PDA

View Full Version : Sex Pistols???????



hidefnick
30/05/2008, 14:04
Μήπως να μαζευόμαστε?????? (http://www.enet.gr/online/online_text/c=113,id=75307224)

Και έλεγα να τραβήξω ένα crew-cut για το καλοκαίρι ρπμ.

sober
30/05/2008, 14:55
Αμαν ρε π@.. μου!!55ευρω?????

:mad:

arxaios
30/05/2008, 14:58
Οι συναυλίες είναι ο ΜΟΝΟΣ λόγος που μου λείπει η Αθήνα .............

Anty12
30/05/2008, 15:16
Γιατί όλα τα ωραία στην "πόλη-κράτος" ρπμ....???:( :(

alximistis
30/05/2008, 15:19
Σαφώς και δεν θα μαζευτούμε! Και σόρι κιόλας αν σας την σπάω αλλά να πάω να δω τα... απομεινάρια των Sex Pistols χωρίς τον μεγάλο αποθανόντα Vicious και να δω κάποιες "σκιές" οι οποίες θα πάιζουν κάτι που ίσως να θυμίζει τα παλιά λυπάμαι αλλά δεν το κάνω.

MikeG
30/05/2008, 15:34
Ρε άμα είναι να στείλω & τη γιαγιά μου για συναυλίες!
Αμάν πια με τους κάθε κ@λ@γερους που κάνουν περιοδείες για να παίρνουν λεφτά ακόμα & μετά θάνατον. :(

hidefnick
30/05/2008, 15:59
Θα σας χαλάσει να το ακούσετε live.... (http://www.youtube.com/watch?v=hvxrYm4nxXY&feature=related)

Οσο για τον Sid.... no comment Live fast-die young and be as stupid as you can. Ολες οι βιογραφίες του εκεί συγκλίνουν. (άποψή μου)

Ο Rotten έγραφε και γράφει κομματάρες.

TROOPER
30/05/2008, 16:10
@ MikeG-alximistis
:beer: :beer: :beer: :beer:

gdevelek
30/05/2008, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Θα σας χαλάσει να το ακούσετε live.... (http://www.youtube.com/watch?v=hvxrYm4nxXY&feature=related)



φίλε μου το πανκ είναι σαν το ψάρι... τρώγεται φρέσκο :wave2:

hidefnick
30/05/2008, 16:37
Κατά την ταπεινή μου γνώμε 2 συγκροτήματα δεν ξεπουλήθηκαν. Το αλλλο ήταν οι Clash.

Και ούτως ή άλλως για να θυμηθούμε αλητίες άλλων εποχών αξίζει.

Πάντως έχει και Gloria Gaynor :D :D :D (που θα με τραβήξει το έτερον ήμισι:bigcry: :bigcry: )

TROOPER
30/05/2008, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Κατά την ταπεινή μου γνώμε 2 συγκροτήματα δεν ξεπουλήθηκαν. Το αλλλο ήταν οι Clash.


τι να πουνε και οι DK...

OzZzZzY
30/05/2008, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ρε άμα είναι να στείλω & τη γιαγιά μου για συναυλίες!
Αμάν πια με τους κάθε κ@λ@γερους που κάνουν περιοδείες για να παίρνουν λεφτά ακόμα & μετά θάνατον. :(


+625

ειπαμε θρυλικα συγκροτηματα ειναι αλλα οχι να χρυσοπληρωνεις για να βλεπεις κατι ερειπια να σερνονται.. προτιμω να τους εχω στο μυαλο μου οπως τους βλεπω σε συναυλιες του '70
:wave2:

gdevelek
30/05/2008, 16:53
+πολλά σε τρούπερ και όζι

THEOD
30/05/2008, 17:06
Ευχαριστώ αλλά δεν είμαι φίλος....
Τί μπορεί πράγματι να μας πεί ο Ροττεν εν έτη 2008 ??? Πόσο "πανκ" μπορεί να είσαι στα 60 ???

Εδώ ο μακαρίτης Strummer ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ αρνιότανε πεισματικά (παρά τον πακτωλό δολλαριών) να επανασυνθέσει τους Clash γιατί απλά δεν ήθελε στα 50τόσα του να καταλήξει να "μαζεύει ένσημα" παριστάνοντας το "αγριεμένο πανκιό" επι σκηνής.
Εδώ που τα λέμε συνειδητά είχε ήδη γυρίσει την μουσική του στο απλά "πολιτικοποιημένο ρόκ" στην τελευταία φάση της ζωής των Clash....΄

THEOD
30/05/2008, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τι να πουνε και οι DK...

Θα πούνε.... "Too drunk to fuck" (http://www.youtube.com/watch?v=l7TWLxCIgwE) :winka:

veletzas
30/05/2008, 17:23
κ ο στραμμερ τον οποιο ευτηχισα να ακουσω 3 μηνες πριν πεθανει, κ ο σιντ υποστηριζαν οτι το πανκ δεν ειναι μουσικη, ειναι τροπος ζωης..., κ μαλλον οι δυο που δεν ξεπουληθηκαν ποτε ειναι οι clash κ οι ramones

οσο για 55αρι, σε πανκ συναυλια μαλλον "το ντου" θεωρηται μαλλον δεδομενο,
παρολα αυτα οπως ειπε κ παραπανω καποιος το μονο που κανει την αθηνα να μου λειπει ειναι οι συναυλιες

dez
30/05/2008, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Αμαν ρε π@.. μου!!55ευρω????? :mad:
και 5 να ηταν...


Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
χωρίς τον μεγάλο αποθανόντα Vicious[/B]
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: κοντεψα να πνιγω!

Οσο για το Lydon (rotten και αηδιες :P ) μας ειπε περισσοτερα μετα τους pistols, πολυ περισσοτερα ;)


wiredgr: Gloria Gaynor με τα 1000, εννοειται! :wave2:
veletzas: ΠΟΛΥ αμφιβαλλω οτι ειχε πει κατι τετοιο ο Strummer!

gdevelek
30/05/2008, 21:08
η συναυλία των ramones πριν περίπου 20 χρονια στο ρόδον ήταν χάλια, έπαιξαν μετά βίας μία μόλις ώρα με το ρολόι, με παγωμένο βαριεστημένο ύφος, εντελώς "έλα να τελειώνουμε" στυλ

συνήθως τέτοιες επανασυνδέσεις γίνονται για την αρπαχτή

κανονικά οι σεξ π δεν θα διανοούνταν να παίξουν στο σαχλό σόου που φαίνεται παραπάνω, σε τέτοια σόου πάνε και παίζουν εμπορικά "αστέρια" της πόπ, είναι ό,τι πιο mainstream υπάρχει, κανονικά οι ΣΠ θα έφτυναν τέτοιες "ευκαιρίες", τώρα έχουν συμβόλαιο καί κάνουν τουμπεκί

TROOPER
30/05/2008, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Θα πούνε.... "Too drunk to fuck" (http://www.youtube.com/watch?v=l7TWLxCIgwE) :winka:

:beer: :beer: :beer: :beer:

the who
30/05/2008, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Θα πούνε.... "Too drunk to fuck" (http://www.youtube.com/watch?v=l7TWLxCIgwE) :winka:

Μπορει και California ubber alles:beer: :beer: :beer:

gdevelek
30/05/2008, 21:42
μην το παλεύετε, "bedtime for DK" θα πούν :smokin:

TROOPER
30/05/2008, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
μην το παλεύετε, "bedtime for DK" θα πούν :smokin:

:a23: :a23: :a23: :a23:

THEOD
30/05/2008, 22:10
Το είχα άχτι να το κάνω και αυτό το πόστ μου ήρθε γάντι....

Νοέμβριος 2002....Για πρώτη φορά μετά από 19 χρόνια o Joe Strummer μαζί στην σκηνή με τον Mick Jones...Και δεν μιλάμε για μια επανένωση με στόχο τα εκατομμύρια δολλάρια που έτσι κι αλλιώς είχαν αρνηθεί στο παρελθόν...
Μιλάμε για μια δωρεάν φιλανθρωπική συναυλία με στόχο την στήριξη των απεργών πυροσβεστών του Λονδίνου....
Η απόδειξη του πως να είσαι πάνκ στα 50...και με την μουσική σου και με την στάση ζωής σου...
Λιγότερο από μήνα μετά ο Strummer δεν ήταν πια ανάμεσά μας....


Θα σε θυμόμαστε πάντα Joe... (http://www.youtube.com/watch?v=hu-02udB57w)

hidefnick
30/05/2008, 22:16
Clash Καλλιμάρμαρο 198?
:a20: :a20: :a19: :a19: :a20: :a20:

Τέσπα. Εγώ πάντως θα πάω :wave2: :wave2:

Η Οκτάνα δυστυχώς δεν παίζει για μετά. Ούτε το Μο ούτε το Booze ούτε το Green door ούτε ο Κούκος.

Παραγεράσαμε...........

TROOPER
30/05/2008, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr


Τέσπα. Μεγαλώσαμε. Εγώ πάντως θα πάω :wave2: :wave2:

καλα να περασεις φιλε

:wave2:

THEOD
30/05/2008, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Clash Καλλιμάρμαρο 198?
:a20: :a20: :a19: :a19: :a20: :a20:



Στο Καλλιμάρμαρο ήμουν... Οι Clash όμως όχι... Ευτυχώς είχα προλάβει να δω 2 χρόνια νωρίτερα τους αυθεντικούς....
Και ευτύχησα να ξαναδώ τον Joe λίγο πριν το τέλος όταν είχε έρθει με τους Mescalleros...:winka:

hidefnick
30/05/2008, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Οι Clash όμως όχι...

??????

THEOD
30/05/2008, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
??????

Μην σου κάνει εντύπωση...Oι Clash ουσιαστικά είχαν διαλυθεί από τα μέσα του 1983 με την αποχώρηση του Mick Jones και του Topper Headon ...Αυτό που ήρθε εδώ ήταν μια καρικατούρα τους με έναν απογοητευμένο Joe Strummer παρέα με τον Paul Simonon κυρίως για λόγους εκπλήρωσης συμβολαίου που είχε υπογράψει ο μάνατζερ τους Bernie...
Για την ιστορία, η συναυλία στο Καλλιμάρμαρο ήταν και η τελευταία...μετά από αυτήν ακόμα και αυτή η "απομίμηση" διαλύθηκε ακυρώνοντας τις υπόλοιπες εμφανίσεις μιας και ο Joe κατάλαβε ....

hidefnick
30/05/2008, 22:39
Οκ αλλά και πάλι η συναυλία μ@μησε.

By the way μήπως έχεις και καμιά κόπια του Straight to hell?

THEOD
30/05/2008, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Οκ αλλά και πάλι η συναυλία μ@μησε.

By the way μήπως έχεις και καμιά κόπια του Straight to hell?

Την ορίντζιναλ εκτέλεση θα την βρείς στο Combat Rock ενώ μια live εκτέλεση στο From Here to Eternity....Στο τεράστιο Clash on Broadway έχει επίσης μια λίγο διαφορετική version (μάλλον η παραγωγή αλλάζει...) ενώ αν θυμάμαι καλά η ορίντζιναλ εκδοχή υπάρχει και στην συλλογή The story of the Clash...

Φαντάζομαι ότι θα γνωρίζεις ότι το συγκεκριμένο έχει γραφτεί την περίοδο του πολέμου στα Φώκλαντς την στιγμή που όλη η Βρεττανία παραληρούσε από εθνική υπερηφάνεια για την ανακατάληψή τους.... Ο Joe κόντρα στο ρεύμα βγήκε και είπε στους στρατιώτες ότι "πάτε κατευθείαν στον διάολο χωρίς λόγο..."

hidefnick
30/05/2008, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Την ορίντζιναλ εκτέλεση θα την βρείς στο Combat Rock ενώ μια live εκτέλεση στο From Here to Eternity....Στο τεράστιο Clash on Broadway έχει επίσης μια λίγο διαφορετική version (μάλλον η παραγωγή αλλάζει...) ενώ αν θυμάμαι καλά η ορίντζιναλ εκδοχή υπάρχει και στην συλλογή The story of the Clash...


Sorry δεν διευκρίνισα. Την ταινία έλεγα.:wave2: :wave2: :wave2:

THEOD
30/05/2008, 22:52
όχι δυστυχώς αλλά περιμένω πως και πως να έρθει και στην Ελλάδα (αν έρθει αλλιώς με βλέπω να παραγγέλνω το dvd...) το "the future is unwritten"...

hidefnick
30/05/2008, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
όχι δυστυχώς αλλά περιμένω πως και πως να έρθει και στην Ελλάδα (αν έρθει αλλιώς με βλέπω να παραγγέλνω το dvd...) το "the future is unwritten"...

Αυτό δεν το είχα πάρει χαμπάρι. Πάμε για ομαδική μου φαίνεται.

alximistis
30/05/2008, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Clash Καλλιμάρμαρο 198?
:a20: :a20: :a19: :a19: :a20: :a20:

Τέσπα. Εγώ πάντως θα πάω :wave2: :wave2:

Η Οκτάνα δυστυχώς δεν παίζει για μετά. Ούτε το Μο ούτε το Booze ούτε το Green door ούτε ο Κούκος.

Παραγεράσαμε...........


Η Ριμπάουντ όμως νομίζω παίζει... για την απόπληξη δεν ξέρω. ;)

Ρε φίλε Dez γιατί κόντεψες να πνιγείς; Επειδή είπα για τον Σιντ; Μουσικάρα του δεν ήταν ποτέ και γενικά μουσική δεν ήξερε. Ήταν όμως γνήσιο τέκνο της πανκ. Έζησε και πέθανε αναλόγως μας αρέσει ή όχι. Αυτοκαταστροφικός μέχρι αηδίας με τεράστια οργή μέσα του για τα πάντα τόσο πολύ οργή που στο τέλος το γύρισε πάνω του. Θυμός χωρίς αιτία ή μήπως θυμός για όλα δίχως να γνωρίζει το βαθύτερο γιατί, τις αιτίες;
Γνήσιος πανκ κατ εμέ. :)

arxaios
30/05/2008, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Clash Καλλιμάρμαρο 198?
:a20: :a20: :a19: :a19: :a20: :a20:

Τέσπα. Εγώ πάντως θα πάω :wave2: :wave2:

Η Οκτάνα δυστυχώς δεν παίζει για μετά. Ούτε το Μο ούτε το Booze ούτε το Green door ούτε ο Κούκος.

Παραγεράσαμε...........
Να δεις που κάποιοι από εμάς έχουμε συναντηθεί ............. τι μου θυμίζεις ..........
:beer: :wave2:

the who
31/05/2008, 05:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Στο Καλλιμάρμαρο ήμουν... Οι Clash όμως όχι... Ευτυχώς είχα προλάβει να δω 2 χρόνια νωρίτερα τους αυθεντικούς....
Και ευτύχησα να ξαναδώ τον Joe λίγο πριν το τέλος όταν είχε έρθει με τους Mescalleros...:winka:

Στο Καλλιμάρμαρο ομως ειχαν εναν πιτσιρικα 18 χρονων,κιθαριστα,ο οποιος επαιζε τις καλτσες του.
Υ.Γ
Στα μαγαζια της εποχης βαλτε και το bright shoe :beer:

SpineshankD
31/05/2008, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
φίλε μου το πανκ είναι σαν το ψάρι... τρώγεται φρέσκο :wave2:


+1000

δεν θα μπορουσα να το σκεφτω καλυτερα

dez
31/05/2008, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Η Ριμπάουντ όμως νομίζω παίζει... για την απόπληξη δεν ξέρω. ;)

Ρε φίλε Dez γιατί κόντεψες να πνιγείς; Επειδή είπα για τον Σιντ; Μουσικάρα του δεν ήταν ποτέ και γενικά μουσική δεν ήξερε. Ήταν όμως γνήσιο τέκνο της πανκ. Έζησε και πέθανε αναλόγως μας αρέσει ή όχι. Αυτοκαταστροφικός μέχρι αηδίας με τεράστια οργή μέσα του για τα πάντα τόσο πολύ οργή που στο τέλος το γύρισε πάνω του. Θυμός χωρίς αιτία ή μήπως θυμός για όλα δίχως να γνωρίζει το βαθύτερο γιατί, τις αιτίες;
Γνήσιος πανκ κατ εμέ. :)
γνησιος punk indeed :lol:
ρε συ, τι πανκ και κουραφεξαλα. Ο τυπος ηταν απο τους μεγαλυτερους posers που χουν περασει απο την ιστορια της μουσικης. Τη μιση μερα ασχολουταν με την εμφανιση του και απο μπασσο, ως γνωστον, ασχετος. Φαντασου, δεν μπορουσε να παιξει ουτε τα basslines των τραγουδιων των pistols :lol: . Τα υπολοιπα αυτοκαταστροφικα που λες, ηταν η nancy η οποια τον εχωσε στην πρεζα κι εχασε και το ελαχιστο μυαλο που ειχε. Ο ιδιος ο Lydon, τον εχει χαρακτηρισει πολλακις ως απλοικο και ολιγον αφελη και χαζουλη. Τελοσπαντων...

Καποιος ανεφερε τη συναυλια των ramones στο ροδο το 89. Κι εγω ειχα παει θυμαμαι πως οταν βγηκαν κοντεψα να λιποθυμισω απο την αγωνια να τους δω:lol: Ολες οι συναυλιες ramones που εχω δει ηταν γυρω στη 1 ωρα, λογικο αφου ειχαν παιξει τη μιση διακσογραφια τους σ αυτη την ωρα :D

castoras
01/06/2008, 13:09
http://www.youtube.com/watch?v=tw8yhxf5CLs&feature=related

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

Δεν άντεξα!!!Τόσες μέρες το έβλεπα!!!

:beer: :beer: :beer:

Gia
02/06/2008, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
όχι δυστυχώς αλλά περιμένω πως και πως να έρθει και στην Ελλάδα (αν έρθει αλλιώς με βλέπω να παραγγέλνω το dvd...) το "the future is unwritten"...

Παλικαρε η ταινια ειναι μπομπα....την ειδα το πασχα σε DVD..Παιζει και στο Rapidshare..δειτε το οσοι γουσταρατε το punk..
καλημεραααα....

Zid
03/06/2008, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
γνησιος punk indeed :lol:
ρε συ, τι πανκ και κουραφεξαλα. Ο τυπος ηταν απο τους μεγαλυτερους posers που χουν περασει απο την ιστορια της μουσικης. Τη μιση μερα ασχολουταν με την εμφανιση του και απο μπασσο, ως γνωστον, ασχετος. Φαντασου, δεν μπορουσε να παιξει ουτε τα basslines των τραγουδιων των pistols :lol: . Τα υπολοιπα αυτοκαταστροφικα που λες, ηταν η nancy η οποια τον εχωσε στην πρεζα κι εχασε και το ελαχιστο μυαλο που ειχε. Ο ιδιος ο Lydon, τον εχει χαρακτηρισει πολλακις ως απλοικο και ολιγον αφελη και χαζουλη. Τελοσπαντων...

Sex pistols παίζουν τρελά σενάρια όσον αφορά το πόσο κατευθυνόμενα ήταν ολα ... τα ρούχα, το πόσο προκαλούσαν ολα...

Who gives a fuck...!!!

Για την εποχή που βγήκαν ήταν μια κλωτσιά στο κατεστημένο και σίγουρα το never mind the bollocks θα το παίζω στο πικ απ μου μέχρι να λίωσει το βυνίλιο του...

No futureeeeeeeeeeee ΡΕΕΕΕΕ χεχε !!!!!

:a015:

bastard
04/06/2008, 10:38
agapiti sinmotosikletistes giati agoniate ke exete gnomi gia ola
ti na poume gia to gegonos oti i sxedon penintarides sex pistols mpori na exoun perisoteri energia apo merikous pitsirikades edo mesa

meta ine to alo 8ema oti den iparxoun kapikia na ksodepsete ke an prepi na pate ke me tin kali sas 8a xalasete 110 euro kalitera 8a tin vgalete ke pio ftina me ideologies ke aforismous:rotflmao:

empasi periptosi tora ti sxesi exi o alximistis as poume me to punk..:lol:
sampos agapouse palia aftin tin mousiki ke tora pia oxi...:lol:
an itane tsampa i sinavlia 8a isastan oli eki ke 8a legate ta kalitera logia
ke protos apo olous o alximistis:lol:

ke entaksi mpori na iste laikoi tipoi i na min exete mousika gousta i na min exete lefta
prepi na sxoliasete epidi ine dorean?:rotflmao:

ine ixe kostos o sxoliasmos 8a to kanate?

8a dinate as poume 300 euro gia na kanete arnitika sxolia gia tin sinavlia?:rotflmao:

kitakste pos exoun ta pramata edo mesa ine ena forum gia motosikletistes
den perimeni ke pola i an8ropotita apo afto to forum:rotflmao:

opote osi goustarete gia ton opiodipote logo pigenete opos ego as poume
pou ego se parti tou alximisti den 8a pigena ke as me plirone:lol:

ke osi den goustarete min pigenete

an to skeftite ligo ine poli aplo

les gia tous X logous pao i den pao e?:wacko:

tora na ka8isete na mas lete ke tous logous pou den 8a pate i 8a pate giati to kanete mipos 8a mas pisete na pame i na min pame? xaxaxaxa

i 8elete na kanete entiposi me tin emperistatomeni apopsi sas gia to ti protimate...xaxaxaxa


i mipos imaste kati san ta psaria pou anigoklinoun to stoma tous oli mera giati ine 8ema epiviosis... den nomizo

opote kalo ine na pate i na min pate xoris na mas ta prizete xaxaxaxaxa

iosif
04/06/2008, 11:59
ΟΙ clash ειναι απο τα μεγαλυτερα γκρουπ εβερ σε όλα τα ειδη μουσικης. και οχι μονο μουσικα αλλα και στιχουργικα, στασης , αποψης. ηταν καλλιτεχνες (ειδικα ο τζοε στραμερ) με συγκεκριμενη σταση ζωης.
οι ραμονες απλα επαιζαν πανκ μουσικη.

αλλα η συναυλια τους στο ροδον (περασαν κιολας τοσα χρονια) η μια απο τις 5 βραδιες που επαιξαν ηταν σουπερ, δεν συμφωνω με τον -δεν θυμαμαι -.αν θυμαμαι καλα σαπορτ ηταν οι panx romana που και αυτοι επαιξαν φοβερα.

ΤΩΡΑ για τη συναυλια των σεξ ε ενταξει τι να πουμε κολαουζο δεν θελει....

mo better-οκτανα- green door , booze, αλλα και άλλοθι... τι μου θυμίζετε ρε...παίζει ακομα το L.A.?

λυπαμαι που ημουν μικρος που δεν ειδα ρορι στη ν.φ.

hidefnick
07/06/2008, 18:03
Should I stay the Strummer way..... (http://www.youtube.com/watch?v=a1vwKZiDsY4&feature=related)

gixxerpap
07/06/2008, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από bastard
agapiti sinmotosikletistes giati agoniate ke exete gnomi gia ola
ti na poume gia to gegonos oti i sxedon penintarides sex pistols mpori na exoun perisoteri energia apo merikous pitsirikades edo mesa

meta ine to alo 8ema oti den iparxoun kapikia na ksodepsete ke an prepi na pate ke me tin kali sas 8a xalasete 110 euro kalitera 8a tin vgalete ke pio ftina me ideologies ke aforismous:rotflmao:

empasi periptosi tora ti sxesi exi o alximistis as poume me to punk..:lol:
sampos agapouse palia aftin tin mousiki ke tora pia oxi...:lol:
an itane tsampa i sinavlia 8a isastan oli eki ke 8a legate ta kalitera logia
ke protos apo olous o alximistis:lol:

ke entaksi mpori na iste laikoi tipoi i na min exete mousika gousta i na min exete lefta
prepi na sxoliasete epidi ine dorean?:rotflmao:

ine ixe kostos o sxoliasmos 8a to kanate?

8a dinate as poume 300 euro gia na kanete arnitika sxolia gia tin sinavlia?:rotflmao:

kitakste pos exoun ta pramata edo mesa ine ena forum gia motosikletistes
den perimeni ke pola i an8ropotita apo afto to forum:rotflmao:

opote osi goustarete gia ton opiodipote logo pigenete opos ego as poume
pou ego se parti tou alximisti den 8a pigena ke as me plirone:lol:

ke osi den goustarete min pigenete

an to skeftite ligo ine poli aplo

les gia tous X logous pao i den pao e?:wacko:

tora na ka8isete na mas lete ke tous logous pou den 8a pate i 8a pate giati to kanete mipos 8a mas pisete na pame i na min pame? xaxaxaxa

i 8elete na kanete entiposi me tin emperistatomeni apopsi sas gia to ti protimate...xaxaxaxa


i mipos imaste kati san ta psaria pou anigoklinoun to stoma tous oli mera giati ine 8ema epiviosis... den nomizo

opote kalo ine na pate i na min pate xoris na mas ta prizete xaxaxaxaxa

....είπε ο καραφλός μεσήλικας, ενοχλημένος που προσβάλανε την ηλικία του, και έσκυψε να κολλήσει το τελευταίο D στο πλαίσιο της συνομήλικης συντρόφου του ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VIDAS
07/06/2008, 20:51
Μου το 'χε πει ενας κολητος μου πριν 2 εβδομαδες , νομιζα οτι με δουλευε καθοτι ειναι απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα , μετα απο δυο μερες το ειδα γραμμενο στο σιτ τους !!!!
ΝΑΙ!!!!!!!! Θα 'μαι και γω εκει , αμα τα καταφερω σα τεχνικος ή αν δουλευει καποιος δικος μου στη πορτα θα ειναι ακομη καλυτερα αλλα και στη τελικη 55-60ε τα δινω για να τους δω !!!
Τουλαχιστον οταν επανενωθηκαν το ειπαν , το καναμε για τα λεφτα .


Δυστυχος δε θα ειναι ο Σιντ να ακουγα και το 'My Way' ... αλλα ce la vie ...!

Ζεύκας
07/06/2008, 21:04
να σας ρωτήσω...ποιά ήταν καλύτερη συναυλία πέρισυ το καλοκαίρι?

dez
07/06/2008, 21:52
καλα, ασχολουμαστε τοσες μερες με το περιφερομενο τσιρκο του Lydon και κανεις δεν ειπε με ποιους παιζουν μαζι (τωρα το μαθα)....!!!! New York Dolls!!! Αυτοι ΝΑΙ, ειναι η ζωντανη (παιζεται αυτο :lol: ) ιστορια του punk!!! Μαλιστα, φημες λενε οτι θα τους συνοδεψει κι ο Thunders ριχνοντας κεραυνους (χα) και οτι θα ερθει κι ο πρωην μπασσιστας - νυν μορμονος (και ολιγον νεκρος επισης :( ) , arthur kane με το γκρι σακακι του...

οπως και να χει, τους dolls θα γουσταρα τρελα να τους δω!

veletzas
08/06/2008, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
να σας ρωτήσω...ποιά ήταν καλύτερη συναυλία πέρισυ το καλοκαίρι?


geogre clinton:smokin:

Ζεύκας
09/06/2008, 02:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από veletzas
geogre clinton:smokin:

κατα γενικη ομολογια όμως ποιά ήταν η καλύτερη ΡΟΚ συναυλία? :D

Zid
09/06/2008, 07:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
να σας ρωτήσω...ποιά ήταν καλύτερη συναυλία πέρισυ το καλοκαίρι? Oι underworld... :rotflmao:

sonik
09/06/2008, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Oι underworld... :rotflmao:


καλα που το ανεφερες....
Ποια punk συναυλια μπορει να γίνει εδω στην Ελλάδα?
Θα σκάσουν πάλι οι κάφροι, θα κάνουν μπαχαλο, οι φουσκωτοί "security" θα τρέχουν πανικόβλητοι
και θα κλαις τα λεφτά σου για την συναυλία που δεν θα τελειώσει ποτέ.....:mad:

Zid
09/06/2008, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonik
καλα που το ανεφερες....
Ποια punk συναυλια μπορει να γίνει εδω στην Ελλάδα?
Θα σκάσουν πάλι οι κάφροι, θα κάνουν μπαχαλο, οι φουσκωτοί "security" θα τρέχουν πανικόβλητοι
και θα κλαις τα λεφτά σου για την συναυλία που δεν θα τελειώσει ποτέ.....:mad:

Δεν ισχύει βέβαια το συγκεκριμένο για τη συναυλία των underworld.. γι άλλους λόγους είχε γίνει το μπάχαλο...:smokin:

sonik
09/06/2008, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Δεν ισχύει βέβαια το συγκεκριμένο για τη συναυλία των underworld.. γι άλλους λόγους είχε γίνει το μπάχαλο...:smokin:


Δλδ εσυ τους underworld τους είδες??? Γιατι εγώ ΔΕΝ τους είδα!!! και δεν με απασχολουν οι λόγοι που έγινε το μπάχαλο...:rolleyes:

gdevelek
09/06/2008, 09:26
πριν περίπου 20 χρόνια είχε προγραμματιστεί συναυλία των PIL στο πεδιό του άρεως, δωρεάν, μαζί με άλλους (θυμάμαι τους triffids), με σπόνσορα τον δήμο αθηναίων

κάποιοι κάφροι ανέβηκαν στους πύργους του φωτισμού και δεν κατέβαιναν με τίποτε

οι διοργανωτές δεν ξεκινούσαν αν δεν κατέβαιναν

και έγινε λεηλασία τελικά στον εξοπλισμό, έκλεψαν ό,τι έβρισκαν, και η συναυλία ματαιώθηκε, πλάκωσαν τα ΜΑΤ κλπ κλπ

Zid
09/06/2008, 09:30
Ρε παιδιά.. λες και δεν τα ξέρουμε... :rolleyes:


κάποια πράγματα δεν αλλάζουν...

dez
09/06/2008, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
πριν περίπου 20 χρόνια είχε προγραμματιστεί συναυλία των PIL στο πεδιό του άρεως, δωρεάν, μαζί με άλλους (θυμάμαι τους triffids), με σπόνσορα τον δήμο αθηναίων

κάποιοι κάφροι ανέβηκαν στους πύργους του φωτισμού και δεν κατέβαιναν με τίποτε

οι διοργανωτές δεν ξεκινούσαν αν δεν κατέβαιναν

και έγινε λεηλασία τελικά στον εξοπλισμό, έκλεψαν ό,τι έβρισκαν, και η συναυλία ματαιώθηκε, πλάκωσαν τα ΜΑΤ κλπ κλπ

ηταν η 2η αποπειρα (μετα το rock in athens το 85) να γινει festival της προκοπης στη Ουγκαντα της μουσικης (ζητω συγγνωμη απο την Ουγκαντα). Και τι φεστιβαλ: Jesus and Mary Chain (στα καλυτερα τους!), Gun Club (!!), Triffids, PIL (!!) οπως κι η αφροκρεμα της τοτε Ελληνικης σκηνης (λευκη συμφωνια, last drive, σιδηροπουλος κλπ...)

Ακομα δεν εχω καταλαβει τι σκατα ειχε γινει :( Η μνημες μου εχουν ξεθωριασει αλλα θυμαμαι συγκεχυμενα τους χιμπατζηδες να κρεμονται στους πυργους δεξια-αριστερα και τους triffids να προσπαθουν να μαζεψουν και να φυγουν... και μετα βγηκε ο Lydon και με το που ειπε οτι δε θα παιξουν εγινε ΚΟΛΑΣΗ! Που να παιζαν οι ανθρωποι :(

Παρολ αυτα, θυμαται/ξερει κανεις γιατι εγινε οτι εγινε? Ηταν σιγουρα προσχεδιασμενο, αλλα απο ποιον?

gdevelek
09/06/2008, 10:19
οι ανεγκέφαλοι δεν προσχεδιάζουν, απλά καφρίζουν

και τότε, και τώρα

Zid
09/06/2008, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
ηταν η 2η αποπειρα (μετα το rock in athens το 85) να γινει festival της προκοπης στη Ουγκαντα της μουσικης (ζητω συγγνωμη απο την Ουγκαντα). Και τι φεστιβαλ: Jesus and Mary Chain (στα καλυτερα τους!), Gun Club (!!), Triffids, PIL (!!) οπως κι η αφροκρεμα της τοτε Ελληνικης σκηνης (λευκη συμφωνια, last drive, σιδηροπουλος κλπ...)

Ακομα δεν εχω καταλαβει τι σκατα ειχε γινει :( Η μνημες μου εχουν ξεθωριασει αλλα θυμαμαι συγκεχυμενα τους χιμπατζηδες να κρεμονται στους πυργους δεξια-αριστερα και τους triffids να προσπαθουν να μαζεψουν και να φυγουν... και μετα βγηκε ο Lydon και με το που ειπε οτι δε θα παιξουν εγινε ΚΟΛΑΣΗ! Που να παιζαν οι ανθρωποι :(

Παρολ αυτα, θυμαται/ξερει κανεις γιατι εγινε οτι εγινε? Ηταν σιγουρα προσχεδιασμενο, αλλα απο ποιον? Πήγες πολύ παλιά... δεν έχω αρχείο απο τότε...:lol:

dukeandthecity
09/06/2008, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
ηταν η 2η αποπειρα (μετα το rock in athens το 85) να γινει festival της προκοπης στη Ουγκαντα της μουσικης (ζητω συγγνωμη απο την Ουγκαντα). Και τι φεστιβαλ: Jesus and Mary Chain (στα καλυτερα τους!), Gun Club (!!), Triffids, PIL (!!) οπως κι η αφροκρεμα της τοτε Ελληνικης σκηνης (λευκη συμφωνια, last drive, σιδηροπουλος κλπ...)

Ακομα δεν εχω καταλαβει τι σκατα ειχε γινει :( Η μνημες μου εχουν ξεθωριασει αλλα θυμαμαι συγκεχυμενα τους χιμπατζηδες να κρεμονται στους πυργους δεξια-αριστερα και τους triffids να προσπαθουν να μαζεψουν και να φυγουν... και μετα βγηκε ο Lydon και με το που ειπε οτι δε θα παιξουν εγινε ΚΟΛΑΣΗ! Που να παιζαν οι ανθρωποι :(

Παρολ αυτα, θυμαται/ξερει κανεις γιατι εγινε οτι εγινε? Ηταν σιγουρα προσχεδιασμενο, αλλα απο ποιον?


ρε κ@λόγεροι:a024: τι θυμάστε :lol: :beer:

dez
09/06/2008, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
ρε κ@λόγεροι:a024: τι θυμάστε :lol: :beer:
:lol: δεν εισαι και τοσο μικροτερος κυριος ;)

gdevelek: δηλ, κακως πλεκω σεναρια συνομωσιας τοσα χρονια? :D

veletzas
09/06/2008, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Oι underworld... :rotflmao:


k εγω αυτη θα ελεγα, αλλα, τελικα διαλεξα τον george γιατι ο darren δεν μπορεσε να τα πει λογο του τουβλου:eyepop:

hidefnick
09/06/2008, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
ηταν η 2η αποπειρα (μετα το rock in athens το 85) να γινει festival της προκοπης στη Ουγκαντα της μουσικης (ζητω συγγνωμη απο την Ουγκαντα). Και τι φεστιβαλ: Jesus and Mary Chain (στα καλυτερα τους!), Gun Club (!!), Triffids, PIL (!!) οπως κι η αφροκρεμα της τοτε Ελληνικης σκηνης (λευκη συμφωνια, last drive, σιδηροπουλος κλπ...)

Ακομα δεν εχω καταλαβει τι σκατα ειχε γινει :( Η μνημες μου εχουν ξεθωριασει αλλα θυμαμαι συγκεχυμενα τους χιμπατζηδες να κρεμονται στους πυργους δεξια-αριστερα και τους triffids να προσπαθουν να μαζεψουν και να φυγουν... και μετα βγηκε ο Lydon και με το που ειπε οτι δε θα παιξουν εγινε ΚΟΛΑΣΗ! Που να παιζαν οι ανθρωποι :(

Παρολ αυτα, θυμαται/ξερει κανεις γιατι εγινε οτι εγινε? Ηταν σιγουρα προσχεδιασμενο, αλλα απο ποιον?

Τρελό δακρυγόνο μιλάμε........ Αλεξάνδρας έως και Εξάρχεια ένα άσπρο σύννεφο.

veletzas
09/06/2008, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
κατα γενικη ομολογια όμως ποιά ήταν η καλύτερη ΡΟΚ συναυλία? :D


οι waterboys?

gdevelek
09/06/2008, 16:34
Wipers, 1986

ΜΑΚΡΑΝ