώρα ..........

arxaios
01/06/2008, 19:16
Επανήλθα παρέα με ένα tomato juice ...........

Διηγήσεως συνέχεια .........................
Από το ραντεβού μόνο ένα Gilera έλειπε, γιατί ο καβαλάρης του Sir Akatanom είχε διάβασμα ........ μέχρι πρωίας :evil: :evil: :evil: σε γνωστό χοροπηδάδικο της πόλης μας !!!

Έτσι οι ιππότες μείνανε 7 .............. πλην όμως όχι καταφρονεμένοι !!!
The magnificent Seven ............... ένα πράμα .........

Οι περιβόητοι αδελφοί Sir Greek Gares & Sir MikeG, o Sir K Pappous, o Sir Sonik (όχι 22, για τους έχοντες ευαίσθητη κράση), ο φέρελπις και ταλέντο της πληροφορικής αλλά και των πολυμέσων Sir Epp1640 και η Αυτού Στρογγυλότης μου Sir PlagiazoOsoHSteka Arxaios ..........

arxaios
01/06/2008, 19:24
Πίνοντας ένα πρώτο φραπόγαλο κάτω από τον ευκάλυπτο ...... αποφασίσαμε η σημερινή μας αναζήτηση για το δισκοπότηρο να έχει πορεία ορεινή και δύσκολη !!!
Έτσι φτάσαμε στις Αρχάνες ..........
Ωραία διαδρομούλα και ήρεμη με εξαίρεση την προσπέραση που έκανε σε ένα αυτοκίνητο ο Sir Greek Gares που μάλλον θα ονομαστεί Mad Max στο κοντινό μέλλον ............

arxaios
01/06/2008, 19:27
Μετά από ενδελεχή αναζήτηση τα ίχνη μας οδήγησαν στην κεντρική πλατεία στο Κάστρο Σπιτικόν .......
ακολουθούν φωτό !!!
Οι έχοντες μικρά παιδιά και ευαίσθητη κράση παρακαλούνται να κλείσουν το πισί τους ........

sonik
01/06/2008, 19:33
Έτσι οι ιππότες μείνανε 7 .............. πλην όμως όχι καταφρονεμένοι !!!
The magnificent Seven ............... ένα πράμα .........



sorry για την παρενόχληση ειμασταν ΕΞΙ (6). Οχι τιποτα άλλο μην υπάρχει παραπληροφόρηση.

Συνέχισε....:D

arxaios
01/06/2008, 19:42
Βλέπετε όλοι τους δράκους που έπρεπε να νικήσουμε ............ και αυτοί είναι οι μικροί !!!
Επίσης στην φωτογραφία μπορείτε να διακρίνετε τα πότηρο που αρπάξαμε από τους δράκους !!!
Το δίσκο δε η γκαρσόνα δεν ήθελε να μας τον δώσει, παρά μόνο στο κεφάλι !!!


132550

arxaios
01/06/2008, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonik


sorry για την παρενόχληση ειμασταν ΕΞΙ (6). Οχι τιποτα άλλο μην υπάρχει παραπληροφόρηση.

Συνέχισε....:D

Τα πότηρο της αναζήτησης φταίνε ...............:blush: :blush: :blush:

arxaios
01/06/2008, 19:48
Εδώ οι ιππότες (από αριστερά) Sir MikeG, Sir K Pappous, Sir Epp1640 & Sir Sonik ενώ σκοτώνουν τους δράκους ...........


132551

arxaios
01/06/2008, 19:50
Οι αδελφοί Sir Greek Gares & Sir MikeG ............


132552

arxaios
01/06/2008, 19:53
Και τέλος ο πρεσβύτερος των ιπποτών ίσος όμως την τάξη ............... η Αυτού Στρογγυλότης Sir Arxaios (αξύριστος) με τον Sir Sonik (έχει φωτογένια αυτό το παιδί)..........


132553

arxaios
01/06/2008, 19:55
Οι μεγάλοι δράκοι ήλθαν αργότερα (κοψίδια), αλλά τους αντιμετωπίσαμε και αυτούς με θάρρος, αυτοθυσία, ηρωισμό και δεν θυμάμαι τι άλλο ..............

arxaios
01/06/2008, 20:02
Αφού λοιπόν η αναζήτηση στα ορεινά μονοπάτια δεν έφερε αποτέλεσμα ........ συμφωνήσαμε να συνεχίσουμε παραθαλάσσια και να δούμε και το Knights GP Mugello σε άλλο κάστρο στο οποίο αντιμετωπίσαμε άλλους δράκους όπως παγωτά με τρείς μπάλλες, καφέ και άλλα επικίνδυνα πλάσματα !!!

Να σημειώσω ότι πάλι πότηρο βρήκαμε ............ δίσκο ουχί !!! :sad:

arxaios
01/06/2008, 20:05
Ο ιδιοκτήτης του κάστρου Sir Spyros??? είχε και αυτός ένα άλογο με το όνομα Ducati που δεν το βγάζει πολύ έξω γιατί είναι ευαίσθητο και τα άλλα άλογα τρομάζουν γιατί κάνει πολύ θόρυβο ........
Εξαιρετικός κατά τα άλλα !!!:lol: :lol: :lol:

arxaios
01/06/2008, 20:09
Απόγευμα πιά πήραμε τον μακρύ δρόμο της επιστροφής !!!!!!!!

Καλούς δρόμους να έχουμε παιδιά και να το ξανακάνουμε .......... πέρασα πάρα πολύ καλά και ομολογώ ότι χαλάρωσα όμορφα ..........
Να 'στε καλά ........................




Υ.Γ. @ Akat .................:mad: :mad: :mad: αν γράψεις καλά όμως αύριο συγχωρήσαι ...........:wave2:
Καλή επιτυχία !!!

epp1640
01/06/2008, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Μια φορά κι έναν καιρό,
όπως αρχίζει κάθε ιστορία που σέβεται τον εαυτό της , ήτανε 2 παπάκια KAΙZER-ΗΕΙΝΕΚΕΝ, ένα YBR 2μήνεςτό'χωγιατί τρίζει , ένα BMW 650 το RotaxΚιΑνΈχωΜηΜεΦοβάσαι , ένα Κάθε Τρίτη Μάστορα 990 Περιπέτειες και η πριγκίπισσα ΣαςΈχωΌλουςΜιάΔευτέρα το γένος Ηayabusa !!!
Αποφάσισαν λοιπόν να πάνε μια βόλτα ......


























ΛΥΣΣΑΞΤΕ ΤΩΡΑ .......... κι επανέρχομαι δημήτριος ................. γεράματα, συχνουρία, καταλαβαίνετε τώρα ..........

γιατί να λυσάξω? μετά από τόσα κολωνάκια που σου ριξα στο δρόμο? :rotflmao: :beer:

αν ήταν καλή.. οκ.. αν όχι ο ακάτ να παρουσιαστεί αδικαιολόγητος στο επόμενο προσκλητήριο :lol:

:beer:

arxaios
01/06/2008, 22:24
Όσα κολωνάκια και να μου 'ριξές .............. κανένα δεν με πέτυχε ..............:a22: :a22: :a22:
Άστοχε, έ άστοχε !!!:lol: :lol: :lol:

epp1640
01/06/2008, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Όσα κολωνάκια και να μου 'ριξές .............. κανένα δεν με πέτυχε ..............:a22: :a22: :a22:
Άστοχε, έ άστοχε !!!:lol: :lol: :lol:

θεός.. :a19: :a012: :lol:

Gares'
01/06/2008, 22:46
Παιδιά ήταν η πρώτη μου βόλτα εκτός Ηρακλείου (με μοτοσυκλέτα μιλάμε πάντα) και οφείλω να ομολήσω πως ήταν όπως την φανταζόμουν.Πέρασα πάρα πολύ όμορφα και σας ευχαριστώ για αυτό.
Να είμαστε καλά να πάμε και άλλες το ίδιο ωραίες και ακόμα πιο μεγάλες και ίσως περιπετειώδεις...

:beer: :beer: :beer: :beer:

:smokin: :smokin:

k_pappous
02/06/2008, 00:07
Παιδια ηταν πολυ ομορφα :beer: τωρα τα λεμε παλι στο γνωστο μερος την γνωστη ωρα ε?
Την επομενη φορα θα φερω το αλογο γιατι ημουν με το γαιδουρακι.... εγω κι ο Δον Κιχωτης
ενα πραμα... που παλευε με τους δρακους (μυλους)..:uplate:

Akatanomastos
02/06/2008, 03:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios

Από το ραντεβού μόνο ένα Gilera έλειπε


εγκω δεν εχω gilera καρντια μου!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

παιδια μολις χαλαρωσω θα κανονισουμε πολλες μασο-βολτες:wave2:

Akatanomastos
02/06/2008, 03:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από k_pappous
Παιδια ηταν πολυ ομορφα :beer:


εσενα το μπρικι σου μια μερα θα το παρω να το σπασω λιγακι..:smokin:

arxaios
02/06/2008, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
εγκω δεν εχω gilera καρντια μου!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

παιδια μολις χαλαρωσω θα κανονισουμε πολλες μασο-βολτες:wave2:

Ότι και να 'ναι με εσένα ΑΡΧΙΚΟΥΛΑΝΤΖΑ για οδηγό ................. Gilera θα γίνει !!!
:evil: :evil: :evil:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gares'
02/06/2008, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Ότι και να 'ναι με εσένα ΑΡΧΙΚΟΥΛΑΝΤΖΑ για οδηγό ................. Gilera θα γίνει !!!
:evil: :evil: :evil:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πέστεις τα της κουλομαρίας

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

makis206
02/06/2008, 22:35
Εβίβες παλικάρια, και στα επόμενα με το καλό !

:beer: :beer: :beer:

epp1640
02/06/2008, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εβίβες παλικάρια, και στα επόμενα με το καλό !

:beer: :beer: :beer:

αδικαιολόγητος στο επόμενο προσκλητήριο και εσύ spammerάκη.. :smokin:

makis206
02/06/2008, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
αδικαιολόγητος στο επόμενο προσκλητήριο και εσύ spammerάκη.. :smokin:

Πολύ θα τό'θελα Αντρίκο αλλά τα καλοκαιρινά Σαββατοκύριακα λιώνω στις ακτές του Λυβικού πελάγους, αν πέσει κάποιο απ'αυτά που θα περιλαμβάνει κάποια υποχρέωση που δεν θα μ'αφήσει να φύγω, μετά χαράς θα σας το κάνω το ντου !:look:

:beer: :beer: :beer:

arxaios
03/06/2008, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πολύ θα τό'θελα Αντρίκο αλλά τα καλοκαιρινά Σαββατοκύριακα λιώνω στις ακτές του Λυβικού πελάγους, αν πέσει κάποιο απ'αυτά που θα περιλαμβάνει κάποια υποχρέωση που δεν θα μ'αφήσει να φύγω, μετά χαράς θα σας το κάνω το ντου !:look:

:beer: :beer: :beer:
Που ακριβώς λυώνεις ;;;;;;;;;;
Μήπως μαζευτούμε να λλλλλλλλλυώσουμε όοοοοοοολοι μαζί ;:smilea: :smilea: :smilea:

makis206
03/06/2008, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Που ακριβώς λυώνεις ;;;;;;;;;;
Μήπως μαζευτούμε να λλλλλλλλλυώσουμε όοοοοοοολοι μαζί ;:smilea: :smilea: :smilea:

Ναι ρε αλητεία !!! Μαζευτείτε κανα Σαββατοκύριακο να τουμπάρουμε τη Σούγια !!!:a54:

Δεν χρειάζονται πολλά πολλά, μαγιουδάκι, γερό στομάχι, σλίπινγκ μπαγκ γιατί ο καλύτερος ύπνος γίνεται δίπλα στο κύμα (εκτός αν παίζει πρόβλημα ακράτειας :lol: ), κολασμένα ταβερνάκια παίζουν, πάμφθηνα ξενοδοχειάκια παίζουν για όποιον χρειάζεται λουξ καταστάσεις (λέμε τώρα :lol: ), καφετεριάκια σπέσιαλ, 2 μπαράκια χύμα στο κύμα (με τα μαγιώ πάμε) και το Λυβικό πέλαγος με την άγρια ομορφιά της νότιας Κρήτης είναι ολόδικά μας !

Υπολογίστε καμμιά ωρίτσα διαδρομής από τα Χανιά.

Σχεδόν κάθε Σάββατο βρίσκομαι εκεί μέχρι και την Κυριακή το απόγευμα, ξελαμπικάρω, γεμίζω μπαταρίες και ρίχνω κι ένα "εις το επανιδείν" μέχρι το επόμενο ΣΚ !:cool:

Κατά καιρούς πηγαίνω κι αλλού αλλά μόνο αν συνοδεύομαι απ'το αλυσσοπρίονο :look: :rotflmao:

makis206
03/06/2008, 12:05
Τα τουριστριάκια ξέχασα να αναφέρω ο μάλαξ :a31:


:lol: :rotflmao: :lol:

makis206
03/06/2008, 12:11
Στην αεροφωτογραφία που προφανώς τραβήχτηκε κάποιο ΣΚ που βρισκόμουν εκεί, θα παρατηρήσετε το ηλιοκαμένο κεφάλι μου που μοιάζει με κόκκινη βούλα :uplate:


:lol: :rotflmao: :lol:


132653

makis206
03/06/2008, 12:15
Ρίχτε μια ματιά και σ'αυτό (http://www.sougia.info/photos.htm) να πάρετε μια ιδέα απ'τον παράδεισο !:cool:


132654

arxaios
03/06/2008, 18:22
Τώρα θα πρέπει να περιμένουμε να βγάλει ο Μ τον γύψο.... αλλά παίζει χοντρά !!!

MikeG
03/06/2008, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Τώρα θα πρέπει να περιμένουμε να βγάλει ο Μ τον γύψο.... αλλά παίζει χοντρά !!!

Θα το κανονίσουμε να πάμε μόλις το BMW γίνει μάχιμο 100% πάλι & αφού έχω βγάλει το γύψο.

:beer: :beer: :beer: :wave2:

epp1640
03/06/2008, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Θα το κανονίσουμε να πάμε μόλις το BMW γίνει μάχιμο 100% πάλι & αφού έχω βγάλει το γύψο.

:beer: :beer: :beer: :wave2:

καλά εγώ είμαι θεόστραβος μάλλον.. θα είχα το νου μου στα κοψίδια..Μιχάλη έχεις χτυπήσει?δεν το πρόσεξα, περαστικά ρε συ..

MikeG
03/06/2008, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
καλά εγώ είμαι θεόστραβος μάλλον.. θα είχα το νου μου στα κοψίδια..Μιχάλη έχεις χτυπήσει?δεν το πρόσεξα, περαστικά ρε συ..

Δες εδώ. (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=60506) Ευχαριστώ.

:wave2: