PDA

View Full Version : Θα ήθελα να ευχαριστήσω



sniper
30/05/2008, 13:45
όλους εσάς που κυκλοφορείτε με καθρέφτες μέσα στην κίνηση της Αθήνας, κάνετε διήθηση και μην χωρώντας ανάμεσα στα αυτοκίνητα λόγω καθρεφτών, μας κάνετε να κολλάμε ανάμεσά τους και να παίρνουμε φωτιά.

Όταν δε, με ευγενικό τρόπο ομολογουμένως, σας λένε "Γιατί ρε φιλαράκι δεν κάνεις στην άκρη να περάσουμε κι εμείς που χωράμε", γυρίζετε με απαξιωτικό βλέμμα πάνω από τον θρόνο σας (ότι κι αν είναι αυτό που καβαλάτε, από παπί μέχρι LT) και ψελλίζεται κάτι μαλακίες να είστε έτοιμοι για καμιά θεία λειτουργία....

Αλλά κι αυτό είναι μέσα στην άριστη οδική συμπεριφορά που έχουμε.

MIKE_16V
30/05/2008, 13:51
Ναι οι καθρεφτες φταινε...που κολλανε στην διηθηση..τα μηχανακια:rolleyes:

Και οχι τα "λαθος" μηχανακια.....:winka:

XJR_Billy
30/05/2008, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Ναι οι καθρεφτες φταινε...που κολλανε στην διηθηση..τα μηχανακια:rolleyes:

Και οχι τα "λαθος" μηχανακια.....:winka:

Ούτε οι καθρέφτες φταίνε, ούτε τα "λάθος" μηχανάκια...

Φταίει η αυτοκινητιστική νοοτροπία του "γιατί να περάσεις ρε, πιο μάγκας είσαι;"

και "αφού περιμένω εγώ, κάτσε και συ να υποφέρεις μαζί μου", που δυστυχώς συναντάται όλο και πιο συχνά στους δικυκλιστές...

:( :(

latris mixanis
30/05/2008, 14:15
Όπως το να σε αναγκάζουν να βγεις πιο μπροστά απ το φανάρι γιατί θέλουν να ξεκινήσουν πρώτοι πρώτοι...



Η διήθηση απαγορεύεται κανονικά :winka:

sniper
30/05/2008, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
....

Η διήθηση απαγορεύεται κανονικά :winka:



Έλα ρε... από πότε; :sick:

latris mixanis
30/05/2008, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Έλα ρε... από πότε; :sick:

1.αν σου πω θα πρέπει να σε σκοτώσω και είναι κρίμα :D

2. Δεν απαντούσα σε σένα κύριος :mad:


:rotflmao: :beer:

byron
30/05/2008, 14:33
Σε τσάγιασε κανένας με καθρέφτες και τριβάλιτσο; :smokin:

hidefnick
30/05/2008, 14:34
Οπως να μπαίνει μπροστά σου κάθε καμμένος στο φανάρι....

Υπομονή. 3 μήνες είναι, θα περάσουν. Μετά πάλι στο κουτί τους.

Και φέτος για πρώτη φορά κυκλοφορούν και χαζογκόμενες με σκούτερ, από αυτές που συνήθως καβαλάνε smart και Α3. Πρέπει να παίζει καινουργια μόδα Κολωνάκι. Και είναι οι χειρότερες λέμε.

makis206
30/05/2008, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Φταίει η αυτοκινητιστική νοοτροπία του "γιατί να περάσεις ρε, πιο μάγκας είσαι;"
και "αφού περιμένω εγώ, κάτσε και συ να υποφέρεις μαζί μου", που δυστυχώς συναντάται όλο και πιο συχνά στους δικυκλιστές...
:( :(

Εν μέρει έχεις δίκιο αλλά είναι πολλές οι φορές που μπορεί να φρενάρεις και να στριμωχτείς ανάμεσα στα αυτοκίνητα μην έχοντας προσέξει ότι πίσω σου ακολουθεί κάποιος που θα μπορέσει να περάσει από ανάμεσα, δίνοντας προτεραιότητα στο να μην πέσεις πάνω στα αυτοκίνητα το βλέπω λογικό.

Μου έχει τύχει αρκετές φορές κι αν δω κάποιον να έχει μπλοκάρει από μένα θα προσπαθήσω να κινηθώ μπας και του ανοίξω το δρόμο, τις περισσότερες φορές τα 200 κιλά της μηχανής το κάνουν αδύνατο βέβαια αλλά και μια συγνώμη μπορεί να εκτιμηθεί νομίζω, δεν χρειάζεται να φτάνουμε στα μπινελίκια κάθε φορά που ο άλλος δεν θα πηγαίνει με τα νερά μας..:D

sober
30/05/2008, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εν μέρει έχεις δίκιο αλλά είναι πολλές οι φορές που μπορεί να φρενάρεις και να στριμωχτείς ανάμεσα στα αυτοκίνητα μην έχοντας προσέξει ότι πίσω σου ακολουθεί κάποιος που θα μπορέσει να περάσει από ανάμεσα, δίνοντας προτεραιότητα στο να μην πέσεις πάνω στα αυτοκίνητα το βλέπω λογικό.

Μου έχει τύχει αρκετές φορές κι αν δω κάποιον να έχει μπλοκάρει από μένα θα προσπαθήσω να κινηθώ μπας και του ανοίξω το δρόμο, τις περισσότερες φορές τα 200 κιλά της μηχανής το κάνουν αδύνατο βέβαια αλλά και μια συγνώμη μπορεί να εκτιμηθεί νομίζω, δεν χρειάζεται να φτάνουμε στα μπινελίκια κάθε φορά που ο άλλος δεν θα πηγαίνει με τα νερά μας..:D

+ 650...:beer: :wave2:

εδιτ:

Καλο ειναι να ψιλοκοιτας τι μηχανακια παιζουν και να δινεις προτεραιοτητα στα μικρα που χωρανε αμεσως ...

makis206
30/05/2008, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
+ 650...:beer: :wave2:

Ε όχι και 200 κιλά το KLR, εσύ να πηγαίνεις απ'τα πεζοδρόμια καγκουρού !:evil:

:lol: :beer: :lol:

sober
30/05/2008, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ε όχι και 200 κιλά το KLR, εσύ να πηγαίνεις απ'τα πεζοδρόμια καγκουρού !:evil:

:lol: :beer: :lol:

160 για μενα μια χαρα ειναι ...να κανω και λιγο μπρατσακια!!:lol: :lol:

dirtbird
30/05/2008, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Ναι οι καθρεφτες φταινε...που κολλανε στην διηθηση..τα μηχανακια:rolleyes:

Και οχι τα "λαθος" μηχανακια.....:winka:

ΜΗΝ λέμε ότι θέλουμε......

έπρεπε να ακούσει τα μπινελίκια του το Beverly(ή κάτι τέτοιο....:yuck: ) το πρωί για να κάνει άκρη και να περάσει το.... ΧΧ:smokin: :smokin:

noble
30/05/2008, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
όλους εσάς που κυκλοφορείτε με καθρέφτες μέσα στην κίνηση της Αθήνας, κάνετε διήθηση και μην χωρώντας ανάμεσα στα αυτοκίνητα λόγω καθρεφτών, μας κάνετε να κολλάμε ανάμεσά τους και να παίρνουμε φωτιά.

Όταν δε, με ευγενικό τρόπο ομολογουμένως, σας λένε "Γιατί ρε φιλαράκι δεν κάνεις στην άκρη να περάσουμε κι εμείς που χωράμε", γυρίζετε με απαξιωτικό βλέμμα πάνω από τον θρόνο σας (ότι κι αν είναι αυτό που καβαλάτε, από παπί μέχρι LT) και ψελλίζεται κάτι μαλακίες να είστε έτοιμοι για καμιά θεία λειτουργία....

Αλλά κι αυτό είναι μέσα στην άριστη οδική συμπεριφορά που έχουμε.


χίλια συγνώμη!!!!:lol:

sober
30/05/2008, 14:47
Αυτο που παρατηρω ειναι οτι ΟΛΟΙ βιαστικοι ειμαστε εδω μεσα...σε συν8ηκε πηχτρας κανονικα πηγαινουμε με 20 οποτε...? :winka:

makis206
30/05/2008, 14:50
Στη Ρουμανία πρέπει νά'ναι πιο χαλαρά τα πράγματα πάντως :lol:

sober
30/05/2008, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Στη Ρουμανία πρέπει νά'ναι πιο χαλαρά τα πράγματα πάντως :lol:

Ναι μωρε και δεν κανει και τοση ζεστη ε??... :lol: :lol: :lol:

gixxerpap
30/05/2008, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
όλους εσάς που κυκλοφορείτε με καθρέφτες μέσα στην κίνηση της Αθήνας, κάνετε διήθηση και μην χωρώντας ανάμεσα στα αυτοκίνητα λόγω καθρεφτών, μας κάνετε να κολλάμε ανάμεσά τους και να παίρνουμε φωτιά.

Όταν δε, με ευγενικό τρόπο ομολογουμένως, σας λένε "Γιατί ρε φιλαράκι δεν κάνεις στην άκρη να περάσουμε κι εμείς που χωράμε", γυρίζετε με απαξιωτικό βλέμμα πάνω από τον θρόνο σας (ότι κι αν είναι αυτό που καβαλάτε, από παπί μέχρι LT) και ψελλίζεται κάτι μαλακίες να είστε έτοιμοι για καμιά θεία λειτουργία....

Αλλά κι αυτό είναι μέσα στην άριστη οδική συμπεριφορά που έχουμε.


παρακαλω, δεν κάνει τιποτα!

όλοι βιαστικοί μου γίνατε .... να ξεκιονησεις 5 λεπτα νωριτερα ρε!

MIKE_16V
30/05/2008, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
ΜΗΝ λέμε ότι θέλουμε......

έπρεπε να ακούσει τα μπινελίκια του το Beverly(ή κάτι τέτοιο....:yuck: ) το πρωί για να κάνει άκρη και να περάσει το.... ΧΧ:smokin: :smokin:


Μια χαρα λεμε.......:winka:


Απλα ξεχασα να συμπληρωσω ......τους "ασχετους" οδηγους.

makis206
30/05/2008, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Ναι μωρε και δεν κανει και τοση ζεστη ε??... :lol: :lol: :lol:

Αν κρίνω απ'τον ρουχισμό του βιντεακίου κουφόβραση πρέπει νά'χει !:uplate:

:lol: :rotflmao: :lol:

Anty12
30/05/2008, 14:56
Για το ότι πρέπει να βγούν οι καθρέπτες , δεν θα σχολιαστεί......:confused: :confused:

sniper
30/05/2008, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
παρακαλω, δεν κάνει τιποτα!

όλοι βιαστικοί μου γίνατε .... να ξεκιονησεις 5 λεπτα νωριτερα ρε!

Μια χαρά πρωί ήταν.... και δροσιά είχε..... και όλα ήταν γ@μώ, μέχρι που μας έκλεισε ο μαλακάρας και ήμουν ανάμεσα σε ταξί και λεωφορείο.... ξαφνικά τηλεμεταφέρθηκα στην Σαχάρα και τους 60 βαθμούς κι ακόμα βρωμάω καυσαέριο....

ας όψεται το φούιτ στο σουπερντακ..... :rolleyes:

XJR_Billy
30/05/2008, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Για το ότι πρέπει να βγούν οι καθρέπτες , δεν θα σχολιαστεί......:confused: :confused:

+660!!!

:beer:

mpou
30/05/2008, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Για το ότι πρέπει να βγούν οι καθρέπτες , δεν θα σχολιαστεί......:confused: :confused:

Εδω μερικοι αυτοκινηταδες τους εχουν κλειστους (μην σπασουν?)

sniper
30/05/2008, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Για το ότι πρέπει να βγούν οι καθρέπτες , δεν θα σχολιαστεί......:confused: :confused:

ποιος είπε να βγουν οι καθρέφτες; :confused:


Είπα "όσοι έχετε καθρέφτες"... όχι "βγάλτε τους καθρέφτες να χωράτε"

mpou
30/05/2008, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ποιος είπε να βγουν οι καθρέφτες; :confused:


Είπα "όσοι έχετε καθρέφτες"... όχι "βγάλτε τους καθρέφτες να χωράτε"

εμμεσως πλην σαφως...

sniper
30/05/2008, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
εμμεσως πλην σαφως...


Κι εγώ δεν μπορουσα να οδηγήσω χωρίς καθρέφτες κάποτε το CBR - Με το παπί εννοείτε ότι υπάρχουν οι καθρέφτες....

σήμερα δεν μπορώ να οδηγήσω το CBR με καθρέφτες.... συνήθειες...

Ο καθένας οδηγεί όπως μπορεί και θέλει.

mpou
30/05/2008, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κι εγώ δεν μπορουσα να οδηγήσω χωρίς καθρέφτες κάποτε το CBR - Με το παπί εννοείτε ότι υπάρχουν οι καθρέφτες....

σήμερα δεν μπορώ να οδηγήσω το CBR με καθρέφτες.... συνήθειες...
:beer:

XJR_Billy
30/05/2008, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κι εγώ δεν μπορουσα να οδηγήσω χωρίς καθρέφτες κάποτε το CBR - Με το παπί εννοείτε ότι υπάρχουν οι καθρέφτες....

σήμερα δεν μπορώ να οδηγήσω το CBR με καθρέφτες.... συνήθειες...

Ο καθένας οδηγεί όπως μπορεί και θέλει.

Θα πρέπει να σ'έχει πιάσει ο σβέρκος σου...:D

sober
30/05/2008, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κι εγώ δεν μπορουσα να οδηγήσω χωρίς καθρέφτες κάποτε το CBR - Με το παπί εννοείτε ότι υπάρχουν οι καθρέφτες....

σήμερα δεν μπορώ να οδηγήσω το CBR με καθρέφτες.... συνήθειες...

Ναι...βοη8αει και στα αλατα στον αυχενα...''στριβουμε το κεφαλι αριστερα...στριβουμε το κεφαλι δεξια...'' :rolleyes: :lol: :lol:

Anty12
30/05/2008, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ποιος είπε να βγουν οι καθρέφτες; :confused:


Είπα "όσοι έχετε καθρέφτες"... όχι "βγάλτε τους καθρέφτες να χωράτε"

Αδελφέ....εγώ αυτό το .........


Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
όλους εσάς που κυκλοφορείτε με καθρέφτες μέσα στην κίνηση της Αθήνας,

το κατάλαβα σαν μηχανές που έχουν καθρέπτες και δεν τους βγάλαν....
Εκτώς αν είναι τίποτα κούτες, οπότε.....:beer: :beer:

XJR_Billy
30/05/2008, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Ναι...βοη8αει και στα αλατα στον αυχενα...''στριβουμε το κεφαλι αριστερα...στριβουμε το κεφαλι δεξια...'' :rolleyes: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol:

mpou
30/05/2008, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Όπως το να σε αναγκάζουν να βγεις πιο μπροστά απ το φανάρι γιατί θέλουν να ξεκινήσουν πρώτοι πρώτοι...


Αυτο ξαναπεστο!


Η διήθηση απαγορεύεται κανονικά :winka:

Αυτο, μην το ξαναπεις:lol:

devil's animal
30/05/2008, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μια χαρά πρωί ήταν.... και δροσιά είχε..... και όλα ήταν γ@μώ, μέχρι που μας έκλεισε ο μαλακάρας και ήμουν ανάμεσα σε ταξί και λεωφορείο.... ξαφνικά τηλεμεταφέρθηκα στην Σαχάρα και τους 60 βαθμούς κι ακόμα βρωμάω καυσαέριο....

ας όψεται το φούιτ στο σουπερντακ..... :rolleyes:


ρε Νικο αφου το ξερεις οτι απ'την στιγμη που βγαινεις με το 954 στην Αθηνα,αργα ή γρηγορα θα κολλησεις ειτε για τον Α ειτε για τον Β λογο.:rolleyes:

τι κλαιγεσαι?
δεν μπορεσε λογο φουιτ ο παπος και εσκασε απ΄την θερμοκρασια το μπρικακι σου.
ε,συμβαινουν ρε αγορι μου αυτα...:a9:

για σκεψου αυριο μεθαυριο που θα αναψει παλι το μπ0υρδελακι σου και θα εισαι και σε βουνο!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
30/05/2008, 15:05
δεν είναι απαραίτητα όλα αυτά....


κοιτάς την κίνηση που περνάς και ξέρεις τι μπορεί να σε ακολουθεί και πως....

Ελάχιστες είναι οι φορές που τελικά πρέπει να κοιτάξεις πίσω....

Για να μην ξεχάσω να πω πως οι καθρέφτες πολλές φορές είναι η αιτία που δεν κοιτάς τι γίνεται μπροστά σου.

sniper
30/05/2008, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Αδελφέ....εγώ αυτό το .........



το κατάλαβα σαν μηχανές που έχουν καθρέπτες και δεν τους βγάλαν....
Εκτώς αν είναι τίποτα κούτες, οπότε.....:beer: :beer:

Αν δεν είχαν 2 ρόδες κάτι τέτοιο θα ήταν.... :lol: :lol:

Anty12
30/05/2008, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
+660!!!



'Αμα είναι Ζ.....:winka:

sniper
30/05/2008, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ρε Νικο αφου το ξερεις οτι απ'την στιγμη που βγαινεις με το 954 στην Αθηνα,αργα ή γρηγορα θα κολλησεις ειτε για τον Α ειτε για τον Β λογο.:rolleyes:

τι κλαιγεσαι?
δεν μπορεσε λογο φουιτ ο παπος και εσκασε απ΄την θερμοκρασια το μπρικακι σου.
ε,συμβαινουν ρε αγορι μου αυτα...:a9:

για σκεψου αυριο μεθαυριο που θα αναψει παλι το μπ0υρδελακι σου και θα εισαι και σε βουνο!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

στις 7 το πρωί ρε βλαμμένε στην Αλεξάνδρας, εσυ περιμένεις μποτιλιάρισμα; Τοσα χρόνια στην αθηνα δεν το έχω δει ποτέ αυτό!

Αιντε λέμε με την κινητή διαφήμιση τσιγάρων που καβαλάς και μιλάς.... :rolleyes: :lol:

mpou
30/05/2008, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper


Αιντε λέμε με την κινητή διαφήμιση τσιγάρων που καβαλάς και μιλάς.... :rolleyes: :lol:

Κοιτα, κουτρα τσιγαρακι για το μποτιλιαρισμα, και εγω θελω. Devil's, απο που πηρες χορηγια?:rotflmao:

sober
30/05/2008, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
δεν είναι απαραίτητα όλα αυτά....


κοιτάς την κίνηση που περνάς και ξέρεις τι μπορεί να σε ακολουθεί και πως....

Ελάχιστες είναι οι φορές που τελικά πρέπει να κοιτάξεις πίσω....

Για να μην ξεχάσω να πω πως οι καθρέφτες πολλές φορές είναι η αιτία που δεν κοιτάς τι γίνεται μπροστά σου.

1.λιγο επικινδυνο μΙ φαινΙτΙ...
2.το αυτο
3.αμα κοιτας τα μπιρμπιλωτα σου ματια και τα 8αυμαζεις ε..ναι...''κολλας''!!:lol: :lol:

KaTaNaS
30/05/2008, 15:10
πολύς ντόρος για το τίποτα!

mpou
30/05/2008, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
πολύς ντόρος για το τίποτα!

Η τελικη του Vstrom (παραπερα thread) καλυτερη ειναι?:rotflmao:

gixxerpap
30/05/2008, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
πολύς ντόρος για το τίποτα!


ελα ντε, επειδή κόλλησε ενας ξινοπερίεργος στην κίνηση ....

XJR_Billy
30/05/2008, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
δεν είναι απαραίτητα όλα αυτά....


κοιτάς την κίνηση που περνάς και ξέρεις τι μπορεί να σε ακολουθεί και πως....

Ελάχιστες είναι οι φορές που τελικά πρέπει να κοιτάξεις πίσω....

Για να μην ξεχάσω να πω πως οι καθρέφτες πολλές φορές είναι η αιτία που δεν κοιτάς τι γίνεται μπροστά σου.

Ρε παιδιά, έλεος! Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα άτομα που βγάζουν τους καθρέπτες τους, η δική τους ζωή είναι, αλλά...

Δεν μπορώ να συμφωνήσω με τίποτα ότι πειράζουν και στην οδήγηση...

Δεν πρέπει να προωθούνται τέτοια μυνήματα γιατί όταν σε κλείνει και σε πετάει δεξιά ο άσχετος μηχανάκιας, και σου πετάει το γνωστό "δεν σε είδα", σαν τα αμάξια...

Οι καθρέπτες έχουν το λόγο τους που βρίσκονται επάνω στις μηχανές..

Κατά τα άλλα, όπως βολεύει τον καθένα!:look:

p@nos
30/05/2008, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
πολύς ντόρος για το τίποτα!



+1



Υπαρχουν και τα ποδια για οποιον δε μπορει την κινηση...

mpou
30/05/2008, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ελα ντε, επειδή κόλλησε ενας ξινοπερίεργος στην κίνηση ....

Αυτο ομως ειναι για ντορο:winka:

Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Όπως το να σε αναγκάζουν να βγεις πιο μπροστά απ το φανάρι γιατί θέλουν να ξεκινήσουν πρώτοι πρώτοι...

mpou
30/05/2008, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
με τα κωλομηχανακια σας μεσα στην κινηση σαν τους δαιμονισμενους να βρειτε μια τρυπα να χωθειται...

και στον ποδηλάτη σεβασμός μηδέν! που χωράει παντού και ειναι και οικολογικός!

Γεια σου ρε Σταυρο ποδηλατη!

Εσεις ξερεις που θα την βρεις την ακρη (χωρις μποτιλιαρισμα). Wind Surfing rules! Η και εκει συνωστιζεστε?

devil's animal
30/05/2008, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
στις 7 το πρωί ρε βλαμμένε στην Αλεξάνδρας, εσυ περιμένεις μποτιλιάρισμα; Τοσα χρόνια στην αθηνα δεν το έχω δει ποτέ αυτό!

Αιντε λέμε με την κινητή διαφήμιση τσιγάρων που καβαλάς και μιλάς.... :rolleyes: :lol:



ναι,οκ ειναι Παρασκευη σημερα και ξεχασα...οι Ελληνες εχουν ξεκινησει το σ/κ τους και ΔΕΝ πηγαινουν στην δουλεια τους. :lol:

δλδ οταν γυρναγες απο εκει που πηγαινες ΔΕΝ θα εβρισκες κινηση ε?? ή μηπως κινιοσουν ΜΟΝΟ στην Αλεξανδρας? απο Π.Αρεως μεχρι ΓΑΔΑ!!:rotflmao:


για το χρωμα του μηχανακιου μου να ανακαλεσεις γιατι το συμπαθω ιδιαιτερα.:blush:

:lol: :lol:

sniper
30/05/2008, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
... ή μηπως κινιοσουν ΜΟΝΟ στην Αλεξανδρας? απο Π.Αρεως μεχρι ΓΑΔΑ!!:rotflmao:

....


Με παρακολουθείς; Εκεί πήγαινα.... :rolleyes:

KaTaNaS
30/05/2008, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Γεια σου ρε Σταυρο ποδηλατη!

απο επιλογή χρησιμοποιώ πλέον μόνο αυτοκινητο ή το καταδύναμιν συγκοινωνία ή και ποδήλατο αν και παιζει πλέον πολύς ιδρωτας που δεν συναυδει με δημοσιες υπηρεσιες και ασφαλιστικά ταμεια :lol:

εχθες καβαλησα εκτακτως μεσα στην πόλη και τα είδα όλα πάλι! απορω πως επιβιωνα σε αυτον τον χαμό ... :yuck:

παντως και 1 λεπτο πιο αργα παιδες δεν χαθηκε ο κοσμος...

devil's animal
30/05/2008, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Με παρακολουθείς; Εκεί πήγαινα.... :rolleyes:

ε,παω και εγω εκει συχνα γι'αυτο...:rolleyes:
:rotflmao: :rotflmao:

sniper
30/05/2008, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ε,παω και εγω εκει συχνα γι'αυτο...:rolleyes:
:rotflmao: :rotflmao:

Ευτυχώς δεν είμαστε συνάδελφοι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
30/05/2008, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
πολύς ντόρος για το τίποτα!

+1

dirtbird
30/05/2008, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Μια χαρα λεμε.......:winka:


Απλα ξεχασα να συμπληρωσω ......τους "ασχετους" οδηγους.

Δεν πα να λέτε....:rolleyes: :)

div400
30/05/2008, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ε,παω και εγω εκει συχνα γι'αυτο...:rolleyes:
:rotflmao: :rotflmao:


:lol: :rotflmao: :bigcry: :bawl: :lol: :rotflmao:

STOYBI
30/05/2008, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
ΜΗΝ λέμε ότι θέλουμε......

έπρεπε να ακούσει τα μπινελίκια του το Beverly(ή κάτι τέτοιο....:yuck: ) το πρωί για να κάνει άκρη και να περάσει το.... ΧΧ:smokin: :smokin:


Ψιτ κυριος........... :smokin:


Απο Πειραιως ...... Πειραιας --- Ομονοια 8"30 το πρωι....:a021:

Ημερομηνια περιμενω........ :smokin:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

red_monster
31/05/2008, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
δεν είναι απαραίτητα όλα αυτά....


κοιτάς την κίνηση που περνάς και ξέρεις τι μπορεί να σε ακολουθεί και πως....

Ελάχιστες είναι οι φορές που τελικά πρέπει να κοιτάξεις πίσω....

Για να μην ξεχάσω να πω πως οι καθρέφτες πολλές φορές είναι η αιτία που δεν κοιτάς τι γίνεται μπροστά σου.


Πως ξέρεις τι σε ακολουθεί από πίσω , έχεις μαντικές ικανότητες ???:eyepop:
Εγω που δεν έχω δεν μπορώ να οδηγίσω χωρίς καθρέφτες

johnnyestia
31/05/2008, 10:45
Άσχετο-σχετικό

Υπάρχουν μερικοί δρόμοι στους οποίους οι κουτάκηδες είναι μαθημένοι να αφήνουν μεγάλο διάδρομο για τις μοτό. Στον πηγμένο Κηφισό που ανεβοκατεβαίνω κάθε μέρα για την δουλειά ελάχιστες φορές θα πατήσω φρένο και αυτές όχι γιατι δεν χωράω αλλά για να περάσω με το κεφάλι μου ήσυχο.

Ώρες ώρες παρακαλάω να πετύχω κανέναν αργόπουλο με μηχανάκι μπροστά γιατί διήθηση με 60-70+ δεν λέει κάθε μέρα!! :rotflmao:

Σε κάθε περίπτωση φυσικά, με μια κόρνα και μια καλή ξερογκαζιά, ο μπροστινός το πιάνει το υπονοούμενο ;)

apav
31/05/2008, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnnyestia
διήθηση με 60-70+

:a53: :a53: :a53:

Noela
31/05/2008, 23:29
Εμένα πάλι ρε Νικόλα με ενοχλούν όλοι αυτοί οι γλήγοροι χωρίς καθρέφτες που δε ξέρω από που να τους περάσω με το σκούτερ. Πραγματικά το βρίσκω πολύ ενοχλητικό που δεν έχουν ιδέα τι γίνεται πίσω τους.
Κατά τα άλλα, όποιος δε βιάζεται πρακαλείται να χρησιμοποιεί τον δεξί διάδρομο. Δεν κάνουμε τουρισμό στο κέντρο της Αθήνας με 30+ βαθμούς.

EVI
01/06/2008, 00:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
Εμένα πάλι ρε Νικόλα με ενοχλούν όλοι αυτοί οι γλήγοροι χωρίς καθρέφτες που δε ξέρω από που να τους περάσω με το σκούτερ. Πραγματικά το βρίσκω πολύ ενοχλητικό που δεν έχουν ιδέα τι γίνεται πίσω τους.
Κατά τα άλλα, όποιος δε βιάζεται πρακαλείται να χρησιμοποιεί τον δεξί διάδρομο. Δεν κάνουμε τουρισμό στο κέντρο της Αθήνας με 30+ βαθμούς.

+748

ελεος ποια ρε ροσσιδες του κοσμου ολου!ο τελευταιος που ''πηρε φωτια'' επειδη δεν προχωραγα ΓΡΗΓΟΡΑ αναμεσα σε ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ και κορναρε και ελεγε διαφορα μαγκικα
βρηκα μια τρυπα τον αφησα περασε και στα 10 μετρα πιο κατω κανει μια αριστερα τη ροδα του ενα αμαξι για να μπει ΟΤΑΝ ΞΕΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ στην αλλη λωριδα πεφτει πανω και εκτοξευετε Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ αλλα οοοοοοοοοοοοχι επρεπε ΕΓΩ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ για να μην.....καουν τα μπουτακια του :rolleyes:λες και μενα εχει ερκοντισιον στο κινητιρα :bawl:

gdevelek
01/06/2008, 00:29
μακάρι όσοι οδηγούν χωρίς καθρέφτες στην αθήνα να ΜΗΝ μάθουν ποτέ πόσο ανόητο είναι αυτό που κάνουν

τώρα να τη λενε κιόλας σε όσους έχουν καθρέφτες, αυτό είναι κάτι που όντως ταιριάζει στον σνάιπερ

εμένα πάντως μου τη σπάνε όσοι έχοντας ΣΣ στην κίνηση μπλοκάρουν το πέρασμα ανάμεσα στα κουτιά γιατί φοβούνται μην τυχόν γρατζουνίσουν κάνα πλαστικό, ή γιατί δεν κόβει το τιμονάκι τους αρκετά ώστε να κάνουν τον ελιγμό ανάμεσα στα σταματημένα κουτιά και να βγούμε όλοι μπροστά στο φανάρι

marios8
01/06/2008, 10:22
Βγάλτε τους καθρέφτες για να μην κολλάτε στην κίνηση και πετάτε τα κράνη γιατί μειώνουν το οπτικό πεδίο του απο πίσω .

Οτι να ναι :a21: :a21: :a21:

Tropeas
01/06/2008, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Όπως το να σε αναγκάζουν να βγεις πιο μπροστά απ το φανάρι γιατί θέλουν να ξεκινήσουν πρώτοι πρώτοι...
Η διήθηση απαγορεύεται κανονικά :winka:
πες τα βρε Λενάκι, και παράνομος και μάγκας και να κόψεις και τους πεζούς για να μην περάσουν και να μην βλέπεις και το φαναρι και να ξεκινήσεις χωρίς να το δεις ή απο τα κορναρίσματα...


Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
ΜΗΝ λέμε ότι θέλουμε......
έπρεπε να ακούσει τα μπινελίκια του το Beverly(ή κάτι τέτοιο....:yuck: ) το πρωί για να κάνει άκρη και να περάσει το.... ΧΧ:smokin: :smokin:
πολύ καπνίζεις κύριος... :winka:


Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Αυτο που παρατηρω ειναι οτι ΟΛΟΙ βιαστικοι ειμαστε εδω μεσα...σε συν8ηκε πηχτρας κανονικα πηγαινουμε με 20 οποτε...? :winka:
πεστα βρε Ζάχη... ο ρυθμός μας παρασύρει και απλά πρέπει να καταλάβουμε να μην παρασυρόμαστε σε αυτόν... αμα γίνει? ΘΑ είμαστε άλλοι άνθρωποι!


Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
παρακαλω, δεν κάνει τιποτα!
όλοι βιαστικοί μου γίνατε .... να ξεκιονησεις 5 λεπτα νωριτερα ρε!
έτσι... εμ.


Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μια χαρά πρωί ήταν.... και δροσιά είχε..... και όλα ήταν γ@μώ, μέχρι που μας έκλεισε ο μαλακάρας και ήμουν ανάμεσα σε ταξί και λεωφορείο.... ξαφνικά τηλεμεταφέρθηκα στην Σαχάρα και τους 60 βαθμούς κι ακόμα βρωμάω καυσαέριο....
ας όψεται το φούιτ στο σουπερντακ..... :rolleyes:
για σένα μαλακάρας?
αν τον έκλεινες εσυ?
εσυ που είσαι ρε Νικολή τόσο εξυπνάρας γιατί δεν είχες προβλέψει να κινηθείς αλλιώς?
τι απόσταση κράταγες? ποσο κοντα του ήσουν όταν αυτός κόλλησε?
no offence... αλλά έτσι είναι!


Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
πολύς ντόρος για το τίποτα!
εμ... και ντόρος και δημόσια έκφραση...


Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
+748
ελεος ποια ρε ροσσιδες του κοσμου ολου!ο τελευταιος που ''πηρε φωτια'' επειδη δεν προχωραγα ΓΡΗΓΟΡΑ αναμεσα σε ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ και κορναρε και ελεγε διαφορα μαγκικα
βρηκα μια τρυπα τον αφησα περασε και στα 10 μετρα πιο κατω κανει μια αριστερα τη ροδα του ενα αμαξι για να μπει ΟΤΑΝ ΞΕΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ στην αλλη λωριδα πεφτει πανω και εκτοξευετε Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ αλλα οοοοοοοοοοοοχι επρεπε ΕΓΩ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ για να μην.....καουν τα μπουτακια του :rolleyes:λες και μενα εχει ερκοντισιον στο κινητιρα :bawl:
:bawl: :lol: :bigcry:

Λεωνίδας
01/06/2008, 11:27
ρε παιδιά αυτή η ιστορία με τα καμένα μπουτάκια γιατί μου θυμίζει άλλο thread :confused:
:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Tropeas
01/06/2008, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
ρε παιδιά αυτή η ιστορία με τα καμένα μπουτάκια γιατί μου θυμίζει άλλο thread :confused:
:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:
σταμάαααααατααααααα.....:blush: :a01: :a48:

Cpt. Haddock
02/06/2008, 08:38
:rolleyes:

Πάντα αφήνω τους "βιαστικους" να περνάνε :wave2:

Είναι ωραίο να ξέρεις οτι έχεις κάποιον μπροστά να σου ανοιγει δρόμο στην κίνηση και αν αλλάξει λωρίδα ενα αυτοκίνητο θα τη φάει αυτός :evil:

doctor x
02/06/2008, 11:43
+798:D

MUSTILI
02/06/2008, 11:55
Και καλα γρηγοροι οι μη τοποθετησαντες καθρεπτες...Πιο γραφικοι και απο το ημεροβιγλι:smilea:

sniper
02/06/2008, 11:56
Καθήστε γιατί την χάσατε όλοι την μπάλα....


Δεν είπα σε κανέναν να βγάλει τους καθρέφτες του. (το άλλο του marios8 για το κράνος το αφήνω να περάσει ασχολίαστο). Είπα ότι εγώ δεν μπορώ να οδηγήσω με καθρέφτες το cbr μέσα στην κίνηση αλλά με το παπί τους θεωρώ απαραίτητους - καλά στα Ελληνικά δεν γράφω ή ψαχνόμαστε όλοι να την πούμε ο ένας στον άλλο;

Έτσι κι αλλιώς οδηγώ το cbr ελάχιστα στην Αθήνα και κινούμε κυρίως με τον σουπερντακ, οπότε δεν με απασχολεί το θέμα κίνηση ή ζέστη (τα ανόητα σχολιάκια σου Λεωνίδα κράτα τα για σένα - δεν είπα ότι κάηκαν τα μπουτάκια μου αλλά ότι έφαγα καυσαέριο για αρκετή ώρα χωρίς λόγο)

@gdevelek : ό,τι νά ναι όπως πάντα.... αν και δίκιο έχεις στην τελευταία σου παράγραφο

gdevelek
02/06/2008, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Δεν είπα σε κανέναν να βγάλει τους καθρέφτες του.

και να μας το έλεγες, ξέρεις... ;)

όσο για το "ο,τι νάναι"

κοίτα τι αντιδράσεις πήρες και πες μου σε ποιον κολλάει το "ό,τι να 'ναι"...

marios8
02/06/2008, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Καθήστε γιατί την χάσατε όλοι την μπάλα....


Δεν είπα σε κανέναν να βγάλει τους καθρέφτες του. (το άλλο του marios8 για το κράνος το αφήνω να περάσει ασχολίαστο).


Oι καθρέπτες φίλε μου όπως και το κράνος έχουν να κάνουν με την ασφάλεια του αναβάτη

Θεωρείς αυτονόητο να φοράμε κράνος για την ασφάλειά μας, αλλα καθρέπτες οχι :confused: .

Σε ότι έχει να κάνει με την ασφάλεια δεν κάνουμε σκόντο ούτε στο παραμικρό . :wave2:

sniper
02/06/2008, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Oι καθρέπτες φίλε μου όπως και το κράνος έχουν να κάνουν με την ασφάλεια του αναβάτη

Θεωρείς αυτονόητο να φοράμε κράνος για την ασφάλειά μας, αλλα καθρέπτες οχι :confused: .

Σε ότι έχει να κάνει με την ασφάλεια δεν κάνουμε σκόντο ούτε στο παραμικρό . :wave2:



Οι καθρέφτες έχουν σχέση με την ασφάλεια όταν κινείσαι σε ανοιχτό δρόμο και φυσικά όταν κινείσαι κοντά ή στο όριο ταχύτητος (πινακίδες) - αν πας γρήγορα, ελάχιστα χρειάζονται. Από τους καθρέφτες του SS μέσα στην κίνηση δεν βλέπεις τίποτα και χρειάζεται να γυρίζεις το κεφάλι σου έτσι κι αλλιώς... δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός.

@ gdevelek : Nαι τις είδα τις απαντήσεις. Τις περίμενα άλλωστε...

gdevelek
02/06/2008, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Από τους καθρέφτες του SS μέσα στην κίνηση δεν βλέπεις τίποτα και χρειάζεται να γυρίζεις το κεφάλι σου έτσι κι αλλιώς...


στο δικό μου βλέπω καλά πίσω, κανένα πρόβλημα

Cpt. Haddock
02/06/2008, 13:18
Εγώ ρε Νικο πάντως δεν καταλαβα τι νόημα είχε το θρεντ αυτό...

Ετυχε μια φορα να μην εχεις διαθέσιμο το σουπερντακ, βγήκες στην κίνηση, έχει ζέστη κι έπεσες σε καποιον ο οποίος δεν ήθελε/μπορούσε/νοιαζόταν να πάει όσο γρήγορα ήθελες εσυ.

Ε, και;

Για 1,5 χλμ βγαινω στη Βασ.Σοφίας καθε πρωί και συναντάω 3-4 τέτοια... Δεν ασχολούμαι

:wave2: :wave2: :wave2:

marios8
02/06/2008, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Οι καθρέφτες έχουν σχέση με την ασφάλεια όταν κινείσαι σε ανοιχτό δρόμο και φυσικά όταν κινείσαι κοντά ή στο όριο ταχύτητος (πινακίδες) - αν πας γρήγορα, ελάχιστα χρειάζονται. Από τους καθρέφτες του SS μέσα στην κίνηση δεν βλέπεις τίποτα και χρειάζεται να γυρίζεις το κεφάλι σου έτσι κι αλλιώς... δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός.



Να σου πώ την αλήθεια δεν έγινες αντιληπτός .

Πας τόσο γρήγορα μες την πόλη που δεν χρειάζεσαι τους καθρέπτες? :confused: :confused:
Αυτό πρώτη φορά το ακούω .
Όσο για το ''πάω γρήγορα στην πόλη'' το αφήνω και εγώ ασχολίαστο :sick:

:beer: :wave2:

sniper
02/06/2008, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εγώ ρε Νικο πάντως δεν καταλαβα τι νόημα είχε το θρεντ αυτό...

Ετυχε μια φορα να μην εχεις διαθέσιμο το σουπερντακ, βγήκες στην κίνηση, έχει ζέστη κι έπεσες σε καποιον ο οποίος δεν ήθελε/μπορούσε/νοιαζόταν να πάει όσο γρήγορα ήθελες εσυ.

Ε, και;

Για 1,5 χλμ βγαινω στη Βασ.Σοφίας καθε πρωί και συναντάω 3-4 τέτοια... Δεν ασχολούμαι

:wave2: :wave2: :wave2:

Σωστά.... ας ασχοληθούμε με το εκπαιδευτικό μας σύστημα και τις ταραχές στο Τέτοβο.... :rolleyes:

sniper
02/06/2008, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
...
Όσο για το ''πάω γρήγορα στην πόλη'' το αφήνω και εγώ ασχολίαστο :sick:

:beer: :wave2:


Γρηγορότερα από τ' αυτοκίνητα που είναι και ο κύριος λόγος ατυχημάτων.... καλύτερα τώρα; :beer:

dirtbird
02/06/2008, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Γρηγορότερα από τ' αυτοκίνητα που είναι και ο κύριος λόγος ατυχημάτων.... καλύτερα τώρα; :beer:

Δηλαδή.... κανένας δεν πάει πραγματικά γρήγορα στην πολή?

Τι κουλάδια .....:sad: :sad:

gdevelek
02/06/2008, 14:12
δεν στέκει αυτό που λες, στην αθήνα όταν περάσεις την μια ομάδα ΙΧ, ακολουθεί άλλη και άλλη και άλλη τις οποίες θα φτάσεις και θα πρέπει να περάσεις, δεν τελειώνουν ποτέ τα ΙΧ

sniper
02/06/2008, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
δεν στέκει αυτό που λες, στην αθήνα όταν περάσεις την μια ομάδα ΙΧ, ακολουθεί άλλη και άλλη και άλλη τις οποίες θα φτάσεις και θα πρέπει να περάσεις, δεν τελειώνουν ποτέ τα ΙΧ

Ναι.... κι όλο αυτό λέγεται κίνηση..... αλλά όταν φτάσεις και περάσεις την ομάδα Α των Ι.Χ. και φτάνεις την Β, την Β την έχεις μπροστά σου και δεν χρειάζεσαι καθρέφτες για να τους δεις....


@ dirtbird : Άστα να πάνε.... Κυρίες όλες μας.... :lol:

dirtbird
02/06/2008, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
δεν στέκει αυτό που λες, στην αθήνα όταν περάσεις την μια ομάδα ΙΧ, ακολουθεί άλλη και άλλη και άλλη τις οποίες θα φτάσεις και θα πρέπει να περάσεις, δεν τελειώνουν ποτέ τα ΙΧ

Σαν να παίζεις ηλεκτρονικό χωρίς να βάζεις κέρμα ένα πράμα.....

devil's animal
02/06/2008, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Σαν να παίζεις ηλεκτρονικό χωρίς να βάζεις κέρμα ένα πράμα.....

μονο που εχεις 1 κανονακι ζωης και καθολου ammo!
:rotflmao: :rotflmao: