PDA

View Full Version : Σακέτα σήμερα....



kordix
30/05/2008, 14:52
Eπειδή δεν βρίσκω κάποιο thread πιο κατάλληλο το βάζω εδώ και μετά τη βόλτα το σβήνω και βάζω φωτογραφίες.


Σήμερα το απόγευμα θα είμαι στη πίστα Σακέτα (την πάνω) στον Υμηττό μετά τις 5.30. για ξεσάλωμα. Όποιος έχει όρεξη, κοντά είναι, στην κατεχάκη στο ύψος του Βύρωνα στρίβει προς το βουνό εκεί που είναι τα στρατόπεδα και μετά όλο ευθεία την άσφαλτο.

marios8
30/05/2008, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Eπειδή δεν βρίσκω κάποιο thread πιο κατάλληλο το βάζω εδώ .................

Tα βλέπεις Σωτήρη που στα έλεγα ? :winka:

dirtbird
30/05/2008, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Tα βλέπεις Σωτήρη που στα έλεγα ? :winka:

Τόσο δύσκολο ήταν? :confused: :confused: :confused: :confused:

kordix
30/05/2008, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Τόσο δύσκολο ήταν? :confused: :confused: :confused: :confused:



Με το μπαρδόν αλλά θεώρησα σωστό να μην ανοίξω καινούργιο thread για μια βόλτα.


Στα της βόλτας τώρα, ανεβήκαμε στο πιστάκι με mpou, spy και Παναγιώτη (CRM) κατά τις 5.30 και κάναμε τις γύρες μας ενώ κατά τις 7.00 δρόσισε. Μετά κάναμε χαλαρή μονοπατάδα και καταλήξαμε στο πιστάκι κάτω ΣΑΚΕΤΑ.

Δυστυχώς είναι όλα θεόξερα, πετύχαμε φίδαρο σε μονοπάτι και φυσικά το χώμα γλυστράει πολύ. Εμείς όμως δεν μασάμε ρεεεε (με εξαίρεση τη φάση με το φίδι) :lol: .

Στο πάνω πιστάκι είχε πούδρα και κράταγε καλύτερα. Την επόμενη θα ανέβουμε μετά τις 6,30 το απόγευμα. Μέχρι τότε ας χορέψουμε τον χορό της βροχής μπας και γίνει κανα θαύμα. Στην Ιταλία πνίγονται από υπερβολικές βροχοπτώσεις και εμάς εδώ, μας έχει φάει η ζέστη και η ανομβρία, άτημοι κενωνεία. :bawl:



Εμείς και τα παλιομηχανάκια μας κυριολεκτικά αφού το berg είναι 1999, το XR 2000+ και το WR κάπου εκεί.


132429

kordix
31/05/2008, 10:07
Ξέχασα να γράψω εντυπώσεις από το Husaberg του φίλου Spy.

Αν και μοντέλο 1999 το μηχανάκι πατάει άψογα και λειτουργεί σαν οδροστρωτήρας. Ότι και να βρεθεί μπροστά του θα το περάσει αέρα πατέρα αρκεί το γκάζι να είναι ελαφρώς ανοιχτό. Ωραίο μοτέρ έχει νεύρο αλλά είναι απόλυτα γραμμικό και βάζει τη δύναμη κάτω σωστά. Μόνο η γεωμετρία του είναι ένα θέμα, στα πολύ κλειστά θέλει χέρια. Είναι η προσωποποίηση του τετράχρονου εντούρο παρά τα χρονάκια του. Τέτοια αίσθηση ασφάλειας δεν έχω νιώσει σε άλλο μηχανάκι. Σπύρο να είσαι καλά να το ευχαριστηθείς. :winka:

kordix
31/05/2008, 21:45
Στείλτο Σωτήρη... πάμε για άλλα.

$py
01/06/2008, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Ξέχασα να γράψω εντυπώσεις από το Husaberg του φίλου Spy.

Αν και μοντέλο 1999 το μηχανάκι πατάει άψογα και λειτουργεί σαν οδροστρωτήρας. Ότι και να βρεθεί μπροστά του θα το περάσει αέρα πατέρα αρκεί το γκάζι να είναι ελαφρώς ανοιχτό. Ωραίο μοτέρ έχει νεύρο αλλά είναι απόλυτα γραμμικό και βάζει τη δύναμη κάτω σωστά. Μόνο η γεωμετρία του είναι ένα θέμα, στα πολύ κλειστά θέλει χέρια. Είναι η προσωποποίηση του τετράχρονου εντούρο παρά τα χρονάκια του. Τέτοια αίσθηση ασφάλειας δεν έχω νιώσει σε άλλο μηχανάκι. Σπύρο να είσαι καλά να το ευχαριστηθείς. :winka:


Thanks Κώστα

Ο Bergos θέλει λίγη συνήθεια στο στρίψιμο, τώρα που θα ψηλώσω και λίγο το τιμόνι πιστεύω πως θα είναι καλύτερα. Βόλτα με τη βόλτα το συνηθίζω όλο και περισσότερο και καραγουστάρω :D


Εγώ ξεκίνησα τον χορό πάντως :lol:


:beer: :beer:

dirtbird
02/06/2008, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Στείλτο Σωτήρη... πάμε για άλλα.

Γιατί ρε Κώστα?:confused:

mpou
02/06/2008, 11:18
Κωστα, ευχαριστουμε για την βολτα.

Εις το επανιδείν! (Κοινως, οποτε ξαναπας, πεστο. Θα βαλουμε και απο ενα σκορδο στο φτερο, για να φευγουν τα φιδια απο το διαβα μας)

:beer:

kordix
02/06/2008, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Γιατί ρε Κώστα?:confused:


Γιατί αυτή η μικρή βόλτα πέρασε στο παρελθόν. Αν θες να το αφήσεις κανένα πρόβλημα, απλά έχω την εντύπωση ότι δεν ενδιαφέρει και πολύ κόσμο πλέον.

dirtbird
02/06/2008, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Γιατί αυτή η μικρή βόλτα πέρασε στο παρελθόν. Αν θες να το αφήσεις κανένα πρόβλημα, απλά έχω την εντύπωση ότι δεν ενδιαφέρει και πολύ κόσμο πλέον.

Σιγά μωρέ....


Λοιπόν οδήγησα κι εγώ το μηχανάκι του Σπύρου.


Cadillac, δικιο έχουν οι Αμερικάνοι.

Αν και μάλλον ήταν πολύ μαλακό για μένα και πολύ κλειστό το πιστάκι στο οποίο το οδήγησα.

Πάντως για το μοτέρ συμφωνώ, μια χαρά ήταν και συνολικά το μηχανάκι ήταν τουλάχοστον 50% καλύτερο απ'ότι το περίμενα.

Κώστα, Σάββατο Legrainos ring...?:winka: :winka: :confused:

$py
02/06/2008, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird


Κώστα, Σάββατο Legrainos ring...?:winka: :winka: :confused:


Θα στρώνει κανείς για να έρθουμε και εμείς? :lol:

kordix
02/06/2008, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Θα στρώνει κανείς για να έρθουμε και εμείς? :lol:


Σωτήρη μέσα για Λεγραινά.

Σπύρο με το XRάκι θα κατέβω οπότε ακολουθείς άνετα.

iatrodikastis
02/06/2008, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Θα στρώνει κανείς για να έρθουμε και εμείς? :lol:



άντε θα κάνω πάλι κάνα ΘΚ στο ktm μου.:beer:

dirtbird
02/06/2008, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
άντε θα κάνω πάλι κάνα ΘΚ στο ktm μου.:beer:

Σωστά .... για πιο πολύ σιγουριά :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

mpou
02/06/2008, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Σωστά .... για πιο πολύ σιγουριά :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Ναι, ΘΚ σημαινει: Θελω Κιαλλο

Πετρο μη σταματας!!!!!!!!!!

iatrodikastis
02/06/2008, 21:38
Καλό θα ήταν να συνδιάσουμε μπάνιο στην θάλασσα και ταβέρνα γιά το τέλος...:beer: